Ismertető Érmézés

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.394
Sziasztok!

Elhoztam nektek szintén egy Világ 58-as leírásomat, most az újkori érmézésről, melyet zászló duplázó használatával szoktunk csinálni. Mivel sokak számára nem ismert folyamat, így hátha páran jobban kitapasztalják hogyan is kell.
Azt fontos hozzátennem, hogyha behívtátok a nyersanyagot akkor az akadémiában ahogy telítődik a raktáratok le kell veretni az érméket adott falun belül, különben kifolyik a nyersanyag. Az érmézés időpontját mindig előre tervezzétek meg, és próbáljátok meg kihasználni azt az időt, amíg a zászló duplázó tart.
Mivel ez is világ 58-as leírás, és saját klánnak készült leírás, így a szövegstílust itt is nézzétek el.

Sziasztok.



Nemesszám tekintetében azt vettem észre, hogy páran azt sem tudjátok mi a pontos érmézés fogalma.



Nos az érmézés maga az, amikor a legnagyobb zászlódat felrakod egy központi falvadba, és arra rárakod a zászló duplázót, majd minden nyersanyagot bekérsz ebbe a falvadba.


Nos először is, aki nem tudná vannak zászlóitok. Ezek közül az érméző zászlót érdemes a kis háztetővel tovább fejleszteni, elárulom, hogy a többiből minél többet kellene gyűjtsetek, csakhogy 200 falunál az összes falura jusson pl. toborzó zászló, így azt csak akkor éri meg fejleszteni, ha már több száz zászlód van belőle.

De most nem zászló használat helyességéről van szó, hanem az érmézésről.


Nos fontos, hogy nem a legnagyobb raktárú falu az, ami hatásosan fogja neked teljesíteni az érmézést. Hanem a központi falvad.


Először is az érmezászlókat itt találod:

KGpWH7h.png


Ezek közül érdemes a legnagyobbat(pl. 23%-os zászlót berakod a faluba, majd megduplázod, akkor 46%-os érmecsökkenés lesz a falvadban), vagyis azt kell választanotok, ha megvan az a falu ahol érméznétek. Így ha van eventben olyan lehetőség és kitelik a zászló duplázó mellett, hogy vegyetek 10%-os érmecsökkentést, akkor érdemes azt is megvenni, hogy minél nagyobb százalékú legyen az érmecsökkentés ára. Így egy fekete zászlóval maximálisan elérhető 58%-os érmecsökkentett ár. (zászló duplázó + 10% éremcsökkentős tárgy+ fekete zászló) Természetesen minél kisebb a zászlód annál kevesebbet tudsz elérni, így akár érdemes érmézés erejéig társaddal is zászlót cserélni a legnagyobb színű zászlódra, hogy minél több százalékkal olcsóbban tudj érmét veretni.


Az ilyen központi falu pl.:

A legnagyobb tömböd egy olyan faluja, ahol jó pár falud eléri közelebbről őt.

Pl.: nálam:

N5VVh13.png



Hogy miért? Mert, ha távol vannak a falvaid akkor általában az érmézésnél a 48 órás zászlót ki kell használni, és a 6 órás utakat könnyíteni kell azzal, hogy közelről minél több nyersanyagot vonhass be. Ha ügyesebb és szorgosabb vagy ajánlott egy úgy nevezett kereskedelmi útvonalakat kialakítani, ami folyamatosan növekvően a távot figyelembe véve közelít nyersanyagilag a faluba. De ez elég munkás dolog, őszintén mondom 1x csináltam így 2x annyi nemes jött ki, mint szokott, de túl időigényes, még leírni is, de a lényege, hogy a tömbben lévő falukat tápolod nyersanyaggal messziről nem az érméző falut. A másik és jobb lehetőség, ha ezen falvakból nl-el és kl-el farmolod magadat. Ha emellett küldöd is a nyersit 10-15 óra alatt lelehet fosztani minden falut elég kellemesen.



Hogy hogyan tudsz egy faluba bevonni minden nyersanyagot:

Vymsjs7.png



én arra a célra, hogy ne zavarjam a nyugodt fejlődésben a kicsi falvaim egy külön csoportot is létrehoztam:

sccDCn9.png



Egyben ajánlom ilyenkorra a fiókkezelőben a Készletnél leállítani az érmézés idejére a nyersanyag kiegyenlítést, különben kevesebb kereskedőd lesz rendelkezésedre, ami egy kicsit problémás dolog lenne számodra... :)



A zászló duplából 2 fajta van. Van az egy hetes a Királyi Zászló és a sima 48 órás Zászlóerősítő. Én utóbbit preferálom, egy hétig érmézni kellemes dolog, de ellustulod, és ugyanannyi nyersit fogsz kiszedni lustaság miatt... Viszont sajnos nekem csak olyan van, így jelenleg 1 hetes duplázóm van bent, érdekes lesz így csinálni jó pár dolgot :D



Kérdéseket, tapasztalatokat itt meglehet osztani, viszont muszáj volt egy ilyet csinálnom, főleg, hogy több 50+ falus játékos 8-10 nemesekkel bohóckodik, ami szerintem igen problémás már a világ ezen állásában.



M.
 
Fent