Bűnben ég a Mesevilág

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser8560

Vendég
Kedves Leendő Nyomozók,

Mostanában nagyon sok feljelentés érkezik hozzánk, úgy látszik, már Micimackóban, Hupikékben, és a többiekben sem lehet megbízni... Meseföldet elérte az internet, rájöttek, játék nélkül az ő életük is üresebb, és bizony, a Piroska legyőzéséhez még az illegális eszközöket is beveti a Farkas koma - hátha legalább itt győzhet...

Arra kérünk Titeket, segítsetek nekünk: derítsük ki együtt, ki huncut és ki nem, a megoldásokhoz csak kockás papír, és a szabályok szükségesek, más nem :)

A játék menete:

Itt olvashatjátok a meseföldi feljelentéseket.
Arra kérlek titeket, hogy a megoldásokat május 22 24:00 óráig írjátok meg ebbe a topicba.
Ez a topic csak a megoldások elhelyezésére szolgál, minden egyéb hozzászólást törlünk.
A kérdéseknek nyitunk egy másik topicot.
Nevezni csak egy, vagy akár az összes feljelentés megoldásával lehet.
Eredményhirdetés és pontok jóváírása: 2011-05-24


Díjak:

Alap feltétel: Ártatlan büntetése nem történhet meg.
Hibátlan megoldások: Feljelentésenként 400-600-800 pont
Legalább 50% jó megoldás: Feljelentésenként 120 pont
Három, legalább 50% bírálat: +180 pont


 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
A Százholdas Pagony meséje.

Alapdíjas kör: 400 pont a jutalom.
A Százholdas Pagony meséje.


Réges-régen, valamikor az ősidőkben, de legalábbis múlt péntek előtt, Micimackó egy erdőben élt, saját kunyhójában, és számára kedves foglalatossága a méz gyűjtése után békésen Klánháborúzott.
Micimackó békésen építgette kicsiny falucskáját, és azon ábrándozott, hogy a közeli Barbár falvakból nem vasat, fát, vagy agyagot szerez, hanem finom, édes mézecskét..

Elterjedt a híre a Százholdas Pagonyban, hogy Micimackó milyen jó szórakozást talált magának..

Kanga volt az első, aki ki akarta magát próbálni a játékban. Kérte Róbert Gidát szerezzen neki egy okostelefont, amin internetezni is lehet. Róbert Gida, mivel éppen szülinapja volt Kangának, vett egy szupijó kütyüt a mobilszolgáltatójánál.

Nem hagyta magát Bagoly sem, ő is meglepte magát egy plazma tévével, meg egyúttal egy laptoppal a Media-Mániában, majd elröpült a kábeltévésekhez és beköttette a tv-t és a netet. Kettőt egy csapásra. Milyen ravasz!

Békésen játszottak mindannyian, és nagyon jól szórakoztak. Füles, a csacska csacsi félszegen nézte a távolból Micimackót, hogy az milyen önfeledten játszik. Egy napon összeszedte a bátorságát és megkérdezte barátját:

Micimackó barátom, megengeded, hogy játszak én is a gépeden, amikor Te nem vagy itthon, esetleg szunyókálsz?
Persze Barátom, használd nyugodtan a gépemet, csak egyikünk nehogy elfeledje beállítani az internetcsatlakozás megosztását!

Füles megcsinálta az új profilját Vadszamár néven, Maci pedig felírta a tenyerébe, hogy majd be kell jelölnie a megosztást, három nap elteltével legkésőbb.

Telt-múlt az idő, egy reggelen Tigris ugrált elő a sűrű erdőből.

Szevasztok cimborák! - örömködött.

Azonban nem szólt senki hozzá. Füles fülét-farkát lógatva játszott Micimaci gépén, Kanga egy fának támaszkodva farmolni készült éppen, Mackó pedig békésen hortyogott egy málnabokor alatt. A Pagony Rádióban csendes zene szólt.

Tigris ugrált még a rugólábain egy kis ideig, majd megtörte a csendet:

Mit csináltok Barátaim?
Játszunk a Klánháborúval - motyogta Füles
Vonatot indítok - kuncogott Kanga

Tigris ugrált még kicsit, majd szó nélkül, búslakodva eloldalgott, semmit nem értett az egészből.

Amint a távolodó Tigris csörtetésének hangja elhalkult, felpattant Füles és Mici fülébe suttogott:

Maci, Macikám! Bajban vagyok.. Kanga megtámadott, már nemeseket is küld!

Micimackó feltápászkodott, ült a bokor tövében és erősen gondolkodni kezdett:

Gondolj, gondolj, gondolj..

Meg is lett az eredménye:

-Füles barátom nem tudok sajnos erősítést küldeni Neked, de sebaj, megleckéztetjük a nagyszájú Kangát, megtámadom, úgyis sokkal erősebb vagyok mint Ő, hihihi...
Ezzel leült a gép elé, bejelentkezett a saját fiókjába és támadásokat küldött Kangára.

-Most majd megtanulja, ki az úr a Pagonyban, hehehe.. - nevetett jóízűen.

Néhány nap múlva meghallották, hogy Bagoly a Pagony Rádióban bemondatja, hogy megunta a játékot, ezért átadja a fiókját Tigrisnek, ami folyamatban is van, és már csak Tigrisre várnak, hogy bejentkezzen és játszani kezdjen. Bagoly azt is kérte a barátaitól, hogy ezentúl csak Skypon keressék őt.

Füles, gondolta segít a kezdő Tigrisnek, hogy könnyebbé tegye az életét, ezért kérte, hogy rakja rá a helyettesítést, hogy be tudjon állítani néhány gyorsgombot a kezelő felületen. Így is tettek, azonban Füles, a csacska csacsi nem boldogult, sosem látott még Safari böngészőt. Madárfütty postás kisasszonnyal üzentek Bagolynak, aki Róbert Gidához ment sakkozni, hogy kérje meg Gidát, engedje már meg, hogy használhassa az álFonját, csak annyi időre, hogy megcsinálja a gyorsgombokat Tigrisnek. Bagoly, természetesen Róbert Gida engedélyével, bejelentkezett a régi, jól ismert fiókba és rögtön látta mi a baj:

-Barátaim, hiszen lejárt a Prémium fiók! Ezért nem tudtok gyors gombot készíteni! Vásároljatok PayPallel, vagy keressétek meg a PaPÁ (Pusztuljanak a Pagonyi Állatok) klán diplomatáját, az szokott hirdetni a profilján prémium pontot, aranyérmét nemeshez és nyersanyagot szamóca lekvárért.

