A WikinG klán története

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser8560

Vendég
Prológus

Kedves Olvasó :)

Felejtsük el ezt a nevet ,mert ez csak egy az általam választott név.
Hogy hogyan keletkezett illetve hogyan jött létre a WikinG ez hosszú történet, de nem hagyhatjuk ki a legfontosabb tényezőt belőle, vagyis engemet :)

Rólam pár szóban.

Sok munkahelyemen egyszerűen azért nem vállalhattam több munkát, több órát, mert az erős testalkathoz egy állandóan vigyorgó és kedves emberke párosult, nem pedig egy kőbunkó, ennél fogva mindig és mindenhol lenéztek, nem vettek komolyan.
Pedig a külső csak a látszat,és a megnyerő stílus emellett valójában egy agyafúrt, számító de jószívű emberke lakozik :)
Nem vagyok egoista ,de szeretem az álmaimat megvalósítani, és ezt a nevet a Dark Lordot arra használtam hogy felépítsem benne a magam karrierjét itt a játékban, ami névvel máma olyan kapukon kapok belépőt, amilyenről egyesek még csak nem is álmodnak.


A klánháború nevű játékot egy internetes oldalon láttam reklámozni,gondoltam megnézem.
Tetszett hogy lehetett benne építkezni és fejlesztgetni, egyébként az életben is az állandó növekedés, épülés gondolata jellemez engem.
Mivel a korszakra jellemző nevek, a "Lord"-ok már mind használatban voltak, így nem lehettem az angol udvar nemesi címét viselő "Stonebridge", vagy "Baron" sem, mert azt is már vitte valaki.
Ezért a Lords Of Realms 3. című játékból a titokzatos Fekete Lovag (fekete sisakban, ismeretlenül) alakját választottam, aki rejtélyes mivoltával és hatalmas seregével, a Jean-Marais filmek egykoron felvonuló titokzatos lovag alakját személyesítette meg, aki feltűnik a semmiből és szabadságra vezeti népét, megszabadítván a zsarnoktól :)
( Nem,nem a Zorróra gondolok !)

Így lettem a Sötét lovag mása, alias "Dark Lord" akit a sok hátrányosan gondolkodó egyén egyszerűen a "jellemmel" kapcsol össze, ezúton jelentem ki, hogy nem, Hölgyeim és Uraim, az nem én vagyok :) de még csak nem is a Gyűrük Ura "Lord Szauron"ja sem .

A v1 -es világon hamar kitanultam a játék csínját - bínját, és a törekvés, hogy mindenből a legjobbat hozzam ki, ebben segítségemre is volt.
Ellenfeleimet maximális veszteség és vérládozatra késztettem, aki ellenem jött, annak rendre meg kellett izzadnia a falvakért.

Midőn a gazdagság az a kincs,amely az ember teljes életéből hiányzik, így nem lehet róla könnyen lemondani.
A gazdagság a Klánháború világában a sok falut jelenti, és a lehetőségeket, egy társaságban lévő jogokat, hatalmat .
Hiszen ha elolvassuk, a Klánháború címoldalán is ezt az útmutatást találjuk:

Klánháború

A Klánháború egy ingyenes, internetes böngészőjáték, amely a középkorban játszódik. Minden játékos egy kis falut irányít, és küzd a hatalomért és a dicsőségért.

A gazdagság hozzám mindig a legrosszabb dolgok velejárója volt, mint megannyi rosszban a szükséges jó.
Így miközben rengeteg emberrel építettem ki kapcsolatot, a jóbarátok is szépen lassan elhagyták a játékot, és a falvaikat (szabálytalan módon) de rám hagyták.
Hogy mondtam volna erről a lehetőségről le? Isten Őrizz! Te lemondanál a gazdagságról ha az ajtódban állna ? :) Hát persze hogy nem!
Én sem tettem. Így lettem sok esetben kizárva, mert az 50-100-200 ingyenfalvakat nem szerettem volna elengedni magam mellett.

De ez még 2008-2009.ben volt.
 

DeletedUser8560

Vendég
1-es világ : a SKULLS

És hiába a páratlan ambícitás, és a készség, hogy mindenhol a legjobbat hozzam magamból, hiábavaló fáradozás volt, mert velem szemben mindig olyanok ülnek a vezetői posztokon, akiknek értékrendje merőben más, ennél fogva alábecsültek.
Hogy ez itt ne így legyen, be kellett mutatkozni :)
A v1 Skulls volt a legjobb példája annak, hogy bebizonyítottam rátermettségemet.

Az első időkben ellenfélként, majd a sors alakulásával mint klántag és belső helyettes..
De itt már nem csak a bizonyítási vágy vitt, hanem már a vérem is hajtott, meg a revans vágya, hiszen bosszút akartam állni a legyőzőimen akik a lakat alatt szedtek szét.

A v1 Skullsban két hetem volt hogy az fzsjulian nevű barátomtól az illegálisan átadott és átvett multis accjával a singlibertyvel bizonyítsak és megszerettessem magam. A Skulls vezérnek, balának hamar a tudtára hoztam hogy benn vagyok a klánjában, és Ő rájött hogy melyik fiókkal :)
Hiszen ha valaki aki azelőtt beszélni sem tudott, hirtelen hiperaktívvá vált a klánfórumon és a játékban, ez senki figyelmét nem kerüli el.
A Skulls-ban a lehetőségek tárháza bontakozott ki , mindenfelé harcok, és falvak tonna számra.

A régi időkben, vagyis a Klánháború Ókorából jól ismert gonosz account tulajdonosa párjával, a Harpia account tulajdonosával való esküvő miatt a játékot befejezte, így rám testálta az accját, amit helyettesben vittem.
Mivel a falvai Tőlem messze voltak, a Skulls átellenes oldalán,és a Dark Lord-al be akartam érni, hogy singlibertyt befoglaljam magamnak, így lassan bár, de közeledtem a célomhoz....

Macsgu. Ezt a fiókot belu25-től vettem át helyettesítésben (szabályos helyettesként).
Itt kivédtem egy POA offenzívát (Cunamit) és az utána bekövetkező 2 héten át folyamatosan buktattam a nemeseket. Egy falu vesztés volt 2 hét alatt, amikor le kellett mennem a közértbe :D
Mivel a Macsgu accot a POA egyből nem tudta kiütni, így bekövetkezett a második POA Cunami is, kb. 1600 bejövő támadással. Falvanként 20 NUKE, 5 nemes és a nemesek utáni 10 védőfalu érkezett mindenhonnan, de az egyik játékosuktól mindössze 2 mp alatt az egész menet (!)
Miután a tömeges támadások kivédését mindenki számára el akartam sajátíttatni, így egy oldalas tanulmányban leírtam és összegeztem mindazt a teendőt amit ilyenkor tenni kell.
Később jött még bala1201 felajánlása is, akit mindvégig tiszteltem,hiszen csak Ő dobta össze az akkori KH TOP klánját nem igaz? Ehhez meg tudás kellett és készség.

bala-tól megkaptam az Enervania giga fiók használati jogát (szabálytalanul persze), jelszóval - a fiók 6 millió pontos volt, az akkori világ 2-3 mill pontos játékosai között, így TOP 6. is egyben. A K.L foglalta be, és vissza kellett vernem a támadásukat. A menetben még vagy 15 falut visszafoglaltam illetve vettem el a K.L-től.
Folyamatosan haladtam befelé ugrófalvak által, miközben már 6 fiók lógott a nyakamon és ennek vitele kezdte kikezdeni az energiámat és az idegeimet is :)
Hiszen amiket be kellett volna foglalni, azzal nem haladtak.
Ekkor borultam ki, és fakadtam ki a Skulls fórumán, aminek következménye lett a kegyvesztettségem balánál és a Skulls klánban :)

Nem sokkal később kaland felkeresett hogy befejezné a játékát, de nem szeretné, ha a fiókja kárba veszne, és így rám bízta az accját szabálytalanul, jelszavasan. Amire is ráfaragtam, ugyanis Sytex elkapott hogy egy gépről léptem fel véletlenül :) és kizárt...
kaland a fiókját ezután visszakapta amit valaki másra rábízott, én meg leültem a büntimet..

Ezután jó barátomtól Baden01-től, aki valamilyen tisztséget töltött be a K.L-ben azt a megbízást kaptam, hogy vegyem át a Xenon accot (szabálytalanul), és védjem meg a Skulls támadásaitól.
lepidus és még másik kettő támadta folyamatosan, de a nyomulás hamar megállt amikor elfoglaltam a helyemet benne :)
Oda-vissza mentek a támadások és foglalások, de az acc megmenekült.

A v1-en a sokadik újrakezdésemmel én és a térkép szélén újrakezdő kAsh az akkori világ pro játékosa, aki vetélytársaival a TOP1 és TOP5 között ingadozott hatalmas birodalmával hosszú és viszontagságos megismerkedésünk után, mint "kibannolt újrakezdőkét" elindítottunk egy új klánt a NecroN-t.
A klánban két vezér volt, én meg Ő .
Sok probléma volt itt, aminek oka főleg a bizalmatlanságom, és az, hogy hirtelen haragú vagyok....
Itt ismerkedtünk meg össze a társaság későbbi társaival, david2113 , sicc29 , titok3 , Gelm és még néhányan....
Summa-summárum a v1-en haladtunk a játékkal, rendre szerveztük a támadásokat ellenségünk a PARTUS klán ellen, de már lekéstük a szervert, hiszen a környező játékosok, nem voltak kevesebbek, mint 1-2 millió pont és mindenki a k0-ára költözött ki, falvakat foglalni, amely a k0-án lévő kezdő klánocskámnak nem volt túl biztató.

ESÉLYÜNK NEM VOLT
 

DeletedUser

Vendég
7

I.FEJEZET : HATALOM és FELEMELKEDÉS

A 7-es világ egy új kezdet volt, farmolás ezerrel, még a munkahelyemen is.
A v1-es Skulls egy jó klán volt, jó tagokkal, jó arcokkal.
Megismerkedtem bala1201-el akivel szinte barátok voltunk, alexmester,
andrejdavid aki egy vérbeli KH fan :D,belu25-el ,Daru-val ,Muszk-al és még sok más jóemberrel :)
Megfigyeltem hogy akiket bala1201 semmibe sem vett ,a gyenge játékuk miatt , a barátságos és bizalmas levelezés ,a msikra való odafigyelés képes kihozni belőlük a maximumot.Ez is megerősítette azt bennem ,hogy a mások segítése saját érdek,hiszen általuk erősödik a klán.

Eztán a v7-en a Tiszteletükre alapítottam meg a Skulls klánt,abban a reményben és hitben hogy sikerűl felállítanom ott azt a büszke csapatot,amely a v1-en osztatlan sikernek örvendett ,de már haldokló félben volt.
Így utólag nézve súlyos naívitás volt ez részemről, bár ebben a hitben fogant meg az én hírnevem is ,hiszen ekkor alkottam a legtöbb maradandót a KH színpadán...

Mivel két világot nem vihettem és a v1-en már esélyünk nem volt a nagyobb milliós játékosokkal szemben a 200ezres fiókjainkkal, így úgy döntöttem hogy feladom.
A falvaimat elajándékoztam és az ottani csapatot átvittem a 7-es világra.

david , sicc , Gelm ,titok3 és még sokan mások később bár, de csatlakoztak a v7-en,amikor én már jelentős előnyre tettem szert a környékemen, és bár az egyik klán folyamatosan toborozta be a leendő "áldozatokat" így kenyértörésre kerűlt sor, mivel a falvaik kellettek, és Ők a saját társaik befoglalását nem hagyhatták szó nélkűl.
Ennek köszönhetően megindult rám az első szervezett támadás ...

Ekkorra már elég szoros barátságot kötöttem a Dr.H klán vezérével Attilaknight-al ,akivel napi szinten beszélgettünk mindenfélékről :)
Ők segítettek kivédeni ezt a támadást ,hiszen ekkor a klánom még kicsike volt, és mindenkit segítenem kellett hogy gyorsabban fejlődjenek .
Mivel a napban 3-szor küldtem ki a falvaimból a farmolókat így el voltam eresztve nyersanyaggal,amiből naponta kétszer el is küldtem a társaknak.

[SPOIL]
8439678561_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/SPOIL]

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Az ominózus klán ellen folytattam a foglalgatást ,de az nem sokkal élte túl magát,mert valami vezetési oknál fogva feloszlott.
A volt tagjaiból néhányukat a közelieket átvettem,így egyűtt folytattuk a dél-nyugati irányú terjeszkedést
Ekkor ismerkedtem meg töretlen-nel ,ligetig-gel, és Andree30-al a WikinG későbbi bevált játékosaival,és kerültünk baráti viszonyba .

Mivel az elhelyezkedésünk a k36-on vegyes volt, a Dr.H-val egyre inkább szükségszerűvé vált, az összeolvasztási kísérlet próbája ,ám ezt Attilánál nem tudtam megvalósítani.

Időközben a Namacs klán nagy erőre tett szert a másik két klánnal ,=Süsü= és ASHLAN =MH= klánjával (Mesehősök) és Zorn VHL klánjával egyűtt.
Ez a három klán anno szövetségben állt egymással...

Feltünedeztek a távoli vidékekről olyan emberkék,akiknek a klánjuk szétesett ,mert egy új és félelmetes klán fenyegette a délvidéket , a nevük szerint KHUNT .
Ezt a klánt nem vezette más, mint a v1 Skulls-os andrejdavid más nevén -AltF4 :)
Miután megtudtam hogy sok Skulls tag más néven más klánokban próbált szerencsét,megsértődtem ,hiszen naív elgondolásom hogy majd velük csináljuk meg az új Skulls-t alaptalan építménynek bizonyult, így klán nevet kellett változtatnom. A WikinG egy tetszetős név volt, bár annyira nem fanatizáltam,mint mondjuk a v1-es klánomat a TIGERS-t , a név egyszerűen jött és már ott is volt :)

Amíg a hp95 (?) vezérsége alatt álló klán a Vezér távozása és átállása miatt a KHUNT-ba felbomlott, a klán nélkülivé váló tagokat én próbáltam meg összeszedni és szervezetten csapatként játékba fogni.
Egy másik környéki klán vezetője Mercedes és néhány társa, közülük doktor72 is innen a területről származik,ám egy másik klánból jöttek át,amely szintén szétesett.
Őket a biztonságuk érdekében feltelepítettem magam mellé, mivel Merci Marexxx (KHUNT) állandó támadásai alatt volt, csak így tudtam biztosítani neki a védelmet és a játékot, nehogy kiejtsék.

Ekkor kerűlt végrehajtásra egy stratégiai áttelepítés a falvaim mellé dél-nyugati irányba a jobb játékosokat beköltöztettem ide, adtam Nekik a falvaimból,hogy ez a szárny a későbbiek során biztosítva legyen .
Így kerűlt fel mellém tomi81 (v1 Skulls) és david2113 alvezér is.

Sajnos Merci a későbbiek során eltűnt, viszont dokiból remek harcos vált,mindvégig büszke voltam a tudására.

A WikinG időközben elérte azt a szintet,hogy más klánokkal formációt öltött, előbb szövetségeket hoztunk létre,amelyeket a későbbiek során magába olvasztott .
De a beolvadások még várattak magukra, hiszen addig még sok-sok idő telt el...


Időközben más klánok is szépen felcseperedtek mellettünk, így volt ez a *Doroty* által vezetett HG (Heavens Gate) klánnál is, akivel szintén nem tudtam boldogulni beolvasztás terén.
Nem ment alkuba a Dr.H sem még mindig .
Ekkor ismertem meg egy másik klánt, a leleményes Pozor Vlak vezetésében,aki mint tyúkanyó hozta magáva a társait be a szárnyam alá :)
Bizalmamba fogadtam és szinte Ő volt az az egy személy akivel minden gondom,bajom meg tudtam beszélni.
Szeretem Őt mindmáig, mint embert,és mint tehetséges vezetőt.

Mivel a klán törvényeként meghatároztam,hogy az átvett tagok szabadsága és lelkesedése ,lendülete továbbra sem szenvedjen hátrányt , megadtam minden csatlakozónak azt az adományt, hogy az ellenségeiket átvettük.

Így lett az Ak is ellenség ,mert bár érthetetlennek tartottam Efersinék elkötelezettségét az Ak csepülését illetően ,én mégis megadtam nekik ezt a tiszteletet hogy egyként sorakozzunk fel az ügyük mellett,hiszen aki a zászló alá áll,az már egyként tudhassa maga mögött a klánt is.
Tehát az első ellenség bekarcolva a WikinG diplomáciájába bár nagy jelentősége még nem volt ennek,hiszen csak az északi részen álló Efersinék érintkeztek velük.

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

A KHUNT-ból megismerkedtem FalcoPeregrinus-sal akivel jókat beszélgettünk ,és ez nem változott a játéka végéig .
Ő tisztelt engem, nekem meg kellettek a jó játékosok,így ezzel máris lekötelezett hívei voltunk egymásnak :)
A KHUNT vezetésében problémák áltak be,nem emlékszem már pontosan mivégre kellett olvadni, de azt tudom,hogy ekkor a Namacs már elég erős volt, és mindenki csak Róluk beszélt .....
Suttogva kérdezték Tőlem, hogy "Te a Namacs-ra nem mentek" :eek: "Ugyan ,hagyjál már a hülyeséggel ":D "vágtam rá vígan ,mert a közelünkben sem voltak,meg túl kicsik voltunk ahhoz hogy bármiféle tervet is szőjünk ellenük :)
Előzetes tárgyalások alapján a KHUNT-nak a Dr.H klánba kellett volna beolvadnia,amely pontban is ,és játékosokat tekintve is nagyobbak voltak Nálunk.
Szerintem Falconak köszönhetem hogy nem így lett,ugyanis Ő igyekezett MscZoli-t a Vezért erre a belátásra bírni hogy jobb lesz velem,velünk :)

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

A TRIUMVIRÁTUS

A KHUNT beolvadt ,és ekkor AttilaKnight a Dr.H vezére morcosan bár,de belement abba hogy mi hárman csináljunk egy szuperklánt, a KHUNT + WikinG + Dr.H = WikinG

Ez össze is jött ...

Csakhogy : A klánfórumon az egész napos levelezésem és a fórummunkák, csapatátszervezések mellett nem figyeltem hogy mi zajlik a klánfórumon és levélben szóltak nekem hogy nézzek már oda....pár tag renitens módon elkezdett viselkedni, személyeskedések is elhangzottak,ami már nem nagyon tetszett ,és mivel a klán belső problémájának tekintettem, egy számomra elhangzott durva leminősítés után a fórumon az illetékeseket kivágtam.

Attilaknight aki aznap ott sem volt, este érkezett meg és kérdőre vont hogy miért kellett kidobni a két emberkét, buemi-t és egy leányzót ....
miután felelősségre vont, és a klán vezetésében elém akadályokat támasztott ,így nem maradhatott, és kivágtam Őt is :D ne hátráltasson senki sem ugyebár :p

Ekkor következett be az,hogy az Attilához hű tagok szépen elkezdtek utána szállingózni és elhagyták a WikinG-et.

Mivel ez az ok elég volt ahhoz hogy indokot szolgáltasson a k36 meghódításáért folyó versenyben , megüzentük a hadat régi szövetségeseinknek,egykori bajtársainknak, akikkel a foci vb idején egyűtt hülyültünk a fórumon , és a Dr.H bukása ezzel elkezdődött .
Ez volt KH-s pályafutásom talán legszégyenletesebb pillanata ,de a létért és hatalomért meg kellett küzdeni, akár barátok vérén átgázolva bár.

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Közjáték : Andrea

időközben egy régi ismerősöm Andrea felkeresett hogy barátja accját helyettesítsem már egy kicsit, mert ebben én úgyis jó vagyok....
Én elvállaltam ,mert nagy ,kifejlett account volt,és jól jött (volna) a klánnak,mert a tulaja jól tudott játszani.
Andrea tehát rám tette helyettesítésben az egykori -AM- klánvezér immár klán nélkűl bolyongó accját ,a nevét hirtelen már nem mondom meg,viszont Ő volt az , aki a párjával alakították a klánjukat ,majd egy párkapcsolati viszály során ,összezörrentek és elkezdték egymást kizáratni ,majd befoglalni . Érdekes jelenség volt :)
( Ekkor cluin-ra bízták a vezetést és gyakorlatilag nem játszott a srác )
Ezt sajnos csak később tudtam meg ,hogy Andi palira vett , mert egy olyan fiókkal nem kezdek semmit ,akinek a tulaja már nincsen sehol sem.
Andi szerelemből elvállalta hogy vigyáz addig élete szeme fénye játékára,amíg Ő éjjel-nappal dolgozik és nincs ideje a játékára,csakhogy ezt elfelejtette velem közölni :/ .
Így előbb a NamaCS-os kopogo foglalási kísérletei miatt védelmet kértem bele klánszinten bevédtük,majd amikor kiderűlt az igazság ,hogy egy halott fiók van rajtam dühbe gurultam , a helyettesítését megszüntettem majd kihajítottam a klánból ,hogy csak úgy füstölgött :D:D
Nos Ő volt annak a fióknak a gazdája, akit én egyébként nagyon tisztelek , és aki a játék elején megsegített engem védőkkel a velük egyezményben lévő klán ellen )

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Térkép a KHUNT beolvadása idején

[SPOIL]
Északi (FEHÉR) rész -> eredeti WikinG
Déli (FEHÉR) rész -> KHUNT-os WikinG

MAP1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


MAP1b_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[/SPOIL]
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Mint már említettem nem voltunk akkora előnyben ,sőt ! Inkább hátrányban,hiszen mind tagjaiban ,mindpedig falvai számában az újjonnan felállított hun klán (Dr.H) felette állt a k36-os WikinG-nek.(ha ez a térképen nem is látszik)
Volt Nálunk viszont egy olyan hogy csapatmunka,és ezt kiaknázva szépen lassan,de leigáztuk az egész hun (Dr.H) klán, rendelkezésemre állt a KHUNT bevett gárdája is,amely szépen dolgozott.....így a WikinG honfoglalása a k36 birtokbavételéért megkezdődött.
Sajnos a KHUNT korai diplomáciájának hiánya, továbbá hogy a tagjai által viselt játékmód és játékszemlélet inkább egy barbár hordához hasonlította őket ,akik mindenkibe belegázolnak,aki az útjukba kerűl, ez problémákat szűlt.
Így keresett meg az ~ELIT~ vezetője, Senos, hogy ezt a problémát velem megbeszélje .

Ekkor a klánfórumunkon 3 választás volt szabadon .
Kit támadjunk ?
1.Namacs
2.~ELIT~
3. hun (Dr.H)

mivel Senos-al elég jó viszonyt teremtettem (akkor) és intelligensnek is tűnt (akkor :D) megalapoztunk egy ,a klánjaink között álló MNT-t a WIKING és az ELIT klánok között.
Az MNT létrejött, az ~ELIT~ választási lehetősége a zúzásból tehát ugrott.
Ekkor megszavazták a Namacs háborút,hozzá kell tennem,az akkori KHUNT tagjai úgy változtatták álláspontjukat mint a kisgyerek,aki nem tudja eldönteni hogy a bal kezében lévő nyalókát vagy a jobb kezében lévő fagyit vegye a szájába .
Semmiféle perspektíva vagy hosszútávú elképzelésre nem volt képes közülük senki.
Az irányt tehát én szabtam meg,mivel a Namacs háború is le lett fújva,így előkészítehettem a saját szempontom szerint a klán számára oly fontos "haza" a k36 meghódításáért folyó küzdelem, a Dr.H háborúját.
Ez ment is szépen,amikor a KHUNT vezére MscZoli hazatért szabadságáról és kérdőre vont azt illetően hogy az ELIT MNT hogyhogy létrejött,amikor azt akarják csapkodni ?
Ekkor az egész KHUNT a WikinGen belűl felbolydult és kérdőre vontak hogy ki akarta az ELIT-tel az egyezményt egyáltalán ?
A klán MscZoli hatására annyira kifordult önmagából, én meg az egyezményt nem akartam megtörni, hogy ki kellett vágnom lázításért MscZolit, a KHUNT vezéralakját :)
Úgy hallottam hogy -AltF4 már nem bírt akkor sem ezzel a társulattal ,ezért még idejekorán átlépett egy msik klánba....Eme döntését akkor meg is értettem :p

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Zoli kirúgásával csakúgy mint Attilaknight esetében az egész klán elszéledt, a régi KHUNT tagok utánahömpölyögtek és létrehozták a maguk REBORN-ját,amely tovább folytatta a mindenkit betámadó esztelen játékát.
Felállítottak a WikinG mintájára egy alklánt,akadémiát, amely a mi akadémiánkat támadta a k36 mentén.
pár hét elteltével azután létrehoztam egy javaslatot amelyet FalcoPeregrinus Molotov-Ribbentrop paktumként emlegetett :) és így kerűlt be a klánfórumba is.
Az egyezmény értelmében szilárdan kijelöltük a határokat illetve hogy mely kontinense kerülnek a klánjaink befolyása alá.

Az egyezményt később nem tartották be,illetve számos falvat előlünk vittek el a saját szektorunkból,amit bodzafel is hánytorgatott Nekik.

Ezután a WikinG nyomulás rendíthetetlenűl folyt tovább, szerencsénkre szolgált hogy nem volt sehol szervezett ellenállás, így az egyenként hatalmasabb játékosok mind egymás után buktak el a terjeszkedés során,és a Dr.H területe folyton folyvást csökkent.
Az egyetlen számottevő ellenállást talán DEMIAN mutatta, akit egy offenzívával és az utána lévő ostrommal teljesen szétziláltunk.
Egy-két hónap,és a Dr.H megszűnt létezni.
A WikinG előtt nyitva állt az út a k36 birtokba vételére.

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

VHL

A széteső Dr.H tagjai átálltak a VHL klánba, amely akkor már az ELV tagja volt, és élet-halál harcát vívta a Süsü kizáratása és újrakezdése után klán nevet változtatott Enigma klánnal .
A VHL-nak semmiféle területi érdekeltsége nem volt a k36-on,így ezen tagok messze az anyaklántól védtelenűl és szervezetlenűl álltak szemben minden külső támadásnak.

A VHL vezetősége mereven elutasította a tagok kitételére felszólító ultimátumot ,és folytatta a "falvat mindenhol mindenáron" műveletét, mert az Enigmát csak védőfalvak tömkelegével tudták volna megállítani.Ehhez kellett mindenki, még Jancsi és Juliska is a k567-ről csak hogy a középső részre termeljen.

Mivel a VHL a k36-on nem jelentett semmiféle veszélyt , így a hadüzenetet egyből megkapták az ultimátum be nem tartása miatt.

VHL bekarcolva ellenségnek...

Mehettünk tovább.
A VHL (ex-hun) tagok a k36-on szépen zsugorodtak illetve szűntek meg , és kaptunk pár olyan jó játékost amelyek a megszűnő klánok termékei voltak.
RM Simon , sytixtk és még páran ,csupa jó játékos remekűl teljesített a WikinGben

Mivel ekkorra már szinte minden környékbeli vezérrel vagy vezetővel jó viszonyt építettem ki és ápoltam,ennek eredményeként létrejött rebornfree-vel és CsatoH-val megkötött NAMACS - WIKING MNT, amely jan 1-ig szólt.
*Doroty*val a HG klánnal pedig egy szövetség ,továbbá a cluin vezette -AM- klánnal is egy szövetség.

Mivel Lugalnak is ,és nekem is egyaránt fájt a fogunk Dorotyékra és a HG-s tagjaikra Lugal elunta a várakozás politikáját és terjeszkedni akart .
Megoldotta ezt a kérdést egy olyan húzással hogy megüzenik nekik a háborújukat.
Előre nekem szólt,hogy induljunk el egyűtt a HG-ra és osztozkodjunk a falvaikon.
mivel tiszteltem Dorotyék függetlenségi törekvéseit, és bár sajnáltam hogy nem akar beolvadni hozzánk,így azt nem engedhettem hogy az Ak foglalja be magának, vagy vigye át a tagjait .
hiszen az Ak messzebb volt a HG-tól ,mint mi .
Ekkor megmondtam Lugal-nak hogy a HG nekünk szövetséges és ha megtámadják akkor számítson a WIKING hadüzenetére :) Ezt élménnyel mondtam az arcába :D

Ekkor már elkezdett szállingózni a mendemonda, hogy én vagyok a KH ördöge, meg az áruló,az aljas, az alattomos stb. főgonosz , aki minden rossznak okozója ^^
Ennek a kampánynak eredményeképp az Ak-ban felütötte a fejét az a hangulatkeltés amely a v7 történetén egész végig elkísérte Őket....a személyem ellen,melynek okozója a Sentinel007 acc. mögött megbújó emberke volt.


Mivel a HG nagyságrendekkel kisebb klánt volt ekkor mint az Ak , így elég egyenlőtlen küzdelem lett volna,és mivel Dorotyék WikinG és Ak érdekszféra között helyezkedtek el,én segítettem Őtet védőkkel (Én egyedűl csak és nem a klánom !)

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

az Ak-HG Háború

kitört az Ak - HG háború, amelynek következtében mi is megüzentük a hadat az Ak-nak ....majd szépen lassan a HG-nál elkezdődtek a csaták....
A háború folyományaként számomra már ködösen ,de az események úgy alakultak,hogy a HG idővel és az ellenem folyó ármányoknak köszönhetően kihátrált a háborúból és velünk nem egyeztetve ,a tudtunk nélkül be akartak hódolni az Ak-nak .

-Hohó ! - mondtam én :D és mivel ezt nem engedhettem ,azzal a jogos ürüggyel ultimátumot intéztem nekik , hogy vagy beolvadnak hozzánk ,vagy megüzenjük mi is a hadat.( Mivel ezzel az Ak egyezkedéssel elárultak majd hátbatámadtak minket hiszen végtére is miattuk kerültünk hadiállapotba ,mint jó szövetséges aki a másik segítségére siet.)
Számon kértem Tőlük hogy amíg én toltam nekik a védőket ,hogyan vetemedhettek egy ilyen lépésre...

Mivel Sentinel007 belátható távolságon kívűl volt északon, a határtól messze,így könnyen virgonckodott játékosprofilján és a HG-t is Ő tüzelte ellenünk, amelynek következtében sok játékosukat ki kellett ütni ,mert a végsőkig ellenálltak.

A HG klánvezér Doroty ekkor már nem nagyon volt jelen,talán fel sem lépett.Fiókját helyettesben vitte egy másik nagyobbacska tag, killerzone, aki a haladékot kérte.
A beolvadásra meg türelmet kért,a megadott türelmi idő alatt viszont sunyi módon szépen elkezdtek átsétálni az Ak-ba .
Ezt látván azonnal megüzentük a hadat .
Újabb rimánkodás következett ,ami már nemigazán érdekelt.
Aki ellenállt azt befoglaltuk,aki pedig önszántából átjött azt bevettük.

Doroty áthívása tehát sajnos ,na meg a helyettes miatt sem sikerűlt úgy ahogy szerettem volna, kár volt ,hiszen nem kis játékosokról volt itt szó, hanem 4-5 jól megtermett játékosról.
Ők alkották a későbbi WikinG krémjének jó részét:
csiubi, the doctor46, Pendulum-DNB,Euroman,Sayberricsi,Fix22 ,banka1001

Viszont a már WikinG területen belűl elhelyezkedő Fix22-nek nem voltak ilyen lehetőségei és szerintem illúziói sem,hiszen a falvaival a mi falvaink között klánterületen belűl helyezkedett el.

Az Ak és Lugal kísérlete a beolvasztásra tehát Nála kudarcba fulladt.
( Jó hogy a belső sötétkék területről akarta a HG tagjait átcsábítani ....)
Fix22 ,mivel mi azelőtt is mindig segítettük védelemmel az Ak támadásai ellen, végűl felcsapott WikinG-esnek :)

A HG beolvasztása után (ami nem beolvasztás volt,hanem beválasztás, hiszen a kis része hamuba ment ,a térkép szélére,és csak 3-4 nagyobb játékosuk jött át) következett az a folyamat ami a jövőbeli Ak totális háborút alapozta meg .

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

-AM-

Diplomácia az -AM- idején

Diplom_cia_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mert cluin klánvezér az erős -AM- megválasztott vezetőjeként klánjával vezetési problémákkal küszködött és ott volt a két választási lehetőség hogy Lugal(Ak) és Dark Lord(WikinG) között válasszon .
Mindkét klán szövetségese volt az -AM-nek .

Az -AM- szövetségese volt az AK-nak is ,és a WIKING-nek is.
Létfontosságú volt tehát cluin rábírása a kedvező döntésre.
Lugal is és én is egymásra licitálva próbáltuk rábeszélni Őt magunkra :)

Végűl én győztem

Az -AM- beolvadt a WIKINGbe.

Az -AM- beolvadásával az Ak elég súlyos helyzetbe kerűlt ,hiszen kapott egy mégegyszer akkora ellenséget az altájába mint amekkora már a WikinG önmagában volt.
Hatalmas játékosokkal,mint az Alvezér Weszky és SilverTom ,továbbá PoCoX.

( Hozzáteszem ekkor az Ak már elég nagy volt, nagyobb mint a WikinG, de az -AM- beolvadásával a számbéli esélyek kiegyenlítődtek )

Az Ak egy jól megszervezett támadásokat indítgató klán volt, és nagyon oda kellett figyelni ,és résen lenni mindenkinek ,hogy ne tudjanak sikerrel foglalni Tőlünk.
Szerencsémre az Ak határán ekkor olyan kaliberű játékosok voltak,mint Andree30 aki alig kért védelmet ,ami falut viszont bevédtük neki, direkte az én tanácsomra az Ak-t cukkoló faluneveket adott neki,hogy vérszemet kapjon az ellen .
Így buktak el Lugal 10-20 nukéi egyetlen jól bevédett falun,de nem csak egyre ment ilyenkor a támadás ,ahnem vagy 5-6-ra, ahol természetesen az én és a klán több tagjától is a megfelelő számú védők állomásoztak.

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Lezárult tehát az első korszak.

A WikinG elérte csúcspontját, béke volt a határokon, és az Ak ellen megindult a WikinG történelmének legnagyobb szervezett klántámadása kb. 3000 kimenő támadással ....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
2.FEJEZET : BIRODALMAK

Diplomácia az -AM- után

598322754Diplom_cia2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

A 2010 karácsonya miatti I.klánszintű offenzívával problémában voltunk.
ugyanis a szünidő miatti "nem támadhatóság" miatt ha elcsúsztatjuk a kivitelezését akkor várhatunk megint két hetet ami pont jól jönne, ha az offenzíva alatti támadóerőt pótolni kéne a veszteségek miatt.
Ereje és nagysága teljében volt a WikinG ekkor.
Így Pozorral megbeszélve úgy döntöttünk hogy a támadást a karácsony előttre ékeljük be,az utolsó órára,az utolsó pillanatra,hogy az esetleges elvett falvak visszafoglalására már ne legyen lehetősége az Ak-nak a beálló szerver tűzszünet miatt.
Viszont a karácsony előtti támadással az a két hét szünet pont jól jön majd az elbukott Támadó seregek újjáépítésére,így januárban megint elindíthatunk egy másik támadást rögtön a szünet nyitányaként,a szünet utáni 1-2 órára már becsapódva :)
Érdekes játék volt,mert az Ak is így időzítette a támadási hullámát,így szépen keresztbe harcoltunk egymásnak :D
A 3 csapatnak külön-külön ki volt adva a maga célpontja de az átütő erő a fő célpont, a területileg benyúló és az Ak klánvezér jobb oldalán elhelyezkedő falubige falvaira hárult. létkérdés volt tehát a háborúnk szempontjából hogy bevegyük a körülbelűl másfélmilliós játékost.


A hadjárat azonban mégsem járt sikerrel, az elsődleges célon falubige falvain elbukott a támadás. Ezt köszönhetjük pár olyannak akik a profiljukon nyíltan hirdették a titokban tartott megmozdulást a vezérek nagy megrökönyödésére.

Kapóra jött közben az .hogy Enigmáékat rá tudtuk venni az Ak elleni háborúra.
Hiszen az Ak ELV tag volt, az Enigma felkent ellensége nemdebár ?
Így az Ak sebtiben áttelepített védelmét az Enigma tesztelte le és érezte meg a hatását.
A gyors és könnyű prédákra induló Enigma tagoknak szerintem nem nagyon tetszett ez a dolog,és az Ak-val kiegyeztek .
Viszont amíg a kiegyezés meg nem történt,és az Enigma ellenségként csapkodta az Ak-t ,mi a WikinG oldalán kihasználtuk a jó Enigma/Ak háború lehetőségét,mert az Ak védelme az Enigma fronton volt, nekünk könnyebben megindult a szekér,és amíg az Enigma szenvedett,addig mi szépen beszüreteltük az Ak falvacskáit :D

Amiben az Ak nagyon jó volt, az a védelem szervezett átcsoportosítása.
A háború végéig nem tudtunk rájönni hogy hogyan tudnak ennyi védőt összehozni, egy nagyobb terület lefedésére,majd mikor Pozorék felderítéseket végeztek a rájuk eső szakaszon,akkor találták meg néha-néha a gyengéiket és ment rájuk a szervezés és foglalás.

Ekkor alapoztuk meg a későbbi hadviselés menetét, oly módon hogy az 1. és 2. Csapat is az Ak-t fogja ütni méghozzá váltásban hetente megismétlődő támadásokkal.
És hetente váltakozó célpontokra,hogy az Ak ne tudja a védelmét lefixálni ,és így tetemes faluveszteségre kényszerítsük.
Ez így ebben a formában ragyogó gondolat volt Tőlem :) , csak sajnos az Ak gyorsan tanulta a játék fogásait és a harcászatot,mellette még beütött az Enigma viszály ami igazán nem hiányzott ....

Ekkor bontottam pezsgőt a külső fórumon :)

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

REBORN

A Reborn második olvadásához megint FalcoPeregrinus barátom keze szükségeltetett .
Ő keresett fel ezügyben,hogy mi lenne ha ....
Mivel szükségem volt az érdekeltség terjesztésére,és a régi REBORN-osokban még mindig a régi és megismert féktelen hordát véltem,kapóra jöttek .
De sajnos az a REBORN már nem a régi volt,és egy jó vezetés hiányában a WikinGhez mérten elmaradtak a fejlődésben. A WikinG eddigre már egy jól szervezett és harcokban edzett harcos klánná nőtte ki magát,ahol a csapatmunka és a tagok részvétele mindenkitől elvárt kötelesség volt,és az emberek ehhez is voltak szoktatva.
Szokás szerint a REBORN vezéregyéniségének MscZolinak megint nem volt ideje a játékra,így a szárnyaim alá terelgette a fiókáit.
Az Elme vezetése Arkhimédesz2 személyében erőteljes tiltakozásának adott hangot, hogy talán nem kéne a REBORN-t olvasztani,mert támadás alatt állnak és ha meglépem,akkor számítsak a következményekre.
(Ez még akkor történt mielőtt a beolvasztás megtörtént volna )
A figyelmeztetését büszkén megvetettem és elutasítottam.

Hiszen az a Senos egykori szavaival élve "rablóhordának" említett REBORN, az Elme személyében egy szervezett klánnal találta szembe magát és kibontakoztak eme rettegett klán gyengeségei.
Szerencsétlenségükre Zoli helyettesítése közben elolvastam a tagjaihoz szóló utolsó körlevelét, így fény derűlt a REBORN olvadásának igazi okára is.
E levélben azt ígéri a tagjainak,hogy a WikinG lesz majd az Ő hátországuk.
Az a WikinG amely jelenleg súlyos harcokat folytat az Ak-val majd pont erre lesz kapacítása ....
Nem segítőként kellett tehát rájuk számítanunk,hanem teherként,amely elszippantaná az amúgy is mindenhol szűkében álló védő erő tartalékainkat .
Az Elme elől futottak...

Hát akkor egy újabb probléma,mondtam magamban,és kidolgoztam a "VÉDERŐ HÁLÓ" rendeletet,amely azt célozta,hogy mindenkinek fel kellett ajánlania a falvai egy részét a klánvédelemre,súlyos támadások helyszínének gyors bevédésére.
A parancsokat illetve a koordinációt én rendeztem el.
Így hamar be tudtunk védeni klántámadás alatt lévő falvakat mindkét fronton ,és a támadások rendre nem értek el céljukat.

A helyzet úgy látszik sikerűlt megoldani,aminek örültem is.

Igen ám,csak elég hamar megmutatkoztak a REBORN tagok kitartásbeli és szervezettségbeli gyengeségei ...
Nem voltak képesek egyűtt szervezetten elindulni a támadásba ,vagy egyáltalán nem vettek részt a csapat munkájában ( 2 csapat volt felállítva a számukra, az 5-ös és a 6-os csapat )

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Közjáték ( KLAN klán)

Mivel a REBORN tagjainak a gyengesége nyilvánvalóvá vált, kapóra jött egy kis harcos csapat , a KLAN nevű klán.
Ezt Alex71 , bilgekagan és Sweden74 mesteri triója alkotta pár kiesőfélben lévő játékossal ,úgy mint kapormag-gal még.
Ez a néhány tag kitartóan harcolt az ~ELIT~ klánnal , és az Elme klánnal szemben.
Mivel a kiterjesztett területű WikinGnek a déli szárnyát meg kellett erősítenem ,továbbá az abbahagyó SilverTom 2 Milliós fiókját is szét kellett osztani,kapóra jött volna e harcos trió 3 tagja, az Ak frontra .

Hogy mit is művelhettek volna ott ,öröm volt elképzelni is, és én már csak ezért is erősködtem a költözésükben és ajánlottam fel nekik a 2 Milliós SilverTom accot befoglalásra,ha onnan a reménytelen déli helyzetből nincs jövőjük,a játékukat újra csúcsra vihetik mégpedig közvetlenűl az Ak oldalában .

Sajnos nem úgy alakultak a dolgok ahogyan azt szerettem volna, mert Alexék egyrészt nem hozták az elvárt formájukat és még az inaktív falvakkal sem haladtak ,amelyek csak rájuk vártak,mivel a többieknek megtiltottam a befoglalását éppen miattuk.
Ezen felűl,amikor aggodalmamnak adtam hangot,Alexnek előkerűltek súlyos szociológiai problémái ,már ami a megnyilatkozást illeti,és ez ugye társaságban elfogadhatatlan. Legnagyobb szívfájdalmamra és haragtól fuldokolva kivágtam a klánból.
Őt követte klán elhagyóként bilgekagan aki a támadásban nem mutatott fel semmit sem, és a Tőle elvárt tudás az egyenlő volt a nullával.
Viszont a bizalmamat meghálálta azzal hogy elkezdte a mi falvainkat foglalni.
A befoglalása gondokat okozott, mert jól buktatta a nemeseinket ,ráadásúl legnagyobb félelmem vált valóra aimkor a bizalmammal visszaélő emberke ,beállt ellenségünkhöz az Ak-hoz .
A kivégzése klánérdekké vált. Persze az Ak megtömte védőkkel, amire is nehezebben boldogultunk...
Ráadásúl emiatt a 4 jómadár miatt magunkra hoztuk Senos(ELIT Vezér) haragját,(aki becsületbeli ügyből kifolyólag kérte a kiadatásukat ) és az ~ELIT~ klán hadüzenetét is, úgyhogy duplán szerencsétlen volt velük találkozni ^^
Innentől lettünk Senos-al ellenségek személyesen is.


ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ


A REBORN két csapatának a vezetője sem értette igazán a dolgát,és a legjobb esetben is csak kezdőnek volt mondható a csapatműveletek végrehajtatása terén...
Így nem is csoda, de a nyomást nem bírták,és sorra álltak át a szomszédos klánokhoz.
Amikor a legmegbízhatóbb tag , a hp65 nevű játékos ,az 5-ös csapat vezetőjének levelezését az ellenséggel más által megkaptam.
Ekkor rövid szóváltás után kivágtam a klánból.
Háborús klánnal ugyanis tiltott minden egyezkedés a vezérek tudta nélkűl.
hp65 -aztán magával vitt még pár REBORNos tagot,és megismétlődött a múlt évi eset ^^
Falco eközben vitte vezérként az Akadémiánkat , az Akadémiára vonatkozó utasításokat egyenesen Tőlem kapta .
Sajnos a WikinGbe lenéztük a csatlakozott REBORN tagokat a képzetlenségük miatt ,így ha ez a közösségben nem is éreztette hatását, én nem rejtettem véka alá.
Ez 1 hiba volt.
Sok tagjuk reményvesztettve abbahagyta a játékát, és más világon kezdték el egyűtt újra Zoli vezetésével.

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

ENIGMA .

Az Enigma klán vezetőjével -közismert nevén =Süsü=vel már a játék eleje óta barátként viszonyultam ,hiszen sok esetben kellett helyettesítenie,amíg a munkahelyemen meg nem oldottam a laptopom áramellátását egy akkumulátorral és egy átalakítóval :)
Sajnos azonban azt kell mondanom,hogy az Enigma (Mesehősök) klán nyíltan agresszív és erőfitogtató klán volt.)
Tudatában voltak,hogy az előző 6 világról összetoborzott pro játékosok simán vernek minden ellenállást,így a politikájuk eredményeképpen létre jött a megfékezésükre létrehozott ELV közösség is, amely a Namacs-VHL-Elme-Ak klánokat foglalta magába.
Az Enigmával a jó viszonyom miatt szövetség alakult ki,amely később megbosszúlta magát.
Ugyan figyelmeztettek CsatoH-ék hogy milyen az Enigmával szövetségben lenni ,a WikinGnek szüksége volt a jó viszonyra hogy az elsődleges területi problémáit a k36-on birtoklásáért végleg le tudja rendezni ,és szilárd lábakon álljon ahhoz hogy megkezdje kifelé a terjeszkedést.
Ezzel az erővel még nem éreztem egy kétfrontos háborúra elég erősnek a klánom,így a Namacs klánnal célszerű volt az MNT megkötése és megtartása ,amely a kölcsönös bizalom és problémák megoldásával működött mindvégig.( a vége felé már egyre nagyobb konfliktusok voltak az egyezmény Namacsra eső be nem tartása miatt , illetve a személyes barátságok miatti keresztbe erősítések miatt,amikről nem tudtam .)

Az Enigma vezetése követelte azt hogy hadba lépjünk a Lamacs-al amivel kapcsolatban én nem szakítottam meg az egyezményünket , SŐT azt április 1-éig meghosszabbítottuk a vezetőikkel.
Erre Süsüék szája habzott,és heves szóváltások és leminősítések közepette :D:D:D bevonták a közös fórumunkat.
Mivel féltem hogy a közös fórumon elhangzottak miatt jelenthetnek,így a zsarolás félelmében töltöttem el 2 hetet .
Ez idő alatt lenyugodtak a kedélyek és sikerűlt megegyeznünk egy MNT-ben a két klán között.
Az Enigmának nem sikerűlt rákényszerítenie minket arra hogy a Namacsnak megüzenjük a hadat ,így mikorra már az e célból megkötött MNT ideje alatt felkészültek, Ők maguk szűntették meg az MNT-t, majd még az MNT megszűntetetése előtti napon már támadták és felderítették és lecsapták tagjaink pár támadó falvát a határon. ( iskuc és pokora )
Ekkor jelent meg Süsü és közölte az MNT felmondásáról a határozatot,mire én szemrehányóan közöltem vele,hogy ugyan miről beszél, hiszen már támadnak ...

Az Enigma - WikinG háború kitörése a legsúlyosabb probléma elé állította a WikinG-et ,hiszen elég jó játékosaik voltak.
közös támadást szerveztünk az Enigmás leomessi19-re , akit végűl kiűztünk a birodalom szívéből...ám az Enigma ennek ellenére elég szépen nyomult a sarkokon ...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

A NAMACS MNT megszűnésének okai

Látva a határon lévő "barbárfoglaló" játékosaink (malacka2 /WikinG , josikaa /WikinG) gyengeségét, a Namacs elérkezettnek látta az időt hogy részt kapjon a WikinG tortából ,így megszakította az április 1-éig szóló MNT-nket kamu indokokra hivatkozva.
Ezután mivel tudtam mire megy ki a játék, a hadat én üzentem meg a Namacs-nak hogy minden velük szomszédos tagom, készüljön a fogadásukra,és ne érje Őket váratlanl a Namacs támadása.
A Namacs támadása elakadt , mivel azon a fronton én helyettesítettem a nehéz helyzetben lévőket ,így előfordult hogy visszanyalt a fagyi és visszakézből elbuktak pár falut.....

A Namacs (az időközben L-A klánnal egyesűlve lett Lamacsá) és az Enigma ekkor volt utolsó fázisában, hiszen előbb az Enigma ,majd a Namacs tűnt el a térképről.
Az Enigma vezetésére jellemző hogy meg sem próbáltak egységesen megszervezni a klán jövőjét, más vezetőt választva ,ááá ilyenről szó nem volt.
Az egész csapat össze-vissza állt a szomszédos klánokba ,a nyereségen elsőként kapva az Elme, aki a törlő játékosok falvain kiélve magát jókora részt vont az uralma alá. Majd az átállók , a =Dzsini= (Elmébe) iskuc (VHL-be) és pokora (VHL-be) következő probléma alapjait fektették le.
A VHL ugyanis íly módon beférkőzött az eddigi messzi távolságból a birodalom szívéhez, egy olyan gyenge játékos mellett ,mint malacka2 (WikinG)
Ekkor az Ak még az Elmével és a VHL-el kooperált, így az első közös támadásuk malackánál elbukott.( a változatosság kedvéért én helyettesítettem vészhelyettesítésben az accot )
vészhelyettesítés alatt azt kell érteni,hogy kiválasztunk 4-5 alvezért (aki rátermett persze és érti is a dolgát csata terén) és a tagok szimpátia alapján kiválasszák hogy kire tegyék a helyettesítésüket . A vészhelyettesítőnek TILOS a helyettesítést elfogadnia mindaddig,amíg a tag be nem sárgul. Ekkor elfogadja a rábízott helyettesítések közűl az aktuálisat és beleül az accba helyettesként,amíg vissza nem tér a tag. Hozzáteszem,mint a nevéből adódóan ez csak vészhelyzet esetére ad felhatalmazást , rendes ,menetrendszerű (előre megbeszélt alkalmi) fiókhelyettesítések alkalmával a vész-felkérést a tulajnak vissza kellett vonnia, majd a helyettesítés lejárta után a visszatérésekor visszatenni az alvezérre.

Egy-két hónapnyi háborúskodás után jelentkeztek az Enigma gyengülésének jelei ,vezetési okokból, ám ekkor még nem tudtam hogy ASHLAN azért akar velünk szövetséget ,hogy végképp elrendezze a klánjának végső sorsát.

Az Enigmával tehát megszületett a BÉKE,és újra virágzott a szövetség ..
A barátság újra a régi lett :rolleyes:

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Röviddel később az Enigma szétesett ,Süsüék benyomták az OFF gombot,szerencsétlen végzetet szánva az addig oly büszke klán még játszani akaró tagjainak .
Reménytelenűl vergődve próbáltam menteni a menthetőt,és meghívni, maradásra bírni az Enigma játékosokat .
Egy sablon levelet is küldtem Nekik, amit egyesével küldtem ki.
Így nyertünk néhány játékost ,de ezekkel nem sokat értünk az egy Rémuszbácsi kivételével,aki területileg is a klán mellett helyezkedett el, de beláttuk hogy Cicamicának sajnos vége van az Elme vörös tengerében.
De köztük volt a néhai "v1 Skulls"-os Daru is :) továbbá =Cicamica=
Néhány falvát még bevédtem , és próbáltam evakuálásra bírni, kapott volna fenn északon pár inaktív falut,hogy ismét tudjon játszani, de már nem vett erőt magán,és pár héttel később látván hogy csak vegetál a megmaradt 4 falvával,a védőket hazahívtam Tőle.
Így jártam Süsüvel is, akinek bevédtem pár falvát,és fel próbáltam venni vele a kapcsolatot hogy költözzön,vagy játszon még, amit akar csak ne hagyja abba.
Várakozási időt két,persze addig sem adta rám a fiókhelyettesítését nehgy védekezni tudjak nála.

Bárki bármit állít én még mindig azt mondom hogy egy TOP 1-es klán egyik napról a másikra való eltűnése ,oszlatása bunda volt. De a bölcsek majd megmagyarázzák :)
Elképzelhetetlen,hogy egy akkora csapat nem termelt volna ki néhány vezetőt magából.

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

0.Csapat létrehozása , AK keleti front

Az Enigma agóniája tehát folyamatában volt, fordulhattunk megint az Ak felé.
Az Ak frontális támadásával miután ismételten elakadtunk , sajnos tisztában voltam vele,hogy az idő nem nekünk dolgozik,és hogy az ellenfél tanul,jobbá válik.
Így áttörő megoldásra volt szükségem.
Létrehoztam a 0-ás Csapatot,amely a klánfórumon Rejtett jogú fórum volt,és csak az alvezérek alkották.
Én,Pozor, Efi,Spigi,sicu és még páran egy közös támadást szerveztünk az Ak belsejébe ,vagy a másik felére.

Ez volt a két lehetőség :
1.Vagy keresünk egy gyenge tagot és beütjük,a foglalás utáni azonnali erősítéssel beérve 50-60 órákról ( ez sajnos nem jött össze később leírom miért nem :) )

2.Az Ak határába foglalunk ,és kialakítunk egy másik frontot azért,hogy az Ak túlfelén lévő gyengébb játékosaikat eredményesebben zúzzuk.

Az elképzelés két eredménnyel járt volna :

1.Ha nem sikerűl az új frontról nyomulni,mert bevédik,akkor nyomulunk a k36-ról
Vagyis : Az Ak védőerőinek széthúzása, dekoncentrációja ,így a csapatok támadásának sikeresebbé tétele mindkét oldalról.
2.Továbbá a gyenge nyugati játékosaiknak a bedarálása,ezáltal egy új front kiszélesítése a másik oldalról,mely jobb játékosaink révén gyorsabban nyomul

A hadművelethez kapóra is jött,pár abbahagyó klántag aki a falvaikat ránk ruházta.
Ő volt az a régi Enigmás tag akinek csupa számokból állt a neve,és a POA-beli ismerőseimmel elosztottuk a falvait.

A cél egyértelműen az egész Ak területének a bekebelezése lett volna.
Grandiózus terv,ami pár bakin csúszott csupán el, és az időn amely az Elme szorított minket...Hiszen közel jártak a megszűnt Enigma klán bedarálásának a végéhez.

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Közjáték :
A gyenge nyugat : TEUTON klán ,HSFC klán és Jokers klán

A TEUTON klánnal még régebb óta volt diplomáciánk,amikoris a 0.Csapat akció ügyében kapóra jöttek volna,így felkerestem Valdez-t a klánvezérüket ,hogy ha esetleg lenne néhány falva kölcsönbe ,azokat örömmel elfogadnánk, létrehozva egy hídfőt az Ak ellen .
cserében felajánlottam a segítségünket a POA ellen .
Valdez örömmel rábólintott a szövetségre .
Az ingyen falvak ügyében Valdez ígéretét megkaptuk ugyan, de gyakorlatilag nem történt semmi.
Így előszőr megpróbálkoztunk egy semleges játékos kizáratásával az Ak belsejében , majd azonnal elindultak a támadások ,nyomukban 5-6 falunyi védelemmel célpontonként..
Ezzel a próbálkozással súlyosan kudarcot vallottunk,ugyanis a játékos még a pályán volt, és az Ak védői befigyeltek nála.
Ezután nem sokkal már az Ak színeiben tündökölt....
Más megoldás után kellett néznünk,és épp kapóra jött,hogy a TEUTON felbomlott.

Mivel a kicsi de roppant jól szervezett POA klán megsemmisítette a TEUTON-t és a TEUTON tagjai létrehozták a HSFC-W-t ez a klán lett a POA vezér,Cactusland célpontja.
Igen ám,csak eközben az Elme megszüntette a diplomáciáját a délen fekvő fő HSFC klán, a HSFC-S -el szemben .
King Laca a HSFC klánvezére ,gyenge kezű ,hosszútávú elképzelésekkel nem bíró és erőtlen uralkodó volt, ki a népének nem tudta megteremteni és biztosítani azt a stratégiai helyzetet amely felkészült volna minden diplomáciai változásra ,eshetőségre.(az egész altáji klán közösség egyébként ilyen volt ^^ )
Így amint beütött az Elme szövetség felbontása,bekövetkezett az,amire én már 2 HÓNAPPAL AZELŐTT figyelmeztettem Őket ,hogy mire számítsanak .
Nem vették komolyan,illetve ha komolyan is vették,intézkedés nem történt ezügyben a helyzetük javítására.
A Falvaik szanaszét voltak szóródva , 1-2 órányi nehézlovas útra egymástól ,az Elme és az ~ELIT~ mentén.
Pár abbahagyótól megkaptam az accountját, hogy helyettesítve vigyem őket.
Ezekkel elküzdöttem egy darabig, a Gizmo vagy Grimley (a hóhér tudja már :) )nevű és a Silent nevű accokkal.
A Gizmout klánon kívűlre helyeztem hogy ne kapjon koncentrált támadást, és a támadóit meg Lugal Vezérre ürítettem :D
Silenttel viszont egész sokáig elhadakoztam a helyzete ellenére. 3-4-5-ös csoportokban voltak a falvai az ellenség és a semlegessé vált ex-HSFC maradványai között...
Az Elme átvett néhány jobb HSFC tagot, itt is az Enigmánál megismert elernyedős betegség , a feladás lett úrrá a klán nélkülieken,kiknek a klán többet jelentett a saját játékuknál... 5 milliós játékosok tűntek el a süllyesztőben.

Mivel néhány HSFC tagot bevettem a klánba (máig sem értem minek) fel kellett állítani egy újabb csapatot nekik. Gondolom azért vettem be őket ,mert egyrészt túl humánus vagyok x) másfelől,mert elvártam hogy úgy játszanak ahogy egy átlagos embernek kéne...
A HSFC csapatának vezetését az egyik HSFC-sre bíztam ,aki elég jól játszott és kéznél is volt,már ami a fegyelmet és lojalitást illeti. ( a nevét meg nem mondom )

A probléma ott kezdődött el,amikor Cactusland az általam átvett ex-TEUTON tagok kárára illetve az abbahagyó Valdez ex-TEUTON klánvezér falvait követelve,majdnem másfél kontinensnyi területet,akkorát ,amekkorát még 3 hónap alatt sem tud 5 ember befoglalni.

Ezt abszurd követelésnek tartottam és el is utasítottam.
Tudomására hoztam hogy az átvett ex-TEUTON tagokkal szembeni agresszió háborút fog vonni maga után,amelyben nem tudunk megállapodni feltételeket illetően.
De Cactusland-al nem lehetett egyezkedni.
A háborút a POA megújjuló támadásaira megüzentük,megspékelve egy azonnali minimum 500 bejövőből álló fake hullámmal Cactus fejére ijesztgetésűl :)
A támadásnak eredeti elképzelés szerint hetente kellett volna megismétlődnie, hol éles sereggel hol fake sereggel ,kinek-kinek kedve szerint Cactusland falvaira csapódva és a seregeket a tartalék csapatokból felhasználva .

Közjáték :
ELME + AK offenzíva Dark Lord ellen .

ideje volt az Ak-nak felnyitnia végre a szemét,hogy meglássa hogy mit próbálunk elérni a nyugati részeken.
Ehhez nem kellett sok tudás,ugyanis rendre itt harsogtam a külső fórumon hogy mire számíthatnak ^^
Ideje volt hát hogy megtegyék az előkészületeket az eltörlésére.
Megindult az Elme és Ak közös támadása.

mivel tudtam hogy a messziről indított Elme támadások csak rombolnak, a foglalást meg lesz időm nemesbuktatással megakadályozni, a védőim jelentős részét áttoltam a k26-os falvaimba,és közvetlenűl az Ak k36-os frontja mellé, a játékot abbahagyó falubige helyére beült =Zartan= falvai mellé ,mivel innen volt várható a közelről indított nemesezés. ( Zartan jól is játszott eleinte,támadó játékos volt többnyire )
A számításom szerint az Ak is elindult.
A k36-on Az Enigma szétesése után megalakult ovbjoci által vezetett Jokers klán egy nagyvilági diplomáciától mentes kis baráti klánt hozott létre,amellyel jó viszonyban voltunk (emberileg) Azt már meg nem mondom,hogy szövetségre léptünk-e velük vagy sem, erre már nem emlékszem .
Azt viszont tudom,hogy sokat köszönhettem nekik az Ak offenzva kivédésében hiszen a k26-os falvaim jó részét Ők védték be .
Beérkezett az Ak támadása, és sorra buktak a seregek,nemesek. Volt falu,ahol 76.000 nehézlovasom állomásozott :D

A 0.-ás terv vége

Az akció hosszú távon nem járt sikerrel,részint mert a 0.Csapat tagjai szét voltak szóródva a k26-os célterületen (spigi példáúl alám kerűlt több 10 órányira ) és a nyugati fronton a =Zartan= (Ak) nevű eddig erősen ellenálló (Lugal melett elhelyezkedő) játékos gyengülése mutatkozott.
A tagot ezután folyamatos egymásutánban szabadítottuk meg falvaitól.
Így rövid gondolkodás után megkötöttem Cactusland-al a békét, ennek fejében átadtam a falvaimat nekik, így felszabadult vagy 25 nemesem,amelyeket a =Zartan= mellé telepíthettem,és elkezdődött a Lugal birodalma alá való felzárkózás és a klánvezér elleni ostrom előkészülete ....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

ELME háború

A Namacs megszűnésével ,és a -gondolom vezetők nélkűl maradt klánban esélyt nem látva- pár játékos átállt az Elméhez,így Lord Butcher és metnet alánk nyitottak egy Elme frontot.

Időszerű volt tehát az 1.Csapatot Bucserék ellen vezetni ,de ekkor több választási lehetőség is adódott így ez mindig elmaradt (sajnos)...
Ugyanakkor a délről beszivárgó -AltF4 és társai, folyamatosan támadták a szinte alig itt lévő,mégis remekűl védekező cluin-t. Ekkor a klánban folyamatosan mentek a helyettesítések,kézről kézre adva ,amit azóta nem tapasztaltam.
Vártam hogy a többi gyenge játékoshoz hasonlóan cluin mikor törik meg,de ez nagy csodálatomra nem következett be.

Az Elme hadüzenetével reménytelen jövőképem miatt ,megoldást kerestem a lehetetlenre,a WikinG elbukása ellen.
A megoldást egy módszer adta ,amit a Skulls a v1-en alkalmazott,és amely módszer nem mondható éppen a klánháború Szent Gráljának.
A lényeg , a klánt elhagyni, és egyenként ,vagy máshol meghúzódni,megúszni,amíg a "már mindenhonnan beígért" belső folyamatok bomlasszák az Elmét.
Ezt egy utolsó körlevéllel oldottam meg,és mivel nem akartam hogy a klán törzse,a klánfórum és a LE pontok ,eredmények,megemmisüljenek, mindenkit sorra egyesével kirúgdostam a klánból :)
Ezt mindenki akkora sértének vette ,hogy Pozorék létrehozták azonnal az OT-t (Old Times /Régi Idők/) nevezetű klánt ,így amit én tettem hiábavalóvá vált, mert ugye egy embernek nem lehet hadat üzenni,de egy klánnak már igen.
Az OT-nek is elment a hadüzenet az Elmétől,dehát ez várható is volt.
Az OT hősiesen küzdött,kitartott,amíg kardjuk az Ak-t súlytotta,addig a pajzsuk az Elmét.
Lugal megüzente nekik hogy nem lesz számukra kegyelem,és hogy Őt nem érdekli hogy hány klánt alapítanak még ^^
Én a klán nevét megváltoztattam PRO-ra ,és magam mellett tudhattam Rémuszbácsi-t a maga 6 M pontjával ,később még átjött kicsikee aki mind a mai napig hűséges személyemhez....
Igen ám,de rá kellett döbbennem ,hogy az egyszemélyes klánom semmit nem ér önmagában,merthát a WikinG velejét mégiscsak a többiek adták ,hasonlatosan a zenekar nélküli karmesterhez ...

Az OT-ben Efersinék egyből elkezdték a hangulatkeltést ellenem,ennek ellenére Pozi elég jól kézben tartotta a társaságot.
Andree, csiubi, banka1001 és a többiek ádáz módjára harcoltak az Elme és az Ak ellen,amíg én szépen elvegetáltam az egykori klánom belső területén lévő falvaimmal,és néha-néha bekóstoltam falubige-t.(vagy =Zartan=-t)

Azután elkövetkezett az enyhülés időszaka,és Pozorral folyamatosan beszélve a többieknek szavazatot tett föl a klánban hogy kívánják-e a régi dicsőséges WikinGet újra vagy nem.
Azután mindenki visszajött a klánba ,és folytathattuk ott,ahol abbahagytuk :)

Időrendileg ezután következett az Ak-Elme támadás ,és a k26 feladása,a POA békéért ,de leginkább a nemeseimért :D cserébe.

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

A háború tehát erőteljesen folyt tovább,kis kitérővel ugyan,de mit sem változtatott a helyzeten .
A klánban súlyossá váltak a helyettesítések okozta problémák, Pozor és én az Ak háborúban profivá avanzsáló csiubi val egyűtt fejenként 2-3 accot helyettesítettünk, Pozor volt hogy egyszerre 6-ot is (!)
Ezt a játék fanatizmust csodáltam is benne :) dehát a klán érdeke volt ez is, és ez az első volt mindenek felett.

A VHL az Elmével közösen kétoldalról aprította a gyengébb vagy inaktív tagjainkat .
Az inaktívak kiesésével azután az Elmétől mindig jött egy "fúdekirályokvagyunk" szöveg amit külső fórumon folyamatosan nyelni kellett.... :p

Az Ak is elkezdte a folyamatos támadások korszakát, amelynek célpontja én voltam,tehát a napi 200 bejövő állandósult Nálam,ennél csak ritkán ment alább 170-ig lejjebb azonban nem...a Tanyák építése folyamatos volt....Innentől már gyakorlatilag oda-vissza lőttük egymásra a fakét és éleset az újabbnál újabb fake-scriptek segítségével . Elég szar móka volt,dehát meg kellett tenni :D

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

3.Fejezet : SZÉP HAZÁM HOVÁ LETTÉL

A folyamatos Elme és VHL hódítás következtében sok -sok falvat elbuktunk, továbbá véget ért Rémuszbácsi személyes (Enigmás bajtársak közötti) protekciója is pokora-nál amelyet addig oly féltve őriztem ,mert elsődleges védelem forrás volt a klán számára.
Pozor ugyanis elkövette azt a súlyos és meggondolatlan hibát,hogy Rémusz helyettesítése közben betámadta a falvait és foglalt TŐle.
Ez katasztrófális hiba volt !
ugyanis pokora és iskuc innentől fogva támadták már Rémuszt és szegény Rémusznak folyamatosan védekeznie és hadakoznia kellett .
Rémusz egy ideig bírta is , de azután a megfelelő kifogással ürügyet talált arra hogy miért hagyja abba ezt a Don Quijote hadakozást.
Az accot átirattuk karuma játékosra (=szusza=-ra) aki nem foglalkozott igazán az accal, valójában csak akart egy nagy pontos accot,és nem gondolt bele hogy mivel jár az .
Az account így szépen elment a levesbe .
karumát állandóan helyettesíteni kellett ,így Rémuszbácsit is ^^
Esélye nem volt .

Azután .
mivel nyilvánvalóvá vált,hogy így hamar vége lesz a világnak,hiszen az eddig Elme paktumban megbújó Ak nem volt kitéve a veszélynek, de a riválisaival egyenként leszámoló ELme idővel úgyis az Ak ellen fog menni, végre sikerűlt a szárnyra kapnia a "mi lesz velünk a WikinG után" gondolatnak ,méghozzá a legerősebb és mindenkire legveszélyesebb ellenség elleni összefogásnak a gondolatának...Az idő az északi rész összefogásának elméletét megszülte hát.
Mivel Lugal-nál tiltáson voltam,így csak itt a külső fórumon kereshettem fel, és ajánlhattam fel neki az összefogás lehetőségét.

Az eredmények tükrében a WikinG lett volna jó választás ,hiszen itt nem területi alapú támadásokat szerveztünk,hanem játékos alapúakat megcélozva az áldozatokat majd kiejtve Őket ,mindig hatékonyabbnak bizonyult minden szempontból,ráadásúl a klánon belűli szervezés is nagyságrendekkel jobb volt az Ak-énál ,nem beszélve a védelem megszervezéséről. Beképzeltség nélkűl állíthatom,hogy az Ak messze elmaradt Tőlünk mindezek terén, elég volt csak a háborús statisztikánkra nézni.
De a támadások terén még az Elme az Ak-étól is elmaradt :D nem beszélve a VHL-ről,meg az ~ELIT~ről,mert az nem volt sehol sem...Ezektől a klánoktól csak egyénileg kaptunk egy-egy valamit,amit általában ugyanazok az emberek hajtottak végre...

Az én elképzelésem egy, a WikinG-Ak vezetés alatt összefonódó nagy klánszövetségből álló birodalom lett volna méghozzá WikinG zászló alatt .
Ez azonban nem feküdt Lugal-nak.
Lugal tehát nem akarta a marsall botot elengedni, bármilyen érvelés sem volt elég ehhez.
Cactusland-al szintén nem lehetett egyezkedni ilyen téren,mert mindenben az Ak vezető véleményét várta ,és vele egyeztetett....
mondtam én neki,hogy rossz példaképet választ ,dehát Ő tudja :)
Cactuslandnak később felajánlottam a klánom vezetését is,csak legyen a vezetőink között :) persze WikinG zászló alatt .
"Egy nagy klán vitelére nincsen felkészülve" -ezt válaszolta.
A tárgyalásokat és egyeztetést végűl Cactussal skypeon ütöttük nyélbe,aholis felvázolta elképzelését a további háborúról.
Én az egész elképzelést meredeknek és abszolút naívnak tartottam .
MIvel az a 30.000 Elme zászló alatt felsorakozott falu csak termel valamit ugye :eek: :D
Az idő függvényében ugyanis nem számolt az ellenfél csapataival :D
Lerítt az egész tervről,hogy mennyire szilárdan hisz az Elme-lufiklán teóriában,holott figyelmeztettem hogy téved az Elmével kapcsolatban.
Egy olyan klánnál,amely nincsen a technikára és a kivitelezésre szorítkozva ,mert erőforrásai révén megengedheti azt magának,hogy úgy játszik ahogy akar ,még nem jelenti azt hogy lufi klánnal áll szemben.
Ahol nem a technika dominál,ott a tömeg is elég nyomást tud kifejteni.

Terve az volt, hogy a POA-JOKERS-Ak-WIKING összefog,és elkezdenek egyűttes erővel délnek nyomulni....és hogy 2 hónap alatt egy kontinenst bekavarnak egyűtt a déli irányba.
Ez annyit jelentett volna, hogy amíg 1 full nuke kiépűl 2 hét alatt ,akkor 4 azaz NÉGY (!) sikeres támadással be kellett volna nyelni egész kontinensnyi trületeket méghozzá egyforma tempóban menetelve .
Ez természetesen megint teljesen abszudr elképzelés volt,és én már a megbeszélésünk alatt láttam,hogy ez hosszú évek munkája lesz ( Cactus 6 hónapot irányzott elő az Elme totális ledúlásának)

Mindenesetre az egyezményt megkötöttük,mert KELLETT, és mivel Lugal nem engedett az elképzelésemnek,így előbb megszavaztuk a két klán közötti szövetséget .

Miután a support egy szerencsétlen oknál fogva kizárt a játékból,majd 3 héttel később visszaengedett , a megmaradt 40 falumat átirattam a HSFC-ben ismerős csöcsy jóbarátomra(nőre)
Így kapott egy olyan accot,ami valójában sokat nem ért,viszont volt 700 nemesre való aranya :)
Ezzel róttam le hálámat neki a v1-es segítségéért,amikor is ugrófalvaimba védőket és nyersanyagot tolt bele hogy elérjem a célomat és gyakorlatilag itt is fejeztem be a játékomat ,amelyet a support közbelépése nélkül sem tudtam volna tovább folytatni,mivel súlyos életbeli problémák jöttek közbe....

A való életben tehát súlyos problémák elé álltam ,megszűnt a munkahelyem egy zöldséges amit éjjel őriznem kellett , és mivel nem találtam helyette mást az albérletet sem tudtuk fenntartani barátnőmmel.....

A klánt amelyet mindennél jobban szerettem,így rá kellett bíznom Pozor-ra .
Pozor ekkor kijelentette a klánfórumon,
hogy "Ez a klán sem lesz már olyan mint amilyen volt" :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

4. Fejezet : HANYATLÁS ÉS BUKÁS

A 2 hónapos távollétem alatt a klánban felütötte a fejét az amit mindig is üldöztem : a vezetői követelődzés a játékosokkal szemben (a morál romboló hatása miatt ) ami ráadásúl egy súlyos háborúkban álló klánnál katasztrófális következményekkel járhatott volna illetve hogy nem volt egy átfogó és szervezett vezetés.

Ezért januárban feltettem egy szavazást a klán fórumára ,és azt kértem minden WIKINGestől ,hogy bármelyik klánt is válasszák (Ak vagy WikinG vagy ELME volt a választási lehetőség ) egyűtt menjenek,és tartsanak ki egymás mellett mindvégig.
Viszont tudomásukra hoztam a maradóknak hogy semmit nem ígérhetek a jövőjükre nézve :) mivel nagy valószínűséggel az Elme tovább fogja támadni Őket.

Még felajánlottam mindenkinek hogy ki hova akar menni,én segítek nekik az elhelyezkedésben,de vajmi kevés volt rá az esély,hogy az Elméhez pártoljon is bárki :)

Erre Efersin bejelentette hogy nem akarja hogy szétzúzzam az Ak szövetségét,mert olyan jó barátok (majd pont én,aki megkötöttem velük^^ -logikus érvelés volt Efi ;) ) azután Andree30 azt mondta hogy ennek a WikinGnek semmi jövője nincs ,mert vezetése sincsen....Ekkor írtam levelet Pozinak , és megkértem Tőle,hogy vigye át a többieket egyűttesen az Ak-ba.

Olyanok vágták be a durcást akik azelőtt úgy éltettek mint valami félistent.

Lugal ekkor elkezdett pánikolni,hogy azért tértem vissza,hogy felrúgjam azt a közös baráti viszonyt amit több hónapi távollétem alatt építettek ki egymással,és fergeteges levélküldözgetésbe kezdett hogy átcsábítsa a WikinG tagokat ...teljesen értelmetlenűl és feleslegesen mert Őket Pozor éppen akkor vitte át a kérésemnek megfelelően....

Az hogy utána mi történt az Ak-ban csak homályos fogalmaim vannak, a kiszűrődő információk azonban azt támasztották alá, hogy ezek a megbecsült játékosok,akik saját sorukat alakították és akikre mint bajnokokra tekintettem, egyesek pálfordulása és mocskolódása miatt miatt szépen lassan abbahagyták játékukat ....
Elment a rajongó végvári hősnő csiubi, elment Pozi is (neki a munkahelyén tiltották le a NETet :D így játszani sem tudott ) , elment mindenki aki számított egykoron.
Lugal Vezér a klánjába megkapta Efersint ,és mellé egy tucat gazdátlan befoglalásra váló accot...úgy járt éppúgy mint azelőtt.

A lényeg ,hogy a WikinG a hozzám mindig hű kicsikee-vel mellettem megmaradt,és kivonta magát a nagyhatalmi diplomáciából.Párisz ,csöcsy35 és kicsi , Ők vezették el a klánt amíg nem tudtam itt lenni ,és ajánlatot tettem a világ elején még ellenfélként megismert, az egyik kisklán vezérének Tealch-nak ,hogyha lenne kedve vezetősködni,akkor örömmel várom az egész csapatával a WikinGbe.
Nagy örömmel jöttek is, számukra mindegy volt hogy hova :) hiszen csakúgy mint kis játékosokat , vagy mint ellenségeket előbb utóbb befoglalják Őket, de szerettem volna ha még egy kis időre jól érzik magukat itt mindannyian hiszen nem akármilyen klánba kerűlhettek, hanem egy TOP klánba :O
Így a megcsappant létszámú klánban ,a sok kis játékos okozta nyüzsgéssel megtelítve ,felvidítva de a sok veterán harcost kinevelt és vérszagú klánfórum átalkult a 7-es világ nem hivatalos óvódájává :)

Ez volna hát a WikinG hiteles története :)
És egy biztos :
Én Nem felejtem el soha ! :)
Köszönök mindenkinek mindent !
 

DeletedUser

Vendég
ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

5.Fejezet : FÜGGELÉK

A 7-es világon nagy kérdést alakít a "Ki a jobb" kérdése és a "mi lett volna ha" tematikája :)

Én csak kettőt tudok :

A WikinG harctechnikáját (szervezett szinten persze )
és az Ak harctechnikáját

Más egyéb klánoknál nem találtam semmiféle technikát ne essék sértődés érte ,de ahol egy falura megy 100 támadás az nem technika hanem lazaság :D

A WikinG technikája a következőn alapult .

Egy ellenfél megszavazása á'lá "v1 Skulls" módra , a becsapódás (nem sereginditás !) idejének megszavazása hogy kinek mikor a legjobb, és a támadó erők felmérése (TEF) ,utána a megmaradt erőkkel egy ismételt támadás attól függően mennyink maradt még amit bevethetünk.
A Csata jelentések a szervezés helyétől függően mindig az adott csapat fórumába kerültek. A szervezés gyorsan ,szinte gépiesen zajlott le ,és nem kellett senkinek sem megerőltetnie magát, nem úgy mint a "v1 Skulls"-nál ahol a csapatvezetők halálra dolgozták magukat amikoris mindenkinek megmondták hogy melyik falura menjen. Ehhez órákat kéne böngészni a térképen ,meg BB-kódos leveleket írkálni, amire nekem nem lenne türelmem.

A WikinGnél a kiválasztott "célpont"játékos falvait feltettem a fórumra simán és BB-kódozva,(hogy az igényeket könyebben megtalálhassam),és mindenki azt választotta ki,amelyiket akarta . Egy volt a lényeg,hogy játékos nagyságtól függően a falvak 80-90%-ára legyen jelentkező.Ebben a megoldásban tehát fejlettebbek voltunk a "v1 Skulls"-nál.

Azután mindenki szépen kiszámolta a támadásait és a nemesekkel taktikától függően vagy azonnal utánuk csapódtunk,vagy megtörtük az ellenállását, mindenét,és azután...
A nemesek után azonnal a védők,de ez nem volt elvárás,holott a "v1-es POA" nagykönyv szerint így lett volna a precíz.
Lehetőségek és tapasztalások mindenhol mások ,nem mindenűtt szükséges sem a beérkezési pontosság,ezt ellenfél függvényében célszerű alkalmazni.

Az Ak támadásairól annyit, hogy nem játékos alapú volt mint minálunk,azaz nem egy játékos kiejtése volt a céljuk,hanem terület támadás jellegű.
Ez sokkalta nagyobb szervezést és időráfordítást igényelt mint a mienk.
Ezt tiszteltem az Ak vezetésében , hgy volt türelmük erre az idegölő és végletes szervezés kivitelezésére ,amit a végén a nemesek el nem indításával teljesen feleslegessé tettek.
Hiába hullottak a nukék,hiába pucolták a falvakat ,a nemesekkel csak a biztosra mentek,akkor indították Őket amikor már üres volt a falu.
A Cselezés : bevédés arányában viszont ez 30% : 70% -ra rúgott,tehát a védelem szervezése itt sokat nyomott a latba.

A kollektívánkról annyit,hogy csiubinál mutatkozott meg az,hogy akinél helyettesként példát mutatok, az ösztönzőleg hathat . Ő volt az élő példa rá :)
A többieknél ezt annyira nem tapasztaltam :/ de a tanulási ösztönzés is sokkal nagyobb volt .

A v7 egész idejére ez volt a jellemző a WikinG klánra ,amely egyszerűen csak azt tette amire megtanítottam,illetve amit megtanultunk egymástól .

A megadás nem megoldás, a megadás és beolvadás után már csak a halál következik, amikor is egy civilizáció ,egy kultúra eltűnik a semmibe.
Ez a lehetőség tehát mindig ott volt előttem ,és éppen ezért nem adtuk fel sosem a harcot, bérki és bármennyi is legyen az ellen.

A diplomáciával úgy kellett okoskodni,hogy képben kellett lenni mindig , mi az amit bírunk,és mi az ami meghaladja a klán erejét.

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Klán Működés

A klánt a v1-es Skulls vezetésének mintájára csapatokra osztottam.
A csapatok élén a Csapatvezetők álltak.
A Csapatvezető volt a legnagyobb hatalommal bíró személy, hiszen az eredményeket én a harci teljesítményekben láttam, és mint ilyent, a Csapatvezetőt szinte teljhatalom kísérte .
Ők szervezték a csapat tagjai között a támadásokat és vitták győzelemre a klánt.
Ebben az időben -tehát a 2010.karácsonya előtt a klánban 3 csapat működött.
Az 1.Csapat volt az enyim, a lehető legjobb,és legmegbízhatóbb játékosokból összeválogatva ,lehetőleg úgy hogy a területi elhelyezkedés ne nagyon okozzon gondot a hadműveletek kivitelezése során.
A 2.Csapat Pozor Vlak-é volt,aki mint hölgy ,elsőként fogadtam bizalmamba, később minden személyes vagy klánjellegű problémámat vele beszéltem meg .
Jóbarátomnak tudhattam . Eleinte Pozi visszakozott amikor ki akartam nevezni élete első Csapat vezetői posztjára, de aztán olyan helytállásról tett tanúbizonyságot, hogy még a körleveleiből én is tanulhattam :D
Erős kézzel és hatékonyan összefogta az alá tartozó Efersin, Tilk IV-10 , és a többi a csoportba tartozók játékát .
A 3.Csapat valójában egy többször felállított csaat volt,mert gyakorlatilag állandóan emberhiányban szenvedett . Vezére előbb Efersin volt,majd mivel a módszereit túl keménynek ésdrasztikusnak találtam leváltottam,és az élére a Spigiboy1992 nevű jóbarát állt :)

A Csapatok feladata a WikinG során a harci helyzetnek megfelelően változó volt.
Az 1.csapat az én vezetésemmel mindig a fő problémára koncentrált.
Hiszen a klán elitje volt benne,értelemszerű is,hogy ezzel kell megoldani a gondokat.
A 2.Csapat elég érdekes jelenség volt,annál is inkább,mivel a Csapatvezetőknek nem volt beleszólásuk a másik csapatok működésébe,dolgaiba , ezt én csak ritkán tehettem meg,és ilyenkor mint klán VEZÉR adtam bele utasításokat .
Tehát a 2.Csapat Pozor elnöksége alatt szépen virágzott,és egy külön ökoszisztémát hozott létre :D az én szememmel, tehát tanulhattam onnan is.
mivel a klánfórumon minden csapatnak külön fóruma volt,meg volt szabva a vezetés technikájának vonala,és folyamata. Ezekben a fórumokban hajtódott végre minden hadművelet ,illetve volt még két külön fórum az egyik a sima "HADMŰVELETI" ahol minden egyéb nem szervezett támadásoknak az ügye zajlott (a háború későbbi éveiben ez szinte már megszűnt ,mert minden a csapatfórumukon ment végbe ) és volt még egy fórum, az a KLÁN HADMŰVELET néven futott.
ide jött minden össznépi offenzíva megszervezése,amiben az egész klánnak részt kellett vállalnia. Ez viszonylag kevésszer volt megtöltve anyaggal, hiszen a csapatok önállóan ténykedtek,és csak nagy ritkán kerűlt sor arra ,hogy egyűtt menjen mindenki.

A 2.Csapat működési területet tehát az érdekeltségükhöz illően az Ak háborút hivatott kezelni, mivel Poziék és Efi lázas Ak ellenes beállítottságú volt, jobbat nem is találhattam volna :)
na meg így levették a vállunkról a gondok nagy részét, tehát az 1.Csapat más irányból nyomulhatott .

A 3.Csapat elhelyezkedése Spigiboy1992 vezetése alatt a térkép jobb széle felé esett, ez a Namacs - WikinG határ keleti szárnya volt.
Az Elme háború során itt történtek a leggyakoribb betörések mert a csapat a tagok gyengesége miatt jóformán csak lábadozott mindvégig.

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Klánszervezés

A WIKING történetében sokszor előfordult hogy alklánt,akadémiát kellett üzemeltetni.
MIvel sajnos ez az al-klán nem hozta a hozzá fűzött reményeket igazából feltöltő bázisként működött ,és az evilágon elérhető 100 fős klánlimitet mint ballansztként ellensúlyoztam a gyengébb játékosok átküldésével ,és az igéretesebb játékosok ,és a buzgók áthozásával a fő klánba .
Nálam mindenki megkapta az esélyt csak bizonyítania kellett .
Ahhoz hogy egy csapatba bekerüljön valaki,annak előbb a játékával kellett kiérdemelnie azt . mivel a csapat tagok elismertebb személyek voltak,bármiféle vitá ügy a klántagok között e rang besorolása miatt már eleve el volt döntve.
Aki a klánért tesz (vagyis csapat tag ) annak minden engedélyezett már ami a falufoglalási problémákat illette ,hiszen első volt annak az érdeke aki a közösbe teszi a játékot.
Így idővel kétfajta ember létezett a klánban : A csapatjátékos mint elismert személy megbízhatói joggal és a megbízhatói fórumok láthatóságának a jogával ,illetve a magukban vegetálók, magányosan csöndesen meghúzódók.

A klán védelem szempontjából mindenkibe azt sulykoltam bele hogy ha megtámadják akkor sikítson torka szakadtából, ne halgassa el ! hiszen az elveszített falvakért sokszor többszörösen meg kell izzadni .
kialakult tehát a klánban ez a feeling ,és a WikinG utolsó felében már erőteljesen így játszott mindenki

ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

Az ELME háború folyamán az 1.Csapat lezülött teljesítése alá, ennek oka volt ,az állandó újabb probléma, a szervezés határozatlansága a feladatok miatt ,és több ilyen megoldandó helyzet is volt az asztalon,csak amikor elkészült az egyik megszervezése, beütött a másik probléma.
Erre jött még rá az állandó embervesztés, amit nem tudtunk pótolni.
Példáúl : bodza a 4 műszakja miatt gyakorlatilag már nem is játszott,helyettesben vittük néha jobbak,néha gyengébbek,így könnyű prédának számított Lord Butcher szemében aki jobbára megvárta amíg az ellenfél lefekszik alukálni ,és éjjeli 00:30 körűl elindította a felderítéseit a gyengén védett falvakra,majd ennek fényében a támadókat nemesekkel +védelemmel.
Erről nekem sikerűlt leszoktatnom pár alkalommal ,és ez meg is tette a hatását .

Az 1.Csapat hanyatlásában és az állandó választási lehetőségek miatt lassan kialakult az egy helyben toporgás.
Az 1.csapat egyik utolsó akciójaként tudható be még a 2011.nyarán végrehajtott offenzíva ,amely előszőr rosszúl lett kivitelezve ,bár a hatást az Elme-s =KLODVIG= nál elérte.Az 1.offenzíva után azonnal haladékot kért,biztosítva engem hogy majd kémkedik az Elméből,és hogy mindig is nálunk szeretett volna lenni pámpárámmpámpámpám.... az Elmét elhagyta.
Majd miután az alattomosan kihasznált haladék ideje alatt a VHL-A klántól a védők a falvaiba beérkeztek ,hirtelen felbátorodott,és kijelentette,hogy mégsem akar beállni a WikinG-be ^^
Ekkor elindítottuk rá a második offenzívát, amelyet egy kizáratási manőver is kísért.
=KlODVIG=nak tehát vége lett ,a birodalmát szétszedtük...

Ezt mint utolsó rovátkát még azért büszkén bekarcoltam a v7-es csapatvezérségem fejfájába :))
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ ஜ۩۞۩ஜ

A klán gyengeségei.

A belső hibákat sok esetben az én túlzott reagálásom következményeiként csapódtak le. Túlzásba vittem a kémhisztit is,hiszen a harcok menetébe ,alakulására nem volt hatással.
Az is hibának mondható ,hogy az elvárásomat teljesen elvakították Pozorék játéka ,ezentúl Őhozzájuk állítottam a mércét, aki alattuk teljesített azzal már foglalkoztam úgy ahogy kellett volna. Ez hatalmas hiba volt részemről belátom.

A jogokkal kapcsolatban annyit, hogy aki nem úgy irányított ahogy egy vezérhez méltó lett volna, (és itt most az idegen vezetőkre gondolok) azok jogait visszavontam. Megadtam még néhányszor az esélyt neki...vagy talán azt sem,ha áthidalhatatlan gondolkodásmódbeli különbségek adódtak közöttünk.

Egy klán egy irányba tartson,máskülönben bomlani fog -tartottam is mindig .
Néha a keménységem megbosszúlta magát,de nem bántam,mert mindig csak azok vonták le a keserű konzekvenciákat akik velem szemben álltak :)
További helyzetet súlyosbítottak a később az -AltF4-nek köszönhető kémhisztik.
Hogy amikor a körlevelemt kimellékelte a fórumra ,ami dátum szerint belső tagtól mehetett ki. Ez sem vezetett túl kedvezőleg a háborús erőfeszítésektől roskadozó klánra.
Itt említhetném PoCoX és Tilk IV-10 érdekes megnyilvánulásait, mely tagok számomra érthetetlen módon teljesen megváltoztak ,okozva ezzel a klánnak majd maguknak is hátrányos helyzetet.

De arra viszont mindig büszke voltam,hogy bármilyen adódó nehézséget meg tudtunk oldani,hogy a klán regenerálta feltépett sebeit,és gyorsan csatarendbe állt,mindamelett a jó hangulat is megvolt állandó jelleggel, melyet érdekes jelenségek fűszereztek (kicsikee példáúl véletlenűl kitörölt egy egész közösségi fórumrészt :D )

A klán életében a háború alakulása miatti szükségszerűségből sorra kerűlt volna egy 11.számú "T" offenzíva ( T mint Terror) ,amely az inaktívjaink illetve esély nélkül játszók alattomos letámadására és a falvaik a klán vérkeringésébe való bekapcsolására szolgált .

Vezetési hibának tartom továbbá a hintapolitikát,amellyel próbáltam a meglévő szerződéseinket megóvni, az Enigma ellenében és a klán számára felmerülő lehetőségek ügyének utat egyengetni ( Ez volt az a bizonyos ELV felé közeledésem,mert mindannyian tisztában voltunk vele,hogy az Enigma mellett csak papucsok lehetünk :) És ezt a tárgyalást amit a VHL akkori vezetőjével folytattam, Arkhimédesz minősített elég élesen itt a külső fórumon :) Így nem jutottunk megállapodásra,ami szerintem már nem osztott-szorzott volna a világ történésein...)

Életem legjobb klánja volt :)
Ennyi


Köszönöm hogy végigolvastad ;) :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent