7. VF - Ádám vagy Éva?

Ádám vagy Éva?

  • Ádám

    Szavazatok: 5 50,0%
  • Éva

    Szavazatok: 5 50,0%

  • Összes szavazó
    10
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Sziasztok!

Íme egy újabb vitafórum nőnap alkalmából. Itt mindenki kötetlenül vitázhat a megadott témáról. A legészszerübb érveket felsoroló játékos nyerheti meg a jutalmat.

Terjedelmi korlátok nincsenek, a hozzászólások számát sem korlátozzuk.

Kezdés időpontja: 2017.03.08. 10:15
Téma zárás időpontja: 2017.03.13. 21:00

Vita téma:

Egy csapat úgy döntött, hogy klánt alapít és vezetőt akarnak választani. 2 jelöltjük van:
Éva - gondoskodó, mindenkire odafigyel, szeret mindenkit és kedves
Ádám - nagyon keménykezü hadvezér, az ellenség, de sokszor még a saját klánja is retteg tőle
Melyikőjüket válassza a klán? Melyikőjük lenne sikeresebb klánvezér?

Fontos: próbálj mások véleményére rácáfolni, hogy te lehess a viták királya! Minnél több ellenfeled érvelését támadod meg, annál nagyobb az esélyed a győzelemre.

Nyertes nyereménye: 50 pp

Sok sikert kívánok mindenkinek :)
 

DeletedUser18887

Vendég
Üdv én ketté osztom és mindegyikre írok egy kicsikét!

Éva egy kicsit gyengéd és ez a tagoknak egy darabig elmegy, csak sok klánba van kém és ez a gyengédséget sokan ki is szokták használni, ezért ez a megoldás klánvezetésnek nem mindig célszerű, ha csak csevegni jöttek meg elleni, majd lesz valami akkor teljesen megfelel, de ezt a variáció ellen lennék.
Ádám hadvezérnek egy kemény kezű, aki féken tudja tartani a klántagokat és nincs az a veszekedés, az már más kérdés hogy rettegnek tőlük és már minden szavára inkább sokszor leváltanák, de ha sokáig akár célgyőzelemre is akarnak érni akkor legyen egy a talpán, hogy kézbe tartsa a dolgokat, igaz fontos a közösség is egy klánon belül, de én úgy gondolom hogy még a kemény kezűnek is van gyengédség érzete és egy jó közösség kialakítása is lényeges, mert anélkül győzelemre nem megy a klán.
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Üdv én ketté osztom és mindegyikre írok egy kicsikét!

Éva egy kicsit gyengéd és ez a tagoknak egy darabig elmegy, csak sok klánba van kém és ez a gyengédséget sokan ki is szokták használni, ezért ez a megoldás klánvezetésnek nem mindig célszerű, ha csak csevegni jöttek meg elleni, majd lesz valami akkor teljesen megfelel, de ezt a variáció ellen lennék.
Ádám hadvezérnek egy kemény kezű, aki féken tudja tartani a klántagokat és nincs az a veszekedés, az már más kérdés hogy rettegnek tőlük és már minden szavára inkább sokszor leváltanák, de ha sokáig akár célgyőzelemre is akarnak érni akkor legyen egy a talpán, hogy kézbe tartsa a dolgokat, igaz fontos a közösség is egy klánon belül, de én úgy gondolom hogy még a kemény kezűnek is van gyengédség érzete és egy jó közösség kialakítása is lényeges, mert anélkül győzelemre nem megy a klán.
Most beszállok a vitába én is, hogy ne legyen annyira lapos.

Szóval szerintem Éva is lehet ugyanolyan erős vezér. Ha megnézzük egy átlagos klán felosztását, van a legfelső ember, az alapító/fővezér. Ő koordinál mindent, de a feladatokat szétosztja.
Ha Éva jó közösséget tud építeni azzal, hogy mindenkivel törődik és lágy szívü, akkor szeretni fogják őt, jó barát lesz, ismerni fogja a klánját, a tagok hátterét és sokat tud nekik segíteni. Általában nem a fővezér, hanem az erre kijelölt vezetőségi tag szervezi a támadást és a védelmet, aki lehet már egy kicsit szigorúbb. Így ha Éva jól osztja ki a feladatokat, akkor egy dinamikus és erős csapat jöhet össze.

Ádámmal ellentétben pedig, ha megnézzük, akkor Ádám túl erőszakos, ezért nyílván a vezetőségi tagok utálnak vele dolgozni, ami már ott elromlott.

Én Évát preferálnám, tekintve, hogy a jól együttmüködő közösség erősebb tud lenni, mint 1-2 külön álló magányos harcos.

Na ki fogja megdönteni az érvelésem? :p
 

DeletedUser18887

Vendég
Most beszállok a vitába én is, hogy ne legyen annyira lapos.

Szóval szerintem Éva is lehet ugyanolyan erős vezér. Ha megnézzük egy átlagos klán felosztását, van a legfelső ember, az alapító/fővezér. Ő koordinál mindent, de a feladatokat szétosztja.
Ha Éva jó közösséget tud építeni azzal, hogy mindenkivel törődik és lágy szívü, akkor szeretni fogják őt, jó barát lesz, ismerni fogja a klánját, a tagok hátterét és sokat tud nekik segíteni. Általában nem a fővezér, hanem az erre kijelölt vezetőségi tag szervezi a támadást és a védelmet, aki lehet már egy kicsit szigorúbb. Így ha Éva jól osztja ki a feladatokat, akkor egy dinamikus és erős csapat jöhet össze.

Ádámmal ellentétben pedig, ha megnézzük, akkor Ádám túl erőszakos, ezért nyílván a vezetőségi tagok utálnak vele dolgozni, ami már ott elromlott.

Én Évát preferálnám, tekintve, hogy a jól együttmüködő közösség erősebb tud lenni, mint 1-2 külön álló magányos harcos.

Na ki fogja megdönteni az érvelésem? :p
Az igaz, de mondtad, hogy gyengébb lelkű így mindenkinek csak vezéri rangot ad és az lesz, hogy előbb utobb csak olvadnak egy klánba mert a vezéri posztott sokan szeretnék és mivel gyengébb lelkű nem tud ellent mondani így a klánba mindenki csak azt csinál amit szeretne....Igaz legalább egy jó közösség létre jön én már jártam hasonló képp én is egy gyengébb lelkű voltam és még annak is adtam vezéri rangot akit nem is ismertem...
 

-Revolution-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.387
Vita téma:

Egy csapat úgy döntött, hogy klánt alapít és vezetőt akarnak választani. 2 jelöltjük van:
Éva - gondoskodó, mindenkire odafigyel, szeret mindenkit és kedves
Ádám - nagyon keménykezü hadvezér, az ellenség, de sokszor még a saját klánja is retteg tőle
Melyikőjüket válassza a klán? Melyikőjük lenne sikeresebb klánvezér?

Ez már az elején sántít kicsit. Egy csapat létrehoz egy klánt, de nem tudják előre, hogy ki lesz a vezető? :D
Szinte teljesen biztos, hogy a vesztes megsértődik és az ilyen álszentek, mint jelen esetben Éva belülről szépen felbomlasztják a klánt. Na jó, kicsit elkalandoztam, térjünk a tárgyra. :D

Én Ádámra szavaznék.
Szerintem vezetőnek egy olyan személy, mint Éva alkalmatlan lenne. A szükséges döntéseket nem tudná meghozni mert az érzelmei befolyásolnák. Amennyiben meg egy alkalmas személyre bízná a klán jövőjét befolyásoló döntéseket, akkor miért ő a vezér? A tagok is tudnák, hogy nem ő diktál ás másképp tekintenének rá. Ezen kívül nyomást is tudnának rá gyakorolni és már itt ketté szakadhat a klán. Személy szerint én nem szeretem az olyan típusú embert, aki a fent említett jelzőkkel bír.
Ellenben Ádám egy vaskezű vezér, aki keményen fogja a tagokat és nem fél meghozni az olykor drasztikus lépéseket, amely a klán jövőjét tekintve igencsak szükségesek.
Amennyiben egy vezető kemény és ért a dolgához úgy nagy valószínűséggel sikeres lesz és a tagok beállnak mögé. Az a pár gyenge láncszem meg lemorzsolódik és kész. :D
A két lehetőség kézül számomra egyértelmű, hogy Ádám a megfelelő választás. Éva meg lehetne amolyan lelki társ vagy valami hasonló, de vezető semmiképpen sem.
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Ez már az elején sántít kicsit. Egy csapat létrehoz egy klánt, de nem tudják előre, hogy ki lesz a vezető? :D
Szinte teljesen biztos, hogy a vesztes megsértődik és az ilyen álszentek, mint jelen esetben Éva belülről szépen felbomlasztják a klánt. Na jó, kicsit elkalandoztam, térjünk a tárgyra. :D

Én Ádámra szavaznék.
Szerintem vezetőnek egy olyan személy, mint Éva alkalmatlan lenne. A szükséges döntéseket nem tudná meghozni mert az érzelmei befolyásolnák. Amennyiben meg egy alkalmas személyre bízná a klán jövőjét befolyásoló döntéseket, akkor miért ő a vezér? A tagok is tudnák, hogy nem ő diktál ás másképp tekintenének rá. Ezen kívül nyomást is tudnának rá gyakorolni és már itt ketté szakadhat a klán. Személy szerint én nem szeretem az olyan típusú embert, aki a fent említett jelzőkkel bír.
Ellenben Ádám egy vaskezű vezér, aki keményen fogja a tagokat és nem fél meghozni az olykor drasztikus lépéseket, amely a klán jövőjét tekintve igencsak szükségesek.
Amennyiben egy vezető kemény és ért a dolgához úgy nagy valószínűséggel sikeres lesz és a tagok beállnak mögé. Az a pár gyenge láncszem meg lemorzsolódik és kész. :D
A két lehetőség kézül számomra egyértelmű, hogy Ádám a megfelelő választás. Éva meg lehetne amolyan lelki társ vagy valami hasonló, de vezető semmiképpen sem.

S ha tegyük fel, hogy Ádám megköveteli tőled azt, hogy éjjel, ha bele is halsz a 12- 13órás munka után kelj fel és indítgass, különben kirúg és ezzel gyengíti a klán egységét?

Már, ha vaskezü valaki, akkor képes meghozni olyan vérre menő döntéseket, amelyek gyorsan robbanthatják fel belülről a dolgokat. Évánál 1-1 segítség ezt helyén tudná tartani, mert ott meglenne az ideál kommunikáció.
 

DeletedUser18954

Vendég
Bár tudom, csak a kettő közül lehet választani, de mégis, én azt mondanám együtt a kettő.
Volt részem mind a két típusú vezetőben. Ádám - egész addig működik, amíg mondjuk úgy rendben megy minden. Amint feszültség lép fel avagy nem egyetértés, úgy a puszta félelem nem fogja összetartani a klánt. Abban a pillanatban elkezdődnek a "kijárások". Az erős kezű érzelemmentes döntésekre szükség van, de nem lehet minden döntés mögött csak ennyi. Az is nagyon hatásos, ha az embernek pusztán a hírétől is "retteg" az ellen, mert eleve nagyobb a tartás az adott klántól.
Éva - egy közösség mindig akkor működik jól, ha a tagjai nem azért segítenek a másiknak mert a parancs előírja, hanem azért mert belső késztetésük van. Fontos, hogy számítsanak egymásra, amihez egy Éva típusú személyiség nagyon sokat adhat. Ellenben minden esetben nem lehet kedves és figyelmes az ember. Egy katonai játékban van az a pont, amikor az érzelem helyett ésszerűen kell dönteni, még akkor is, ha az az érzésekben nem feltétlen jó.
Szóval én a kettő vegyítését látnám jónak, de minden ellenére ha szavazni kell akkor Éva. Mert számomra ez is bebizonyosodott, hogy a tekintélyelvű és félelmen épülő csapatok kártyavárként omlanak össze az első sikertelenebb armánál, avagy az első sikertelenebb védekezésnél. Míg az érzelmileg szorosabb kapcsolatot ápoló csapatok, sokkal hamarabb állnak fel, s mennek újra, egymást biztatva és nem eltiporva.
 

