6. VF - Kilátástalan mérnökök

Te meddig építed általában a főhadiszállást?


  • Összes szavazó
    9
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Sziasztok!

Íme egy újabb vitafórum. Itt mindenki kötetlenül vitázhat a megadott témáról. A legészszerübb érveket felsoroló játékos nyerheti meg a jutalmat.

Terjedelmi korlátok nincsenek, a hozzászólások számát sem korlátozzuk.

Kezdés időpontja: 2017.02.28. 20:35
Téma zárás időpontja: 2017.03.04. 21:00

Vita téma: A falu mérnökei nem bírják eldönteni, hogy hány szintre építsék fel a főhadiszállást.

Legyen az akadémiához szükséges 20, vagy ha támadnak, akkor a biztonság kedvéért emeljék fel tovább is?
Segítsetek eldönteni mérnökeinknek, hogy a falvuk berrobbanthatatlan legyen!

Fontos: próbálj mások véleményére rácáfolni, hogy te lehess a viták királya! Minnél több ellenfeled érvelését támadod meg, annál nagyobb az esélyed a győzelemre.

Nyertes nyereménye: 50 pp

Sok sikert kívánok mindenkinek :)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.082
Én a 20 felettire szavaztam. Tekintve, hogy mindig olyan helyen vagyok, ahol szeretnek nagyon támadni/rombolni engem, elengedhetetlen, hogy gyorsan visszaépüljenek az épületeim. Szervertől függően olyan 22-23-as szintre szoktam felhúzni a főhadit. Meg azért egy olyan fióknak, mainek mondjuk a falát leütik, mert folyton támadják, de nem öl bele pp-t, akkor az a pár szint plusz főhadi akár a falvát is mentheti meg azáltal, hogy a falam gyorsabban nagyobb szintű. Olyan nagyon sok helyet nem foglal a tanyából, katákat és kémeket lejjebb nyisszantom a faluban, és máris beférünk.
 

DeletedUser15718

Vendég
20 feletti szint. 23, hogy pontos legyek. Érveket DJ leírta teljes egészében :D
 

DeletedUser18887

Vendég
Röviden tömören leírom az én érvelésem.
Én rendszerint 20-as szintnél tovább nem építem, szerintem felesleges, mert ha olyan tömegű ostrom fegyverrel a főhadira mennek, akkor fölösleges tovább építeni,másrészt a tanyahely végett is tiltakoznék.
 

DeletedUser18920

Vendég
1., 20 alatt: Logikátlan dolog;az 1. faludnál muszáj annyira felépíteni ,ha foglalni is akarsz.
2.,(erre szavaztam) 20-as szintig: Elég bőven az ellenféltől távoli helyen; K.lovas többet ér a helyett.
3., 20 fölött: Főhadiszállást csak ellenfél közelében érdemes magas szintre húzni, más ("háttér")falvakból lehet pótolni a védőket; kb mínusz 20-30 hely az nem nagy veszteség abban a tudatban,hogy egy támadás esetén a fal többet ér.

(Kezdő vagyok, ne harapjátok le a fejem,ha valamivel nem értetek egyet, köszi:rolleyes:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser18920

Vendég
Röviden tömören leírom az én érvelésem.
Én rendszerint 20-as szintnél tovább nem építem, szerintem felesleges, mert ha olyan tömegű ostrom fegyverrel a főhadira mennek, akkor fölösleges tovább építeni,másrészt a tanyahely végett is tiltakoznék.

Nem nagyon rombolják a Főhadiszállást.
Falra tanyára k.műhelyre mennek az emberek :)
20-as szint elég,!de! csak akkor ha messze vagy a harcoktól.
 

DeletedUser18920

Vendég
Én a 20 felettire szavaztam. Tekintve, hogy mindig olyan helyen vagyok, ahol szeretnek nagyon támadni/rombolni engem, elengedhetetlen, hogy gyorsan visszaépüljenek az épületeim. Szervertől függően olyan 22-23-as szintre szoktam felhúzni a főhadit. Meg azért egy olyan fióknak, mainek mondjuk a falát leütik, mert folyton támadják, de nem öl bele pp-t, akkor az a pár szint plusz főhadi akár a falvát is mentheti meg azáltal, hogy a falam gyorsabban nagyobb szintű. Olyan nagyon sok helyet nem foglal a tanyából, katákat és kémeket lejjebb nyisszantom a faluban, és máris beférünk.

Nem mindegyiket kell 22-23-asra felvinni csak a "háborús övezet"-ben lévő falukat. "Nem a pontra kell menni"-(Kelo,Geo72 és Random Attack mondta ezt) Ilyen esetben már 15 könnyűlovastól fosztod meg magad,ami ha aktív vagy sokat számít 15x80 1200 nyersi és gyorsak napi 10x min. elküldheted őket az már 12000; havi 360.000 nyersi megy a levesbe ez miatt ha ez mondjuk 5 faluban csinálod az már 1.800.000
 

DeletedUser18920

Vendég
Attól függ milyen falu a háttérben nem érdekel de fronton igen , mert nem mindegy pl ha támadnak mennyi jdeig épül a fal de ha pp-zed akkor is megkiméled magad kicsit fronton 25 háttérben 20 , mert vigyázunk a tanyahelyre :)
Te vagy az aki majdnem ugyanazt gondolja mint én. Kivétel 1 dolog: fronton is elég 22 :p
 

-Revolution-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.387
1., 20 alatt: Logikátlan dolog;az 1. faludnál muszáj annyira felépíteni ,ha foglalni is akarsz.
2.,(erre szavaztam) 20-as szintig: Elég bőven az ellenféltől távoli helyen; K.lovas többet ér a helyett.
3., 20 fölött: Főhadiszállást csak ellenfél közelében érdemes magas szintre húzni, más ("háttér")falvakból lehet pótolni a védőket; kb mínusz 20-30 hely az nem nagy veszteség abban a tudatban,hogy egy támadás esetén a fal többet ér.

(Kezdő vagyok, ne harapjátok le a fejem,ha valamivel nem értetek egyet, köszi:rolleyes:)

Az tény, hogy az 1. falunál muszáj 20-ra felhúzni viszont alapjában véve nem logikátlan, ha 20 alatt van. Főhadit is vissza lehet bontani, ahogy sokan a bányákat is szokták mert azok tényleg egy rakás népességét foglalnak.
Hátországban pl főhadira nincs nagy szükség, képzők legyenek maxon aztán kész. Olyan opció is lehet, hogy pár központi falut csinálsz, oda tolod a nyersit ha kell érmét veretned, ergo a többi faludban nem kell a kovácsot se felhúzni 20-ra és aksi is felesleges.
Fronton érdemes feljebb húzni a főhadit viszont ezt befolyásolja az is, hogy mennyi pp-d van. Ha tele vagy, mint a déli busz akkor itt is elég 20-as főhadi aztán lazán vissza pp-zed a falat ha kell.
Viszont ha nem vagy eleresztve olyan jól akkor felmehet akár 25-ig is.
Mint látható sok dologtól függ, hogy meddig érdemes felhúzni a főhadit, így konkrét szintet nem lehet mondani. Van olyan helyzet, hogy elég a 20-as szint, de van amikor 23 sőt 25 is kell.
 

DeletedUser18920

Vendég
Az tény, hogy az 1. falunál muszáj 20-ra felhúzni viszont alapjában véve nem logikátlan, ha 20 alatt van. Főhadit is vissza lehet bontani, ahogy sokan a bányákat is szokták mert azok tényleg egy rakás népességét foglalnak.
Hátországban pl főhadira nincs nagy szükség, képzők legyenek maxon aztán kész. Olyan opció is lehet, hogy pár központi falut csinálsz, oda tolod a nyersit ha kell érmét veretned, ergo a többi faludban nem kell a kovácsot se felhúzni 20-ra és aksi is felesleges.
Fronton érdemes feljebb húzni a főhadit viszont ezt befolyásolja az is, hogy mennyi pp-d van. Ha tele vagy, mint a déli busz akkor itt is elég 20-as főhadi aztán lazán vissza pp-zed a falat ha kell.
Viszont ha nem vagy eleresztve olyan jól akkor felmehet akár 25-ig is.
Mint látható sok dologtól függ, hogy meddig érdemes felhúzni a főhadit, így konkrét szintet nem lehet mondani. Van olyan helyzet, hogy elég a 20-as szint, de van amikor 23 sőt 25 is kell.

A 20 alatti fh-s dologgal meggyőztél teljesen kimaradt nekem a visszabontás lehetősége :oops:
Központi falus dolog teljesen logikus erre sem gondoltam, látszik a tapasztalat hiánya számomra.
A 20 feletti pedig 22-23 elég. Normális nuke támadásnál nem tudod visszaépíteni amennyire kéne haverok egységeit meg felesbe nem áldoztatod fel.
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Kiértékelés.. Köszönöm a részvételt mindenkinek! :)

Hamarosan jelentkezem a nyertessel és nyereményével.
K.
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
A vita királya Kf Ceaser Róma lett.

Köszönöm mindenkinek a részvételt, az érvelést/ellenérvelést. A nyereményed 50 pont, amelyet hamarosan meg fogsz kapni.

Korboncnok
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent