Csevegő

DeletedUser18312

Vendég
Nem rád gondoltam Arkhi. Bár te szövetségi rendszert építettél mindig, de ezt úgy kb, mintha alklánok lennének, vagyis elég erős szoros fúziót.
Én azokra gondoltam, akik az alklánok ellen szólnak fel, hogy ne építhessünk, hanem "csak" szövetségek legyenek. Nem csak erre a fórumra gondoltam, hanem pl volt az a ötletes fórum a klánokra. Ott millióan felszólaltak az alklánok ellen.
 

Gabriel

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.024
Vállalom, hogy hülye vagyok. Ahogyan azt is vállalom, hogy szerintem sokkal izgalmasabb lenne, ha a vezérek önmegtartóztatnák magukat és lenne egy szerveren minimum négy 40 fős klán, alklánok nélkül. Persze, Ti nem ezt a győzelmi módszert ismeritek, hanem "harcok nélkül" és "kihasználni". Szerintem sokkal izgalmasabbá tehetnénk a szervereket, ha igenis harcolni akarnánk és a harcos klánok azok ellen fognának össze, akik ez ellen mennek.
 

DeletedUser18312

Vendég
Miért lenne jobb ha szövetségeket tartanánk mintha alklánt? Azért vannak alklánok, mert a szövetségesek megbizhatatlanok. Miért lenne jobb ha 1 klán lenne, és akkor nem 2-3 alklán, hanem 2-3 szövetséges. ÚGyanúgy "nem harcolsz". Nekem mindig a V28 CNN jut eszembe, aki szidott minket hogy megnyitottunk X klánt, ellenben ottvolt a 7klános E.e mint szövetségese. Mi a külünbség a kettő között?
 

DeletedUser18750

Vendég
Régen nem volt ilyen, és akkor is működött. Gondolj bele abba, hogy nincsenek alklánok, 40 fős lehet egy klán. Lenne tegyük fel 7-8 ilyen 40 fős klán. Lenne mondjuk 4 szövetségi rendszer, amely ebben az esetben 2 klán szövetségéből jönne létre. Ha ez a 4 rendszer elkezd taktikázni, és itt nem arra gondolok, hogy hátbaszúrják egymást, adnak 2 napot, ha jöttök, jöttök ha nem akkor befoglalunk, hanem arra, hogy a 4 rendszer a térkép különböző részein úgy köti a szövetségeket, hogy az neki kedvező legyen.
Ezzel nem a harcot kerülik el, hanem a saját fölényüket növelik. Azt pedig ne ítéljük már el.. A történelem során is sokszor volt arra példa, hogy diplomáciával jutottak területhez egyes országok.
Persze ehhez gerinces vezetők is kellenének.
 

DeletedUser18312

Vendég
Csak feltételezés mint te klánvezér. Min1 kit írok. Csak azért írom hogy értsd.
Szóval, miért csináljam azt, hogy hadjam te klánvezér lehessél és bármikor bontasz velünk és 2 nap múlva támadhattok?
Persze hogy az egyszerűbbet választom, nyitok egy alklánt, "kilopom" a tagjaid, nem tudsz klánt csinálni, és én irányítom őket. Így szorosabb "szövetséget" kötök egy alklánnal. Miért menjek bele szövetségbe, kiszámíthatatlan szövetségbe? Ahol ha kellően megnőlsz és rossz a hírneved, mindenki simán ellened fordulhat, és akkor 4-5 szövetséges összeáll és püföli az 1 klánod. Ez mind azért, mert akkor én nem stratégiázom, és nem nyitok alklánt.
Szerintem felesleges vitáznotok itt a dolgokon, kell az alklán, és lesz és marad is. Nektek szövetségesetek van, nekünk alklán, mit zavar?
 