-Revolution-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.387
S ha tegyük fel, hogy Ádám megköveteli tőled azt, hogy éjjel, ha bele is halsz a 12- 13órás munka után kelj fel és indítgass, különben kirúg és ezzel gyengíti a klán egységét?

Már, ha vaskezü valaki, akkor képes meghozni olyan vérre menő döntéseket, amelyek gyorsan robbanthatják fel belülről a dolgokat. Évánál 1-1 segítség ezt helyén tudná tartani, mert ott meglenne az ideál kommunikáció.

Ez nem helytálló feltételezés az adott körülményeket figyelembe véve. Amikor Ádámot jellemezted azt írtad, hogy "nagyon keménykezü hadvezér, az ellenség, de sokszor még a saját klánja is retteg tőle"
Amit te felhoztál példának az egyik tényezőhöz sem társítható (ha nagyon akarom a rettegésre ráhúzom, de nem teljesen lenne helyes), magyarul egyik sem tükrözi azt, amit leírtál.
Viszont a kérdésedre válaszolva. Ez esetben megírom neki, hogy ez nem fog menni és megindokolom. Keresünk egy társat, aki az adott időpontban precízen képes lesz elvégezni az adott feladatot. Egy normális vezető nem fog tovább követelőzni, hogy "már pedig akkor is elindítod mert nem érdekelnek a kifogásaid és kirúglak a fenébe, ha nem teszed meg". Klán érdek, hogy az adott támadások elinduljanak és időben. Az általad említett 12-13 órás meló után előfordulhat, hogy az igazak álmát aludja az emberünk és nem indítja el a támadásokat, amivel a klán rosszabbul jár. Megeshet, hogy beállítja az időzítőt és felkel, de mivel full kómás, azt sem tudja hol van így 99%, hogy elrontja az időzítéseket, amivel megint csak a klán jár rosszul.
Egy kemény kezű vezetővel is kompromisszumra lehet jutni, és vezetőként neki a klán érdekeit kell nézni, ami jelen esetben az, hogy a támadások időben elinduljanak. Mivel az adott személy iránt kétségek merülnek fel, hogy vajon el tudja-e indítani a támadásokat, így megértené a helyzetet a vezér és egy másik megoldást keresnek.

Konkrétan milyen döntésekre gondolsz? Általában az Ádámhoz hasonló tulajdonságú emberek sikeresek, és tőlük ritkán pártolnak el a többiek.

Évánál nem csupán 1-1 segítségre lenne szükség, hogy a te szavaiddal éljek. :D
A tagok egy része visszaélne a jóindulatával és hamar többfelé húzna a klán. Nem mellesleg mivel mindenkivel kedves, jóindulatú, így számtalan esélyt adna azoknak is, akik nem érdemelnék meg. Ez a klán többi tagjának nem hiszem, hogy tetszene.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
A kérdés inkább: melyik legyen a klán arca. Vezérnek egyedül egyik sem lesz jó, Éva mellé kelleni fog társ, mert felemészti a "tagok szeretete", szüksége lesz egy társvezérre, aki hasonló felfogású mint ő. Ádámnak pedig olyan vezérkarra van szüksége, aki képes az ő "kemény kezét" átadni a tagoknak, de már nem annyira kemény, inkább "baráti kézfogás" formájában. Ádám a teljesítményorientáltabb, nála nincsen vereség, az egója nem is engedi, hogy kikapjon, míg Évánál lehet belecsúszik a vereség, de hosszútávon sokkal stabilabb mint Ádám. Ádám klánja a végén pont Ádám ilyen felfogása miatt fog elhullani, de mivel teljesítményorientált, amiket szállít is, új tagjai mindig is lesznek, így a régiek miatt nem kell aggódnia, akik esetleg elhagyják. Évának a legnagyobb baja az lehet, hogy a klánja tagjai visszaélnek a gondoskodásával, szeretetével, és megszokják azt, önállóan nem lesznek képesek cselekedni. Hosszútávon Éva klánja Ádáméhoz képest kisebb sikerrel fent tud maradni ugyanazon klánként, javában ugyanazon nevekkel, míg Ádám nyerni fog, de a játékosállomány, sőt, akár a klánja identitása is változni fog. Éva klánját sokkal inkább érezheti az átlagjátékos klánnak, mint Ádámét. Két hónappal ezelőtt én még Ádám maximalizmusa mellett tettem volna le a voksom, ma már Éva által nyújtott "otthont" választanám.

