Riportok diRicheron

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173

image.png

Egy roppant érdekes alannyal jelentkezünk ismét, akit bizonyára többen is ismertek. Az alany nem más, mint @diRicheron! Kellemes olvasást kívánok mindenkinek!



-NooBLeadeR-
  • Mikor kezdted a klánháborút? Mik voltak az első élményeid, ki vett rá a játékra? Egyedül kezdted el a játékot vagy a barátaiddal?
  • Kitől és hogyan tanultad el még kezdőként a játék türkjeit/stratégiáit?

diRicheron
A játékot körülbelül v30 körül kezdhettem el, amire emlékszem is ekkor egy vagy két barátommal játszottunk talán, egyik hawkx, ő előbb kezdte mint én kicsivel, de ekkor még csak ismerkedtem/ismerkedtünk a játékkal, ő abba is hagyta valamiért azt hiszem és vittem a falvaiból. Pont egy spártás világot fogtunk ki és olyan klánban voltunk ahol választani kellett a Spárta a másik oldal között. Csocsoka77 volt a klánvezérünk, ki kérdezte mindenkinek a véleményét aztán valamilyen úton módon a spárta ellen döntöttünk, hát ebből adódóan gondolom, már lehet lesz aki sejti, hogy mi lett a vége a játéknak. Ekkor még ismerkedtünk a játékkal nagy tapasztalatunk nem volt. Mikor pár spártás játékos elkezdett támadni úgy minden falvam, emlékszem, hogy toltam 1 "üzengetést" aztán be is zártam a kht, világ 50-ig. :D
Itt mondhatni, hogy kezdtem el ismerkedni a játékkal és tanulni, sokat tanultam itt systemfailtól, baileytől, bensolotól. De ez sem volt a legfényesebb szerverem. Aztán világ 52n bekerültem a Spárta vezérkarába, de ekkor a klánnak már csak a neve volt meg, elég hamar rájöttem, mert már nem nagyon volt ideje az alap vezérkarnak, csak az akarat. Aztán v53on bekerültem az ASG-be, ami egy nagyon jó összetartó közösség volt, csak a stratégiai része ott 1 ember kezébe volt és abban az időben nem nagyon volt hajlandó elfogadni más véleményt meg elég hirtelen gondolkodású volt ezért sok olyan döntést hozott ami a játék végéhez vezette a klánt. Itt megismerkedtem barcsával aki nagyon segítőkész játékos és ezután djvel is meg csapatával ahol nemzetközin játszottunk, ezektől a személyektől is nagyon sokat tanultam, főleg a leírásaikból stb.
Aztán bekerültem a CotL-ba ami a legjobb klán szerintem jelenleg a khban, Noobleader nagyon jó szervező támadás és védelem terén, a tagok mondhatni tisztelik is egytől-egyik s hallgatnak rá, ami ugyebár fontos, hogy kövessék a vezér utasításait. Világ 58-at nevezném annak a szervernek ahol úgymond már tapasztaltabbként játszhattam és jó csapat is volt mellettem elhelyezkedésileg, aki aktív és segítőkész is volt, mint pl Violet, Fives, Ayee, mondhatni szinte azonnal elértük egymást pmben és éjjel az utolsó utáni időben is tudtunk még segíteni egymásnak 1-1 védő faluval ha támadás alatt állt a klán a Hiénák által.
Az eddig említett játékosokat mindet tisztelem, de úgy alapvetően amúgy mindenkit is, mert ugyebár ez lenne az alap emberi "elvárás"..


-NooBLeadeR-

  • Ehhez kapcsolódóan, Te mivel segíted/ segítetted az újoncokat?

diRicheron
Az újoncok segítéséről az a véleményem, hogy az jó dolog, hogy ha valakinek van ideje és vagy türelme hozzá valamint ha tud neki újat mutatni. Ha valaki kérdez tőlem privátban és tudok rá válaszolni általában én is szoktam szívesen, de úgy magamtól nem keresném meg őket.

