8.32 Frissítési csomag

DeletedUser8560

Vendég
Kedves Játékosaink,

A 8.32 frissítési csomag bevezetésének időpontja: 2015-02-03, napközben (1100-1200). A frissítés alatt pár perces leállás tapasztalható.

Chat

A játékban bevezetésre kerül a chat! A rendszer egy hibrid levél/chat rendszer. Ez azt jelenti, hogy mostantól lehetőséged lesz a barátaiddal beszélgetni a chaten (egyszerre csak eggyel), és a beszélgetés a levelek között is mentésre kerül, az alábbi megnevezéssel: "chat beszélgetés".


8.32chat.PNG


8.32chatthread.PNG


A játékosok csoportosítva jelennek meg (klántársak, barátok), és az online státuszuk látható lesz - ha a chatet aktiválták. A chat kikapcsolható, és később bekapcsolható a játékon belül a beállítások menüpontban.
Fontos: A chat nem közvetlenül a frissítési csomaggal együtt kerül aktiválásra, hanem valamivel később. Egy kis időre még szükség van a chat aktiválására (talán pár nap). A chat csak akkor elérhető, ha a játékos böngészője friss verziójú, mert a régi verziójú böngészők nem támogatják.
Fontos2: A chat ugyanúgy nem arra való, hogy sértő kommunikációt folytassatok más játékosokkal. Aki úgy érzi, hogy szabályszegő, sértő kommunikációt folytattak vele, a chat tartalma bejelenthető a support felé. Ennek módja: a beszélgetést mint levelet nyitjátok meg, és ott a sértő kommunikáció jelentése gombra kattintva bekülditek a supportnak.
Fontos3: A chat egyelőre nem alkalmas csoportos beszélgetések folytatására!


Levelezés

Mostantól kezdve lehetőség nyílik a levelezésben való keresésre: tárgy, tartalom, levelezési partner szerint.


8.32mailsearch.PNG


További lehetőségek:



8.32mailadvancedsearch.PNG



Támadások

Az egy támadásban küldött egységek száma megjelenik egy felugró ablakban akkor, ha az egeret a saját támadásoknál a támadás ikonja fölé helyezitek. Az ablakban kiegészítő információként megjelenik a katapultok célpontja, valamint a zsákmányolt nyersanyag is.


8.32commandmouseover.PNG


Azok a támadások, amelyek csak kémeket tartalmaznak, külön (kémlelés) ikont kapnak.


8.32scouticon.PNG


Egyebek

  • A támadási ikonokat a visszatérő seregeknél is megjeleníti a rendszer.
  • A Prémium státusz és a prémium ajándékozási lehetőség a klántársak profilján is elérhető lesz.
  • Az ajándékozás mostantól közvetlenül a barátok képernyőn keresztül is megoldható. A barátok prémium státusza szintén látható lesz - tehát a barátnak felvett játékos látni fogja a TE Prémium státuszod, és te az övét. Ez nem kikapcsolható funkció.
  • Kereskedelem során a célfalu kiválasztásnál bővítettük a lehetőségeket: most már játékosnév, és falunév szerint is lehet keresni (a gyülekezőtérrel azonos rendszer kerül bevezetésre).

8.32marketsearch.PNG


  • Egy "vissza" gomb kerül bevezetésre, ha közvetlenül a térképről indítotok támadást.

    8.32backbutton.PNG

  • Hibajavítások
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser18130

Vendég
Nagyon jó ötletnek találom a chat bevezetését,de ez viszont csak két ember között lehetséges.Én javasolnék egy klán Chat-et is,ahol az egész klán tudna kommunikálni és esetleg szövetség chat is jó lenne,amikor két szövetség klán tudna egy chat-ben kommunikálni és ezt így tovább lehetne még fejleszteni.

Nagyon tetszik az eddigi ötlet,de nem lenne rossz ezt még kicsit továbbfejleszteni,mint például amiket én is ajánlottam a fenti soraimban. :) CSAK ÍGY TOVÁBB! :))
 

DeletedUser18131

Vendég
Végre, szerintem az a "Vissza" gomb a legjobb ötlet. :D
 

DeletedUser17975

Vendég
Nagyon jó ötletnek találom a chat bevezetését,de ez viszont csak két ember között lehetséges.Én javasolnék egy klán Chat-et is,ahol az egész klán tudna kommunikálni és esetleg szövetség chat is jó lenne,amikor két szövetség klán tudna egy chat-ben kommunikálni és ezt így tovább lehetne még fejleszteni.