DJ heaven

ui: Kivételes, hogy írtam ide, többet nem fogok, de ez a topik megtetszett. Két szót még mindenképp szeretnék itthagyni: V28 döntő
 

DeletedUser18954

Vendég
.

Konkrétan milyen döntésekre gondolsz? Általában az Ádámhoz hasonló tulajdonságú emberek sikeresek, és tőlük ritkán pártolnak el a többiek.

Évánál nem csupán 1-1 segítségre lenne szükség, hogy a te szavaiddal éljek. :D
A tagok egy része visszaélne a jóindulatával és hamar többfelé húzna a klán. Nem mellesleg mivel mindenkivel kedves, jóindulatú, így számtalan esélyt adna azoknak is, akik nem érdemelnék meg. Ez a klán többi tagjának nem hiszem, hogy tetszene.

Elgondolkodtam azon amit írtál, s alapvetően még el is tudom fogadni. De mégis kicsit ellentmondanék. Természetesen ez az én meglátásom, s az a szép, hogy itt nem személyeskedve vitázunk, hanem teljesen semlegesen véleményt mondhatunk.
Az Ádám típusú emberektől ritkán pártolnak el - ezzel nem tudok egyetérteni. Addig amíg a klán halad az előírtak alapján, nincs miért elmenni, az emberek bíznak az erős vezetőben. De ez iszonyat erős személyi"kultusz"-t igényel, olyan vezetőt akinek állandóan jelen kell lennie. A jó vezető attól is jó vezető, hogy megfelelően választja ki azokat akik tudják őt képviselni. Az Ádám típus önmagát képviseli, ő tart egyben valamit. S abban a pillanatban hogy ő picit meginog, vagy elfoglaltabb lesz, pont ez a típus az akinek hátat fognak fordítani.

Éva - így van, nem 1-1 segítség, hanem egy jól felépített klán kell mögé. Ez nem egyszerű, de mégis mátrixban sokkal hatékonyabb mint vezér kultuszban. Nyilván ezt a típust olyan emberek fogják követni, akik nem nézik rossz szemmel ha esélyt ad esetleg mikor nem kéne. DE, szerintem ez a típus nem fanatikusan elvakult. Én úgy mondanám egy esély egy második mindenkinek jár. Én magam is ezt vallom. De a második esélyt elpuskázva nincs visszaút.
 

-Revolution-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.387
Elgondolkodtam azon amit írtál, s alapvetően még el is tudom fogadni. De mégis kicsit ellentmondanék. Természetesen ez az én meglátásom, s az a szép, hogy itt nem személyeskedve vitázunk, hanem teljesen semlegesen véleményt mondhatunk.
Az Ádám típusú emberektől ritkán pártolnak el - ezzel nem tudok egyetérteni. Addig amíg a klán halad az előírtak alapján, nincs miért elmenni, az emberek bíznak az erős vezetőben. De ez iszonyat erős személyi"kultusz"-t igényel, olyan vezetőt akinek állandóan jelen kell lennie. A jó vezető attól is jó vezető, hogy megfelelően választja ki azokat akik tudják őt képviselni. Az Ádám típus önmagát képviseli, ő tart egyben valamit. S abban a pillanatban hogy ő picit meginog, vagy elfoglaltabb lesz, pont ez a típus az akinek hátat fognak fordítani.

Éva - így van, nem 1-1 segítség, hanem egy jól felépített klán kell mögé. Ez nem egyszerű, de mégis mátrixban sokkal hatékonyabb mint vezér kultuszban. Nyilván ezt a típust olyan emberek fogják követni, akik nem nézik rossz szemmel ha esélyt ad esetleg mikor nem kéne. DE, szerintem ez a típus nem fanatikusan elvakult. Én úgy mondanám egy esély egy második mindenkinek jár. Én magam is ezt vallom. De a második esélyt elpuskázva nincs visszaút.

Persze, emberek vagyunk és én azt mondom, hogy szerencsére különbözünk egymástól. Másképpen látjuk a dolgokat, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem lehet mindkettőnknek igazunk.
Ha jól értelmezem arra a kijelentésemre cáfolsz rá, hogy az Ádám típusú emberektől ritkán pártolnak el az emberek. Ezt azzal indokolod, hogy egy ilyen típusú ember önmagát képviseli (amivel nem teljesen értek egyet) és ha meginog, netán kevesebb időt tud a játékra szentelni, akkor a tagok kihátrálnak mögüle. Viszont egy másik mondatodban szinte választ is adsz erre. Azt írtad, hogy egy jó vezető azért is bír ezzel a jellemzővel, mert a megfelelő tagokat választja ki a klánból, hogy ha szükséges levegyék a terhet a válláról és kisegítsék. Ergo attól, hogy valaki egy vaskezű vezető még nem lehet azt a következtetést levonni, hogy ne lennének segítői. Csupán nem olyan mértékben és nem olyan téren segítik a munkáját, mint Éva esetében.

Éva ugyebár egy gondoskodó, kedves, mindenkire odafigyelő, szerető személy. Továbbra is fenntartom azt a kijelentésem, hogy egy ilyen vezető nem képes a klán ügyeit megfelelően intézni. Egyrészt szerintem nála a végletekig ellehetne menni azzal, hogy utolsó utáni esélyt ad. Hogy miért is? Tegyük fel kiakarnak rúgni egy tagot. Viszont itt jön képbe Éva túl sok pozitív tulajdonsága. Napok óta beszélget az illetővel, barátságot kötöttek, van egy aranyos kutyája, esetleg ugyan az az érdeklődési körük is. Túlságosan kötődne hozzá Éva és nem tudná meghozni a szükséges döntést, aminek a klán látná a kárát. Már itt ketté válhat a klán vagy ha nem is a ki nem rúgott illető esetleg kém volt vagy gyenge láncszem és őt ütik be elsőként stb.
Éva túlságosan is empatikus személy viszont ez egy háborús játék. Itt érzelmeknek nincs helye, kő kemény vérre menő csaták mennek (kicsit eltúlozva :D ). Egy szó, mint száz véleményem szerint Éva alkalmatlan a pozícióra.
Maradok Ádám mellett. :D
 

DeletedUser8473

Vendég
Vita téma:

Egy csapat úgy döntött, hogy klánt alapít és vezetőt akarnak választani. 2 jelöltjük van:
Éva - gondoskodó, mindenkire odafigyel, szeret mindenkit és kedves
Ádám - nagyon keménykezü hadvezér, az ellenség, de sokszor még a saját klánja is retteg tőle
Melyikőjüket válassza a klán? Melyikőjük lenne sikeresebb klánvezér?

nekem mind a 2 vezető típushoz volt már szerencsém és mindenképp a Ádámot választanám egy olyan szerveren ahol szeretnék is elérni valamit.Egy komoly erős kezű vezető nélkül a klán hatásos együtt működése igen csak hiányos.
Mivel csapat játékról van szó így nem igazán kell ragozni,hogy mi minden az ami a Ádám mellet szól hiszen Éva melleti ellen érv mindent meg is magyaráz.

