10. VF - Magányos farkasok viadala

Hogyan szeretsz jobban játszani?


  • Összes szavazó
    13
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Sziasztok!

Íme legújabb vitafórumunk. Itt mindenki kötetlenül vitázhat a megadott témáról. A legészszerübb érveket felsoroló játékos nyerheti meg a jutalmat.

Terjedelmi korlátok nincsenek, a hozzászólások számát sem korlátozzuk.

Kezdés időpontja: 2017. 04. 13. 00:00
Téma zárás időpontja: 2017. 04. 18. 21:00

Próbáld meg felsorakoztatni azokat a szempontokat, hogy miért jó az, ha magányos farkasként egyedül játszol. Ha király vagy, akkor érvelés mellett mások gondolatait is meg tudod cáfolni!

Fontos: próbálj mások véleményére rácáfolni, hogy te lehess a viták királya! Minél több ellenfeled érvelését támadod meg, annál nagyobb az esélyed a győzelemre.

Nyertes nyereménye az ünnepekre való tekintettel: 100 pp

Sok sikert kívánok mindenkinek :)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
Nincs vita a belsőzésen, nincs vita a lakatokon, klántárs nem költözik a falvaid közé.

De ráéreztetek ám a kérdésre, épp a minap mondtam páraknak, hogy egy ügyesebb játékos sok szabadidővel és sok pp-vel egyedül megnyerheti ezeket a V42 féle féregnyúlványokat.
 

Arihana

Active Member
A reakció pontszáma
182
Egyértelműen csapatban barátokkal. Ez nekem nem is kérdés. Játszottam csapatban"harcosokkal"...az első aki feladja a "nagy harcos" ha valami nem úgy alakul. A harcostól tudsz tanulni, ha engedi hogy tanulj. De a harcos nem biztos hogy megérti, hogy éjjel két támadást indítson el helyetted, mert 3 napja nem alszol. A barát akkor is segíteni fog, ha esetleg túl sok esélyed nincs. Valahogy melléd áll. A csapat barátokkal sokkal több mint egy klán. Olyan csodákra képes az összetartás és a bizalom ami minden harcost meghátráltathat. A barátok nem zárják ki, hogy szuper kis játékosok. Tehát a barát is harcos. A harcos is lehet persze barát..de kisebb az esélye. Barátok egymás mellett az egyik fontos esélyt adják meg ebben a játékban. A kémkedés kizárását. Amit én személy szerint utálok, jöhettek nekem vele, hogy a játék eleme...nem nekem:D Ha barátokkal vagy, akkor nem kell attól tartanod, hogy amit leírsz, hol köt ki. Barátokkal ez a játék egy olyan plusz élmény amit semmilyen harcos nem tud adni. Félre értés ne essék. Nem azt mondom, hogy nem kell harcos.::) de , hogyne, de saját csapatom tudom felhozni csak, ahol remek játéktudással rendelkező, ha kell könyörtelen játékosok vannak. De abban a pillanatban, hogy a csapat egy tagjáról van szó mindenki ott van.
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Egyértelműen csapatban barátokkal. Ez nekem nem is kérdés. Játszottam csapatban"harcosokkal"...az első aki feladja a "nagy harcos" ha valami nem úgy alakul. A harcostól tudsz tanulni, ha engedi hogy tanulj. De a harcos nem biztos hogy megérti, hogy éjjel két támadást indítson el helyetted, mert 3 napja nem alszol. A barát akkor is segíteni fog, ha esetleg túl sok esélyed nincs. Valahogy melléd áll. A csapat barátokkal sokkal több mint egy klán. Olyan csodákra képes az összetartás és a bizalom ami minden harcost meghátráltathat. A barátok nem zárják ki, hogy szuper kis játékosok. Tehát a barát is harcos. A harcos is lehet persze barát..de kisebb az esélye. Barátok egymás mellett az egyik fontos esélyt adják meg ebben a játékban. A kémkedés kizárását. Amit én személy szerint utálok, jöhettek nekem vele, hogy a játék eleme...nem nekem:D Ha barátokkal vagy, akkor nem kell attól tartanod, hogy amit leírsz, hol köt ki. Barátokkal ez a játék egy olyan plusz élmény amit semmilyen harcos nem tud adni. Félre értés ne essék. Nem azt mondom, hogy nem kell harcos.::) de , hogyne, de saját csapatom tudom felhozni csak, ahol remek játéktudással rendelkező, ha kell könyörtelen játékosok vannak. De abban a pillanatban, hogy a csapat egy tagjáról van szó mindenki ott van.
Csodásan kifejtetted a felmérés kérdését, de a vita témájára nem reagáltál annyira. Milyen indokokat tudsz felhozni az olyan játékmód mellett, ahol klán nélkül egyedül próbálod a világot uralmad alá hajtani? :)
 

sikamaru123

You do not have to live in the past
A reakció pontszáma
967
Azért jó ha "magányos farkasként" játszasz mert akkor nincs veszekedés a falvakon,nincs veszekedés hogy miért nem indítottad ekkor meg ekkor el a támadást,nincs ki parancsoljon,nincs olyan aki hátráltatna (pl: támadnak egy klántársat full nukeval és neked kell küldened neki 1db full védő csapatot de meghalnak mert a klántársnak 0-as a fala és így te bebukod azt az 1db full védő csapatodat) viszont van rossz oldala is! Mert: nincs ki segítsen ha netán segítségre lenne szükséged,nincs ki helyettesítsen ha nincs időd játszani,nincs kivel társalognod,szórakoznod,
 

DeletedUser19034

Vendég
Szerény véleményem szerint az egyik következik a másik után :) Ha egyedül kezdi a játékot az ember, akkor ugyebár egyedül harcol mindenki ellen és így próbál meg érvényesülni. Viszont ha már talál magának egy klánt, ahol tapasztalt játékosok veszik körbe, már harcosokkal teli csoportban találja magát. Én ezt preferálom a legjobban, jó harcosokkal együtt csatázni, akikkel a közösen haladtok cél felé a legjobb módja annak, hogy elérj valamit ebben a játékban. Ez nem egy egyéni játék, ember legyen a talpán aki egyedül megtudja szerezni a megfelelő világ dominanciát. Emellett a játék neve is KLÁN háború, ami pedig egyenesen ahhoz vezet, hogy nem magányos küzdésről szól. Még a speed szervereken is összeáll 2 ember a győzelem érdekében. Egyszóval az egyedüli játékot én kizárnám. Jó harcosokkal viszont sokkal könnyebb dolga van az embernek, nem csak, hogy sokat tud tanulni, de megismeri a játék igazi lényegét, megtanul küzdeni, és esetenként még jól seggbe is rúgják, ha nem úgy teljesít ahogyan az elvárható lenne. Ezért kell igazi profikkal, harcosokkal játszani, így tanulsz a legtöbbet és így érheted el a végső célt. És, hogy miért nem a barátokkal? Nos ez viszonylag egyszerű. Ha most kezded el, könnyen lehet, hogy nem ismersz a játék világából senkit, viszont ha jó csapatba kerülsz, ahol nem csak tanulsz, tapasztalatot gyűjtesz, ott ugyan úgy tudsz barátokra lelni, akikkel később már baráti szinten tudsz néha feljönni és csatázgatni. De véleményem szerint ha valaki a győzelemért jön, akkor nem PP-zgetni fog a haverokkal, hanem megpróbálja az összes kemény arcot a saját oldalára állítani, és így a haladni a végső cél felé. Barátokkal sokszor elveszne az elhivatottság, így inkább mondanám úgy, hogy a ismeretség alapján, a legjobb embereket, akikről tudja az ember, hogy tevőképesek, na őket kell összeválogatni. Aztán a végén ki tudja, lehet, hogy egy harcos banda a végén baráti társasággá növi ki magát.A játék szempontjából az "Egyedüli" a mag, a "Baráti" a virág, de a "Harcosé" lesz az egész erdő. Míg ha barátkozni akarsz csak, akkor az uccsó kettő megfordul, de arra inkább ott a facebook.
 

Arihana

Active Member
A reakció pontszáma
182
Csodásan kifejtetted a felmérés kérdését, de a vita témájára nem reagáltál annyira. Milyen indokokat tudsz felhozni az olyan játékmód mellett, ahol klán nélkül egyedül próbálod a világot uralmad alá hajtani? :)
Igazad van, :) és most olyat teszek amit nem szoktam. Nem azon az oldalon érvelek, amit egyébként képviselek.
Általában azt mondjuk azért kell klánban harcolni, mert ez klánháború, arról szól hogy a csapatoddal jó kis tervekkel elindulsz a csatába. Na DE. Minden nagy arma arra épül, hogy mindenki, de legalábbis a résztvevők 80% betartsák az előírtakat, indítsanak időben és legyenek ott amikor kell. Aztán mi lesz a tényleges vége...egy 30-40 fős klánból jó ha 5 en részt vesznek, ők helyelnek mindenkit, mert hirtelen armánál nem ér rá senki. Mert hirtelen rájönnek sokan, hogy ennek a játéknak is vannak ELVÁRÁSAI. Szóval míg valaki beleadott apait anyait kiszámolta, megtervezte, elindította...addig a többség elsunnyogja, bízva abban hogy csak ő, majd nem fog kitűnni. De sajnos, a csak Ő, az csak majdnem mindenki.
Amíg egyedül vagy, ha elég ügyes vagy, elég aktív képes vagy rá, hogy csakis a saját elvárásaidnak megfelelően harcolj, indíts. Nem segítenek ha baj van a többiek? Minek is kellene...hiszen lesz kellő mennyiségű segítséged önmagadtól. Nincs aki helyettesítsen...ugyan, a klánban is Te helyeltél majd mindenkit. Lehetnek pillanatok amikor egyedül nehéz, sőt. De egy ilyen világot ami itt van, 2-3000 faluval, egy igazán aktív és jó játékos végig tud vinni sikeresen egyedül is. Az egyedüllét nem jelenti azt, hogy mindenki ellened van:) Szövetségek lehetnek.
Maximalista emberek számára tökéletes állapot:) mert aki maximalista, azt várja el másoktól is. S így csak önmagát ostorozhatja nem rontja a klán hangulatát.
 

DeletedUser6473

Vendég
Már gondoltam rá régebben, hogy magányos farkasként kellene tolni egy szervert. Ennek több előnye is van... Bárkit támadhatsz!! EZ az első hónapokban nagyon fontos!!! Hisz a környéked takarítását nem akadályozza MNT, szövetség. Nem tartanak fel hülyeségekkel, levelekkel, erősítés kéréssel egyebekkel. Ha nagyon jó vagy és belépsz egy klánba biztos, hogy előbb utóbb felkérnek valami vezető pozícióba melynek hatására kevesebb időd lesz a saját acc-odra. Ha egyedül vagy 100%-ban csak a saját fiókodra kell koncentrálnod. Az első 2 hónapban teljesen mindegy hogy klánban vagy vagy nem... ha jó és aktív vagy sebezhetetlen vagy. Klánütést nem fognak indítani egy különálló tagra..ez tiszta ciki :DD magyarul a farvizen evezhetsz.. mikor pedig már veszélyeztetett vagy azaz számítana hogy tud-e más védőt tolni vagy sem, akkor pedig kihasználod az esetlegesen addig szerzett hírneved vagy pedig alkut kötsz... magyarul zsoldos leszel.. annak dolgozol aki neked is segít... nem zsoldot kapsz hanem nyersanyagot, védelmet, vagy amit éppen kérsz.. lényeg a magányos farkas egy tisztító..egy bérgyilkos is lehet. Ha pedig megunod a játékot minden lelkiismeretfurdalás nélkül nyomhatsz egy törlést, mert nem elsz az, hogy szarban hagytad a klánod! :))) hajrá!!!
 

DeletedUser12246

Vendég
Sarkallatos.
Mivel nem írtad, hogy milyen szeron, legyen speed :p
Egyedül azért jó, mert úgysem érkezel írni, erősítést küldeni és tamadhatsz mindenkit. Nyertem már LET speedet egyedül :D

Normál világon több hátránya van, mint előnye... Amúgy dobjatok össze 30-40K ppt, és megpróbálok megnyerni egyedül egy szervert. :p
Előnye ugye, amit dj is írt. Nincs szabály, nincs felelősség, nincs lakat... Nem kell figyelembe venned senkit.
 

DeletedUser6473

Vendég
Sarkallatos.
Mivel nem írtad, hogy milyen szeron, legyen speed :p
Egyedül azért jó, mert úgysem érkezel írni, erősítést küldeni és tamadhatsz mindenkit. Nyertem már LET speedet egyedül :D

Normál világon több hátránya van, mint előnye... Amúgy dobjatok össze 30-40K ppt, és megpróbálok megnyerni egyedül egy szervert. :p
Előnye ugye, amit dj is írt. Nincs szabály, nincs felelősség, nincs lakat... Nem kell figyelembe venned senkit.

Pont, hogy figyelembe kell venni mindenkit abból a szempontból hogy ki fejlődik melletted a leggyorsabban... mert azt kell leverni legelőször és a gyengéket meghagyni későbbre... :D
 

DeletedUser12246

Vendég
Pont, hogy figyelembe kell venni mindenkit abból a szempontból hogy ki fejlődik melletted a leggyorsabban... mert azt kell leverni legelőször és a gyengéket meghagyni későbbre... :D

Mellettem? Gyorsabban?
Mellettem senki nem fejlődik sehogy :D :p
 

DeletedUser6473

Vendég
Mellettem? Gyorsabban?
Mellettem senki nem fejlődik sehogy :D :p


Akkor tulajdonképpen neked falat sem kell húznod, mert őket hamarabb megütik, hisz körbevesznek téged, közelebb vannak mindenkihez mint te... így fal nélkül több sereget tudsz gyártani :D
 

DeletedUser12246

Vendég
Akkor tulajdonképpen neked falat sem kell húznod, mert őket hamarabb megütik, hisz körbevesznek téged, közelebb vannak mindenkihez mint te... így fal nélkül több sereget tudsz gyártani :D

Persze, nem is. Ha netán támadnak úgyis 10 perc ppvel a 20as színt. :D
 

Arihana

Active Member
A reakció pontszáma
182
Persze, nem is. Ha netán támadnak úgyis 10 perc ppvel a 20as színt. :D
De legyünk idealisták...pp nélküli világ:p egy olyan világon szerintem nagyon is el lehet lenni egyedül. Egyébként Kori ha már belém kötöttél hogy nem a kérdésre válaszoltam, akkor én is hagy kötekedjek:D az feltétel hogy a magányos farkas nagyon eredményes legyen? vagy csak kérdés, úgyis lehet-e...
 

DeletedUser12246

Vendég
De legyünk idealisták...pp nélküli világ:p egy olyan világon szerintem nagyon is el lehet lenni egyedül. Egyébként Kori ha már belém kötöttél hogy nem a kérdésre válaszoltam, akkor én is hagy kötekedjek:D az feltétel hogy a magányos farkas nagyon eredményes legyen? vagy csak kérdés, úgyis lehet-e...

Most lesz Pp mentes, a classic
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
De legyünk idealisták...pp nélküli világ:p egy olyan világon szerintem nagyon is el lehet lenni egyedül. Egyébként Kori ha már belém kötöttél hogy nem a kérdésre válaszoltam, akkor én is hagy kötekedjek:D az feltétel hogy a magányos farkas nagyon eredményes legyen? vagy csak kérdés, úgyis lehet-e...

Hát nézd... nem mondta senki, hogy annak kell lennie. Próbáljuk így elképzelni:

A játékos: Szerintem azért jó egyedül játszani, mert nem függünk senkitől.
B játékos: De ha nem függesz senkitől, akkor hol marad a nagyszerü KHs közösségi élmény? Szerintem, ha egyedül csapatjuk, akkor azért jó, mert bármerre foglalhatunk.
A játékos: A közösségi élményt a szomszédaiddal is össze tudod hozni, amikor szétkapod őket.

Próbáltam szemléltetni, hogy a vita lényege lehetne mondjuk az egymás gondolatainak a szétboncolása az adott témában. Érdekes gondolatok születnek és ha valaki ráolvas, sokat tanulhat belőle. Mondhatni oktatóanyagot gyártunk így, mert hát több szem többet lát :)
 

DeletedUser12246

Vendég
Hát nézd... nem mondta senki, hogy annak kell lennie. Próbáljuk így elképzelni:

A játékos: Szerintem azért jó egyedül játszani, mert nem függünk senkitől.
B játékos: De ha nem függesz senkitől, akkor hol marad a nagyszerü KHs közösségi élmény? Szerintem, ha egyedül csapatjuk, akkor azért jó, mert bármerre foglalhatunk.
A játékos: A közösségi élményt a szomszédaiddal is össze tudod hozni, amikor szétkapod őket.

Próbáltam szemléltetni, hogy a vita lényege lehetne mondjuk az egymás gondolatainak a szétboncolása az adott témában. Érdekes gondolatok születnek és ha valaki ráolvas, sokat tanulhat belőle. Mondhatni oktatóanyagot gyártunk így, mert hát több szem többet lát :)

Ja, akkor röviden thar bácsi jó tanácsa, ha nem vagy milliárdos, akkor játsz klánba :D
 

Arihana

Active Member
A reakció pontszáma
182
Avagy röviden és hosszan leírtuk az érveket:D és minő csoda, többen is a magányos farkas mellett....( pedig szívemből én csakis klánban, de néha jó megközelíteni más nézőpontból)
 

Arihana

Active Member
A reakció pontszáma
182
Most lesz Pp mentes, a classic
egyszerre egy világra szeretek koncentrálni, és megy a csapat 43 ra, de azért köszi, lehet megnézem ezt a classicot, bár kicsit másabb ahogy olvasgattam,mint egy normál világ. ( bocs az ide nem illő offért:D) hogy mégis passzoljon, majd egyedül magányosban nyomom, aztán beszámolok hogy megéri-e:p
 

DeletedUser18465

Vendég
Magányos farkasként nem játszottam még, de néha belegondoltam milyen is lehet, de gyorsan elvetettem mivel nincs annyi időm, hogy végigtoljam :p

Sokáig nem bírható, nem vihető egy világ sem, valahova mindig be kell állni és mindig tartoznod kell, egyedül majdnem lehetetlen végigvinni úgy egy szervert, hogy semmilyen csapat ne álljon mögötted, támogatások nélkül. Főleg ezekben a felgyorsult világokban, persze mindig van olyan aki egyedül akarja megmutatni, hogy na majd most én, nem sokáig jutnak az ehhez hasonló játékosok, kivéve ha nem 2 Szala ül a fiókban :p
Fontos a csapat és a hova tartozás, csapatban sokkal egyszerűbb minden, megoszlik a védelem, a figyelem, megoszlik a veszteség is és nagy eséllyel nem buksz annyi falut, mintha egyedül lennél a világ ellen Rambó módban.

Persze van olyan lehetőséged, hogy pár hétig/hónapig egyedül tolod, majd beállsz egy olyan csapatba ami talán nyerhet is a végén és látsz bennük potenciált a későbbiekben amit a hasznodra fordíthatsz. De ebben a pár hétben/hónapban aktívnak kell lenned szinte non stop, mivel könnyen célkeresztbe kerülhetsz ha a területen vannak dominánsabb játékosok akik akár CSAPAT munkával összefognak és befoglalnak. Tehát még egy érv miért jó Csapatban lenned, ugyanis nem vagy kitéve annyira az ehhez hasonló helyzeteknek.




 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent