1. VF - Kezdetek kezdetén

Hogyan jobb elkezdeni egy új szervert?

  • Előregisztrációval

    Szavazatok: 0 0,0%
  • Nyitás után rögtön belépéssel

    Szavazatok: 0 0,0%

  • Összes szavazó
    7
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Sziasztok!

Íme egy újabb vita fórum. Itt mindenki kötetlenül vitázhat az itt megadott témáról. A legésszerübb érveket felsoroló játékos, illetve a legaktívabb játékos nyerhet prémiumpontot.

Terjedelmi korlátok nincsenek, a hozzászólások számát sem korlátozzuk.

Kezdés időpontja: 2017.01.09. 17:00
Téma zárás időpontja: 2017.01.12. 21:00
Vita téma: Előregisztrációval kezdeni, vagy később manuálisan belépni a stratégiailag jobb?
Nyertes nyereménye: 50 pp

Sok sikert kívánok mindenkinek :)
 
A reakció pontszáma
1.189
Véleményebb szerint lényegesen jobb, aki később, manuális kezdi a játékot.

Indokaim:

1.) Nem dob középre, ahol rengeteg játékos van hegyén-hátán, farmolási lehetőségeket szűkítve, stb. Ki tudod választani az égtájat, esetleg füles jóvoltából, hogy merre "könnyebb" a vidék :)

2.) Barátok, klántársak így könnyebben tudnak stratégiailag helyezkedni

3.) Aki később kezd, jobban a peremre kerül, ahol jóval több farmolási lehetőség van és a belső területeken kezdődő területi belharcokat is jó eséllyel megússza

4.) Bár még sosem előregisztráltam, de szerintem így a meglepetés ereje elveszik, látni, hogy milyen klánok és milyen tagokkal lesznek.

Nagyjából ennyi :)
 

Gabriel

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.024
Szerintem mindegyiknek megvan a maga előnye és a hátránya. Kipróbáltam már mindegyiket, mindig az a legjobb amelyikre a klánnak szüksége van.

1. Előregisztráció:
- azért jó, mert sok falu van egymás hegyén-hátán és manapság minden profi inkább késik 1-2 napot a klánjával. Így viszont középen nagyon sokáig zavartalanul lehet fejlődni. tévhit, hogy ott rossz a farm, szerintem sokkal jobb a farm, mint a peremen a "profik" között. A sok falu egymás hegyén-hátán pedig azért jó, mert szép nagyra felhizlalják kis területen a foglalásaidat, vagy kis területen nagyon sok farmod lesz.
- hátránya, hogy ha nincs mögötted egy klán, akinek van biztos háttere, akkor hosszú távon nehéz megállnod a lábadon, illetve nagyon nehezen tudsz segíteni a társaknak. Plusz nem tudod eldönteni, hogy merre leszel

2. Egyből bemenni nyitás után:
- dönthetsz arról, hogy merre mész, van áthelyezési lehetőséged. Közel vagy a közepéhez, az előbbinek az előnyei itt is megjelennek, de nem 100%-ban, mert nem vesznek körül. Csapatjátékos húzóemberének tökéletes ez a pozíció, fronton lesz és tud a tőzsdéről nyersanyagot venni amikor még van, így az elsők között lehet könnyűlovasa.

3. Várva kicsit:
- Egyértelműen fontos pozíció a perem és nagyon nem mindegy, hogy van-e mögötted egy aktívabb klán,v agy tudsz zavartalanul menni befelé. Csapatoknak nagyon fontosak a kicsit késő emberek. Viszont itt sokáig nem húzó ember leszel, hanem szorgos hangya. A legeleje valószínűleg nem rólad fog szólni, mint egyén.

4. Sokat várva:
- Ameddig nem indul új szerver, addig fokozatosan bővül a térkép és kaphatsz magad mögé egy-egy szervezettebb csapatot, ami megfogja a klán terjeszkedését, mert morál-harcolni kell a biztonság érdekében. Szóval fontosak a késők, akiknek viszont nagy a hátrányuk és sokáig a legkellemetlenebb feladat vár rájuk, emiatt nem lesznek hamar a ranglista elejében.

Szerintem egyéni játékosnak minél hamarabb kell bemennie, de egy klánnál nem szabad egyik lépcsőt sem kihagyni, mert akkor szétszakad a klán. A legoptimálisabb, ha pár profi bemegy egyből, majd fokozatosan jönnek be a többiek egy héten belül és néhány játékost még toboroznak a peremre ameddig bővül.

Mivel ilyen lehetőség nincs, így nem szavaztam.
 

DeletedUser12246

Vendég
Nyitás után egy nap az én véleményem szerint.
Én V40-en 3 nappal később kezdtem (na jó, újrakezdtem, rossz helyre rakott, nem is játszottam addig), nem vagyok túlságosan lemaradva, úgy néz ki :D

Előregnél előny, hogy a barátokkal automatikusan egy helyre tesz, vagy a teljes klánt is. Előny még, ha veszed a pp-t, akkor az egyik leggyorsabban felhúzhatod a piacot, mert igen hamar ürül. De hátránya sajnos sok van neki: nincs faluáthelyezés, ez azért elég baj szerintem, ha konkrétan kinézel egy helyet, akinek a közelében szeretnél inkább játszani. Berak a közepére, ahol sokszor gyengébb a farmolási lehetőség. Nem tudod kik fognak körbe venni (bár azért egy újrakezdési lehetőség van, de akkor meg mindek az előreg?) Ráadásul hátországot is nehezebb lesz kiépíteni, bár ez nyilván a későbbiekben lesz fontos.

Ha nyitás után rögtön belépsz, ez optimális lehet, abból a szempontból, hogy szélre rak, de még mindig fel tudod húzni a piacot, ha tőzsdézni akarsz. Van újrakezdési és áthelyezési lehetőség is, tehát ha kevés a barbár, tudsz korrigálni, kétszer. Viszont akik a következő hétben reggelnek be (lehet akár egy teljes klán is, akik kivártak) azok megint csak beszoríthatnak.

Nyitás után egy nappal: Jó eséllyel már nem lesz olyan sok új játékos, többnyire az első nap azért be szoktak regisztrálni, szélen leszel. Ugyanúgy van újrakezdés és áthelyezés.A kezdővédelmed tovább fennáll, mint a belső szomszédoknak. Ami hátrány lehet, az a tőzsde, hogy később kezded el és lehet hogy le is ürítik.

Nyitás után egy héttel, ez egy érdekes dolog, föntebb írták is, hogy fontos ez is, mert kellenek játékosok a peremen. Itt már kicsit nagyobb sajnos a lemaradás sok esetben, viszont cserébe veled van a morál és a tőzsde árfolyam is jobb szokott lenni ilyenkor + nincs is már talán leszívva teljesen a nyersi :D
 

DeletedUser12246

Vendég
4-3-ra vezet a kezdés után 1 hetes verzió, a kezdés után egy napos előtt. Muszáj tudositanom, mert leült a fórum. :D
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
1.) Nem dob középre, ahol rengeteg játékos van hegyén-hátán, farmolási lehetőségeket szűkítve, stb. Ki tudod választani az égtájat, esetleg füles jóvoltából, hogy merre "könnyebb" a vidék :)

Szóval. Ha később mész be, akkor a térkép szélére kerülsz. Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk északra dob, akkor feletted nincs senki, ha délre, akkor meg alattad. De a kezdővédelem ugyanúgy megvan. A térkép akkor duzzad meg igazán, amikor az előregisztrációsok bemennek. Ez azt jelenti, hogy nagyon lassan töltődik fel körülötted a terület. Ha előregelsz, akkor viszont rögtön benne vagy a sürüjében.

Ha az elején megvan az agresszív támadó stílus és kipucolod 9x9-et, akkor farm tekintetéből sokkal jobban jársz, mint kint. Sokszor az előregelt klánok is megijednek 1-1 erősebb játékostól.

Szerintem azért ezt is mérlegeljük. Megéri bemenni előreggel, ha egy kis izgalmat szeretnél az elejére.

-Csak azért, hogy vitázzunk :D -
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Szerintem mindegyiknek megvan a maga előnye és a hátránya. Kipróbáltam már mindegyiket, mindig az a legjobb amelyikre a klánnak szüksége van.

És ha nem klánnal mész?

Tegyük fel, hogy ki akarsz csapni a hámból egy kicsit, van szabad 4-5 heted, szóval nem akarod véresen komolyra venni a játékot. Bemész erre az időre egyedül, hogy kipróbáld magad. Melyiket választod? Ha középre mész, bele kerülsz az események középpontjába. Ha a széllére, akkor költözni is sokkal nehezebb.

És ha klánnal mész?

Mondjuk előre küldtök egy "helyőrséget"? A Spárta V20-s taktikája volt ez, amikor előregben beküldték sirfrankékat előre tolt helyőrségnek, akik középen rendet tettek (agresszív támadó játékosok), a klán pedig szépen félkörben ráregelt a térképre.
Nyílván tartalmazza a klán érdekeket, de a kombinált regisztráció sem rossz, főleg klán esetében.

Szerintem egyéni játékosnak minél hamarabb kell bemennie, de egy klánnál nem szabad egyik lépcsőt sem kihagyni, mert akkor szétszakad a klán. A legoptimálisabb, ha pár profi bemegy egyből, majd fokozatosan jönnek be a többiek egy héten belül és néhány játékost még toboroznak a peremre ameddig bővül.


Hmm... Ezt is leírtad :)

És ha nem csak profik mennek előre? Sosem fogsz úgy igazán jól játszani, ha mindig a vezéreid és a tapasztaltabb játékosaid fognak téged védeni.
Ide is be lehet tenni azt a megosztottságot, hogy egy jobb egy gyengébbet mentorál. De vajon a gyengébb visszább tudja húzni a profibbat?
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
nincs faluáthelyezés, ez azért elég baj szerintem, ha konkrétan kinézel egy helyet, akinek a közelében szeretnél inkább játszani

Faluáthelyezésnél is kinézheted észak-kelet északibb részét, ha észak-kelet délibb részére fog bedobni.
Szerintem ilyenkor nagyobb a morgolódás, mintha előreggel random rakott volna le valahol.

Lehet így a játék is változatosabb, hogyha előreggel mész. Mindig teljesen más kihívásokat rak be eléd úgy, hogy a térképed fel van töltve alaposan falvakkal, amik 2 héten belül el is barbárosodnak... :)

Kincsesbánya ;)
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Nyitás után egy héttel, ez egy érdekes dolog, föntebb írták is, hogy fontos ez is, mert kellenek játékosok a peremen. Itt már kicsit nagyobb sajnos a lemaradás sok esetben, viszont cserébe veled van a morál és a tőzsde árfolyam is jobb szokott lenni ilyenkor + nincs is már talán leszívva teljesen a nyersi :D

A tőzsde az elején nagyon olcsó. Mondjuk, ha nem farmolsz, csak a tőzsdére építesz, akkor ezt azért megéri mérlegelni. A játék elején venni 50-60 nyersit 1 pp-ért, vagy 1-2 héttel nyitás után venni 200-300 nyersit 1 pp-ért.

Ha melléje még farmolsz is, akkor nincs behozhatatlan lemaradás :) Nekik addigra jócskán kevesebb a pontjuk, akkor te fogod tudni üríteni a tőzsdét.
 

DeletedUser12246

Vendég
Faluáthelyezésnél is kinézheted észak-kelet északibb részét, ha észak-kelet délibb részére fog bedobni.
Szerintem ilyenkor nagyobb a morgolódás, mintha előreggel random rakott volna le valahol.

Lehet így a játék is változatosabb, hogyha előreggel mész. Mindig teljesen más kihívásokat rak be eléd úgy, hogy a térképed fel van töltve alaposan falvakkal, amik 2 héten belül el is barbárosodnak... :)

Kincsesbánya ;)

Jogos.
Mondjuk én úgy szoktam, hogy kinézek egy barbárosabb környéket, ahol néhány kezdőt barátnak jelölök :D Elfogadás után pedig már oda megyek, mert kérhetem barát mellé.
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Jogos.
Mondjuk én úgy szoktam, hogy kinézek egy barbárosabb környéket, ahol néhány kezdőt barátnak jelölök :D Elfogadás után pedig már oda megyek, mert kérhetem barát mellé.
És ha nem fogadja el a felkérést? Kicsit hosszú idő lenne akkor ez így
 

DeletedUser12246

Vendég
Elfogadja :D
Ha kötetlenül megyek, és nekem mindegy a környék, csak barbáros legyen, akkor kiválasztok több ilyen barbár kupacot is, szóval 8-9 játékost is bejelölök. Eddig mindig bevált, 1-2 visszaigazolás jön.
Főleg, ha elkezdem felhúzni a falut és az élbolyba vagyok (faluáthelyezésnél ugye simán lehet, hiszen minden megmarad).
 

korboncnok

ex Supporter
Ex-Csapattag
A reakció pontszáma
925
Sziasztok!

Elképesztő királyak vagytok :) Érvelés az már nagyon jól megy! :) Ismét elképesztő jó szempontokat közelítettetek meg.

A legkiemelkedőbb és összeszedettebb sophie nevatare játékosé lett. Gratulálok neki és a nyert 50 pontjához.

Viszont a többiek is nagyon jól érveltek és nyílvánították ki véleményüket, ezért ők is nyernek fejenként 20-20 pontot :)

Névszerint: -ThaR- és Sir Antoán de la Főséfbá

Gratulálunk nektek :)
A pontok idővel jóvá írásra fognak kerülni, kérlek emiatt ne bombázzatok bennünket levelekkel. A pontokat a fórumos felhasználónevetekre fogjuk írni.

Köszönöm a játékot. Dobjatok egy hüvelykujjat, ha szeretnétek még vitázni :) Igény topicba pedig lehet vita témákat írni. Hátha az lesz a következő ;)

Korboncnok voltam, sziasztok :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent