A KH Mesterei

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser13948

Vendég
Szia :)
A videot 84-en nézték meg ,de csak egy mínusz szavazat volt rá.
A Respii,tomi1001 , Attila flagellum dei,Chaoskutya félék sértegetései miatt letöröltem,és a youtube fiókot megsemmisítettem .
de legalább megpróbáltam.
mindenki játszon ahogy tud. Én is magamtól jöttem rá mindenre.
ez van
Kösz hogy benéztél ;-)
Én nem sértegettelek, nekem tényleg tetszett, csak arra a pár dologra figyelmtem fel! :)
 

DeletedUser15525

Vendég
Szia :)
A videot 84-en nézték meg ,de csak egy mínusz szavazat volt rá.
A Respii,tomi1001 , Attila flagellum dei,Chaoskutya félék sértegetései miatt letöröltem,és a youtube fiókot megsemmisítettem .
de legalább megpróbáltam.
mindenki játszon ahogy tud. Én is magamtól jöttem rá mindenre.
ez van
Kösz hogy benéztél ;-)

Én amit írtam, nem sértésnek szántam. Sőt! Éppenhogy örülökk neki, hogy végre valaki nekiállt egy értelmes dolognak a KH-n.
Ha jol emléklszem még tetszik-et is nyomtam a vidire.

A hangszóróm valóban ki volt kapcsolva, a lányom folyton kinyomja így kicsit fura volt hang nélkül nézni:DD
 

DeletedUser

Vendég
Mivel darky kiszállt, így szívesen segítek a készítésben, nem tudnám elképzelni, hogy a nicknevünk akár egyetlen pillanatra is egymás mellett szerepeljen.


Egyébként jó a kezdeményezés, bár erre már volt korábban törekvés, bár azt nem darki indította, s igaz azt sajtmacska nem is támogatta.


Azt hiszem, hogy valóban fontos lenne egy videó készítése.
Nem azért mert sajt azt mondja, vagy ezt mondja, hanem mert ez a mi érdekünk.

Minden klánvezérhez szólok, bár én kicsi klán vezére vagyok csak.

Egy munkacsoport könnyen megbirkózna a feladattal. Közösen sikerülhet egy az egész játékot átfogó teljes tutorial sorozat összehozása. Nem kis munka, s nem kívánok ennek a vezére lenni, de mint hasznos csapattag részt vennék benne, anélkül, hogy a nevemnek feltétlen meg kellene jelennie.

Nem teszek fel videót, bár készítek és azt megosztom veletek, és azon folyamatosan változtathatunk!
A munkacsoportnak létrehozhatunk egy fórumot, ahol videót közvetlenül feltölthetjük, egymás közt megoszthatjuk.
Fontos technikai dolgokat kell átbeszélni, amire itt nem akarok kitérni, de pl. méretarány, vízjel, megjelenés ...
Milyen logika szerint építjük fel a videókat, ezeknek hány perceseknek kell lenniük és miről szóljanak. A videó alatti szöveget, természetesen utólag érdemes rávágni, rámondani.
Mennyire legyünk részletesek, illetve milyen léptékkel haladjunk? Vetélytársnak kell-e tekinteni az írásos tutorialokat, vagy ezekre esetleg csak elég lenne hivatkozni elérhetőséggel. Miért kelljen mindent beletenni a videóba, ami lényegében taktikai, stratégiai elem, megnézném, hogyan adjátok elő érdekesen, pláne milyen illusztrációk születnének. Meg kell beszéljük, hogy milyen programokat használunk és ezeket milyen beállítás mellett, hogy valóban egységes alkotás, összefűzve kerüljön majd napvilágra, ne pedig férc mű. Technikai dolgokba, vágásban tudok segíteni, bár nem vagyok profi, de elég jól bánok.
A világok beállításait hogyan érintjük, esetleg csak a V18-al foglalkozunk, vagy olyan segítséget adunk, ami vonatkozik minden szerverre.
Nem akarom taglalni, hogy mennyiben és miben változik a stratégia, bár az alapok ugyanazok, de még sem.

Rengeteg kérdés van, amit meg kell beszélni, mert csak egy sz@rt adunk ki a kezünkből, ami semmire sem jó, max. arra, hogy a készítő nevét megjegyzik!

Nem fikázni megyünk egymást, hanem dolgozni együtt. Nem kell egyetértenünk mindenben, de ha akarjuk, akkor megtudjuk adni azt a kezdőknek, amit mi nem kaptunk meg.

A rossz segítség többet árt, mint ha semmit sem adnánk.

A szervezést nem vállalom, de mindenben segítem. Tudomásul veszem, hogy egy nagyobb nevű klán vezére áll a szervezés mögé. Az ő hívására talán képesek leszünk félretenni a valós, vélt ellentéteinket, harcainkat pedig a játékban hagyjuk.
 

DeletedUser

Vendég
Darki... annak ellenére, hogy nem vagyunk jóban, én azt javaslom, hogy ne foglalkozz senkivel.. főleg ne idegesítsd fel magad ilyen játékosokon, akiket V9-en úgy kellett megtanítani a scriptek használatára, ami számunkra már V1-en alap dolognak számított.. ilyenek véleményére ne adj, akik most meg itt döngetik a mellüket mekkora profik, V5-ön meg még 2-3 órát dolgoztak csak a tömeges képzésen, és azt se tudták mi az a dodge.. mikor te már 1000 bejövőt csuklóból védtél ki macsgunál.... Nem érdemes már semmit se.. ez a játék halott.. mondom neked.. :S
 

DeletedUser16178

Vendég
Kösz kio :)

firkával egyet értek, amíg Ő a játék elvonatkoztatott szférájában lépked,én inkább az alap játék fogásait próbálom közérthetőbbé és egyszerűbbé tenni másoknak.( itt a társaimra gondolok )
sosem leszünk egy véleményen.

Monty ne törődjél semmivel egyél kiflit zsömlével :D Tudod hogy mindig a No1 klán a rosszfiú

Akkor én itt most jelzem, hogy részemről fog. Majd felteszem és eldöntitek, hogy érdemes e a nyílvánosságra.

Ennek örülnék :)
Legalább látom hogy kell megcsinálni egy jó filmet :D

A filmezésre visszatérve ,nekem itt van a gépemen.
De fenn van máshol is.
Szóval amit töröltem az csak egy ,a tudomásotokra hozott dolog volt. azt töröltem csak.
egyelőre leálltam a maszek filmezéssel :D De tervben van hogy hogyan és miklnt építsünk fel erős és hatékony támadó és védőseregeket ,továbbá a csapatszervezés elméleti kérdése és gyakorlatbani megvalósításáról is csinálok filmet.
Ha nem másért a saját csapatvezetőimnek oktatásra xD

persze egyik sem nyilvános, ha látom hogy eljött az ideje ,akkor felrakom.
Ja,és igyekezzünk nem a személyes dolgokat keresni,illetve az ilyen filmeken toleránsan elviselni a másikat ,mert azt hiszem nekem is lenne bőven min nevetnem ha mondjuk meglátnám egyikünket-másikunkat az életben :)))
Szóval tolerancia ez legyen az alap,és tanító szándék,ez legyen a másik.
És meglátjátk, egy-egy ilyen film után csillagokat tudnátok leszedni az égről,olyan jól esik,hgy csináltatok valami hasznosat.
Nekem elég haszontalan életem van,szóval ez nálam fokozottan hat :p
Ezért is kaptam fokozott agyvérzést tegnap.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12554

Vendég
Firkával egyet értek és ha tényleg úgy adódik én is szívesen beszállok a project-be.
 

DeletedUser10079

Vendég
Mennyire legyünk részletesek, illetve milyen léptékkel haladjunk?


A világok beállításait hogyan érintjük, esetleg csak a V18-al foglalkozunk, vagy olyan segítséget adunk, ami vonatkozik minden szerverre.

Szerintem alapvetően 3 fázisú tananyagnak kell lennie.
Kezdő,haladó és profi. Illetve ezeket is fellehet osztani aszerint,hogy a játék milyen szakaszában jár.Természetesen a kezdő, a világ elejére vonatkozik,hisz pár száz falunál már tisztában vannak a játék alapjaival.A haladó fázisnak véleményem szerint a fő irányvonala a könnyebb kezelhetőség,gyors reakció módjai és kisebb stratágiáknak kelll lennie.A profi szintnek nagyobb stratégiai megmozdulásokat,szervezett védekezést(4-5 számjegyű bejövő támadások esetén),trükköket illetve különböző átfogó játék stratlgiákat kell tartalmaznia,amelyek aktivitástól is függnek(igy a játékos válogatni és próbálgatni is tudja a taktikákat a különböző fázisokban).

Minden eddig előfordult sebességű/beállitású világra stratégiát irni az elején még túl fárasztó meló lenne,igy szerintem alapból az 1-es sebbességű és egységsebességű világokra kell irni az anyagot,templom nélkül. Én mindenképp irnék templomos világra is tutoriált,mert a templom nagyban bőviti a támadási lehetőségeket/stratégiákat.

Videó szerkesztésben nem vagyok otthon,viszont ötleteléssel,stratégiákkal szivesen hozzájárulok a munkához az elején,aztán meglátjuk.

A közös munka érdekében javaslom,hogy tegyük félre a sértődéseket és a kritikát is próbáljuk objektivan szemlélni.
 

DeletedUser16178

Vendég
szerintem legyen egy alap,ami bemutatja az épületek és seregek kölcsönös funkcióit,illetve az alap seregépítési tanácsokkal....

A többi meg mehet a fejlettbe.
Taktika, full falvak használata és céljuk estébé.

Firkával egyet értek és ha tényleg úgy adódik én is szívesen beszállok a project-be.

Tudsz játszani ? :D:D
 

DeletedUser12554

Vendég
Tudsz játszani ? :D:D

Akármennyire is nem hiszed igen. tomi1001 írta, legalább itt tegyük félre a viszálykodást és a játék népszerűsítése végett dolgozzunk össze. Szerintem ez a Te érdeked is Darky. Ebben a topicban én nem foglak szapulni, kérlek te se tedd. Továbbra is fenntartom azt, hogy segítek az anyag elkészítésében.
 

DeletedUser6473

Vendég
Üdv mindenkinek!

Bakker.. mire megtalálom a topic-ot lemegy a téma :D

Dark! Egy dolgot máris elértél... egy asztalhoz (topichoz) ültetetted a veteránok nagyrészét. Nah ez se semmi :) Ezt se tudta még senki megcsinálni.

Ebből látszik hogy a sok eltűnt arc mégsem tűnt el hanem figyelemmel kíséri a dolgokat vagy akár játszik is valahol adott esetben más névvel. :)

Legközelebb privátban zizegj ha ötletek vannak akkor gyorsabban meglesz a kontakt.. ide már én személy szerint nem járok... úgyis minden topic-ot szét offolnak :)

Csinálok videot én is ha tudok rá szorítani kis időt, de mindenképp megnézném mire gondoltál..lemaradtam róla :(

Jó az ötlet..kérdés az aktív veteránok kiadják-e a műhelytitkokat...
 

DeletedUser

Vendég
Jó az ötlet..kérdés az aktív veteránok kiadják-e a műhelytitkokat...

Ez az egyik kérdés, hogy kiadják -e.. A másik dolog meg az egyetértés..
Itt gondolok olyasmire, mint pl.:
Még sosem láttam olyan fórumot, hol ne lenne vita, utálkodásba torkolló veszekedés már csak egy sima seregfelállítási témában is.. Ez is legtöbbször nem abból fakad, hogy bárki is butaságot állítana, hanem sajnos 80%-ban probléma van az írott szöveg értelmezésével. (Mint pl. valaki leírja, hogy: "ha az időtényezőt vesszük figyelembe, akkor a leghatékonyabb gyártás az x db ez és az x db ez.." Tuti neked esik egy IQ bajnok, hogy az nem jó, és te egy ilyen, olyan, amolyan vagy... mert vagy nem érti az időtényező szó jelentését, vagy nem is tudom.. a lényeg, hogy visít mint egy pávián, és hiába is magyarázod a továbbiakban mire gondoltál, a habzó szájától, és a vérben forgó szemekkel nem jut el a tudatáig a mondandó...)
Persze megeshet, hogy épp ezt megoldaná egy videó.. egy szájbarágós magyarázattal.. képpel hanggal.. talán erre lenne szüksége ennek a generációnak, akik eddigi életükben még 2 könyvet sem olvastak el.. :) Tisztelet a kivételnek...
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem kellene valami kordináció, hogy a videók sablon szerint készünjenek és ne szedett-vedett dolognak nézzenek ki.
Meg valami felépítés is:
1, blokk
-starter stratégia
-a sok farmolás titka
-mit ne csinálj
-hasznos infók
-skriptek
2, blokk
-támadó vagy védő
-mekkora falu az ideális?
-támadó-védő faluk aránya
-nemeselés, nemesvonat
-időzítés
-szervezett védések és támadások
3, blokk
-ütemes fejlődés sok faluval is
-klánvezetői tanácsok (ha monti megcsinálná...)

Én most nem vagyok fent egyik világon sem, de a V19-es kezdést megcsinálom és idővel felteszem (mert nem akarom szétkürtölni mennyi egységem van, stb...)
-a faluk átnézése
 

DeletedUser16178

Vendég
a 2-esben a támadó-védő arányt szerintem felejtsed ugyanis ez játék stratégia függvénye .
Aki a társait (is) akarja védeni annál elsősorban védő falvak lesznek,nem pedig támadók.
Szóval ez szubjektív

Üdv mindenkinek!

Bakker.. mire megtalálom a topic-ot lemegy a téma :D

Dark! Egy dolgot máris elértél... egy asztalhoz (topichoz) ültetetted a veteránok nagyrészét. Nah ez se semmi :) Ezt se tudta még senki megcsinálni.

Ebből látszik hogy a sok eltűnt arc mégsem tűnt el hanem figyelemmel kíséri a dolgokat vagy akár játszik is valahol adott esetben más névvel. :)

Legközelebb privátban zizegj ha ötletek vannak akkor gyorsabban meglesz a kontakt.. ide már én személy szerint nem járok... úgyis minden topic-ot szét offolnak :)

Csinálok videot én is ha tudok rá szorítani kis időt, de mindenképp megnézném mire gondoltál..lemaradtam róla :(

Jó az ötlet..kérdés az aktív veteránok kiadják-e a műhelytitkokat...

Köszönöm a pozitív hozzáállást !!! :):)
 

DeletedUser

Vendég
ott be kell mutatni, melyiknek mi az előnye és hogy az idő függvényében mit csináljon
 

DeletedUser16178

Vendég
LÉTRE HOZTAM EGY YOUTUBE FIÓKOT ,aki fel akar rá tolni valamit ,az írjon rám ide pm. és feltesszük !

Én már lököm fel az alap dolgokat szóval nem lesz üres :)

Jelentés konvertáló használata :

[YOUTUBE]Er5Q0tV-fiw [/YOUTUBE]
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser16178

Vendég
látom,már van fenn 6 ilyen másik is :D:D
Mondjuk ezt én egy célszerű gyorsgombokat bemutató filmből vágtam ki,hogy rövid legyen :)
 

DeletedUser

Vendég
Darky!

Két dolgot szeretnék javasolni, építő kritikaként!

1. Olyan konvertálót miért mutatsz be, amiről közben elmondod, hogy nem működik megfelelően? Ergó szerintem elég lenne csak a második. Valaki írta már, h sokat beszélsz a semmiről. Nekem az jön le, hogy nagyon "alapos" szeretnél lenni és olyan dolgokat is kiemelsz, amire azért az emberek többsége magától rájönne.
2. Én a PP-vel való jelentéseknél található exportálás gombot is bemutatnám. Egyrészt, ezzel fel lehetne hívni a figyelmet a PP előnyeire (innogames reklám:D ), másrészt lehet, hogy vannak kezdő PP-sek és nem minden funkciót ismernek.

Egyébként szerintem jó.
 

DeletedUser

Vendég
Darky!

Két dolgot szeretnék javasolni, építő kritikaként!

1. Olyan konvertálót miért mutatsz be, amiről közben elmondod, hogy nem működik megfelelően? Ergó szerintem elég lenne csak a második. Valaki írta már, h sokat beszélsz a semmiről. Nekem az jön le, hogy nagyon "alapos" szeretnél lenni és olyan dolgokat is kiemelsz, amire azért az emberek többsége magától rájönne.
2. Én a PP-vel való jelentéseknél található exportálás gombot is bemutatnám. Egyrészt, ezzel fel lehetne hívni a figyelmet a PP előnyeire (innogames reklám:D ), másrészt lehet, hogy vannak kezdő PP-sek és nem minden funkciót ismernek.

Egyébként szerintem jó.

Nem akarok kötözködni, mert alapból igazad van, de...
Ne csak magadból indulj ki.. Mellesleg én is így csinálnám, mint Darki.. A tapasztalatok azt mutatják (szerintem Darky is így látja.. ), hogy egy nagyobb közösségben a 60% megérti fél mondatból, de a maradék 40%-nak szájba kell rágni, hogy "EZ AZÉRT JÓ..." és, hogy "ENNEK AZ A HÁTRÁNYA.." ...és ne felejtsük el, hogy ez nem haladó játékosoknak készül/ne!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent