17. VF - Rénszarvasok és a repülés

DeletedUser19790

Vendég
Amiért nem ismerik attól még amúgy létezhet..ne. Sok felfedezetlen dolog van még a földön,ez is lehet..ne olyan.
Ha te e mellett érvelsz, akkor leírhatnád, hogy hogyan képzeled el. Elég vaktöltény az az érv, hogy létezhet. Mi létezhet? Hogyan nézne ki egy repülő rénszarvas, mi tartaná a levegőben?
Nekem nagy a fantáziám, vannak is ötleteim, de egyik se elég reális ahhoz, hogy leírjam.
 

diRicheron

.~.NseriouslyO.~.
A reakció pontszáma
3.667
Ha te e mellett érvelsz, akkor leírhatnád, hogy hogyan képzeled el. Elég vaktöltény az az érv, hogy létezhet. Mi létezhet? Hogyan nézne ki egy repülő rénszarvas, mi tartaná a levegőben?
Nekem nagy a fantáziám, vannak is ötleteim, de egyik se elég reális ahhoz, hogy leírjam.
Én nem érvelek amellett ,hogy létezik, mert nyilván butaság..csak akik azt írták,hogy igen azoknak 1 érv féle :D
Csak beírok ide ezt azt,hogy ne unatkozzon senki :D
 

DeletedUser19614

Vendég
Ez azért van, mert a papírgalacsinnak kicsi a súlya, tehát kicsi az Fh is. Kevésbé húzza le. Egy papírpillangónál pedig, ha jól hajtogatod, akkor a szárnyai feltolják a levegőben, de az egy egészen más téma.
Amúgy én sosem állítottam, hogy ne lógicsálna, engem nem is zavar, ha lógicsál. Nem néz ki jól, de technikailag működő rendszer.
Kifelejtetted a dinamikus felhajtóerőt a számításodból...Ezért nem lógicsál a levegőben a szán sem...
Ha felkötsz egy kiló lisztet egy madzagra és nekiállsz körben pörgetni,az is vízszintesen repül,ha megfelelő a sebesség.Nem csak a papírpillangóra igaz ez.Tehát a szarvasok megfelelő sebességgel szépen,egyenletesen tudják repíteni a Mikulás szánját.
 

DeletedUser19614

Vendég
Ha te e mellett érvelsz, akkor leírhatnád, hogy hogyan képzeled el. Elég vaktöltény az az érv, hogy létezhet. Mi létezhet? Hogyan nézne ki egy repülő rénszarvas, mi tartaná a levegőben?
Nekem nagy a fantáziám, vannak is ötleteim, de egyik se elég reális ahhoz, hogy leírjam.

Attól,hogy nem tudom pontosan leírni,mitől és hogyan repül a rénszarvas,az azért van,mert mindenki nem tudhat mindent.Hasonló módon nem tudnék még sok mindent megmagyarázni én személyesen neked.Pl.hogyan kell atomreaktort építeni,mi a tengeralattjáró felépítése és még sorolhatnám.Ezekben a kérdésekben nem vagyok kompetens.De valaki ezeket nagyon jól tudja.Minthogy azt is,hogy a repülő rénszarvas hogyan repül.
 

DeletedUser19790

Vendég
Kifelejtetted a dinamikus felhajtóerőt a számításodból...Ezért nem lógicsál a levegőben a szán sem...
Ha felkötsz egy kiló lisztet egy madzagra és nekiállsz körben pörgetni,az is vízszintesen repül,ha megfelelő a sebesség.Nem csak a papírpillangóra igaz ez.Tehát a szarvasok megfelelő sebességgel szépen,egyenletesen tudják repíteni a Mikulás szánját.
Ez így nem igaz. A kiló liszt sem vízszintesen fog a madzag után menni, hanem archsin(Fn/Fh) szögben a vízszintestől lefele lógni.

Attól,hogy nem tudom pontosan leírni,mitől és hogyan repül a rénszarvas,az azért van,mert mindenki nem tudhat mindent.Hasonló módon nem tudnék még sok mindent megmagyarázni én személyesen neked.Pl.hogyan kell atomreaktort építeni,mi a tengeralattjáró felépítése és még sorolhatnám.Ezekben a kérdésekben nem vagyok kompetens.De valaki ezeket nagyon jól tudja.Minthogy azt is,hogy a repülő rénszarvas hogyan repül.
Ez érthető, csak nehéz úgy vitázni, hogy nem tudom, miről is vitázok. A semmit nem tudom se megcáfolni, se beismerni.
 
Fent