17. VF - Rénszarvasok és a repülés

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
fddcfb0d825b5041d00021af247f8307.jpg

Sziasztok!

Íme legújabb vitafórumunk. Itt mindenki kötetlenül vitázhat a megadott témáról. A legészszerübb érveket felsoroló játékos nyerheti meg a jutalmat.

Terjedelmi korlátok nincsenek, a hozzászólások számát sem korlátozzuk.


Vita vége: 2018.12.09 (vasárnap)

A mikulás rénszarvasai tudnak repülni? Magyarázd meg, hogy miért hogyan, vagy miért nem! (Ez a KH, itt bármi megtörténhet ;) )

Fontos: próbálj mások véleményére rácáfolni, hogy te lehess a viták királya! Minél több ellenfeled érvelését támadod meg, annál nagyobb az esélyed a győzelemre.

Nyertesek nyereménye: 2 x 300 pp

Sok sikert kívánok mindenkinek :)
 

Goblin123

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.374
Mivel könnyebb valamit állítani,mint cáfolni,így én állítom,hogy tudnak repülni.
Senki se látta,hogy tudnak repülni,de azt se látta senki,hogy ne tudnának repülni.
Olvasni olvastam róla,hiszek a csodákban,de ez nem csoda,hanem tény.
A mikulás rénszarvasai tudnak repülni!
Szerintem azért tudnak repülni,mert vagy természet felettiek,vagy varázserővel rendelkeznek,avagy levitálnak.
Mivel a földünket még mai napig nem fedeztük fel,és becslések szerint több millió,akár milliárd bogár,rovar,hal,és egyéb állat fajt nem fedeztünk fel,lehetséges,hogy a repülő rénszarvasok is élnek,csak arra várnak,hogy felfedezzük őket.Aki az ellenkezőjét állítja,annak,hogy nem tudnak repülni a mikulás rénszarvasai,az pedig hazudik.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
Szerintem meg nem tudnak repülni, mert a rénszarvasok csak rénszarvasok, a repülnek része tiszta ámítás. A lappföldiek terjesztették el ezt a mesét még régen, mert a Mikulás-kultusz kialakulásának idején a decemberi hónapban sok volt a kéményen át történő betörések száma, és a bűnözők ezt kendőzendő kitalálták ezt a szarvasokkal szálló szakállas bácsi mendemondát, holott az eredeti Mikulás igazából bekopogott a lakása környékén lévő kisgyerekes családokhoz, és mivel tehetős volt, adott a szülőknek édességet, hogy adják oda a gyermekeiknek, csak annyit kért, hogy említsék meg a nevét. A rénszarvasos, manós dolgok pedig onnan eredeztethetőek, hogy ez a kedves öreg bácsi imádott szarvasokra vadászni, mi több, a házikójának a falán egy szarvasfej is volt, amit ő Rudolfnak nevezett, mondván "megtetszett neki". A krampuszos/manós történet pedig a Mikulás öccséről, Edgar-ról szól, aki törpenövésű volt, így csak 113 cm magas, és mivel a kis mérete miatt torzult volt az arca, ivócimborái elnevezték Krampusznak, ami kicsi ördögöcskét jelent szabad fordításban, de Edgar is nagyon szerette a gyerekeket, és nem egyszer a Nagy Öreggel tartott, mikor ő a szülőknek ajándékozott édességet, és a nagyon segítőkész hozzáállása miatt maradt meg mindenkiben, hogy a Mikulásnak ilyen kísérői vannak. Az egész történet egy valóságos, józan ésszel megmagyarázható történet kiszínezése, és mivel ezt a nagyon aranyos, kedves Mikulást sokan az egekbe magasztalták, a bűnözők kapva kaptak az alkalmon, és elterjesztették, hogy ő tényleg csodatevő, és a repülő rénszarvasokkal közlekedik. Érdemes még megemlíteni azt az abszurd történetet, ami 1903. december 6-án történt meg. Mikki Kuvala a hírek elterjedése miatt Mikulás-jelmezt húzott, és betört az Angström család otthonába, ám szerencsétlenségére mind a szülők, mind a két kislány ébren voltak még. Ők nagy meglepetésükre az enyves kezű jótevőt örömmel fogadták, adtak neki kekszet és tejet, ám mikor egy pillanatra nem figyeltek, Kuvala ellopta Agnes Angström ékszeres dobozából a nagyanyjától örökölt gyémánt gyűrűt. Az eset furcsasága, hogy Agnes nem jött rá a dologra évekig, mert azt ígérte, hogy a dobozból cska akkor veszi ki a gyűrűt, amikor nagyobbik lánya 18 éves lesz, és ekkor oda is adja neki, így neki csak 9 évvel az eset után tűnt fel a hiányzó ékszer. A sors fintora, hogy Kuvala eddigre már börtönben volt, de nem a gyémánt gyűrű miatt, hanem mert a helyi kisboltban fegyveres rablást hajtott végre, ahonnan egy 70000 magyar forint értékű zsákmánnyal, és 6 hónap letöltendővel távozott, a gyűrű meglovasítása utáni februárban. A repülő rénszarvasok híre ilyen, és ehhez hasonló ügyek miatt terjedt el, amúgy pedig teljesen abszurdum, hogy a rénszarvasok tudnának repülni.
 

