2015 ősz: A Kastély Megtámadása

DeletedUser8560

Vendég
A Kastély Megtámadása!


Kedves Játékosunk,

Állj készen kifosztatni a kastélyt!

Nem messze tőled, egy sereg ostrom alá vett egy impozáns kastélyt. Úgy hírlik, a kastély tele van csodálatos és drága érmekkel, amelyeket fel tudnál használni saját harcodban... A sereged eléggé leterhelt, elképzelhető, hogy szükséged lesz néhány jól képzett zsoldosra, hogy elküldd őket segíteni elfoglalni a kastélyt, és osztozni a zsákmányon!

CAlogo.png

A rendezvény kezdete: 2015-09-02

A rendezvény vége: 2015-09-17


A rendezvény csak normál és könnyített világokon lesz elérhető.


Csatlakozás a támadáshoz

A vár és az ostromló sereg a rendezvény elindulásakor jelenik meg. A rendezvényhez a faluáttekintés ablakban, a jobb felső sarokban elhelyezett ikonon keresztül lehet csatlakozni.


CAicon.PNG

Ezek után láthatod a rendezvény térképét, amelyen különböző területeken lehet megerősíteni a támadásban résztvevő zsoldosaid.

CAmap.PNG




Megerősítés

A támadás 3 területen folyik párhuzamosan:

-Szárazföldi támadás: amikor a folyamatjelző eléri a végét, a kastélyt 1-5 közötti sérülés éri (+ tüzérségi bónusz).
-Tengeri utánpótlás: amikor a folyamatjelző eléri a végét, a Szárazföldi támadás és a Tüzérség 50%-os többletet kap a saját folyamatjelzőikhez.
-Tüzérség: amikor a folyamatjelző eléri a végét, a kastélyt 1 pont sérülés éri, és a szárazföldi támadás 3 ponttal növekszik.

Ahhoz, hogy a folyamatjelző elérje a végét, meg kell erősíteni a támadást zsoldosokkal.



CAmercenary.PNG

A zsoldosok felhasználásakor minden 30. percben kaptok egy újat, egészen a maximális létszámig, ami 16.
Amikor megerősíted a támadási kategóriát, várnod kell hogy újra megtehesd, vagy ha ezt az időkeretet meg akarod szakítani, akkor egy másik zsoldost kell felhasználnod.

-A szárazföldi támadás megerősítése 4 pontot ad a szárazföldi támadás folyamatához. A visszaszámlálás 30 perces.
-A tengerészeti ellátás megerősítése 1 pontot ad mindhárom területnek. A visszaszámlálás 60 perces.
-A tüzérség megerősítése 4 pontot ad a tüzérségi folyamathoz. A visszaszámlálás 10 perces.



A kastély lerombolása

Amikor a kastély eléri a 0 életerő-pontot (HP), a támadók lerombolják. A medálokat a résztvevő játékosok között egyenlően osztja el a rendszer, majd felbukkan egy másik kastély, még több kinccsel a gyomrában.

További medálokat kioszt a rendszer jutalomként a támadásban résztvevők rangsora alapján, mindhárom kategóriában. Minél jobban teljesítesz a kategóriákban, annál több jutalomra számíthatsz!

Amikor a kastély életereje 10 alá csökken, lehetőség nyílik kifosztani. Ez egy ponttal csökkenti a kastély életerejét, és extra medálokat jelent.
(csak prémiumos világokon).


A medálok felhasználása

A nehezen megszerzett medáljaid a teljesen új rendezvényi boltban költheted el, ahol a medálokért értékes tárgyakat kaphatsz.



CAshop.PNG



Ez az első alkalom, hogy egy, a rendezvény során megszerzett tárgy a leltáradban marad a rendezvény után is, és később is felhasználható!


A következő tárgyak érhetők el:


- Robbanó Csapdák: Lerombolja a falad, amikor a csata vesztésre áll, hogy még több támadót le tudj győzni. **
- Háborús Helyzet: A kiképzést gyorsítja 25%-al. Emiatt azonban a fa, a vas és az agyag termelése a csomag aktiválási ideje alatt 10%-al kevesebb lesz.
- Nemeserősítő: Sikeres támadáskor a nemes további 5% hűséget visz le.
- Vészjelzőgomb (3 szint): egy kiválasztott faluba küldött támogatás utazási idejét csökkenti. A tárgy aktiválásakor ha a játékos faluját megtámadták, a kiválasztott faluba küldött erősítés menetideje csökken.
- Karderősítő (3 szint): A kardosok támadó és védekező erejét növeli.
- Bárderősítő (3 szint): A bárdosok támadó és védekező erejét növeli.
- Anwar Ereje (3 szint, játéktervezőnkről, Anwarról elnevezve, az ő emlékére): Extra fosztogatási teherbírást ad.
(nem érhető el azokon a világokon, ahol nincs farmolás.)
- Háborús érmek: A
mikor használod, annyi érmét/csomagot ír jóvá, ahány falvad van.