Nagyon tetszik az eddigi ötlet,de nem lenne rossz ezt még kicsit továbbfejleszteni,mint például amiket én is ajánlottam a fenti soraimban. :) CSAK ÍGY TOVÁBB! :))

Örvendünk, ha tetszik az új frissítés. :) Jelenleg várjuk meg a chat bevezetését, és utána kezdjünk gondolkozni a továbbfejlesztésen, mindennek kell egy alap. Semmi sem lesz egyből tökéletes.
 

DeletedUser

Vendég
örvendünk, ha tetszik az új frissítés. :) jelenleg várjuk meg a chat bevezetését, és utána kezdjünk gondolkozni a továbbfejlesztésen, mindennek kell egy alap. Semmi sem lesz egyből tökéletes.


A Klán chat jó ötlet.... csak csajokat fogok meghívni a klánba...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser12246

Vendég
Nem is olyan rég javasoltam én is a klán chat bevezetését. Sokat könnyítene a játékon.
 

DeletedUser11248

Vendég
Én nem tartom olyan jó ötletnek.

Ez ha minden igaz középkori hadi játék,amikor még nem voltak mobilok,itt sokat számít az ellenfél meglepése,hogy kelljen is tegyen érte valamit ha támadják,ne csak végigpörgesse a chat-t és aki itt van ráir...tudjátok én még emlékszem amikor a térképen kerested a szomszédaidat mikor támadtak,írtad gyorsan a levelet és izgultál hogy itt van,elolvassa stb.stb. lassan már a gépfegyvert is bevezethetnétek,azzal is könnyebb lehetne a játék...meg a tiltót scripteket is engedélyezhetitek,ne keljen már valamit is csinálni..

Meg ott is elvan rontva hogy pl.láthatom azt is aki nincs a barátlistámon hogy itt van,akkor meg minek a barátlista??? Ha meg letiltom akkor meg harag van klánon belül...Szerintem azzal az igyekezettel hogy megkönnyítsétek a játékot,csak unalmasabb játékot csináltok belőle,lassan már nincs miért izgulni,pedig egy játékot az tart életben..

Ezzek a szerintem haszontalan dolgok helyet inkább azon kellene agyalni,hogy tegyétek izgalmasabbá a játékot,mert egyezzünk meg elégé unalmas kezdet lenni,pp-miatt nem kell izgulni ha leverik a falat vagy szétverik a faludat,nyersit is vehetsz...szerintem ezeket amiket a pp-elvett,ezek helyet kellene kitalálni valamit,amiért még keljen izgulni,én nem azért üllök ide hogy a gép játszon helyettem,én akarok játszani,tenni is valamit,de itt már lassan a pp és a scriptek miatt már nincs mit tenni...na erre keresétek a megoldást,dolgoztasatok és akkor tudom én csináltam és nem hagyom olyan könnyen,hozzámnö az a falu...remélem értittek miröl beszélek.

És tudok a skype-rol is,nem mindegy szerintem a kettö.

De az is lehet öreg vagyok én ehhez
smile.png
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser17975

Vendég
Szia,
A Chat volt a játékosok által legtöbbször kérelmezett fejlesztés. Szerintem is hasznosnak bizonyosul, mert a játékosok többsége külső forráson csevegett (pl. skype), most már a játékon belül is elérhető ez a lehetőség. Továbbra is él az üzenetküldés lehetősége is. A Chattel semmit sem csökkent a játék minősége, csak a kommunikáció lehetősége nőt meg.
 

DeletedUser12246

Vendég
Igen, mert ugye skypeon is látod, ki mikor van fent. Így csak annyi, hogy nem kellesz át lépegetni külső felületre.

"Ezzek a szerintem haszontalan dolgok helyet inkább azon kellene agyalni,hogy tegyétek izgalmasabbá a játékot,mert egyezzünk meg elégé unalmas kezdet lenni,pp-miatt nem kell izgulni ha leverik a falat vagy szétverik a faludat,nyersit is vehetsz...szerintem ezeket amiket a pp-elvett,ezek helyet kellene kitalálni valamit,amiért még keljen izgulni,én nem azért üllök ide hogy a gép játszon helyettem,én akarok játszani,tenni is valamit,de itt már lassan a pp és a scriptek miatt már nincs mit tenni...na erre keresétek a megoldást,dolgoztasatok és akkor tudom én csináltam és nem hagyom olyan könnyen,hozzámnö az a falu...remélem értittek miröl beszélek."

Igen, ebben is van igazság. Pl. V8-on sokkal jobban élveztem a játékot, mint bármelyik más szerveren, talán V10 volt hozzá fogható (N3 miatt).
Bár én már nem játszom, szóval csak külső szemlélőként mondok véleményt.
 
Fent