DeletedUser18025

Vendég
Miért lenne jobb ha szövetségeket tartanánk mintha alklánt? Azért vannak alklánok, mert a szövetségesek megbizhatatlanok. Miért lenne jobb ha 1 klán lenne, és akkor nem 2-3 alklán, hanem 2-3 szövetséges. ÚGyanúgy "nem harcolsz". Nekem mindig a V28 CNN jut eszembe, aki szidott minket hogy megnyitottunk X klánt, ellenben ottvolt a 7klános E.e mint szövetségese. Mi a külünbség a kettő között?
Szövetségek megbizhatatlanok? Persze, hogy nem fognak a szerver végéig melletted állni, mert ők is nyerni akarnak, és csak 1 nyerhet. Viszont, ha jól választod a szövetségest, akkor megbeszélheted, hogy ti ketten játsszátok a végjátékot. Ez szerintem normális is. Meg az is normális, hogy nem fogsz találni egy kontinensen 4 "megbizható" szövetségest, hanem max 1-et, és jobb esetben azt se feltétlen a te kontinenseden. És ilyenkor jön képbe a játék eleje, amit te bevallottan nem szeretsz, és ezt ugrod át ezzel az alklánosdival minden világon. Ha nincsenek alklánok, akkor visszajönne a játék elejének a szépsége. Persze, aki ezt túléli, akkor jön az, amit te szeretsz, az állófront.
Viszont lehet úgy is kezdeni egy világot, hogy a nagy klánok beregelnek egyes kontikra, ott gyorsan behúzzák a védtelen tagokat, és már ott is tartunk annál a résznél, amit te szeretsz :)
Ez lett volna 38-on is, ha máshova regeltek, mondjuk délnyugatra.
Viszont, nem Te vagy az egyetlen, aki alklánosdit játszik, sőt! Olyat nehéz találni, aki nem igy játszik. Ezért, csak ide akartam irni a végére, hogy ez nem ócsárolás volt, csak egy kis elemzés a részemről.

+1. Mi lenne ha a "nagy" vezérek megbeszélik, hogy mindenki csak 1 klánnal indul?
A klán betámadja B klánt, és nagy veszteségeket okoz neki. Háború végefelé haladva mi fogja megakadályozni a B klánt, hogy utolsó szalmaszálként betoborozzon 15 klánnyi embert, mert a matematikája szerint az elég védő lenne, hogy megússzák a vereséget? Az égvilágon semmi. Amig nincs support által szabályozva (amit nem lehet), addig ez egy olyan harc, amit nem nyerhetünk meg. Kb, mint a pp nélküli világok álma :D
Egy dolgot olvastam, ami nagyon tetszett, mégpedig,hogy csak klántagnak lehessen erősitést küldeni... Ezzel bár sok korlátozó tényező kerülne a játékba, nagyon meg is nehezitené az alklánosdit a müvelőknek (Nekünk is, meg Szofinak is, meg Aldaronéknak is, meg neked is, mert, ez megint nem csak rólad szól)

Karantén
 

DeletedUser18312

Vendég
Értem amit mondasz karantén, de ott van a "ha".
Nos nézzük V38at. Azt mondtad, ha jól választasz szövetségest, eljuttok a végéig és ketten lejátszátok.
Most nem nézem a semmirekellő rise/jf hasonló szövieiteket. Csak a Randomot nézem.
Tegyük fel, mintha csak Randommal kötöttetek volna kapcsolatot az egész szerón. Szóval emlékezz vissza arra a pillanatra amikor az Army felbomlott és bement a randomba. Abba a pillanatba a Random kezébe volt a sorsotok. Írtam épp előbb, én azért nem szeretem a szövetségeket, mert simán ellened fordulhatnak 4-5 klánnal. Abba a pillanatba választhatták volna azt is, hogy JF, S, Ew és Random 4en ütünk titeket. Akkor nem lett volna nehéz kitalálni, hogy a fél klánotok vagy bebukik vagy beáll valamelyik klánokba a 4ből. Pedig gondold végig, addig a pillanatig semmi jel nem mutatott arra hogy a DSA hullámvölgybe is kerülhet, és ha nincs egy megbizható szövetségesed, vagyha összerúgjátok a port Sophieval, nem mellettetek álltak volna ki. Így kockáztattatok. Én nem szeretek kockáztatni, ha úgy van bukjak el, de a saját sorsom miatt. Én nem szeretek más befolyásoltsága miatt elbukni. Ha van rá lehetőségem alklánt fogok nyitni, nem pedig szövetséget kötök, ennyire egyszerű.
 

DeletedUser18025

Vendég
Értem amit mondasz karantén, de ott van a "ha".
Nos nézzük V38at. Azt mondtad, ha jól választasz szövetségest, eljuttok a végéig és ketten lejátszátok.
Most nem nézem a semmirekellő rise/jf hasonló szövieiteket. Csak a Randomot nézem.
Tegyük fel, mintha csak Randommal kötöttetek volna kapcsolatot az egész szerón. Szóval emlékezz vissza arra a pillanatra amikor az Army felbomlott és bement a randomba. Abba a pillanatba a Random kezébe volt a sorsotok. Írtam épp előbb, én azért nem szeretem a szövetségeket, mert simán ellened fordulhatnak 4-5 klánnal. Abba a pillanatba választhatták volna azt is, hogy JF, S, Ew és Random 4en ütünk titeket. Akkor nem lett volna nehéz kitalálni, hogy a fél klánotok vagy bebukik vagy beáll valamelyik klánokba a 4ből. Pedig gondold végig, addig a pillanatig semmi jel nem mutatott arra hogy a DSA hullámvölgybe is kerülhet, és ha nincs egy megbizható szövetségesed, vagyha összerúgjátok a port Sophieval, nem mellettetek álltak volna ki. Így kockáztattatok. Én nem szeretek kockáztatni, ha úgy van bukjak el, de a saját sorsom miatt. Én nem szeretek más befolyásoltsága miatt elbukni. Ha van rá lehetőségem alklánt fogok nyitni, nem pedig szövetséget kötök, ennyire egyszerű.
Ha az én "ideális világomban"(1 klán, + ti délnyugatra regeltek, nem délkeletre) játszódik le a helyzet, akkor még mind a 4 klán a saját kontinensét próbálja meg minél jobban befoglalni, Az Armyt beolvasztja a Random. Ti akkor megtámadtatok volna minket? Nem hiszem, mert akkor Randomnak 2 teljes kontija lett volna, nektek meg még a sajátotok sincs meg teljesen.
Viszont értem én is, hogy te mit mondasz, meg amit én is irtam, tartom, hogy ez egy álomvilág, ez kivitelezhetetlen lenne.


+1 fun fact: Az én "ideális" világomban az elején pont azokkal a "semmirekellő" klánokkal háborúztunk volna, és nem szövetséget kötünk velük, a gyorsabb haladás végett.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser18312

Vendég
Amit írsz a legjobb példa a V28.
4 konti, 4 terület, 4 nagy klán.
CNN/Mesehős/E.e/Ew
Az elején még ideálisan is 2 vs 2-be harcoltunk, ahogy az "álmaidba" szerepel.
Majd jött az első fordulat. Az első kieső CNN. Újraformálódás és persze egyből "ugrottunk" több jójátékosra kihez kerüljön. Ha megnézed V38on is ez történik, mert az Army is próbált újraszerveződni, most a Jf is...Mindig vannak olyanok akik ebbe hisznek, akik azt hiszik ennek köszönhetően megmenekülhetnek. De sosem értettem, mert ilyenből túlélést még seholsem láttam. Akkor miért csinálják?
Szóval V28. CNN félig kiválik, megszületik az Arma.
Szétütjük a maradék CNN-t, és a másik fél Arma beolvasztás előtt áll az NH-nál. Mimást léphettem volna, mint új szövetségest keresek?
Néztem volna végig ahogy a NH/Arma nagyrészét felszedi az E.enek aztán közösen a végén még minket is "1 vs 1"be leszednek? Miközbe az kb 3* túlerő lett volna. Ellenben azt nyomták végig, hogy mi elárultuk őket, és 2 vs 1be E.e-vel karöltve elvertük őket. Viszont ha a tényeknek igazán utánna néznének, a NH/Arma kb úgyanakkora volt mint a e.e/ew.
Kicsit voltunk max nagyobbak. Viszont mielőtt megkötöttünk az e.e kapcsolatot, kikellett szednünk azt a pár játékost magunknak az armából, aminek köszönhetően az arma meggyengül és csak védőklán lesz. Így csak az NH rohamokra kellett számítanunk. Ezért hoztuk ki előszőr warlord,anti, kivégző triót. Akkor még nem tudtuk mennyire meghatározó játékosok lesznek, szimplán stratégiai lépés volt.
Szóval V28on a végén lejátszottuk igaz 1 vs 1be az e.e-vel de azért megléptünk 1-2 olyan trükköt, hogy azért az a 1 vs 1 úgy nézzen ki hogy jóval több faluval mehessünk a végső harcba.
V28 sokféleképp alakulhatott volna. Ha az E.e nem mellettünk áll ki és az NH-t választja, akkor mi bukunk el, és lehet az e.e elverte volna a végsőfightba már az nh-t. De volt olyan időszak is, mikor én nem voltam és mnt-t kötött a cnn-el az ew. Ha ott a cnn él vele és 3an ütik az NH-t, akkor nem a CNN bomlik előszőr, és ők lettek volna a legnagyobb esélyesek a szerverre. Szóval szövetségesek lépéseivel te rájuk vagy utalva. Nem te döntesz, nem te uralod a klánod felett a szerveren az esélyeid. Ha egy szerveren 2nél több komoly klán van, diplomáciázás nélkül esélytelen vagy.
 

DeletedUser11248

Vendég
4 komoly klán 4 kontin akiknek az a dolguk hogy elverjék az úgymond kezdőket,gyengébbeket az elején,akiknek igy elmegy a kedvük,egy nagyobb klánba még szerencsével bevennék őket,adva esélyt hogy megszeressék ezt a játékot....de panaszkodunk hogy egyre kevesebben vagyunk :)

Aztán meg vannak a pp-s klánok,sprinter klánok...amint azok elhúznak,máris jönnének létre az alklánok,mert az nem mindegy hogy én két faluval harcolgatok,nem tudok fejlődni,miközben a másik jó klán már 10 faluknál tart,egyből írnék,hagyjuk a harcot és fejlödjünk..amit persze ők se néznének tétlenül és csinálnák az alklánt..szóval alklán mindig volt és mindig lesz,ezért semit nem old meg a 40-taglétszám,max. több alklán lesz és kevesebb tag fér be a gyöztes klánba,ami elveszi a kedvüket a KH-tol...de panaszkodunk hogy egyre kevesebben vagyunk:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser18025

Vendég
nagyincze, mégis mit kellene tenni a gyengébekkel? Meghagyni őket, akár kikerülni a könnyüfalut, mert egyre kevesebben vagyunk?
Engem az első 2 próbálkozásomkor elfoglaltak, mégis újrakezdtem.
Viszont a másik részével egyetértek, amelyik klán lemaradna, az eldobná az egyezséget, és csinálna mindent a régiek szerint.

vigyori,
ha végigfutom a történeted, nagyjából ugyanez jön ki, csak a 4 "nagy" klánnak nincs alklánja.
...
...
Megalakul az Arma, az NH lepaktál az Armával, ti meg az E.E.vel (akiknek 1 klánjuk van :D :D )
...
...
Ugyanaz a történet, ugyanúgy szükségeltetik diplomácia a vezértől(megette a fene, ha csak abból áll a játék, hogy befoglalod a noobokat, és kész), csak mégis szebben néz ki. A szebb az meg tudom, relativ.
 

DeletedUser11248

Vendég
Karantén nem láttam olyan nagy klánt amelyben nem volt 10-50 gyengébb,kezdő..akik ha tették a dolgukat,aktívak voltak..megmaradtak....nem várta el senki tőlük hogy ők nyerjék meg a világot,tartsák a frontot..tudtuk mit tudnak,próbáltuk kihozni belőlük a max.-t és ennyi amit elvártunk tőlük..de esélyük volt megmaradni és ha győztél esélyük volt a győztes klánba lenni..amit most elvettünk tőlük....sőt még azt is elvettük hogy ha az alklánban van,megtarthassa a faluinak bár felét.
 

DeletedUser18025

Vendég
Karantén nem láttam olyan nagy klánt amelyben nem volt 10-50 gyengébb,kezdő..akik ha tették a dolgukat,aktívak voltak..megmaradtak....nem várta el senki tőlük hogy ők nyerjék meg a világot,tartsák a frontot..tudtuk mit tudnak,próbáltuk kihozni belőlük a max.-t és ennyi amit elvártunk tőlük..de esélyük volt megmaradni és ha győztél esélyük volt a győztes klánba lenni..amit most elvettünk tőlük....sőt még azt is elvettük hogy ha az alklánban van,megtarthassa a faluinak bár felét.
Ennek lehet az is az oka, hogy 150 tagból belefèr, ha 60 kezdő, full kezdő, nemde? 40nèl ez nem fèrne bele.
Viszont, így kèsőbb lenne vègjátèk, így neki is adott esetben van esèlye megmutatni, hogy mit is tud. Mert egy klán se fejez azzal a kerettel,amelyikkel kezdett.
 

DeletedUser11248

Vendég
Miért lenne később végjáték??

Ja,időbe telne hogy beszedegesd az alklántol a falukat,kb.két hét...
 

DeletedUser18025

Vendég
Èn arról beszèlek, hogy nincs alklán :) vagyis, ha nem lenne.
 

DeletedUser11248

Vendég
Azt szerintem eldöntöttük hogy mindig lesz,hacsak valami nagy változást be nem hoznak..de akkor is lesz,megoldják ha kell skype-n:D
 

DeletedUser18025

Vendég
Ha nem lenne külső erősités, az nagyban megnehezitené az alklánok dolgát. Viszont foglalás után se tudnánk védőt időzeteni a faluba... Valamit valamiért...
 

DeletedUser18750

Vendég
Maradjunk annyiba, hogy sehogy sem jó, csak van a szarnál egy fokkal jobb, már bocsánat a kifejezésért.
 
Fent