Csevegő

DeletedUser19194

Vendég
Emelkedik a benzin ára is... Tuti a spárta keze van a dologban!
Kész vicc néhány hozzászólás! :D
 

DeletedUser11248

Vendég
Na itt aztán van amit olvasni :D

Bár az én véleményem szerint Powerfox nem rosszindulatból törölt,mert akkor nem vállalja fel hogy ö volt,főleg ha tudjátok hogy a Spártában van..neki egy a hibája szerintem,nem fogadja el hogy ,,vér" kell a népnek..vagyis hagyni kell egy bizonyos szintig hogy menjen itt a vita,mert anélkül halott a fórum...vagyis nem kell mindenbe beleszólni ha kicsit beszólogatnak egymásnak,mint moderátor kell érezze azt a pontot amikor bele kell szóljon...most hamar beleszól-töröl,amikor annak a duplája lenne akkor kellene beleszóljon de erre már itt a tagok is figyelmeztetnék,mert van itt jópár olyan tag akik lehet nem szolnak mindenbe bele de ha valami eldurvul akkor beszólnak hogy:ez már durva és moderáld magad.

Viszont hogy egy tévedésért(ha az volt,nem olvastam amit törölt) megint elkezdeni vádolni a supportot hülyeségnek tartom és kezdet lenni egy olyan érzésem hogy páran mintha már most megakarják magyarázni a vereségüket...amit ne feledjünk,aki dolgozik az téved is de viszont ez a V45 és ha a support annyira beleszólna a dolgokba mint itt egyesek mondják,az már kiderült volna...Spártába és ellenfeleibe is sok az olyan tag akik világokat nyertek..ok,tegyük fel Spártát segítették de mi van a többi győztessel,ők hogy győztek,őket is segítették????

5 világon győztem,soha nem segített a support..akkor hogy van ez,hogy sikerült...játszani kell,becsületesen...ennyi...mindig megvolt az az érzésem hogy azok kiabálnak a leghangosabban akiknek hallgatniuk kellene és ezek azok akiknél mindig más a hibás,jelen esetben a support.
 

DeletedUser8560

Vendég
Jó estét, visszaolvastam, sok sok oldalt, ahogy azt a törlések mutatják.
Megjegyzéseim:
- A sokat emlegetett apcika féle hozzászólás minden második szava káromkodás, súlyos sértegetés volt. A törlés és zárás teljesen jogos.
- A hozzászólás törlése a legenyhébb eljárási folyamat, nem azonnali kizárást követelő hozzászólásoknál, mintegy figyelmeztetésként.
- Szabályszegés = kommunikációs szabályok megsértése.
- Alap kizárás: Meghirdetett mértékben
- Visszatérő, súlyosan szabálysértő tartalmak közlése, mások sértő trollkodása, stb: meghosszabbított kitiltás. Súlyosabb esetben: a véglegesen kizárt játékos új fiókja is kizárásra kerül. Akár több is, a játékos kitartásától és a mi türelmünktől függően.
- A kitiltás a fórumra vonatkozik, és nem a játékra. A két felület nem keveredik egymással, az eljáró munkatársak sem azonosak.
- A fórum moderátora minden topicot lát, a saját világáét is.
- A fórum moderátora ugyanúgy ellenőrizve van (bizonyos időszakonként + közben szúrópróba-szerűen), mint a support.
- Az elbírálás alapja a hozzászólás stílusa (pl: káromkodás), vagy a játékosok hergelése hamis információkkal. Ebből következik: ha azt írja le egy játékos, hogy a másik klán szabályszegő, nem kap büntetést, mert a hozzászólása nem tartalmazott sért kifejezést.
Ha ezt a tartalmat próbálja úgy közölni, hogy közben káromkodik, népünk összetett szókincsét használva, akkor is kizárást kap, ha ő otthon amúgy a saját családtagjaival is ilyen trágár módon beszélget. Nem célunk megítélni a játékos származási kultúrkörét, de azt igen, hogy ez a felület nem az a felület, ahol így fejezheti ki magát.
- Amíg a játék szabályai engedik a dual, trial fiókot, a prémium pont használatát, addig felesleges újabb és újabb HSZ-t nyitni azért, hogy ez szabálytalan. Nem az, nem fogjuk büntetni.

A továbbiakban kérek mindenkit, hogy beszélgetése közben tartsa észben a kommunikációs szabályokat, és emberi módon próbáljon a többi játékos felé közelíteni, abból baja nem lehet.
Az ignorálás (=mellőzés beállítása) is ajánlott megoldás a visszatérő trollok elkerülése érdekében.

További jó játékot.
 

-Archangel-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.327
Jó estét, visszaolvastam, sok sok oldalt, ahogy azt a törlések mutatják.
Megjegyzéseim:
- A sokat emlegetett apcika féle hozzászólás minden második szava káromkodás, súlyos sértegetés volt. A törlés és zárás teljesen jogos.
- A hozzászólás törlése a legenyhébb eljárási folyamat, nem azonnali kizárást követelő hozzászólásoknál, mintegy figyelmeztetésként.
- Szabályszegés = kommunikációs szabályok megsértése.
- Alap kizárás: Meghirdetett mértékben
- Visszatérő, súlyosan szabálysértő tartalmak közlése, mások sértő trollkodása, stb: meghosszabbított kitiltás. Súlyosabb esetben: a véglegesen kizárt játékos új fiókja is kizárásra kerül. Akár több is, a játékos kitartásától és a mi türelmünktől függően.
- A kitiltás a fórumra vonatkozik, és nem a játékra. A két felület nem keveredik egymással, az eljáró munkatársak sem azonosak.
- A fórum moderátora minden topicot lát, a saját világáét is.
- A fórum moderátora ugyanúgy ellenőrizve van (bizonyos időszakonként + közben szúrópróba-szerűen), mint a support.
- Az elbírálás alapja a hozzászólás stílusa (pl: káromkodás), vagy a játékosok hergelése hamis információkkal. Ebből következik: ha azt írja le egy játékos, hogy a másik klán szabályszegő, nem kap büntetést, mert a hozzászólása nem tartalmazott sért kifejezést.
Ha ezt a tartalmat próbálja úgy közölni, hogy közben káromkodik, népünk összetett szókincsét használva, akkor is kizárást kap, ha ő otthon amúgy a saját családtagjaival is ilyen trágár módon beszélget. Nem célunk megítélni a játékos származási kultúrkörét, de azt igen, hogy ez a felület nem az a felület, ahol így fejezheti ki magát.
- Amíg a játék szabályai engedik a dual, trial fiókot, a prémium pont használatát, addig felesleges újabb és újabb HSZ-t nyitni azért, hogy ez szabálytalan. Nem az, nem fogjuk büntetni.

A továbbiakban kérek mindenkit, hogy beszélgetése közben tartsa észben a kommunikációs szabályokat, és emberi módon próbáljon a többi játékos felé közelíteni, abból baja nem lehet.
Az ignorálás (=mellőzés beállítása) is ajánlott megoldás a visszatérő trollok elkerülése érdekében.

További jó játékot.

Érthető,részletes leirás,köszönjük szépen!
De 4 dologra nem ad magyarázatot:
1. Miért törlődött olyan hsz,amiben sem csunya szó,sem pedig mások ócsárlása nem volt?
2.Yugi miért kapott bannt egy teljesen szabályos hsz miatt??
3. Ddildi miért nem kapott még végleges tiltást?
4. Volt már példa rá,hogy egy játékos külsős hsz miatt (rasszista) globál bannt kapott. Ha nem függ össze a külső a játkkal,akkor erre hogyan kerülhetett sor?
 

DeletedUser19194

Vendég
4. Volt már példa rá,hogy egy játékos külsős hsz miatt (rasszista) globál bannt kapott. Ha nem függ össze a külső a játkkal,akkor erre hogyan kerülhetett sor?

Mert a rasszista megnyílvánulást Németországban sokkal komolyabban veszik és kezelik mint nálunk. A játékokban és a közéletben is elég komoly retorziókkal jár. :)
 

DeletedUser18477

Vendég
Érthető,részletes leirás,köszönjük szépen!
De 4 dologra nem ad magyarázatot:
1. Miért törlődött olyan hsz,amiben sem csunya szó,sem pedig mások ócsárlása nem volt?
2.Yugi miért kapott bannt egy teljesen szabályos hsz miatt??
3. Ddildi miért nem kapott még végleges tiltást?
4. Volt már példa rá,hogy egy játékos külsős hsz miatt (rasszista) globál bannt kapott. Ha nem függ össze a külső a játkkal,akkor erre hogyan kerülhetett sor?

Na szép jó reggelt mindenkinek!
Sokáig gondolkodtam, hogy egyáltalán írjak-e ide még valamikor, de úgy döntöttem egy komment erejéig még visszatérek V45 fórumához.
Nos, miután az elmúlt két napban sok emberrel beszéltem, úgy döntöttem, hogy egy ideig még maradok itt, mint moderátor, viszont a nyilvános megjelenést (értsd: hszek) megszüntetem V45 fórumán. Ennek egészen egyszerűen az az oka, hogy nem szeretnék itt több vitát kirobbantani, és előre leszögezném nem is volt, jelenleg sincs és nem is lesz olyan szabály, hogy a fórummoderátor nem moderálhatja azon világok fórumait, ahol játszik (tudom, Sajtmacska is leírta, de mivel 2 napig csak ez volt itt a téma, ezért leírom még egyszer).

Én érzésem szerint az elmúlt 3 napban (meg úgy alapból az egész v45 fórumon) egyetlen hibát követtem el, az John20 kommentjének törlése volt. (bár mivel idézte az említett apcika kommentet, így az eljárás ugyancsak szabályos volt, de ebbe ne menjünk bele...). Hibáztam. Beismerem.
Viszont én el nem hiszem, hogy ez akkora hiba lett volna, amekkora felháborodást itt a fórumon elindított. Nem gondolom, hogy ennek bármilyen más oka lett volna az én (illetve a Spárta) bemocskolásomon/bemocskolásán kívül. (De ebbe se menjünk bele). Egy darab hozzászólás könyörgöm... Ha a jövőben (akár egy hsz miatt is) problémátok van, nyugodtan forduljatok Sajtmacskához, elég ellenőrzött keretek között dolgozunk ahhoz, hogy ha akarnék se legyen lehetőségem visszaélésre, még itt a fórumon sem. (Igen, a már törölt hszeket is látja ő, pont ezért, valakiben asszem ez a kérdés is felmerült tegnap).
Jelen esetben viszont ahelyett, hogy ezt kultúráltan (neadjisten privátban nekem) esetleg Sajtmacskának jeleztétek volna, ehelyett Yugi a megszokott stílusában kijött ide azután nem sokkal, hogy a legutóbbi accountja is véglegesen tiltva lett (teljesen jogosan) és elkezdett bizalmas infókat kiadni (teljesen mindegy, hogy mennyire volt köztudott, annak számít) és ezek után fel vagytok háborodva, hogy tiltva lett. Alapból tilthattam volna, enélkül a hsz nélkül, mert sokadszorra jött vissza annak ellenére, hogy már rengeteg alkalommal kapott végleges tiltást.

A továbbiakban szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy a külső fórum semmilyen összeköttetésben nincs a játékkal, én onnan tiltani senkit nem tudok, én csak itt vagyok moderátor. Ha valaki a múltban itteni hsz miatt játékbeli bant kapott az csak amiatt lehetett, mert annyira sértő/szabálysértő volt hsze, hogy azért Sajtmacska a játékból is tiltotta. Ezt mi, fórummoderátorok nem tudjuk, csak Sajtmacska és tényleg csak nagyon indokolt esetben alkalmazza (mióta én itt vagyok, nem volt még rá példa).

A ddildiko-s kérdésre annyi a válaszom, hogy önmagában trollkodásért nem tiltunk senkit véglegesen, azonban úgy tűnik, most sikerült elérnie...

Elnézést ha ez hosszúra sikeredett, de nagyon sok dolog gyűlt fel bennem, amit már ki akartam írni magamból

További szabályos fórumozást és jó játékot mindenkinek.
 

DeletedUser

Vendég
Na szép jó reggelt mindenkinek!
Sokáig gondolkodtam, hogy egyáltalán írjak-e ide még valamikor, de úgy döntöttem egy komment erejéig még visszatérek V45 fórumához.
Nos, miután az elmúlt két napban sok emberrel beszéltem, úgy döntöttem, hogy egy ideig még maradok itt, mint moderátor, viszont a nyilvános megjelenést (értsd: hszek) megszüntetem V45 fórumán. Ennek egészen egyszerűen az az oka, hogy nem szeretnék itt több vitát kirobbantani, és előre leszögezném nem is volt, jelenleg sincs és nem is lesz olyan szabály, hogy a fórummoderátor nem moderálhatja azon világok fórumait, ahol játszik (tudom, Sajtmacska is leírta, de mivel 2 napig csak ez volt itt a téma, ezért leírom még egyszer).

Én érzésem szerint az elmúlt 3 napban (meg úgy alapból az egész v45 fórumon) egyetlen hibát követtem el, az John20 kommentjének törlése volt. (bár mivel idézte az említett apcika kommentet, így az eljárás ugyancsak szabályos volt, de ebbe ne menjünk bele...). Hibáztam. Beismerem.
Viszont én el nem hiszem, hogy ez akkora hiba lett volna, amekkora felháborodást itt a fórumon elindított. Nem gondolom, hogy ennek bármilyen más oka lett volna az én (illetve a Spárta) bemocskolásomon/bemocskolásán kívül. (De ebbe se menjünk bele). Egy darab hozzászólás könyörgöm... Ha a jövőben (akár egy hsz miatt is) problémátok van, nyugodtan forduljatok Sajtmacskához, elég ellenőrzött keretek között dolgozunk ahhoz, hogy ha akarnék se legyen lehetőségem visszaélésre, még itt a fórumon sem. (Igen, a már törölt hszeket is látja ő, pont ezért, valakiben asszem ez a kérdés is felmerült tegnap).
Jelen esetben viszont ahelyett, hogy ezt kultúráltan (neadjisten privátban nekem) esetleg Sajtmacskának jeleztétek volna, ehelyett Yugi a megszokott stílusában kijött ide azután nem sokkal, hogy a legutóbbi accountja is véglegesen tiltva lett (teljesen jogosan) és elkezdett bizalmas infókat kiadni (teljesen mindegy, hogy mennyire volt köztudott, annak számít) és ezek után fel vagytok háborodva, hogy tiltva lett. Alapból tilthattam volna, enélkül a hsz nélkül, mert sokadszorra jött vissza annak ellenére, hogy már rengeteg alkalommal kapott végleges tiltást.

A továbbiakban szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy a külső fórum semmilyen összeköttetésben nincs a játékkal, én onnan tiltani senkit nem tudok, én csak itt vagyok moderátor. Ha valaki a múltban itteni hsz miatt játékbeli bant kapott az csak amiatt lehetett, mert annyira sértő/szabálysértő volt hsze, hogy azért Sajtmacska a játékból is tiltotta. Ezt mi, fórummoderátorok nem tudjuk, csak Sajtmacska és tényleg csak nagyon indokolt esetben alkalmazza (mióta én itt vagyok, nem volt még rá példa).

A ddildiko-s kérdésre annyi a válaszom, hogy önmagában trollkodásért nem tiltunk senkit véglegesen, azonban úgy tűnik, most sikerült elérnie...

Elnézést ha ez hosszúra sikeredett, de nagyon sok dolog gyűlt fel bennem, amit már ki akartam írni magamból

További szabályos fórumozást és jó játékot mindenkinek.
Biglájk :p
 

Séfbácsik

Well-Known Member
A reakció pontszáma
386
Az én HSZ-emet is sikerült törölni pedig nem volt benne semmi sértő. Ha már ennyi support összegyűlt kíváncsi lennék miért lett törölve? :eek:
 

DeletedUser8560

Vendég
Érthető,részletes leirás,köszönjük szépen!
De 4 dologra nem ad magyarázatot:
1. Miért törlődött olyan hsz,amiben sem csunya szó,sem pedig mások ócsárlása nem volt?
Amennyiben ha nincs sértő tartalom, de van benne politika, mások szabálytalan tartalmának idézete, stb, a komment törölhető - de ez alap esetben sima törlés, nem jár érte bann. Az akkor jár, ha a szabálytalan tartalmat sikerül tovább fokozni.

2.Yugi miért kapott bannt egy teljesen szabályos hsz miatt??
Bizalmas információk kiadása - amúgy meg már azért is ki lehetne tenni (megint), hogy a 100.000 fiókjával kijön, és megint nem sikerül betartani a fórum használati szabályait. Mindig ugyan az történik: kitiltjuk, aztán folytatja máshonnan, onnan is, majd kb mindenhonnan. Ekkor jön a lázítás, az "én olyan ártatlan bociszemű support és moderátor áldozat" vagyok monológ, amit jó páran támogatnak, közben privátban leígéri a csillagokat is az égről, hogy mennyire be fogja tartani a szabályokat. Megenyhülök, visszaengedem/nem zárom az újabb fiókját, és 2 nap múlva ott folytatja, ahol abbahagyja. Ez viszont már olyan szintű visszaesés, ami magában hordozza a bármikor kizárás lehetőségét.

3. Ddildi miért nem kapott még végleges tiltást?
Kapott.

4. Volt már példa rá,hogy egy játékos külsős hsz miatt (rasszista) globál bannt kapott. Ha nem függ össze a külső a játkkal,akkor erre hogyan kerülhetett sor?
Amennyiben a hozzászólás üti a megadott mértéket (ami a központ által még szétválasztható a játéktól), akkor kizárhatjuk, mert a játékhoz tartozó felületeken NEM tűrjük a rasszizmust, nácizmust, és még jó pár izmust, ami nem való ide.
A másik pedig, hogy belépéskor elfogadtátok az ÁSzF-et, így a játékszabályokat és a hozzá tartozó felület-szabályokat, tehát az üzemeltetőnek jogában áll kizárni a felületeiről azt a játékost, aki az általa elfogadott feltételeket, szabályokat súlyosan megszegi.
 

DeletedUser6473

Vendég
Az én véleményem meg az, hogy aki nem vétkes az nem magyarázkodik, mert tudja hogy szabályosan tette amit tett..mindegy hogy ez a fórumozóknak nem tetszik... Valaki írta itt, hogy engedni kell egy határig elmenni itt a civakodást..szerintem is így van... itt kell kiadni a játékbeli gőzt, ha ezt is elveszitek akkor zárhatjátok itt az egész fórumot. Valljuk be ezért jön fel aki feljön, hogy beszóljon a másik oldalnak, vagy elolvassa mindezt stb stb... bár a statisztikák miatt is gyakran feljövök mert azok nagyon tetszenek. Nagyon sokan vannak akik fórumozóként is beírnának ha úgy érzik túlment valaki egy adott határon. Szép lenne ha egy boxmeccs előtt se lehetne a másikat fenyegetni meg belemászni a pofájába mert az sértő...
Szóval nagyobb szabadságot!!! :D Érzékeny lelkületűek meg kerüljék a fertőt.. :D
 

Nikitaa

Well-Known Member
A reakció pontszáma
523
Hát igen, vannak beteg emberek, akik itt élnék ki magukat.
Szerencsére ez nem megengedett.
 

Don mor

New Member
A reakció pontszáma
15
Kiskirályok mundérban!

PSZICHOLÓGIAI SZAKKIFEJEZÉSEK:
-cenzúra:
Freud által alkotott fogalom, annak kifejezésére, hogy a feltételezett belső endopszichés ágens (tényező, mozgató erő) egyfajta sorompóként működve megakadályozza elfojtott indulatok, emlékezeti és képzeleti tartalmak tudatosulását. (Én-cenzúra)

 
Fent