Csevegő

Gabriel

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.024
Sziasztok!

Kinek mi a véleménye, negatív rekordot dönt az új szerver ismét? Vagy most össze jön egy nagyobb szerverre elég ember? :)
 

DeletedUser13948

Vendég
Sziasztok!

Kinek mi a véleménye, negatív rekordot dönt az új szerver ismét? Vagy most össze jön egy nagyobb szerverre elég ember? :)

Lassan mar a rekordok könyvébe is bekerülünk...
Csak gondolj bele kb ezer jatekost a 10000ből a jóisten álltal beregelt Vendég3453225 stb. accok teszik ki.
Hátha az új szerverre bedobnak valami extrat aztàn 10000 helyett 4000-en lesznek maximum. :)
 

DeletedUser16246

Vendég
[COLOR="#6363300"]Keresgélj egy kicsit a vendég fiókokról, mielőtt zseninek akarsz tűnni és ilyen bölcsességet írsz...[/COLOR]
 

DeletedUser10079

Vendég
Sziasztok!

Kinek mi a véleménye, negatív rekordot dönt az új szerver ismét? Vagy most össze jön egy nagyobb szerverre elég ember? :)

Többen már nem lesznek, kb 10 szeró óta leáldozóban a magyar kh.
Tudnám inkább ajánlani mindenkinek a .net szervereit, ha kihivást és Klánháborút keres. Normális játékos és kontinensmennyiség mellett lehet élvezni a játékot. Tervben van már egy ideje, hogy többen is átmegyünk oda csapatostul.
 

Gabriel

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.024
A vendég fiókok számra remélhetőleg azért nőni fog, ahogy az emberekhez egyre jobban terjednek az okostelefonok... Ez picit tehát növeli a térképet :)

[spoil]Android és iOS használók számára fontos újítás, hogy mostantól lehetőség nyílik vendég fiókkal kipróbálni a játékunkat.


Ezt azok a játékosok tehetik meg, akik eddig még nem játszottak, és letöltik a szükséges app-ot. Ezek után a rendszer automatikusan felkínálja számukra a "vendég" funkció használatát.

A vendég funkció lényege a játék kipróbálása; nem biztosít teljes elérhetőséget a játék felületére, és vannak a használatának bizonyos korlátai.

Célja a vendég fiókok létrehozásának az volt, hogy az érdeklődők kipróbálhassák a játékot, és ha megszeretik, akkor a rendszeren belül a már meglévő vendég fiókot aktiválni tudják, és személyre szabottan, immár regisztrációt létrehozva teljes jogú felhasználóként tagjai lehessenek játékos közösségünknek. [/spoil]

Ami a leáldozást illeti: Nyilván nagy mértékben hozzájárult az, hogy mostmár nem éri meg az embereknek, hogy eleinte beregiznek, 20 faluig tolják, esetleg tovább, amég élvezik és utánna otthagyják.
Az ilyen emberek azért voltak, mert ők anyagi és/vagy elvi okokból nem használták a prémium szolgáltatást és kb eddig volt kényelmes. Visznt ma már az eleje az, amikor a jó játékosok lemaradnak és a pénzesek élig világukat. Akár még 50 faluig is...

A prémium nélkülieknek elmegy a kedve, a prémiumosoknak elfogy a pénze. A vége az, hogy ugyan ideiglenesen a fejlesztők megnyertek egy kicsi réteget maguknak, de a nagyobb, prémium nélküli réteg abbahagyta(ami igazából a fejlesztőknek mindegy).

Anno mikor én is elkezdtem játszani, én sem engedhettem meg magamnak a prémiumot, ezért volt számomra fontos például a speed kör is. Ma már nem olyan vészes, mert mindig tudok annyi prémiumot félretenni az új világból, amennyi kell hogy fenntartsam magam, de észrevehető, hogy a nyersanyagvétel egyre olcsóbb. Egyre kevesebben adnak ki pénzt érte és egyre többen akarnak pontot gyűjteni.

Azért ragadtam meg ennél a játéknál, mert ingyenesen is 100% játékélményt ad, ha fizetek, akkor pedig 200%-ot. Sajnos ma már ingyenesen alig ad 50%-ot, mert a helyezés megvehető.
 

DeletedUser13948

Vendég
Tudom, h mi a vendegfiok, de nagyobb jelentősege van abban, hogy novelje a terkepet, minthogy uj jatekosokat toborozzon ide. Tehát eltérő funkciója van az alapbòl kitalalttol.
 

DeletedUser17975

Vendég
A vendég fiókok számra remélhetőleg azért nőni fog, ahogy az emberekhez egyre jobban terjednek az okostelefonok... Ez picit tehát növeli a térképet :)

[spoil]Android és iOS használók számára fontos újítás, hogy mostantól lehetőség nyílik vendég fiókkal kipróbálni a játékunkat.


Ezt azok a játékosok tehetik meg, akik eddig még nem játszottak, és letöltik a szükséges app-ot. Ezek után a rendszer automatikusan felkínálja számukra a "vendég" funkció használatát.

A vendég funkció lényege a játék kipróbálása; nem biztosít teljes elérhetőséget a játék felületére, és vannak a használatának bizonyos korlátai.

Célja a vendég fiókok létrehozásának az volt, hogy az érdeklődők kipróbálhassák a játékot, és ha megszeretik, akkor a rendszeren belül a már meglévő vendég fiókot aktiválni tudják, és személyre szabottan, immár regisztrációt létrehozva teljes jogú felhasználóként tagjai lehessenek játékos közösségünknek. [/spoil]

Ami a leáldozást illeti: Nyilván nagy mértékben hozzájárult az, hogy mostmár nem éri meg az embereknek, hogy eleinte beregiznek, 20 faluig tolják, esetleg tovább, amég élvezik és utánna otthagyják.
Az ilyen emberek azért voltak, mert ők anyagi és/vagy elvi okokból nem használták a prémium szolgáltatást és kb eddig volt kényelmes. Visznt ma már az eleje az, amikor a jó játékosok lemaradnak és a pénzesek élig világukat. Akár még 50 faluig is...

A prémium nélkülieknek elmegy a kedve, a prémiumosoknak elfogy a pénze. A vége az, hogy ugyan ideiglenesen a fejlesztők megnyertek egy kicsi réteget maguknak, de a nagyobb, prémium nélküli réteg abbahagyta(ami igazából a fejlesztőknek mindegy).

Anno mikor én is elkezdtem játszani, én sem engedhettem meg magamnak a prémiumot, ezért volt számomra fontos például a speed kör is. Ma már nem olyan vészes, mert mindig tudok annyi prémiumot félretenni az új világból, amennyi kell hogy fenntartsam magam, de észrevehető, hogy a nyersanyagvétel egyre olcsóbb. Egyre kevesebben adnak ki pénzt érte és egyre többen akarnak pontot gyűjteni.

Azért ragadtam meg ennél a játéknál, mert ingyenesen is 100% játékélményt ad, ha fizetek, akkor pedig 200%-ot. Sajnos ma már ingyenesen alig ad 50%-ot, mert a helyezés megvehető.

Szia,
A feltevésed koránt sem igaz. A játék lehetőséget kínál a prémium pontok ingyenes nyerésére is. Megfelelő játéktudás mellett, a minimális szolgáltatásokkal is a legjobb helyezéseket elérheted.
 

DeletedUser10079

Vendég
A lényegen mit sem változtat, hogy kiapadóban a magyar játékosállomány, mert élvezhetetlen a magyar kh.

Engem a prémiumosok nem érdekelnek, úgyis lehagyom őket pár hónap után, viszont ezek a 4-6 kontis világok már annál jobban.
Ezért mondtam, hogyha játszana az ember, de nem ilyen miniatűr világokon mint amik vannak a magyar khban, akkor menjen .net-re.

Ami biztos, ez pozitiv irányba nem fog változni, egyre kevesebben lesznek és egyre szinvonalatlanabb lesz a magyar kh sajnos. Dehát ez van.
 

DeletedUser18096

Vendég
A lényegen mit sem változtat, hogy kiapadóban a magyar játékosállomány, mert élvezhetetlen a magyar kh.

