Elemzések

Anonimusz

Active Member
A reakció pontszáma
139
Itt is legyen ilyen téma. :)
Bár még korai, de ettől függetlenül ma nagyon elemzős kedvembe vagyok :)
Itt sajnos nem tudok, olyan hosszan irkálni úgyhogy csak a klánokat írom le akik eddig a világon vannak, illetve azt, hogy mennyien vannak.

KlánRövidítésTagok száma
Fekete SeregFS43
Anonymus-A-26
XDKPXP18
NyerserőWWE14
=Avengers==AV=9
Mohikán HarcosokUFF7
KlánKlán6
Fehér sereg~FS~5
Warriors*WS*4
Ghosts Of Sparta~Reborn~GoS~R3
HeroesH~O~H3
Dragon AgeD.A3
Együtt Csak EgymásértECSE2
Premium CobraPPC2
Pandemónium6662
Sakk MattSM2
Die Vereinigung von ExilenD.V.E2
SZACSKANDSZCSK1
Mindenki J-MDKJ-1
Tömegklán = Energikus klánE=mc² 1
InsomaniaINSO1
KELET EREJEKE.1
Corona-VirusCRV1

Minden indulónak és PP-zőnek sikerekben gazdag játékot kívánok!
Üdv: Anonimusz
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
Üüüdv,
Hoztam egy ilyen első napi okoskodást. Először azonban:
Táblázat.png
Térkép.png

Na mármost a világon van az FS és vannak a többiek. Habár az elhelyezkedések holnapig még bőven változhatnak, de úgy tudom, a "nagyobb" klánok kb. ott vannak már, ahol szeretnének lenni. Ebből kiindulva elmondható, hogy az FS beregelt K54-re és K55-re, (meg még egy kicsit K44-re is) illetve rajtuk kívül még néhány kisebb klán (Klán, sparta, *WS*), akik közül páran lehet, hogy csak PP-lesők. A maradék pedig mind taglétszámban, mind (csúnya szóval) "minőségben" alulmarad. K55-ön a *WS*-nek lehet némi esélye, K44-K54-en pedig a ~GoS~R hetedannyi taggal, de a határvidéket még bevédhetik. Ami a spártaiak helyzetét nehezíti, hogy az FS semmit sem hagyott a véletlenre - természetesen ezen a (leendő) fronton van számos húzó(?)játékosuk (csak néhány példa: Lightrex, BridgeBurners, Marrow, Arch... - a lényeg átjött remélem :D). Persze ők sem legyőzhetetlen játékosok, egy nagyon gyors és agresszív akcióval lenne szerintem a legtöbb esélye a ~GoS~R-nek. Azután (vagy már ez alatt) pedig a tőlük északra helyezkedő =VS= klánnal lenne érdemes szövetkezniük, vagy legalább egy MNT-vel biztosítaniuk magukat, különben két tűz közé szorulva nem hiszem, hogy néhány hétnél/hónapnál tovább bírnák. Persze az is egy megoldás, hogy a spártaiak egyszerűen áthelyezik magukat északra, habár ott sem lenne zökkenőmentes a terjeszkedésük.

Ezzel el is érkeztünk a két északi kontinensre. K44-en a már említett ~GoS~R található a déli részen. Középen a dicső ASG, akik ezen a szerveren valószínűleg csak PP-t gyűjtenek, habár a többi klán helyében még így is messziről elkerülném őket. Az északi-északnyugati részen a =VS= és a WWE klánok osztoznak a területen. Bár utóbbiaknak a fele még délen van, biztos forrásból tudom, hogy komolyan indulnak és úgy látom, inkább délről mennek északra, mint fordítva. Ez a két klán vagy megküzd egymással és a győztes fél örülhet a kontinensének, majd gondolkodhat, hogy merre tovább - vagy elég hamar felismerik, hogy egy összeolvadás mindkettejüknek jobb és talán még időben meg tudják hódítani az egész kontinenst, hogy tényleges fenyegetést jelentsenek a többi nagy klánra nézve is. Na, meg itt van a kontinensen a -TK-, akikről nem tudom, hogy komoly célokkal indulnak-e, de okozhatnak még meglepetést.

K45-ön legalább három jelentős klán is található, ha holnap délig így maradnak, akkor egyértelműen ez lesz a legérdekesebb kontinens, de talán még akkor is, ha a háromból csak ketten maradnak véglegesen. Egyrészt a WINTER másfél klánnal, másrészt az =AAV= kettő és féllel, harmadrészt az ATL., akiknek még az első sincs tele. Első ránézésre a WINTER-nek van a legjobb játékosállománya, így ők a legesélyesebbek, de bízok az ATL.-ban, mert a TWStats szerint egyszer régen még én is tag voltam ott, illetve az =AAV= vezetésében, hogy képesek lesznek egy elég ütőképes csapatot összekovácsolni ahhoz, hogy a sokkal tapasztaltabb WINTER-rel elbírjanak. Őszintén szólva nem vagyok biztos abban, hogy az -A- klán jó irányba ment el, amikor összetársultak az =AV=-vel és már a harmadik klánjukat töltik fel a kontinens játékosállományával. Főleg, hogy ezen a szerveren még annyira sem igaz a "sok lúd disznót győz" mondás, mint más szervereken. Persze az ő dolguk, hogy miként akarnak győzelemre törni, de én azt javasolnám nekik, hogy alaposan szűrjék ki a tagokat, mivel a valóban hasznos tagok szinte biztosan beleférnének két klánba, de akár még egybe is, ha kicsit összehúzzák magukat. Ja, meg ezen a kontinensen van az UFF klán is, ők nem hiszem, hogy sok vizet zavarnának majd.

Tudom, elég korai ez az elemzés, mivel még egy nap sem telt el a kezdés óta, de a tapasztalatok alapján ilyenkor már az induló klánok 90%-ban beregeltek és 80%-ban már a végső helyükre is kerültek.
 

kobiak

Well-Known Member
A reakció pontszáma
348
nekem tetszik
ATL. nem akar alklánt magának megnezuk igy mi tudunk
Winter ott van ahol mi az igen izgalmasnak igerkezik
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.319
Tudom, elég korai ez az elemzés, mivel még egy nap sem telt el a kezdés óta, de a tapasztalatok alapján ilyenkor már az induló klánok 90%-ban beregeltek és 80%-ban már a végső helyükre is kerültek.

követelem a számítási adatok bizonyítását!!
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
03. 15.
Táblázat.png
Fejlődés.png
Térkép.png

Kezdjük megint az FS kontinenseivel: K54-öt otthagyta a ~GoS~R, helyükre a WWE gyakorlatilag toborzott egy új klánt. Lényegében ők az FS egyetlen kihívói a kontinensen, rajtuk kívül csak PP-zős és elég kezdő klánok vannak. Az egyedüli kivétel talán a H~O~H, de nekik sem az FS megállítása a céljuk 20 taggal. Gondolom azt mondanom sem kell, hogy ez a kontinens egyértelműen az FS-é lesz, a kérdés csak az, hogy mennyire fognak tudni védekezni a WWE-tagok.

K55 már egy kicsit színesebb, északon néhány ATL. és =AAV= falu is van, de a "nagyobb" klánok az FS mellett a sparta, a velük szövetséges ~NM~ és a *WS*. Előbbi két klánnak néhány hétnél többet nem jósolok, mivel már most le vannak maradva, ráadásul az FS mögéjük is költözött a biztonság kedvéért. Ellenben a *WS* klánban már látni néhány ígéretes/jó játékost. Persze róluk sem gondolom, hogy legyőzik az FS-t, de ha jól védekeznek, akkor egy zavaró kis gócot tarthatnak majd keleten, ami az északi klánoknak is jól jöhet majd. A kontinens belsejében szintén nem lesz nagy gondja az FS-nek, ellenben látok potenciált az *WS* tagjaiban, hogy akár néhány hónapon át túléljenek a szélen még morál nélkül is.

Észak... Rendkívül zsúfolt lett. K44-en 4 nagyobb klán verseng és akkor az FS néhány jelentős faluját még nem is számoltam bele, se az ASG-t. Itt már mind a négy klánban találtam jobbnak tűnő játékosokat, úgyhogy érdekes kontinens lesz. Viszont statisztikák, tapasztalatok és megérzés alapján a WWE a (négy közül) legnagyobb taglétszám ellenére nem fog győztesen kikerülni - szintúgy a -TK-, akik túl elszórtan vannak ahhoz, hogy sikeresen védekezzenek. Maradt tehát a =VK= és a pár nappal később kezdett Royal. Úgy vélem, a Royal túlságosan is el lesz foglalva a WINTER-rel, ezért a kontinens belső része inkább a Vikingeké lesz, a délit pedig valószínűleg a már sokat emlegetett FS fogja behúzni...

Maradt tehát K45, ahol talán még ennél is bonyolultabb a helyzet. Adott a WINTER, akik az elhelyezkedésükből ítélve az egész kontinensre pályáznak. Délen és középen az ATL. és az =AAV= nehezíti a dolgukat és bár "kis" klánok, azért mégiscsak nehezebb dolguk lesz velük, mintha klán nélkülieket, vagy barbárokat kellene foglalniuk, ezért nem szabad elbízniuk magukat a WINTER-eseknek. Ez kifejezetten igaz az északi részre, ahol a Royal és a ~GoS~R foglal helyet. Bár nem ismerem a diplomáciájukat, el tudnám képzelni, hogy V56 után itt is szövetségre lépnek. (Oké-oké, nem ugyanaz a Royal, mint a V56-os STOP, de a tagság nagy része egyezik, ezért nem kizárt. :)) Ez is érdekes kontinens lesz, az itteni nagy kérdés, hogy sikerül-e valakiknek legyőzni a WINTER-t? Bár nem akarok senkit megbántani, az =AAV=-nek sürgősen kezdenie kéne valamit, mert jelen állapotukban nem sok esélyt látok nekik a szervergyőztes WINTER ellen. :confused:

Ja, és sok-sok farmot kívánok holnapra mindenkinek, de előre szólok, hogy nekem már 10-es a rejtekhelyem! :oops:
#léccinebáncsatok
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
03. 21.
Kivételesen nem várom meg az éjfélt, azaz még a tegnapi farm/gyűjtögetés statisztikák szerepelnek a táblázatokban. Viszont történt néhány jelentősnek mondható változás, ezért gondoltam, csinálok egy újabb "elemzést".

Táblázat.png
Fejlődés.png
Térkép.png

A legnagyobb változás északon történt, ahol a -TK- és a DD klánok beolvadtak a Royal-ba, így kb. ugyanannyi taggal rendelkeznek már, mint az FS, vagy a WINTER. A =VS= jelenleg a második legnagyobb átlagpontú klán, alig több, mint 40 taggal, de úgy látszik, ők sem akarnak lemaradni, ezért megalapították a második klánjukat. A WWE egyértelműen a leggyengébb láncszemmé vált a K44-es klánok közül. Nem látom kizártnak, hogy összeolvadnak a Vikingekkel, hiszen ők épp egy? klánnyi embert keresnek. Habár elnézve a Royal új taglistáját, szereztek néhány jó játékost, mellé elég sok gyengébbet is, nem véletlen, hogy az átlagpontjuk is alig nőtt a többi klánhoz képest. Ennek ellenére még mindig több "nagy" játékosuk van, mint a =VS=-nek, így szerintem még akkor is ők szerzik meg a kontinenst, ha a Vikingek összefognak a WWE-vel. Persze a =VS=-ben is vannak jó játékosok, de az FS-hez is ők vannak közelebb, ezért az idő sem nekik kedvez. Azért remélhetőleg nem egy egyszerű olvadás lesz a vége.

K45-ön egyre nagyobb fölényre tesz szert a WINTER, már falut is hoztak a legnagyobb (létszámú) kihívójuktól, vagyis az =AAV=-től, ugyanakkor a Royal pedig őket (is) üti és a WINTER is veszített már falut, illetve a LEV-ranglistát is ők vezetik. A kontinens déli és középső részét szinte biztosan behúzzák, talán még K55-ön tudnak majd terjeszkedni. A kérdés inkább az, hogy az =AAV=és az ATL. mennyire kitartóan védekezik, vagy akár támad vissza (noha ez utóbbi sem kizárt, az eddigi LET-pontok alapján ebből lesz kevesebb). Északon viszont lesznek problémáik, mivel a Royal elég agresszívan kezdte a terjeszkedést és bár kisebb fenyegetésnek számít a ~GoS~R, róluk sem szabad megfeledkezni.

K54-en még mindig nincs olyan klán, amelyik az FS-re veszélyt jelenthet, de azért a H~O~H eltakarítása ütközhet nehézségekbe.

Végül K55, ahol az FS mellett a *WS* és a sparta található, akik talán még szövetségesek is, de róluk sem gondolom, hogy felvennék a versenyt a Fekete Sereggel. Továbbra is úgy látom, hogy a *WS* kicsit tovább fogja tartani magát, a sparta viszont tipikus tömegklánnak tűnik, ezért kb. semmi esélyt nem látok a győzelmükre.

Persze mindez csak a saját véleményem volt, lepjetek meg! :)

BJ
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
04. 01.
Táblázat.png
Fejlődés.png
Térkép.png

A déli kontinenseken az FS továbbra is megállíthatatlan, gyakorlatilag faluvesztés nélkül ütik a kisebb klánokat.
K54-en a H~O~H képviseli a legnagyobb erőt, de a statok kicsit csalókák, mert bele van számolva a javarészt K45-ön lévő új klánjuk is, akik korábban sparta néven futottak, de újraregeltek és úgy látom, belső/külső válság folytán új nevet is vettek fel.

Foglalások szempontjából a *WS* áll legrosszabbul, ellenük 9-1 az FS foglalási aránya, amihez képest viszonylag kevés LEV-jük van. Habár ez csak egy kis része az összes foglalásnak, így természetesen még pluszban vannak, de a kontinens belsejében lévő falvakat nem sokáig fogják tudni tartani, mert már most jóval több FS-es van ott. Az észak-keleti részen tömbösödéssel még akár a végjátékig is kihúzhatják, de ahhoz ébernek kell lenniük. Meg akkor már itt említem meg az ATL.-t is, akiknél a második legnagyobb az egy főre jutó LEV és egyre több falut buknak a WINTER ellen, de úgy látom, nem adják még fel.

Északon szerencsére változatosabb a helyzet: a Vikingek az egyetlen klán, akik pluszban vannak az FS ellen (3-1), illetve a Royal ellen 6-0, a WWE ellen 2-0 a foglalási arányuk. Ha így folytatják, a végén még izgalmas végjátékot kaphatunk V60-ra. :D Amit nagyon jól tettek, hogy hamar (ellen)támadtak az FS-re és elvitték (többek között) Gulaschboy faluját, aki azóta visszafejlődött ugyan, de a faluját (még) nem szerezte vissza. Szóval számomra eddig pozitív csalódás a =VS=, az első hetekben a Royal-t láttam esélyesebbnek hosszú távon, mostanra kicsit a Vikingek felé billen a mérleg nyele. Ugyanakkor a Royal-t sem szabad lebecsülni, nekik is bőven vannak jó játékosaik, a WINTER ellen 4-5 a foglalási arányuk és valószínűleg elsősorban miattuk vezeti a WINTER a LEV-ranglistát is. Egyébként a ~GoS~R-nek is sikerült már 2 falut hoznia a Royal-tól, amiből arra következtetek, hogy nem jött létre az a szövetség, amiről pár hozzászólással feljebb írtam.
Az =AV=-től megszokottan most is megpróbálkoztak a klánjuk felének másik kontinensre átrakásával, annyi különbséggel, hogy most eggyel több 'A' van a nevükben, de nem hiszem, hogy komoly problémákat okoznának a =VS= mögé regelésükkel.

Végül, de nem utolsó sorban a WINTER kontinense kezd kitisztulni, már ami az =AAV= és az ATL. faluit illeti. A Royal ugye szintén negatívban van ellenük, de az ő harcuk még koránt sem ért véget, ellenben az előbbi két klánról látszik, hogy nem készültek fel eléggé a hideg télre - az =AAV= 0-15-re áll, amiben még csak nincs is benne a megszűnt harmadik klánjuk; az ATL.-nál ez az érték 0-7 a WINTER javára.
A ~GoS~R északon csendesen, feltűnés nélkül fejlődik, de ha itt is legalább annyira odateszik magukat, mint V56-on, akkor sok fejfájást fognak még okozni a nagyobb klánoknak.

Győzelmi esély:
70% - FS
12% - WINTER
10% - =VS=
8% - Royal

(A számításokat brit unikornisok végezték, úgyhogy biztosan így van minden.)
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
04. 10.
Táblázat.png
Fejlődés.png
Térkép.png

Aki azt várta, hogy megint leírom, hogy mennyire király az FS, annak csalódnia kell. Nem azért, mert nem így van, csak már kezd unalmassá válni a déli félteke, szóval ugorjunk egyből északra! (Természetesen az összes kisebb klánt ellen ~faluvesztés nélkül ütik.)

A Vikingek állása 5-0 a Royal ellen, a WWE ellen 7-0, habár az FS fronton már vannak kisebb problémák (stat szerint 2-3 a foglalási arány az FS javára). Összességében azonban elég jól állnak.

A Royal a ~GoS~R ellen is negatívban van, ellenük 1-5 az eredményük, míg a WINTER ellen 4-6. Kis túlzással tehát háromfelől támadják őket, ennek ellenére barna/szürke falukból jobban fejlődnek, mint a szomszédaik. Nem tagadom, északon nekik szurkolok, más kérdés, hogy nem lesz könnyű annyi falut behúzniuk, hogy akár csak egálba kerüljenek az ellenfelekkel. Pedig onnan már csak egy lépés lenne behúzni egész északot, aztán a világot. :D

A WINTER-nek valószínűleg sikerült szövetséget/MNT-t kötnie a *WS* klánnal, hiszen egyetlen foglalás sincs a két klán között. Ez már korábban feltűnt, de kezdenek elszaporodni a zöld faluk a fehér faluk között, ezért elég valószínű. Illetve az =AAV= gyakorlatilag megszűnt, az ATL. falui pedig gyorsan fogynak. A következő hetekben valószínűleg még erősebben fognak próbálkozni a Royal megtörésével, valamint nem csodálkoznék, ha az FS-fronton is történne már egy kis változás.

Szerk.:
Mivel jelezték, hogy a foglalások nem jók, kiegészíteném azzal, hogy mindenhol az előző elemzés óta lett számolva.
 
Utoljára szerkesztve:

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
07. 04.

Táblázat.png
Térkép.png

V60-on hihetetlenül szoros küzdelem alakult ki az első helyért! Az FS nagy nehézségek árán, de úgy tűnik, hamarosan visszanyeri a LEMARADÁSÁT, azonban a klán több tagja is esélyes a Top1-re.

TOP FS JÁTÉKOSOK.png

Tulajdonképpen a Top10-ben 8 FS tag is van, szóval bocsi azoktól, akik kimaradtak, de valahol meg kell húzni a határt.

A jelenlegi Top1 barnaborsosz, akinek számos szép eredményük van már és a mostani triálfiók is igen esélyes Top1-re, még ha LE terén kicsit le van maradva. Viszonylag kevés frontos falujuk van, ez a későbbi növekedést megnehezítheti majd, de nem kizárt, hogy meg tudják tartani a pozíciójukat.

A második fiók Equinox, akik "csak" ketten viszik a fiókot, de nem sokkal vannak lemaradva pontban barnaborsosz-tól. Ellenben náluk a farmolás és gyűjtögetés elég hiányos és túl sok LE-jük van támogatóként, ami köztudottan nem egy igazzzi Top1 fiók ismertetőjele. Talán a Top1 támogató plecsni meglesz, de pontban nem valószínű. Ráadásul gyakorlatilag frontjuk sincs. :\

Alig lemaradva harmadik helyen áll BridgeBurners fiók (szintén duál), akiknek szintén számos szervergyőzelmük van már és lényegében az egész fiók frontos falukból áll. Én rá(juk) tettem le a voksom, még amikor mindenkinek 1 faluja volt. Idővel kiderül, tévedtem-e?

Negyedik helyen Marrow áll, akinek nem tudom, van-e duál/triál társa, de a fiók szintén teljesen a fronton van, a terjeszkedési lehetőséggel nincs gond - más kérdés, hogy Marrownak V61-en is helyt kell állnia, így nem biztos, hogy elég időt tud majd V60-ra is fordítani.

Végül Nmat27 az utolsó, aki felkerült az esélyesek közé. Neki vannak hátulsó falui, de számos frontos faluja is. Ha nagyon odatenné magát, esetleg még lenne esélye behozni a lemaradást, de a TWStats szerint Könnyített 9-en is jelen van a MACHED klán tagjaként, így valószínűtlen, hogy lenne ideje holmi FS-ekkel foglalkozni. :(

...

Ja, amúgy a győzelmi esélyek is nagyon szorosak:

FS - 40%
FS2 - 40%
FS3 - 10%
Észak - 9%
ASG - 1%
 
Utoljára szerkesztve:

Slade

Well-Known Member
A reakció pontszáma
300
Alig lemaradva harmadik helyen áll BridgeBurners fiók (szintén duál), akiknek szintén számos szervergyőzelmük van már és lényegében az egész fiók frontos falukból áll. Én rá(juk) tettem le a voksom, még amikor mindenkinek 1 faluja volt. Idővel kiderül, tévedtem-e?

Akkor délen azt a tetemes tömböt valaki másnak építi? nem sok 40-50 falu végül is...
Az fs 3 meg szunobe biztos 10% tehetjük a nyerési esélyeket esetleg ha mindenki be töröl...
Észak 9%? Kicsit el tulzotnak találom túl becsülod az ellenzéket...
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
Akkor délen azt a tetemes tömböt valaki másnak építi? nem sok 40-50 falu végül is...
Az fs 3 meg szunobe biztos 10% tehetjük a nyerési esélyeket esetleg ha mindenki be töröl...
Észak 9%? Kicsit el tulzotnak találom túl becsülod az ellenzéket...
Jó, na... Nincs itt Barcsa, hogy finanszírozza a pf-em, így még a térképet is nehéz nézegetni. :(
 

Kappl

Kappl.pont.macsó
A reakció pontszáma
494
Alig lemaradva harmadik helyen áll BridgeBurners fiók (szintén duál), akiknek szintén számos szervergyőzelmük van már és lényegében az egész fiók frontos falukból áll. Én rá(juk) tettem le a voksom, még amikor mindenkinek 1 faluja volt. Idővel kiderül, tévedtem-e?

Akkor délen azt a tetemes tömböt valaki másnak építi? nem sok 40-50 falu végül is...
Az fs 3 meg szunobe biztos 10% tehetjük a nyerési esélyeket esetleg ha mindenki be töröl...
Észak 9%? Kicsit el tulzotnak találom túl becsülod az ellenzéket...

Kicsit sokallom azt a 9%ot. Babba, ha nem tudsz függetlenül elemzést csinálni, inkább hanyagold, mert látszik, hogy észak fele húzol.
:p :p
 
Fent