Csevegő & Kérdések

  • Témaindító DeletedUser12732
  • Kezdés ideje

DeletedUser16472

Vendég
Sziasztok!

A kémleléssel kapcsolatban lenne kérdésem. A jelentések csak az egységeket jelőlik.
A Wikiben ezt találtam:

"A kém csak falun belüli csapatok után kémkedhet
Külső egységek csak a lovag fegyverzetével kémlelhetők ki. A sikeres kémlelés feltétele a következő: Nyersanyagok kikémleléséhez a küldött kémek minimum 50%-nak kell életben maradnia. Épületek kikémleléséhez a küldött kémek minimum 70%-nak kell életben maradnia. Külső egységek kikémleléséhez a küldött kémek minimum 90%-nak kell életben maradnia VAGY lovagnak is kell a kémekkel együtt támadnia. "

Ez alapján a nyersit és az épületeket is mutatnia kellene a jelentéseknek. De nincsenek rajta.
 

DeletedUser16098

Vendég
Az lenne a kérdésem ,hogy egy játékos kezdő faluját be e lehet foglalni ? :)
 

basuka

Member
A reakció pontszáma
0
Nem lehet elfoglalni az első kezdő falut, csak rombolni tudod, mig a ponthatárok engedik...
 

DeletedUser8560

Vendég
A világ beállításait módosítottuk, mostantól a normál világokon is megismert rendszer működik:

A kém csak falun belüli csapatok után kémkedhet
Külső egységek csak a lovag fegyverzetével kémlelhetők ki. A sikeres kémlelés feltétele a következő: Nyersanyagok kikémleléséhez a küldött kémek minimum 50%-nak kell életben maradnia. Épületek kikémleléséhez a küldött kémek minimum 70%-nak kell életben maradnia. Külső egységek kikémleléséhez a küldött kémek minimum 90%-nak kell életben maradnia VAGY lovagnak is kell a kémekkel együtt támadnia.
 

DeletedUser16472

Vendég
A világ beállításait módosítottuk, mostantól a normál világokon is megismert rendszer működik:

A kém csak falun belüli csapatok után kémkedhet
Külső egységek csak a lovag fegyverzetével kémlelhetők ki. A sikeres kémlelés feltétele a következő: Nyersanyagok kikémleléséhez a küldött kémek minimum 50%-nak kell életben maradnia. Épületek kikémleléséhez a küldött kémek minimum 70%-nak kell életben maradnia. Külső egységek kikémleléséhez a küldött kémek minimum 90%-nak kell életben maradnia VAGY lovagnak is kell a kémekkel együtt támadnia.

Nagyon szépen köszönjük!)
 

basuka

Member
A reakció pontszáma
0
Jobb egy fokkal, ám a támadhatósági küszöbön is változtani kellene, az előzőekben általam leirtak szerint.

Miért ne támadhatna egy kissebb játékos egy nála nagyobbat ha úgy tartja kedve.
A nagyok korlátozásást tekintettel a Könnyitett világ céljaira, még érthetnek tartom, de a kisebbek korlátozását a nagyobbak támadását illetőleg nehezen.

Korábban irtam, hogy lehetne egy 50% +- határ, vagy a kicsik fölfelé történő támadásának 20:1-he arányának bevezetése.
 

DeletedUser8560

Vendég
Szia,

A támadhatóság biztos nem elsz megváltoztatva, mert ennek a világnak a lényege a gyakorlás - és az ember akkor tud legjobban gyakorolni, ha a saját kategóriájával tud harcolni. Ráadásul az sem lenne túl igazságos, ha sok kicsi rámenne egy nagyobb játékosra, aki senkit nem tud visszatámadni.
 

basuka

Member
A reakció pontszáma
0
Szia,

A támadhatóság biztos nem elsz megváltoztatva, mert ennek a világnak a lényege a gyakorlás - és az ember akkor tud legjobban gyakorolni, ha a saját kategóriájával tud harcolni. Ráadásul az sem lenne túl igazságos, ha sok kicsi rámenne egy nagyobb játékosra, aki senkit nem tud visszatámadni.


Szia!

Ha nem, hát nem, bár szerintem a nagyokat egyáltalán nem zavarta volna ha nem tudnak visszatámadni, legalább több esemény történne velük, nem csak farmolgatniuk, meg támogatniuk kellett volna.

Ahogy észrevettem ez a támadási korlát a kevésbé tapasztaltakat csak arra ösztönzi, hogy minél több barbit elfoglalva elhúzzanak azoktól, akik tudnák őket támadni, és támadják is.

Ez szerintem semmiféle tanitó funkciót nem gyakorol az ilyenekre nézvést.
 

basuka

Member
A reakció pontszáma
0
Egyébként az sem segit senkinek a tanulásban, amit nemrég tudtam meg, hogy egyesek magukkal hozzák a nemeseiket arról a világról ahonnan jöttek, és igy aranyat egyáltalán nem kell veretniük, csupán a nemes árát gyűjtik össze.

Tehát, mondjuk egy egyfalus befoglalt játékos nem fogja itt sem felvenni a versenyt egy 4-500 falus bebukott játékossal.
Arról nem is beszélve, hogy vannak akik nem is kaptak ilyen "aranynélküli" lehetőséget, hanem az aranyat is össze kell gyűjteniük, hiába volt több falujuk.
 

DeletedUser16098

Vendég
Ez van :) Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni !! A támadási korlátot én sem nagyon értem ,mert így jól elbarbizgatunk ,de akció nincs .
 

basuka

Member
A reakció pontszáma
0
Az is megoldás lehetne, szerintem, hogy bizonyos számú falu fölött megszűnjön a korlát, teszem azt valaki eléri az 50 falut a normál világok szabályai vonatkoznának rá.
 

DeletedUser

Vendég
Ez így nagyon gáz.
Foglaltam egy bónuszt, erre nézem van egy bejövő (20 óráról) fogom ráindítok egy támadást nemessel, mondom kicsapom, hiszen nincs temploma.
Befoglalta a falut 1 nemessel 27%-on volt a hűség.
Rácsapódok 5 másodprc mulva, ki is írtom rendesen, megáll a hűség 4%-nál.
Mondom, indítok még egyet, hiszen én nemessel hamarabb ott vagyok, mint ő lovaggal, erre nem támadhatom, mert 300 pontal több van neki, mint amennyit enged.


Most kénytelen vagyok elviselni a templom területén és várniazt mikor darabolhatom le. Ez így nagyon nem frankó......
 

basuka

Member
A reakció pontszáma
0
Ez így nagyon gáz.
Foglaltam egy bónuszt, erre nézem van egy bejövő (20 óráról) fogom ráindítok egy támadást nemessel, mondom kicsapom, hiszen nincs temploma.
Befoglalta a falut 1 nemessel 27%-on volt a hűség.
Rácsapódok 5 másodprc mulva, ki is írtom rendesen, megáll a hűség 4%-nál.
Mondom, indítok még egyet, hiszen én nemessel hamarabb ott vagyok, mint ő lovaggal, erre nem támadhatom, mert 300 pontal több van neki, mint amennyit enged.


Most kénytelen vagyok elviselni a templom területén és várniazt mikor darabolhatom le. Ez így nagyon nem frankó......

Láthattad a választ erre az észrevételre a korábbiakban. Semmiféle változtatás nem lesz mert igy tanulnak a többiek...

De ami a nemesek odaadását illeti az viszont tényleg fölöttébb gáz. Nem hiszem hogy az szolgálná a tanulást, hogy egyesek 4-5-600 nemesképzési lehetőséggel ideérkeznek, és foglalják ész nélkül a falukat, úgy, hogy meg sem küzdöttek a rávalóért, mig mások meg nem kapják meg azt a pár nemest amit megszereztek.
 

DeletedUser16246

Vendég
[COLOR="#6363300"]Lenne egy olyan javaslatom, hogy próbáljatok meg most az egyszer ti igazodni a szerverhez és ne azt akarjátok magatokhoz igazítani :) Higgyétek el, utána élvezni fogjátok a játékot.
Lehet hogy furcsa a beállítása a világnak, de megszokható.[/COLOR]
 

basuka

Member
A reakció pontszáma
0
[COLOR="#6363300"]Lenne egy olyan javaslatom, hogy próbáljatok meg most az egyszer ti igazodni a szerverhez és ne azt akarjátok magatokhoz igazítani :) Higgyétek el, utána élvezni fogjátok a játékot.
Lehet hogy furcsa a beállítása a világnak, de megszokható.[/COLOR]

Igazából nem ez a gond, 15-20 falu után meg lehet szokni, azonban arra adhatnál választ, hogy milyen oktató funkciója van annak, ha teszem azt valaki 600 nemesképzési helyet hozhat magával, és annyi falut foglal, hogy senki ne tudja támadni. Viszont van aki meg sem kapta a nemeshelyeit.
Szerintem ez akkor lenne fair, ha mindenki előlről kezdené a nemesképzéseket mikor átkerül.
 

DeletedUser8560

Vendég
Mind az aranyérmék, mind a csomagok aktiválásra kerülnek, ha a játékos azonnal átlép a könnyített világra, és nem kezdi újra előbb a normál szerveren.
 
Fent