Engem a prémiumosok nem érdekelnek, úgyis lehagyom őket pár hónap után, viszont ezek a 4-6 kontis világok már annál jobban.
Ezért mondtam, hogyha játszana az ember, de nem ilyen miniatűr világokon mint amik vannak a magyar khban, akkor menjen .net-re.

Ami biztos, ez pozitiv irányba nem fog változni, egyre kevesebben lesznek és egyre szinvonalatlanabb lesz a magyar kh sajnos. Dehát ez van.

A sommás megállapítások,soha nem fedik a valóságot.
Szerintem mindenki megállapítása igaz,de nem mindenkire.

A játék minősége nagyrészt a játékosokon múlik.
Akik lekezelően nyilatkoznak a kezdőkről,a pp nélkül játszókról ,nos azokat a support helyében büntetném.
Mert valójában az ilyenek veszik el a játék örömét.
Akit egyszer aláznak,az meggondolja ,hogy akar-e játszani.
 

DeletedUser18107

Vendég
A vendég fiókok számra remélhetőleg azért nőni fog, ahogy az emberekhez egyre jobban terjednek az okostelefonok... Ez picit tehát növeli a térképet :)

[spoil]Android és iOS használók számára fontos újítás, hogy mostantól lehetőség nyílik vendég fiókkal kipróbálni a játékunkat.


Ezt azok a játékosok tehetik meg, akik eddig még nem játszottak, és letöltik a szükséges app-ot. Ezek után a rendszer automatikusan felkínálja számukra a "vendég" funkció használatát.

A vendég funkció lényege a játék kipróbálása; nem biztosít teljes elérhetőséget a játék felületére, és vannak a használatának bizonyos korlátai.

Célja a vendég fiókok létrehozásának az volt, hogy az érdeklődők kipróbálhassák a játékot, és ha megszeretik, akkor a rendszeren belül a már meglévő vendég fiókot aktiválni tudják, és személyre szabottan, immár regisztrációt létrehozva teljes jogú felhasználóként tagjai lehessenek játékos közösségünknek. [/spoil]

Ami a leáldozást illeti: Nyilván nagy mértékben hozzájárult az, hogy mostmár nem éri meg az embereknek, hogy eleinte beregiznek, 20 faluig tolják, esetleg tovább, amég élvezik és utánna otthagyják.
Az ilyen emberek azért voltak, mert ők anyagi és/vagy elvi okokból nem használták a prémium szolgáltatást és kb eddig volt kényelmes. Visznt ma már az eleje az, amikor a jó játékosok lemaradnak és a pénzesek élig világukat. Akár még 50 faluig is...

A prémium nélkülieknek elmegy a kedve, a prémiumosoknak elfogy a pénze. A vége az, hogy ugyan ideiglenesen a fejlesztők megnyertek egy kicsi réteget maguknak, de a nagyobb, prémium nélküli réteg abbahagyta(ami igazából a fejlesztőknek mindegy).

Anno mikor én is elkezdtem játszani, én sem engedhettem meg magamnak a prémiumot, ezért volt számomra fontos például a speed kör is. Ma már nem olyan vészes, mert mindig tudok annyi prémiumot félretenni az új világból, amennyi kell hogy fenntartsam magam, de észrevehető, hogy a nyersanyagvétel egyre olcsóbb. Egyre kevesebben adnak ki pénzt érte és egyre többen akarnak pontot gyűjteni.

Azért ragadtam meg ennél a játéknál, mert ingyenesen is 100% játékélményt ad, ha fizetek, akkor pedig 200%-ot. Sajnos ma már ingyenesen alig ad 50%-ot, mert a helyezés megvehető.

Az én meglátásom teljesen eltér a tiedtől! A magyar KH napjainkban arról szól, hogy van jó pár nagy klán kik esetek nagy részében új szervernél eszközölnek egy időzített regisztrálást, ebből kifolyólag nem hinném, hogy lenne klán a közelükben kik aktivitásban és tapasztalatban feltudnák venni a versenyt velük! Legtöbb esetben megnyerik a tapasztalt játékosokat maguknak a maréknyi fennmaradt(becsületes) játékosokat meg legyőzik a fölényükkel! Nincs verseny nincs egyenlőség s mondhatjuk azt nincs esély ez ellen mit tenni nekünk mint játékosoknak! Legtöbb játékos ezt unta meg és ezért hagyta rá inkább mint "kényszerből" beállt volna valamely neves klán soraiba. Ha egy híres klán megjelenik egy új szerveren meg is nyeri egyszerű politikával, ez van sajnos! Ez az én meglátásom/tapasztalatom ahány ember annyi vélemény persze!
 

DeletedUser18025

Vendég
De nem ezért hivják KLÁNháborúnak? Van egy klán, amelyik idővel legyőzi a többit. Ha jó vagy, be tudsz kerülni egy nagy klánba gond nélkül. Ugyanúgy mindenkinek meg van az esélye,hogy egy szervergyőztes klánt alapitson, de oda meg ugye kellenek jó játékosok is, de a játékosok nagy része csak ismerősökhöz megy játszani,érthető módon. Nem becsmérelek senkit sem, de minden játékosnak megvan,hogy mi a fontos. Valaki abban leli örömét,hogy naponta kétszer felnéz,és berakja a főhadiban az épitést. Nincs ezzel semmi baj, de akkor magához mérten válasszon klánt, és ne sirjon, ha elfoglalják, mert valaki többet ül a gép előtt/jobb játékos nála.
Mit értesz becsület alatt? Azt,hogy nem támadod a kisebbet, mert annak úgy nem sok értelme van egy taktikai játékban. Ezzel az erővel a top1 vegetálhatna,amig valaki le nem hagyja,hogy aztán 50óráról inditson rá nemesvonatokat.
 

Gabriel

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.024
Szerintem arra gondolt, hogy nem csak a nagy profi játékosok léteznek a világon, akik a szervergyőztes klánba besorakoznak, a noobok ellen, hanem ugyanolyan jó játékosok alkotják néhol a másik oldalt is. Lehet, hogy Te bent vagy a szervergyőztes elit klánban, de az nem azt jelenti, hogy profi vagy. Csupán egy helyezkedő alak, aki alkalom adtán, mikor már bebelsőzted a szomdédjaid és összeértél a top klánnal, szépen fogod a sátorfádat és átlépsz. Esetleg még viszed magaddal akit csak tudsz, ezzel elárulva az addigi klánod.

Valljuk be, ez midnegyik szerveren jelen van... Az emberek egy része nem azért lép át egyik klánból a másikba, mert fél év után ráeszmél, hogy "ja, nekem amúgy amott vannak a barátaim", hanem mert nyerni akar... Az ilyen emberek általában soha nem is tesznek hozzá az addigi klánjuk sikereihez semmit, de az arc az megvan a sok pontra. Nem az a profi, akinek sok a pontja, hanem az, aki összeszedi a barátait és képes kiállni mellettük a győzelemmel szemben is.

Személyes vélemény:
Attól egyáltalán nem leszek több, hogy szervert nyerek. A szervereket nem azok a játékosok nyerik meg, akik a legvégén ott vannak a top1-2-3 helyen, hanem azok, akik milliókkal lemaradva kullognak mögöttük, mert kellett a nyersanyag a seregképzésre, így nem tudtak annyi nemest képezni. Mégis igazságtalan, hogy én csak egy vagyok a sok közül, egy szürke kisegér, akire a kutya sem fog emlékezni, pedig lehet jobb harcos vagyok, mint a klán 90%-a és még az arcom is jóval kisebb. Lehet engem hülyézni, de inkább kiállok a nagy klánok ellen és elbukom, mert lesz aki elárul, vagy legyőznek, emrt a túlerő elsöpör. Igaz, így csak egy döglött szürke kisegér leszek, de élvezem az életet. Annál szomorúbb dolog nincs, amikor akár évekig is játszol egy szerveren, ugyanazokkal az emberekkel a szomszédodban, kívülről tudod, hogy melyik falvad hol van, ismered az utolsó kisegeret is a raktáradban, majd közlik a hírt, hogy nyertünk és holnaptól már nem léphetek ide be többé. Egydarabot kiszakítanak belőlem. Engem sosem fog kárpótolni 300prémiumpont azért a sok időért, amit belefektettem és az élmények már csak emlékek maradnak a 300 elhasznált pont után... Majd szomorúan lépek be vendégként a szerverre kívülről, hogy megnézzem megvannak-e még a falvaim és úgy vannak-e ott, ahogy hagytam.

Egy szó, mint száz: Valóban érdemes beállni a győztes csapatba és idő előtt megf0sztani magatoktól az élményeket? Vagy olyan hülye itt mindenki, hogy nem képes összefogni az értelmes embereket, hogy felvegyék a harcot? Ha Te vagy az utolsó ellenálló, olyan mindegy, hogy melyik oldalon fejezed be, nem? Te, mint vesztes játékos, ugyanannyit vagy a szerveren, mint azok, akik megnyerik. Ha átállsz, akkor kevesebbet.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser18107

Vendég
Szerintem arra gondolt, hogy nem csak a nagy profi játékosok léteznek a világon, akik a gyervergyőztes klánba besorakoznak, a noobok ellen, hanem ugyanolyan jó játékosok alkotják néhol a másik oldalt is. Lehet, hogy Te bent vagy a szervergyőztes elit klánban, de az nem azt jelenti, hogy profi vagy. Csupán egy helyezkedő alak, aki alkalom adtán, mikor már bebelsőzted a szomdédjaid és összeértél a top klánnal, szépen fogod a sátorfádat és átlépsz. Esetleg még viszed magaddal akit csak tudsz, ezzel elárulva az addigi klánod.

Valljuk be, ez midnegyik szerveren jelen van... Az emberek egy része nem azért lép át egyik klánból a másikba, mert fél év után ráeszmél, hogy "ja, nekem amúgy amott vannak a barátaim", hanem mert nyerni akar... Az ilyen emberek általában soha nem is tesznek hozzá az addigi klánjuk sikereihez semmit, de az arc az megvan a sok pontra. Nem az a profi, akinek sok a pontja, hanem az, aki összeszedi a barátait és képes kiállni mellettük a győzelemmel szemben is.

Személyes vélemény:
Attól egyáltalán nem leszek több, hogy szervert nyerek. A szervereket nem azok a játékosok nyerik meg, akik a legvégén ott vannak a top1-2-3 helyen, hanem azok, akik milliókkal lemaradva kullognak mögöttük, mert kellett a nyersanyag a seregképzésre, így nem tudtak annyi nemest képezni. Mégis igazságtalan, hogy én csak egy vagyok a sok közül, egy szürke kisegér, akire a kutya sem fog emlékezni, pedig lehet jobb harcos vagyok, mint a klán 90%-a és még az arcom is jóval kisebb. Lehet engem hülyézni, de inkább kiállok a nagy klánok ellen és elbukom, mert lesz aki elárul, vagy legyőznek, emrt a túlerő elsöpör. Igaz, így csak egy döglött szürke kisegér leszek, de élvezem az életet. Annál szomorúbb dolog nincs, amikor akár évekig is játszol egy szerveren, ugyanazokkal az emberekkel a szomszédodban, kívülről tudod, hogy melyik falvad hol van, ismered az utolsó kisegeret is a raktáradban, majd közlik a hírt, hogy nyertünk és holnaptól már nem léphetek ide be többé. Egydarabot kiszakítanak belőlem. Engem sosem fog kárpótolni 300prémiumpont azért a sok időért, amit belefektettem és az élmények már csak emlékek maradnak a 300 elhasznált pont után... Majd szomorúan lépek be vendégként a szerverre kívülről, hogy megnézzem megvannak-e még a falvaim és úgy vannak-e ott, ahogy hagytam.

Egy szó, mint száz: Valóban érdemes beállni a győztes csapatba és idő előtt meg***ztani magatoktól az élményeket? Vagy olyan hülye itt mindenki, hogy nem képes összefogni az értelmes embereket, hogy felvegyék a harcot? Ha Te vagy az utolsó ellenálló, olyan mindegy, hogy melyik oldalon fejezed be, nem? Te, mint vesztes játékos, ugyanannyit vagy a szerveren, mint azok, akik megnyerik. Ha átállsz, akkor kevesebbet.

Erről beszéltem jól megfogalmaztad! Az emberek megalázkodnak ahelyett, hogy sarkukra állnának, a klánok aljas húzásokat alkalmaznak ahelyett, hogy játszanának egy jót! 40-50 fővel megindulni egy új világban 20-30 fős faluhúzó brigád társaságában nem nagy kihívás s nem túl fair azokkal szemben kik egyedül jöttek szerencsét próbálni s a semmiből csinálni egy klánt! Így napjainkban igen egyhangú a játék s már szerver indulás előtt sokszor tudni lehet mi lesz/ki lesz a szerver végén :) Klánháború a játék neve persze, de a becsületesség is nagy erény s nem arra kellene törekedni, hogy tudnánk még jobban ellehetetleníteni a többi klán/friss klán játékát! A végén meg majd arra lesznek figyelmesek, hogy nincs ellenfél, mert mindenki nyerni akar ;)
 

DeletedUser18025

Vendég
Pedig épp ez a lényeg, van egy jó csapat, regeltek mondjuk 40en, és pár játékossal játszatok egy jót, nyertek.

sophie nevatare : Azok a 'nagy játékosok' nem azért nagyok, mert várják,hogy összejöjjön a nemesre, hanem mert farmolnak, egész nap. Aki farmol, annak mindenre jut nyersanyag. Amúgy beismerem, vannak olyan játékosok, akik csak beszélnek, és csak sok pontjuk van, de inkább leszek egy olyan klánban, mint egy olyanban, amelyik minden 3 hétben a világ szélén találja magát. Mert az gondolom elvárható, hogy ha valaki sok időt, meg ppt fektet a játékba, az elérjen valamit, hogy legyen neki értelme játszani. Mert az nekem például nem valami nagy játékélmény, hogy kiküldöm a negyed nukeom, kiütöm a bevédett barbit, aztán meg napig forgok a barbáron egy nemessel, mert az összes nyersit seregre költöttem.(ha farmolsz, mindenre jut elég).
 

Gabriel

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.024
Nem tudom ki vagy és lehet, hogy félreismerlek, de eléggé lenézel mindenkit, aki nem veled van. Elhiszem, hogy noob vagyok, sokan mondták már... Köszönöm, hogy elárultad ezt a titkot nekem, hogy farmolni kell és nem csak egy nemesem lesz. Így már hátha érdemben hozzá tudok szólni a játékhoz és remélem teljesül majd egyszer minden vágyam és valahol top1 leszek, akár csak egy pillanatig is ;)
 

DeletedUser18025

Vendég
Félreértettek, nem nézek le senkit sem, sőt! Nem ez volt a célom, hanem, hogy legalább egy kicsit belássátok, hogy az aktivok miért mennek top klánba általában. Egyik szerveren én is kipróbáltam magam egy "kis klánban", de lenéztek, mert már volt 4000 bárdosom,meg 2500 klem, és még mindig nem támadok. Elhülyéskedtem ott, de tapasztalatból mondom,hogy SZÁMOMRA nem volt ott élvezet játszani.

Igazából pont ellenkezőleg, próbálok mindenkit úgy kezelni, mintha "profi lenne", a kisebbekre is ugyanúgy időzitve megyek, mint a nagyobbakra.
 

Gabriel

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.024
És Szerinted, csak ez a két véglet van? A top1 klán és a hülye kicsik, ahol lenéznek?
 

DeletedUser18025

Vendég
Hát eddigi tapasztalatom szerint a több klán vagy "kicsi lesz",vagy megszünik,szóval ott nem lehet hosszútávra tervezni.
Módositás: Nem csak top1, hanem akinek van esélye nyerni. Ez szerverenként változhat... Valahol a top10 ilyen,valahol a top3.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Gabriel

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.024
Látod, pont a hozzád hasonlóakhoz, akik "lusták" csinálni egy klánt maguknak és inkább berakják a fenekük alá a kész fotelt.
 
Fent