Goblin123

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.374
Szerintem meg nem tudnak repülni, mert a rénszarvasok csak rénszarvasok, a repülnek része tiszta ámítás. A lappföldiek terjesztették el ezt a mesét még régen, mert a Mikulás-kultusz kialakulásának idején a decemberi hónapban sok volt a kéményen át történő betörések száma, és a bűnözők ezt kendőzendő kitalálták ezt a szarvasokkal szálló szakállas bácsi mendemondát, holott az eredeti Mikulás igazából bekopogott a lakása környékén lévő kisgyerekes családokhoz, és mivel tehetős volt, adott a szülőknek édességet, hogy adják oda a gyermekeiknek, csak annyit kért, hogy említsék meg a nevét. A rénszarvasos, manós dolgok pedig onnan eredeztethetőek, hogy ez a kedves öreg bácsi imádott szarvasokra vadászni, mi több, a házikójának a falán egy szarvasfej is volt, amit ő Rudolfnak nevezett, mondván "megtetszett neki". A krampuszos/manós történet pedig a Mikulás öccséről, Edgar-ról szól, aki törpenövésű volt, így csak 113 cm magas, és mivel a kis mérete miatt torzult volt az arca, ivócimborái elnevezték Krampusznak, ami kicsi ördögöcskét jelent szabad fordításban, de Edgar is nagyon szerette a gyerekeket, és nem egyszer a Nagy Öreggel tartott, mikor ő a szülőknek ajándékozott édességet, és a nagyon segítőkész hozzáállása miatt maradt meg mindenkiben, hogy a Mikulásnak ilyen kísérői vannak. Az egész történet egy valóságos, józan ésszel megmagyarázható történet kiszínezése, és mivel ezt a nagyon aranyos, kedves Mikulást sokan az egekbe magasztalták, a bűnözők kapva kaptak az alkalmon, és elterjesztették, hogy ő tényleg csodatevő, és a repülő rénszarvasokkal közlekedik. Érdemes még megemlíteni azt az abszurd történetet, ami 1903. december 6-án történt meg. Mikki Kuvala a hírek elterjedése miatt Mikulás-jelmezt húzott, és betört az Angström család otthonába, ám szerencsétlenségére mind a szülők, mind a két kislány ébren voltak még. Ők nagy meglepetésükre az enyves kezű jótevőt örömmel fogadták, adtak neki kekszet és tejet, ám mikor egy pillanatra nem figyeltek, Kuvala ellopta Agnes Angström ékszeres dobozából a nagyanyjától örökölt gyémánt gyűrűt. Az eset furcsasága, hogy Agnes nem jött rá a dologra évekig, mert azt ígérte, hogy a dobozból cska akkor veszi ki a gyűrűt, amikor nagyobbik lánya 18 éves lesz, és ekkor oda is adja neki, így neki csak 9 évvel az eset után tűnt fel a hiányzó ékszer. A sors fintora, hogy Kuvala eddigre már börtönben volt, de nem a gyémánt gyűrű miatt, hanem mert a helyi kisboltban fegyveres rablást hajtott végre, ahonnan egy 70000 magyar forint értékű zsákmánnyal, és 6 hónap letöltendővel távozott, a gyűrű meglovasítása utáni februárban. A repülő rénszarvasok híre ilyen, és ehhez hasonló ügyek miatt terjedt el, amúgy pedig teljesen abszurdum, hogy a rénszarvasok tudnának repülni.
szép cáfolat tényekkel alátámasztva,de viszont a kérdés,hogy ezt tudják-e tanúsítani a jelenlegi élő emberek,valamint nincsenek-e manipulálva a tények,nincsenek benne ferdítések?A történelemben már előfordultak olyan dolgok,amiket az emberek nem akartak,hogy kiderüljenek,esetleg meghamisították a történelmet,eseményeket.Ez esetben nem lehet így?Lehetséges,hogy csak a rénszarvasok,és a valódi Mikulás védelmében történtek ezek a dokumentációk,mert a világ nem tudná elfogadni,hogy léteznek ilyen képességű rénszarvasok?Lehetséges,hogy az,hogy lapp földön élnek az is csak mese.Lehetséges,hogy a tenger legmélyén élnek a rénszarvasok,és csak karácsony estéjén(esetleg mikuláskor)Merészkednek elő a Mikuláshoz?Lehet,hogy kopoltyújuk is van,és egy igazán érdekes fajhoz tartoznak,amelyet máig nem fedeztünk fel,hiszen a tenger mélyére még nem jutottunk el.Vagy talán az űrben keringenek,és a Marson élnek?De akkor hogyan közlekednek a Mars-Föld között?Olyan gyorsak?Sok a kérdés,nem lehet pontosan bizonyítani,sem cáfolni ezt a tényt,csak úgy,mint például Nesszi legendáját sem,bár ott vannak fényképes,valamint videó általi bizonyítékok,de mint tudjuk ma már mindent lehet manipulálni,hamisítani.
Lehetséges,hogy Eklézsiás(chew)a mikulás.Az ellenkezőjét nehéz bizonyítani,valamint azt is,hogy ő maga az.Minden csak a hit kérdése.Én hiszek a repülő rénszarvasokban,és Eklézsiásban.
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Jólvan már:D ne guglis dolgokat irjatok hanem valami saját ötletet xD
 

DeletedUser19388

Vendég
Nálam a Jézuska/ Christkindl hozza az ajándékokat...
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
Igen, ez a probléma a kérdéskörrel, hogy mind a bizonyítás, mind a cáfolás nehézkes, lévén, évszázadok óta jelen lévő probléma ez, és máig nem sikerült hitelt érdemlően bizonyítani a dolgot. Se cáfolni. Itt minden az emberek gondolkodásmódjától függ. Könnyen lehet, hogy Te állítasz valótlant, könnyen lehet, hogy én, vagy akár mindkettőnknek igaza van, de az is lehet, hogy egy harmadik, negyedik, ennedik verzió az igaz. De a probléma eldöntésében egy több mint fél évezrede érvényben lévő filozófiai nézetet vennék elő, Ockham borotváját, ami kimondja, hogy egy problémakört megfelelően kielégítő megoldások közül az egyszerűbbet kell választani, mert az a jobb. Kérdem én, jelen tudásunkkal mi az egyszerűbbnek tűnő megoldás, a maguktól, vagy bármi mágiától, földöntúli képességtől, bármi egyébtől szárnyra kapott rénszarvasok, vagy pedig egy noha igencsak szövevényes, de alapjaiba véve egyszerű csalás, hazugság? Szerintem az utóbbi. De persze fenntartom a tévedésem, és a Te igazad lehetőségét, de nekem továbbra is meggyőződésem, hogy a rénszarvasok nem repülnek.
 

Goblin123

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.374
mivel látom meg győzhetetlen vagy,és ki is egyeznék a véleményeddel,hiszen igaz valamennyire,és egy x-ben ki is egyezhetnénk,de kitudja milyen hozzászólások érkeznek még,és azért pp,az pp,falra mindenre jó,és ppből sose elég,így azért még megpróbállak meggyőzni téged.:)
A Mikulásnak kultusza van a keresztény kultúrában úgy mond.Velem kiskoromban a szülőm elhitette,hogy van mikulás,és egyebek,filmekből jött nekem is,hogy szánon a repülő rénszarvasokkal hozza az ajándékot biztosan,és egyebek.A gyerekek többsége még ma is elhiszi,hogy van Mikulás,és repülő rénszarvasokkal viszi ki az ajándékokat.Véletlen lenne,hogy ennyi ember adja át a "mondva csinált" mondát a gyermekének?Igazából a Mikulás,Karácsony,Húsvét valamilyen szinten a gyermekek örömére,és a család szeretete miatt jött létre,és az ajándékokkal úgymond kifejezzük,hogy mennyire szeretjük őket,hiába "Mikulás hozta,Nyuszi tojta,Jézuska küldi",mélyen belül minden gyermek érzi,hogy a szüleitől kapta szeretetből,nem megfelelési kényszerből,hanem mert szereti a gyermekét,és meg akarja ajándékozni,megadni neki azt amire vágyik,vagy hasonló.Tehát szerintem mind annyiunk szívében egyszer régen,nemrég,akár most is,de repülnek azok a rénszarvasok,és a szeretet hajtja őket.
(Ennyi nyáladzásra azért járna az a pp:p)
 

DeletedUser9028

Vendég
Ne erőlködjetek, nem tudnak repülni sajnos, saját tapasztalatból mondom.
Egyszer kipróbáltam, lelöktem egyet egy szakadékba és sajnos nem repült vissza :(
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
Ne erőlködjetek, nem tudnak repülni sajnos, saját tapasztalatból mondom.
Egyszer kipróbáltam, lelöktem egyet egy szakadékba és sajnos nem repült vissza :(

Innentől, hogy empirikus bizonyíték is a kezünkben van, nem kérdés, ki nyerte a vitapárbajt :) Persze a lehetősége megvan, hogy épp a lelökött szarvas nem tudott csak repülni, de ennek esélye valljuk be, elég csekély.
 

Lightrex

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.655
Úgy vélem,hogy egy nagyon negatív világban élünk,ahol a legegyszerűbb és leglogikusabb dolgokat is megcáfolják érdes lelkű emberek,mert nem hisznek a csodákban! Még a végén valaki azt is megkérdőjelezi,hogy a nemesvonat hogyan közlekedhet sínek és villanymotor nélkül ! Attól még,hogy nincsen szárnya a rénszarvasoknak miért ne tudnának repülni? Nem hallottatok még az antigravitációs csengettyűkről? Vagy sugárhajtású végbélkúpról? Legyetek nyitottak a külvilágra ! Az sem kizárt,hogy vannak szárnyaik csak láthatatlanok...vagy csak az emberek nem látják őket! Nem hallottam még róla,hogy egy unikornis vagy egy jeti megkérdőjelezte volna a létezésüket,pedig azok aztán tudják mi a tuti...Az elsőéves orvoshallgatóknak azt tanítják,hogy ha patadobogást hallanak akkor ne zebrára,hanem lóra gondoljanak. Kivéve ha afrikában vannak,mert akkor lehet orrszarvú is és akkor jobb futni. Az orrszarvú olyan az afrikában élőknek mint a székelyeknek a medve. (Ami nem öl meg az meg az megerősít,kivéve a medve - az megöl) Visszatérve az előbbi problémához az emberek sokáig abban is kételkedtek,hogy a föld kerek. Sőt még most is vannak olyanok akik megkérdőjelezik a dolgot...általában arra hivatkoznak,hogy hajóval egyesek lezuhantak a föld pereméről. A józan gondolkodású emberek ilyenkor ezt vonják kétségbe és rámutatnak a vigyázat vízesés táblára. Ez most pont ugyanaz a szituáció. A föld lakosságának jelentős része bizony hisz a repülő rénszarvasokban. Sőt,van olyan korosztály akik előtt,ha viccből megkérdőjeleznéd a télapó létezését meglincselnének - teszem hozzá teljesen jogosan! Összefoglalásképpen: nyílván léteznek repülő rénszarvasok és aki ezt kétségbevonja arra ráuszítok egy csomó nagycsoportos óvódást! Úgyhogy óvatosan!
 

-Goblin-

New Member
A reakció pontszáma
1
A Mikulás szarvasai tudnak repülni, és ehhez elég sok edzés kell mert hát ugye tudjuk hogy a Télapó nem egy 50 kg-s ember :D .
 

sandarck

Member
A reakció pontszáma
39
Mivel a Mikulás rénszarvasai szánt húznak,ami ugye utánuk halad és nem lógicsál csak úgy össze-vissza rajta egy halálra rémült Mikulással( ebben az esetben nem csak a Miki puttonya lenne tele csokival,hanem az alsógatyája is,ami mondjuk szerintem felettebb vicces lenne,és mondjuk nem száncsengő jelezné az érkezését hanem alattomosan terjengő kakiszag) feltételezhető hogy hogy a rénszarvasok egy számunkra láthatatlan úton járnak.
Mivel a rénszarvasok után úgymond szarvascitromok sem találhatóak sehol(tegye fel a kezét aki talalt rénszarvas kakit december 6-7 korul), egyértelmű hogy nem repülnek.
Továbbá a Mikulás a ho-ho-ho kezdetleges mondatokat használja,ami magyarul azt jelenti hogy "áj má meg b+!!"
Ha repülő objektumokat próbálna koordinálni a "Mayday! Mayday!"
vagy a "Lappföld,Lappföld I have a problem!" szavak szerepelnének a mesékben is.
Ha valaki nem jött volna rá:
Nem tudnak repülni!
Boldog Mikit mindenkinek:)
 

DeletedUser19614

Vendég
Ne erőlködjetek, nem tudnak repülni sajnos, saját tapasztalatból mondom.
Egyszer kipróbáltam, lelöktem egyet egy szakadékba és sajnos nem repült vissza :(

Ha esetleg kicsit utánanéztél volna a szakadék szélén állva,akkor állíthatnád csak,hogy nem tud repülni.Pontosabban még akkor sem,hiszen elképzelhető,hogy kezdetben a meglepődéstől hagyta,hogy a gravitáció úrrá legyen rajta, és függőlegesen szabadesésben haladt a szakadék mélye felé.Ám de nem lehetetlen,hogy mikor felocsúdott,akkor észbe kapva,hogy ennek így nem lesz jó vége-használta a repülési képességét.Mivel szerette volna elkerülni a hasonló inzultust,amit elkövettél ellene,nem tartom lehetetlennek,hogy igyekezett a szakadék alján észrevétlenül suhanva biztonságos helyen kirepülni onnan.
Azt azért nem állíthatjuk,hogy nem okos állat.Miért épp oda repült volna vissza?Sajnos amit állítottál,ezért nem állja meg a helyét...
 

DeletedUser19614

Vendég
Mivel a Mikulás rénszarvasai szánt húznak,ami ugye utánuk halad és nem lógicsál csak úgy össze-vissza rajta egy halálra rémült Mikulással( ebben az esetben nem csak a Miki puttonya lenne tele csokival,hanem az alsógatyája is,ami mondjuk szerintem felettebb vicces lenne,és mondjuk nem száncsengő jelezné az érkezését hanem alattomosan terjengő kakiszag) feltételezhető hogy hogy a rénszarvasok egy számunkra láthatatlan úton járnak.
Mivel a rénszarvasok után úgymond szarvascitromok sem találhatóak sehol(tegye fel a kezét aki talalt rénszarvas kakit december 6-7 korul), egyértelmű hogy nem repülnek.
Továbbá a Mikulás a ho-ho-ho kezdetleges mondatokat használja,ami magyarul azt jelenti hogy "áj má meg b+!!"
Ha repülő objektumokat próbálna koordinálni a "Mayday! Mayday!"
vagy a "Lappföld,Lappföld I have a problem!" szavak szerepelnének a mesékben is.
Ha valaki nem jött volna rá:
Nem tudnak repülni!
Boldog Mikit mindenkinek:)

A Mikulás szánja nem lógicsál a levegőben,hiszen húzzák a szarvasok.Egyszerű fizikai törvény vonatkozik rá is.Szerintem nagyon kényelmesen repülhet.A szarvascitromokat pedig nem csodálom,hogy nem láthatjuk sehol sem.A rénszarvasok nem közönséges vadállatok,amiket a Mikulás csak úgy találomra választott ki.Szép is lenne,ha a köztereket,kerteket,udvarokat csak úgy bepiszkítanák!Egyértelmű,hogy azt a megfelelő helyen teszik csak meg,nem ürítenek mindenhol...Ha meg véletlenül el is pottyanna valami,akkor amire leérne a földre,el is porladna.Mint pl. a meteoritok,bár azok jóval nagyobb távolságból érkeznek,ámde a keménységük is más.Erről jut eszembe,hogy valahogy ilyenkor télen egyre több helyen kritikus a légszennyezés mértéke.Na de ezt ne fogjuk rá azért a rénszarvasokra...
 

-sanyoeger-

New Member
A reakció pontszáma
9
Szerintem bizzuk az emberi fantáziára. ha egy mese filmet megnézünk s repül akkor az ugy van . Ha gyermekeink képzelö erejében igy él ,hogy repül --ugye nem romboljuk le a mitoszt........ egyéni szoc probléma ki miben hisz.....
 

DeletedUser9028

Vendég
Ha esetleg kicsit utánanéztél volna a szakadék szélén állva,akkor állíthatnád csak,hogy nem tud repülni.Pontosabban még akkor sem,hiszen elképzelhető,hogy kezdetben a meglepődéstől hagyta,hogy a gravitáció úrrá legyen rajta, és függőlegesen szabadesésben haladt a szakadék mélye felé.Ám de nem lehetetlen,hogy mikor felocsúdott,akkor észbe kapva,hogy ennek így nem lesz jó vége-használta a repülési képességét.Mivel szerette volna elkerülni a hasonló inzultust,amit elkövettél ellene,nem tartom lehetetlennek,hogy igyekezett a szakadék alján észrevétlenül suhanva biztonságos helyen kirepülni onnan.
Azt azért nem állíthatjuk,hogy nem okos állat.Miért épp oda repült volna vissza?Sajnos amit állítottál,ezért nem állja meg a helyét...
Nyugi utána néztem rendesen, nemis egyszer... ott volt a szakadék mélyén, és pörköltet főztünk belőle.
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Tudnak repülni ha felvisszük őket egy repülőgépre :D
Ha ejtőernyővel felszereljük őket akkor ez a levegőben is kivitelezhető mint a mesékben xD
 

DeletedUser19790

Vendég
Had írjam le először is az én álláspontomat.
Szeretnék egy a tudomány erős alapjain álló érvelést fölépíteni a következőkben.
Ahogy az köztudott, a Mikulás Lappföldén él. Lappföldén az egyik legelterjettebb rénszarvasfajta a finn erdei rénszarvas. Ennek a szarvasnak NINCS szárnya. A súlya azonban elérheti a 2000-2500 newtont (Lásd: Sir Isaac Newton - Philosophiae Naturalis Principia Mathematica, Alber Einstein - Általános relativitáselmélet, wiki). Az egyszerűség kedvéért a továbbiakban 200kg-os tömeggel számolok.
Egy ilyen rénszarvas levegőben tartásához 2kW-os teljesítményre van szükségünk. Ez ügye egyáltalán nem elérhetetlen.

Tételezzük fel, hogy van egy gépünk, ami ilyen (plussz a saját súlyát is elbíró) teljesítménnyel bír. Ha ezt felszerelnénk egy rénszarvasra és beindítanánk, még mindig szembesülnénk egy komoly problémával.

Nem kell zoológusnak lennünk, hogy belássuk, a rénszarvasok nincsenek hozzászokva a repüléshez. Erre személy szerint 3 megoldást tudok javasolni. Először is ha a rénszarvast kis korától szoktatjuk a repüléshez, talán nem fog kapálózni a szerkezetben nagy korára sem. A második lehetőség, hogy a szarvast valami erős nyugtatóval kezeljük, esetleg elaltatjuk. A harmadik, pedig hogy egyszerűen megszüntetjük az életben maradáshoz szükséges feltételeit, így egy tetemet reptetnénk.

A harmadik lehetőséget kizárnám, mert bár a legegyszerűbbnek mutatkozik, senki sem szeretne egy halott rénszarvast befogni a szánja elé. Tehát konklúzióként 2 lehetőséget vonnék le. Az egyik, hogy egy évekig betanított vagy egy lenyugtatózott rénszarvast, ha felteszünk egy legalább 2kW-os teljesítményű reptetésre alkalmas szerkezetre, akkor lehetséges elérni a repülő rénszarvas koncepcióját.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent