2013: Tavaszi rendezvény a 2012-ben és az utána nyitott szervereken

DeletedUser8560

Vendég
settler_building.png


Jön a tavasz! A természet zöldbe borul, a virágmezők színe és fantasztikus illata belengi a vidéket. Tele reménnyel és lelkesedéssel a telepesek elindulnak, hogy elhagyva őseik földjét, saját fényes jövőjükemegalapozzák. A telepesek elvándorlását földjeidről meg kell akadályozni - foszd ki őket, szerezd meg vetőmagjaikat, hogy saját földed gyarapodását elősegítsd.

A rendezvény kezdete: 2013-03-28 12:00
A rendezvény vége: 2013-04-05 23:59



settlers_on_map.png


A Klánháború tavaszi rendezvénye keretében a Telepesek falvai a térkép minden pontján feltűnnek.

Támadd meg, és fozd ki ezeket a falvakat, hogy megszerezhesd az értékes vetőmagos zsákjaikat
bag_of_seeds.png
, hogy így azokat beváltva növelhesd fosztogatási kapacitásod, építkezési időd le tudd csökkenteni, gyorsítani tudd a fejlesztéseid és seregképzési időd. A Telepesek falvai folyamatosan vándorolnak, így kérünk figyelj oda, hogy hova indítod seregeid. Ha a falu megtámadására indított seregek már túl későn érkeznének meg, a falu költözése után, akkor a rendszer nem engedi meg elküldeni a támadást.

bag_of_seeds.png

Zsákmányolás

Ahhoz, hogy a Telepesek falvaiből el tudd lopni a vetőmagos zsákokat, meg kell támadnod a falujukat, úgy, mintha egy egyszerű falut támadnál. Légy óvatos, mert a raktáraik jól védettek, küldj erős seregeket hogy tied legyen a győzelem!

A csata után ugyanúgy megkapod a jelentést, mint mindig. A jelentés annyiban lesz más, hogy a Telepesek seregeinek a jelét fogod látni:
settler_guard.png
Telepes őrség és
settler_militia.png
Telepes milicia

Ha nyersz a csatában, akkor a csapataid hazaviszik a zsákmányt, és összegyűjtik neked a vetőmagos zsákokat is.

A zsákmány felhasználása

A faluáttekintésben lépj a rendezvényhez, és lépj a "Nyitva" feliratra.

tavaszi-rendezveny-falunezet.png


A Tavaszi Rendezvény tájékoztató képernyője így néz ki:

tavaszi-rendezveny-leiras.jpg

A tájékoztató képernyőn láthatod, hogy hány vetőmagos zsákot zsákmányoltál már, és milyen bónusz csomagok elérhetők a számodra. Azok a bónusz csomagok fognak aktiválódni, amelyekhez elég zsákot gyűjtöttél össze.




golden_egg.png

Aranytojás

Az aranytojások a Telepesek rendkívül ritka és értékes vagyontárgyak, amit a Telepesek falvaiban lehet megszerezni - és néha barbár falvakban is, ahol elrejtették gazdáik, hogy minál nehezebben legyenek megtalálhatók. Az aranytojásokkal lehet részt venni a Tombolán, ahol nagyobb bónusz csomagokat, még több vetőmagos zsákot, nyersanyag csomagokat, és zászlókat (természetesen csak azokon a világokon ahol aktiválva van) lehet nyerni. A Tombolán való részvétel díja 5 aranytojás, és naponta kétszer lehet rajta részt venni maximum.


tombola.png


Az aranytojások ugyanúgy beválthatók bónusz csomagokra, mint a vetőmagos zsákok.



Megjegyzés: Csak egy bónusz csomagot aktiválhatsz egyszerre!


Rendezvény időtartama


A Tavaszi Rendezvény tájékoztató képernyőjén két dátum található meg:
A felső azt mutatja, mikor jön el az a pillanat, amikor már nem fog több új Telepes falu feltűnni a játékban.
Az alatta lévő pedig azt mutatja, hogy a rendezvény mikor ér véget, Ekkor az aktivált csomagok lejárnak (akkor is, ha még tovább kéne tartaniuk), és több csomag sem lesz már aktiválható.



spring_event.png


Kellemes Húsvéti ünnepeket kíván a Klánháború Csapat
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szia!
A kérdés az lenne, hogy milyen védekező értékekkel rendelkeznek ezek az
settler_guard.png
,
settler_militia.png
egységek?
Az éjszakai bónusz vonatkozik rájuk?
Az egységek termelésére van valamiféle képlet? Úgy nézem ahány falu, annyira másképp történik? Van különbség telepes, és telepes falu között? Milyen sűrűn költöznek?
Előre is köszönöm!
Üdv!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
Sajnálom, a kérdésre nem adhatok választ, csak a hivatalos közleményben foglaltakat adhatjuk ki információként.
 

DeletedUser

Vendég
Azért köszönöm. Ezért nem szeretem az "újításokat". Ez egy stratégiai játék! Erre mindig kitalálnak valamit, amiről nem lehet tudni semmit. Csak találgatunk, és próbálgatunk... De ez egy stratégiai játék, nem teszt közösség!

És mint kiderült, pár dolog, megváltozott az évek folyamán. De erről egyszer sem kaptam információt. Nem titeket fikázlak, de nem értem ezeket a dolgokat.
 

DeletedUser

Vendég
Szia!
A kérdés az lenne, hogy milyen védekező értékekkel rendelkeznek ezek az
settler_guard.png
,
settler_militia.png
egységek?
Az éjszakai bónusz vonatkozik rájuk?
Az egységek termelésére van valamiféle képlet? Úgy nézem ahány falu, annyira másképp történik? Van különbség telepes, és telepes falu között? Milyen sűrűn költöznek?
Előre is köszönöm!
Üdv!

HARC ÉRTÉKEK :

settler_guard.png
= KARDFORGATÓ
settler_militia.png
= MILICIA (valamivel erősebb mint a LÁNDZSÁS )

A telepesek bár békésen élnek, megtanulták megvédeni magukat. A telepesek milíciája és őrei folyamatosan járőröznek, több kémlelés kell ahhoz, hogy kiderüljön, mi az erősségük.

Info :

- Egy kémlelés elég,mivel nincsenek a falvakban kémek :p
- A katonák gyorsan szaporodnak
- Töméntelen mennyiségű nyersi illetve szuper-gyors nyersitermelődés
- Nem rombolható falvak
- Nem lehet védelmet küldeni bele mások bebuktatására, nem foglalhatóak

Remélem kielégítettelek a válasszal :):):)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Már 5 nukem halt meg, s még mindig nem szedtem össze egy bónuszra se a vetőmagot. Tényleg, csak sereg pazarlás :)
 

DeletedUser

Vendég
Attól függ melyik világon.
A 19-esen a világ életkora miatt szerencsére nagyon kevés katona van a falvakban.
Jól mondta aki mondta,hogy lehetőség van felzárkózni a gyengébbeknek...csakhát az az igazság,hogy :
- aki eddig sem növekedett az ezután sem fog
- a jó játékosok éppógy ki fogják használni a tojásos falvak okozta előnyöket ,szóval a különbség állandó lesz
 

Deleted User - 1079264

Vendég
Már 5 nukem halt meg, s még mindig nem szedtem össze egy bónuszra se a vetőmagot. Tényleg, csak sereg pazarlás :)

A vetőmaghoz nem kell újabb falvakat támadni. Egyszer kiütöd a falut, utána sűrűn támadhatod az összes katonáddal, ameddig létezik, s mindig a katonák számának megfelelő vetőmagot hozhatsz akkor is, ha nyersi már nincs. Én sem áldozom a nukokat ezekre, csak néhányat, s így a folyamatos bónusz nyersim megvan abból, amiből folyton hiányom volt.
 

DeletedUser

Vendég
A vetőmaghoz nem kell újabb falvakat támadni. Egyszer kiütöd a falut, utána sűrűn támadhatod az összes katonáddal, ameddig létezik, s mindig a katonák számának megfelelő vetőmagot hozhatsz akkor is, ha nyersi már nincs. Én sem áldozom a nukokat ezekre, csak néhányat, s így a folyamatos bónusz nyersim megvan abból, amiből folyton hiányom volt.

Igen rájöttem, de akkor is feleslegesnek érzem, maradjunk a háborúnál, nemde?
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem nagyon jó ez a lehetőség,amondó lennék,hogy kéthavonta rendezzenek egy ilyet ,feldobja a játékot :D

A 19-esen legalábbis, ott mindegyik ilyen falut már lenyomtam.

A 18-ason viszont rájuk se bagózok minek ? :/
2 milliós fiókkal nem tök mindegy,hogy mennyire jön a nyersi ?
érme úgyis naponta van tonnaszámra
 

DeletedUser

Vendég
A vetőmaghoz nem kell újabb falvakat támadni. Egyszer kiütöd a falut, utána sűrűn támadhatod az összes katonáddal, ameddig létezik, s mindig a katonák számának megfelelő vetőmagot hozhatsz akkor is, ha nyersi már nincs. Én sem áldozom a nukokat ezekre, csak néhányat, s így a folyamatos bónusz nyersim megvan abból, amiből folyton hiányom volt.

Ezt azért cáfolnám.
A vetőmag is "elfogyhat" és termelődhet ...
Nekem az első "kisebb" csapat amely pucolta a falu védelmét elsőként valami 2600-at vitt el,az azt követő "nagyobb" kapacítású csapat meg már csak 1000-et.
 

Deleted User - 1079264

Vendég
Szerintem nagyon jó ez a lehetőség,amondó lennék,hogy kéthavonta rendezzenek egy ilyet ,feldobja a játékot :D

A 19-esen legalábbis, ott mindegyik ilyen falut már lenyomtam.

A 18-ason viszont rájuk se bagózok minek ? :/
2 milliós fiókkal nem tök mindegy,hogy mennyire jön a nyersi ?
érme úgyis naponta van tonnaszámra

Irigyellek. Nálam folyamatos a nemeshiány. S ez még nem is zavarna, de igen érezteti a hatását, hogy egyikféle anyagból jóval kevesebb van, mint a másik kettőből. Remek alkalom most egy kicsit egyensúlyba billenteni.
 

DeletedUser

Vendég
A klánban mindenkivel elcseréltem a zászlóimat érmeveretősekre :D amibe csak lehetett az összes falvamból,azokba beleállítottam ezeket az érmevertős zászlókat, azt hadd menjen :D Napi kétszer leérmézem a fiókot azt megvan a napi 2 nemesre való :) Van most 25 nemesem, összehordani a nyersit a kék zászlós érmeveretős faluba már nem fogom az biztos....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nekem reggel óta nem adott még tojást ,pedig farmolok kézzel-lábbal.
talán megzápult mindegyik ? XD

4 tojás és 1 híjján nem tudok tombolázni XD
 
Fent