-NooBLeadeR-

  • Mi a véleményed több játékost tömörítő fiókokról, és ez alapjaiban mennyire változtatta meg a játékot?

diRicheron
A duál/triál stb fiókokat pedig nem szeretem, mert előnnyel indulnak más ellen. Igaz, hogy mindenki számára adott, de én ennek nem vagyok a híve.

-NooBLeadeR-

  • Van e olyan játékos és klán, amely kivívta a szemedben a tiszteletet?

diRicheron
Igen volt, leginkabb v58rol akik jöttek v73ra velünk ezekre emlékszem, pl Trine.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
diRicheron


  • Folytatjuk beszélgetésünket a sokatok által ismert @diRicheron -nal.


-NooBLeadeR-
  • Lennél-e klánvezér a jövőben, ha igen miért? Vannak-e ilyen ambícióid? Ha nem, akkor miért?

diRicheron
Nem lennék klánvezér, nagyon sok időt igényel, és türelmet. Időt én meg már a játékba nem nagyon akarok fektetni, míg sulis voltam meg egyetemista elment, de már nem hiányzik az a sok éjjel kelés stb ami ezzel jár.
Meg konkrét vezetőnek nem is hiszem, hogy jó lennék, ahhoz nem vagyok elég kemény, és azt pedig muszáj néha főleg az ilyen belső temánál.

-NooBLeadeR-

  • Szerinted Világ 58-n mennyire volt hasznos az általad hozzátett rész? Én úgy vélem, hogyha nem teszed hozzá a te részedet a klánhoz, akkor akárcsak Violeték stb., akkor biztosan veszítünk. Te hogy látod ezt?

diRicheron
Hát lehet hogy hasznos volt mikor néha kicsit sürgettem a dolgokat főleg támadás terén, mert onnantól kezdve toltunk 3 jó támadást és kb nyertünk is. Meg gondolom voltak hasznosabb tanácsaim meg meglátásom is ami előre vitte a klant. Ha klán szemszögből nézem. Játékosként pedig mikor védekezni kellet biztos, hogy örültek a társaim mikor éjjel még toltam nekik a lovagos védő falvakat meg a sok vágást amit kaptak. Tamadoi oldalról is volt szerintem hasznom mert mindig be tudtam törni arra a területre ahova akartam, vagy jó osztassal vagy mert össze szedtem a klanbol az egész nemeserositos lovagot.

-NooBLeadeR-

  • Van-e olyan játékos, akit a legjobbnak tartasz? Ha igen, miért gondolod így róla?

diRicheron
Vinszentet tartom a legjobbnak mondjuk így, mert nagy hire is van mondjuk így, meg láttam nemzetközin játszani(leginkabb emiatt mondanám) meg pár classicon és az szerintem szép teljesítmény. De vannak még jobb játékosok akiket láttam pl Barcsa, Parik, Kappl, Varmax, Violet, Noobleader, velük jó játszani mert önzetlenek stb. De mivel egyet kellett ezt itt le is zarnám.



-NooBLeadeR-

  • Te milyen védekezési stratégiát használsz? Mikor kaptad életedben a legtöbb bejövő támadást, és mennyi volt az?

diRicheron
Mivel olyan sok világon nem játszottam, meg akkor is leginkabb front mögött, mert frontra nincs meg a tudásom szerintem védekezni teljesen, valamit éjjel inkább alszom mint játszom elvet követtem mindig ezért olyan sok támadás nem ért. Szerintem pár száz volt a legtöbb v30an, mondjuk 500.
Előzőekből adódóan nagyon vedekeznem nem kellett, de szerintem ez a stratégia elég jo: legtavolabbrol kezdünk el védeni, valamit előre ki gondoljuk mikor indulnak, hogy melyik falut akarjuk védeni s melyikre rafoglalni vágni stb. Felmerni a terepet kitől jöhet még támadás és úgy kezelni a fiók egységeit. S leginkabb csak közvetlen fronton betonozni bentebb már vágás v rafoglalas, de ez klán és védő kapacitás függő. Valamint torony meg torony mentes szerveren változhat. Valami ilyesmi.

-NooBLeadeR-

  • Van olyan játékos, aki ha holnap azt mondja, hogy menj vele játszani a következő világra Te mindentől függetlenül igent mondanál?

diRicheron
Ilyen játékos már nincs, mert nem szeretnék nagyon időt fordítani a játékra. De amúgy Noobleader és Barcsa anno ezek közé tartozott.

-NooBLeadeR-

  • Mennyire fontos a jó helyesírás egy klánvezérnek? Lehet valaki jó klánvezér, ha nem tud helyesen írni, vagy fogalmazni?

diRicheron
Elméletileg lehetne, de szerintem amúgy NEM.
Szerintem a helyesírás mindenki számára fontos. Fogalmazásnál meg nem árt ha értik a tagok, hogy mi is az elvárás. Ezek hiányában nem biztos, hogy meg lesz a kellő tisztelet, követés stb.

-NooBLeadeR-

  • Szerinted mi volt a csapatunk titka a V58, és V73-mon, amiért végül a győztes oldalon zártunk?

diRicheron
58-on és 73-on is egyarán jellemző volt a tagságra a nyerni akarás és az, hogy tett is érte nem csak várta a sült galambot, valamint a kitartás, és szerintem az önzetlenség s csapatmunka is. Valamint a vezetőink is kivették a maguk részét szervezésben, segítőkészségben és a tagságra is lehetett számítani.

-NooBLeadeR-

  • Szerinted mi a jó klántag tulajdonsága? Miért?

diRicheron
A jó klántag tulajdonságai a következők szerintem: tisztelettudó, aktív, megbízható, csapatjátékos, öznetlen.

-NooBLeadeR-

  • Volt-e már nehéz dolgod egy játékossal? Ha igen mi volt azaz eset ha elárulhatod a neve elmondása nélkül?

diRicheron
Emlékeim szerint nem volt még nehéz dolgom játékossal, mondjuk a v52es szituáció lehet ide tartozna, amikor az alap spártás vezérkar nem nagyon akarta megérteni, hogy inaktiv barát fiókokkal nem fogunk világot nyerni, de erről lesz szó pár sor múlva meg már volt anno is itt fórumon.

-NooBLeadeR-

  • Mi volt a Világ 52-es Sparta vezetésében a legnehezebb feladat? Amikor elvállaltad tudtad-e, hogy biztos a vereség? Mit gondolsz kevesebb ideig bírtátok volna Krisz nélkül?

diRicheron
Az 52-es spárta vezetésben a legnehezebb feladat az volt, hogy ugyebár az a klán szétesett vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak, belső konfliktus miatt. Mert ugyebár erre a világra vissza tudták hívni Zolát. De pontosan nem tudom, emlékszem mi miatt viszály alakult ki Nikitáék és közte. Alapvetően mind a két fél elég inaktívas volt ahogy rémlik, zolát sokat helyelte Bailey, meg ott volt SF. De a másik oldalnak nem tetszett valami aztán ennek az lett a vége, hogy papíron nem is de amúgy a klán mondhatni felbomlott, a tagok morálja stb., aztán v50-es ismertségünk miatt én lettem az "új vezér", mert 50-en a random helyett a spártát választottam, igaz, hogy a régi történelmük miatt, mert akkor nekem hirtelen még másképp rémlett.
Nah itt rám hárult kb minden, de voltak segítők Pocok, A Johnny (vagy hogy volt a neve), valamint Krisz személyében, és próbáltuk menteni a menthetőt. De leginkább az aktivitás volt a legnagyobb probléma és amikor ezeket a tagokat szelektáltuk volna akkor jöttek nikitáék és nem nagyon engedték, főleg mert volt aki a baráti körbe tartozott pl bahc meg jimiba fiókok.
Aztán az én pályafutásom itt akkor ért véget, mikor armát kapott a klán aztán nikita fiók el volt tűnve szó nélkül, sem teást sem nikitát nem értem el telefonon, ekkor már úgy éreztem, hogy én ebbe nem pazarlom az időm, mert teljesen értelmetlen, bármi van nem a válasz, de mikor kellenek nem nagyon vannak sehol és ott hagytam, a falvaim Pocoknak adtam, ők még maradtak "szórakozni", de úgy amikor beleláttunk a dolgokba elég nyilvánvaló volt, hogy kb vereség lesz, mert volt még 1 probléma, hogy a klán a toborzó politikának köszönhetően elég vegyes volt amit nehéz irányítani főleg, "ismeretlenként", meg úgymond vándorló életmódot folytató játékosok is voltak közöttük.
De mondhatni sokat tanultam ezen a világon, átláttam, hogy mi minden dolga van 1 klánvezérnek, bele láttam védelembe, támadásba és a játékomba be tudtam építeni, és ez pont tornyos és templomos világ is volt, s volt szerencsém kitanulni taktikákat, hogy hová éri meg templomot és tornyot tenni stb.
Krisznek még a fiók helyettesítésekben is nagy szerepe volt a támadás, védelem mellett, ugyan csak mint nekem, mert támadáskor ketten volt szerintem, hogy 5 fiókból támadtunk ki, meg védő küldéskor.. , szóval fel volt adva a lecke a blokkoknál is.

-NooBLeadeR-

  • Mennyi volt a legtöbb falu, amivel a klánháborúban eddig rendelkeztél? Nehezebb volt kezelni, mint a kevés falut?

diRicheron
A legtöbb falvam v58-on volt, 465 ez is főleg a vége felé szaporodott meg, mivel én leginkább front mögött/ hátul szeretek elhelyezkedni. Szerintem a fiókkezelő és prémium fiók miatt nem nehezebb kezelni, mert az kb mindent meg csinál, csak időigényesebb ha támadni kell és védekezni. Szóval támadó és védekező szempontbol kicsit nehezebb, de építés szempontjából nem.

-NooBLeadeR-

  • Melyik klán ellen volt eddig a legnehezebb harcod? Nem vagyok abban biztos, hogy Te személy szerint a világ 58-at mondanád, hisz hátsó játékosként vetted ki velős szerepedet a világból. Így kíváncsi vagyok Te hogy látod.

diRicheron
Hát ez jó kérdés, hogy hol volt a legnehezebb harcom, mert igazából mint írtad 58on is inkább hátul voltam, 73ra is úgy mentem be, és mind két világon az kellett, hogy a szomszéd piszkáljon, hogy végül el kezdjem növelni a játéktempóm. 73-at sem tudom annyira a nehezek közé sorolni, mert mikor kifoglaltam a frontra akkor már az FS bedőlő félbe volt. 58-on újszintén, mikor közelebb kerültem és lett pár falvam utána már csak a nukoat kellett küldeni és lehetett foglalni, főleg mivel egy idő után fél térkép elbarbult mert a HNK betörölt.
Voltam még dualba v54-en ethan fiókba ellenetek, talán ott kellett kicsit védekezni is meg mozgatni és támadni is, ezt a világot tenném oda, de mivel a fiók erősen támadó volt és talán ott is előnyünk volt már mikor bementem, ezt sem mondanám igazán nehéznek. Vagy esetleg nemzetközit tehetném még ide v103 talán vagy hol voltam DJékkel, amit végül ott hagytam, mivel sok időmet vitte el a játék az egyetem rovására ezért inkább a játékot áldoztam be, gondolom érthető, ott sokkal több kardok repkednek és ha jól rémlik ott egyszer közelebb voltam az ellenfélhez és ott mivel nincs éjjeli, ezért éjjel is próbálkoztak meg támadtak.

-NooBLeadeR-

  • Rengeteg jó stratégiai meglátást adtál világ 58 alatt, és úgy gondolom világ 73-ra a kettőnk összjátéka vezérkari tekintetben elég jól kiforrott. Te hogy látod?

diRicheron
Hát igen ezt jól fogalmaztad 73-on már eléggé egy hullámhosszon volt a gondolkodásunk, 58-on azért voltak ott zörejek, de jól kezeltük azt hiszem, főleghogy, mert 73-on is bizalmat kaptam, és mindkét világot is megnyertük, főleghogy 58 nehezebb is volt, mert vagy 800 faluhátránnyal kezdtük a végjátékot.

-NooBLeadeR-

  • Szerinted a védekezést is hasonlóképp megkell szervezni, mint a támadást, vagy az egy jóval egyszerűbb folyamat?

diRicheron
Szerintem nem egyszerűbb védekezést szerevezni mint támadást, sőt még lehet nehezebb is. Sok dologra kell figyelni, hogy a klán védői ne halljanak le katyóra, a megfelelő falvak legyenek védve, megértetni a játékosokkal, hogy azt mért védjük amazt mért nem, miért elég oda pl 20k védő és nem kell 40k. Legyen kellően aktív a társaság ahhoz a játékhoz amit mi jobban preferáltunk például, hogy minél több mozgathatónk legyen, hogy minél jobban tudjunk reagálni egy esetleges támadásra.
 

Jacke.

Inaktív ❤
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
1.173
diRicheron


  • Itt vagyunk ismét, folytatjuk riportunkat, alanyunk a sokatok által ismert @diRicheron-nal


-NooBLeadeR-
  • Mit gondolsz az ellenfélről? Hogyan fogalmaznád meg a jó ellenfél fogalmát?

diRicheron
A jó ellenfél legyen tisztelettudó, ne nézze le a másikat, ismerje el ugyan úgy a vereséget mint a győzelmet. Legyen humora egy kis piszkálódásra is hébe -hóba, mert anélkül monoton lenne az egész.

-NooBLeadeR-

  • Játszottál magányos farkasként, ha igen milyen volt? Meddig jutottál?

diRicheron
Nem játszottam szerintem, mert mindig találtam valami klánt, meg régebben is a kezdőken felvették szerintem ide-oda, lehet nem a legprofibb klánba, de az is valami. Mert szerintem mivel ez 1 csapatjáték ezért fontos, hogy legyen az embernek klánja, magába senki nem jutna sokáig ha már csak a sok lúd disznót győz elvet nézzük. Meg előbb utóbb elfogy az ember ideje is, hogy több másikkal vívja a harcot.
Mondjuk v53-on elmentem 19 faluig önmagamba a végén, de ott is volt segítségem ha kellett, amikor támadtak. Ez nem véletlenük klánháború és nem egyéni háború, mert nem kell nagy ész hozzá, hogy rá jöjjön az ember, hogy csapatjáték, valamint csapatban sokkal könnyebben lehet dolgozni és haladni mint enyénileg akár nem csak a játék tekintetében is.

-NooBLeadeR-

  • Szerinted fontosok a játékban az úgynevezett "plecsnik"? Mi az értéke egy plecsninek számodra?

diRicheron
Szerintem nem fontosak, sok mindent manapság már nem tükröznek, nekem is van olyan plecsnim ahol azért volt bent a fiókom mert zárult a klán és nyertek, pl OS, vagy az Exos ami azért van mert ráírtam Barcsára, hogy látom van hely a klánban, esetleg nem e vesztek be, hogy legyen.. szóval manapság már íly módon is meg lehet szerezni ezért az értéke már elhanyagolható. Mindezek mellett nem beszélve a top1 let,lev, játékos plecsinket amiket már régóta némely játékosok magukon, társukon ütnek le. Meg ezek nélkül is lehet valaki "jó játékos", ez amolyan díszként szolgál leginkább az én szemszögemből.

-NooBLeadeR-

  • Egy örökvitakérdés, hogy hogy néz ki egy ideális támadó falu és védő falu? Szerinted függenek-e egymástól?

diRicheron
Sok féle védő és támadófalu kialakítás van az tény és való, de manapság amennyi event van ezért leginkább szerintem a képzési idő ami számít a támadó és védő falu kialakításnál is. Minél előbb támadj vele és minél előbb legyen leképezve a védő és újra bevethető. Persze a játék korai szakaszában ha valaki úgy építi a védő falvait, hogy lovagspecifikus legyen meg védekező hatékony az belefér szerintem, de a közép és végjátékban leginkább a képzési idő a fontos tényező szerintem. Én támadónál nagyjából úgy szoktam, hogy a bárdos és kl ugyan akkor legyen kész, védőnél pedig amit a játék tempója diktál, ha van idő akkor a hatékonyabb védekezésre szolgáló seregkialakítást választom, de ha "sürget az idő" akkor a lándzsa+nl kombó.

-NooBLeadeR-

  • Ha lenne egy szabályzati pont, amit megváltoztatnál, melyik lenne az, és miért?

diRicheron
Nem változtatnék semmit a szabályzaton, biztos van olyan pontja amit nem is ismerek amúgy, de szerintem jó minden ahogy van.

-NooBLeadeR-

  • Te eltörölnéd a morált, vagy szerinted hasznos a játékban?

diRicheron
Hát leginkább eltörölném, mert igaz, hogy elvileg a kezdők védelmére szolgál, de attól a kezdőbb nem tanul meg játszani, hogy 1 nuke helyett 3-at kell ráküldeni, hogy elfoglad a falvát, ez inkább a jobbakat lassítja. Valami más megoldás kellene inkább a kezdők oktatására, olyan küldetés mondjuk ami vonatvágást tanít meg időzíts be egy támadást mondjuk :xxx-:yyy milisec közé és hasonló, mondjuk ez nemtudom mennyire megvalósítható. De a jelenlegi rendszert is elég jónak mondanám, hogy mondjuk 2-3 hónap alatt eltörlődik ha olyan a világbeállítás, annyi idő elég a kezdőbbeknek a nézelődésre, mert általában csak barbárt foglalnak és védőket gyártanak, aki tehetősebb lehet, hogy egy klán felkarolja.

-NooBLeadeR-

  • Hogyan szoktál startolni? Mi a te stratégiád? Ha nyilvános megosztanád velünk?

diRicheron
Nem tartozom a jó starterek közé, nem is szeretem a játék azon szakaszát, ppm sincs hozzá, mert az kell, hogy ne maradj le a többitől. De a küldetéssor az szerintem egy alapként segít, valamint az ingyen raki küldit meg kell hagyni 29-es szintre, és a kardforgató gyártással sem kell foglalkozni annyira, hanem inkább a kl. Valamint számít az idő is, hogy valaki mennyit tud itt lenni és farmolni.

-NooBLeadeR-

  • A játék melyik szakasza az, ami a kedvenced? Miért?

diRicheron
Leginkább azt a szakaszt szeretem ahol kb már 2-3 klán van, ahol már feltételezhetően nem nagyon lesznek kavarások és elkezdődik a tényleges harc a győzelemért.

-NooBLeadeR-

  • Szerinted melyik világon kezdtél már „tudatosan” , taktikusan játszani? Ekkor melyik klán tagjaként játszottál és ki volt az ellenfél?

diRicheron
Világ 53-on szerintem már voltak jó észrevételeim az ASG színeiben az ALH ellen, szóval valószínűleg itt már tudatosabban játszottam, aztán szerintem 58-on leginkább a CotL színeiben a HNK ellen, igaz még itt is tanultam 1-2 jó dolgot.

-NooBLeadeR-

  • Akkor te még játszottál a fáklyás lovagrendszerben is? Milyennek gondolod a mostanival szemben? Jobb, rosszabb?

diRicheron
Igen játszottam a fáklyás rendszernél is, hát őszintén nekem mindegy, mikor vissza tértem az elején még lehet a fáklyást mondtam volna, mert ugye az kb áttörhetetlen volt, de most már ezt jobbnak mondanám, többféle taktikát lehet kihozni belőle, 10 lovag, amelyet ha az ember úgy húz van 10 védekezésre és támadásra alkalmas lovagja, azaz izgalmasabbá teszi a játékot véleményem szerint.

-NooBLeadeR-

  • Mi motivál téged?

diRicheron
Leginkább az motivál ha valaki betámad utána foglaljam be. :D Vagy ha valakit kinézek, mert nagy az arca vagy hasonló akkor foglaljam be, nem feltétlen egy egyén, lehet klán is, pl FS, de spoiler: v76-on Slade fog következni. :D :D

-NooBLeadeR-

  • Mennyire vagy alkalmazkodó típus (lehet klánhoz és személyhez)? Illetve, mennyire tudsz haladni a korral? Minden újítást hamar elsajátítasz vagy nem igazán? Melyek azok az újítások, amelyek tetszenek neked és miért?

diRicheron
Alkalmazkodó típusnak mondanám magam, de általában a véleményem is elmondom ha valami nem tetszik vagy nem úgy halad, ezt gondolom tapasztaltad te is párszor. Mondok inkább olyan dolgot ami nem tetszik, ez az event-event hátán dolog. :) De mondok olyat is ami tetszik, például ez a sok játék ami van manapság fórumon, hogy kicsit fellendüljön a játékos élet. Mondjuk valószínüleg nem erre gondoltál a kérdéskor, de a changelogot nem nagyon követem, sok dologra van script ami beépítésre kerül utólag a játékba, így olyan újitást nagyon nem is tudnak hozni ami szerintem annyira nagyot villantana számomra.

-NooBLeadeR-

  • Mitől jó egy játékos? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó játékos?

diRicheron
Konkrétan, hogy jó játékos az szerintem nem mondható ki. Véleményem szerint inkább az, hogy több ideje van, vagy több ppje, vagy okosabban építi a falvait, előbb támad, más nézetei vannak és ilyen dolgok.
Szerintem egyénileg egy játékos nem sokat ér, mármint olyan szempontból, hogy szüksége van az embernek a klánjára, védelem vagy támadás terén, mert magába nem tudna akkora sikereket elérni.
Az, hogy valaki jobb leginkább több személy eredménye, a klájnáé, duáljáé stb. Tudod, minden sikeres férfi mögött egy nő áll, azt mondja a mondás. Szerintem a klánháború is ilyen játék.

-NooBLeadeR-

  • Mitől jó egy klánvezér? Egyáltalán kimondható egyértelműen valakire, hogy jó klánvezér?

diRicheron
A klánvezér kicsit más de ott is szükség van a megfelelő tagokra, akik teljesítik amit a vezér kér, mert különben egyedül a vezér nem tudna világot nyerni. De egy "jó" klánvezérnek kell legyen pár tulajdonsága, mint például a türelem, segítőkészség, megértés, taktikai érzék, hogy sikereket érjen el, viszont ezek mellett kell egy kis szigor is vagy pontosan nem tudom mi a megfelelő szó ide amit keresek, leginkább úgy mondanám, hogy legyen elnéző is ha a helyzet úgy diktálja de ne is, ha például valaki sokadik alkalommal nem indít, akkor ez már érthető, hogy érrik a belsőre a tag.

-NooBLeadeR-

  • Te kit ajánlanál a következő riportalanyunknak? Volt-e olyan kérdés, melyet hiányoltál és szívesen megválaszoltál volna? Ha igen mi volt az?

diRicheron
Barcsa, Kubi, Etike, Oman őket ajánlanám riportalanyoknak.
Szerintem jó kérdések voltak és sokmindenre rávilágítóak, hirtelen nem jut eszembe olyan, ami hiányozna és szívesen válaszolnék.
 
Fent