2016 Tél: A Torony csatája

  • Témaindító DeletedUser8560
  • Kezdés ideje

DeletedUser8560

Vendég
A messzi jeges északon, három rend csap össze egy epikus csatában. Vérben áztatott évszázadokon át küzdöttek, anélkül, hogy az egyik rend nyerni tudott volna. Hogy megszerezzék a végső győzelmet, segítséget kértek a harcukhoz a déli klánoktól, és a segítségért cserébe nagyszerű jutalmat kínáltak fel. Ennek a véget nem érő harcnak a központjában áll egy sötét névtelen torony, amely némán figyeli a havas tájat. Magas, masszív falai nem csak figyelemfelkeltőek, de remek stratégiai előnyhöz is juttatják birtokosát. Az ikonikus torony birtoklásáért folyik a küzdelem, és ezért lett mindenki számára egyértelmű, hogy itt a Torony Csatája zajlik.


Red-flag-200x200.png
green-flag-200x200.png
blue-flag-200x200.png



A Csata

Kezdete: 2016-12-07
Vége: 2016-12-21
Ez idő alatt három rend tagjai küzdenek meg egymással, hogy megszerezzék az észak feletti uralmat:
Az Agyar rendje (Vörös)
A Fa rendje (Zöld)
A Hullám rendje (Kék)


A rendezvény kezdetén minden játékos véletlenszerűen az egyik rend tagjává válik. Ezek a csapatok 40 fősek (10 fősek kisebb világokon). A csatákban ezekkel a bajtársakkal fogtok küzdeni, vállvetve.

A rendezvény több kisebb csatából áll, mindegyik 24 órán keresztül tart. A folyamatos harc során a jeges, dermesztő szél arra kényszeríti a feleket, hogy csapataikat vonják vissza, és később megújult erővel csapjanak újra össze.


Mindegyik csatában két másik csapat zsoldossal néztek szembe, mindig csak egy csapattal küzdötök meg közvetlenül. Zsoldosként természetesen mindig a nagyobb zsákmányért küzdötök. Tehát miközben a csapatod változik ütközetről ütközetre, a társaid melletted maradnak, hiszen ti zsoldosok vagytok, nem fosztogatók! Ez egyben azt is jelenti, hogy mindig más ellenfelekkel kell szembenézned a csatákban.


bott.jpg

https://media.innogamescdn.com/TribalWars/announcements/battleofthetower/bott.jpg

Egységeid

A csata kezdetén 10 ezred áll készenlétben, várva a parancsod, hogy melyik szektort támadja vagy védje. A szektort akkor foglalja el egy csapat, ha a csapat tagjainak valamelyike a védekező értékét 0-ra csökkenti. Miután a szektort elfoglalták, a játékosok eldönthetik, hogy az ezredeikkel segítik a védekezést - ekkor a szektor védelmi pontszáma nő - , megnehezítve a többi támadó dolgát, vagy egy másik szektort kezdenek el támadni. Az ezred teljesítményétől függően 1-4 pont közötti a támadási/védekezési érték. A játékosok minden órában egy ezredet kapnak utánpótlásként.



Glory-Icon-80x80.png
Regiment-01.png
Regiment-02.png
Regiment-03.png
Glory-Icon-80x80.png




Jutalmak

Minden kör végén a résztvevők jutalmat kapnak (Dicsőség), amely nagysága attól függ, hogy a csapatuk hány szektort birtokol a csata végén, és függ az egyéni teljesítménytől is: milyen a helyezésük a csapat rangsorán belül. Ezen kívül küldetések is megtalálhatók a játékban, amelyek szintén további Dicsőséget érnek.

A Dicsőséget a rendezvény boltjában lehet felhasználni, és értékes jutalmakra váltani, amelyek az otthoni egységeid fogják segíteni. A rendezvény vége után 24 órával az üzlet is bezár. A rendezvény vége után a csapatok felbomlanak, és a csapatok hazamennek. Minden Dicsőség, amit nem váltottatok be, elvész.





Reméljük, élvezni fogjátok az új rendezvényt, sok sikert kívánunk mindenkinek!

Várjuk a hozzászólásaitokat, mondjátok el nekünk a poszt alatt, hogy mit gondoltok a rendezvényről!
 

DeletedUser

Vendég
Nem egészen világos, de ez a véletlen szerű besorolás nem igen tetszik Már csak azért is mert vita alakulhat ki klánokon belül (lásd címeres event).
De azért kíváncsi vagyok mi sül ki ebből! :)
 

DeletedUser18336

Vendég
a fő probléma itt nem az, hogy vita alakulhat ki, hanem az, hogy aki kap maga mellé aktív és motivált játékosokat, az brutális előnnyel indul azzal szemben, aki olyanokat kap maga mellé, akik 3 naponta 1x belépnek, vagy belépnek rendszeresen de marhára nem érdeklik őket az eventek.

fórumon klántársak írják hogy milyen jól állnak, övék 5 szektor, nálam meg az egyik csapatnak 1 szektora sincs, és az én csapatom is elég retekül áll.

na mindegy. igazából ez gondolom megint arra megy ki, hogy aki gyenge csapatot kap maga mellé de el szeretne érni valamit, az több1000 pp-ért vehet magának annyi ezredet, amennyivel esetleg lesz esélye rá, hogy egy anwar erejénél többet vehessen a rendezvény végén.
 

DeletedUser16323

Vendég
Holnapra kiderül, de sztem itt is sokkal több pontot lehet szerezni a részvétellel, mint a napi győzelmekkel, és akkor még előnyt is jelenthet, ha indaktív a csapatod, mert könnyebben meglesz a támadó/védő első hely is akár.
Ha jól gondolom szétdobják a résztvevők között a tornyokban lévő dicsőséget, és akkor az apró lesz a támadó/védő helyezésekhez képest, meg a küldetésekért jár a sok dicsőség, majd ahogy haladunk egyre több.
Így a saját aktivitás fog sokat fizetni, nem a tornyok száma...

Nekem tetszik amúgy, az ilyenek nem kötnek le sok időt, és nagyon hasznos dolgok vannak a boltban... már ez is megérne egy misét, hogy mit is érdemes megvenni, de ez egy más téma már.... :)
 

DeletedUser18336

Vendég
dehogy dobják szét. 40 ember van elvileg egy csapatban, ha egy szektort visznek el, szerinted max 5 pontot kap 1-1 ember? az semmire nem lenne elég.

és hiába inaktív a csapatod és előzöl meg mindenkit a saját csapatodból azzal, hogy te aktívan támadsz, a másik 2 csapat játékosaival ugyanúgy versenyzel.

én az első körben úgy állok, hogy 1 szektorunk van, az 100 pont. támadóként lehet hogy ott leszek az első x-ben és kapok mondjuk még 200at jó esetben, de a zöld csapat tagjai alapból kapnak 350et a szektorokból, plusz még erre rájön az egyéni teljesítményük. és jó eséllyel aki az első napon nem csinál semmit, az a másik 13 napon sem fog. szóval aki kapott maga mellé egy olyan csapatot, mint amilyennek az enyém kinéz így 8 óra után, annak esélye sincsen ebből az eseményből érdemben profitálni. ráadásul ugye támadás/védésnél is full random hogy hány pontot sebzel/erősítesz, szóval ha nincs szerencséd, a támadó/védő pontjaid is alacsonyak lesznek, tehát a ranglistán sem fogsz értelmes eredményt elérni.

a fejlesztők vagy nagyon nem gondolták végig ezt az eventet, vagy végiggondolták és tényleg arra megy ki a játék hogy pp-t költs rá. én mindkettőt el tudom képzelni..
 

DeletedUser16323

Vendég
Én pp nélkül is első voltam a támadó rangsorban... 300
De csak két szektora volt a csoportnak, az 150...és valóban megkapta mindenki, úgyhogy ez még pozitívum.
Senki se költ ilyenre pp-t higgyétek el... :)
A kastélytámadós rendezvényen is majd minden körben el szoktam hozni valamelyik résznél az 500 pontot, de még soha nem költöttem pp-t a zsoldosra.

Mindenesetre, ha látnánk, hogy kik a csoporttársaink... akár még egy cset is lehetne a csoportoknak, akkor lehetne egyeztetni, hogy ki-hova-mikor-miért-stb. Mert így elég random amit csinálunk, hisz gőzünk sincs, hogy a csoporttársak mit csinálnak...
Nálunk az egyik 50 pontos szektort védte be az egyik csapat majd fullra... :D
 

DeletedUser18336

Vendég
igen én is azt néztem hogy van két 50 pontos szektorunk, az egyiknek volt 120 védőpontja, és valaki szorgalmasan beletolt 8-10 ezredet hogy még tovább védje. teljesen ésszerű :D
 

DeletedUser16323

Vendég
dehogy dobják szét. 40 ember van elvileg egy csapatban, ha egy szektort visznek el, szerinted max 5 pontot kap 1-1 ember? az semmire nem lenne elég.

és hiába inaktív a csapatod és előzöl meg mindenkit a saját csapatodból azzal, hogy te aktívan támadsz, a másik 2 csapat játékosaival ugyanúgy versenyzel.

én az első körben úgy állok, hogy 1 szektorunk van, az 100 pont. támadóként lehet hogy ott leszek az első x-ben és kapok mondjuk még 200at jó esetben, de a zöld csapat tagjai alapból kapnak 350et a szektorokból, plusz még erre rájön az egyéni teljesítményük. és jó eséllyel aki az első napon nem csinál semmit, az a másik 13 napon sem fog. szóval aki kapott maga mellé egy olyan csapatot, mint amilyennek az enyém kinéz így 8 óra után, annak esélye sincsen ebből az eseményből érdemben profitálni. ráadásul ugye támadás/védésnél is full random hogy hány pontot sebzel/erősítesz, szóval ha nincs szerencséd, a támadó/védő pontjaid is alacsonyak lesznek, tehát a ranglistán sem fogsz értelmes eredményt elérni.

a fejlesztők vagy nagyon nem gondolták végig ezt az eventet, vagy végiggondolták és tényleg arra megy ki a játék hogy pp-t költs rá. én mindkettőt el tudom képzelni..
Ó, nem úgy van az... :) Addig nem látsz támogatópontot, amíg a te csapatod nem foglalt szektort, akkor sem, ha a többi csapat már foglalt, és a pontokon látszik, hogy védekezést is toltak bele... ergo csak a te csapatoddal versenyzel a támadó/védő rangsorban, és ha az egyikbe nem töltesz, pl. csak a támadást nyomod, és a védekezésre csak egyet nyomsz, akkor látod, hogy minimum mennyien vagytok aktívak a csapatodban.
Sőt, így a társakat is ki lehet gyűjteni, legalábbis az aktívakat, de én arra már lusta vagyok... :)
Ha lenne valami cset, akkor azt biztos használnám, és ezzel gondolom más is így van.
 

DeletedUser8560

Vendég
Kedves Játékosaink,

A rendezvényben módosítást hajtunk végre: Kedden, a frissítésekkel együtt a rendezvényben is végrehajtunk egy módosítást a jobb játékélmény elősegítése érdekében: a frissítést követően minden kör zárása után mindenki újra 10 ezreddel vág neki a következő körnek.

További jó játékot!
 
Fent