Egyéb kérdések a v13-ról

DeletedUser11415

Vendég
kezdjük ott, hpogy a v3on ez "tökéletesen" működött, mert nincs íjász ill lovasíjász.
a v13on viszont a 15ös fejlesztési limit azt is jelenti h még az összes támadóegységet se tudom a faluban maxra vinni..
vagy pl még kémet sem tudsz fejleszteni az adott falub an ahol a bárdos k.ló l.íjász, kos+kata 3as.

Akkor kezdjuk ott hogy a v3-on miert olyan a nemesrendszer amilyen? :)
ennek a vilagnak is megvannak a maga strategiai,taktikai nehezsegei.
pl. kisebb husegcsokkentes es ez a magyar kh-n masodjara alkalmazott fejlesztesi technika,azzal bovitve,hogy vannak ijjaszok.
 

DeletedUser3242

Vendég
van ki íjászok nélkül is meg van....akkor tökéletesen alkalmazható a 15 szint...

igen, de amígnem vagyok biztos b enne h ezt a különböző 'stratégiák' miatt vezették be így - és ez nem az át nem gon dolt "újítások" közül egy újabb , amit a játékosok majd próbálnak azért élvezhetővé tenni, addig nem fogok neki örülni :)

h a v3on miért olyan a nemesrendszer mint amilyen nem tudom , bár legtovább ott játszottam, ennyi.
 

DeletedUser

Vendég
megismétlem a kérdét :
redsacrot már farmoljátok ? :)
Nem lehet túl nehéz, egy ilyen kis NOOBot lezúzni :D
Mikor lehet számítani a lezúzására ? mert akkor beregelek :)
Csak abból a szándékból hogy lássam az örömünnepélyt :)
még öltönyt is húzok ha kell :D
 

DeletedUser11266

Vendég
...és kínlódik tovább:)
Assz'em mintha te írtad volna nekem v7/wiking-topicban...
Közöd sincs a v13-hoz,úgyhogy tipli monobó!:)
Meg assz'em azt írtad,hogy ameddig "mi" írkálunk ide te addig nem jössz külsőre...legalább most az egyszer ne hazudj már,tartsd a szavad!:)
 

DeletedUser

Vendég
lám...

Minő dolog, hogy ezen a külső fórumon valami érdekes befolyás miatt sosem tud megszűnni a feszültség :)

Jó játékot mindenkinek!
 

DeletedUser

Vendég
kezdjük ott, hpogy a v3on ez "tökéletesen" működött, mert nincs íjász ill lovasíjász.
a v13on viszont a 15ös fejlesztési limit azt is jelenti h még az összes támadóegységet se tudom a faluban maxra vinni..
vagy pl még kémet sem tudsz fejleszteni az adott falub an ahol a bárdos k.ló l.íjász, kos+kata 3as.

A kérdés csak az hogy valóban fontos -e minden támadó egységet maximumra vinni.
Persze a sereg támadó potenciáljának maximalizálása érdekében a válasz igen lenne, de abba sem árt belegondolni hogy a lovasíjász és a katapult kiegészítő egység, azaz a többi egységhez képest kis számban gyártjuk őket így a magasabb szintre való fejlesztésükből kevesebb előny adódik.
A kos egy másik kategória, hiszen a harcban betöltött szerepe nem a támadó értékében hanem a fal csökkentésében rejlik, ennek köszönhetően pedig növeli az összes többi egység hatékonyságát.
Viszont azt sem szabad elfelejteni hogy 220 darab kos felett a támadó sereg vesztesége már nem csökken (szimuláld le ha nem hiszed), csak a fal sérül jobban. Ennek pedig csak akkor van értelme ha a falu kitakarításához több mint egy támadás szükséges ami a játék eme kezdetleges szakaszában nem mondható el. Vagyis a kost sem érdemes még fejleszteni, hacsak nem akarsz megspórolni 63 kos legyártását. (feltételezem hogy mint minden más egység, a kos is 40% bónuszt kap a teljesítményére hármas szinten 157X1,4=220)

A lándzsát és kardot nem lehet lefejleszteni (2 pont)
Bárd és KL egyértelműen 3as szint (6 pont)
Kos, katapult, lovasíjász 1-1-1 (3 pont)

Ez 11 pont, így bőven belefér még egy hármas felderítő is az elején. Később persze szükség lesz a hármas kosra is néhány faluban de a lovasíjász, katapult és hármas felderítő nem mondható nélkülözhetetlennek.
Ez a specializálódás lényege, hogy ne ugyanúgy nézzen ki az összes támadó falu és egy kis színt, taktikát vigyen a játékba.
Egyébként is hogy nézne ki egy korlátozás ha szinte minden egységet maximumra lehetne fejleszteni?
 

DeletedUser

Vendég
Mi van veled?
Elcsaptad a gyomrod?
Nem szokásod a forumon a tanács osztás! :D
Főleg íngyéé......
Még a végén elárulsz mindent rólunk. :D :D
 

DeletedUser11415

Vendég
Amugy is,en ezt a korlatozott fejleszteses modszert ahol aktiv az ijjasz lecsekkoltam mar egy harmas sebessegu vilagban.
Es boven eleg a rendelkezesre allo 15 :)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok
Én szeretnék egy játékkal kapcsolatos kérdést feltenni, ami nemrég merült fel bennem.
És ez az lenne, hogyha küldök az egyik falumból a másikba erősítést, akkor ott hogyan számítanak az erősítésbe küldött katonák szintjei. A súgóban erről nem találtam semmit :S
Ha veszünk egy példát, akkor erősítésbe küldök 100 db 3-as szintű lándzsást, egy olyan faluba, ahol a lándzsás csak 1-es szintű.
Ez a 100 lándzsás marad továbbra is 3-as szintű, vagy leredukálódik 1-esre? :O
 

DeletedUser

Vendég
Az elküldött falunak azaz a célnak a szintjei számítanak.

(támadásban természetesen nem :D)


Bár ez annál a fajtánál van amikor minden 10-esre lehet vinni nyersiért.
Nem tudom melyikre gondoltál, de ez a falyta így működik.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A 3 szintesre gondoltam :p
És akkor ha egy támadó faluba küldesz erősítést, és ott az az egység nincs kifejlesztve akkor nem is számít, hogy ott van?
 

DeletedUser

Vendég
"A fejlesztési/kutatási rendszerek a következőképp működnek: Minden faluban van kovács, ahol az adott értékeket be lehet állítani, és az egységeket a kiválasztott szintre lehet kiképezni. Ez azért fontos, mert a falu kutatási szintje az ott képzett katonákra van hatással, az ott állomásozó, támogatásban lévő egységekre nincs"
 

DeletedUser11266

Vendég
"A fejlesztési/kutatási rendszerek a következőképp működnek: Minden faluban van kovács, ahol az adott értékeket be lehet állítani, és az egységeket a kiválasztott szintre lehet kiképezni. Ez azért fontos, mert a falu kutatási szintje az ott képzett katonákra van hatással, az ott állomásozó, támogatásban lévő egységekre nincs"


Jó lenne ha mindenki visszább olvasna,és akkor nem lennétek ennyire félretájékozottak:)
A falu egységeinek kutatási szintje az ott állomásozó egységekre van hatással.
 
Fent