A V18 és az Elmék története

DeletedUser12127

Vendég
Itt ebben a topicban fogom közzétenni folytatásos formában a V18 történetét - nyilván a saját és az Elmék szemszögéből megmutatva. Máshogy nem is lehet. :) Így ez a folytatásos történet nem fog tudni megmutatni minden fontosat a V18-on zajló folyamatokból hisz ezt csak egy szűk nézőpontból lehetett általam felfejteni és valamennyire megérteni. A teljesség igénye csak a többi V18-on meghatározó klán visszatekintésével együtt lenne megcélozható.

Hajrá Elmék! :)

Arkhimédész, alias Cramer
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története - 1. rész


1. A V18 indulása - a kezdetek

Valamikor régen mikor még a legprofibb KH-sok is csak tanulták a szabályokat, Minden csata, minden háború a világ megnyitását követően zajlott le. A klánok akkor és ott formálódtak egy-vagy több karizmatikus vezető köré, a szövetségi rendszerek hosszú vajúdás után jöttek létre és bomlottak fel hirtelen. Talán a V7 volt az első olyan világ, ahol egy csapat a Mesehősök előre leosztott lapokkal, előre beszervezett játékosokkal és előre lezsírozott szövetségekkkel a világ gyors megnyerése szándékával érkeztek. A V7 óta majd mindegyik világra előre eltervezve regisztráltak korábbi világok harcosaiból formálódott szervezett klánok, akik általában egymás között döntötték el egy-egy világ sorsát kisebb nagyobb küzdelmek árán.

A V18 különleges világnak ígérkezett. Minden számmisztika nélkül az oka ennek az volt, hogy a világ indulása előtti hónapokban több komoly világ is lezárult. Szervergyőztesek és nagy vesztesek megjelenése nagy számban volt várható. 2012. nyarán a VHELME győzelmével befejeződött a V7, szinte napra pontosan ugyanakkor nyerte meg a Wazze a V4-et, kicsivel később a Cotr a V10-et húzta be sajátos eszközökkel, győzött a V11-en a CNN, a V12-t nagy csaták után megnyerték a Szabadkőművesek, minden idők egyik legrövidebb szerverét a V16-ot pedig az ODA. És nem volt még vége. A V14 óriási vesztese a magát csak legendaként meghatározó =MHC= felvállaltan szervezett regelésre készült. Hatalmas mezőny volt itt várható.
A Sparta kivételével egy komplett bajnokok ligája szervernek néztünk elébe.


2. A regelés

Klánunk a V7-en alakult hobbicsapatként. Tagjaink egy jót akartak csak játszani, és a lehető legtovább jutni. Később megmutatni azt, hogy tisztességgel és becsületes játékkal is lehet eredményt elérni, sőt így könnyebb. A V7 ELME történetét nem írom le, de az alábbi linken elolvasható:

"http://forum.klanhaboru.hu/showthread.php?3026-Klántörténetek" az 5. hozzászólástól

Az ELME köszönhetően rengeteg hasonlóan gondolkodó intelligens társunknak egy hallatlan összetartó egymással és szövetségeseivel szemben önzetlen klánná fejlődött, mely fokozatosan a világ TOP1 klánjává, majd a világ kezdete óta megtartott szövetségeseivel egyesülve VHELME néven megnyerte a szervert. A diadal hatalmas volt, az öröm nagy de a fáradtság sem kevésbé. Az ELME tagjai a nyáron befejezett V7 után egymással kapcsolatban maradva egyre többet beszéltek egy új világban való elindulásról. A V7 ELME 3 vezetője közül ketten sandor114 és én, Arkhimédész2 megfogadtuk, hogy nem indulunk újabb világon, vezérünk Patriciareka azonban tervezte hogy elindul a V18-on. Aki némi téblábolás után minden előszervezés nélkül regelt a V18 északnyugati negyedébe, amivel áttört egy gátat és az ELME tagjai közül mintegy 2 tucatnyian regeltek vezérük után. Teljesen spontán módon, amit akár kaotikusnak is nevezhetnénk. A regelés közvetlenül a 100+ taggal jelenlévő masszív CNN külső héja mögé sikerült, majd másnap megjelent a külső oldalunkon az ODA 2 klánja mintegy 140 taggal.. Erre mondják, hogy legalább nem fogunk unatkozni… ☺ Egyes társaink délre, mások messze északkeletre kerültek, akik pedig az északnyugati negyedbe kerültek úgy érezhették magukat mint egy óriási szendvicsben a kicsi parizer. Nem volt túlzás a regelésünket katasztrofálisnak nevezni. De ebből kellett kihozni azt amit lehet. Én magam kívülről drukkoltam csak barátaimnak. A V7 után megfogadtam, hogy nem kezdek bele új világba, de a csapat hiányzott és olyan jó volt velük lenni. Beni (a V7-en Benneth) megfűzött, hogy dual társként segítsek neki a fiókját fejlesztgetni, és én meg nem tudtam neki ellenállni. Egyszerű félállású közkatonaként ugyan, de ismét beszippantott a KH…


3. A V18 képe a "teremtés" után

A centrum északi részét a THOR és az SP, a déli részét a COTR foglalta el. A COTR körül délre mint egy támadásra készülő farkasfalka sorakozott fel a teljes MHC armada. Délnyugatra tőlük a PHX és az EEM építgette bázisait. Délkeletre fogalmam sincs kiket vert a rossz soruk, egy biztos, ők lettek az MHC első áldozatai.

Dél egyszerű képletével szemben északon volt mindenki más. A THOR-tól északra az Emperor fémjelezte ÖREG Ráják telepedtek meg, a következő széles gyűrűben az MHC északi ellenpontjaként a CNN pompázott teljes menetfelszerelésben, mellükön büszkén ragyogott a megnyert V11 csillaga. Az MHC potenciális ellenfeleként őket tartották számon. Maga az MHC is őket tekintette egyedüli igazi ellenfélnek. Annyira így volt ez, hogy nem is bízták a véletlenre észak sorsát. Terveik szerint míg délen megalkuvás nélküli erővel húzzák be az egész féltekét, addig északon titkos paktumokkal kódolnak bizalmatlanságot és megosztottságot potenciális ellenfeleik közé. A legfőbb ellenfelüket a CNN-t a regelésük után azonnal kívülről nyugaton az ODA falui zárták le a perem felől, míg keleten a Noobs (V8 INSO) tagjai követtek el mindent, hogy a CNN beszorítottsága a tervek szerint megmaradjon. Egészen északon megjelent a nagyok árnyékában emellett 2 kisebb csapat a Gladiátorok és az E.E. Együtt egymásért. Az ODA és a CNN közé beszorulva pedig abban a helyzetben csak a golyófogó szerepét betöltő kicsi Vulcan.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története - 2. rész

4. A Vulcan

A Vulcant mint tektonikus lovagrendet Webstein (V7 Patriciareka) alapította nagy lelkesedéssel. Tagjai zömmel a V7 ELME kéttucatnyi játékosából kerültek ki. A klán nevében nem akart a V7 ELME jogutódja lenni. Hangsúlyozva, hogy ez teljesen más klán, mint az volt. Nem szellemiségében mert azzal megegyezik, de játékosállományában igen. A V7 ELME hadvezére Benneth - Cramer néven regelt a világra, úgyhogy dual társként én is ezt a nevet örököltem meg.
Webstein remek profilt szerkesztett a klánnak, de az ékes szavak, a megnyíló föld és a megállíthatatlan lávaömlés sem volt képes a kicsiny klán számára tartós tiszteletet biztosítani nagy szomszédjaik irányából. Az ELME egyik nagy szomszédjával sem volt semmilyen kapcsolatban. Úgy csöppent a kettő közé, mint eltévedt pingvin a jegesmedvék közé.

A falvak közben épültek, a seregek szaporodtak. A világban valahol már az első foglalás is megtörtént. Egy erős és biztos szövetség létrehozása égető szükséggé vált. Webstein a Vulcan vezére megkereste a CNN-t és az ODA-t is szövetség kérése céljából. A CNN nagyjából nem válaszolt semmit. Sem rosszat sem jót. Sem baráti sem ellenséges lépést nem tett. Az ODA ezzel szemben érdeklődést mutatott. Némi egyeztetés után Gaga0224 és Webstein megkötötték az ODA-Vulcan szövetséget. Ez nagyszerű hír volt, lett volna számunkra, de volt két aggasztó jel. Az egyik, hogy az ODA a CNN elleni harcot várta tőlünk, de mindezt úgy, hogy a barbárok foglalását tiltotta volna. Ami egy ilyen turbóbarbis világban úgy ahogy van betarthatatlan. Ezeken felül Gaga felfedte egy skype beszélgetésen Websteinnek, hogy az ODA titkos paktumot kötött még a szerver indulása előtt az MHC-vel. A paktum lényege az, hogy a 2 klán nem támad addig egymásra, amíg mást lehet ütni. Megtudtuk azt is, hogy a Noobs sem véletlenül regelt északkeleten a CNN mögé… Ugyanezt a paktumot 1 hónappal ezelőtt az ELME gondolkodás nélkül utasította el…


5. Az ODA árulása és a Vulcan bukása

A Vulcannak háttér bázisra volt szüksége bármilyen megmozduláshoz. Kijelöltünk 2 célterületet 1-et északnyugaton, egyet északon. A feladat az volt, hogy az ODA-t átugorva építsünk bázist, ahonnan védeni tudjuk a sűrűben lévő faluinkat. Az ODA azonban ezt minden eszközzel meg akarta akadályozni. Ha egy lakat kikerült valahová egy Vulcan tagtól, azonnal kikerült egy tucat ODA lakat a szomszédos falukra. Egyre több kifogás érkezett tőlük foglalni kívánt faluink ellenében. Farmok elvesztését kiabálták ránk, s közben igyekeztek beszorítva, megfojtani minket. Az ODA-n belül egyre hangosabbak lettek azok, akik a CNN előtt a szövetséges, de útban lévő kicsi Vulcannal való leszámolást sürgették. Mígnem gaga 2012. December közepén értesített bennünket a szövetség felbontásáról. Egy óra múlva már az ODA harcosai tartottak társaink falui felé. A támadások nem kellően védett falvakba futottak be közvetlen közelről. Mindenki mellett volt jópár ODA tag. Aki segítséget küldött a társának, azelőtt befoglalták a faluját, hogy odaért volna az erősítése egyáltalán. Az ODA és vezetője Gaga a hátbatámadásunkkal bemutatkozott előttünk. Álnok klánját és őt magát nem felejtjük el. A Vulcan katonailag a teljes vereség előtt állt. Hiába volt onnan nézve "logikus lépés a Vulcan kiiktatása. Szövetségesből hirtelen hátbatámadni a másikat az olyan dolog, aminek hire megy. S lehet nemcsak annak, hanem más egyéb dolgoknak is. Mi egyet tehettünk: gaga bemutatkozásának teret adtunk. Ahogyan csak a KH világában valaminek teret lehet adni: A Gaga-MHC paktumnak megadtuk a kellő nyilvánosságot…


6. A Játék klán megalakulása

Futott akkoriban északnyugaton egy nagyhatású sprinter páros. Firka és Thomaxxx -ők az ODA-t erősítették a játék elején. Egészen addig, amíg valahonnan (talán éppen magától Gagától :p) meg nem tudták hogy nekik az MHC tulajdonképpen barátjuk, és minden tevékenységükkel nekik kellene megágyazniuk. Nem voltam ott, nem tudhatom pontosan mi történt, hogy történt, de ismerve Firka fórumbeli szereplését, ezután aligha maradt tányér épen az ODA boszorkánykonyhájában… A Játék klán megalakult és az ODA kettészakadt. Az északi ODA tagok a Játék klánhoz csatlakoztak, az MHC-hoz közeli déliek maradtak a nekik kijelölt oldalon. A Firka féle Játék pedig hatalmas vehemenciával esett neki a maradó ODA tagoknak. Az ODA váratlanul de nem érdemtelenül kapott magának egy elszánt és esküdt ellenséget. Tudjuk: Isten nem bottal ver, neki a büntetés csak Játék. ☺
 

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története - 3. rész.

7. Egy klán aminek a nevére már nem emlékszem

Miközben az ODA a CNN helyett a Vulcan falvak eltakarítását helyezte előtérbe, majd megkapta magának a Játék klánt esküdt ellenségnek, a CNN vezetőségének nagyobb része úgy döntött, hogy a V18 beállításai nem fekszenek nekik, és a V18-at hátrahagyva a V19-en kezdtek új világot. A CNN ezzel kiesett az MHC-t megállítani képes klánok amúgy is rövid (egyszemélyes) listájáról. Tovább gyengítette a CNN-t egy a klánt belülről megosztó kezdeményezés, mely Broly-tól indult. Ennek keretében egy az északi klánokat összefogó új klánt szeretett volna tető alá hozni olyat, amihez szándéka szerint igazodni kellett volna a többieknek. Sajnos a klán nevére már nem emlékszem…
Az összefogásban az erős nyomás alatt lévő Vulcan vezetése esélyt látott a kitörésre, és a kaotikus észak meghatározó erőinek egyirányba fordulására. A Vulcan legjobbjai társultak Broly mellé. Broly ugyan azt ígérte, hogy a CNN is részese lesz ennek, de ehelyett csúnyán, haragban váltak el egymástól. Sikerült azonban megnyerni a kis Killers klán mindkét játékosát kiowa-t és társát is. Az új klán karácsony előtt alakult de szilveszterre már diplomáciailag nem találva a helyét "sikeresen" a Noobs 3. akadémiájá vált… :p Látványos, de igen rövid ívet húzva a V18 északi égboltján.


8. A Noobs térnyerése

A Noobs a V8 INSO V18-as kalandjaként indult el - szervezetten, de a világra regelők száma nem érte el azt a kritikus tömeget, ami az INSO név viselésére jogosította volna fel a társaságot. Hiába volt jelen Theodorik és Grimanyó a V18-at a vicceskedő Noobs névvel kezdték el az ODA-val együtt regelve, csak ők északkeletre a- a CNN mögé. Legfőbb feladatuknak az északkeleti határszél mindenki más ellen való biztosítása mellett a világháborúkból való lehetőség szerinti kimaradás mellett az elesettek beolvasztása révén való gyarapodást tekintették. A Broly féle társaság maguk alá engedése tökéletesen beleillett az elképzeléseikbe. A Noobs ezzel az olvasztással már a V18 harmadik helyén találta magát. Az első 2 helyet a V18 indulása óta a két MHC klán birtokolta elvitathatatlanul. A Noobs ezzel északkeleti klánként jelentős befolyást szerzett északon sőt a volt Vulcan tagok révén északnyugaton is. A Broly féle próbálkozás-klán amennyire sokat ígért szerveződése idején, akkora csalódássá vált. Én magam ritkán váltottam klánt világ életemben. Majdnem 5 év alatt ez volt a 2. klánváltásom. Teljesen értelmetlenül. A vezetés nem támaszkodott a tagjaira, a tagok jelentős része semmit nem tudott új vezetőiről. A Vulcan-ból érkezettek szegény rokonként érezték magukat, sem beleszólást, sem megbecsülést nem kaptak vezetőiktől. De talán az írd és mondd 8 nap alatt ez túlzott elvárás is lett volna feléjük. Az év utolsó napján mielőtt a Noobs benyelte volna a csapatunkat kiléptem a klánból, és felvételémet kértem a CNN-be, annak a V18-on ittmaradt csapatrészébe.

