Csevegő!

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

szolocso

Active Member
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
2
Miért van 3 a a nevedben? 1-el indultál, mikor kitiltottak lett 2, de 3-ig, hogy jutottál el? :D
 

DeletedUser

Vendég
Volt a Halo3,aztán bannoltak.
Jött a Haalo3 aztán abbahagytam 200-300 ezernél,ráuntam :)
Aztán megint megpróbáltam a V5-öt,és mikor nem adták vissza a vezérit kuruczék töröltem a Kakashi024 accountot.

Most meg V9-re ezzel a névvel jöttem,azaz Haaalo3 :D
 

DeletedUser

Vendég
Amúgy halkan megjegyezném,az a bannolás nem volt ám fer,de nem gond,már mind1,majd itt V9-en felülmúlom a V5-öt :rolleyes:
 

DeletedUser

Vendég
V6,V7,V8 mindenhol voltam és a klán top 40-ben volt mindenhol,csak ott sem találtam a helyem :D

Most csak a V9-en vagyok,és itt maradni is fogok :cool:
 

DeletedUser

Vendég
egyégek

sziasztok.
még kezdö játékos vagyok..(
az lenne a kérdésem hogy egy védö faluba mik lennének az ideális egységek.és támado faluba mit érdemes nyomni.
köszönöm a segitséget.
 

DeletedUser11646

Vendég
csá
Védőbe: kardos, íjász, lándzsa, nehézló, katapult, felderítő
Támadó: bárdos, könnyűló, lovasíjász, kos, katapult, felderítő
meg a lovag :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Védő falu:
5-6000 lándzsa
4-5000 kardos
300 felderitő (én szoktam némi felderitőt nyomatni, nehezebb felderíteni, bár nem lehetetlen)
500 kata (nagy védő erő, bár drága)
3-5000 ijjász

Ez egy szokványos támadó falu:
6-7000 bárdos
2-2500 könnyű lovas (esetleg 3000 a +10%tanyánál)
500 felderitő
500 faltörő

De lehet felderitő falut is csinálni 5000 felderitő és a többi lándszsás szóval egy 10-13000.
A tökéletes kombinációt neked kell kitalálni, ami neked megfelel! De ezek az alapok és szerintem bevállik
 

DeletedUser1561

Vendég
Azért vigyázz, meg ne őszülj, mire felépited ezt a védelmet. Meg ha ezalatt betámadnak, és behalnak a védőid, neked annyi. Szóval kardos helyett használj NLt, minimum... De még igy is elég imba a cucc.
 

DeletedUser

Vendég
Jah a kardos helyett lehet nehézlovast csinálni, de nem éri meg! Akkor helyette nyomasson inkább csak lándzsást (mármint a kardos helyett)... 6 lándzsás jobb mint 1 nehéz lovas!
 

DeletedUser10049

Vendég
Védő falu:
5-6000 lándzsa
4-5000 kardos
300 felderitő (én szoktam némi felderitőt nyomatni, nehezebb felderíteni, bár nem lehetetlen)
500 kata (nagy védő erő, bár drága)
3-5000 ijjász

Ez egy szokványos támadó falu:
6-7000 bárdos
2-2500 könnyű lovas (esetleg 3000 a +10%tanyánál)
500 felderitő
500 faltörő

De lehet felderitő falut is csinálni 5000 felderitő és a többi lándszsás szóval egy 10-13000.
A tökéletes kombinációt neked kell kitalálni, ami neked megfelel! De ezek az alapok és szerintem bevállik


a tamadoval nem értek egyte feleslegesen sok a bard és a Faltörő :) max 6000 bárd 2700KL 300ÍL és 400 kos elég és ha íjasznelköli szerveren akkor 6000bard 300KL (nem szükséges tanya falu csak tudnikel építkezni) 400kos felesleges felderítőt küldeni és építeni tamadofaluba
 

DeletedUser

Vendég
nos én senkivel sem értek egyet. igaz nem is járok ide. de a legjobb védőcsapat az ami a leggyorsabban készul el.
érdemes kezdeni 4-5000 lándzsa nehézló kobinácioval.
aztan folytatni 4-5000 ilyász nehézlóval.
azért jo ez, mert van sok gyors védelmed, és ugye eros gyalogosvédelemed is.
persze egyutt a legjobb kombinácio viszonylag, a kiképzési időt is figyelembe véve. igaz nem a legerősebb védelem, de hamar megvan. ha kész van akkor lehet rajta finomitgatni, ámbár nem érdemes. kardos meg felesleges mert nagyon lassu és az ilyász és nehézló szépen helyettesiti.
viszont ha valaki bitang erős védőfalut akar akkor javaslom a 8000 lándzsa 8000 ilyász 4000 kardost. ámbár mire legyártja valaki addigra az életét is megunja.
 

DeletedUser

Vendég
Hát ha fullos a raktás és 33%-os barrakk akkor gyorsabb, nyersileg és gyártásilag, hát igen megütköznek a vélmények kinek melyik jó, de én nem az idő szerint írtam, mert akkor persze nehézló lándzsás és akkor szerintem lehet katapult is, (de ez már mellékes).
Mindenkinek más jön be, idő szerint sem mindegy mit csinálsz attól függően sem mindegy, hogy fronton vagy, 5-6 faluval vagy, avagy 100 falu fölött vagy játék elején pengeted a hurrt, sorolhatnám..... Sok befolyásoló tényező, de a legtöbbet maga az ember befolyásolja, hogy mit hogyan és miért!
 

DeletedUser1561

Vendég
@Skyhero: A nyersi mióta számit képzésnél? Új szerveren (legyen sima, vagy speed) első nap\perc végétől rommá farmolod magad, onnantól kezdve folyamat mennek úgyis a képzőhelyek...
Aztán "6 lándzsás jobb, mint egy NL"... ez komoly?! Nem a sereg ereje miatt kell NLt használni védelemben... Egy ~2000 NLes védősereg (4000lándzsa, 4000ijász) ~12 nap alatt készen van (ezek v2es arányok), mig egy full gyalogsereg (8000l, 8000k, 4500i) ~30 nap alatt van készen. Csak 2,5x gyorsabban amiatt, mert közben megy a Barakk mellett az Istálló is. Egy gyalogos védősereg pedig 20%al erősebb az NLes védőnél. Egy normális támadó 9-11 nap, függően attól, hogy hány lóijat pakolsz bele... Mire beképzel egy csak gyalogosokból álló sereget, addig leszednek a szomszédaid. Persze, amikor már mindenki puszipajtás mindenkivel a hátországban, és van 1 nyugis hónapod, akkor már megéri, de eleinte egyáltalán nem ajánlott. Akkor már az a +20óra sem fog számitani, amivel erősitésküldésnél lassabbak a kardosok, de az a +20% védőerő nagyon jól jön majd a sok tamagocsissal körülvéve.

@Gyuszkoka, csak nehogy belefuss a sok ijásszal egy lóijas támadóseregbe. Bár ma még nem sokan használnak LI-t... :p De nagyon nem érdemes elhanyagolni ennyire a kardosokat a védőfalvakban, mert csúnyán be lehet szivni vele a krém ellen. Az NLek 1:5 arányban helyettesitik az l-k védelmet, de könnyen NL nélkül marad az ember, onnantól meg minden egyes lóijas (500 v 900 v 1300 li) nuke, ami belemegy egy ilyen kiegyensúlyozatlan védelembe, sokkal jobban irt, már csak a harcrendszer miatt is.

@juraj: Ijásznélküli szerón (általában ezek többszintes technológiát alkalmaznak) már bejön a bárd\lándzsa+NL falvak lehetősége is... Anélkül amúgy télleg itt a legegyszerűbb, 10e l-k, vagy 8e l, 2e nl védő, és a már általad is mondott 2:1 bárd:kl támadók, 250-500kossal.

Kosból max a szerver elején nem éri meg többet tartani 213nál (20as falat 0ra üt üres faluban), aztán ahogy egyre nőnek az összehordott védelmek, úgy kell folyamatosan növelni a kosok számát, hogy mindkét jó tulajdonságát hatásosan ki lehessen használni: Támadáskor a fal szintjéből max 10et semlegesitsen, és a támadás után még a falból is verjen min. egyet... Sokat kell szimulátorozni az ellen védelmeivel, és nem véletlenül vannak az 1500 kosos, Carol buzogányos seregek sem, amik még 150-200e tanyahelynyi bennlévő védőnél is vernek 1 szintet a falból.

Viszont bevallom, a katás védekezésről nem sokat tudok, mert az én fő világomon még nincs fejlesztett Fáklya, anélkül meg egyáltalán nem éri meg az a kevés pluszvédelem, amit ad. De v4en tesztelgetve inkább csinálom a műhelybónuszos falvaimban a katákat ~30 nap alatt - védekező célra, lovaggal gyorsan kiküldhetően -, minthogy minden falvamban erre menjen el a hely. (Persze 1-1 fakere való kata mindenhol van, hisz önmagában is bemasirozhat egy üres faluba rombolni)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent