Főnemesek

DeletedUser

Vendég
Szeretném megkérdezni, hogy mit takar az alábbi rendszer:
Főnemesek árának növekedése: Érmetárolós rendszer
 

DeletedUser15172

Vendég
Szeretném megkérdezni, hogy mit takar az alábbi rendszer:
Főnemesek árának növekedése: Érmetárolós rendszer
Azt hiszem eddig csak a V-3-on volt ilyen rendszer!


Akadémiafejlesztős rendszer
V3-as az egyetlen szerver, aminek teljes más a nemes képzése, mint a többi eddig indított világnak.
Ezen a szerveren az Akadémiának 3 szintje van. Az első nemes képzéséhez kell egyes szintű akadémia és a nemesed ára. A nemes ára a szerveren mindig 28.000 fa 30.000 agyag és 25.000 vas.
A nemes képzés a következő képen megy: az első nemes ára 28.000 30.000 25.000 a második nemeshez szükség van az Akadémia 2 szintű építéséhez és 2X 28.000 30.000 25.000 nyersanyagot kell eltárolni majd ki kell fizetni a nemes leképzési költségét ami szintén 28.000 30.000 25.000. És így tovább.
Az akadémia fejlesztésével csökkenteni lehet a nemes képzési idejét maximum 2:45 percre(3-as szintű akadémiánál).
Kedvezményes nemes képzés van, amennyiben meghal, a nemesed egy nemes árából újra tudod képezni, de csak abban a faluban ahol elsőnek leképezted. Szóval az erre a világra nem alkalmazható a költségtakarékos nemes sem.
Ezzel a fajta nemes képzéssel vigyázni kell, hiszen ha rombolnak az akadémia szintjéből vagy elfoglalnak, egy faludat annyival kevesebb nemest készíthetsz.
Például ha van 3 faludba 3 akadémia 3. szinten akkor 9 nemest képezhetsz. Amennyiben az egyik faludat elfoglalták már csak 6 nemest készíthetsz, hogyha lerombolják a szintjét akkor 8 nemest képezhetsz.
 

DeletedUser

Vendég
Ennyi idő után itt volt az ideje egy ilyen szervernek a sok érmés világ után, ami végül is a V3-on nem volt népszerű és idővel sokan leléptek.....most a sebesség miatt lehet sok lesz az érdekkelt benne, igaz a V3 is a kezdetek kezdetén nagyon érdekkelt szerver volt, nem kis játékosok voltak ott, idővel az új világok érdektelenné tették, azok maradtak ott akik kitartóak, persze 5-600 falunál nem oly kellemes egy magunkra foglalás:)
 

DeletedUser

Vendég
A nemes képzés a következő képen megy: az első nemes ára 28.000 30.000 25.000 a második nemeshez szükség van az Akadémia 2 szintű építéséhez és 2X 28.000 30.000 25.000 nyersanyagot kell eltárolni majd ki kell fizetni a nemes leképzési költségét ami szintén 28.000 30.000 25.000.

Mennyi kell a 2. nemeshez 3x28e fa 30e agyag 25e vas=84e fa 90e agyag 75e vas plusz a 2-es szintű akadémia 30,50,20=114 e fa 130a és 95 e vas
Hú ez nagyon durva:eek:
Úgye nem jól számoltam:confused:
Remélem rosszul mert ha nem az kőkeményen sok nyersi
 

DeletedUser8223

Vendég
.........

rosszul. :)

a második főnemesé 2x28,30,25.
a 7. főnemesé 7x28,30,25.

hogy ezt Te letárolod, vagy egyben fizeted, a Te dolgod.
én pl úgy jöttem ki, h az 5. nemest akartam csinálni, és le volt már tárolva 8 érme.
ergó, ahova akartam a nemest, INGYEN kinyomattam, és maradt 3 tárolt érmém.

utána pedig az új faluban megcsináltam az akadémiát, hogy ott legyen "hely" a nemesnek, de nem maradt benne elég nyersi, szal egy másik faluban letároltam amennyi kellett, és az újban kvázi ingyen kinyomtam a nemest.

ami nekem a kérdésem lenne inkább, h az akadémiai szintek összeadódnak, v falunként külön számítandók?
met az egyik falumból foglaltam már kettőt, ott csücsül egy 3. nemes, és engedné kitolni oda a negyediket is....
ha jól emlékszem, és jól számoltam. :O
 

DeletedUser15496

Vendég
Termelés
A következő főnemes ára 7 x 28000, 30000, 25000 196.000 210.000 175.000

Képezhető főnemesek száma
Akadémiák száma: 11
- meglévő főnemesek: 0
- főnemesek képzés alatt: 0
- elfoglalt falvak száma: 6
Még képezhetsz: 5

Kérdésem az lenne, ha betárolom az 5db nemes árát, utána egy faluban leképezhetem őket?
 

DeletedUser8223

Vendég
....

ezekszerint egy faluban leképezhecc annyit, amennyit csak akarsz? :O

nyilván amennyinek elég akadémiaszinted van összesen. :O
 

DeletedUser15496

Vendég
Akkor még is csak lehet itt is nemes vonatozni :)
A hétvégén ki is próbálom ;)
 

DeletedUser8223

Vendég
...

jajam, ezen filózok én is...

csak akk az akadémiák számában az egy faluban képezhető sincs lekorlátozva, és az egy faluból foglalható sem?
csak úgy öszességében?
egész játékosra ( összes faludra ) vonatkoztatva.

tehát akk nem kell annyira számolgatni a nemeseiddel.
 

DeletedUser

Vendég
Képezhető főnemesek száma
Akadémiák száma: 11
- meglévő főnemesek: 0
- főnemesek képzés alatt: 0
- elfoglalt falvak száma: 6
Még képezhetsz: 5


az "Akadémiák száma" melletti számnak mindig az összes többi összegének kell lennie. Ez alól nincs kivétel.
A rendszer igyekszik megőrizni az egyensúlyt és ha valami miatt nem jönne ki a szám (mert pl visszabontottad vagy elvesztetted az akadémiát ) akkor addig nem enged új nemest képezni amíg vissza nem áll az egyenlőség.

(Az "elfoglalt falvak száma" mindig eggyel kevesebb mint ahány falud van összesen mert az első falut mindenki kapta és nem foglalta.)

Ha fenti egyenlőség, na meg a szükséges nyersanyag megvan akkor akár egy faluban is kiképezheted mind az 5 nemest


A következő nemes tárolási szorzója mindig egyenlő az összes falu(a legelső is) + meglévő nemesek + képzés alatt lévő nemesek számával.
 

DeletedUser

Vendég
Mire jók ezek a főnemesek?? Itt a v15-ön is kell érte aranyérme?? Azt honnan lehet szerezni??
 
Fent