Gummikuh - 3. rész

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Gummikuh.png
Folytatva Gummikuh játékossal a beszélgetést:

A kedvenc egségem bizony a lovasijász. Ennek szimpla oka, hogy akár szándékos, akár balansz-problémák miatt, de tapasztalatom szerint az a legtúlértékeltebb támadó saját ellenfelével szemben. Mint tudjuk, a bárdos üti a lándzsást, a könnyűló a kardost, a kardos a bárdost, a lándzsás a könnyűlovat, a nehézló mindent :)D) és igy a lovasijász a könnyűlovak ellen jól teljesitő ijászt. Egy V42-höz hasonló világban, ahol az emberek rákaptak az ijászos védőfalvakra, irdatlan nagyokat lehetett 3-500 lovassal kaszabolni. Ha alap egységre gondolunk, szemtelenül csak a lovagot mondanám, mivel az minden mást felturbóz.

Ideális támadósereg: 50 kém; 7E bárdos; 3E könnyűlovas; 300 kos; 50 katapult. Számomra. (500 lovasijász KL helyett, ha a világ megengedi)
A védő még több mindentől függ. A mozgó, frontos védőket én 7-7 ezer lándzsás/kardforgató és 600 nehézló +100 kém +20 katapult sablonban szeretem. De nálam ezek csak 1-1 alap sablon, ezeken kivül minden világon adott beállitásnak és saját helyzetemnek függvényében még legalább 1 különböző tipusú védőt és 2 támadót használok.

Kezdésnek sok lelkesedést, stratégiai körültekintést, matematikában való alap jártasságot és jó internetet javasolnék. Ezek nélkül nem éri meg komolyabban foglalkozni a játékkal, azonban ha egyik sem hiányzik, szerintem -sok tapasztalt játékosnak ellent mondva- nem telik évekbe megtanulni a játékot. Az első szerveren, ha támadóként kezdi az ember, és később tanul bele a komolyabb, nehezebb de több lehetőséget kináló védekezésbe, simán meg lehet tanulni az alapokat, hogy aztán a következőkben már a dolog nehezebben kiismerhető részével, a közösséggel, klánokkal, emberekkel lehessen elsősorban ismerkedni. Excelhez való hozzáértés nagyban megkönnyiti a dolgot számolásoknál, jegyzeteknél, stb.

A klán xp-t még most is rozsdásnak, elhanyagoltnak tartom, a játékosok kevésbé vették be valamiért. Az őrtorony kissé ellustitja az embert, de stratégiai kapukat nyit meg, ezért izgalmas változásnak tartom. A gyűjtögetés remekül kiegyensúlyozza a farmolással kapcsolatos támadó-védő szerepbeli eltéréseket. Kockázatot is hordoz, de konzisztens jutalommal kecsegtet. A lovag képességei kissé fájdalmasak, az egyik legkeservesebb benne az, hogy a mázlifaktor túl nagy szerepet kap benne. Ha valaki a játék korai szakaszában a képességeket ki óhajtja használni, később PP-ért kell majd 8-10 lovagnál a képességeket újragondolni, ami meglehetősen drága. Lehetne stratégiailag jó dolog, de szerintem túlságosan is sok benne a randomitás, nem egy RNG kalkulátor kellene, hogy meghatározza, hogy én milyen tipusú faluval szeretném kezdeni adott helyzetben, nem beszélve arról, mikor teljesen felváltva adja a képességeket, vagy előre dob még szintből adódóan használhatatlant. Mindemellett maga a lovag fejlesztése nagyon jó lenne, ha több szándékosságot engedne kevesebb PP elverésével.

A korkülönbség jelentősen érdekesebbé teszi a játékot. Főleg a Klánháborúban, ahol ez akár 50 évre rúghat. Mindig is azon a véleményen voltam, hogy sohasem kor alapján kell egy játékost megitélni. Főleg azért, mert az intelligencia nem kor függvénye! A játékban nagy szerepet kapó időzitések a fiataloknak kedveznek, a klánok vezetése és nagyszabású tervek, stratégiák az idősebbeknek talán. Mindkettő félnek nehéz dolga van a másikkal megtalálni a legszorosabb összhangot, ha vezető-tag szerepről van szó. Szerintem egy vezető ki tudja vívni a felnőttek játékbeli irányitásához szükséges tiszteletet, bizalmat, azonban ehhez jó képességekre, modorra és tapasztalatra van szüksége. Az én tapasztalatom az, hogy egy 50+ éves tag sokszor jelentősen kezelhetőbb, engedelmesebb, egyszerűbb eset, mint egy fiatal, agilis, esetleg saját elképzeléseit erőltető játékos. És igen: ha a fiatalabb vezér korábbi teljesitménye miatt érdemelte ki posztját, joggal feltételezhető, hogy könnyedén megbirkózik a feladattal.

Csakis a legszerényebb és legalázatosabb embertől fogadj el véleményt, kritikát, aki csendben és nem feltétlenül csak a saját fiókjából mozgatja a szálakat, és akiről nem saját maga által árasztott legendák terjednek, hanem te magad figyelsz fel arra, hogy ő számodra az ideális példakép.



Első rész: ITT OLVASHATÓ
Második rész: ITT OLVASHATÓ

Fejléc: Messala
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent