15. VF - Az idővel ne szórakozzunk...

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Sziasztok!

Íme legújabb vitafórumunk. Itt mindenki kötetlenül vitázhat a megadott témáról. A legészszerübb érveket felsoroló játékos nyerheti meg a jutalmat.

Terjedelmi korlátok nincsenek, a hozzászólások számát sem korlátozzuk.


Vita vége: 2018.06.10 (vasárnap)

Falvatokban összeállt több nemzet hadvezére és egy közös akció kidolgozásán fáradoznak. Márcsak egy kérdésük maradt: mikor legyen végrehajtva a nagy támadás?
Szerdán reggel az éjjeli és nappali őrségváltás cseréje után?
Vagy esetleg szombaton 22-23 körül az éjjeli őrségváltás előtt?
Szólaljatok fel a kerekasztalnál és hozzátok el ti a megoldást!

Fontos: próbálj mások véleményére rácáfolni, hogy te lehess a viták királya! Minél több ellenfeled érvelését támadod meg, annál nagyobb az esélyed a győzelemre.

Nyertes nyereménye: 100 pp

Sok sikert kívánok mindenkinek :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser11248

Vendég
Akkor elkezdem én...ha már ez a két időpont közt kell választani,bár mindkét időpont elég gáz akkor választanám mindkét időpontot...

Kezdeném a szerda reggellel...itt leérdeklődném hogy kb. hányan tudják bevállalni hogy tudnak indítani kedd éjjel,kik tudnak bevállalni helyettesitést hogy inditsanak...kiválasztanám azokat a fiókokat akikre szükségem van...elosztanám az éjjel fennmaradok közt a fiókokat és csapódnánk szerda reggel..számítanék kb. a klán felére.

Majd szervezném szombat estére az összes megmaradt sereggel,sok nemesfakeval (ha lehetséges,de tegyük fel hogy lehetséges:)) amit kérnék szombaton egész napra és vasárnapra is,este pedig csapódnánk...igy gyorsban kb. ezt csinálnám..de persze sok minden függ az ellenféltől is és az adott helyzettől,mert igazából az dönti el,mit-mikor-hogy érdemes csinálni:))
 

DeletedUser19521

Vendég
Egyértelműen a szerda reggeli időpontot választanám. Hétvégén fölösleges belekezdeni nagyszabású akciókba, ugyanis a játékosok legnagyobb része hétvégén folyamatosan online tud lenni, így megtudjak szervezni a szükséges védelmet. Ezzel szemben ha kedd este indítjuk el a rohamot, a játékos klán társai kisebb mértékben lesznek aktívak, mert sokkal kevesebben maradnak online a társaik vedelmenek érdekében mint a sajatjuk miatt.

Az előttem szólóval kapcsolatban nem teljesen érték egyet. Ilyet hogy tamadunk az összes megmaradt sereggel, nem csinálunk. Vagy van elég seregunk befejező egy akciót, vagy nincs, fölösleges veszteséget nem csinálunk. Az ilyen összes megmaradttal kezdődő ötleteknek mindig az a vége, hogy visszacsap a bumeráng és ő bukja el a harcot. Vagy ha nem is, mert a védelme megmaradt, nagy kárt csinál, hosszú idő a sereg pótlása.

Véleményem szerint a következő hibát ott követte el az előző hozzászóló, hogy a szerdai támadás után szombatra tervezne a következőt. Ennyi időt hagyni nekik öngyilkosság, az egész klán bevedi azt a területet és mehetünk a levesbe. Ha elkezdunk egy ostromot, azt egészen addig folytatni kell amíg sikeres és nyereséges, vagy teljesen leallni egy hosszabb időre, mert ilyenkor ugye addig. Míg védelmet nem épít ki, bevedve hagyják azokat a területeket.

Osszessegebe mindenképp jobb a szerdai időpont, ki kell használni, hogy nem mindenki tud időben ott lenni akkor, Amikor kell.
 

DeletedUser11248

Vendég
Ha figyelmesen olvastad a hozászolásomat,írtam hogy mindkét időpont elég gáz..

Te teljes ARMA-t akarsz szerda reggelre..itt figyelembe kell vedd nem csak azt hogy az ellenfél tagjai nem lesznek aktívak hanem a te klántagjaidból is sokan nem tudnak fennmaradni éjjel sereget-nemest indítani...hogy szerdán a klánod nagyon nagy százaléka dolgozik-sulizik...igy az elfoglalt falukat az ellen simán visszaszedi attól aki ép munkában van...és mikor csinálod a folyamatos támadást,délután 4-5-6 órakor,mikor hazajönnek a tagjaid melóból??...a mai pp-s világban addig 20-fal áll majd és simán bevédhetik..és még sorolhatnám..arról nem is beszélek hogy egy ARMA-t nem kedd este indítasz ha szerdán reggel csapódsz,hanem min. kedd reggeltől már indítgatód a seregeket,igy bevédeni is ugyanannyi esélyük van...ezért jobb az én ötletem hogy csak pár kiemelt taggal támadnék,akikről tudom hogy itt vannak-lesznek...és akikkel kiszámítva éjjel megtudjuk lepni őket.

Ez KH-ahol jobb kell legyél az ellenfélnél...itt már ahogy olvasom téged szombaton meg is leptelek volna,mert nem számítottál volna rá hogy szombaton is támadunk...

De nézzük számokkal...tegyük fel van 200 nuke...mint irtam kb. a felére számítottam volna volna a szerdai támadásnál(ennyien lettek volna aktívak,vagy ennyit vontam volna be,a távolabbiakat kihagytam volna,max. helyettesítették volna azt a közelit aki nem tud fennmaradni)..vagyis számítottam volna 100 nuke-ra a 200-bol...tapasztalatom szerint és hogy éjjel-közelről indítunk ebből kb. fele sétált volna...igy maradt volna a klánnak 150 nuke(75%)...amivel simán szervezhettem volna szombaton estére..lehet ugyanarra a játékosra..lehet azt csak fakeznám és mást ütnénk be...

És így ezzel a szervezéssel egy olyan vezért mint te hülyére vertem volna...íród hogy szombatig bevédik azt a területet..miért,máshová nem szervezhettek...íród öngyilkosság...minden ARMA-lehet az..hogy szombaton többen aktívak...nálunk is,fö a jó célpontválasztás és a jó elterelő fakezás...hogy szerdán jobb,mert nem tud mindenki ott-lenni időben...miért nálatok tud....egész klános ARMA(nem igy írtad,de mivel nem osztottad és szerdát választottad,gondolom erre gondoltál)..szomszéd kontira min.20-30-óra,távolabbiaknak még több is lehet...szóval egy sima ARMA-amit ha letud védekezni az ellenfél,le is fogja,semmi meglepetést nem tudsz nekik okozni...igy támadhatsz szerdán-csütörtökön-szombaton vagy akár vasárnap is..mindegy.

Mint szervező jobb kell legyél az ellenfelednél...megkel tud lepni öt,ne tudjon kiszámítani és soha ne tudja mit akarsz,mindig tudj belevinni egy csavart de sorolhatnám...amit leírtál egy kezdő vezér játékmódja..egyet támadunk,majd sereget gyártunk és ennyi,kiszámítható stílus...ezért tartom jobbnak az enyémet...nem azt mondom hogy ez a legjobb...de mint írtam itt csak teóriáról beszélünk,mert egészen más élesben...ott lehet én sem ezt csinálnám..ellened valószínű igen...de mindig az adott helyzet-ellenfél dönti el mit csináljunk.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
Teljes klánszintűre mindkettő egészen pocsék időpont. Nem számítanék egyáltalán teljes támadásra, egy ilyen időpontra maximum egy front mögötti gyengébb játékost támadtatnék be sok nemessel és ahhoz képest kevesebb élessel. De nem tudunk semmit a toronyról.

Ha van torony, akkor ezen peremfeltételek mellett a szerda reggel lenne a nyerő időpont, mert egy maxos torony 7-10 óráról mutatja kb a vonatokat, és szerintem sokkal nyerőbb, ha az ellennek éjjel kéne gépnél lennie, hogy lássa, hogy jönnek rá a nemesek, mi éles, mi fake, stb.

Ha nincsen torony, akkor a kis csoportakció mehetne az előbb leírt gyengébb játékosra, front mögé, este, és ha már mindenképp ragaszkodni kell az éjjeli előtthöz, akkor kamu- és éles erősítéseket tetetnék a vonatok mögé, hogy az eljövendő éjjeli egyből adjon egy boostot a betörésnek.

Ilyen időpontokban teljes klánszintűt aktív frontra egészen biztos nem szerveznék, az incze által említett csoportakció lenne szerintem járható, front mögé nemeseléssel.

Nem derült ki az se, hogy mi a cél - sok falut hozni, vagy áttörni egy szakaszt. Én darabra sok falut nem várnék egy ilyen akciótól.

Incze hsz-én látszik, hogy ő már nem egy nem két támadást levezényelt, viszont nem derül ki nekem, hogy ő frontot szeretne-e támadtatni. Kapimesteren viszont látszik, hogy komoly támadást még nem szervezett, vagy ha igen, akkor se lehetett sikere, mert a legegyszerűbb sablon szerinti "támadok, várok két hetet eredményfüggetlenül, majd megint támadok" módszert alkalmazná. A jó támadáshoz ismerned kell, milyen az ellenfeled védekező DNS-e, tudnod kell megtalálni a gyengepontjaikat, és arra építeni. Amit incze mondott erről, azzal teljesen egyetértek, kiszámíthatatlannak kell lenni, próbálni újat húzni, és a támadásszervezőnek együtt kell fejlődnie a védelemmel. Ahogy a játék sok szegmensében, úgy itt is okosabbnak kell lenni az aktuális ellenfélnél.
 

DeletedUser11248

Vendég
Én csak elakartam indítani a témát..nem akartam komolyan versenyezni és a tapasztalatommal ez nem is volt korrekt...ezért a nyereményemet ha lehet átadom kapimester-nek,akinek sok sikert kivánok a KH-ban.

DJ-az hogy frontot támadsz vagy a front mögé azt mindig az adott helyzet adja,amit ott játékközben látsz..
 
Fent