Mialatt Füles és Tigris a pontok vásárlásával volt elfoglalva, Kangának eszébe jutott, hogy el kell mennie a boltba, mert estére nem lesz chips a játék mellé, sőt az Ezel bosszúja is kezdődik!!! Megkereste Zsebibabát, akiben a legjobban megbízott, és Baba tényleg csak nagyon ritkán játszott a saját Zsebi falva nevű falujában, (akkor is inkább csak építgetett) és megsúgta neki a kódját, vigyázva, hogy senki se hallja meg, és megkérte, hogy majd nézze, hogy sikerül-e Füles faluját elfoglalni, meg próbáljon Micimackó támadásai elől kitérni. Zsebibaba cinkosan mosolygott és biztosította Kangát, hogy soha nem adja ki senkinek a jelszót, hiszen az tilos.

Ezzel Kanga megnyugodva elindult a boltba, Zsebi pedig izgatottan kezdte figyelni a nemesek közeledtét.

A mese most a végéhez közeledik, annyit elárulok, hogy a Százholdas Pagony rendjének őrzőjének, Cirmos Cicának figyelmét felhívta Ürge, aki szeretne a Dicsőség Csarnokába kerülni, arra, hogy valami nem stimmel az erdőben, furcsa dolgokat csiripelnek a madarak.


Segítsetek Cicának, mire gondolhatott Ürge?
Írjátok össze, ha találtok szabálytalanságot
Írjátok össze, milyen hibás megállapítások, közlések vannak a szövegben.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Alapdíjas kör: 400 pont a jutalom.
Okoska levele


Kedves Support!!!

Segítenetek kell, már csak bennetek bízom, senki másban! :(

Átvertek, pedig úgy szerettem őket, de most kipakolok, én mindent tudok.

De tudod mit kezdem az elején, Okoska vagyok és Aprajafalván lakom. Volt egy szavazás, ahol eldöntötte a falu, hogy végre lesz internetünk. Én mondtam, hogy vigyázzunk, de nem, nem hallgattak rám. Törpapa megrendelte, és be is kötötték, na de hogy, egy kábel jön be, és hová, persze hogy az ő gombaházába, hát ez milyen dolog. Ekkor is felszólaltam, de lehurrogtak, engem, pedig én csak segíteni akartam, dehát ez jár nekem.

Szóval vett a falu számítógépet is, na de mennyit, hát egyet, persze, mert azt mondták elég lesz egy is. Na most, bekerült ugye Törpapa házába, csináltunk egy időrendet ki mikor kerül sorra, de itt már megint jöttek a gondok, nem tartották be, de nem megyek elébe a dolgoknak, csak szépen sorában. Már alig vártam, hogy én kerüljek a gépe elé, mert hallottam egy stratégiai játékról, amit mindenképpen ki akartam próbálni, és igen végre, eljött az én időm. Kizavartam mindenkit a házból, és beírtam a címet:

www.klanhaboru.hu

Elém tárult a csoda, egy fantasztikus játék, gyorsan regisztráltam is, hisz akkor indult a legújabb világ. Kaptam egy kis falucskát és fejlesztgettem.
Ám innentől lesz érdekes a történetem, szóval másnap megint beléptem és mit látok, megy a képzés a falucskámban, és a neve sem Okoska faluja volt, hanem Aprajafalva, hát itt teljesen kiakadtam, valaki járt a fiókocskában, na de kivolt?

Ezt ki kell derítenem, tehát nyomozásba kezdtem, figyeltem, és mit látok? Na mit, csupa szabálytalan dolgot.

A többiek rájöttek mivel töltöm a netidőmet, és elkezdtek utánozni, merthogy nekik is tetszik a játék, na de én találtam, én voltam az első. Törpilla, Ügyi és Hami is ott kezdett el játszani ahol én. Törpojáca, Törpöltő, Kertitörp egy régebbi világon, és mivel nem túl kreatívak ők hárman ugyanazt a jelszót használják mint én. Leutánoztak, de ez még semmi, ugyanis hogy jobban fejlődjenek, szövetséget kötöttek, Hókuszpókkal és Sziamiaúval, hogy ha hetente kétszer elkaphatja őket, akkor mindhármuknak küldenek nyersit mindenből 2000-et, és ha még mellé engem is kiadnak, akkor két havit pf-et kapnak, hát lehet ilyet csinálni? Egy Okoskával?

A múlthéten alig bírtam kiszabadulni, Sziamiamú karmai közül, azóta is rémálmaim vannak, de már tudom miért engem kergetnek állandóan, mert kiadtak, én vagyok a pfnyerő nekik.
Ezen kívül, Törpapa dugiba bejár a fiókomba, saját accot nem csinál magának, mert nem akarja hogy mindenki megtudja hogy ő is játszik, ezért bejárkál hozzám, és mindig mindent összekever. Törpilla meg állandóan megtámad mindenkit körülöttem, hogy ne tudjak farmolni.

Mit csináljak? Én találtam a játékot, nem ők. Tiltsátok ki őket, bántanak engem, ja és ma reggel már be sem tudtam lépni az Okoska fiókba, mert megváltoztatta valaki a jelszavam, de nem tudom ki, mivel énutánam az időrendben, már csak Törpöltő és Hami kerülhetett a géphez, nem tudom melyik lehetett. Ezért hoztam most létre Az igazság bajnoka fiókot és írok innen, mert elvették a játékom, és különben is mióta a többiek is játszanak nem csinálják meg a munkájukat a faluban, Törpilla már nem énekel, csak számolgat hogy nemes vagy kos, Ügyi állandóan falat akar húzni a falu köré, Törpojáca kémeket lát a tükrébem, Hami odaégeti a sütit, Törpköltő már csak harciindulókat költ, és Kertitörp nem foglalkozik a virágokkal, hanem árkot akar a helyükre ásni, hát mivé lett Aprajafalva kérdem én?
Ki lépett be a fiókomba és változtatta meg a jelszavam? Tiltsátok ki őket, hiányzik nekem a régi falu, de az Okoska fiókot kérem vissza, mert én mindent tudtam, és amúgyis ártatlan vagyok.

Segítsetek kideríteni, Okoskának vajon igaza volt-e a feljelentésben, és ha igen, akkor mi volt szabálytalan!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Alapdíjas kör: 400 pont a jutalom.
Hófehérke kalandjai


Tisztelt Support!

A mostohaanyám viselt dolgairól szeretnék mesélni nektek, hogy ti is láthassátok hová fajult a világ. A szüleim békés internetmegosztásban élték boldog napjaikat, egészen addig, amíg anyu meg nem betegedett és el nem vitte az inaktivitás. Apu bármennyire is szerette volna, semmit sem tudott tenni a fiókjáért, így hosszas gyász után, az internetmegosztás túlsó végén tátongó űrt hogy betöltse újraházasodott.

A problémáim innentől megsokszorozódtak. El sem tudjátok képzelni, hogy mennyire rosszul esett, amikor a mostohám nem volt hajlandó bejelölni engem is internetmegosztásra, olyan okokra hivatkozva, hogy szebbek a falvaim. Ehelyett mindent megtett, hogy elüldözzön. Egész odáig ment, hogy prémium pontokért cserébe megkért egy Vadász nevű felhasználót, hogy zárasson ki (legalább is ezt csiripelték a madarak, de magáról a tranzakcióról semmi biztosat nem tudok, a madarak meg... hát madarak). Vadász azonban elmondta, hogy mit tervez a mostohám, így sikerült azelőtt elmenekülnöm, hogy tiltatni tudott volna.

Sokáig bolyongtam, már attól tartottam, hogy kirúgnak a klánból sárgaság miatt, amikor egy házikóhoz értem. Kifinomult szaglóérzékemmel azonnal megéreztem a wireless illatát a levegőben, elborított a lila köd, és bementem. Odabent kisebb megütközésemre hét számítógépet és a korábban kiszagolt wireless-routert találtam. Mindenik számítógép be volt kapcsolva, így leültem a hozzám legközelebb esőhöz. Szinte remegtem a vágytól, hogy bejelentkezhessem, de amint megnyitottam a főoldalt, láttam, hogy a számítógép tulaja is játszik a játékkal. Kíváncsiságom nagyobb volt a saját fiókom utáni vágyakozásomnál, így abba a fiókba léptem be. A V12őn játszott. Mivel minden el volt szépen rendezve benne, ezért csak farmolni tudtam. Átültem egy másik számítógéphez, hátha ott be tudok lépni, de meglepetésemre itt is egy fiókot találtam. Ez is a V12őn játszott, itt nem tudtam mást, mint az alvó módot beállítani.

Amint le akartam ülni a harmadik géphez zajra lettem figyelmes, így ijedtemben elbújtam. Ez elsőre okos dolognak tűnt, mert egy kigyúrt pasas lépett be a házba egy óriási csákánnyal a vállán, bányászlámpával a kezében. Egyből ahhoz a számítógéphez vezetett az útja, amelyhez én ültem le először. Kis szöszmötölés, majd hallom hogy morog magában:
-Ki farmolt a fiókommal?!
Átült a második géphez, ott is kis szöszmötölés, majd morgás:
-Ki aludt a fiókomban?!

Amint a harmadikhoz leült volna meglátott engem. A lélegzetem is elállt, de mint kiderült nem volt mitől tartanom. A kigyúrt külső és mogorvaság egy nagyon rendes srácot takart. Kukának hívták, és ha nem jöttetek volna még rá a leírásából, a bányában dolgozott. Maradhattam nála, gyorsan betettük az internetkapcsolat megosztást, és úgy tűnt sínen lesz az életem, mert még a klánból sem rúgtak ki :D

Aztán egy napon a mostohám megtudta Kuka egyik klántársától, hogy nála lakom. Elmaszkírozta magát egy admin fiókjának és felkeresett engem. Kis felárral ajánlott prémiumot, én meg, ostoba lány, elfogadtam az ajánlatát, mivel Kukának nem volt bankkártyája, és bank nem volt a közelben, hogy utalni tudtam volna. Maradt hát a KP és az értéken felül fizetés.

Amint megkaptam az első pontot egyből elvesztettem az eszméletem, a mostohám meg hazament, remélve hogy elfoglalhatja a falvaim, mert nem fogom tudni védeni őket. Kuka így talált meg, de sajnos semmit nem tudott tenni értem. Összehívta hát a klánjainkat, még titeket is sikerült rábeszélni, hogy tűzszünet legyen a temetésem alatt. A szerencsének köszönhetően Inno Herceg elfeledkezett a tűzszünetről, és pont Kukát akarta támadni, ám a támadása csak látogatóba érkezett. Mikor meglátott engem a koporsóban rögtön megilletődött, majd amint kiderült mi a probléma, igyenprémiummal pumpálta tele a fiókomat, én meg meggyógyultam. Azóta boldogan élünk, már vele van internetmegosztásom, sőt, egy új, közös fiókon is gondolkozunk :D

Azért írtam le a történetemet, hogy kérlek vizsgáljátok meg annak a jogosságát, amelyet a mostohám tett, csak azért, mert szebbek a falvaim.
Üdv,
Hófehérke von Inno, Hamburg hercegnéje
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Alapdíjas kör: 400 pont a jutalom.
Ezek a Törpök....


Törpilla, Törpapa, Hami, Okoska, Törperős, Lusti egy világon játszanak, míg Tréfi, Kertitörp és Ügyi egy másikon. Törpingáló pedig mindkettőn jelen van. Hami és Okoska egy hálózaton van, mivel ikergombában laknak, be is jelentették a közös nethasználatot, bár mindketten a saját gépükön játszanak.

Sziamiaú egy nap tudomást szerez arról, hogy mi folyik Aprajafalván, azonnal szalad is elújságolni Hókuszpóknak:

„Képzeld, Hókuszpók, azok az átkozott törpök mit művelnek! Tréfinek és Törperősnek elromlott a számítógépe, ezért átmentek Kertitörphöz, hogy nála lépjenek be, amíg meg nem javítják a sajátjukat. Tréfinek egy hét alatt, míg Törperősnek másfél hét alatt lett kész a gépe, éppen tegnap. Ezalatt minden nap reggel és este átnéztek Kertitörphöz, hogy megnézzék, minden rendben van-e a fiókjukban.

Hami pedig egy reggelen, mikor arra lett figyelmes, hogy Törperős támadja őt, szomorúan újságolta Okoskának, hogy egyenlőtlen a küzdelem, Törperősnek sokkal több falva van. Okoska persze azonnal tudta, mi a megoldás. Kért erősítést Hami falvaiba Törpingálótól és megnyugtatta Hamit, hogy majd holnapután ő visszatámadja Törperőst és megmutatja, hogy ki is az erős valójában. Két napra rá valóban rá is küldte az összes támadóját Törperősre, több falut el is foglalt tőle.

Később Lusti is elkezdte támadni Hamit, akivel Törpilla időközben összebarátkozott, ezért írt egy levelet Lustinak, amiben megfenyegette, hogy ha nem hagyja abba a támadást, akkor az összes falvát befoglalja.

Törpapa már lassan 3 hónapja távol van, ugyanis valami titkos hozzávalót keres az egyik varázsitalához. Törpilla, aki távollétében helyettesíti, feltételezve Törpapáról, hogy nem bánná, úgy döntött, hogy a falvait elkezdi átadni Haminak. Ezért ráküldte a csapatokat Törperősre, akivel időközben összeveszett, közben Hami foglalja Törpapa megüresedett falvait.

Törpingáló nemrég készült el egy festménysorozattal, azokat levélben kínálja eladásra. Állítólag nagyon szépek, nem veszünk mi is egyet?”

Hókuszpóknak első dolga volt, hogy jelenti a szabálytalanságokat az Erdei Tanácsnak, akik kivizsgáltak mindent.


Kiket büntetett meg az Erdei Tanács és miért?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Alapdíjas kör: 400 pont a jutalom.
Bagoly levele


Tisztelt Ace Ventura, Állati Nyomozó!


Kerekerdő lakója vagyok, és szörnyű dolgok történnek itt, kérem, hogy derítse ki, hogy miben sántikálnak, milyen bűnöket követnek le a szomszédaim, van-e nekem is okom a félelemre...

Kezdem az elején a történetet. Tegnap bekukkantottam Nyuszihoz, és amíg ő a répát pucolta, gondoltam bejelentkezem a játékba, néha szoktam. Nyuszi gépe azonban megjegyezte a jelszót, és hát élőlények vagyunk, kíváncsi lettem, és beléptem hozzá. Nagyon durva dolgokat találtam.

Először is, olyan leveleket találtam, amelyben Nyuszi zsarolta nyersanyagok megszerzése miatt Tigriskét, aki kénytelen volt támadásokat küldeni Malackára, és erősítést küldeni Nyuszinak, különben Nyuszimuszi minden seregével megtámadta volna.

Ezek után elkezdtem tovább kutakodni, és megdöbbenve láttam, hogy Kangabanga elküldte mindenkinek azt a levelet, amit neki írtam. Hát ezzel őszintén szólva összetörte a szívem, és szeretném, ha megbüntetnék, mert nem tartom korrektnek, hogy a szerelmes leveleimet a hátam mögött idegenek olvasgatják…..

Olvastam olyat is, hogy Malacka abbahagyja a játékot, és utódot keres a fiókra, akartam rá jelentkezni én is, de sajnos nekem túl drága, ennyi kerekerdő tallér a világon nincs, mint amennyit kér érte. Bár Malacka szerint jó befektetés, mert a cégek jól tejelnek, akiket a profilon reklámoz. Lehet még meggondolom, mellékjövedelemnek jó lenne.

Szamár is nagy hamisjátékos ám. Tegnap hallottam, hogy már meg is beszélte Malackával, hogy megveszi a fiókját, és délelőtt a nagy tölgyfánál meg is történt a csere, így lehet, már Malacka nem is játszik, bár szerintem ezt így nem lehetne, meg különben is, én nem akarom, hogy Szamár barbár legyen, mert onnan szoktam magamnak erősítést küldeni, mert tudom a jelszót, és bármikor használhatom a fiókot.

Amikor Kanga elment Indiába felkutatni az őseit, megadta a jelszót Róbert Gidának, hogy segítsen neki, de sajnos Róbert Gida nem ismeri a játékot, mert nem szokott játszani, és amíg Kanga szabin lesz, mind a ketten játszanak a fiókkal, ami nem igazságos, hiszen ők így ketten vannak.

Szerintem ennyi szabálytalanság mellett nem lehet játszani, ezért is alapítottam új klánt. Most aztán megnézhetik magukat, mert a klánomba csak repülni tudók jelentkezhetnek.

Tegyetek végre rendet!!!

Üdv, Bagoly
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Alapdíjas kör: 400 pont a jutalom.
Ürge elkapott levele Róbert Gidához:



Bocs, két lyuk között vagyok és csak ások, csak ások... nekem tiszta játék kell, meg nyuszi répái!
Bagoly írt egy körlevelet, hogy eladja a faluit, 200 pontért, és a másik világon meg 500 nyersiért. de csak úgy, hogy Mici aki közben összeveszett vele a kizárása miatt (fent van a kerekerdő fórumon) a végrendeletét nem módosítja. mert ha igen, akkor a Kerekerdőből kizárják a Mackót, a mézet is elveszik tőle és akkor Bagoly majd gidával összefogva elrendezik Kangát aki tényleg szül, csak soká és ha Kanga soká szül akkor Szamár befoglalja, Tigris vezényel amit nemértek mert nincs jó kódja az nálam van de nem adom és egyébként is a faluk kellenek nekem is de én inkább kitakarítom az ellenfeleimet és közben elfoglaltatom Micivel aki töröl és majd jól megvégrendelezzük.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Alapdíjas kör: 600 pont a jutalom.
Frédiéknél is áll a bál...


Ilma és Vilma, Dinó, Benőke és Frédi játékosok a következőképp játszanak.
Ilma a V3,V4,V5. V6, Vilma v4, v5, v6, v7. Dinó V3on is feltűnik, a V10, V11,V6, V7 a fő játéktere. Benőke V5, V6, V9, Frédi V1, V2, V3, v6, V11, és a speed.
Ilma közös jelszóval viszi a fiókját Dinóval a 3as és 6os világon, a v4en fiókot készül átvenni, az 5ösön közös gépen tolja Vilmával.
Vilma ezzel szemben az 5ösön Benőkével, a 6oson Frédivel játszik együtt. Benőke a v7en pedig belépve Dinóhoz üríti a falukat Vilmának.
kérdés: melyik fiók biztosan nem megy a lecsóba, és a többiek miért és hol lesznek érintettek?

MAGYARÁZAT, FONTOS: a közös gép bejelentett kapcsolat. minden ami nincs így írva, az nincs bejelentve.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Bónusz kör, 800 pontos jutalommal:
Gregor király vs. Gumimacik


Tisztelt Support!


Gregor Király vagyok, Meseföld keleti részének uralkodója. Országomba valami őrült behúzott egy internetkábelt, azóta mindenki térerőt keres, nem gumibogyót.... Ugye tudjátok ez mit jelent? Egy halom táskás szemű, kialvatlan, kóválygó, éjszaka időzítő alattvalót, és a gumibogyószörp-exportunk jelentős csökkenését.... Hát miből fogunk itt mi meggazdagodni kérem??

És igen, igen, bevallom, rákaptunk. Próbáltunk sok játékot, de valahogy a Klánháború volt az, ami a legjobban testhez áll - mert ugye a gumimacik, a szörnyek, meg mi... olyan hogy is mondjam.. hát jó, mondjuk ki: testhezálló játék, na. Ez van.

Természetesen a játékban is klánokba tömörültünk, de megmondtam a kamarásomnak: Kamarás, én csak akkor játszom, ha a klán vezére lehetek! Ha nem, mész a vesztőhelyre! Ő ajánlott némi királyi kárpótlást, ha életben és játékban hagyom, esetleg fél szemem lehunyom, ha fejlődésben megelőz, hát.. nem mondtam nemet, egy király tudjon engedményeket tenni. De amikor azt akarta a klánnal együtt, hogy ne én, hanem Igthorn herceg vezesse a klánt, akkor nem volt mese, le kellett fejeztetnem felségárulásért. Végül is micsoda gondolatok, hogy egy herceg vezesse uradalmam, amikor én, a király is itt vagyok... na ugye... pffff, hova viszi a világot a haladás.. nemsokára már királynők is lesznek.... hahhhh..

Mostanában ez a net, ez a sok újdonság teljesen megbolondította a népem. Nem tetszik az, amit látok a klánom fórumán és az, ami az elmúlt időben a klánban történik. Megbolondultak? Szerintem az erjedt gumibogyószörp tehet mindenről... A fórumon új topicokat nyitogatnak: a macik mindenféle felszabadító mozgalmakat indítanak valami szörnyek ellen, demokráciát, választásokat követelnek a királyságban és itt a játékban is, mindenáron el akarnak lehetetleníteni! Hát kérdem én: Ha egyszer én vagyok a király, minek kellene választani? Egyáltalán mit választanának? Engem lemondatni? Hát úgy elverem őket a játékban, hogy nem marad idejük ilyeneket írogatni! Majd összefogok a szörnyekkel! Hála égnek helyettesítek néhány fiókot, van ott sereg... hehe....

Na most ugye itt vannak ezek a gumimaciék. Dolgozniuk kell, kell a szörp!! Ha nincs szörp, nincs selyempapucs, anélkül mit sem érek uralkodóként - tehát nincs más hátra: remélem igazságot tesztek! Tudom, gumimaciknál nagy a család, sokan vannak, és legalább nyolcan közülük játszanak a játékkal. Leányom, a hercegkisasszony, valami érthetetlen oknál fogva jóban van a macikkal. Szóval Calla mesélte, hogy a maciknak csak egy számítógépük van.. gyanús, nagyon nagyon gyanús.. egy világon nyolc kis szőrös.... ki tudja miket csinálnak bogyószedés helyet...

Eddig naponta ötször mentem farmolni, és jó uralkodóhoz méltóan mindig rakottan jöttem vissza. Példát mutattam, így helyes. Na de mi van most, kérdem én? Amióta bejött a rossz idő és a macik nem mennek ki gumibogyót szedni, valami megváltozott, már nem tudok ez végett aludni sem! A farmjaim állandóan üresek és a macik meg nőnek, mint a gomba. Nem lehetnek nagyobbak nálam! Azt már nem!

A múltkori királysági ülésen is felhoztam a témát, de aztán inkább a fórumra tettük ki a témát, szavazásra bocsátva a kérdést. De hát mind ismerjük a macikat: amikor este feljöttek fórumra és szóltam nekik, hogy mégis, hogy van ez, hogy már farmolni sem lehet, akkor felváltva az egyik morgott a másik meg osztotta az észt. Kivannak az idegeim!!!

Most ott tartunk, hogy Gráfi vezetésével a macikkal nyílt háborúba keveredtünk egymás ellen, a veszteségeink nagyok, a frontot nem tudjuk áttörni. Zámi helyettesíti már lassan 2 hete Szederinda Grófot, akivel folyamatosan közösen támadják Lady Vészi-t, miközben Tódi fiókjából meg-megtámadom őket néha. Hála égnek Tódi jó fej, és azt mondta, ha kell valami vigyem, ő megbízik bennem, így aztán be-bemegyek hozzá vonatot indítani, fakelni, ilyesmik, ha éppen nincs otthon.

Igthorn herceg beköltözött Calla kastélyába, esküvő nélkül (hova jut a mai világ), mert ugye Calla azt akarja, hogy a macik is legyenek ott a lagzin. Hát nem, csak a testemen keresztül! Hiába ők a pozitív főhősök, nem engedek! Így most Amikor nem érnek rá a világ és a játék ügyeivel foglalkozni, akkor hűséges szolgájuk, Cavin apród ügyeli a fiókokat, természetesen helyettesítéssel, mert nem akarják hogy a jelszókiadással gondok legyenek. Bár ez elég nyűgös egy dolog, hiszen így szinte semmit sem tud csinálni a két fiókkal - mondjuk szerintem ennél jobb nem is történhetett volna, mert ha így lecsapok a fiatalokra teljes atyai szigorommal és játékbeli seregemmel, akkor ugye nem tudnak visszatámadni.. UGYE??

Végső elkeseredésemben csináltam egy másik fiókot, hogy legyen elég nyersanyagom elvégre nekem is meg kell élnem farm nélkül. Megbolondult ez az egész világ, én mondom....
Múltkor a fórumon olvastam valamikor délelőtt, Gremi futtatta magát és osztotta az észt, pedig olyan sületlenségeket írt és közben Zámi meg helyeselt.
Azért ami sok az sok tudom, hogy Gremi állítólag jó szakács, mert a macik nem panaszkodnak, sőt az egyikük profilján hirdetik is az éttermét, de a támadásszervezésben nincs nagy tapasztalata.
Múltkor a vezetőségiben felhívtam Zámi figyelmét, hogy ne helyeseljen, ha Grammi sületlenségeket beszél, de nem emlékezett semmire. Nem tudom, mit csinálnak otthon, de nézzétek meg őket, mert szeretem, ha a klán társaim tisztán játszanak.

Tisztelettel: Gregor király
__________________
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Bónuszkör: 600 pont a helyes megoldásokért
Mézga Géza levele Öcsinek


Szia, Öcsi, tervezzünk egy támadást a Hufnágel Pisti ellen.

Máris szomszédot helyettesítem 54 napja, de istenért sem akar visszatérni. Megkezdtem a befoglalását. Átadtam a jelszót a szomszéd játékosnak, Aladárnak, hogy ürítse nekem. Majd ő is kap jutalomból pár falut az enyéimből. Majd ezeket a falvakat teleképezzük sereggel és rárontunk együtt.
Én rávettem 2 klántagunkat, hogy adják át a támadás idejére a fiókjukat helyettesítésbe, nem akarták, de megfenyegettem őket, hogy eltiporjuk őket, ha nem teszik, így odaadják, és lesz rengeteg seregünk. Viszont támadni nem tudunk velük, de megbeszéltem 2 barátommal, akik nem akarnak támadni és az ellenséges klánban vannak, de velem jobb barátságban, hogy a 2 helyettesített fiókból elküldöm nekik a védelmet, és ők a sajátjukat elküldik cserébe nekünk.
Talán Blöki fiókja is beszáll a támadásba, úgy könnyebb lesz, ő úgyis tegnap odaadta a fiókját Maffiának, csak Maffia azt sajnálja, hogy nem tetszik a fiók neve, de fátylat rá, ő szeret támadni.

Sajnos ezt észrevette Kriszta, az ellenséges klánból, aki irigységből számomra degradáló neveket adott a falvainak és folyamatosan támad. Minden nap reggel 8-kor indít rám támadásokat! Minden nap már több hónapja. Ellene kéne egy kis védelem, még foglalom Márist. Plusz még ki is rakta a levelezésünket Kriszta a profiljára a tolvaj játék linkje mellé!

Paula pedig azt mondta, hogy ő supporter és kéri a jelszavam.
Valamint a minap történt egy érdekes dolog. Egy csomó támogatás ment tőlem az ellenségemhez, pedig ilyet nem is csináltam! A bejelentkezéseknél egy nem odaillő IP cím volt. De mindegy visszahívtam.

Sok szerencsét,

Köbüki, azaz: Mézga Géza
 

DeletedUser

Vendég
Megoldás

Az idézett szöveg: Füles megcsinálta az új profilját Vadszamár néven, Maci pedig felírta a tenyerébe, hogy majd be kell jelölnie a megosztást, három nap elteltével legkésőbb.


# A szabályzat szerint a 3. közös gépes belépés az az időtartam, amikor ezt legkésőbb jelenteni kell, hogy 1 internetkapcsolatot használnak:)

Remélem jó:)
 

DeletedUser8560

Vendég
Az idézett szöveg: Füles megcsinálta az új profilját Vadszamár néven, Maci pedig felírta a tenyerébe, hogy majd be kell jelölnie a megosztást, három nap elteltével legkésőbb.


# A szabályzat szerint a 3. közös gépes belépés az az időtartam, amikor ezt legkésőbb jelenteni kell, hogy 1 internetkapcsolatot használnak:)

Remélem jó:)

ezt jól észrevetted, de még van ám ott elbújtatva ez-az :p

Szóval hajrá, ne add fel :)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok

Az idézett szöveg: Füles megcsinálta az új profilját Vadszamár néven, Maci pedig felírta a tenyerébe, hogy majd be kell jelölnie a megosztást, három nap elteltével legkésőbb.


A szabályzat szerint a 3. közös gépes belépés az az időtartam, amikor ezt legkésőbb jelenteni kell, hogy 1 internetkapcsolatot használnak

Nekem ez a válaszom.:)
 

DeletedUser

Vendég
Mézga család:D megoldás

Én Szerintem a fenyegetés rész! Mikor azt írták nem adták oda így megfenyegedtem őket....

Így odaadták


VÉgén mondják,hogy Supporter és kéri a jelszavát!


a Support nem kéri a jelszavát senkinek!
 

DeletedUser8560

Vendég
Szerintem ülj le, gondold végig, és egyben add be, mert így nem lesz jó :)
 

DeletedUser14099

Vendég
MiciMaci és Füles tuti nem állította be az internetcsatlakozást megosztását. Maci nem támadhatja Kangát mivel közös gépről játszanak Fülessel. És a klándiplomatával is akadnak gondok ,nem hiszem hogy prémiumpontot osztogatna illetve aranyérmet nemesért!! kizárt!! De a nyersi szamócalekvárért az sem rossz( bár ezt is kizártnak tartom). Kanga kiadta a kódot Zsebinek ami nem a legoptimálisabb megoldás mivel hiába családtag nem célszerű. ők amúgy 1 Ip címről játszanak? ha igen akkor ezt jelezték?? Aztán ott van Bagoly és Tigris akik a végén már ketten visznek 1 fiókot és még Füles is helyettes!! Hát kicsit sok 3 állat 1 fiókra. Hát én így értelmeztem ezt a mesét aztán mejd kiderül. :p
 

DeletedUser14005

Vendég
Frédiéknél is áll a bál...

Alapdíjas kör: 600 pont a jutalom.
Frédiéknél is áll a bál...


nos az én megfejtésem:

Frédi biztosan nem megy a lecsóba mert a V6-on érintett közös játéka sem szabályellenes.
-Benőke és Dínó mennek a lecsóba, mert a V7-es faluürítésnél nincs jelentve a közös internetkapcsolat és dínóhoz "belép" üríteni a falvakat Vilmának
-Vilma pedig a "harmadik fél előnyhöz juttatása" miatt kap büntetést,
Ilmánál nem találtam szabálytalanságot, de nem biztos hogy nem megy a lecsóba a jelszavazás miatt...
 

DeletedUser

Vendég
Alapdíjas kör: 400 pont a jutalom.
Bagoly levele

Tisztelt Ace Ventura, Állati Nyomozó!


Kezdem az elején a történetet. Tegnap bekukkantottam Nyuszihoz, és amíg ő a répát pucolta, gondoltam bejelentkezem a játékba, néha szoktam. Nyuszi gépe azonban megjegyezte a jelszót, és hát élőlények vagyunk, kíváncsi lettem, és beléptem hozzá. Nagyon durva dolgokat találtam.

1, másik játékába úgy tudom szabálytalanság belépni...

"Először is, olyan leveleket találtam, amelyben Nyuszi zsarolta nyersanyagok megszerzése miatt Tigriskét, aki kénytelen volt támadásokat küldeni Malackára, és erősítést küldeni Nyuszinak, különben Nyuszimuszi minden seregével megtámadta volna."
2, Nyersanyaggal elvileg tilos zsarolni bárkit is...

"Ezek után elkezdtem tovább kutakodni, és megdöbbenve láttam, hogy Kangabanga elküldte mindenkinek azt a levelet, amit neki írtam. Hát ezzel őszintén szólva összetörte a szívem, és szeretném, ha megbüntetnék, mert nem tartom korrektnek, hogy a szerelmes leveleimet a hátam mögött idegenek olvasgatják….."
3, ha jól láttam reggel a személyes jellegű levelek továbbküldése is szabálytalan

"Olvastam olyat is, hogy Malacka abbahagyja a játékot, és utódot keres a fiókra, akartam rá jelentkezni én is, de sajnos nekem túl drága, ennyi kerekerdő tallér a világon nincs, mint amennyit kér érte. Bár Malacka szerint jó befektetés, mert a cégek jól tejelnek, akiket a profilon reklámoz. Lehet még meggondolom, mellékjövedelemnek jó lenne. "
4, Tilos a fiókkal kereskedni, illetve profilon reklámozni

"Szamár is nagy hamisjátékos ám. Tegnap hallottam, hogy már meg is beszélte Malackával, hogy megveszi a fiókját, és délelőtt a nagy tölgyfánál meg is történt a csere, így lehet, már Malacka nem is játszik, bár szerintem ezt így nem lehetne, meg különben is, én nem akarom, hogy Szamár barbár legyen, mert onnan szoktam magamnak erősítést küldeni, mert tudom a jelszót, és bármikor használhatom a fiókot. "
5, fiókeladás+ helyettesítésbe saját magának küld erősítést? :D...és még be is valja...

"Amikor Kanga elment Indiába felkutatni az őseit, megadta a jelszót Róbert Gidának, hogy segítsen neki, de sajnos Róbert Gida nem ismeri a játékot, mert nem szokott játszani, és amíg Kanga szabin lesz, mind a ketten játszanak a fiókkal, ami nem igazságos, hiszen ők így ketten vannak. "
6, egyszerre csak egy ember használhatja a fiókot...

remélem ennyi szabálytalanság elég :D
 

DeletedUser

Vendég
A Százholdas Pagony meséje.

Réges-régen, valamikor az ősidőkben, de legalábbis múlt péntek előtt, Micimackó egy erdőben élt, saját kunyhójában, és számára kedves foglalatossága a méz gyűjtése után békésen Klánháborúzott.
Micimackó békésen építgette kicsiny falucskáját, és azon ábrándozott, hogy a közeli Barbár falvakból nem vasat, fát, vagy agyagot szerez, hanem finom, édes mézecskét..

Elterjedt a híre a Százholdas Pagonyban, hogy Micimackó milyen jó szórakozást talált magának..

Kanga volt az első, aki ki akarta magát próbálni a játékban. Kérte Róbert Gidát szerezzen neki egy okostelefont, amin internetezni is lehet. Róbert Gida, mivel éppen szülinapja volt Kangának, vett egy szupijó kütyüt a mobilszolgáltatójánál.

Nem hagyta magát Bagoly sem, ő is meglepte magát egy plazma tévével, meg egyúttal egy laptoppal a Media-Mániában, majd elröpült a kábeltévésekhez és beköttette a tv-t és a netet. Kettőt egy csapásra. Milyen ravasz!

Békésen játszottak mindannyian, és nagyon jól szórakoztak. Füles, a csacska csacsi félszegen nézte a távolból Micimackót, hogy az milyen önfeledten játszik. Egy napon összeszedte a bátorságát és megkérdezte barátját:

Micimackó barátom, megengeded, hogy játszak én is a gépeden, amikor Te nem vagy itthon, esetleg szunyókálsz?
Persze Barátom, használd nyugodtan a gépemet, csak egyikünk nehogy elfeledje beállítani az internetcsatlakozás megosztását!

Füles megcsinálta az új profilját Vadszamár néven, Maci pedig felírta a tenyerébe, hogy majd be kell jelölnie a megosztást, három nap elteltével legkésőbb.

Telt-múlt az idő, egy reggelen Tigris ugrált elő a sűrű erdőből.

Szevasztok cimborák! - örömködött.

Azonban nem szólt senki hozzá. Füles fülét-farkát lógatva játszott Micimaci gépén, Kanga egy fának támaszkodva farmolni készült éppen, Mackó pedig békésen hortyogott egy málnabokor alatt. A Pagony Rádióban csendes zene szólt.

Tigris ugrált még a rugólábain egy kis ideig, majd megtörte a csendet:

Mit csináltok Barátaim?
Játszunk a Klánháborúval - motyogta Füles
Vonatot indítok - kuncogott Kanga

Tigris ugrált még kicsit, majd szó nélkül, búslakodva eloldalgott, semmit nem értett az egészből.

Amint a távolodó Tigris csörtetésének hangja elhalkult, felpattant Füles és Mici fülébe suttogott:

Maci, Macikám! Bajban vagyok.. Kanga megtámadott, már nemeseket is küld!

Micimackó feltápászkodott, ült a bokor tövében és erősen gondolkodni kezdett:

Gondolj, gondolj, gondolj..

Meg is lett az eredménye:

-Füles barátom nem tudok sajnos erősítést küldeni Neked, de sebaj, megleckéztetjük a nagyszájú Kangát, megtámadom, úgyis sokkal erősebb vagyok mint Ő, hihihi...
Ezzel leült a gép elé, bejelentkezett a saját fiókjába és támadásokat küldött Kangára.

-Most majd megtanulja, ki az úr a Pagonyban, hehehe.. - nevetett jóízűen.

Néhány nap múlva meghallották, hogy Bagoly a Pagony Rádióban bemondatja, hogy megunta a játékot, ezért átadja a fiókját Tigrisnek, ami folyamatban is van, és már csak Tigrisre várnak, hogy bejentkezzen és játszani kezdjen. Bagoly azt is kérte a barátaitól, hogy ezentúl csak Skypon keressék őt.

Füles, gondolta segít a kezdő Tigrisnek, hogy könnyebbé tegye az életét, ezért kérte, hogy rakja rá a helyettesítést, hogy be tudjon állítani néhány gyorsgombot a kezelő felületen. Így is tettek, azonban Füles, a csacska csacsi nem boldogult, sosem látott még Safari böngészőt. Madárfütty postás kisasszonnyal üzentek Bagolynak, aki Róbert Gidához ment sakkozni, hogy kérje meg Gidát, engedje már meg, hogy használhassa az álFonját, csak annyi időre, hogy megcsinálja a gyorsgombokat Tigrisnek. Bagoly, természetesen Róbert Gida engedélyével, bejelentkezett a régi, jól ismert fiókba és rögtön látta mi a baj:

-Barátaim, hiszen lejárt a Prémium fiók! Ezért nem tudtok gyors gombot készíteni! Vásároljatok PayPallel, vagy keressétek meg a PaPÁ (Pusztuljanak a Pagonyi Állatok) klán diplomatáját, az szokott hirdetni a profilján prémium pontot, aranyérmét nemeshez és nyersanyagot szamóca lekvárért.

Mialatt Füles és Tigris a pontok vásárlásával volt elfoglalva, Kangának eszébe jutott, hogy el kell mennie a boltba, mert estére nem lesz chips a játék mellé, sőt az Ezel bosszúja is kezdődik!!! Megkereste Zsebibabát, akiben a legjobban megbízott, és Baba tényleg csak nagyon ritkán játszott a saját Zsebi falva nevű falujában, (akkor is inkább csak építgetett) és megsúgta neki a kódját, vigyázva, hogy senki se hallja meg, és megkérte, hogy majd nézze, hogy sikerül-e Füles faluját elfoglalni, meg próbáljon Micimackó támadásai elől kitérni. Zsebibaba cinkosan mosolygott és biztosította Kangát, hogy soha nem adja ki senkinek a jelszót, hiszen az tilos.

Ezzel Kanga megnyugodva elindult a boltba, Zsebi pedig izgatottan kezdte figyelni a nemesek közeledtét.

A mese most a végéhez közeledik, annyit elárulok, hogy a Százholdas Pagony rendjének őrzőjének, Cirmos Cicának figyelmét felhívta Ürge, aki szeretne a Dicsőség Csarnokába kerülni, arra, hogy valami nem stimmel az erdőben, furcsa dolgokat csiripelnek a madarak.


Segítsetek Cicának, mire gondolhatott Ürge?
Írjátok össze, ha találtok szabálytalanságot
Írjátok össze, milyen hibás megállapítások, közlések vannak a szövegben.

Helyesbítés:

1. Nem 3 nap után, hanem a közös internet használat esetén a 3. belépést követően kell beállítani a közös internet használatot.

2. Aranyérmét nemeshez és nyersanyagot szamóca lekvárért nem lehet értékesíteni, mivel azt csak a szabályoknak megfelelően kiépített faluban, és csak az akadémián lehet veretni, természetesen, ha a megfelelő mennyiségű nyersanyag rendelkezésre áll.

Szabálysértés:

1. Micimackó megtorlást használ Kanga ellen, ami tilos.

(§4) Megtorlás
A megtorlás azt jelenti, hogy a fiókodból megtámadsz valakit, aki a veled megosztott internetkapcsolaton lévő másik fiókot vagy az általad helyettesített fiókot támadja.A megtorlás ugyanarról a kapcsolatot használó fiókról tilos.

Mellette kordinációt hajt végre, mivel közös internetkapcsolatot használ Fülessel.

§3) Megosztott internetkapcsolat használata

Interakció – Két vagy több közös internetkapcsolatot használó fiók szerepel az ügyben csak. Közöttük tilos támadás indítása, támogatás, vagy nyersanyag kereskedelem használata azonos kapcsolatot használó játékosok között. Koordináció – Két vagy több közös internetkapcsolatot használó fiók valamint egy harmadik KÜLSŐ fiók szerepel az ügyben. Támadás, támogatás vagy nyersanyag küldése egy játékosnak olyan fiókokból, akik azonos internet kapcsolatot használnak.

2. Bagoly az átadott fiókba már nem léphet be. A belépéshez jelszóátadásnak is párosulnia kellett, mert Tigris jelszavát , melyett a support küld meg az új fióktulajdonos e.mail címére, egy jelszóemlékeztető kérés során, nem ismerheti másképp.

§2) Legális fiókátadás szabályai
Arra kérünk mindenkit, legyen óvatos, ha egy új fiókot átvesz, illetve ha egy kisebb fiókot nagyobbra cserél. A felelősség a tietek; ha az átvett fiók szabálytalanság miatt zárolás alá kerül, nem hivatkozhatsz arra, hogy új tulajdonos vagy. Ahhoz, hogy mindenki számára egyértelmű legyen: kétféleképpen lehet átvenni egy fiókot úgy, hogy az szabályos legyen, de minden esetben előre kell jelezni az átvételt a support felé, azért, hogy az admin átírhassa a regisztrációs e-mail címeket. E nélkül minden fiókátadás szabálytalan, és multizásnak minősül. Fontos: [/Bamennyiben átadod a fiókod, az többé nem tartozik hozzád. Ha meggondolod magad, és megpróbálod visszaszerezni a fiókot vagy a fiók irányítását, úgy az multizásnak minősül, vagy illegális belépésnek. Legális fiókátadáskor a név megváltoztatható, amennyiben az új tulajdonos ezt a kérését jelzi a support felé, valamint a választott név nem sérti a játék szabályait.


3. Kanga illegálisan átadta a jelszavát Zsebibabának, ráadásul nincs jelezve, van-e beállíttott közös internethasználat.

4. Profilon tilos PF fiók értékesítést reklámozni, PF-et kizárólag a klánháború játék, (innogames) értékesíthet.

Fő vonalakban ezeket a hibás közléseket, és szabálysértéseket találtam.
Természetesen, a büntetési tételek a büntetési segédlet mellékletében megtalálhatóak.

bertajoe
 

DeletedUser

Vendég
Mézga Géza levele Öcsinek

Szia, Öcsi, tervezzünk egy támadást a Hufnágel Pisti ellen.

Máris szomszédot helyettesítem 54 napja, de istenért sem akar visszatérni. Megkezdtem a befoglalását. Átadtam a jelszót a szomszéd játékosnak, Aladárnak, hogy ürítse nekem. Majd ő is kap jutalomból pár falut az enyéimből. Majd ezeket a falvakat teleképezzük sereggel és rárontunk együtt.
Én rávettem 2 klántagunkat, hogy adják át a támadás idejére a fiókjukat helyettesítésbe, nem akarták, de megfenyegettem őket, hogy eltiporjuk őket, ha nem teszik, így odaadják, és lesz rengeteg seregünk. Viszont támadni nem tudunk velük, de megbeszéltem 2 barátommal, akik nem akarnak támadni és az ellenséges klánban vannak, de velem jobb barátságban, hogy a 2 helyettesített fiókból elküldöm nekik a védelmet, és ők a sajátjukat elküldik cserébe nekünk.
Talán Blöki fiókja is beszáll a támadásba, úgy könnyebb lesz, ő úgyis tegnap odaadta a fiókját Maffiának, csak Maffia azt sajnálja, hogy nem tetszik a fiók neve, de fátylat rá, ő szeret támadni.

Sajnos ezt észrevette Kriszta, az ellenséges klánból, aki irigységből számomra degradáló neveket adott a falvainak és folyamatosan támad. Minden nap reggel 8-kor indít rám támadásokat! Minden nap már több hónapja. Ellene kéne egy kis védelem, még foglalom Márist. Plusz még ki is rakta a levelezésünket Kriszta a profiljára a tolvaj játék linkje mellé!

Paula pedig azt mondta, hogy ő supporter és kéri a jelszavam.
Valamint a minap történt egy érdekes dolog. Egy csomó támogatás ment tőlem az ellenségemhez, pedig ilyet nem is csináltam! A bejelentkezéseknél egy nem odaillő IP cím volt. De mindegy visszahívtam.

Szabálysértések:
1. Hosszabb távú fiókhelyettesítés. Csak abban az esetben használható, amennyiben a fiók helyettesítése során a fiók tulajdonosa egyértelműe jelezte, hogy visszatér a játékba.
A fiókhelyettesítést ebben az esetben gondos gazdaként kell kezelni, nem csökkenhet, nem használható támogató fiókként.
2. Illegális jelszóátadás 2 esetben is, hisz Mélzga Géza hozzájutott Máris szomszéd jelszavához, valamint azt Aladárnak átadta. Kérdés, az hoszabb távú fiókhelyettesítés során a közös internethasználat be lett-e állítva, mert ha nem, akár multifióknak is minősül.!
3. Aladár által így helyettesített fiók már támogató fióknak minősül, tehát szabálytalanul, jogtalan előnyhöz juttatja Mézga Gézát.
4. Fiókhelyettesítés kikényszerítése szintén tilos, valamint az így helyettesített fiókból kordináció kerül végrehajtásra, ami szintén tilos.
5. Kriszta a falunév, magánlevelezés engedély nélküli elhelyezése klánprofilban, sértő kifejezés használatával.
6. Paula nem hangoztathatja, hogy ő supporter, valamint supporter jelszót nem kér, mivel anélkül is többet lát.
7. Fiókfeltörés, ami szintén szabálytalan.

8. kérdőjeles, Blöki odaadta fiókját Maffiának. Tisztázandó, fiókhelyettesítés, vagy fiókátadás. Mert utóbbi eseteben csak supporton keresztül teheti a szabályok szerint.

A szabálysértésekre vonatkozó büntetést a szabályzat büntetési melléklete alapján, a legsúlyosabb szabálysértés alapján szabnám ki.

bertajoe
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent