Világ 58 Elemzések-Statisztikák-jóslatok-Bannolások

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
2019. 11. 29.
Top klánok 11 29.png
Változás 11 29.png
Farmolás és gyűjtögetés 11 29.png
Térkép.png
Dominancia 11 29.png

K44: amióta megtörténtek az első foglalások, a HNK alaposan elkezdte ritkítani a környéket. A =300= vesztette a legtöbb falut eddig, a háborús statisztikák alapján pedig alig támadtak még, így a helyzetük nem mondható fényesnek. A =PH= klán úgy látom, belső gondokkal küszködik, bár tőlük még csak egy falut vittek a Hiénák.

K45: a Random stabilan növekszik, akárcsak az F.H., bár utóbbiak azért egy kicsit lassabban, ami nem is csoda, hiszen csak harmadannyi ponttal rendelkeznek. Foglalás még nem történt egymás ellen, a Random úgy tippelem, hogy inkább a CotL-re koncentrál.

K54: nálunk megy az adok-kapok, az AXIS és az Ez van is támad is, védekezik is, de foglalás eddig nem volt... Mármint konkrétan eddig. (Ne keressétek a falumat a térképen!) A kontinens harmadik klánja az =AV=, nekik is van már néhány nagyobb tagjuk, de ők inkább a CotL-el vannak elfoglalva. Habár most még csak néhány HNK-falu van északon, nem kizárt, hogy ők is nagyobb befolyást akarnak szerezni majd K54-en.

K55: még mindig a CotL-t tatom a legesélyesebbnek a kontinensen. Ha továbbra is így védekeznek és támadnak egyszerre, akkor az =AV=-nek nagyon össze kell magát szednie, illetve a Randomnak is be kell keményítenie (részleteket nem tudok, de gondolom nem a semmiből jött össze az a félmillió LE, hanem főleg ettől a két klántól).
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
2019. 12. 06.
Top klánok.png
Változás.png
Farmolás és gyűjtögetés.png
Térkép.png
Dominancia.png

Néhány apróság: bár a táblázatokban nem szerepelnek, de a térképre felkerült a(z) MF (világoszöld) és a RIAA (zöldeskék). Illetve az =AK= pontjai bele vannak számolva a PH pontjaiba (technikailag ugyanaz a ugyanaz a klán, mint a =PH= akadémiája volt, csak a név változott), remélhetőleg jövőhéten már jobban átlátható lesz az ottani helyzet, most még mendegélnek át az emberek egyikből a másikba, meg másikból a harmadikba.

K44: a HNK tovább növelte előnyét a kontinensen, a =300= szinte teljesen eltűnt a térképről. A =PH=-nál legalább egy vezetőváltás volt, szóval most nehéz megmondani, hogy mennyire tudnak majd talpra állni. Mindenesetre azt elmondhatjuk, hogy a HNK már nem lesz elkergetve a kontinensről (vagy nem a közeljövőben), legfeljebb egy kis terület megmarad majd a =PH=-nak (vagy =AK=-nak, ha ez marad a nevük).

K45: a Random továbbra is tartja előnyét az F.H. ellen, de eközben a HNK és a CotL is őket (is) támadja. Most már foglalások is vannak szép számmal, de egyik fronton sincs egyértelműen nyerésre álló fél (a HNK 3 falut vitt el a Randomtól, a CotL ellen 11-13 az állás). Illetve nem véletlenül került a térképre a RIAA és az MF sem. Egyelőre nem jelentenek hatalmas fenyegetést, de eléggé egy helyen vannak, ezért, ha jobban összejön a védekezés, mint K44-en a =300=-nak (akik hasonló helyzetben vannak/voltak), akkor később okozhatnak majd egy kis galibát a nagyobb klánoknak.

K54: elöljáróban annyit, hogy nem fogok kitérni arra, hogy az AXIS egyik szervezett támadásában egy Ez van-kém is részt vett, ezért könnyűszerrel bevédték a támadott falut, pedig megkértek rá. :p Mostanra világossá vált, hogy tapasztalat terén többségében az Ez van áll jobban, ez pedig pontban és legyőzött ellenfelekben is megmutatkozik. Vittek is néhány falut az AXIS-tól (bár néhánynál én magam sem tudom, hogy ennyire gyenge volt-e a védelem, vagy eleve nekik építette a faluját egy-két tagunk). Mindenesetre vannak sikeres védekezései is a klánnak, illetve biztosíthatom az ellenfelet, hogy vannak azért kitartó játékosaink, sokunknak nem ez az első világa (együtt). Összességében tehát az Ez van áll jobban, de még bármi megtörténhet. :)

K55: a CotL eddig faluvesztés nélkül (24-0) ritkítja az =AV=-tömböt, északon pedig a Random-mal viaskodnak, náluk már nagyobb az ellenállás. Egyelőre tehát úgy néz ki, hogy a kontinens megnyerésével nem lesz probléma, a Random-front viszont még nem egyértelmű.
 

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
2019. 12. 15.
Top klánok 12 15.png
Változás 12 15.png
Farm és Gyűjti.png
Térkép.png
Dominancia.png

K44: a kontinensért folyó harcok majdnem lezáródtak, viszont a legyőzött =300= és =PH= helyére érkezett egy bátor jelentkező, az SF klán személyében, illetve az =AV= kláncsalád érdekes lépést tett: néhányan északra költöztek, avagy ott alapították meg a kláncsalád ötödik klánját. Ezen kívül még az MF klánnak van egy kis befolyása a kontinens keleti határánál, ott védik az egyetemet csoportosultak.

K45: az eredetileg két fő esélyes közül a F.H. gyakorlatilag felbomlott, viszont itt is jelen van a MF klán, illetve a RIAA klán is befészkelte magát a kontinens közepére. A Random helyzetén az sem segít, hogy kétfrontos harcot vívnak a CotL és a HNK ellen. Előbbiek ellen kiegyenlítettnek mondható a harc, a nyugati fronton rosszabbul állnak. A RIAA-t egyelőre szépen ritkítják (7-0 a foglalások száma), az MF-től egyetlen falut hoztak el. Hogy a Random-nak sikerül-e visszavernie a támadókat és megnyernie a szervert, azt én egyszerű halandó nem tudom megmondani, erről Az Eklézsiást kellene megkérdezni.
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
Random: 7
CotL: 8
Különbség: 1
chart
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
Random: 1
HNK: 5
Különbség: 4
chart

K54: nem történt hatalmas fordulat az Ez van-AXIS háborúban, az Ez van továbbra is jobban áll, viszont most már vannak az AXIS-nak is sikeres akciói. Míg a két klán egymással foglalkozik, a CotL és a HNK viszonylag egyszerűen törnek be a kontinensre. Sajnos még mindig vannak ingyen faluk és vannak olyanok, amiket csak nehezen (vagy egyáltalán nem) tudnak elfoglalni. A kontinensen kis létszámban, de jelen van még az =AV=, akik se a CotL, se az Ez van ellen nem mutatnak nagy ellenállást egyelőre. Illetve, hogy teljes legyen a kép, délen az =AK= klán is feltűnt, talán itt több szerencsével járnak.
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
Ez van: 10
AXIS: 2
Különbség: 8
chart

K55: Újabb 20 falu került a CotL-hez az =AV=-től, a Random elleni statisztika pedig már fentebb szerepel. Ha semmi nem jön közbe, talán egy hónap múlva már az egész kontinens az övék lesz, leszámítva talán néhány Randomos falut északon.
 

DeletedUser19147

Vendég
minden héten ujra fogom csinalni
falu+ - plus falu 1 hét alatt
pont + - plus pont...


jatekosfalufalu +pontpont +Levletle
HNK803671031 905 169‬727 807531 710‬3 027 963‬3 559 664‬
RANDOM98277‬671 193 727428 8122 692 9312 530 869‬5 223 800
COTL86291611 531 612‬556 9451 053 479‬3 457 3884 510 867‬
EZ VAN76182‬43720 647261 453‬455 204‬1 473 137‬1 928 341‬
MF64104‬30-40289 976‬149 976‬292.400358.410650 810‬

TOP 25Farmgyűjtő
HNK111110
RANDOM545
COTL878
EZ VAN120
MF011


térkép:
HNK- fekete
CotL- sárga
Ez van- Pink
Random- Narancs
MF- Kék


hu58
 

Deleted User - 1528109

Vendég
Sziasztok, mi újság van itt?
@babba jó csinálsz légyszíves egy statisztikát te is így ünnepek előtt? :p
Kíváncsi vagyok, hogy a núblídör mit tevékenykedik:p
 

abaaba2

Well-Known Member
A reakció pontszáma
538
Vártam zik, már nagyon vártam, hogy mikor jelentkezik az egyik hoppon maradt kolléga :D
 
Utoljára szerkesztve:

Sisyphus

Well-Known Unicorn
A reakció pontszáma
2.871
2019. 12. 23.
Top klánok.png
Változás.png
Megjegyzés: elfelejtettem átmásolni egy táblázatot, ezért a két héttel ezelőtti álláshoz képesti változást mutatja.
Farm és Gyűjtögetés.png
Térkép.png
Dominancia.png

K44: az SF ellenállása is kudarcba fulladt, így a néhány MF és =AV= falut leszámítva a HNK bátran mondhatják magukat a kontinens egyeduralkodójának.

K45: a Random egyelőre kitart, sőt a RIAA és a MF ellen faluvesztés nélkül hódítanak. Ellenben a HNK ellen 0-2-re állnak, ami nem olyan rossz, főleg, ha ahhoz viszonyítjuk, hogy a CotL ellen hogyan állnak:
Összes foglalás ellenséges oldal ellen:
Random: 5
CotL: 18
Különbség: 13
chart

K54: az Ez van - AXIS háborút megnyerte az Ez van, ezúton is gratulálok nekik. Délen az =AK= próbál falukhoz jutni. Bővebb kifejtés a Spoiler-ben.
Ha nem gond, egy kicsit személyesebbre veszem ezt a részt. Kezdjük az elején! A BEASTS klánt Everything. alapította 2019-07-19 20:02:52-kor, V56-on. Ott végül egyesülve a START-tal létrejött a STOP nevű klán, ami jelenleg is küzd a szervergyőzelemért. V58-ra már kicsit felkészültebben érkezett a "kemény mag", hiszen V57-re csak PP-t farmolni mentünk, ennek ellenére nem volt könnyű a kezdés, hiszen nem sokkal az indulás előtt derült ki, hogy se Everything., se az egyik alvezér, Kelo nem fog jönni, illetve ezután több régi tag is úgy döntött, hogy V58-on is csak farmolni fog. Tehát induláskor volt kb. egy fél klánnyi emberünk és egy korábbi alvezérünk - demmark. Mivel ő megkért, hogy segítsek vezetni a klánt, így lettem az AXIS (egyik) alvezére. (A névváltás Everything. lelépése miatt lett szükséges, hiszen nem akartuk az ő klánnevét használni nélküle.)
A nehézkes indulás ellenére voltunk páran, akik egész jól startoltunk. És persze volt a klán másik fele, akiket nem tudom, honnan szedtünk össze, de nagyon nem kellett volna. Néhányan közülük látszólag aktívak és segítőkészek voltak, esetleg falut is sikerült foglalniuk elég korán. Aztán...
hozzáállás.png
...És ez csak egy példa a sok közül - volt olyan, akihez be sem ért a támadás, de feladta, mondván, hogy le fogják győzni / el fogják foglalni. Meg persze volt, aki nem szólt, csak elfoglalták. Nem tudom, melyik a rosszabb.... Szóval voltak vicces dolgok, de ezeken inkább csak utólag tudunk jókat nevetni, mert amíg komolyan odatettük magunkat a klánért és ilyenek voltak, az nem volt kellemes. :D Ami még rátett egy lapáttal, az Ra0k kilépése az AXIS-ból és átlépése az Ez van-ba - egyébként épp egy szervezett támadás közben. Ettől a ponttól kezdve folyton vesztettük a falvakat, mindössze kettőt sikerült hoznia néhány tagunknak egy sikeres akcióval. Aztán eljött az a pont, hogy "mindent, vagy semmit" alapon szerveztem egy közös támadást, 2-3 célponttal, időzített támadásokkal és időzített védelemmel. A támadások fele indult talán, szóval buktunk néhány ezer támadót, néhány nemest, aztán pár óra múlva néhány falut. Aztán egyre több falut és egyre több játékost, mert voltak, akik az ellenfélhez pártoltak, voltak, akik egyszerűen csak "megunták a bohócokat" (megjegyzés: ezt egy olyan játékos írta, aki azóta sem indokolta meg, hogy miért nem indította a rá kiosztott támadást). Szóval az AXIS szétesett, az eddig MNT-ben lévő =AV= pedig bejelentette, hogy bomlik az MNT és ugyanekkor tagokat kezdtek toborozni tőlünk. Szóval most már három ellenfél is van. :)

Az =AK=-nak való korábbi gratulációm egyébként szintén egy hadüzenethez köthető, amiről nem fogok itt részletesen írni, mert a végén még engem is bannolnak. A lényeg, hogy valaki úgy vélte, hogy egy Bizonyos Bajszos Bácsi nevének leírása főbenjáró bűn. Én személy szerint nem tudtam erről mindeddig.

K55: a CotL továbbra is majdnem az egész kontinenst uralja. Ennél több fényezést nem kapnak most. :p
 

Csatolmányok

  • Top klánok.png
    Top klánok.png
    27,7 KB · Megtekintések: 14
Fent