Világ 65 Új küldetés kibeszélője

Deleted User - 1537846

Vendég
Ahogy le volt irva ez a küldetési rendszer a kezdőknek készült. A béta szerveren volt tesztelve hónapok óta, de persze teljesen más amikor használ valamit 10 ember vagy több ezer. Elvileg kevesebb nyersi van benne, de a hisztit nagyon nem értem amikor 10ezrével égetitek a pp-t. Mégis mit számit, hogy 100-zal kevesebb nyersit ad a küldi? Eddig is csak arra volt jó, hogy az első órában elkezdhettem kinyitni a gyüjtis 3. kaput. Ez is irva volt, azért lett csökkentve a nyersi, hogy inkább útmutatásul szolgáljon mintsem egy kötelező dolog legyen. Próbálkoztunk, hogy megkérjük őket csinálják olyanra, mint a traviánban, hogy elindulhatsz több úton, mint például: védő, támadó, épitő. Nem hiszem, hogy ebből sok dolog valósult volna meg, de ki tudja mi lesz a jövőben. Elindulok .net-en 3-4 nap múlva és 24 óra alatt csinálok maxos falut, mégis mit számit akkor ez a küldetési rendszer? Semmit. csak új dolog aztán könnyebb nyigni. Bugos még, én is észleltem anomáliákat, ezekre nyissatok ticketet részletesen leirva, hogy mi volt a szituáció, aztán idővel megpróbálják kijavitani. Az én problémám 2 dolog, hogy a rakis questet nem tudtam skippelni, szóval a jutalmát nem tudtam megtartani, ez lehet az én hibám volt, de szerintem nem volt rá lehetőségem. Nem nagy dolog, de azért jól jött a régi küldinél, mégis csak ért 130k nyersit meg rengeteg épitési időt. A másik dolog, lehet ismét az én mulasztásom, de a jutalmaknál a "nemesi igény" illetve a "mindent igényel" nem igazán vannak definiálva. Gondolom ez megint úgy lesz mint a réginél, hogy a játékosok kitapasztalják és majd a szupport azáltal rakja a súgóba a techfát nem pedig forditva? Vagy csak én siklottam el valami felett.
 

tyukos...

Active Member
A reakció pontszáma
26
Nem értem wazze :(
Sajtmacska
Felépítette a családi házat.
Most bogyó nem tudja?
 

-PM-

Javatech/Rodeck
A reakció pontszáma
107
Na hat abbol a csaladi hazbol tobbet nemkerunk..ez se valami jo..de az..XD
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Ha legalább kaptunk egy szerót, hogy csak itt vezetik be egyelőre, akkor ahelyett, hogy mindenki annyit ír, hogy "ez szar, régen minden jób vót", ahelyett leírhatnátok, hogy ez szar, ezért meg ezért, értelmes, érvekkel tarkított mondatokkal. Gondolom (vagyis remélem) a válaszokat fgiyelik a fejlesztők, nem véletlen lett csak egy szerverre rakva. Engem érdekel, mit mondtok ilyen szarnak, ezért mikor lesz egy kis időm, el fogom nyomkodni. De próbáljunk már meg túllépni az "ez egy szar lett" kommenteken.

(Egyébként az új quest systemet meghirdették nemzetközin a 8.225-ös changelogban október 25-én, amit október 26-án a magyar supp is nyilvánosságra hozott. Mielőtt mindenki nagyon okos, hogy "szó nélkül" lett bevezetve, igazán utánaolvashatna a dolgoknak :) Ahogy a bétatesztelés sem poénból van kitalálva, de ahogy Will írta fentebb, más ha 5 ember használja tesztszerűen, és más, ha egy 1-2 ezer player éles helyzetben. Érdemes felnézni a bétaszerókra, ott ki lehet próbálni minden hülyeséget előre, és szólni, ha nem tetszik, sőt, az új eventeket is ott szokták próbálgatni)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.219
Tesztmérnökként annyit még leírhatok: a tesztelő informatikai szemmel látja a dolgokat, sosem user szemmel. Ezért fog maradni bármilyen szoftverben hiba, és ezért rohadt jó dolog a bétatesztelés. A tesztelő sosem fogja tudni úgy userként nyomkodni, és felfedni a hibákat, mint olyasvalaki, aki nem látja a mögöttes tartalmat, nem tudja a szoftver kerülőútjait, csak nyomkodja, mert játszik. Userként olyanokat tudunk össze vissza nyomkodni, amit semmilyen tesztforgatókönyv, semmilyen teszteset nem fed le kellőképpen, így az első, aki észre fogja venni, azok mi vagyunk, végfelhasználók. Ezért lenne fontos, hogy értelmes, a hibákra, problémákra, ergonómiára mutató észrevételeket értelmesen írja le mindenki. Abból, hogy "ez szar", egy fejlesztő sem fogja tudni kijavítani, egy tesztelő sem fogja tudni reprodukálni. Én is falra szoktám mászni az olyan ticketektől, hogy "ez nem jó". Oké, bmeg, de mi, hol mit nyomtál, miért nyomtad, mit akartál elérni, stb...
 

ati.mached

Well-Known Member
A reakció pontszáma
4.110
Vannak értelmes kommentek is. És ha valaki azt írja hogy szar, márpedig leírhatja.
Ha nem akarja itt megindokolni, nem fogja és kész.
Vagy úgyhagyja, vagy leírja máshol.
Ha veszi valaki a fáradságot és időt szentel rá, leírja véleményét bővebben itt vagy szupport felületen hogy a továbbiakban javításra kerüljön pár dolog.
És ha neked DJ nem tetszik az egy szavas “nemtetszés” az a te bajod. Nemérdekel
 
Fent