** Magyarázat a Robbanó Csapdák működéséhez:


Az eszközt úgy kell elképzelni, hogy amikor a védekező játékost több hullámban támadják, és már egyértelmű, hogy vesztett, akkor beveti ezt az eszközt, ami a még megmaradt falának egyszerre csak egy szintjét veri le, és annyi támadót öl meg, amennyi a lerombolt falszint védekező értéke. Aztán a következő (ha szükséges), megint megöl egy adag támadót - ez nyilván akkor segítség inkább, ha kevés a védekező sereglétszám. A folyamat addig megy, amíg vagy a támadó fogy el, vagy a fal.

Minden tárgy (kivéve: Háborús érmek) 48 órán keresztül él aktiválás után.

Ez azt jelenti, hogy minden tárgy a játék vége után is megmarad a fiókban, és a rendezvény után is szabadon felhasználható, a játékos döntése alapján. Ha aktiválják, 48 órán át fejti ki hatását a játékos falujára, vagy fiókjára. Az, hogy fiókra vagy falura hat, a leírásából egyértelműen kiderül. A Háborús érmék egyszeri felhasználású, ezért nem aktív megadott időszakon keresztül.


Megjegyzések a rendezvénnyel kapcsolatban:

A rendezvény során a kapcsolt küldetések (aktivitás és eredmények) elérhetők.
A rendezvény rangsorában csak a saját eredményeid fogod látni, a társaidét nem.
A játékosok átlagosan 200as csoportokra lesznek bontva (kevesebb lehet, több nem, létszámfüggő)
A rendezvényen megszerzett medálok vagy tárgyak könnyített világra nem vihetők át.

Amikor a rendezvény véget ér, a játék képernyője eltávolításra kerül, a medálok elvesznek, és a rendezvény boltja nem lesz elérhető. A korábban beváltott tárgyak a leltárban maradnak!

Több információ itt:
YouTube video

Gyerünk, támadjátok meg a kastélyt!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10079

Vendég
"Minden tárgy (kivéve: Háborús érmek) 48 órán keresztül él aktiválás után."
Szóval ha a rendezvény lejárta előtt aktiválok mondjuk egy bárderősitőt, akkor az 48 óra után elveszik a leltárból?
Az érmés dolog pedig még pl fél év után is felhasználható lesz?
 

DeletedUser8560

Vendég
"Minden tárgy (kivéve: Háborús érmek) 48 órán keresztül él aktiválás után."
Szóval ha a rendezvény lejárta előtt aktiválok mondjuk egy bárderősitőt, akkor az 48 óra után elveszik a leltárból?
Az érmés dolog pedig még pl fél év után is felhasználható lesz?


Szia,

Félreértetted. Aktiválás után hatnak a tárgyak 48 órán át. Az érmés tárgy egyszeri felhasználású, hiszen az annyi érmét ad, ahány falvad van. Felhasználod, megérkeznek az érmék egyszerre, és kész, nem kell hozzá 48 óra.
A tárgyak amint a leltárba kerülnek, a rendezvény után is szabadon felhasználhatók, tehát nem kötelező ezeket aktiválni a rendezvény ideje alatt, félreteheted őket későbbre.
 

DeletedUser10079

Vendég
"- Robbanó Csapdák: Lerombolja a falad, amikor a csata vesztésre áll, hogy még több támadót le tudj győzni."

Ez sem teljesen tiszta, mert a fenti megfogalmazás szerint ha engem támadnak és ha aktiválom ezt a bónuszt, lerombolódik a falam, hogy még több támadót letudjak győzni? Nem épp logikus, mert fal nélkül max több védőm esik el.
A forditás/megfogalmazás a helytelen?
Ergó ha én támadok egy falut, akkor a támadott falunak a falát letudom rombolni ezzel a bónusszal 0-ra még a támadásom csapódása előtt?
Illetve ha igy van, akkor egy ilyen bónusz egy falunál használható, vagy esetleg többnél, mondjuk egy játékos összes falujánál?

Szerk:
Közben megnéztem a .netes fórumot is és ott is igy van leirva, de továbbra sem látom értelmét ennek a bónusznak, mert ez inkább az ellenfelemnek kedvez mintsem nekem.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Már épp akartam én is kérdezni, hogy valaki értelmezte ezt a mondatot, vaqy szószerinti fordítás volt - mert ha ezt így kell értelmezni, akkor nem jutalom, hanem bünti. :) Bár még úgy sem állja a helyét. :D
 

DeletedUser18128

Vendég
ez engem is érdekelne nagyon, de mi lett hogy ilyen lassan válaszolnak????? régen szinte egyből jött válasz, valami goldy folyton válaszolt. most már akk 2 3 napot kell várni????
 

DeletedUser18337

Vendég
Megmaradnak a tárgyak de semmitnemérnek.
Máskor sokkal jobb játék szokott lenni.
 

DeletedUser8560

Vendég
"- Robbanó Csapdák: Lerombolja a falad, amikor a csata vesztésre áll, hogy még több támadót le tudj győzni."

Ez sem teljesen tiszta, mert a fenti megfogalmazás szerint ha engem támadnak és ha aktiválom ezt a bónuszt, lerombolódik a falam, hogy még több támadót letudjak győzni? Nem épp logikus, mert fal nélkül max több védőm esik el.
A forditás/megfogalmazás a helytelen?
Ergó ha én támadok egy falut, akkor a támadott falunak a falát letudom rombolni ezzel a bónusszal 0-ra még a támadásom csapódása előtt?
Illetve ha igy van, akkor egy ilyen bónusz egy falunál használható, vagy esetleg többnél, mondjuk egy játékos összes falujánál?

Szerk:
Közben megnéztem a .netes fórumot is és ott is igy van leirva, de továbbra sem látom értelmét ennek a bónusznak, mert ez inkább az ellenfelemnek kedvez mintsem nekem.

Szia,

Sajnálom, a központ által kiadott szövegektől nem lehet eltérni. Az eszközt valahogy úgy kell elképzelni, hogy a védekezőt több hullámban támadják, és már egyértelmű, hogy vesztett. Ekkor beveti ezt az eszközt, ami a még megmaradt falának egyszerre csak egy szintjét veri le, és annyi támadót öl meg, amennyi a lerombolt falszint védekező értéke. Aztán a következő (ha szükséges), megint megöl egy adag támadót - ez nyilván akkor segítség inkább, ha kevés a védekező sereglétszám. A folyamat addig megy, amíg vagy a támadó fogy el, vagy a fal.
 

DeletedUser10079

Vendég
Köszi, igy már azért logikusabb a bónusz, viszont van még pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

Pl 15-ös falnál 72%-os védelmi bónusza van a falnak, ergó a támadó sereg 72%-át öli meg, vagy ez hogyan számolódik?
Függetlenül a támadott falunkban lévő seregmennyiségtől ha aktiv a bónusz, mindig csak egy fal szintet rombol a támadó?
Kell hogy legyen sereg a faluban, vagy üres faluval is működik a bónusz?
 

DeletedUser8560

Vendég
Köszi, igy már azért logikusabb a bónusz, viszont van még pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

Pl 15-ös falnál 72%-os védelmi bónusza van a falnak, ergó a támadó sereg 72%-át öli meg, vagy ez hogyan számolódik?
Függetlenül a támadott falunkban lévő seregmennyiségtől ha aktiv a bónusz, mindig csak egy fal szintet rombol a támadó?
Kell hogy legyen sereg a faluban, vagy üres faluval is működik a bónusz?

Szia,

Rákérdeztem, de nem kaptam ennél pontosabb választ még, mint amit az előzőekben kaptam. Amint kapok, jelzem.
 

DeletedUser10079

Vendég
Rendben, köszönöm.
Megpróbálom tesztelni(ugye ahhoz megkell támadjanak) és leirom a tapasztalataim.
 

DeletedUser10079

Vendég
Ime egy jelentés a robbanó csapda bónusz használatával.

https://hu32.klanhaboru.hu/public_report/b3af471f9d83f688a74ad1ed75cb9cc2

A jelentés által továbbra sem vált világossá, hogy mi alapján számolódik a támadó egységek leölése, mivel a fal védelmi bónusza(százalék) és alap védelme(szám) és a megölt támadó egységek között nem igazán láttam logikus összefüggést.
Nem egy fal szintet rombol a támadó, hanem annyit amennyit egyébként is rombolna, plusz még a bónusz nulázza is a falat a támadás végén.
Nem volt üres a falu, de gondolom üres is lehet, a bónusz működik.

Összeségében, senkinek nem ajánlom ezt a bónuszt, mert ez lényegében semmilyen, vagy minimális előnyhöz juttat(támadót öl), sőt inkább kedvez az ellenfélnek.
Azt az 1000 medált költsük valami hasznosabbra.
 

DeletedUser18452

Vendég
Helo

Szeretném megkérdezni (mivel már csak 48 ora van a kastélyos játokbol), hogy a haborus érmék átvihetoek pl.majd a 33as vilagba is, mivel ott szeretném majd folytatni (most a V27en vagyok)?
Tudtommal ha aktivalom, akkor annyi aranyérmet ad amennyi falum van.
Ha esetleg tévednék, légyszi azt is írjátok meg.

Koszi

SU
 

DeletedUser10079

Vendég
Az erősitgyorsitó a beérkező erősitést is gyorsitja mindegy honnan jön az adott faluban, vagy csak abban a faluban ahonnan küldi az ember?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser16246

Vendég
Helo

Szeretném megkérdezni (mivel már csak 48 ora van a kastélyos játokbol), hogy a haborus érmék átvihetoek pl.majd a 33as vilagba is, mivel ott szeretném majd folytatni (most a V27en vagyok)?
Tudtommal ha aktivalom, akkor annyi aranyérmet ad amennyi falum van.
Ha esetleg tévednék, légyszi azt is írjátok meg.

Koszi

SU

[COLOR="#6363300"]Szia,
minden világnak teljesen különálló, egymástól független leltára van. Tehát amit az egyik világon benne találsz, ahhoz a másik világon nem férsz már hozzá.
Igen, jól tudod, a tárgy annyi aranyérmét ad, ahány faluval az aktiválás pillanatában rendelkezel.[/COLOR]
 
Fent