9. A "szabadkőművesek" titkos társasága

Ez a fejezet nem a V12-t megnyerő Szabadkőművesekről szól, a jelzőn túl mindennemű hasonlóság csak a véletlen műve lehet. Én magam eddig az időig, 2013. legvégéig a Cramer fiók féltulajdonosaként eredeti szándékomat tartva semmilyen vezetői szerepet nem vállaltam, és nem is végeztem. Látva azonban a csapatunk sodródását, a játékunk kinlódását egyre többet törtem a fejem azon, hogy hogyan lehetne kimászni ebből a viharos ingoványból, amivé a V18 északi féltekéje változott - a déliek terveivel tökéletesen megyegyező módon. A katonai és politikai helyzet nem sok kiutat hagyott a számunkra. Katonailag ekkorra még mindig nem sikerült kiépíteni a hátországunkat, szétszórtan voltak a falvaink ellenséges vagy semleges területen. Poltikailag pedig minél jobban beleláttam a világ eseményeibe annál jobban látszott mennyi minden van még rejtve előttem. Egyetlen lehetőségünk maradt a megmaradásra: magunkat félig a földbe ásva regenerálódni, és megtanulni a környező világot. Meg kellett találni azokat a játékosokat vezetőket, akiben bízni lehet és meg kell jelölnünk eltéveszthetetlenül azokat, akiktől óvakodnunk kell.

A terv adta magát: A V7 ELME tagok és itt szerzett friss barátaink beépülnek azokba a környező jelentősebb klánokba, akik lehetőséget adnak erre a számukra. A Broly féle klán Noobs3-má válása révén a Noobs automatikusan bekebelezte volna az egész társaságot. Ez több szempontból is elfogadhatatlan volt sokunk számára. Egyrészt tartottunk a Noobs (számunkra) fekete ló vezetésétől, másrészt Noobs tagként semmit nem enyhült volna a nyomás a Noobs-tól messze, északnyugati területen elhelyezkedő barátainkon. A csapat nagyobb része a Noobs-ba ment, ketten a Játék klánba jelentkeztek, míg néhányan a CNN-t céloztuk meg. A terv szerint belülről megismerjük a környező klánok habitusát céljait és módszereit. Egymással folyamatosan tartva a kapcsolatot biztosítjuk a kellő védelmet a másik klánban maradt társaink részére, mind politikai, mind katonai vonalon. És ami a legfontosabb: kijelöltük a K24 közepén azt a területet, ahová törekedett az összes társunk. Kívülről a K24 közepe rendkívül sokszínű volt, nálunk azonban egyre inkább egységes zöld színben pompázott. Jöttek a barátaink különféle klánokból és rejtve megbonthatatlan védelmi rendszer kiépítésén kezdtünk el dolgozni. És ami fontos: ezt a pillanatnyi anyaklánjaink hirdetett céljaival tökéletesen egyező céllal tettük. Az északi szövetség létrehozásáért: Az MHC és az ODA visszaszorítása céljából. Az, hogy ezt a célt melyik (anya)klán gondolta komolyan, melyik nem, már másik kérdés. Az egyik legfontosabb feladat ez volt - ennek kiderítése.

Nekünk, nekem személyesen nem volt bajunk az MHC-vel korábban. Én nagy bajnokként tekintettem rájuk. Olyan erőre, ami a V7 megnyerése után új távlatokat nyithat számunkra a KH világában. Kihívást jelentett és feladatot. Nagy tönköt a fejszénk számára. Kérdés volt mennyire nagyot.... Ebben a világban nyilvánvaló volt, hogy igazi sikert csak az MHC ellenében lehet elérni. Az MHC mellett csakis az MHC érhetett volna el a célig. Az MHC oldalán csak mint csatlós jelenhetett meg bárki. Oda előbb utóbb csak beolvadni lehetett volna. Ez volt az ami miatt eleve az MHC ellen készültünk, de ebben teljes mértékben az ODA-MHC paktum, és az ODA támadása erősített meg minket.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története - 4. rész

10. A CNN átalakulása

2013. újév napján a csapatunk Noobs-ba való átsodródását követően Cszooli77 barátom és jómagam beléptünk a világot nagy reményekkel és komoly szervezettséggel elindító patinás CNN soraiba. Ott benn tudtam meg, hogy ez a CNN már nem az a CNN. Az alapítók közül sokan, nem régen hagyták itt ezt a világot a V18 helyett a V19-en próbálva szerencsét. A CNN vezetői ekkor GUMA, Little John és Butterfly voltak. Az északi félteke mindkét oldalán, centrumközeli helyzetben lévő klán kissé be volt szorulva, elvágva a peremvidékektől. A CNN területi elszigetelésére a számukra névleg szövetséget ajánló Noobs és a rögtön hadüzenetet küldő ODA egyaránt nagy gondot fordítottak. A CNN ereje azonban a fontos távozók ellenére sem volt lebecsülendő. Bár jelentősen meggyengültek katonailag, egyvalami a birtokukban volt, azt nem vesztették el: A hitelességüket. És ez számomra - a V7 ELME soraiban éretté vált játékosként -többet ért minden rövid távú stratégiai előnynél.

A CNN-ben olyan játékosokat ismertem meg, és olyan szemlélettel találkoztam, ami a V18-on addig látottakhoz képest messze a legközelebb álltak az ELME mentalitáshoz, és személyesen hozzám is. A CNN-nél barátként fogadtak minket, és mi hozzájuk csatlakozók nagyon hamar őszinte barátsággal tekintettünk az ott lévőkre. A beilleszkedésünk jól sikerült. Megtaláltam végre azt a társaságot, akikre egy tartós szövetséget ODA és MHC ellenes összefogást alapítani lehet. Hinni kezdtem a V7+V11=V18 esélyében és lehetőségében.

Sajnos érkezésem után nem sokkal Guma és Butterfly is abbahagyták, a vezérek közül itt maradt azonban Little John. Létkérdés volt észak számára az ő játéka, lényeglátási képessége és az ő szilárd kiállása. Találkoztam a CNN-ben egy régi ismerőssel is, Veron.-nal, aki a V7-en az első nagy ellenfelünk - az ott és akkor TOP2-es Death klán - vezére volt. Mint egymást megbecsülő egykori ellenfelek mégis örömmel üdvözöltük egymást. Veron. akkoriban a CNN egyszerű frissen csatlakozott közkatonája volt csak - hozzám hasonlóan. Később ez a távozók nyomán kialakult vezetői űr miatt átalakult. Engem Butterfly távozása után pár fórumbeli megnyilvánulás után felkértek a CNN-maradvány diplomáciájának irányítására, Veron.-nak pedig mindig rengeteg ötlete volt, és nemcsak megosztotta őket velem, de figyelt is arra, hogy mit válaszolok rájuk. Minden levélváltásunk után egyre inkább közös lett az eredeti, de még mindig nagyon távoli cél: Észak összekovácsolása egy a délen ellenállás nélkül terjeszkedő MHC ellen is megállni képes, ütőképes szövetséggé. Ennek megvalósítása azonban egyre inkább megismerve a játszma CNN-en kívüli főszereplőit minden korábbinál nehezebb feladatnak ígérkezett.


11. Dark Lord és a Wikingek

Amíg a V7 elején 3 nagy ellenfél ellen harcoltunk, (Közülük az egyik volt Veron. akivel itt a V18-on egymást erősítettük már), addig a V7 végére viszont maradt 3 igazán esküdt ellenségünk. Ebből az egyik éppen Dark Lord, aki kicsi, de elszánt új csapatával a V18-on is szerencsét próbált. Aki őt ismerte, elismerte játéktudását és karizmatikus vezetői képességét. Viszont előbb utóbb fel kellett ismerni minden magára valamit is adó klánvezetőnek a nevezetes "Darky törvényt" ami így szólt: Az a szövetség, aki Darky-t és klánját a tagjai közé sorolja bukásra van ítélve. Eltéveszthetetlen útjelző táblát mutatott ő saját jelenlétével a V18 tagjainak. Alapvetés volt, hogy kötelező őt a "másik oldal"-on tartani. Akármennyire szükség is lett volna arra amit ő tudott, magas fokon méghozzá. Az ára viszont ennek megfizethetetlen lett volna. Árulás, züllesztés, belső viszályok kísérték volna minden lépését. Ezt pontosan tudtam én is és Little John, a CNN vezére is. Az volt a cél, hogy mindezt a másik oldal fizesse meg. Csakhogy az MHC-nél is ismerték a "Darky-törvényt"…

Dark Lord keletre regelt, és a környezetét a szokásos vehemenciával kezdte felzabálni. Hamar tyúkszemére lépett a környező nagyobb klánoknak: Az SP-nek, a Noobs-nak és a CNN tagjainak is. Dark Lord bátran mondott ellent, tett keresztbe nagy szomszédainak, ugyanis tudta, hogy a másik oldalon is tudják, hogy ő nem lesz könnyű préda. És az MHC-val a kertek alatt egyik velük frontot viselő klánnak sem hiányozna igazán egy kemény harc a hátországukban. Darky jó taktikusként élt ezzel a kártyával nagyon sokáig. Még akkor is, amikor ezt a kártyát már rég kijátszotta és mégis ütötték… - ahogy azt kell. A feszültség végül CNN-Noobs vs Wiking háborúvá érett. A Wikingek a kezdeti piszkálódások után Veron. falvai ellen intéztek összehangolt támadást ami az előre odaküldött erősítések révén csú*** kudarcot vallott. A szórványos ellenakciókat viszont visszatámadó seregek nélkül is szépen kivédezték. A Noobs ezt követően Theodorik vezényletével hosszú katás romboló ostromot indított Darky falui ellen. Rengeteget építkeztek ebben az időben a Wikingek, de ők bírták jobban. A rombolásban élen járó Theodorik INSO miután egyre inkább magára maradt a támadásokkal egy fórumbeli kifakadás után kivonult a V18-ról a Noobs gárdáját jobb (vagy bal?) kezére Grimanyóra hagyta rá.

Grimanyó a támadások folytatása helyett tárgyalásokba kezdett Dark Lorddal, benne nagy nyereséget látva szokás szerint a Wikingek beolvasztását tűzte ki célul. A CNN és az SP keményen tiltakozott ez ellen, de Grimanyó a tiltakozásokra fittyet hányva mégis véghezvitte elképzelését. Az ÖREG és Mr Jaacky elleni sikertelen offenzívája után katonailag mélyponton lévő CNN a "Darky törvény" alapján ezt követően azonnal bontotta a Noobs-szal fennálló diplomáciát. Pontosan úgy, ahogyan egy magára valamit is adó hiteles klántól az elvárható. Dark Lord pedig mint észak kovásza a Noobs-ba való belépésével olyan folyamatot indított el a V18-on amire álmaiban sem gondolt. Közvetlenül az ő Noobs-ba való belépése hozta el a V18 egyik fontos eseményét: Az Elmék megalapítását. Dark Lord csatlakozása óriási felzúdulást keltett a Noobs sorain belül is. A Noobs egy héten belül belül elvesztette tagságának egynegyedét, majd Darky is kilépett, ahogyan egy jólnevelt forgószéltől ez el is várható...


12. Az Elmék megalapítása

Az Elmék a saját önálló klánunk megalapítása már régebbről igényként merült fel a tagság részéről, azonban a kezdetekben a sok ehhez szükséges tényezőből semmi nem volt meg. Az Elmék mint önálló klán megalapításához a következőkre volt szükség:

- Tisztességes, klánszinten tömbösített hátország
Ez januárban még egyáltalán nem állt rendelkezésre. Február végére azonban belaktuk a K24 közepét, uralva egy kisebb sávot is a térkép széle felé

- Tagság, akik vallják az egy mindenkiért, mindenki egyért elvet.
A Vulcan tagjai minden szinten Csapatot alkottak! Már a regelés pillanatában is. ☺

- Rátermett és aktív vezető
Ezzel volt a legnagyobb gond kezdetben. V7 Patriciareka = V18 Webstein a Vulcan megalapítását és az onnan való kivonulást követően fokozatosan egyre kevesebb időt tudott a KH-nak szentelni. Egyre inkább egy tekintélyes és megbecsült tag szerepét töltötte be a csapatban, nem pedig vezetőjét. A másik potenciális vezető (V7 Arkhimédész) lehettem volna, akit a tagság elfogadott volna, azonban én fogadalmamat megszegve januárban még mindig félillegalitásban játszottam a KH-t - vezetői tisztségről szó sem lehetett a részemről. Sem időm, sem energiám, sem lehetőségem nem volt rá. A Cramer fiókot ahová duál társként szálltam be Beni, (a mi Benink) kedvéért, hónapok óta egyedül vittem, Beni munkahelyi leterheltsége miatt. Sok volt nekem a Cramer fiók egyedül és a V18 abbahagyásán is gondolkodtam emiatt. A vezetés elvállalásáról szó sem lehetett - mindaddig, amíg örökös KH-s párom mefike Benit váltva be nem szállt mellém a fiókba aktív duáltársnak. Nemcsak elképesztő mennyiségű napi feladatot véve le a vállamról, de motiválva is, biztatva is közben kihozva belőlem mindazt, ami magától biztosan nem jelent volna meg. Minden előzmény, hiábavaló fogadalom ellenére februárra mefike megérkezése után mégis készen álltam lélekben arra, hogy a Csapatot a céljaink felé vezessem ismét.

- Megfelelő diplomáciai helyzet a klánalapításhoz
Nyilvánvaló volt, hogy az Elmék megalapításának akkor van értelme csak, ha nem tovább osztja észak erejét, hanem képes egyirányba szervezni azt létével és politikájával. Ehhez legfontosabb alapkövetelmény volt a CNN barátságának megbecsülése, nem kiválásnak, dezertálásnak kellett történnie, hanem a CNN-nél is erősítésként kellett megéljék a törekvéseinket. Dark Lord felvétele a Noobs-ba pontosan ezt tette lehetővé. Tagjaink a Noobsban egymás után írták elképedt leveleiket nekem, hogy ezt is megértük, Dark Lorddal vagyunk egy klánban. Többen a teljes abbahagyást fontolgatták. Little John és Veron. is megértette a helyzetet. Az Elmék megalapításában előrelépést láttak. Az Elmék tagság kivezetése a Noobs-ból méltó és kellően erős válasz lehetett a CNN véleményének semmibevételére. Sőt, a CNN ezáltal tartósan és biztosan maga mellett tudhatta az akkor névleg a Noobs által birtokolt északi és északnyugati területeket. Az Elmék a Noobs-ból kiváló csapat mellé megkapta a CNN nyugati játékosait is. Így került hozzánk Hubicsek, Berbe.74 és L0reHunter2 is. Velük kiegészülve már a térképen is klánként nézhettünk ki. Veron-nal közben megalkottuk a tervet észak egységesítéséről. Eszerint ő és Little John északkeletet hozzák egy fedél alá beleértve az Sörpapokat, a Gladiátorokat és a Noobs klánokat is, Mi pedig az Elmék zászlaja alatt fokozatosan a legkeményebb diónak ígérkező Játék klánt segítjük a szövetségbe integrálódni - akkor is, ha ők nem igazán hajlottak ilyesmire… Észak nagy klánjai közül az ODA és az ÖREG mint természetes ellenfél jöhetett csak szóba, az E.E.-ről akkor még nem esett említés. Őket, mint masszív sötét foltot nem tudtuk még elhelyezni egyik oldalon sem. Akkor még.

Az Elmék nevet Webstein adta a V18 csapatnak. Utalva a V7 ELME gyökerekre, de jelezve hogy mégsem ugyanaz.

Az Elmék 2013. február 24-én alakult meg 22 mindenre elszánt Elmék harcossal.
- A CNN nyugati tagjai 2-3 hét késéssel csatlakoztak a klánhoz.
 

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története - 5. rész

13. Az Északi szövetség létrehozása

A szövetség magját az önmagukat egymás testvérklánjánakfogadó CNN és az Elmék jelentette. Elsődleges és természetes szövetségest jelentettek a CNN-nel akkor már azonos erőt képviselő Sörpapok, akik elhivatottan és megkérdőjelezhetetlenül az MHC ellenes oldalon kötelezték el magukat a játék kezdetétől számítva. Az első hónapokban egyedül ők voltak azok, akik szervezett támadásokat tudtak indítani az MHC irányába. Ők voltak a szövetség harmadik pillérei. Miután MNT-t kötöttek a Noobs-ból kiváló Wikingekkel, az MHC helyett egy kisebb ellenfél gyors legyőzésével akartak a nagyobb célokra hangolódni. Hátországi területi viták miatt a célpontjuk az akkor a szövetség számára még ismeretlen Együtt Egymásért klán lett. A kis E.E. klán Remek Elek és Yesode vezetésével a V10-ről érkezett erre a színes világra. A látóterembe először a Sörpapok támadása idején kerültek. Mint annak indoka, hogy a Sörpapok miért is nem tudnak résztvenni az Elmék első MHC koalíció ellenében indított hadjáratában.

A legnagyobb és legfontosabb kérdőjel az öntörvényű Játék klánhoz fűződő viszony volt. A Játék klán Firka és Thomaxxx kiválásával nem sokkal az Elmék alapítása előtt Valóvilág nevű csapatként Aranybanya vezetésével alakult újjá. Katonailag módszeresen irtották az ODA maradékot, folyamatos fölényben játszva velük szemben, északról picike foltokat hagyva csak meg - szinte az Elmék számára, akik szívesen vettünk revánsot a hónapokkal ezelőtti hátbatámadásért rajtuk. A Vv (Valóvilág) vezetése katonailag amilyen jó irányba haladt, annyira bizalmatlan volt a többi északi klánnal szemben, a szövetséget alkotó klánokat vagy le- vagy semmibe nézve őket. Nagy fegyvertény volt mindezek mellett egy próba MNT, szövetség létrehozása a Játék és az Elmék között. Innentől az Elmék lett a kapocs észak keleti és nyugati fele között.

Az Elmék-be legnagyobb kontingens a Noobs-tól érkezett (vissza) hozzánk. Napnál is világosabb volt, hogy a kivárásra és csendes gyarapodásra berendezkedett grimanyót az Elmék megalakítása és a Noobs(-énak hitt) északnyugati területek elvesztése nem fogja boldoggá tenni. Nem is tette… Viszont egy a kiszakadás ügyében folytatott Webstein-grimanyó tárgyalás alatt sikerült Grimanyó valódi természetével megismerkedni. Nemcsak nem hitte el az ODA-MHC paktum valódiságát, de később még azt is letegadta, hogy egyáltalán hallott volna ilyenről. Mindezt úgy, hogy annak a Theodoriknak volt vezértársa a Noobs élén, aki az ODA vezérrel Gagával személyes jóbarátok voltak. Noobs - Elmék bizalmatlanság, mely folyamatosan új hajtásokat hozott a világ előrehaladásával innentől kódolva lett a V18-ba. A Noobs-ra ugyanakkor szükség volt az MHC ellen. Megnyerésük ezért alapvető fontosságú volt. Veron. az eredeti tervünk alapján CNN-Noobs tárgyalásokba kezdett, melynek eredményeként létrejött a CNN-Noobs fúzió egy új klán, a Babel révén, amit Grimanyó alapított meg, és magát fővezérnek nevezte ki benne.


14. Az MHC elleni stratégia

Az MHC a világ ledarálásának szándékával jött a V18-re. Hatalmas erőt vonultattak fel a déli féltekén, északon pedig joggal bízhattak előre megkötött paktumjaik révén észak tartós megosztottságában. Montipapa stratégiája az első hónapokban kiválóan működött. Az MHC törzsgárda és más világok frissen betoborzott bajnokai hatalmas lendülettel és PP mennyiséggel nyomták meg a szerver első hónapjait. Olyan lendülettel, ami egyrészt tiszteletet és elismerést szült, másrészt megmutatta a Monti birodalom lehetséges gyenge pontját is. Az MHC nagyon jól haladt. Annyira, hogy tagjaik fél év elteltével már a zsebükben érezték a szervert. Annyira, hogy Amnin már ki is számolta nekik, hogy mikorra húzzák be a 80%-ot. Számításai szerint 2014 május végére fejezte volna be győztesen a szervert. Talán éppen ma, amikor ezeket a sorokat írom…

Megítélésem szerint az MHC nagyobb lendülettel haladt annál, mint amit jelentősebb ellenállás mellett fenn tudtak volna tartani. A fordítás kulcsa abban állt, hogy minél nagyobb erőkifejtésre kényszerítsük az MHC-t, és az egyre nagyobb erőkifejtés ellenére egyre távolibbnak érezzék a győzelem dátumát. Meglátásom szerint az MHC tagjainak jelentős része nem a tartós háborúra rendezkedett be a V18-on, hanem egy utolsó gyors és fényes győzelem reményében kezdtek ennek a világnak, hogy annak befejeztével megkérdőjelezhetetlen legendaként vonuljanak vissza. Motivációnak ez kitűnő volt a számukra - az induláshoz, de bíztam benne kevés lesz a célbaéréshez. Mert könnyebb úgy tolni, hogy megy a henger, de az elakadt hengert újra elindítani, már más jellegű feladat. Abban bíztam hogy az elekadt sőt visszafelé guruló henger láttán nem tömegével fogják újra irányba állítani az eszközt, a világ megnyerésének eszközét, de egyre többen lesznek majd akik elugranak előle. Ezt a hitemet kellett átragasztanom a klánunk játékosaira és a szövetséget alkotó más csapatok vezetőire. Az Elmék harcosai ismertek és bíztak bennem. Ők jöttek ha kértem, ez más klánok esetében azonban nem volt természetesen így. Az Elmék egyedül képtelen lett volna megfogni a velünk szemben óriási faluszámbeli fölényben lévő MHC-t. Ez csak együtt sikerülhetett. A mi feladatunk a nagyon fontos példa állítás volt a szövetség többi tagja számára. Meg kellett mutatnunk, hogy van olyan front, ahol sikerül visszaszorítani az ellenfelet, s ha egy már van, miért ne lehetne több is?

Március elején a világ már alapvetően két pólusú volt. Az északi szövetség volt az egyik oldalon, és az MHC tábor a másikon. Pár jelentős klán pedig még nem helyezte el magát masszívan egyik oldalon sem. Nézzük az ekkori erőviszonyokat:

Piros sarok: MHC tábor - tagjai:
délen és a centrumban: az=MHC=, és -MHC- együtt 14100 faluval
nyugaton az ODA és akadémiája 3800 faluval
a centrumban és északon pedig az Öreg. majd 2400 faluval
EZ ÖSSZESEN: 20300 falu

Kék sarok az északi szövetség tagjai:
nyugat-északnyugaton a Valóvilág 3700 faluval
észak-északnyugaton az Elmék 1600 faluval
északkeleten a Gladiátorok és az E.E. 2900 faluval
A centrumban a CNN és a Sörpapok együtt 6000 faluval
valamint délen a PHX 2300 faluval
Az északi tábor összesen: 16500 falu

A kettő közötti bizonytalanok pedig:
keleten a Noobs 3800 faluval és az újra önálló Wiking mintegy 500 faluval
délen az EEM, valamint a délkeleti kitaszítottak összesen 4300 faluval
a március elején még bizonytalanok ÖSSZESEN: 8600 falu

Elemi érdekünk volt tehát az aktív és hengert henger után görgető MHC-val szemben a bizonytalanok megnyerése. Ez a Noobs - CNN fúzióval a Noobs szövetségbe integrálásával részben megvalósult. Mégha azon az áron is, hogy a szövetséget sajátosan értelmező grimanyó lett az így létrejövő Babel fővezére. A déli két nagy klánt, az EEM-et és a Kitaszítottakat az MHC különböző módszerekkel állította maga mellé . Az EEM-.et a PHX hátbatámadására bírta rá, a kitaszítottakból pedig folyamatos nyomás alatt tartva őket szippantották át tehetségesebb tagjaikat, a maradókkal pedig rövid úton végezve. A harmadik tábor egyik fele tehát a szövetségben, másik pedig az MHC mellett találta meg a saját pólusát.
 

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története - 6. rész

15. Az Öreg és az Elmék

Az Elmék tehát megalakulását követően intenzíven és gyorsan rendezte diplomáciai viszonyait. elhelyezve magát és szomszédait a V18 erőterében. A felkészülés után a tettek következtek. Előbb a Sörpapokkal közösen felszámoltuk a szórványos északi védehetetlen MHC szigeteket – ebből nem volt sok, majd megkerestük és maghatároztuk a dél, az MHC felé vezető út első állomását. Az Elmék első célpontja az északi félteke centrumában intenzív fejlődést felmutató Öreg klán lett. Az “Öreg-et” Emperor alapította, és az a hír járta róluk, hogy egyike észak klánjai közül azoknak, akiknek szerződésük van Montipapáékkal. Az Elmék akkori helyzetében ez a szóbeszéd már fél hadüzenettel ért fel, tekintve azt, hogy az Öreg az Elmék egyedüli reális terjeszkedési irányában vonult fel.
Ekkor történt, szinte megrendelésre, mégis teljesen spontán, hogy 2 Öreg, név szerint Mr. Jaacky és Szadrex összehangolt támadást indított egy nemrégen hozzánk csatlakozott társunk, szaxofonos ellen. A frissen alakult Elmék-nek először nyílt alkalma védelmi aktivitását megmutatni a környezetének, az igen közelről támadó ellenfélnek méghozzá. A támadást a társunk végül egy bukott faluval zárta. Másnap már meg is kapta az Öreg az Elmék hadüzenetét -az alábbi megfogalmazásban:

"Tisztelet Nektek, Öregek!
Most hogy már mi is elmúltunk 12 évesek, sőt van közöttünk, aki a 18-at is betöltötte már, úgy döntöttünk mi is lemegyünk a játszótérre, ahol a múltkor két Öreg megpróbálta elvenni egyik társunk olvasójegyét... Találkozunk a házatok előtt! Aztán majd meglátjuk, behívtok-e - ha már a múlt héten kihívtatok minket. Jó játékot mindkettőnknek, de nekünk eredményesebbet! :)"


Még a hadüzenet kiküldésének napján GSE társunk 4 falut zsákmányolt az Öregtől - mintegy előjátékként. A klánszintű támadás szervezése megindult. Feltűnt hogy a két támadónk nagy erőkkel kezdte behúzni egy abbahagyó társuk faluit a határvidékünkön. A támadásunk fő ereje ezekre az általuk frissen foglalt falvakra zúdult, miután a két játékos minden falvára megfelelő mennyiségű 1 nuke+ nagyszámú romboló fake indult el. A támadásunk átütő sikert hozott. Első hullámban nagyszámú foglalással és intenzív rombolással fellazítottuk az Öreg testből északra mutató “tüske” talapzatát, második hullámban pedg letörtük a tüskét, s ezzel jelentős védelmi potenciált szabadítottunk fel, amit azonnal az Öreg várható válaszcsapása kivédésére a közéjük ékelődött Hubicsek társunk falvainak bevédésére küldtünk délre és keletre. Az Öreg ellentámadása végül elmaradt. Így csak támadásban arattunk fényes sikert első hadjáratunk alkalmával.


16. A Gladiátorok és az E.E.

A Gladiátorok vezetője Marcus Antonius volt. A védjegyévé vált "Erőt s Erényt " beköszönésével 10 perccel azután találkoztam először, mikor még a CNN belépésem előtt kiléptem a Noobs-ba tartó Broly féle társulatból. A beköszönés után már hívott is tagnak a saját klánjába. Reakcióideje lenyűgözött, de nemet mondtam neki. Ezt később többször eljátszottuk egymással. Az Elmék megalapítása után azonnal szövetségi ajánlattal keresett meg, de nem álltam kötélnek. Az Elmék mindig vigyázott arra, hogy nem kötöttünk meggondolatlanul szövetségeket. Ugyanis az Elmék története során sosem kötött rövid távú taktikai szövetségeket más klánokkal. A szövetséget mi mindig hosszú távra terveztük. A Gladiátorokról nem tudtunk még többet, csak annyit, hogy ambíciózus vezetőjük vannak, és hogy ők a keleti szomszédaink. Ez viszont legfeljebb egy MNT-re volt elég - de arra is csak azért, mert északnak összefogásra volt szüksége. A Gladiátoroknak az Elmék szövetség feltételéül az Öreg elleni háborúba való aktív belépést szabtuk. Amit az első sikeres hadjáratunkat követően teljesítettek is.

Ezt megelőzően azonban hatalmas lehetőség hullott Marcos Antonius kezébe. Lakozott akkoriban az északkeleti fertályon egy a Gladiátorokkal és az Elmékkel hasonló nagyságrendű kicsi-közepes méretű klán, az Együtt Egymásért csapata. Akiket igazából senki nem ismert még észak klánjai közül. Honnan jöttek, merre mennek, mit akarnak? Történt, hogy a Sörpapok, akik potenciális szövetséges létükre kitértek az Elmék Öreg elleni hadbahívó felhívása elől, az Öreg helyett az Öregnél lényegesen kisebb és veszélytelenebbnek itélt E.E: ellen indított hadjáratot. Az E.E. lényegében átengedte a Sörpapok gyakran komoly távolságból útnak indított nukejait, a szórvány közeli nemeseket pedig kiszűrte. Az E.E. nem akart észak egyik meghatározó klánjával háborúzni, ezért váratlan lépésre szánták el magukat. Talán annak érdekében, hogy be tudják fejezni a hártországuk tömbösítését váratlanul beolvadtak a Gladiátorok-ba. Ezzel egy a legnagyobb északi klánokkal összemérhető erőkoncentráció jött létre az Elmék és a BaBel között északon. A Gladiátorok vezetője Marcos maradt, az E.E. két vezetője Remek elek és Yesode a támadások szervezésén túl nem vállaltak (és nem is kaptak) vezető szerepet az általuk megerősített Gladiátorokban.

Az E.E. beolvadása után a Gladiátorok már elég erőseknek érezték magukat, hogy bekapcsolódjanak az Elmék Öreg ellen indított háborújába - mégpedig egyértelműen az Elmék oldalán. Az Elmék - Gladiátorok szövetség ezzel létrejött. Hamar kiderült azonban, hogy ez a szövetség nem lesz egy fáklyás diadalmenet. A Gladiátorok első - egyébként impozáns pontossággal megszervezett hadjáratát minden egyeztetés ellenére pontosan arra a területre - Szadrex és Mr Jaacky az Elmék által meggyengített falucsoportjára szervezte le, ami az Elmék számára az egyedüli felvonulási területet, folyosót jelentette dél felé. Az Elmék azzal a helyzettel szembesült, hogy alighogy szövetséget kötött keleti szomszédjával, a haladási irányok keresztezése révén máris a szomszéd általi beszorítás réme fenyegeti. Ezt nem lehetett megengedni. Éjszakába nyúló egyeztetések kezdődtek a Gladiátorok és az Elmék vezetői között, mely heveny ideggyulladást okozott Marcosnál, de én sem bírtam mindig higgadt maradni. Egy komoly eredménye volt ezeknek az egymás vérét szívó skype egyeztetéseknek, Marcos "táppénzre ment" és átadta a tárgyalás fonalát a részükről a hadügyek irányítóinak, az E.E-ből érkezett Yesode-nek, és Remek Eleknek. Bennük tapasztalt, az én érveimet megértő, a sajátjaikat pedig kifejteni képes érett vezetőket ismertem meg. A szövetség és MNT bontással fenyegető krízist velük együtt, az Elmék elvhűsége és a két E.E. vezető józan belátása segítségével a gyors ütemben kialakuló kölcsönös szimpátia segítségével oldottuk meg. A Gladiátorok lemondtak az Elmék saját maguk számára igényelt természetes terjeszkedési folyosóban való terjeszkedésről, Az Elmék pedig egy újabb összehangolt támadással kikktatta az Öreg még megmaradt szigeteit is ebből a folyosóból, északi fronttal nem rendelkező aktív és harcos tagjaink a front közelében foglaltak bázist maguknak. Az Elmék maradt a nyugati féltekén, a Gladiátorok pedig maradt a keleti oldalon. Ahogyan az eredetileg is el lett rendezve. Az Elmék és a Gls addig viharos szövetségi kapcsolata ezzel helyreállt.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története - 7. rész

17. Az ODA átlényegülése - a KH színrelép.

Mialatt az Elmék északon figyelemreméltó katonai sikereket ért el az Öreg ellen, és kereste az MHC-val való közös front lehetőségét, nyugaton a ValóVilág klán a rendíthetetlen és megalkuvást nem tűrő, saját magán kívül senkiben igazán nem bízó Aranybanya vezetésével aprította az Oda-t az Elmék nagy megelégedésére. A Valóvilág vezetésének több tagja felismerve azt, hogy (számukra is) az igazi ellenfél az ODA-n túl terjeszkedő MHC kész volt a nyitásra az Elmék irányában. Az Elmék pedig stratégiailag legfontosabb feledatának tekintette a harcos és szervezett Vv megnyerését. Az óvatos tárgyalások végül sikerre vezettek, és próbaszövetség szintjére emelte a Vv - Elmék kapcsolatokat. Katonai együttműködésre azonban a Vv részéről azon túl, hogy senki ne foglaljon barbárt az ő közelükben csak annyiban került sor, hogy az Elmék több tagja védőket küldött délre az akkor már az MHC által komolyan szorongatott maszkoss02 megvédésére.

Miközben a Vv megtapasztalhatta az MHC jelentette közvetlen fenyegetést, és a henger erejét, az ODA egyre kilátástalanabb helyzetbe került - a Vv térnyerésének köszönhetően. Gaga0224 már alig volt elérhető, a nagy ambíciókkal indult ODA birodalom romokban volt. Ekkor lépett színre egy ifjú KH titán, név szerint decastellor, aki az északi szövetséghez való átállás igéretével kívánta menteni a saját és társai játékát. Jókor volt jó helyen. Az MHC ellenes szövetségnek szüksége volt a vadnyugat megnyerésére. Grimanyó és Veron. azonnal komoly diplomáciai offenzívát indítottak a számukra baráti ODA megmentése révén. A fából vaskarika megvalósított csodája által. Az MHC által egyre inkább szorongatott PHX-ben biztos támogatót nyertek meg ehhez. Az Elméknek semmi kedve nem volt az ODA utódklánnak bármiféle mentőövet dobni. De akkorra már ez a szerver nem az ODA-ról szólt számunkra, hanem az MHC-ről. Személyes bizalmatlanságomat félretéve - Gagát félreállították ugyanis kivárásra, az új formáció óvatos támogatására rendezkedtünk be. Megtehettük ezt nyugodt szívvel, ugyanis a Vv-nek esze ágában nem volt az ODA-utód KH-val kiegyezni. Aranybanya hallani sem akart az ellenük folytatott háború felfüggesztéséről. Északnak a Vv nélkül esélye sem lett volna, az Elmék nem fordulhatott szembe a Vv-vel az ODA utódklán megítélésében, de nem is akart. Vártuk, hogy majdcsak történik valami, az idő sokszor segít a hasonló megoldhatatlan helyzetek feloldásában. Mindeközben a BaBel és a PHX Decastellor új klánját - a Vv ellenségessége ellenére is - az északi szövetség részévé nyilvánította. Közös fórum nyílt, ahol decastellor azonnal mint észak egyesítésének bajnoka vetette bele magát az ügyek rendberakásába. Szabályzatot szerkesztett, melyet vagyis inkább a bátorságot nem tudtam hová tenni, és azt sem, hogy azonnal elválallta volna az MHC ellen indított szövetségi szintű támadások szervezését. A magam részéről a nem eszik olyan forrón a kását elvnek megfelelően óvatossággal kezeltem észak új szövetségesének új vezetőjét…. Különösen akkor, amikor a KH vezetői a Vv klán elleni közös fellépés irányába kezdte volna terelni a formálódó szövetséget. Az Elmék kiállt a Vv szövetségi tagsága mellett, ugyanakkor nem volt hajlandó a Vv-t sem a KH elleni harcokban támogatni.

18. Az ERŐ velünk van - az Északi Szövetség teljessé válik.

A KH megalakítását követően a közös Vv - Elmék fórumon találkoztam először a Vv tagja, JordanRoark egy beírásával. Ebben egyik szépen kinevelt farmjának egy Elmék tag általi elfoglalását panaszolta, s tette ezt rendkívül pozitívan és intelligensen. Nem a problémát nagyította fel, hanem a jövőbeni jó megoldást tartotta szem előtt. Igazat kellett adnunk neki Elmék oldalról, és ez egyáltalán nem volt nehéz. Nem sokkal ezt követően levélben keresett meg minket azzal a bizalmas információval, hogy a Vv nagy klánszintű támadást szervez - volna-e kedvünk ebbe beszállni. A válaszunk egyértelmű volt: Ha ezt a támadást a KH ellen szervezik, akkor tudni sem akarunk róla. Ha viszont az MHC a célpont, akkor nagy örömmel csatlakoznánk. Kiderült hogy a célpont az MHC, közte tofi71 Surrex és Zantex játékosok. Célpontokat és csapódási időpontokat kértünk, és kaptunk is, bár ez a része nem ment egyszerűen. Megtudtuk Jordantól, hogy a Vv vezére nem bízik az Elmékben, és csak kizárólag Vv szervezésű támadást tart jónak, a szövetségesek erejét nem igénybevéve. Mi Jordannal azt gondoltuk azonban, hogy együtt erősebben leszünk mint külön, és útnak indultunk mi is a Jordantól kapott célpontokra, ahogyan azt aktív szövetségesek esetében szokás.

Ekkor azonban teljesen váratlan és megdöbbentő dolog történt. Aranybanya megtudta (nem tőlünk), hogy Jordan az ő kifejezett tiltása ellenére bevont a szervezésbe minket is. Ezen olyan éktelen haragra gerjedt, hogy oszlatta az éppen klánszintű támadás közepén, lendületben lévő klánt. És éppen Jordant tette meg bűnbaknak. Jordan pedig akire okos és bátor kiállása révén addigra mint az északi összefogás egyik nagy várományására tekintettünk, minden marasztaló levelünk ellenére a játék abbahagyása mellett döntött. Döbbenten néztük a reménybeli szövetségesünk teljesen váratlan széthullását, legjobbjaik játéktól való elfordulását. Ezt követően Zorken99, az északi összefogás másik nagy alakja, a Vv maradéka helyén megalakította az ERŐ klánt. Az ERŐ első lépésével - látva az Elmék határozott és aktív részvételét az elindított támadásban - szilárdan hitet tett az ERŐ - Elmék szövetség mellett. És mindezen túl MNT-t kötött a KH-val, elfogadva Észak egységének eszméjét. Ekkor került minden a helyére . Keletről nyugat felé így sorakozott fel a szövetség az MHC és csatlósaival szemben: Keleten a BaBel, északkeleten a Gladiátorok, Északon és a centrumban az Elmék, északnyugaton az ERŐ, nyugaton a KH és délnyugaton a PHX. Ellenfeleink pedig az MHC két TOP1 és TOP2 klánja, az ÖREG és (a PHX-et aktuálisan eláruló) déli EEM klán lett.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története 8. rész

19. Az első elakadó =MHC= henger

A KH létrejötte (s ezzel az ODA elvesztése) érzékenyen érintette Montipapáékat. Hamar meg is találták a következő MHC henger célpontját, a rebellis decastellor személyében. decastellor és a frissen alakult KH azonnal szövetségi segítséget kért a henger kivédésére, és nemcsak kért de kapott is. Az okos védelemszervezés és a lelkes védelemküldés, valamint vasutas a helyettes révén ez lett a V18 első kivédekezett MHC hengere. Az első komoly csatanyerés - védekezésben ezúttal. Kellett már nagyon... A szövetségnek szüksége volt rá, mint egy falat kenyérre, hiszen közben keleten az MHC lépésről lépésre tolta észak felé a frontot, a BaBel frontjátékosainak segítségkéréseitől volt hangos a fórum. Joggal, mert hatalmas nyomás nehezedett rájuk. Az MHC ebben az időben a frontja teljes szélességében kezdeményező volt, kivételt képzetett ez alól az MHC szövetséges Öreg klán, akiket északon az Elmék és a Gladiátorok ebben az időben módszeresen nyomtak vissza délre.

Elengedehetetlen volt egy szövetségi védelmi stratégia kidolgozása és megvalósítása. Az ODA KH-vá alakulása és az Öreg visszaszorítása révén a szövetség már komoly hátországgal rendelkezett. Az összesített erőviszonyok birtokolt faluszám tekintetében teljesen kiegyenlítettek voltak. Megindult az MHC front szövetségi szintű bevédése. Alapelvként a keleti rész a keleti frontot védte, az északi a centrumot a nyugati félteke pedig a nyugati frontra küldte a védőket. Klán hovatartozástól függetlenül. A Gladiátorok nagy számban küldték a védelmet a BaBelnek, az Elmék pedig a KH-nak, illetve az ERŐ-nek. A déli PHX ebben az időben még kicsinysége és messzesége miatt kiesett a látóterünkből…
A KH és a PHX egymáshoz relatíve közeli klánokként ide-oda segítették egymást, éppen ki volt nagyobb nyomás alatt.

Az ERŐ klánnál megalakulását követően sajnos komoly vezetői válság kezdődött, aminek oka a korábbi vezetők inaktivitásba fordulása. Erőiket lekötötte az egyéni védekezés illetve a klánoszlatásokba belefáradó tagjaik újra aktivizálása. Nagyban erősödtek az Elmék - ERŐ kapcsolatok és rendeződött a korábbi nem felhőtlen KH-ERŐ viszony is.

20. Együtt Egymásért, Együtt az Elmékkel

Olvashattunk korábban az E.E. Gladiátorokba töténő beolvadásáról, s ezzel egy komoly északi-északkeleti erő kialakulásáról. Ez a beolvadás nem ment zökkenőmentesen. Teljesen más mentalitású két csapat és vezetőség bútorozott össze - kényszerből. A formális vezetés Marcos kezében volt, az általa meghatározott munkamegosztás szerint ő szervezte az inaktívak belső foglalásait. A frontra való kijutást viszont és a klántámadások szervezésének munkáját viszont az E.E. korábbi vezetői végezték. S tette ezt nyilván mindenki a saját elvei szerint, ami nem igazán egyezett a másik érdekeivel. A Gladiátotok a mintegy 1 közös hónap alatt 2 komoly klán kitámadást hajtottak végre - zömében a korábbi E.E. tagok részvételével az ÖREG klán egy-egy területére, míg közben Marcos és köre nem kevés inaktív társuk falvait vonta - harc nélkül - saját irányítás alá. Az E.E. elégedetlen volt a Gls másik felének harci aktivitásával, és roppantul idegesítette őket, hogy néhányan harc nélkül növekszenek gyorsabban náluk. Marcosékat pedig egyre jobban idegesítette az E.E. játékosok aktivitása, amivel nemcsak a frontra szerettek volna kijutni, de a hátország építését is erőltették, konfliktusok garmadát generálva ezzel a belső foglalásokból élő környezetükkel. Nemcsak a Gladiátorok másik felével, de a Grimanyó vezette BaBel-lel is, akik viszont hagyományosan a Gladiátorok legfőbb támaszainak számítottak.

