5. VF - Jogsi, avagy vezetni így kell!

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser15718

Vendég
Ez egy jó kérdés. :)
Csak az a jó klánvezér, aki szervert nyer?
Szerintem nem.

Nézőpont kérdése, melyik klánnak mikor jön el a szerver vég.
Ezért is számítanak a fentebb felsorolt tulajdonságok. Tény, hogy jó ha meg tudja nyerni a szervert!
 

-Revolution-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.387
Persze vehetjük példának Haffaz Aladdin admirális generálist is. :D
A klántagoktól is függ, hogy kinek melyik vezetési stílus jön be. Vannak, akiknek lábrázásuk van a diktátoroktól. Azoknak más típusú vezető az ideális. Nem lehet általánosítani. Különbözőek vagyunk, különböző stílusban játszunk. Legyen bármilyen típus, tudja motiválni a saját tagjait, és ami még nem hangzott el... mutasson követendő példát. Ne várjon el mástól olyat, amit saját maga nem tesz meg.

A normális játékosok a határozott és eltökélt vezetőt szeretik, amilyen egy diktátor. Ő tudja, hogy mit akar és a cél érdekében szinte bármit elkövet. Nem lesz sose jó vezető, aki a tagoktól várja a döntést és szavazásra bocsát mindent. Már az alapból a bizonytalanságra utal, ha kikéri a véleményüket, magyarul nem tud döntést hozni, az én szavammal alkalmatlan a vezetésre. Azért vezér, hogy vezesse a klánt és meghozza a szükséges döntéseket, amikért felelősséget vállal. Nem utolsó sorban, ha kikéri a többiek véleményét 99%, hogy lesz jó pár ember, akik mást szeretnének és ha nem az lesz beverik a durcit mert sok éretlen játékos van. Ellenben ha kapnak egy utasítást, amit megfelelően tálal a vezető és látszik benne a hozzáértése akkor azt végrehajtják a tagok.
 

DeletedUser14148

Vendég
Tény, hogy jó ha meg tudja nyerni a szervert!
Ebben biztos vagy, egészen?
Ez az egyetlen kritérium? (think)
És ha a következő szervert nem nyeri meg, akkor lefokozódik rossz vezérré?
Mert akkor rohadt kevés jó vezér volt a kh-ban eddig.
Jó egy olyan klán vezére, akik igaz vesztesen kerülnek ki, de remek játékélménnyel gazdagodnak.
 

DeletedUser14148

Vendég
A normális játékosok a határozott és eltökélt vezetőt szeretik, amilyen egy diktátor. Ő tudja, hogy mit akar és a cél érdekében szinte bármit elkövet. Nem lesz sose jó vezető, aki a tagoktól várja a döntést és szavazásra bocsát mindent.
Akkor én nem vagyok normális játékos. :D
Viszont, ha jól elolvasod, amit írtam, én nem voksoltam a demokratára, hanem a kettő közötti átmenetet tartom ideálisnak.
 

DeletedUser15718

Vendég
Akkor én nem vagyok normális játékos. :D
Viszont, ha jól elolvasod, amit írtam, én nem voksoltam a demokratára, hanem a kettő közötti átmenetet tartom ideálisnak.

De az nem egy leírás. Semmi részletesség sincsen benne. Olyan mintha bemész a boltba és ráböksz az eprekre, hogy na az ott finom. És van ott vagy 400 darab eper. De nem mind finom. Te mégis bekategórizáltad, hogy mind az.
 

-Revolution-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.387
Akkor én nem vagyok normális játékos. :D
Viszont, ha jól elolvasod, amit írtam, én nem voksoltam a demokratára, hanem a kettő közötti átmenetet tartom ideálisnak.

Örülök, hogy te is belátod ezt. :D
Nem is megcáfolni akartalak, azért nem is idéztem semmit tőled illetve Lordtól sem. Pusztán leírtam a véleményem a témával kapcsolatban.
Na de hagylak vitázni titeket, jól toljátok eddig. :D
 

DeletedUser14148

Vendég
De az nem egy leírás. Semmi részletesség sincsen benne. Olyan mintha bemész a boltba és ráböksz az eprekre, hogy na az ott finom. És van ott vagy 400 darab eper. De nem mind finom. Te mégis bekategórizáltad, hogy mind az.
Akkor részletezem. Be is számozom, hogy könnyebb legyen beazonosítani, hogy ez egy részletezés. :p
A számozás nem fontossági sorrendet jelöl.
Tehát a jó vezető:
1. Víziója van.
2. Ismeri az utat, amin ezt a víziót meg tudja valósítani.
3. A víziót a klán tagjaival is láttatni tudja, eléri, hogy magukévá tegyék.
4. Van ideje a játékra.
5. Nem bort iszik és vizet prédikál, hanem példát mutat.
6. Van türelme lecsillapítani az egohuszárokat.
7. Empatikus.
8. Határozott.
9. Jól választja ki a segítőit, tehát remek emberismerettel rendelkezik.
10. Kitartó.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser15718

Vendég
Akkor részletezem. Be is számozom, hogy könnyebb legyen beazonosítani, hogy ez egy részletezés. Mondjuk a számozás nem fontossági sorrendet jelöl.
Tehát a jó vezető:
1. Víziója van.
2. Ismeri az utat, amin ezt a víziót meg tudja valósítani.
3. A víziót a klán tagjaival is láttatni tudja, eléri, hogy magukévá tegyék.
4. Van ideje a játékra.
5. Nem bort iszik és vizet prédikál, hanem példát mutat.
6. Van türelme lecsillapítani az egohuszárokat.
7. Empatikus.
8. Határozott.
9. Jól választja ki a segítőit, tehát remek emberismerettel rendelkezik.
10. Kitartó.

1. Viziója a lázasnak is van. Neki inkább célja legyen.
2. Maximum az irányt. Az út folyamatosan változik ahogy alakulnak az események.
3. Ide akkora trol szöveget tudnék írni ami nem való a vitafórumba :D
4. Ha nincs ideje akkor nem is játszana nemde?
5. Példát sokféleképpen lehet mutatni.
6. Ezt írtam másképpen
7. Ezt is más szavakkal
8. Dettó
9. És megint
10. Ezt is
 

DeletedUser14148

Vendég
1. Viziója a lázasnak is van. Neki inkább célja legyen.
Vízió = Jövőkép melynek lehet szinonímája a cél szó is. Tehát egyetértesz velem.
2. Maximum az irányt. Az út folyamatosan változik ahogy alakulnak az események.
Az út változik, az él túl, aki a legjobban alkalmazkodik a változásokhoz. Tehát flexibilisnek is kell lenni a jó vezetőnek. Most legalább ez is hozzáírható a listához.
3. Ide akkora trol szöveget tudnék írni ami nem való a vitafórumba :D
De sem cáfolod, sem vitatod, így summa summárum egyetértesz velem. :D
4. Ha nincs ideje akkor nem is játszana nemde?
Ezt vitatom. Sokan alapítanak klánt és menet közben derül ki, hogy még sincs ideje a dologra. Tehát cáfolom a kérdésbe rejtett állítást. :)
5. Példát sokféleképpen lehet mutatni.
Pontosan kétféle képpen jól és rosszul. Tehát követendő példát mutat.
6. Ezt írtam másképpen
7. Ezt is más szavakkal
8. Dettó
9. És megint
10. Ezt is
6-10. Akkor ebben az öt pontban egyetértettünk, csak én jobban fogalmaztam meg. :p
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Sziasztok! :)

Gratulálok Raistlin Majerenek a szép érveléshez, ahogyan Lord Painnak is. Olyan szép minta vitát folytattatok le, hogy 30-30 pontot kaptok mindketten az osztott 1. helyért.

Gratulálok nektek :)

Korboncnok
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent