Világ 57 Elemzés

ImKavics

Member
A reakció pontszáma
27
2019. 10. 25.
Újabb hét telt el, úgyhogy vessük is bele magunkat! :D






I. A -300- helyzete:
Habár az elhelyezkedésük miatt nem sok nyugtuk van, egyelőre jól tartják magukat - sőt, még mindig ők növekednek a leggyorsabban (igaz, ehhez az is hozzájárul, hogy 3 klánjuk van). Három jelentősebb frontot vívnak, méghozzá a 300, a =HCS= és az AVE ellen. A 300 ellen nagyjából kiegyenlített a küzdelem, a =HCS= ellen egyértelműen alulmaradtak, az AVE ellen viszont jól állnak. Nem tudom, hogy van-e tervük a jövőre nézve, de ha így megy tovább, nem fogják bírni a két (három) oldalról érkező nyomást. Amit még észrevettem, hogy a KoR-ral nem nagyon civakodnak, ami lehet, hogy csak a véletlen műve, de lehet, hogy a közös ellenség - a =HCS= - ellen szövetkeznek velük.
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
-300-: 6
300: 4
Különbség: 2
chart

Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
-300-: 0
=HCS=: 5
Különbség: 5
chart

Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
-300-: 8
AVE: 2
Különbség: 6
chart

II. A csigák étrendje változatlan:
Őszintén szólva őket tartom a legesélyesebbnek az összes klán közül. Ők is három fronton harcolnak, viszont őket természetes határként "védi" a világ pereme és nagyobb területük is van. Farmolásban, gyűjtögetésben és legyőzött ellenfelekben egyaránt ők vezetnek, ami szintén nem elhanyagolható. A -300- és a =WD= ellen faluvesztés nélkül zárták a hetet. A nagyobb ellenfélnek a KoR tűnik, akik ellen szintén pozitívan állnak, viszont itt már nem olyan fölényesen állnak győzelemre.

Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
=HCS=: 10
KoR: 4
Különbség: 6
chart

Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
=HCS=: 6
=WD=: 0
Különbség: 6
chart

III. A Venom, ami már nem is annyira Venom:
Egy kicsit nehéz már követni, hogy mi van velük, így leírom. Ez remélhetőleg fedi a valóságot, de ha nem, nyugodtan szóljanak az illetékesek. Kezdetben tehát volt a =V= (Venom), akik az E.E. és ATL. klánokkal karöltve létrehozták az MNT-t (ami mostanra AVE lett). Viszont elég hamar elváltak, a volt =V= tagok jelentős része létrehozta a ~WoD~ klánt. Ezen a héten pedig a tagok csatlakoztak a HODOR-hoz. Azóta csavargo20 kilépett onnan, azt viszont már nem tudom, hogy abbahagyja-e, vagy csak egy újabb klánt akar létrehozni. (Ha ez utóbbi az igaz, akkor légyszi legyen az is =V=, mert már alig tudom követni. :D)
Ha már így szóba került a HODOR...
Talán csak az átvett =V= tagoknak köszönhetően, de ezen a héten egész jól farmoltak és egész sok falut is szereztek. Amit még érdemes megemlíteni, hogy LEV alapján ők is bőven kapnak támadásokat, de egyetlen falut veszítettek ezen a héten (a -300- ellen), ami vagy azt jelenti, hogy ügyesen védekeznek vagy, hogy nem törődnek velük eléggé. Esetleg mindkettő. Mindenesetre ez egy jó lehetőség lehet arra, hogy ők támadjanak akár a =HCS= felé, akár a -300- (esetleg AVE) felé.

Kontinensek:

K44:
300, -300-, AVE
A 300 továbbra is a legnagyobb a kontinensen, egyedül a másik -300- klán jelent némi veszélyt rájuk. Az AVE még mindig jelen van, de folyton veszítik a falukat, így szerintem már csak idő kérdése, hogy mikor tűnnek el teljesen.

K45: -300-, HODOR, =HCS=, =WD=, AVE, 300
Jelenleg a -300- vezet, bár ez egy kicsit csalóka, mert a HODOR épp a kontinensek határán helyezkedik el. Az AVE napjai ezen a kontinensen is meg van számlálva, legalábbis jelen állás szerint így látom.

K54: KoR, -300-, =HCS=, 300, =APH=, =AV=
A KoR továbbra is vezet, de ahogy telik az idő, egyre több klán jelenik meg a kontinensen, így nehéz megmondani, hogy mi lesz a vége. Egyrészt a =HCS= keleten elég jelentős területet szerzett magának, amit - ha nem tévedek - növelni is akarnak. Rajtuk kívül jelen van még a -300-, a 300, az =APH= és az =AV= is. Bár az =AV= tagadhatatlanul a szerver legnagyobb tömegklánja és eddig minden irányból csak foglalták őket, de sokan vannak, így okozhatnak még majd galibát. Az =APH= pedig, nos... tagjaik nagy része már más klánokban van, a megmaradt tagok pedig nem mutatnak nagy ellenállást, így könnyedén foglalják őket a nagyobb klánok.

K55: =HCS=, KoR, HODOR, =WD=, -300-
A csigák dominanciája nem annyira egyértelmű, mint mondjuk a 300-é K44-en, viszont egyre csak nőnek. A -300- szinte teljesen kiszorult a kontinensről (korábban is itt volt a legkisebb területük, de most még kevesebb), a =WD= pedig bár kitartóan védekezik, a számok azt mutatják, hogy nekik is össze kell szedniük magukat, ha nem akarnak az =APH= sorsára jutni. Habár a KoR mínuszban van a =HCS= ellen, összességében mégis egyre több falujuk van - ezen a kontinensen is. Főleg a peremvidéken terjeszkednek, ami egy jó húzásnak tűnik részükről, hiszen így "kényszerítik" a csigákat, hogy a déli frontra is figyeljenek, miközben az összes többi égtáj felől is támadások érhetik őket. Nem tudom, hogy ez a bekerítéses taktika mennyire volt tudatos a KoR részéről, mindenesetre papíron nagyon jónak tűnik. A kérdés, hogy mennyire fog sikerülni. Ha kellő nyomást gyakorolnak a csigákra, nem kizárt, hogy a KoR is ott lesz a végjátékban, Ennyire azonban ne rohanjunk előre. :D

Dominancia - kérésre:


Győzelmi esélyek:

Ezt most is egy képlettel "számoltam ki", tehát nem teljesen tükrözi a véleményemet. Az valahogy így nézne ki:

1817 bővítmény megtekintése

Igazat adok abban, hogy az AVE-nak meg vannak számlálva a napjai csak nem ezen a világon, ugyanis a -300--al való háborút elég sikeresen zártuk .
Igaz buktunk falukat de ez csak egyik-másik tagnak az aktívságából következett és a morálharcos játékosoknak (Ne vegye senki sem magára ) köszönhető, akiknek nyilván nagyobb veszteségük lett nyersanyagban mint ami a faluba volt beleszánva :D
Ha azt nézzük akkor a -300- nem bírt velünk akkor sem és most sem nagyon :)
Üdv.: az AVE egyik vezére resident evil

Az elemzésért le a kalappal nagy jól levezetted, csak így tovább :)
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
2019. 11. 01.
A háborús statoknál csak azokat raktam be, ahol nem egy-két falufoglalás volt összesen, mert azokkal nem sokat lehet kezdeni szerintem.

Top klánok 11 01.png
Növekedés (elmúlt 1 hét).png
Farmolás.png
Gyűjtögetés.png
Térkép 11 01.png
Foglalási térkép.png

Ha nem is sokkal, de a 300 átvette a vezetést pontok tekintetében és úgy általában egy egész jó hetet zártak. Farmolásban és gyűjtögetésben kicsit lemaradtak ugyan, de ez betudható annak, hogy sokszor kellett mozgósítaniuk a katonákat. Néhány falut vesztettek innen-onnan, illetve a -300- nem adja olyan könnyen magát, de az AVE és az =AV= klánok ellen kimondottan jól teljesítettek.
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
300: 4
-300-: 5
Különbség: 1
chart
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
300: 7
AVE: 0
Különbség: 7
chart
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
300: 11
=AV=: 0
Különbség: 11
chart

A sárga -300- teljesítménye is egész jónak mondható, mindenhol sikerült tartaniuk a kb. 1:1 arányt elvesztett és foglalt faluk tekintetében. Emellett még a farmolással és gyűjtögetéssel sem maradtak le, ami ugye nem elhanyagolható ebben a játékban.
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
-300-: 3
=HCS=: 4
Különbség: 1
chart
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
-300-: 4
AVE: 3
Különbség: 1
chart

Amin egy kicsit meglepődtem, az az, hogy a KoR elég rosszul zárt hete. Mármint szereztek bőven legyőzött ellenfeleket és ennek a nagy részét még csak nem is védekezésből, a farmolásuk is rendben volt, de a =HCS= elleni harcból elég rosszul jöttek ki. Na, nem kell félni, annyira azért még nem, hogy ne tudjanak talpra állni - ki tudja, legközelebb talán ők hoznak el ennyi falut az ellenféltől -, de ez a hét ilyen volt. Legalább az =AV= ellen továbbra is jól állnak. :)
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
KoR: 2
=HCS=: 15
Különbség: 13
chart
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
KoR: 6
=AV=: 0
Különbség: 6
chart

A =HCS= két nagyobb frontja, a KoR és a -300- elleni már a fentiekben megtalálható, a =WD= ellen egyetlen falut hoztak el, szóval ott nincs nagy változás. Amit még érdemes megjegyezni, az a PE (Persian Empire) kiválása a klánból, ami jelenleg egy 3 főt számláló klán. Ha valaki tudja, hogy mi történt velük, annak szívesen várom a beszámolóját, merthogy én jelenleg annyit tudok, hogy léteznek.
Egyébként a csigák nagyon elhúztak farmolt nyersanyagok tekintetében (is) még a három viszonylag nagy pontú játékos távozása ellenére is.

Az AVE már egy kicsit vegyesebben áll. A sárga -300- ellen szépen állják a sarat, a zöld 300 ellen már kevésbé szépen. Náluk is van néhány "szakadár" (jobb szót nem találtam rá), méghozzá két nagyobb játékos: Széth és Happy Club (lehet, hogy van más is, nekem ők tűntek most fel). Az ő helyzetük sem egészen világos számomra, mindenesetre néhány órája hagyták el a klánt, így a statisztikákban még ők is szerepelnek.

Habár a HODOR kicsit le van maradva a "négy nagytól", egész jól fejlődnek és többek között a 300-tól is foglaltak néhány falut. Ha így haladnak, könnyen lehet, hogy végül övék lesz K45. Az eddigiek alapján a =WD= is mellettük áll, bár épp tegnap volt egy foglalás a két klán között, úgyhogy már ebben sem vagyok egészen biztos. Persze lehet, hogy csak egy inaktív "belsőzése" volt.

Dominancia.png
 

Csatolmányok

  • Térkép 11 01.png
    Térkép 11 01.png
    17,6 KB · Megtekintések: 22
  • Foglalási térkép (elmúlt 1 hét).png
    Foglalási térkép (elmúlt 1 hét).png
    8,8 KB · Megtekintések: 22

komatsuki

Well-Known Member
A reakció pontszáma
260
Ahogy látom amilyen nagy lendülettel vetette bele magát a heti elemzésekbe olyan gyorsan alább is hagyott :D
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
Régóta nem volt összegzés, pedig van néhány táblázatom. Őszintén szólva mindig a következő héten akartam megosztani, aztán mostanra több, mint egy hónap eltelt. :D Most tehát nem tervezek hosszasan írogatni, csak a leglényegesebbeket.

2019. 11. 08.
Itt már érezhető volt a KoR gyengülése, az (egyik?) legnagyobb játékos ki is lépett a klánból, ez a statisztikákból is meglátszik. Illetve az AVE is majdnem teljesen felmorzsolódott.
Top Klánok.png
Növekedés.png
Farmolás.png
Gyűjtögetés.png
Térkép.png
Dominancia.png

2019. 11. 16.
Itt mintha egy kicsit összeszedte volna magát a KoR, de mint azt tudjuk, ez csak egy végső fellángolás lehetett, mivel (spoiler!) a következő térképen már nem is lesznek rajta.
Top Klánok 11 16.png
Növekedés 11 16.png
Farmolás 11 16.png
Gyűjtögetés 11 16.png
20191209v00r34tts.png
20191208v00rnkd5.png
20191208v00rwkl82.png

2019. 11. 23.
Erről a hétről csak egy térkép van lementve, de az is árulkodó. A KoR felbomlott, a legtöbb tag a =HCS=-be ment, de voltak, akik valamelyik 300-ba.
20191208v00rs0x18.png

2019. 11. 29.
Szintén csak egy térkép van erről a hétről. Tulajdonképpen nem volt nagy változás az előző heti térképhez képest.
20191208v00rs0x18.png

2019. 12. 08.
És máris elértünk a jelenbe, amikor a sárga 300 végül csak felbomlott, így 3 esélyes klán maradt, habár a HODOR önmagában igen valószínűtlen, hogy első helyen végez. A nagyokon kívül még van néhány rendkívül kreatív nevű, feltételezhetően ideiglenes klán, úgy mint a ... vagy a STOPP, akik egyelőre egyik nagyhatalomhoz sem csatlakoztak. Nekik sok LEV-et, mindenki másnak további jó játékot kívánok! :)
20191209v00ryohr.png
20191209v00r9319f.png
20191209v00rbgjmh.png
20191209v00rmiwbn.png
20191209v00rrhu26.png
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
2019. 12. 29.
Top.png
Farm és Gyűjti.png
Térkép.png
Dom.png

Még mindig 3 jelentősebb klán küzd a győzelemért. A háború részleteiről sajnos nem tudok sokat írni, de a statisztikákból úgy látom, hogy bár a 300 - =HCS= küzdelemben a 300-nak van több foglalása, a csigák egyáltalán nem állnak rosszul, mivel összességében még így is több foglalásuk van, mint a 300-nak. Ami még feltűnt, hogy a 300-HODOR fronton szinte semmi változás nincsen, tehát nem kizárt, hogy közöttük szövetség (vagy legalábbis MNT) van. Ha az nincs is, az elmondható, hogy a 300 sokkal inkább a csigákra fókuszál, míg ők úgy-ahogy tartják a frontot, közben a hátországukat erősítik és a HODOR falvait kebelezik be.

Összes foglalás:
300: 625
=HCS=: 732
HODOR: 214

Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
300: 97
=HCS=: 59
Különbség: 38
chart

Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
300: 0
HODOR: 3
Különbség: 3
chart

Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
=HCS=: 35
HODOR: 8
Különbség: 27
chart
 

Anonimusz

Active Member
A reakció pontszáma
139
Sziasztok!

Baba jónak segítek itt is egy kicsit. :) Előre szólok, hogy a világot nem ismerem egy kicsit se úgyhogy lehetnek lesznek itt is pontatlanságok.
V57.png
PirosBFK
ZöldHODOR
Kék=HCS=
BFK : 9
=HCS= : 65
Különbség: 56
chart


Oldal 1: 4
Oldal 2: 29
Különbség: 25
chart


Az elmúlt 48 órát mutatja a diagram.
A HODOR és BFK klánok közt nem volt foglalás.

Kontinensekre lebontva pedig a következőket kapjuk:

A 44-es kontinens teljes egészében a BFK területe ahova eddig nem nagyon törtek be más klánok. Ide nem nagyon tudok mit írni, legfeljebb annyit, hogy gratulálok a BFK-nak a sikeres kontihoz.

Keletebbre a 45-ös kontinensen már változatosabb a helyzet. Itt ugyanis a HODOR és BFK klánok vannak többségben, ugyanakkor a =HCS= is kezd betörni déli irányból. szerintem itt lesznek a legtöbb csatározás. Majd a későbbiekben pedig úgyis kiderül, hogy miként íródott meg a sors könyve és kié lesz ez a hely. Mindenesetre mivel a HODOR a legkisebb ezért én nekik drukkolok a kontinensért való megszerzésben. :)

A déli kontinenseket itt is egybevonom, tehát az 54-es és 55-ös kontinensek szinte teljesen a Csigák földjének számítanak. A két kék egy klánt alkot szerintem, mégis a =VCS= profilján azt olvastam csak PP-znek ezért különszedtem őket. A fő klán =HCS= viszont sötétkék. Remélem ezzel nem zavartam be. :) Visszatérve a területekre: Nyugaton a BFK jön csigát enni keleten pedig a HODOR szeretné megkóstolni a francia konyhát.

Összességében szerintem a Csigák a legerősebbek, szerintem nekik van a legtöbb esélyük a győzelemre. Második helyre a BFK-t mondanám, de lehetségesnek tartom, hogy akár ők is megnyerhetik ezt a világot. Harmadiknak a HODOR-t mondom. Szerintem nekik van a legkevesebb esélyük a győzelemre, de ettől függetlenül sok kellemetlenséget okozhat még ellenfeleinek.

Sok sikert szeretnék itt is kívánni az összes jelen levő klánnak és gratulálok az eddigi teljesítményükhöz!
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.666
Hodor + Bfk v csigák.
Hodor v53 becsicskuló védő klán. Velük a morál...

Csigák nyernék azt kész. :D
 

komatsuki

Well-Known Member
A reakció pontszáma
260
Fu enek a világnak a részleteibe nem nagyon menyünk bele. :D
Elég ha annyit mondok szerintem hogy a mostani BFK tagok a évet 300 ként kezdték majd nagy részük megjárta az utódklánt KAlt még ki nem kötöztek a Bfkában amit a 300 vezére alapítót mikor kilépet onnan :D
 

Feldscher

Member
A reakció pontszáma
46
Hodor + Bfk v csigák.
Hodor v53 becsicskuló védő klán. Velük a morál...

Csigák nyernék azt kész. :D

A ,,becsicskuló klán” definíciója egy élettelen szerint :

* egy társaság aki játszani jött szabadidejében és teljes mértékben kiáll szövetségese mellett bármi történjen.
Köszönjük Emese, majd értesítjük !
 

bArNNNi

REBELS
A reakció pontszáma
363
HODOR fog nyerni, nem? :)
Vagy Sipi mester és Sass (el kismadár) felrepíti a 300-at, izé bocsi a KAL-t, izé újra bocsi BFK-t majd a Top1-re!?
Vagy ezek a vérengző kis noob csigusz Társaimmal megtartjuk a földünket?! :)

Érdekes szerver ez már eddig is az volt, de mostantól, áh! :D
 
Fent