A belső feszültség és elégedetlenség addig fokozódott, míg egy alkalommal egy az E.E. által befoglalni kívánt inaktív játékos falvait egy másik Gladiátor tag nem védte be ellenük. S ez ki nem derült. Ebben a pillanatban a Gladiátorok kettészakadtak. Az E.E. vezetők dühe hatalmas volt, azonnal elhagyták az ellenük dolgozónak érzett befogadó klánjukat és újra megalakították az E.E.-t. A tagságuk nagy ovációja közepette. Az "egyiptomi fogság" végéből fakadó belső lelkesedést beárnyékolta azonban a rájuk nézve rettenetesen veszélyes diplomáciai helyzet. A Gladiátorok bennmaradó része a renitens szakadárokra azonnal szövetségi hadüzenetet kért, ami tekintve a korábbi rengeteg apró súrlódást, a BaBel-től és vezetőjüktől Grimanyótól sem állt messze. Az Elmék azonban megtapasztalva az E.E. valódi természetét és céljait, ami az Elmékkel tökéletesen megegyezett, segítő kezet nyújtott az E.E. számára. Abban a helyzetben talán elérhettük volna, hogy az E.E. az Elmék keretein belül beolvadva, vagy alklánként működjön tovább, azonban ez nem volt célunk. Sokkal fontosabbnak tartottuk a klánunk hizlalásánál egy őszintén baráti, velünk mindenben együttműködni képes testvérklán életképességét, és sikeres működését. A megbeszélésünket követően az E.E. a testvérkláni státusz kinyilvánításaként fölvette az Együtt az Elmékkel nevet, és ezt követően teljesen önálló szervezésű és vezetésű testvérklánként működött tovább. Céljainkat és stratégiánkat folyamatosan egyeztetve a jövőben. Az E.E. az Elmék mellettük való kiállása révén a szövetség tagjává válhatott.

Az aktív felét elvesztő Gladiátorok pedig ezt követően hamarosan megtértek anyjuk, Grimanyó kebelére. A BaBel jó szokásához híven beolvasztotta a Gladiátorok eredeti tagságát.
 

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története 9. rész

21. Az ERŐ csatlakozása, Jordan visszatér

A kutyaszorítóba kerülő Öreg fontosságát felismerve az MHC rengeteg katát és lovagot rendelt az Öreg játékosainak északi frontjára. Megállítani, vagy legalább lelassítani az Elmék és szövetségeseink előrenyomulását. Közben keresték a fogást a szövetségen. A BaBel mellett az új célpontjuk az ERŐ klán lett. Általános támadás indult a vezetőjüket kereső friss klán ellen délről. Az ÖREG hathatós részvételével. Az Elmék és az ERŐ hátországából jelentős mennyiségű védő indult el a front felé, legtöbb a leggyorsabban kérő fronthelyzetben lévő Hunkaltman falui felé. A védők megérkezése után azonban Hunkaltman oldalt váltott, és csatlakozott az ÖREG-hez. Később kiderült eredetileg is az MHC beépített embere volt. Célját elérte, a távoli védőket magához irányította, majd látszat korrektséggel hazaküldte őket. Az inaktivitás hullámmal és Hunkaltman dezertálásával sújtott ERŐ vezetését a nyugaton a KH határvidékén elhelyezkedő wantoo vállalta magára. Benne egy érzékeny, de a végsőkig tisztességes őszinte játékost ismertünk meg. Nem akart ő vezér lenni, inkább önfeláldozás volt a vezetés magára vállalása, mint önmegvalósítás. Sajnos vezetése alatt sem sikerült megállítani az aktivitásvesztést az ERŐ-ben. Politikailag viszont hatalmas tettet hajtott végre. Az ERŐ helyét visszafordíthatatlanul kijelölte az Elmék oldalán. Pár hét múlva az ERŐ klán megmaradt harcosai saját döntés alapján önként csatlakoztak az Elmékhez. Wantoo jó kapitányként utolsóként érkezett meg, meglehetősen elfáradva.

Előtte azonban levelet kaptam Jordantól, amiben visszatérésének lehetőségét jelentette be. Hatalmas örömmel üdvözöltem a hírt. Kiderült azonban hamarosan, hogy nem saját fiókkal tér vissza, hanem egy TOP10-es játékos fiókját fogja tovább vinni. Fülike1973-ét. Kiderült ezen felül az is, hogy nem eldöntött tény az, hogy Jordan Fülike fiókjában az északiak oldalán akar harcolni. Déli barátai is erősen hívták. A Fülike fiók és Jordan megnyerését a céljainkhoz vezető következő ajtó kulcsának tartva levelet írtam neki, bízva abban, hogy az érveim erősebbek lesznek a másik oldal csábításához képest. Nem tagadtam, hogy hatalmas szükségünk van rá, nem tagadtam azt sem, hogy nagyon jó játékosnak, és vezetőnek ismertem meg eddig. Megosztottam vele azt a meggyőződésemet, hogy a játéknak ebben a szankaszában az MHC oldalán már nem lehet nagyot alkotni. A győztes pozícióban lévő MHC-hez csatlakozva győzni annyit jelenthet csak, hogy az esélyekhez igazodva hozza a kötelezőt. Meggyőződésem volt, hogy mi ennél többre vagyunk hivatottak. Hiszen nagyot alkotni ezen a világon csak az MHC-vel szemben lehet! Az MHC győzelmi listáján ott lehet bárki neve - észrevétlen. Viszont az MHC-t legyőzők nevei nagybetűvel kerülnek majd be a KH történelemkönyvekbe. Jordan napokra eltűnt ezt követően, aludhatott rá párat, majd bejelentette, hogy a Fülike acc-cal együtt hozzánk csatlakozik. Egy feltétellel: ha ő foglalhatja be egykori mentora a nemrég még TOP1-es , de a játékot abbahagyó Aranybanya falvait. Ennek nem tudtam, de nem is alkartam ellentmondani. Jordan személyes MNT-kötött déli MHC-s szomszédjával a fiókja rendbeszedése idejére. Erről korrekt módon tájékoztatott, a bizalmunkat elnyerve nagy nyereségként tekintettünk rá. Annak ellenére volt szükséges ezt megemlítenem, hogy később a kapcsolatunk félresiklott. Jordan a Fülike fiókban lassan de gyökeresen megváltozott. Képtelen volt beilleszkedni az Elmék rendszerébe. Hol külön utakon járva provokációkkal tette folyamatosan próbára az Elmék belső egységét és szövetségesi rendszerét. Hol pedig a legnagyobb segítségnek igérkezett. És ezt a kétarcúságát párnaponta váltogatta.

Az ERŐ csatlakozásával az Elmék az MHC két klánja és a BaBel mögött TOP4-es klánná vált de ami ennél fontosabb: másfél kontinensnyi szélességben közvetlen MHC - Elmék frontvonal jött létre. A játék megkezdődött.

22. Végvári harcok

Az ERŐ csatlakozásával nemcsak komoly és elhivatott játékosok kerültek az Elmék-be, de nem kevés inaktív, belső foglalásra kiadandó fiók is. Köztük olyanok is, mint cash…-é, akinek szinte minden faluja közvetlen az MHC fronton volt megtalálható. Az első nagy szervezett akciónk - miközben Jordan a Fülike fiókban kizárólagosan foglalta be az elképesztő mennyiségű aranybanya falut, cash… frontfaluinak befoglalása volt. Egyetlen éjszaka alatt 80 frontfalut vettünk át tőle, közvetlen aktív MHC-s szomszédok mellett. A védelmek időzítése révén a közvetlen közelről érkező MHC-s támadások nagy része lepergett a falakról. Több esetben azonban olyan komoly támadás érte a frissen foglalt falukat a front túloldaláról, hogy a beküldött védelem is kevésnek bizonyult. Komoly egyéni jellegű végvári harcok kezdődtek a front széles területén. Cash.. falvainak átvétele azonban a pontos szervezés és végrehajtás révén alapvetően sikeresen zajlottak le, ennek köszönhetően addig fronttól távoli Elmés társaink közvetlen frontfalukat vettek birtokba.
Eközben én egy merész húzással terelő fakelés mellett a dezertőr Hunkaltman egy piros tengerben lévő falucsoportját vettem célba és sikeres rajtaütéssel fél tucat falut foglaltam közvetlenül a front mögött az Öreg eddig még megkimélt tagjai és az MHC-s Tofi71 falvai között. Komoly és technikás harcok kezdődtek a faluk megtartásáért, és újabbakkal történő kibővítéséért. Ennek révén egymás teljesítményét elismerve kerültem kapcsolatba, lövészárok barátságba Tofi71-gyel. A vele való szüntelen csatározás lett számomra a V18 harcászatilag legemlékezetesebb időszaka. Közben frissen befogadott társunk Norb1997 K44 déli részén lévő sziget falucsoportját védtük meg X+1 db MHC-s befoglalási kisérlettel szemben. Meglehetősen messziről, de annál nagyobb aktivitással. A legfényesebb nap alkalmával Norb egyetlen nap alatt 30 millió LEV-vel gazdagodott, köszönhetően többek között Emperor 200 nuke-jának is.
Cash.. faluinak befoglalása Norb faluinak megtartása, valamint az én front mögé történő betörésem révén az Elmék aktív alapemberei elfoglalták helyüket a fronton. A hosszú és kemény, de sikeres végvári harcok után az Elmék készen állt egy általános és teljes frontra kiterjedő támadásra az MHC-vel szemben.
 

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története 10. rész

23. Válság keleten

Az Elmék poziíció nyerésével és megerősödésével egyidőben a keleti BaBel válságból válságba sodródott. Ennek oka az MHC tehetségesebb csoportjának aktivitása mellett a klán vezetési ellentmondásai voltak. A több klánból összeolvasztott BaBel legfontosabb oszlopai Visitors, Little John , fater, Kecskés84, valamint Veron. voltak. És mindőjük felett ott trónolt grimanyó. Az a grimanyó, aki igen komoly körleveleket tudott írni a tagságnak, aki kihirdette az MHC által szorongatott klán zárását. A klán zárása azt jelentette az ő értelmezésében, hogy bárkit befogadnak kilépni a klánból viszont csak faluk nélkül lehet. Aki egyszer belépett, annak falui onnantól a klánban kell maradjanak. Szövetségre való tekintet nélkül is. Mindezek a feltételek egy Aranybanya, vasutas , vagy egy Montipapa szájából ha szokatlanok is lehettek volna, mégis komolyan kellett volna venni őket. Mit tegyenek a BaBel tagok (és a szövetségesek) azonban egy olyan vezér keménykedéseivel kapcsolatban, aki a V18 története során egyetlen egy támadást nem indított még az MHC-ra, foglalási statja pedig nulla foglalás mellett 30 faluvesztést mutatott velük szemben.

Az Elmék kijelentette, hogy nem toboroz a szövetségesektől, de a szövetségestől hozzá önként átjelentkezőknek nem mond automatikusan nemet. Mivel az Elmék továbbra sem fogadta el a klán Grimanyó féle zárására vonatkozó elvét, ezért az Elmék vezetése és Grimanyó közötti viszony egyre feszültebbé vált. Az Elmék részéről kisérlet is történt a BaBel megerősítésére oly módon, hogy feltétlen támogatásunkról biztosítottuk Veron.-t és Little John-t egy esetleges vezetőváltás esetére. Melynek célja az északi szövetség legnagyobb bizonytalansági pontja Grimanyó háttérbe szorítása lett volna. Ez azonban nem történt meg. Veron. továbbra is Grimanyó és jómagam kibékítésén fáradozott.

Közben volt Elmék társunk, a tőlünk Elmék akadémia megalapítása szándékával kilépő Dafke frissen alapított klánjával kiutat kínált a klán zárásának Grimanyó féle eszméjét elfogadni képtelen, de az MHC ellen harcolni akaró volt Sörpapok és BabEl tagok számára. Sajnos Dafke nagyon hamar az Elmék által vállalhatatlan irányba fordult el, melynek révén annyira megromlott a viszonyuk Grimanyóval és a BaBel-lel, hogy kis csapatával az MHC-hoz is képes volt csatlakozni, a BaBel vezére iránt érzett (egyébként érthető) ellenszenvétől elvakulva megtagadva mindazt amit korábban vallott.

A BaBel-ben Veron. tartotta a lelket, Little John és fater pedig mutatta a példát. Akik ketten sajnos méltatlanul háttérben maradtak nagyon sokáig. A BaBelt a belső meghasonlások mellett a soraikba férkőzött MHC kémek munkája révén a totális katonai sikertelenség is sújtotta. Képtelenek voltak kémbiztos támadásokat szervezni, így a kitámadásaik során mindig a fő célpontban várta őket pont akkor asereg, ami a támadások kivédéséhez elegendő volt. Ugyanakkor az MHC mindig oda tudott ütni, aki éppen helyettesítés alatt állt, vagy pedig hiába kért megelőző védelmet, de nem kapott eleget. A BaBel ebben a helyzetben Veron. emberfeletti belső és diplomáciai munkájának köszönhetően volt csak képes talpon maradni. Az MHC mindezt pontosan látva eközben tovább fokozta a BaBEl-re nehezedő nyomást.

24. A sorsfordító klántalálkozó

Május végén az MHC vezetése elkövette az addigi legnagyobb baklövését, amit csak magára valamit is adó klán elkövethet. A West győzelmével véget ért a V2, s az azt kivívó tagok, köztük a V18 déli részén vitézkedő kicsi PHX a magyar KH történelem egyik legnagyobb szervergyőzelmét megünneplő klántalálkozót terveztek. Előtte sokak szerint naívana - szerintem csupán az ellenfél tisztességében bízva időben értesítést küldtek Montipapának a klántalálkozóról, kérve, hogy amennyiben lehetséges, arra a 2 napra ne szervezzenek klánszintű szervezett támamdást rájuk. Majdnem-tűzszünetet kértek erre a 2 napra. Ezt korrekten és nagyvonalúan meg is lehetett volna adni, de egyenesen és tisztességesen el is lehetett volna utasítani. Montipapa az előzőt választotta: megígérte semmilyen klántámadást nem szerveznek arra a napra, sőt, ha ilyenről mint vezér tudomást szerezne, azt leállíttatja. Végül jó szórakozást kívánt. A PHX ezt megköszönve az igéretben bízva, megtartotta a klántalálkozót. Azt a klántalálkozót, ahol régi V2-es a V18-as társaikkal együtt döbbenten látták, hogy szinte a teljes MHC tábor támadásba lendült aznapi érkezéssel. A PHX egy nap alatt több száz falut bukott az MHC vezetés gerinctelensége jóvoltából. Addig jól megtartott PHX állások tucatjai lettek áttörve. Az MHC, ha csak ezt a gyalázatos napot nézzük, fényes győzelmet aratott, hadászatilag a déli front legfontosabb csatáját nyerte meg. Azonban ennek a gyalázatos támadásnak a következtében végül elvesztette a háborút... Alig 2 hónap múlva méghozzá.

A szó- és hitszegő támadás elképesztő mértékben tüzelte fel az együtt egymás társaságában ünnepelni összegyűlt West tagságot. Azon nyomban régi a V18-on addig nem jelen lévő West frontemberek regeltek szolidaritásból a V18-ra, illetve vettek át halódó fiókokat a PHX-en belül. A PHX játékosállománya hirtelen nagyon megerősödött. A védekezés felkeményedett, az MHC henger megtorpant. Mindeközben a külső fórumon, és magánbeszélgetésekben sem mulasztottam el adózni az MHC szavának hiteltelensége előtt. A támadás mellett felsorakozó MHC tagok egymás után írták le magukat erkölcsileg a KH közönsége előtt. Az amúgy sem az igazság bajnokaként számon tartott MHC egyre inkább közutálatnak örvendett ezt követően. Mindent elkövettünk, hogy a V18 sőt a KH világ megismerje az MHC igéreteinek a komolyságát. Az MHC a PHX klántalálkozóba való betámadással morális mélyrepülésbe kezdett. A vállalhatatlan tettük miatti felháborodás nyilvánvanóan az MHC-n belüli visszhangot is vetett - nem éppen tovább erősítve az MHC egységét.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története 11. rész

25. Az E.E. elindul … és Respiii megáll.

Eljött a nyár. A nyár, ami mindig átrajzolja a klánok aktivitási térképét. Vannak, akik nyáron válnak igazán aktívvá, másoknál a jó idő, sokkal több munkát így kevesebb KH-ra fordítható időt jelent. Ezt a tézist az addig egyik legaktívabb MHC tag, az MHC egyik arcaként megismert Respiii révén kívántuk tesztelni. Respii nem sokkal korábban ízekre szedte az egyik BaBel-es tag fiókját a K54 déli részén, és erről a fiók tulajdonosát fölöttébb bosszantó videót is közzétett. Xenia pedig, akinek a videóban szereplő fiókja hogyhogynem éppen helyettesítés alatt állt Respii támadása idején - bosszút esküdött. A BaBel azonban képtelen volt bármiféle válaszcsapásra, így Xenia - és a frontra való hatékony kijutásért folyamatosan és hatékonyan dolgozó E.E. érdekei hirtelen egyirányba igazodtak. Miután a BaBel Visitors faluit féltve ismét segítséget kért összes szövetségesétől, megszületett a nagyszabású terv Respii lekötésére. Ennek oroszlánrészét az E.E. vállalta magára. A terv alapján heteken keresztül folyamatosan 10000-es nagyságrendű támadást toltak Respiire - zömmel faket, de nemcsak azt. Respii ehhez nem volt hozzászokva. Előbb csak bosszantotta, hogy a napi többezer bejövő mellett nem tud normálisan támadni, később belefásult az egészbe, és különben is itt a nyár - a mezőgazdasági betakarítások ideje…

Az E.E. a Respii-re való megindulásáig addig már egy óriási csatanyerésen volt túl. Az első önálló támadásuk során betörtek Emperor falui közé, és ott BaBel és Elmék védők segítségével is stabilizálni tudták az elfoglalt faluk jelentős részét. Emperor oroszlánként küzdött, de sok (lelkes és szervezett) lúd disznót győzött ebben az esetben is. Emperor felszámolásába bekapcsolódott hamarosan a BaBel 2 oszlopa fater és Little John is, teljessé téve az Öreg klán és vezére felett aratott szövetségi diadalt.

Ezt követően kapta a nyakába Respii - és koiponty is - a sikerükön még inkább fellelkesült E.E. tagságot. Akik Xenia (és a nyári munkák :p) segítségével szorgos hangyaként apránként hordták szét Respii faluit. Az MHC Respii forgalomból való kivonásával az érzékenynél is nagyobb veszteséget szenvedett el. Köszönhetően elsősorban az E.E. hihetelen aktivitásának.

26. Szaporodó felhők nyugaton

Az MHC felett gyülekeztek a komolyabb fellegek. De jutott belőle nekünk is. Fülike (Jordan) az Aranybanya és Cash.. faluk elfogyását követően megindult és imponáló hatékonysággal rendezte le déli szomszédját Surrex-et. Sajnos a sikert gyakran nehezebb feldolgozni, mint a veszteséget, így járt Fülike is. A következő belső foglalásnál már mint az Elmék kvázi vezetője jelentette ki, hogy bizonyos falukra ő tart igényt, és nem fogja érdekelni sem szövetséges, sem klántárs lakata. A kijelentés és a belőle megnyilvánuló egoizmus ugyan nem volt összeegyeztethető az Elmék szellemiségével, de a legkisebb szükséges beavatkozás elve mentén nem nyitottam még erről vitát. Sőt, azért, hogy a borítékolható konfliktusoknak elejét vegyem, 4-5 falu lakatolásával segítettem Fülikének, nehogy ütközzön másokkal ezeken. Azonban a lakatolásom miértjéről (arról, hogy a falukat neki szánom) elfelejtettem tájékoztatni őt. Ő pedig, mintha tudta volna mit jelent a lakatom, rövid úton rá is ment a falukra és elfoglalta azokat -"Igéretének" megfelelően. Levélben kérdeztem tőle, honnan tudta hogy azokat a falukat neki szántam? Ő pedig válaszolt, hogy nem tudta, de mivel ezeket ő magának akarta nem is érdekelte miért lakatoltam. Fülike azzal, hogy tudatosan semmibe vette vezérének lakatjait - nyíltan kivonta magát a vezetésem alól. Az Elmék tagsága egy ezt követő - általam kezdeményezett bizalmi szavazás keretében egy emberként erősítettek meg abban, hogy engem szeretnének továbbra is az Elmék élén látni. Jordannak kemény helyreutasító levelet írtam, aki azt igérte, megpróbál "viselkedni" a jövőben… Próbált, de nem igazán sikerült neki. Közben részben Fülike arronanciája miatt is, egyre több konfliktus alakult ki az Elmék és a KH határvidékén. A konfliktus alapja a KH Elmék "területen" lévő toborzásai voltak. A KH megalakulásakor megígérte, hogy az Elmék területen lévő szórvány tagjaikat leköltöztetik délnyugatra magukhoz. Ehelyett sokszorosára nőtt a KH falvak száma az Elmék északnyugati hátországa mögött. Fülike már már a KH ellen készült, ismét szembekerültünk egymással azzal, hogy a szövetséges oldalára álltam egy aktuálisan kipattanó vitában vele szemben. Mindeközben a beigért klánszintű támadás megszervezésével csak nem haladt. A nagy klántámadás szervezését, amihez az állásokat addigra már elfoglaltuk végül júliusban én vettem saját kézbe.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története - 12. rész

27. A nagy támadás előkészületei

A nagy támadás szervezése immár egy TOP3-as klán számára óriási feladat volt - nekem legalábbis. Ugyanis ha valamit csinálok, azt szeretem alaposan csinálni. Munka mellett, gyakran munka helyett végeztem a szervezést. Térképeket gyártottam, csoportokat alkottam, távolságokat méregettem, a szóba jöhető célpontokat elemezgettem aktivitás, falvak elhelyezkedése, a hátország mérete és ismert habitus alapján. Aztán izzítani kellett a klánt a feladatra. A következő (ilyenkor szokásos) levelet kapta meg mindenki bevezetésként:

Társaim az Elmékben! „Kívülállók” és belülállók egyaránt!

Elég szépen haladtunk az elmúlt időszakban déli irányban. Gratulálok a klánnak, a csapat ebben bármilyen formában résztvevő tagjainak. A nyugati fronton Fülike vezérletével Surrex-et sikerült megtörnünk, a keleti frontunkon Gork, Gonosz11, renagabor és Hubicsek Gerzsonykát kergette ki ebből a világból. Középen a beékelődött tofi kitakarítására tett erőfeszítéseink bár hoztak eredményeket, nem értek el átütő sikert. Fokozatosan szorítjuk vissza, de megtörni még nem tudtuk egyelőre. Sajnos, amíg nyugaton a KH-val és a PHX vitézségével együtt sikeresen töltjük fel kék homokkal a piros tenger partját, addig keleten a BaBel frontján fordított a helyzet.

Szépen haladtunk, de egy igazi nagy dobással adósok vagyunk. Korábban be volt már harangozva egy klán- sőt szövetségi szintű összehangolt támadás. Ezzel nagyot léphetünk mi is előre, újabbat, és keletet is tehermentesíthetjük. Ez következik most. Így készüljetek!!

Az összehangolt támadás csapódási ideje szerdán csütörtökön lesz. A szövetséges klánokkal egyidőben. Több helyszínre fogunk egyidőben csapást mérni. erős fake támogatással. Nagyon fontos, hogy most minden egyes tagunk odategye magát. Minden eszközzel, ami a rendelkezésére áll.

Alapelvárás mindenkitől a falui 10%-ának megfelelő nuke felajánlása az akcióra.

Erről mindenkitől visszaigazoló jelentést kérek! Lehet több nukeot is felajánlani, köszönettel elfogadjuk, vagy indoklással kevesebbet. valószínűleg ezt is megértjük majd.  Aki nem igazolja vissza egy nyugtázó válasszal ezt a levelet nekem( péntek estig!), attól automatikusan 10% nuke elküldését várom el a mindenkinek személy szerint külön levélben kiküldött célpontokra. Nagyszámú fake elküldése mellett! A célpontokat tartalmazó levelet vagy tőlem vagy a csoportvezetőitektől kapjátok majd meg. A csoportvezetők feladata lesz az indítások ellenőrzése, a véletlen bealvás megelőzése, megakadályozása ők is rajta legyenek, hogy a csoport tagok a kapott feladatot necsak teljesítsék - de jól teljesítsék! Szerencsére van háborús statisztikánk. Onnan pontosan lehet látni ki milyen aktivitással támadott. Az igazolatlanul kimaradók szankcionálva lesznek. Akár komoly klán átszervezés keretében is. Most megmutathatja mindenki, hogy a csapatunk szekerét aktívan és eredményesen tolja. Mindegy hogy kicsik vagyunk, vagy nagyok, ami a csövön kifér! Várom a visszajelzéseket, MINDENKITŐL! és persze az extra nuke felajánlásokat is.

Nemesekkel is készüljetek! Távoli nemesvonatokkal is operálni fogunk. Azok is elindulnak, akiknek jelenleg nincs frontjuk délen.

Hajrá Elmék, hajrá Észak!

Arkhimédész


A következő levélből kiderültek a konkrét teendők is.

Sziasztok!

Megkezdem a célpontok küldését személyekre bontva. Külön levélben kapja meg a saját célpontját mindenki ma késő estig.

Többféle teendő lesz. Mindegyik egyformán fontos.

1. Kiküldeni a megadott falukra az előírt számú nukeot.
2. Kiküldeni a megadott célpontra az előírt számú nuke-nak látszó faket. Nagyon fontos!
3. A csoportonként megkapott 2-2 fake script segítségével vagy manuálisan iszonyat mennyiségű fake kiküldése a scriptben szereplő célpontokra. Érkezés nappal.
4. A kiküldött nukeok csapódási időpontját támadott falvanként csoportosítva mindenki küldje meg a csoportvezetőjének! A csoportvezető feladata lesz eljuttatni azt a nemesező játékostársunknak.
5. A beérkezett támadásokról az érdemi jelentéseket fel kell tenni a fórumra, és el kell küldeni a csoportvezetőnek is!

A csoportvezetők feladata a támadások kiküldésének ellenőrzése, valamint a csapódás napján a csoport koordinációja. A többi csoportvezetővel való kapcsolattartás információcsere. (Lesz olyan, hogy más csoport tagjai takarítanak egy másik csoport tagjainak nemesei előtt!)

Sok sikert, lelkesek legyetek és pontosak! És ha így lesz, akkor szerdán az MHC igen nagy fejfájásra ébred majd!

Hajrá Elmék! Hajrá észak!


A csapódás július 24-re, szerdára esett. majdnem 2000 nuke, 4000 nuke-nak látszó időzített fake, és további megszámlálhatalan tömegfake indult útnak. Nemcsak fake támadásokat küldtünk, de fake erősítéseket is a káosz elméletnek megfelelő randomnak tűnő célpontokra. A fő célpontok tofi71, Medve1, Emperor és sziszani voltak. A nemesek legyártva a közelben várakoztak. A védőket megosztó időzített fake előkészítést Medve1 és Zantex kapták legnagyobb számban. Nagy izgalommal vártuk a csapódás napját. Főként, hogy a másik oldalról kapott elismerő jelzések visszaigazolni látszottak a támadás előkészítésébe és lebonyolításába fektetett munkát.


28. Egy nem várt közjáték

Azt hiszem két nappal a tervezett csapódás előtt váratlan dolog történt. Éjjel leveleket kaptam a teljesen izgatott és tanácstalan Fülikétől, de mivel aludtam nem tudtam rájuk időben válaszolni. A levelekben tudatta velem, hogy egy az MHC elleni elvtelen szabotázsról szerzett tudomást. A szabotázs jellegéről azonban nem volt információnk, csak a hatásáról. Azt tapasztaltuk, hogy Zantex fiókja egy rosszindulatú kód kezébe került valahogyan, és Zantex összes falujából támadás érkezik egy db kis pontszámú játékosunk távoli északi falujára. A falvak szándékos leürítésétről a szabotőr helyettes levélben tájékoztatta Fülikét, aki ezzel az információval nem tudott mit kezdeni. Javasolta a távoli kis falu azonnali bevédését, és javasolta soha vissza nem térő nagy lehetőségként Zantex azonnali lerohanását - a támadási tervünket felborítva.
Mint másnap napközben sűrű levelezés és telefonozás után kiderült, az MHC egy -még másik világban kinevelődött - régi ellensége vette a fejébe azt, hogy tönkreteszi a játékukat, s ebben semmilyen eszköztől nem riad vissza. Valahogyan beférkőzött egy inaktívvá váló accba, majd onnan helyettesítést vállalt és kapott is az Elmék fronton elhelyezkedő Zantex fiókjában. Ekkor látta elérkezettnek az időt és ránkürítette a szerencsétlen összes faluját. Úgy, hogy lehetőleg semmi ne érkezzen haza onnan. Mikor ez kiderült azonnal körlevélben hirdettem ki, hogy Zantex-re csak az eredeti támadási tervben előirányzott támadásokat szabad elindítani. Egyébként támadási tilalmat léptettem életbe vele kapcsolatban. A megtámadott falut azonban tisztességesen bevédtük. Csatlakoztunk továbbá a supporthoz írott kéréshez a Zantex fiók visszaállítását kérve eredeti állapotába. Zantex ezt a gesztust nagyra tartotta, a support pedig a fiókot visszaállította. és egy hétre nem támadhatóvá minősítette.
A támadásunk az eredeti tervnek megfelelően folytatódott egy kivétellel. Fülike, aki nem bírta megvárni a vizsgálat végét, még a támadási tilalom bevezetése előtt lerohanta Zantex faluit, és kb féltucat falut zsákmányolt tőle még a visszaállítás előtt. Ezt követően megbánta tettét és sajátos penitenciát rótt ki magára: Megfogadta "vezeklésként" hogy augusztusig ő már nem támad MHC-s játékost. És valóban nem is támadta az MHC-t innentől...
 

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története 13. rész

29. Az áttörés - és egy korszak véget ér

Szép nyári nap volt. Reggelre virradóra egy teljes felderítőfalu teljes lakosságát küldtem ki erősítésbe a környező támadott falukba 10-esével erősítésbe. Ők aztán pontosan küldték számomra az információkat a benn lévő védők százalékos veszteségeiről minden beérkező támadás után. Én pedig tovább küldtem tovább az infókat a nemeselésre kijelölt társunknak azonnal. Tomi61 társunk fiókjánál voltunk gondban, ugyanis kulcspozícióban volt foglalások szempontjából, de nem tudott itt lenni. A helyettesítés viszont értelmetlen lett volna, Emperort akit foglalnia kellett volna ugyanis minden társunk támadta. Végül vasutas vállalta el tomi61 helyettesítését a PHX klánból, aki a feladatban lubickolva egymaga 27 falut foglalt aznap Emperortól a távoli takarítók mögött nemesekkel érkezve. A nagy támadásunk összefoglalóját először a klánnak másnap kiküldött szokásos értékelés adta meg.

Sziasztok Elmék!

Hát akkor jöjjön az összefoglalás. :)

Ez volt az eddigi legnagyobb szabású szervezett akciónk. A szerdai csapódási időpontot a régen várt közös E.E. - BaBel akció időpontjához igazítottuk, előzetesen egy elterelő akció kivitelezésére kaptunk felkérést, amit aztán annál magasabb szintre emeltünk. :)

A klán 90%-a résztvett benne, több mint 1800 nukkal és legalább kétszer annyi fakkel támadtuk a teljes MHC frontvonalat. Olyan támadást zúdítottunk együtt az MHC északnyugati játékosaira, amilyet még nem láttak védekezőként ezen a világon. Ők ezt hengernek neveznék, mi nevezzük inkább viharnak. Mennydörgéssel, villámlással, ahol a villámok irányítottan csapkodtak bele az ellenséges faluk gyülekezőhelyeire. :)

A támadásunk hatására az E.E. és a BaBel által korábban már alaposan megdolgozott és kifárasztott Emperor úgy döntött feladja ezt a szervert. Erről wantoo és dusi társunkat levélben értesítette. És valóban a tegnapi napon itt volt még,de már nem látta értelmét a védekezésnek. Tőle tegnap reggel óta 35 falut hoztunk.

De nem Emperor volt az egyetlen célpont. Mellette medve1, bigi74, köpködő cobra, belati, jana061 és persze tofi71-re mentek éles támadások. Átütő sikert Emperornál, tofinál, és jana061-nél értünk el. Zantex-et a support megvédte a támadásainktól.

Tegnap reggel óta összesen 101 falut foglaltunk az ellenségtől, amiből 5-öt vettek vissza. Ez olyan fantasztikus eredmény, ami alapjaiban rengette meg az MHC legyőzhetetlenségi nimbuszát. Meggyőződésem, hogy ezzel, és az abba nem hagyható folyamatos támadásainkkal az MHC morálisan megtörhetővé vált. Soha nem volt még hatalmas ellenfelünk ilyen közel a vereséghez. Lehet ez még nagyon messze van. De a tegnapi nap után minden aktív MHC-s homlokán végigvonult a kudarc nehéz árnyéka.

Személy szerint köszönöm mindenkinek a nagyszerű helytállást! Kiemelni sajnos nem tudok mindenkit, mert az időnk véges, csak a legjobbakkal tehetem ezt ezúttal. Javaslom nézzétek meg a háborús statot. A tegnapi nappal. Ott van rajta majdnem az egész klán! Ez a tegnapi siker ez együvé tartozásunk erdménye, de akkor tudja csak kifejteni valódi hatását a V18 jövőjére nézve, ha ez így is marad.

Először is köszönöm a csoportvezetőink munkáját, akik a nemeseket fake scripteket szervezve, leosztva helyzetbe hozták a befejező csatárainkat, köszönöm a fronttól távoli tagjainknak a rengeteg romboló támadást amit elküldtek, és köszönöm az erősítéseket is, amit ezután a segítségükkel is foglalt frontfalvakba küldenek majd.

Köszönöm a frontjátékosainknak, akik a nemeseket egymás után küldve és időzítve húzták be egymás után a megrogyasztott védelmű falvakat, miközben ők maguk is kivették a részüket a távoli bombázásból. Ők tették fel az i-re a pontot. :)

Tisztelettel nézem a táblázaton gonosz, Ragnaros, tegnapi 2 millió és dusi, Invi, hohogabor, renagabor, cszooli, B-52 1 millió felett szerzett támadópontját! Ahogy a többiekét is!
Vannak akik üres falvakkal találkoztak. Az ő megmaradt nukejaikra számítok a legközelebbi utórengésnél majd. :)

Köszönöm azoknak, akik az elvárt 10%-on felüli nuke mennyiséggel segítetették a támadásainkat.
Félek neveket említeni, mert biztosan kihagyok valakit, aki neve itt kellene hogy szerepeljen, de Galacano, hohogabor, B-52, Ragnaros, gonosz11, Matekaa. neve még így is azonnal eszembe jut. :)

Aztán jöttek a nemesek. Nagy köszönettel tartozunk tomi61 helyettesének Vasutas-nak, aki a tegnapi nap folyamán törlesztett egy adagot az MHC-val szemben fennálló becsületbeli ügyével kapcsolatban. Nagyon örülök, hogy ezt így közösen vittük véghez. 27 ellenségtől foglalt falut nehéz még elgondolni is. Neki megcsinálni is sikerült :)

És köszönöm Fülikének is, hogy a tőle várt és azzal tervezett nuke mennyiséget helyettesítésből a közös támadást erősítve elindította. Emperor szétverése így az ő érdeme is.

Köszönöm Nektek a nagyszerű helytállást! Csak így tovább Emék, és akkor hamarosan új korszakra ébredünk. :)

Le a kalappal és Tisztelettel: Arkhimédész


Azt viszont, hogy mit vittünk véghez aznap - fel sem tudtuk mérni még. Sem aznap, sem másnap. A minden várakozáson túlmenő visszaigazolást, Montipapa levelét 4 napra a támadásunk után kézbesítette a postás:

Tisztelt "ellenfél" vezértársaim / volt / és annak vezetöségi tagjai.

Mint azt a cimben is irtam , lezárult egy korszak....bennem!
Közel 5 éve már hogy ezzel a szerintem zseniális játékkal elkezdtem játszani....és a nullárol felépitve, egy véleményem szerint a klánháború magyar részlegének egy legmegosztottabb klánját vezetni!
Sosem fogom megbánni ezt az idószakot,mert nagyon sokat adott...

De belefáradtam....a mostani döntésem nem hirtelen, nem gyávaság és semmi ehhez hasonló...
Aki vezér tudja hogy mennyi energiával,alázattal és ráforditással jár a vezérkedés top szinten! A játékot magát szeretem és mint mezei katona még jelen is kivnok lenni, de ezzennel szeretném átadni a lehetöséget az idővel és energiával rendelkezö kh fiataloknak!
A lelkiismeretem tiszta és mindent amit bármikor irtam,mondtam valós volt és pont ezért hoztam meg ezt a döntést, már nem volt idöm a teljeskörü feladataim ellátására....

Nem tudom hogy mit hoz majd a jövő....megprobálnak e az uj "vezetöim" összehozni valami ütöképes csapatotés a továbbiakban is felvenni Veletek a szerintem nemes küzdelmet,mert végre azt tapasztalok...és ez jó..ez teszi ezt a játékot azzá ami!
Külön szeretném kiemelni Cramer és egyben az elmék Zantex játékossal tet döntését, korrektség....és ezt értékelem! Plusz Cramer...Jani üdvözöl :)/ Tofi /
Jó ellenfelek vagytok, dicséret illet mindannyiotokat.

Összegezve,mert nem akarom az idötöket rabolni :

- Mint vezér a mai naptól nem én vagyok...
- Az =MHC= a mai naptól megszünik,mert vallom hogy ez a csapat mivel a régi mag, a régi motorosok már efejezték, már nem az aki anno volt, igy uj csapat veszi fel Veletek a versenyt!
- Jelen leszek bár nem mint vezér, hanem katona aki harcol amennyi ideje és energiája engedi!

Továbbiakban ha kérdés vagy bármi van, természetesen elértek, de már csak mint egy játékos a sok közül!

Üdvözlettel : Montipapa



A szemünket dörzsöltük, és nem akartuk elhinni, hogy amiért dolgoztunk, az itt van, máris elérkezett:

Igen, Legyőztük az =MHC=-t!
 

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története - 14. rész

30. Az ünneplés hangjai

Az =MHC= megszűnése ahhoz hasonló döbbenetet okozott a KH-s társadalomban, mint tegnap a brazilok 7:1-es veresége a futball vb-n. A külső fórumon kívülállók hitetlenkedő kommentjeinek sora próbálta feldolgozni amit nehezen sikerült: mindenki favoritjának totálisan váratlan és hirtelen bedőlését. Benn az MHC-n belül sem értették sokan. Kívülről úgy tűnt nincsen "B" terv, de valószínűleg volt, csak a tervhez kellett volna a másik oldalon megélt katartikus sokk, és talán számítottak arra, ami ilyenkor következni szokott: A zsákmány fölött kitörő marakodásra. Ez azonban még messze volt. Előbb örülni kellett. Mi pedig örültünk:

Veron. :
"Gratula a szövetségnek, már most nem kudarc a V18 bármi is legyen, a célom/célunk megvalósult tegnap mikor jött a jelentés hogy az MHC feloszlott és megynyertük a csatát, a statisztikában ez jelenik meg hogy legyőztük a Hiper-szuper MHC hengert...de mind e melett ez csak egy csata volt, a harc vége messze van még mindig!
Kalapemelést érdemel minden vezér és klántag aki az északi szövetségben részt vett! Nem kell megfeletkezni mondjuk a *PHX*-ről sem akik délen szinte egymagukba tartották életbe magukat az ott lévő óriási túlerővel szemben azok után is hogy az MHC kicse.ze.t velük csúnyán, vagy az E.E. kik 20.000+ támadásokatt nyomtak egy-egy tagra 30 milla pontal, ezt sem mi(BaBel) sem az Elmék nem érte ell 95+ milla pontal tripla faluszámmal!


Arkhimédész:
"Vasárnap elérkeztünk egy korszak végéhez. A V18 első nagy korszakának a végéhez. Most mindenképpen új kezdődik. Az eddigi a V18 MHC korszaka volt, a következő az MHC utódklánok korszaka lesz. Akikkel ugyanúgy fogunk csatázni mindannyian, mint azt az MHC ellen tettük.

Persze, nyilván jólesnek az elismerő szavak, de teljesen igaza van jama.-nak, Veron.-nak és nagykorn-nak is. És mindenkinek aki szembenállt az MHC-vel:

Ezt az eredményt mi együtt, közösen értük el!! Nem az Elmék, hanem az egész északi szövetség, a déli PHX kláncsaláddal együtt

Ez a meccs, aminek még mindig nincsen vége hajszálon függött sokszor már eddig is. Ezután talán már vastagabb lesz az a hajszál, de korábban nem így volt. A szövetség bármelyik tagját vettük volna ki a mi oldalunkról, az MHC ma már a győzelmét ünnepelné. Ugyan még nem győzött volna, de az ünneplés az már menne :p Hiszen a világ mosatnra már valóban eldőlt volna.

Az Elmék klánt méltatták már páran itt (és gucsmolták is persze - Darky cincogás) természetesen jólesett az elismerő szavakat olvasni, köszönjük őket. De az Elmék klán sehol nem lenne a korrekt és elhivatott szomszédai nélkül egyedül. Ha mi kapjuk meg az MHC teljes támadóerejét, ahogyan azt hol a PHX, hol a BaBel kapta meg, akkor messze nem lettünk volna ilyen helyzetben.

A V18 első részhajráját tehát nem egy klán, hanem az Északi szövetség nyerte meg!

Kik alkották ezt a szövetséget?

Először is a BaBel klánok. Akik a Noobs és a CNN egyesülésével jöttek létre többek között Veron. hathatós közreműködése eredményeként. Később a vezetési válságba került Sörpapok is csatlakoztak hozzájuk. És nemcsak létrejött a baBel, de a CNN hagyományokat folytatva stabilan megállt az MHC-val szemközti oldalon, mellettünk. A szövetségünk oszlopaként. A BaBel épp a legaktívabb MHC harcosokkal került szembe a hatalmas frontvonalán egy olyan égtájon, ahol velük szemben délkeleten nem volt szervezett szövetségi ellenállás. Hatalmas támadásokat kaptak, sorban egyiket a másik után. De a Babel tagjai, közülük sokan és maga a klán is kitartott. A szövetség a háború első felvonását a Babel rendíthetetlen kitartása révén nyerte meg. Ők bírták az ütéseket. Ha nem bírták volna, az a torony Amnin szavaival élve valóban ránkborulhatott volna. De bírták. Pedig a soraikba férkőzött kém hatékony működése által mindig oda kapták az ütéseket ahol az a legjobban fáj. Olyan oszlopai voltak azonban a BaBelnek, ami megtörhetetlennek bizonyult. Büszke vagyok, hogy fater, Little john és Veron. játékosokkal egy oldalon küzdhettem.

Következő a sorban az E.E. Együtt egymásért, Együtt az Elmékkel. Egy nagyszerű kis klán, fantasztikus vezetéssel. Nem hiszem, hanem tudom, hogy saját lehetőségeikhez képest az E.E. tette le aktivitásban a játékhoz való alázatban és példamutatásban a legnagyobbat a szövetség asztalára. Amilyen nyomás alatt tartották az atuálisan kiszemelt ellenfelet azt sokan nem bírnák ennyi ideig. Nem is bírták… Kegyetlen fárasztó tud lenni az amivel ők tisztelték meg ellenfeleinket. Az E.E. elhivatott vezetése és őket egy emberként követő lelkes tagsága nélkül az Északi szövetség beszürkült volna a V18 aszfaltjába.

Az ERŐ klán harcosai (akik ma már az Elmék-et erősítik) megtették azt amit elődeik képtelenek voltak. Átlépték a saját árnyékukat. A cél érdekében, ami az MHC ellen való eredményes fellépés, ki tudtak békülni korábbi nagy ellenfelük utódklánjával, a KH-val. Az ő önfeláldozó kiállásuk az egységes szövetségi rendszer mellett volt az ami teljessé tette a frontvonalat.

Aztán a KH klán, akiket Montipapa véletlenül de méltatlanul kifelejtett a leveléből. A KH pedig az Elmék mellett a legeredményesebb MHC elleni csapat. Kiválóan szervezett, elhivatott társaság. Északnyugat nem így nézne ki ma, ha ők kitartanak Az ODA vezér Gaga MHC-va kötött paktuma mellett. A KH megalakulása az egyik mérföldkő volt az északi szövetség életében, a másik pedig a KH általános elfogadása, mint a szövetség teljes jogú tagja. A KH léte és tevékenysége hatalmas terheket vett le a nyugati klánok válláról. És azt sem szabad elfeljteni, hogy a KH vezetőjén, decastelloron csapódó MHC henger volt az első kivédett MHC henger ezen a világon...

Végül, de nem utolsósorban a PHX klánok délnyugaton. Amit ők vittek véghez területileg minden szövetségesüktől elszakítva, az van akkora fegyvertény mint az összes többi. Pedig hátország nélkül, EEM szövetségesi árulástól sújtva, hitszegő módon a klántalálkozóra időzített MHC henger által taposva kellett megtartaniuk a hatalmas nyomást. És megtartották, nem is akárhogy. Számomra a PHX volt a V18 első korszakának a hőse.

Lehet próbálkozni, éket verni ebbe a közösségbe kívülről. De hiába. Elég erősek vagyunk már ahhoz együtt hogy ne legyen más választása az ellenfeleinknek. Mi már ismerjük egymást, és annyiszor segítettünk egymásnak minden létező módon, hogy a megosztás nem fog sikerülni. Biztos vagyok benne hogy a szövetség tagjai mindannyian büszkék egymásra, és nem felejtik el honnan jöttek és hová tartanak.

Gratulálok a velünk egyoldalon küzdőknek, és elismerésem az MHC-nak is, valóban az egyik legerősebb csapat - kiváló játékosokkal - akikkel eddig találkoztam. Csak együtt sikerülhetett felvenni velük a harcot.

Arkhimédész2 - V18 Elmék - Északi Szövetség

Ünnepeltünk, de már a jövőre is gondolnunk kellett. Az események nem sok lazítást engedtek meg nekünk. A külső fórumon sorban jelentek meg az Elmék teljesítményét kihangsúlyozó gratuláló írások. Majd ezekre egyre zaklatottabb szövetségi reagálások, melyek meg akarták akadályozni az MHC legyőzésének Elmék általi kisajátítását. Melyre az Elmék amúgy soha mégcsak kisérletet sem tett. A fönti kiáltvány ennek tisztába tétele céljából is íródott.

31. A kijózanodás

Az ünneplés hangjaiból tisztán ki lehetett hallani az érzékenység különböző fokozatait. Mindenki szerette volna a dobogón elfoglalni az őt megillető helyet. Voltak, akik szerint az a dobogó elég széles a szövetség minden tagja számára, de olyanok is akadtak, akik a legelső sorban feszítve tudták csak elhelyezni magukat rajta. S mindenki mást, akit ott mások hamarabb észrevettek vetélytársnak, jövőbeni ellenfélnek tartottak azonnal.

A KH volt az egyedüli, akik úgy érezték ki lett velük babrálva. Decastellort és társait Montipapa levele mélyen megsebezte. pusztán azzal, hogy őket nem említette meg - Pedig ők voltak azok, akik az ODA-t egy frappáns belső puccsal az MHC mellől a Szövetség oldalára hoppanálták. Montipapa leveléből felém tett személyes kéretlen kiszólás pedig (Jani - Tofi71 - üdvözöl) a gyógyíthatatlan gyanakvást ültette el a KH vezetője szívében irántam és az Elmék irányában. Melyet aztán kitartóan öntözgettek jóakaróink…

A BaBel az MHC megszűnését megelőző hetekben folyamatosan az életéért küzdött. A hirtelen engedő szorítás nyomán nemcsak levegőhöz jutottak hirtelen, de rádöbbentek, hogy tulajdonképpen szomjasak, sőt éhesek is. Az életfunkciók egy csapásra visszatértek. Hihetetlen gyorsasággal reagáltak hatalmas ellenfelük megroppanására.

Alig száradt még meg a tinta Montipapa levelén, az Elmék-E.E: klánok 2 oldalán elhelyezkedő BaBel és KH vezetői már a távoli jövőbe tekintettek. Úgy ítélték meg ők az egyedüli letéteményesei a fenyegető V18 Elmék dominancia megtörésére. A magát leginkább fenyegetettnek érző decastellor, a KH ifjú padawanja, Grimanyó szirén-éneke hatására máris a V18 legnagyobb klánja fővezére címet próbálgatta gondolatban magára. Sikerrel méghozzá.

Grimanyó hamarosan nagy örömmel tudatta a szövetség vezetőivel a KH és a BaBel egyesülését, melyet egy újabb fontos lépésként próbált lefesteni a szövetség szervergyőzelme felé vezető (Grimanyó típusú) úton. Létrejött a beszédes nevű KHBL klán, mely mint a neve is kifejezte semmi másról nem szólt, mint az identitás nélküli erőkoncentrációról. Mivel pontosan tudtam, hogy a nagy "egyesülés" (melyben decastellor a saját fővezéri rangjáért cserébe átvitte a klánja nagyobb játékosait a BaBelbe) milyen célból jött létre - érthető módon hűvösen és óvatosan fogadtam a hatalmas "örömhírt". Az "élményt" tovább fokozta Gaga0224 váratlan feltűnése a szövetségi egyik vezetőjeként. Egyik este gyanútlanul belépve a vezetői fórumba egyszercsak azt láttam, hogy éppen Gaga osztja kedvesen az észt a szövetség egyik vezetőjeként a többieknek. Mit mondjak? Kezemben megállt az egér, és meggörbült a billentyűzet…

Sípszó harsant: a V18 második félideje ezzel megkezdődött.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
:)

Egész jó volt.
Nem kritika csak észrevétel:)
Kár,hogy csak azt a -27 falut emelted ki.Akkor már nem játszottam.
Azt a 4 hónapot nem amikor az Elme keleti szövieit A Babelt és az E.E-t feltartottam.

De kira volt.
 

DeletedUser12127

Vendég
Köszi! :)

És így volt ahogy mondod. Komoly és nagy harcok árán tudták csak megtörni az északi bázisodat. Kiváló ellenfél voltál a V18-on, a játékon belül. És ott mindenféle értelemben. :)

Arkh.
 

DeletedUser12127

Vendég
A V18 és az Elmék története 15. rész

32. Jordan megy, Zantex jön

A KHBL megalakulása és Gaga visszatérése előtt a jelentős méretű egoval megáldott Fülike klán-TOP1-ként egy újabb sértődést követően kilépett az Elmékből és azonnal fenyegetőleg lépett fel velünk szemben. Klánon kívüliként azonban inaktív Elmék tagot foglalni csak az Elmék-Fülike háború kirobbantásával lehetett volna a részéről. Ezt azonban nem vállalta be. Nem gyávaság miatt, hanem a korábban adott szó megtartása szándékával. Ugyanilyen okból az Elmék sem támadhatta meg Fülikét. Mindkét oldal a másik támadására várva, a másik szószegésére szeretett volna hatásos válaszcsapást bemutatni. Fülike szóban fenyegetett, provokált, de a háború határát sokáig nem lépte át. TOP1 játékosunk elvesztésével egyidejűleg szövetségesi jóváhagyással az MHC öszeroppanása után egyetlenként Zantex-et felvettük az Elmék soraiba. Ő erős csapatjátékosként nagyobb nyereségnek bizonyult az Elmék számára mint az Aranybanya2-vé váló Fülike (Jordan) elvesztése. Zantex átigazolása komoly sebet ütött a maradék csapatot gatyába rázni akaró volt MHC-s vezetők lelkén. Az egyébként is rogyadozó Elmék front Zantex átvételével egyenesen beszakadt. Akihez odaértünk az át akart jelentkezni hozzánk, s miután nem vettünk át senkit, kedvét és reményét vesztve robogtunk át a falvain. Fülike egy hónap hidegháború után belépett az egyik MHC utódklánba, majd megindította ellenünk a támadását.


SötétKék: Elmék, Kék: E.E., zöldeskék: KHBL, fehér: PHX, fekete: Fülike falui, piros és magenta pedig az MHC utódklánok

Az Elmék ezt kidolgozott ellentámadási tervvel várta. Az első napokban több tucat falut veszítettünk, de aztán a hét végére már nemcsak nem volt mivel támadnia, de védekeznie sem. Jelentős ellenállást már nem fejtett ki a második héten, gyakorlatilag feladta a háborút. A KHBL játékosai ahogy kell rá is repültek azonnal a 90%-ban Elmék területen lévő szétütött Fülike falukra. Míg Gaga duáltársa Boden4 legalább foglalta is a falukat, addig Grimanyó csak lakatolta őket - előlünk, de jó szokása szerint egyetlen támadást sem indított rájuk. A frissen alakult óriásklán, a Grimanyó és decastellor fémjelezte KHBL és az Elmék lassan de biztosan elindult a szakítás felé…

33. A PHX ostroma - Fycca színrelép

Az MHC hagyatékon 3 jelentősebb utódklán épült fel. A Respii és Amnin féle SoA, a Tofi71 vezette MLN és a Bloodz által alapított 4csillag. Vezetőik egyeztetve összehangoltan hozták meg az új közös irányt: Irány délnyugat. Az Elmék és az E.E fronton esélytelennek látták sikeres offenzíva elindítását, a KHBL-lel kapcsolatban - az egyre nyilvánvalóbban baráti grimanyóban és az általa agymosott decastellorban bízva - más terveik voltak immár. Az összefüggő déli hátország mielőbbi kialakításának reményében augusztus elejétől minden támadó erejüket a déli PHX klánokra zúdították. A PHX bármennyire is vitéz harcosokból állt, ahhoz kicsi volt, hogy egymagában megálljon az MHC örökösei előtt. Egyre jobban fogyva, egyre erőteljesebb vészkiáltásokkal jelentkeztek a szövetségi fórumon. Hatásos taktikai védelmet a közeli KH-tól kaphattak csak. Észak védőire is szükségük volt azonban. Az eddigieknél sokkal nagyobb számban méghozzá. Az állandó nyomás alatt fáradva egyre feszültebbé vált a hangulat a PHX-en belül. Vezetők közötti viszályok osztották tovább a PHX egyre fogyó erejét. Mígnem egy súlyos veszekedést követően Fycca., Az egyik vezér, Nagyincze bátyja kilépett a PHX-ből, majd jelentkezett az Elmék-nél felvételre. Fyccától hamarosan megtudtam, hogy ő volt az, aki a V7-en a NaMacs-ELME-VHL szövetséget életrehívta... Ezt a V7 ELME egyik vezetőjeként, diplomatájaként sem megerősíteni sem megcáfolni nem tudtam. Én nem is emlékeztem rá, de volt nálunk olyan egykori NaMacs tag, aki igen. Miután Wilson, a PHX akkori vezetője is megkért, hogy fogadjuk be Fyccát, teljesítettük a kérést. Fycca faluit ahogy kell azonnal bevédtük. Az eddig délen állomásozó védőink mellé még legalább ugyanannyi érkezett - ezúttal fyccához - saját klántárs védelmére immár. Fycca ezt követően az Elmék védelme alatt bátran tologatta közelről ügyesen és aktívan a saját védőit a támadás alatt lévő PHX tagok megsegítésére. Fycca lett a híd a PHX és az Elmék között. Úgy tekintettünk rá, mint az Elmék-PHX barátság legfontosabb alappillérére. Saját tiszta szándékainkat ismerve, szilárd elkötelezettségünk alapján fycca hamar vezetői jogokat kapott, beleláthatott az Elmék minden gondolatába.

Később, sokkal később elgondolkodtam rajta, vajon Fycca távozása a PHX-ből egy nagyszabású PHX-mentő terv része volt-e, vagy valóban teljesen spontán történt-e. Nem tudom máig sem. Tény azonban, hogy egy meghatározó játékosának kiválása egy klánt sem erősített még meg soha annyira, mint fycca az Elmékbe igazolása a PHX-et.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser17690

Vendég
Szia

Tamás a PHX Klánbol való kilépésem nem volt tervezet és semi PHX megmentés szándékoság nem volt a döntésemben.
Egy belsó vita után egyszerüen megnyomtam a Klán elhagyás gombot,amit jóval késöbb az ELMÉK Tagjaként is megtettem,hirtelen haragú stílusom van,elég egy róssz pillanatban történö nézeteimet sértö dolog és máris lépek.

Én nem kértem senkitöl sem Meghívot,tehát az ELMÉK Klántol sem,tudom a PHX több tagja Megkereset személy szerint Teged és kérték hívjál meg,mivel ha kiszálok a Déli font igencsak kényes helyzetben kerül.

Köszönöm a Meghívást és a sokk segitséget,amit az ELMÉK MINDEN TAGJÁTOL kaptam!!!

Amit tudtam megtettem,hogy segitsek és a végén már nem voltak harcok és Barátom Vasutas rendelkezet a Fiokomal.

Üdv.fycca.
 

DeletedUser12127

Vendég
Azt a részét, hogy az Elmék-be való átigazolásod spontán történt, s nem egy nagyobb terv része volt elhiszem. Nagyon sokáig el sem tudtam volna képzelni más indokot. Ugyan lényegtelen, de az Elmék-be te jelentkeztél nálam. Az ezt tartalmazó levelet megmutatni nem tudom, mert bennragadt a bezárt V18 szerveren. Sok fontosabb mellett azt nem mentettem ki. Az átjelentkezésed részletei totálisan lényegtelenek a későbbi történésekhez képest. Így aztán tőlem akár lehet úgyis - ha ez szimpatikusabb - hogy a fél PHX írt rám a te ügyedben, kérve, hogy vegyelek át és tartsalak meg a V18 számára...
 
Fent