2013 tél: decemberi közösségi verseny

  • Témaindító DeletedUser8560
  • Kezdés ideje

DeletedUser8560

Vendég
Kedves játékosaink,

A verseny hamarosan megkezdődik!

December harmadikán a harc megkezdődik!
Minden Klánháború játékos, minden országban, minden világon véletlenszerű csoportosítással 4 csapatba fog kerülni.
A csapatok tagjainak különböző, meghirdetett feladatokat, kihívásokat kell teljesíteniük, megadott határidőn belül. A kihívások különböző egységek legyőzésétől egy-egy meghatározott épülettípus lerombolásán keresztül sok félék lehetnek.

A győztes csapat minden tagja jutalmat fog kapni.

További információkat a verseny megkezdése előtt teszünk közzé.

Pontosítás, félreértések elkerülése végett:

- A rendezvény több napig tart, minden feladat megoldására 24 óra áll rendelkezésre.
- Amikor azt mondjuk, hogy a verseny globális, azt úgy értjük, hogy a világ minden Klánháború játékosa be lesz osztva a csapatokba, nem csak 1-1 világ, vagy 1-1 ország játékosaira gondolunk.
- A speed és a classic világok fiókjai kivételek, NEM vesznek részt a játékban.
- Könnyített világ játékosai részt fognak venni benne.
- A frissen beregisztrált fiókok is játszani fognak.
- A nyeremények a fiókok nyereményei lesznek, azok nem lesznek átadhatók.
- A csapatok versenyének állását a Rangsorban lehet nyomon követni.
- Minden feladat csak akkor érvényes, ha a feladat soron következik, tehát ha a feladat aktiválását megelőzően teljesítetek 1-1 feladatot, az NEM fog beleszámítani az összesítésbe.



Készüljetek,

Klánháború Csapat
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
ez a verseny hány napig fog tartani kb?
Gondolom speed kivétel :)
 

DeletedUser

Vendég
másik, a 26pontos játékosok is ugyanúgy belesznek sorsolva, és akár nyerhetnek is?
 

DeletedUser

Vendég
Mik ezek a színek?

Kék, zöld, piros jelenleg a zöld vezet?
Nyersanyag katona?

Én belekeveredtem, mint vak az iskolapadok közé.
 

DeletedUser16246

Vendég
[COLOR="#6363300"]Kérlek olvasd el a hirdetményt, abban minden benne van.[/COLOR]
 

DeletedUser4544

Vendég
Sziasztok!
Ha jól gondolom csak globálisan kapunk jutalmat?
Az hogy én a V21en, fej-fej mellett haladok 16 millával a nap ***ztogatója címért és a "sárga csapatom" szétalázza V21en a többi résztvevőt az mitsem ér. Aztis félreraktuk hogy ellenfelek vagyunk és mindenki elkezdett farmolni akik előrébb vannak a ranglistán.
Jelenleg
Kék:42
Vörös:52
Zöld:69
sárga:86
Egyszóval 17 millával megyünk a második zöldek előtt az utolsó kékekhez képest meg duplaannyit farmoltunk.

Én az a tipus vagyok, ha elindulok egy játékba, nyerni akarok. De ez a gyözelem most nem rajtam múlik.
1000falus világok kenterbe verik ezeket az új világokat ahol 100 falut birtoklunk, és semmit nem tehetünk ezellen.

Engem speciel felidegesít, hogy hiába tettem meg a 100%ot hogy a Sárga csapat nyerjen, 1% esélyünk sem volt. Holnap már nemis fogok játszani....
ÉN személy szerint szétbontottam volna világokra is a jutalmat, mert szerintem ez az első nap után igen sokaknak elment a kedve tőle, hogy nem rajtad múlik az egész, hanem a vakszerencsén, hogy melyik csapatba soroltak be....
 

DeletedUser8560

Vendég
Sziasztok!
Ha jól gondolom csak globálisan kapunk jutalmat?
Az hogy én a V21en, fej-fej mellett haladok 16 millával a nap ***ztogatója címért és a "sárga csapatom" szétalázza V21en a többi résztvevőt az mitsem ér. Aztis félreraktuk hogy ellenfelek vagyunk és mindenki elkezdett farmolni akik előrébb vannak a ranglistán.
Jelenleg
Kék:42
Vörös:52
Zöld:69
sárga:86
Egyszóval 17 millával megyünk a második zöldek előtt az utolsó kékekhez képest meg duplaannyit farmoltunk.

Én az a tipus vagyok, ha elindulok egy játékba, nyerni akarok. De ez a gyözelem most nem rajtam múlik.
1000falus világok kenterbe verik ezeket az új világokat ahol 100 falut birtoklunk, és semmit nem tehetünk ezellen.

Engem speciel felidegesít, hogy hiába tettem meg a 100%ot hogy a Sárga csapat nyerjen, 1% esélyünk sem volt. Holnap már nemis fogok játszani....
ÉN személy szerint szétbontottam volna világokra is a jutalmat, mert szerintem ez az első nap után igen sokaknak elment a kedve tőle, hogy nem rajtad múlik az egész, hanem a vakszerencsén, hogy melyik csapatba soroltak be....

Szia,

A globális azt jelenti, hogy az a csapat nyer, amelyik a globális versenyt megnyeri. A rendszer úgy csoportosít, hogy a csapatok tagsága hozzávetőlegesen azonos legyen (faluszám, pontok, stb), tehát törekszünk az egyenletes elosztásra.
 

DeletedUser

Vendég
Ugyan ez a helyzet!

V19-es világ:

Kék - 104 milla
Zöld - 99 milla
Sárga - 48 milla
Vörös - 241 milla ebben vagyok én....összebeszéltünk páran, összefogtunk. A magyar vörös csapat 1/4-ét mi szedtük össze V19-en. De így hogy az összes KH-s játékost nézik, így nem sok értelme van, mert a magyar világok összességben alig nyomnak valamit a nemzetközi porondhoz képest...:(

Legalább országokra le kellene bontani ha lehetséges..:(
 

DeletedUser4544

Vendég
A tény jelenleg az hogy a vakszerencse dönti el hogy te a gyöztes csapatba vagy, vagy nem.
Nekem ez a gondom. Szerintem sokaknak velem együtt elment a holnapi "játékkedve".

Viszont egy kis összefogással(ellenfelekkel közösen) délután 4 millás hátránnyal voltunk a másodikak V21en, mostanra majd 20 millával vezetünk a második csapat előtt. Ez idegesít engem, hogy a V21es sárga csapat hiába alkotott, nemkapunk érte semmit....

Így viszont hogy akartok versenyszellemet kialakítani? Ha nem a tetten, hanem a vakszerencsén múlik a gyözelem.
 

DeletedUser10079

Vendég
Ne feledjétek, hogy az adott "csapattársaitok" minden egyes nemzet klánháborújában megtalálhatóak, a német szerverktől a magyaron át a horvátig. A kihivás menüpont első statisztikai görbéje a négy csapat globális eredményét jelzi(minden ország minden szervere), a második a magyar összes szerver 4 csapatának eredményét, mig az utolsó a saját szerver 4 csapatának eredményét. Szóval ha te az összes sárgával össze akarsz fogni, akkor minden egyes nemzet klánháborújának minden szerveréről kéne összegyűjteni a "csapattagokat", ami több százezer játékos.
A dolog tök egyszerű, játsz ahogy eddig is, egyszer nyerni fogsz,egyszer nem, mert egyedül, de még szerver szinten sem nincs befolyásod a végeredményre.

Ez amolyan jutalom a játékosoknak, legalábbis én igy állok hozzá.

Amúgy minden levan irva a hirdetményben, de akár a kihivás menüpontból is kilehet következtetni, hogy mi a szituáció.
 

DeletedUser7641

Vendég
Ez egyszerűen egy kis poén illetve egy kis parasztvakítás, de szerintem ötletes. ^^
Azért meg fölösleges is szólni, hogy vigyori te 24 órára kapott 10%-os nyersi bónuszra pörögsz rá ennyire.
Tény, hogy random az egész, de ezzel maximum csak egy kis morál boostot akartak adni a játékosok nagy részének, ami be is jött. A szerencsések meg kapnak jutalmat.
Igen lehetett volna lebontani országra, világra, klánra, játékosra, falura, egységre, belépésre, de miért kell egyből valaki karja?
Az meg, hogy összeszervezkedtetek aztán reklamáltok, hogy fölösleges volt az erőfeszítés az meg a ti hülyeségetek, mert minden pontosan le volt írva.
Szerintem nagyon rosszul fogtátok fel ezt az egészet.
 

DeletedUser4544

Vendég
Arról van itt szó, nemszoktam félvállról venni semmit, és ha valamiben játszok én abban nyerni akarok. Én úgyérzem nyertem, hisz V21et megnyerte a Sárga csapat, énpedig elhoztam a nap farmolója címet, azmeg hogy a gigászi összetettben utolsók a sárgák, arról már nem tehetek, megtettem a tőlem telhetőt. Jutalmat is kaptam:) Happy :D

Amiért reklamálok az inkább azért van, mert több van szerintem ebben a játékban mint amennyit kihoznak belőle. Komolytalannak érzem az egészet.
 

DeletedUser

Vendég
Nos az lehet, hogy a csapatok megállpításánál törekedett az összeállítás a nagyjából egyforma erőviszonyokra, csak épp ez úgytűnik nem sikerült. Ráadásul ha mind a 3 kihívást a zöld csapat fogja nyerni, akkor nyilvánvalóan felmerül a kérdés majd, hogy a rendszer figyelembe vette a a csapatösszeállításnál a csapatok tagjainak aktivitási szokásait és intenzitását, ami persze kérdéseket vetne fel az esetben is ha igen, az esetben is ha nem.
Egyébként ha már verseny meg hasonlók, szerintem sokkal értelmesebb lett volna ezt például a hivatalosan egymással hadban álló klánok között megcsinálni, ugyanis annak több értelme lett volna és persze ha már a versenyszellemet hivatott a dolog növelni akkor nagyban hozzájárult volna.
Mindent összevetve, szerintem ennél a mostani versenynél még a tavalyi Wikinges küldetés is értelmesebb ötlet volt. :)
 

DeletedUser17499

Vendég
Remélem nem fogom senki érzelmi világát megsérteni a hozzászólásommal, de úgy hiszem egy-két ember tényleg nem tudja értékelni azon dolgokat amiket kap.

Tény, hogy lehetett volna országokra, világokra, stb-re bontani ezt a versenyt, mint ahogy azt már előttem írták.
Viszont, én úgy hiszem, hogy az előttem szóló pár elégedetlen játékos, már csak azzal is elégedett lehetne, hogy a verseny miatt a nyersanyag farmolása legalább 2x akkora volt.

Szerintem ennek a versenynek szimplán annyi volt a célja, hogy az emberek játékkedvét meglendítse kicsit. Ami szerintem sikerült, én piros csapatba vagyok, nem nyertem bár megtettem minden tőlem telhetőt a nyerés érdekében. Egész nap farmoltam mint egy hülye, az egységeim egész nap összesen nem voltak a falvamba 5 percnél többet. Meg is volt az eredménye, igaz nem nyertük meg a "jutalmat", de rengeteg nyersit farmoltam a pontszámomhoz képest.

Nem értem miért kell azt a mentalitást csinálnia az emberek zömének, hogy ha valaki nyújtja a kisúját egyből az egész keze kell...
Nem, hogy egyszerűen azt mondanák az emberek, hmmm nem nyertem ez van, de legalább sokat farmoltam. Miért nem lehet néhány "rossz" dologban meglátni a jót is, és miért kell egyből elégedetlenkedni. Nem, hogy örülnétek, hogy van egy ilyen kis rendezvény, aminek megszervezésébe, gondolom komoly munka is van, inkább egyből elégedetlenkedtek és nem bírjátok felfogni, hogy igenis vesztettetek...
Ha így álltok majd az élethez is, rengeteg alkalommal nagyon-nagyot fogtok csalódni...


Én mindenesetre örülök ennek a versenynek, ezáltal jó pár "ellenséget" és hozzám semleges játékost ismertem meg, akikkel remélhetőleg jó kapcsolatot tudok majd kiépíteni. Azonfelül sokat is sikerült farmolnom, szóval köszönöm szépen minden olyan személynek akik a rendezvény lebonyolítását segítették!
 

DeletedUser

Vendég
Remélem nem fogom senki érzelmi világát megsérteni a hozzászólásommal, de úgy hiszem egy-két ember tényleg nem tudja értékelni azon dolgokat amiket kap.

Tény, hogy lehetett volna országokra, világokra, stb-re bontani ezt a versenyt, mint ahogy azt már előttem írták.
Viszont, én úgy hiszem, hogy az előttem szóló pár elégedetlen játékos, már csak azzal is elégedett lehetne, hogy a verseny miatt a nyersanyag farmolása legalább 2x akkora volt.

Szerintem ennek a versenynek szimplán annyi volt a célja, hogy az emberek játékkedvét meglendítse kicsit. Ami szerintem sikerült, én piros csapatba vagyok, nem nyertem bár megtettem minden tőlem telhetőt a nyerés érdekében. Egész nap farmoltam mint egy hülye, az egységeim egész nap összesen nem voltak a falvamba 5 percnél többet. Meg is volt az eredménye, igaz nem nyertük meg a "jutalmat", de rengeteg nyersit farmoltam a pontszámomhoz képest.

Nem értem miért kell azt a mentalitást csinálnia az emberek zömének, hogy ha valaki nyújtja a kisúját egyből az egész keze kell...
Nem, hogy egyszerűen azt mondanák az emberek, hmmm nem nyertem ez van, de legalább sokat farmoltam. Miért nem lehet néhány "rossz" dologban meglátni a jót is, és miért kell egyből elégedetlenkedni. Nem, hogy örülnétek, hogy van egy ilyen kis rendezvény, aminek megszervezésébe, gondolom komoly munka is van, inkább egyből elégedetlenkedtek és nem bírjátok felfogni, hogy igenis vesztettetek...
Ha így álltok majd az élethez is, rengeteg alkalommal nagyon-nagyot fogtok csalódni...


Én mindenesetre örülök ennek a versenynek, ezáltal jó pár "ellenséget" és hozzám semleges játékost ismertem meg, akikkel remélhetőleg jó kapcsolatot tudok majd kiépíteni. Azonfelül sokat is sikerült farmolnom, szóval köszönöm szépen minden olyan személynek akik a rendezvény lebonyolítását segítették!

Igazad van, de ez a topic azért van, hogy mindenki elmondja a véleményét.
Én is mondtam, hogy tetszik a dolog, csak tettem pár javaslatot, hogy hogyan lehetne még jobbá tenni, mert állitólag a játékosok hozzászólásait is figyelembe veszik.

Szóval nekünk is nagyon tetszik meg szuper, meg fenomenális meg minden! :D
Csak egy építő jellegű véleményt írtunk ennyi :)
 

DeletedUser17499

Vendég
Igazad van, de ez a topic azért van, hogy mindenki elmondja a véleményét.
Én is mondtam, hogy tetszik a dolog, csak tettem pár javaslatot, hogy hogyan lehetne még jobbá tenni, mert állitólag a játékosok hozzászólásait is figyelembe veszik.

Szóval nekünk is nagyon tetszik meg szuper, meg fenomenális meg minden! :D
Csak egy építő jellegű véleményt írtunk ennyi :)


Tudom, hogy elmondatja mindenki a véleményét, és ez szerintem teljesen jó dolog :)
Csak úgy hiszem, hogy meglehetett volna úgy is fogalmazni, hogy építő kritikának tűnjön, ne pedig elégedetlenségnek :) Itt most nem rád gondolok, de nem szeretnék személyeskedni.
 

DeletedUser

Vendég
Tisztelt Dundian!

Lehet azt mondani hogy ettől talán felpörgött pár ember. Bár én ezt kétlem.
Ugyanis aki kicsit is komolyabban veszi a játékot annál, hogy nyereményekre hajt ilyenkor, az mint és is folyamatosan támadja az ellenfelét, a farmolásra való egységei ha van hova menniük soha nem ücsörögnek a helyükön, ha nincs más dolguk. Azaz pld. Nekem nem kell verseny és nyeremény ahhoz, hogy JÁTSZAK. :) Az ötlet sem lenne rossz ami miatt ez a versenyt valaki kitalálta, szóval szerintem a többség is hozzám hasonlóan, legalábbis ha jól értelmeztem a megfogalmazott kritikákat, nem azt kritizálja, hogy ő nem nyerhet, mivel jürészük nem a nyereményért játszik. Viszont a verseny jelenlegi állása szerint még befutóra is azonos az első két lezárt nap. :) És meg lehet nézni, mekkora eséllyel fogja bármelyik másik is behozni a már most a 3. kihívásban toronymagasan vezető (midőn meglepetés) Zöld csapatot.... No erről van szó. Mindenki érti azt, hogy ez egy játék, azt is hogy mi volt a cél ezekkel. Az viszont már felettébb kétséges, hogy a játékban résztvevő csapatok a jelenlegi módon történt meghatározása alkalmas-e arra ami a célja volt, nevezetesen az esélyegyenlőség megteremtése amikor az egyes játékosok a szök millió közül belekerülnek x csapatba. Márcsak a nagy számok törvénye szerint is elhanyagolható annak az esélye hogy 2 kihivás befutóra is azonos eredménnyel záródjon olyan esetben amikor egyébként a játékosok még nagyobb csoportokban sem képesek érdemben befolyásolni a verseny kimenetelét. Ha a 3. kihívásnál is ugyan ez lesz a befutó, az meg fölöttébb érdekes kérdéseket fog felvetni nem csak bennem szerintem, hanem sokunkban.
Azok akik nyertek? Hát nekik gratulálhatunk, bár mint mondtam, szerintem *****ira sok befolyása nem hoyg egy játékosnak, de még egy egész országnyi játékosnak is bajos lenne. És ez kérdőjelezi meg a tálásban hangsúlyozott motiváció azon részét, hogy ez mindenki ösztönzésére alkalmas módja a versenyszellem felerősítésének. Lehet nem mondok vele újjat, de egyenlőre kicsit hasonlít egy előre boriítékolható eredményű megbunzázott meccsre, és gyaníto ha most lehetne fogadni hogy a 3. kihívást is a Zöld csapat nyeri és a kék lesz az utolsó, akkor biztosra tennék :)
 

DeletedUser4544

Vendég
Kedves Dundian!
Olvasd el kérlek a játékszabályzatot, miért hozták létre.
Azért hogy a 4 csapat versenybe szálljon és gyözzön a jobb.
Amit te leírsz csak félrebeszélés.
Lehet te százévente 1szer farmolsz, én viszont nem. Ezenkivül ennek a játéknak nemaz volt a lényege farmoljak és megkapjam a nap ***ztogatója jutalmat. Azért mellékesen leírom mégegyszer örülök neki.
Első nap játszottam, összeálltunk ellenfelekkel farmoltunk, simán nyertünk. De nemláttam további értelmét hisz csapatszinten semmit nem folyásoltunk be.
Nem hibáztatom a szervezőket sem, hisz nemlehet kiszürni az aktiv nagyfiokokat, így nemmeglepő hogy mindig úgyanaz a csapat nyert, mivel a Zöld csapatba van a legtöbb aktiv nagyfiok.
Én és oh my god leírtuk mit gondolunk, és ha olvasnál a sorok között azt írtuk le mi hogy látjuk miben változtatnánk.
Ha lett volna jutalom világokra és országra nézve, mégtöbben játszottak volna, de így nekem és sokaknak keserű maradt a szájizünk és se tegnap se mamár nem játszunk. Mert nemlátjuk értelmét. Mivel én az a tipus vagyok ha valamibe elindulok abba nyerni akarok, viszont itt esélyem sincs a gyözelemre, így else indulok. LEhet te 20 világon játszol egyszerre, én csak 1en de azt komolyan tolom és küzdök harcolok a gyözelemért. Én speciel nemtudok, meg nemis akarok félvállról venni semmilyen világot, nemvagyok az a tipus aki könnyen legyözhető.

Egyszónak is száz a vége, örülök ennek a játéknak, de nekem nincs kedvem részt venni olyanban, ami már eldőlt "harc".
 

DeletedUser16246

Vendég
[COLOR="#6363300"]Kinyitottam a topicot, így a jelenleg aktív Téli rendezvénnyel kapcsolatos kérdéseiteket kérném, hogy itt tegyétek fel.[/COLOR]
 
Fent