szóval ha Éva -gondoskodó,mindenkire odafigyel, szeret mindenkit és kedves
Könnyen át verhető szemelyiség szinte tárcán kínálja magát és klánját a ellenségnek.
És nem csak azzal,hogy szinte anyáskodva védi meg a tagjait egymástól is de könnyedén esik bele hibás döntésekbe is,pont a hiszékenysége miatt.
Gondolok itt arra,hogy kémek épülnek be a klánba .Mivel meg bízik mindenkiben és nagyon nehezen lehet meg győzni arról,hogy nem minden fehér vagy fekete sokszor későn döbben rá,hogy szó szerint meg vezeték.
hiszékenysége miatt estlegesen olyan szövetségeket köt ami a klán egészért súlyosan érinti majd egy napon.
ha egy olyan erős kezű klán vezetővel találja szembe magát mint a Ádám biztosan vesztes klánt fog csinálni a Éva a saját klánjából.Mivel a erős kezű céltudatos Ádám szinte a újai közé csavarná a hiszékeny Évát.
és mire veszi a lapot,hogy meg van vezetve már a klánjába is a Ádám az úr.
egy egy klán sikerében fontos szerepe van annak is milyen szövetséget kötnek.
Még Ádám esetében a szövetség érdekből történik és simán túl lép rajta mikor a klánnak már nem érdeke addig Éva vakon bízik a szövetségben egészen addig még konkrétan nem mondja el neki Ádám vége és mehet a harc.
Ami szerintem még fontos,hogy addigra Éva klánjában általában már csak a bárányok maradnak.
Hiszen komolya harcosok igen ritkán tűrik el a gyengeséget.Olyan tagokkal meg nem lehet nyerni akik 10 kard után kilépnek a fiókból lesz ami lesz.
Én így látom röviden.
 

DeletedUser18954

Vendég
"Viszont egy másik mondatodban szinte választ is adsz erre. Azt írtad, hogy egy jó vezető azért is bír ezzel a jellemzővel, mert a megfelelő tagokat választja ki a klánból, hogy ha szükséges levegyék a terhet a válláról és kisegítsék. "

Nem, ez a mondtad pont nem az Ádám típusú vezetőre vonatkozott, hanem a jó vezetőre:) Ami szerintem nem Ádám. Az a helyzet, hogy maximálisan Éva mellett sem tudnám letenni a voksom, de két rossz közül, mégis még mindig inkább Éva. Mert teljesen igazad van, hogy ez egy háborús játék, s nem lehet szívvel irányítani teljesen. De én azt gondolom Éva gondoskodása nem zárja ki azt, hogy tudna ésszel is gondolkodni. Alapvetően hiba azt hinni, hogy egy érzelmibb ember mindent érzelemből cselekszik. Jómagam elég érzelmi vagyok, de még így is, a gondoskodás mellett is, tudom, hogy a nagy közös mindig fontosabb mint az egyén - egy ilyen játékban - ezért nehezebb döntést is meg kell hozni. Tehát egy Éva személyiség lehet hogy önmagában kicsit gyötrődik, de a cél érdekében képes keményebb döntést is hozni.
 

DeletedUser8473

Vendég
"Tehát egy Éva személyiség lehet hogy önmagában kicsit gyötrődik, de a cél érdekében képes keményebb döntést is hozni."

Biztos képes de mikor már?Mivel egy szerveren nem egy klán indul el a cél érdekében.
Engem iszonyatosan tud bosszantani mikor valaki azt írja ez csak egy játék.az de még hozzá milyen.
a foci is csak foci és sorolhatnám minden csak az ami.Sok olyant csinálunk ami nélkül még élnénk.:D
De ha valaki komolyan bele fektet ide pénzt és ami fontosabb a sok sok időt akkor szeretne is eredményes lenni.
Olyan vezető mint a Éva igen csak naiv ,hiszékeny is szerintem.és ép ezért sokszor ad új és új lehetőséget olyan embernek akinek nem kéne és sokszor nem lehet fel nyitni a szemét fontos dolgokra.
Mert vakon bízik mindenkiben aki csak érdekből barátkozik vele és ki használja.
ezzel nem csak saját játékát de a klánja játékát is tönkre teszi akkor is ha semmi rossz szándék nem volt benne.
A döntő többségében mikor már oda jut ,hogy kemény döntést hoz az már késő.
 

DeletedUser18954

Vendég
"Tehát egy Éva személyiség lehet hogy önmagában kicsit gyötrődik, de a cél érdekében képes keményebb döntést is hozni."

Biztos képes de mikor már?Mivel egy szerveren nem egy klán indul el a cél érdekében.
Engem iszonyatosan tud bosszantani mikor valaki azt írja ez csak egy játék.az de még hozzá milyen.
a foci is csak foci és sorolhatnám minden csak az ami.Sok olyant csinálunk ami nélkül még élnénk.:D
De ha valaki komolyan bele fektet ide pénzt és ami fontosabb a sok sok időt akkor szeretne is eredményes lenni.
Olyan vezető mint a Éva igen csak naiv ,hiszékeny is szerintem.és ép ezért sokszor ad új és új lehetőséget olyan embernek akinek nem kéne és sokszor nem lehet fel nyitni a szemét fontos dolgokra.
Mert vakon bízik mindenkiben aki csak érdekből barátkozik vele és ki használja.
ezzel nem csak saját játékát de a klánja játékát is tönkre teszi akkor is ha semmi rossz szándék nem volt benne.
A döntő többségében mikor már oda jut ,hogy kemény döntést hoz az már késő.
Miért gondolod, hogy attól mert emberibb és szeretőbb, vakon bízna? Biztos hogy nagyobb bizalmat ad, de attól mert valakinek van szíve még nem kizáró ok hogy legyen esze is:)
Egy eszes Éva ezerszer jobban tudja terelni a klánját, és ha jól választ maga mellé erősebb kezű vezetőket, akkor ráadásul akár amit a szívétől nem akar látni, majd láttatják vele. Alapvetően az a gond, hogy szerintem félre van értve az Éva típus. Nem egy bugyuta boldogság bogyóval ellátott valakiről beszélünk.
 

DeletedUser8473

Vendég
szerintem te kicsit át értékeled a kérdést.
Konkrétan le írja milyen ez a Éva.
és saját tapasztalatból mondom,hogy egy ilyen Éva KB olyan vezető társakat is keres és talál amilyen ő maga.

"Éva - gondoskodó, mindenkire odafigyel, szeret mindenkit és kedves"
Már pedig egy ilyen Éva hiszékeny is.Mindenkire oda figyel,beszélget,barátkozik olyanokkal is akik mondjuk talán nem is érdemlik meg.Így könnyen fére lehet vezetni.Klánjába be kerülni könnyebb mint ki.így akik komolyabban aktív tagok azok nem igen sokáig fognak ott lenni.
Tehát marad az akik egy estleges harcnál meghátrálnak.
Könnyedén feladják.
Én ismeretem egy ilyen "Évát"
igen a végén rá jött mi is van de akkor már késő volt.
 

DeletedUser18954

Vendég
Márpedig hiszékeny...- szerinted. Szerintem nem:). Tehát nem értékelem át a kérdést.Pusztán az én szemszögemből nézem, s az én véleményem mondom.
Nekem nem jelent egyet a mindenkire odafigyelés és kedvesség továbbra sem azzal, hogy buta is legyen. A saját tapasztalat fontos, nekem is van, mind a két irányba. És hát minő csoda, épp ellenkező mint neked:) Így nyilvánvalóan én továbbra is Éva mellett fogok kiállni, hozzátéve hogy nem az ideális vezető lett feltéve kérdésként, mert akkor nem állnék mellé. De a kettő közül, igen.
 

DeletedUser8473

Vendég
szerintem ha valaki hiszékeny és mindenkiben a jót látja nem feltétlen buta is.
 

DeletedUser14148

Vendég
Azt tartja a mondás, hogy minden sikeres férfi mögött egy erős nő áll. A Bazi nagy görög lagziban meg az hangzik el, hogy a férfi a fej, az asszony a nyak, és a fej mindig arra fordul amerre a nyak akarja. :)
Komolyra fordítva a szót, Ádám és Éva együtt tudják jól irányítani a klánt. Mint pl V10-en FrostRaven és SpiritAngel, ha jól emlékszem. Ádám frontálisan és határozottan tud irányítani, Éva a háttérből korrigálja a "botlásokat", biztosítja azt, hogy Ádámmal ne szaladjon el a ló nagyon. Egy jó Éva el tudja venni a kemény döntések élét. Lehet a klán "háziasszonya". Ádám pedig használhatja a logikát, lehet szigorú, meghozhatja a nehéz döntéseket. Viszont mindkettőnek következetesnek kell lennie.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent