V28 története egy bizonyos szemszögből

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
Sziasztok!

Napra pontosan 9 hónapja szereztük meg V28-on a győzelemhez szükséges százalékot. Ezen 9 hónap alatt sokfelé megfordultam, és azt kell mondjam, hiányzik nekem ez a szerver, s még jobban az, hogy nincsenek "megörökítve" a történései írott formában. Ezért úgy döntöttem, hogy hasonló formában, mint Arkh V18-ról, úgy én is fogok itt írni kis fejezeteket a szerverről. Ez a történet nem lesz egész, nem lesz teljesen pontos, nem lesz teljesen hiánytalan, hisz mindenről nem tudhatok, előfordulhat, hogy valamire rosszul emlékszem, de szándékosan valótlant írni nem fogok, azt ígérem. A történettel párhuzamosan fog felnőni az én kicsi fiókom is, hisz csak annak a szemszögéből tudom írni a saját tapasztalataimat, sejtéseimet. Néhol találgatásba fogok bocsátkozni, amit bármilyen illetékes korrigálhat, bárki, aki részt vett a szerveren (és csak olyan!) nyugodtan írja oda, ha néhol valamit másképp lát :) Remélem, aki olvassa, annak tetszeni fog, akinek nem, attól előre elnézést :p A végjáték részletesebb lesz a kelleténél, de hiába, az egy nagyon jó része volt a szervernek :)

Na hajrá, nemsoká jön az első rész :)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
1. rész: Kezdetek

2014. október 23-án indult útjára ez a később "Bajnokok Ligája" jelzővel ellátott szerver. Kicsiny fiókom első momentuma volt az indulás másnapján, 24-én a beregisztráció. Meg kell mondjam őszintén, letaglózott ez a játék! Előtte sosem játszottam, a DJ heaven fiók noha hozzám van kötve, de nem én regisztráltam be, az itteni beregisztráció előtt pár nappal kaptam meg osztálytársamtól, mint élő regisztrációt, amivel ő már nem akar játszani, viszont én infóórán láttam, milyen ez a játék, és mindenáron ki akartam próbálni. A gép a térkép dél-keleti részére rakott le, tele ismeretlen emberekkel, ismeretlen dolgokkal, ismeretlen... mindennel. Nagy vonalakban tudtam, mit kell csinálni, meg hogy itt elvileg együtt kell működni emberekkel, de itt jött a problémám... tudniillik nem ismerek senkit. A környékemen levő klánokba jelentkeztem, de nem vettek fel, ezért megalapítottam a saját kis klánjaim, de hát oda se jöttek a tagok :) Magával a játékkal gyorsan ismerkedtem, minden lehetséges anyagot elolvastam, amit lehetett, későbbiekben a klántársaimnak írkáltam, folyamat kérdeztem, hisz minnél több vélemény, annál árnyaltabb képet kaphatunk a dolgokról. Nade, klánok. Volt egy kisebb kláncsalád, a Rettenthetetlenek, az ő területükön voltam, így tőlük kaptam meghívót. Ez a kláncsalád 3 klánból állt, nagyon szerettem ott lenni, kellemes kis társaság volt, de mai szemmel már látom, hogy olyan amatőrök társasága volt, mint amilyen amatőr én voltam azidőtájt, tehát jó helyre kerültem :) Itt is folytattam a kérdezősködést, próbáltam okulni, dehát amatőr kérdez amatőrtől abból sok jó nem sülhet ki :) Aztán hallottam itt, hogy rebesgettek dolgokat... Valami CNN, DOW, Mr... Aztán később NH, EE. Nekem persze semmit, de az égvilágon semmit nem mondtak ezek a nevek. Kérdezgettem a társaim, hogy mik ezek, valami menő támadási formák? Aztán kaptam a választ, hogy mind nagy múltú, neves klán a klánháborúban. Ámultam, milyen szerverre jutottam be. S amikor jobban megnéztem a térképet, láttam, hogy körülöttem ott volt az egész CNN :S Ez igen, mondhatom. Jobban megnéztem a térképet, akkor láttam, hogy az egyik top játékos, vinszent tőlem gyöktizennyolc mezőre volt :( Kezdett izzadni a tenyerem rendesen, mit kezdek én egy top játékossal... Kb két hét volt még kicsiny klánomba, amikor kaptunk egy számomra nagyon örömteli infót! Minket is behívtak egy UNIO nevű, kifejezetten a CNN, és rajtuk keresztül a világ megnyerésére létrehozott kláncsaládba! Noha nem tudtam, mi az, hogy szervergyőzelem, meg hogy azzal mit kezdjek, de a CNN legyőzése nagyon jól hangzott. Ugyan nem tudtam, mit tehetek én ehhez hozzá igazából, de örültem, hogy én is a részese lehettem ennek a dolognak. A számtalan UNIO klán (meg nem mondom most mennyi) egységet öltött, s közösen megpróbáltuk lenyomni a nagyvadat. Na ez már igen!
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
2. rész: UNIO - nagy álmok, rövid pályafutás

Az UNIO klánokban, mint megtudtam, a tervek tényleg komolyak voltak. Az én kis előző kláncsaládomhoz képest összehasonlíthatatlanul más volt mind a közhangulat, mind a tudásszint, mind a célok. Jómagam valamilyen megmagyarázhatatlan okból ennek a "csodás" entitásnak a legnagyobb, fő klánjába kerültem be. A fórumon rengeteg hozzászólás volt, rengeteg "Tanoda" nevű fórumtopik, mindenféle seregösszetétel, falufelépítés, stratégia, meg valami számomra (még ma is) ismeretlen fogalom, a farmolás. Elsőre azt próbáltam ki. Bárdosaimat 50-es pakkokban elküldtem a szomszéd barbárokra, és roppant büszkén osztottam meg a jelentéseimet a társaimmal (az egységes, és a nyersis részt CTRL+C-zve :) ), de már akkor gyanús volt, hogy míg a többieket dicsérték, nekem nem mondtak semmit. benéztem a tanodába, ott is a támadófalu sablonok, vagy valami hasonló nevű topikba. Eléggé elszomorodtam :( Ott tudtam meg, hogy a jelenlegi 2300 bárdosom és 30 kosom semmit, de az ég világon semmit nem ér :( Na sebaj, amikor kérdeztem, a társak segítőkészek voltak, mondták, mit hogy cisnáljak, mi hogyan lesz jó, s én ennek nagyon örültem, igyekeztem minden tanácsukat betartani. Úgy éreztem, egy olyan helyre kerültem, ahol hosszútávon maradhatok, élvezni is fogom a játékot, és ki tudja, még a CNN legyőzésében is részes lehetek :) Csak hogy nem volt olyan felhőtlen a dolog, mint ahogyan én láttam. Nem emlékszem már, ki, arra máig nem tudom a választ, hogy miért, de egy hétig működhetett csak az UNIO, ekkor ugyanis a főklánt, amiben voltam, oszlatták :( Ezzel szétszéledt az egész kláncsalád. Az utód- illvetve maradékklánok még hetekig működtek, egy ilyenbe voltam pár napig, majd a DESHUN klánba kerültem (arra nem emlékszem, hogy ők UNIO utódklán voltak-e). Itt hasonló mentalitás volt, mint az UNIO-ban, amitől azért kicsit tartottam, de végülis tetszett a dolog. Megismerkedtem egy nagyra nőtt szomszédommal, Mister2310-el. Neki volt egy terve, amit akart kivitelezni. A vinszent nevezetű fantom még mindig ott ténykedett a környékünkön, 2 barbi foglalása után 3 faluval rendelkezett már, viszont még mindig nem kötelezte el magát egyik klán mellett sem. Misternek volt egy terve, mégpedig hogy mi szomszédok összefogunk a DESHUN-ból, és befoglaljuk az egész fiókját, hisz ha sokan megyünk neki, azzal csak nem bír el, több falvunk is volt (csak Misternek 4 faluja volt azt hiszem). Meg volt a haditerv, meg a csapódási idő is. Roppant fontosnak éreztem magam. Noha nemest nem tudtam adni az akcióhoz, hiszen egy darab volt, azzal is éppen a napokban terveztem elfoglalni egy semleges játékos szomszédos faluját, viszont a jó nagy ferdítéssel fél nukenak mondható (akkor nem tudtam még, mi az a nuke) támadóseregem odaadtam a többieknek a támadáshoz. Csapódásunk nem hozott sikert. Úgy emlékszek, 9 játékosunk támadta, de a piszok minden nemest megfogott. Itt nem volt még gond, ez nem jött össze, gondoltuk majd legközelebb. Este meg is lett a második falum. Gondoltam majd az is készül, azt a következő támadásnál sokkal sikeresebbek leszünk. Itt még Mister se volt nagyon letörve. Hanem ami másnap fogadott minket, na az volt az, ami miatt Mister átszaladt v29-re, és ott épített fel egy későbbi 700 falus fiókot, mait a végén eldobott... Vinszent aktivizálta magát, most a támadó oldalon, de olyan elsöprő lendülettel, hogy az leírhatatlan. Elkezdett foglalni minket, éjjeli előtt pár órával, amit következő nap délelőtt folytatott, és nem hagyta abba egészen aznap estig. Az eredmény: 5 játékosunk 7 faluját foglalta el 24 óra leforgása alatt, közötte 8 óra éjjeli bónusszal. 3 falusan. Egyedül. Na ez lehangoló volt. Mint mondtam, Misternek maradt két faluja, mégis elhúzott V29-re, nekem maradt a friss kicsi falum, a többiek viszont 26 pontosan találták magukat. Tetézzük a bajokat, ennek a kis akciónak a másnapján a kedves vezetőség ki is rakott engem a DESHUN klánból, így ott találtam magam egy pici faluval, sereg és klán nélkül. Vinszent eközben mégTOPabb játékos lett. Két hétig klán nélkül tengődtem, nem nagyon toltam aktívan, viszont néztem a ranglistákat. Az a CNN klán eléggé top1 volt, a statok szerint a Mr klánnal jókat háborúztak. Tőlünk nyugatra helyezkedett el az EE delegáció, s én kb idáig néztem, ők voltak relatíve közel. Az északi részen azt se tudtam, kik vannak. Körülbelül két hét tengődés után kaptam meghívót az újjáalapított Rettenthetetlenek kláncsalád egyik klánjába, gondoltam miért ne mennék oda, mégiscsak jobb, mint egyedül :) Hát de ismét nem volt hosszú életű a dolog, egy hét után Kish22, a Team klán eredeti vezére meghívott párunkat a klánjába, gondoltam, oké, menjünk. Ők is a CNN ellen harcoltak. Úgy néz ki, itt minden klánom a CNN ellen harcol. A szerver ezen rövid időszaka alatt már milyen sok klánban voltam, de itt most legalább egy relatíve hosszabb ideig megmaradtam. Karácsony előtt nem sokkal Kish22 vezér szólt, hogy lesz egy új tagunk, reméli örülünk neki. Én is izgatottan vártam az új belépőt, de amikor megláttam ki az, nem tudtam, hogy örüljek-e vagy szomorú legyek:

dec 17
18:14 vinszent csatlakozott a klánhoz.

Megnyertük a top játékost, viszont bejött a klánba az, aki galádul elfoglalta a kezdőfalumat... Immár az összes valaha volt DJ falu a Team klánt erősítette....
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
3. rész: Karácsonyi ajándék, hazugság, büntetés

Vinszent a csatlakozása után töretlenül haladt felfele a ranglistákon - és nem csak a játékban volt ez igaz, hanem a klánban is. Az alapító-vezér, Kish22 abbahagyása után vinszent lett a Team klán vezetője, elképesztően gyorsan került vezetői pozicíóba. A tagok felnéztek rá, lesték az utasításait, tisztelték benne a játékost, klánunk majdhogynem egyedüli büszkeségét. Többen is elkezdtek foglalni. A CNN klán továbbra is ellenségnek volt jelölve, de ők mintha nem foglalkoztak volna még velünk (ezt a későbbiek miatt fontos megjegyezni!), én magam is tudtam már foglalgatni, egészen pontosan egy 700 pontos játékosfaluval, és 4 barbár foglalásával lett terebélyesebb a fiókom. 6 falu, na az azért már nem semmi! :) Amikor a fiók eredeti tulaja játszott V4-en egyik infóórán, akkor láttam ilyen gigászi falumennyiséget. Időközben megegyeztem vinszenttel, hogy én gyártok neki védőket, hadd haladjon csak a foglalásaival, sőt, még a roppantmód nagy ellenállást kifejtő barbárokat is segített nekem előnemeselni, s már majdhogynem fél fullos tanyányi sereget tudtam felajánlani a védelmére. Vinszent mellett egy játékosunk volt még, aki előkelő helyen volt a ranglistán, név szerint -STR-. Vinszenttel ketten körülbelül minden klánbeli ranglistán ők voltak az első két helyen, nekik köszönhetően kicsiny klánunk a nagyok árnyékában tudott előrefele lépkedni a ranglistán. Karácsonykor, tűzszünet lévén, nem nagyon klánháborúztunk, inkább csak jókívánságok mentek egymásnak, néhol egy kis faluépítés de semmi komoly. Aztán 24-én este megkapta klánunk a meglepetését, nem mástól, mint a nagy CNN klántól. Úgy tűnik, ők észrevettek minket a térképen, és mi több, eddigi eredményeinket honorálandó, azon nyomban küldtek egy meghívót -STR--nek, aki azt el is fogadta. A CNN így két legyet ütött egy csapásra: szereztek egy nagypontú játékost, és a tűzszünet miatt még védeniük se kellett hirtelen, a Team mindenféle ellenakciója nélkül átvehették. Klánunkat ez kicsit szíven ütötte, de nem tudtunk mit tenni ez ellen. És STR-től, ha el is búcsúzott másoktól, de én például nem láttam semmiféle búcsút a tagok felé, se semmi magyarázatot. Nem is tudta, hogy új klánjának, a CNN-nek mekkora fejtörést fog még okozni ez a piciny klán itt a délkeleti kontinens közepén :) A Team működése, létezése, az, hogy körülbelül egy nagyon kiemelkedő játékosra építve talpon tud maradni, nagyon sokáig anomália volt számomra. Egészen V31-es kalandjaimig kellett várnom arra, hogy ismét példáját lássam ennek a furcsaságnak (jupiterb-LND). Szóval így lettünk STR-mentesek. Időközben építgettem a 6 pici falumat (hiszem a pont adja a jó játékost!!!), s olyanra lettem figyelmes, amitől majdhogy összepisiltam magam: a tesztfiók mellett volt egy 10500 pontos barbár falu!!! Kikémleltem, és ami még inkább meglepett, üres volt. Csak én butus felraktam fórumra, így történt egy kis probléma. Ugye én nem lakatoltam a falucskát, de leindultam rá, tőlem kb két napra volt nemestempóval, viszont egy másik klántársam igényelte a falucskát, mi több, GSE helyelése alatt el is foglalta. GSE, a helyettes, azt mondta nekem, hogy nem vihetem el a falut, mert rsrs, a CNN egyik tagja másodpercre időzítve jön rám. Azt meg kell mondjam, mai napig elképzelni nem tudom, hogy hogyan lehet, de a lényeg a lényeg: én egy full átlátszó hazugságot találtam ki, hogy én már kiürítettem azt a falut, ráment másfél támadóm, és az a falu nekem nagyon kell. Persze az értő szem láthatta, hogy egy igen meredek 0-val nőtt a LET-em, de ez engem ott és akkor nem zavart, szemem előtt csak a 10 ezres falu képe lebegett. Akkor még nagy jelentőséget tulajdonítottam egy kiépített falunak, annyira, hogy a szavahihetőségemet is feláldoztam emiatt. Nyilván vinszent átlátott a szitán, amikor ezt próbáltam beadni neki, viszont a másik kellemetlenebb dolog, hogy CNN kémnek tartottak engem, mivel mégis hogy időzíthetne rsrs másodpercre rám nemeseket? Közben rsrs azt mondta elvileg vinszentnek, hogy én adtam neki az infót... Mindenképp érdekes, hogyan alakulhatott így, de végtére is kikerültem a Teamből, amit meg is érdemeltem, hiszen hazudtam azért, hogy előnyhöz jussak. Másnap reggel vinszent felajánlotta, hogy helyel engem, mert a CNN mellettem levő tagjaitól, orbitaltól és Olajoshordótól támadás várható, és elképzelhető, hogy az én fiókom is kapni fog belőle. CNN támadás nem jött, egy kis ideig elvoltam magamban, amikor a Teamből vinszent és VDave elkezdtek jönni a falukért. Vinszentet átengedtem (nem mintha szüksége lett volna az átengedésre :p ), viszont életemben először éles védekezőszituációba kerültem a nálam 4x akkora fiókkal rendelkező VDave ellen. És itt jön a csoda, ugyanis valami isteni szikrának köszönhetően csak a nemesekre utaztam, és az első kört ellene lehoztam falubukás nélkül :D (talán a jövő előszele?) Utána sikerrel foglalt be Dave a második körben, és a játék felajánlotta nekem, hogy játszhatok új faluval itt, vagy a régi falut továbbvihetem akár Könnyítettre. A maradás mellett döntöttem, és égtájválasztásnál úgy határoztam, új terepre merészkedek, így észak-nyugatra regisztráltam újra magamat. Klán nélkül, kevés tapasztalattal és csorbult becsülettel vágtam hát neki, hogy felfedezzem Észak eddig általam nem látott élővilágát. Top klánok voltak már, amiket ismertem, a CNN, az EE, és a DOW, de itt valami egészen új nevekhez csöppentem. Névtelen Hősök nyugatról, Elite Warriors keletről, és az én piciny falum pont e két kláncsalád találkozásánál bukkant fel... Alapból az ottani lét nem kötött le igazán, a szerver elhagyásán gondolkodtam. A ranglistán ekkor kezdett 4 klán kiemelkedni: EW, NH, EE, CNN. Mind a 4-en a térkép 4 különböző részén, ám a két alfának az NH és a CNN tűnt, míg az EW és az EE egy hajszálnyi lépéshátrányban volt. Noha a játékhoz nem értettem, ez a felállás, hogy szétdobva a sarkakba a nagy klánok, illetve a jó kis csata érdekelt közöttük, így úgy döntöttem, nem játszani, csak megfigyelni maradok itt az ő háborúskodásukat. Le se tudom írni, mennyire jó döntés volt ez :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
4. rész: Elite Warrior? Igen. Nem! Mégse?

Eleinte tatottam magam a megfigyelő álláspontomhoz, de aztán nem bírtam magammal. Korántsem akkora elánnal, de elkezdtem építeni az új birodalmamat (s ez már valóban a későbbi birodalmam alapkőletétele). Gondolkodtam, itt ez a két megaklán, ha eddig is olyan sikeres :)D) voltam, miért ne vennének fel ezek közül az egyikbe? :) Első jelentkező levelemet az NH felé intéztem, először a szomszédom *sziszani* kapta meg a levelet, aki bontotta, de nem válaszolt. Aztán megnéztem az NH profilját, ott valami Shrek volt írva, nála is jelentkeztem hát az NH-ba. Biztos voltam benne, hogy sziszani már továbbította a levelemet Shreknek, ő majd örömmel fogad, és csak a részleteket beszéljük meg, már ölthetem is magamra a Névtelen Hősök köpenyét. De hát, Shrek is bontotta a levelem, és ő se válaszolt rá, s én ezt egy nemnek vettem. Biztos, nem magával a levéllel volt gond, aki levelezett már velem, tudhatja, hogy elég korrekt kis írásokat tudok produkálni, ha akarok, biztos nem akartak egy kezdőt a klánba :( Pedig nagyon reménykedtem az NH-tagságban. Nem maradt más hátra, mivel kicsi klánba nem akartam jelentkezni, így kapta meg a jelentkezésemet a másik nagy, az EW. Itt tulajdonképpen temérdek klán volt, én abba jelentkeztem, amelynek rencsiHUN és myasthenia volt a vezére. S legnagyobb csodálatomra az EW minden további nélkül elfogadta a jelentkezésemet! Noha azt tisztáznunk kell, az EW akkor éppen fáklyásított, így aki nem szaladt el a térképről, azt felvették, de mennyivel jobban hangzik már, hogy önmagam, meg az eredményeim miatt vettek fel? :) Nem? De. Szóval miután kimagasló, erősen impozáns 6 falus maxomat meglátták, nem tudtak ellenállni nekem, így lettem EW-s :) Aki ismeri a szerver további állapotát, azzal elhitetethetném, hogy hazatértem :) De nem így van. Nem sokáig örülhettem EW-s tagságomnak, ugyanis volt egy kis "affér" egy bizonyos ügyben. Míg iskolában voltam, kerestem helyettest a megfelelő topikban, s egy kedves klántársam, későbbi jó barátom, daemonic01 készségesen elvállalta a fiókom terelgetését, míg én próbáltam valami érdemi tartalommal megtölteni a fejem délelőttönként. Csak volt egy bökkenő. daemonic nem az én klánomban volt, hanem egy másik EW klánban. Aki megmagyarázza nekem, ez miért lehetett gond, annak utalok 200 pp-t, de a lényeg a lényeg, myasthenia meglátta, hogy klánon kívüli helyettesem van, s azon nyomban, kérdés nélkül kirakott az EW-ből. Nem tudtam mire vélni, igazságtalannak tartottam a dolgot. Elkeseredtem. De szerencsémre Domi rámírt, hogy vitázott astheniával, hogy hogy lehet ennyi esze, és mondta nekem, hogy ne csüggedjek, elintézte, kapom mindjárt a meghívót az ő EW-jébe, ami a sorban a második legnagyobb volt az EW klánok közül. Én csatlakoztam is az EW-hez, ezt a kis pár órás kimaradást tekintve újra ott ovltam az EW kötelékében, de ami még ennél is fontosabb: volt már egy barátom a játékban. Domi ugyan messze volt tőlem, de így legalább nem zavartunk be egymás helyelésébe, amikor egyikünk jobban ráért, akkor vitte a másikat. myastheniával azután csak egyszer beszéltem, vagyis inkább beszóltam, még a szerver végén, de arról majd szó lesz, ma azért szívesen megkérdeznék Tőle egy két dolgot :) Újdonsült barátommal napi szinten levelezve tanultam a játékot, ő mesélte, kik jó fejek az EW-ben, ik kevésbé, kikhez fordulhatok bátran ha valami gondom van, kit hanyagoljak. Bíztatott, hogy foglaljak, gyarapítsam a fiókom, s én próbáltam is. Vitézül küzdöttem az itt északon levő sok friss, nem-NH és nem-EW játékossal, s szépen növögettem belőlük. Nem egy olyan élvezetes csata volt, amire a mai napig emlékszek. Itt fent azért volt jó, mert az EW-ből még csak 1 tag volt a közvetlen közelemben itt, a többiek kicsit messzebb, így meg volt a tér a fejlődésre. Ez a tag reketye volt, vele is összebarátkoztam, így már két klánháborús barátom volt, két segítő, nálam tapasztaltabb társ, s az egyikkel a közvetlen környezetünket takarítottuk. Itt jöttem rá egy fontos dologra a játékkal kapcsolatban: a klánomnak jó, ha konyhanyelven mondva bekékíti a térképet maga körül :) Mindenezen történések voltak 2015. februárjának a magasságában. Időközben rájöttem, hogy a szomszédos NH kláncsalád szövetségben áll velünk. Viszont volt egy paktum is a két klán között: egy meghatározott sávban, ami a K35-ös kontinens tetejétől haladt egész le addig, amíg a két klánnak volt közös része, szóval ebben a sávban nem lehetett barbár falut foglalni egyik félnek sem, s élő falut is csak lakatolás után. Az elképzelés az volt, hogy mindkét klán délnek halad, az NH az EE-t rendezi le a maga térfelén, míg az EW a délkeleten elhelyezkedő CNN-t (már megint a CNN...). Ezen a szerveren nem volt olyan klánom, aki ne a CNN-t akarta volna legyőzni, amíg az lehetséges volt :p Szóval zajlottak a harcok, nyugatra nem kellett figyelni az NH-ra, én magam a területem szép kékítésére tudtam koncentrálni, míg a klán próbálta lenyomni a CNN-t. Az a tétel, amit az előző írásban írtam, még ilyenkor is állt: a CNN és az NH egy kicsit előrébb járt mint az EE és az EW. Idővel megtudtam, hogy hogy az EE és a CNN közt is egy (erősen egyoldalú) szövetség volt, így adódott a a szervernek az észak vs dél háború. Nálunk az volt az elgondolás, hogy mind az NH, mind mi lenyomjuk a területi ellenfelünket, majd eztán a végén egy nyugat vs kelet háborúval eldöntjük, kié is lesz ez a szerver. Olyan 10-12 falvam lehetett, amikor megtudtam, hogy a mostani klánom, az EW az nem más, mint a szerver elején a CNN által elvert Mr. reinkarnációja más néven. Elvileg azért jöttek, hogy megverjék a CNN-t, de a legendák arról szólnak, hogy a sok CNN-es tag klánháborús státuszszimbólumokkal, pp-vel vette a nyersanyagot a piacon, így felülkerekedtek a Mr.-en, akik (nagy része) vezérük hívő szavára ott hagyták a falujukat dél-keleten, és felmentek a mostani, kiaknázatlan EW törzshelyre, észak-keletre. Az a legdurvább az egészben, hogy én ott voltam lent dél-keleten, és ebből az egész csihi-puhiból semmi nem tűnt fel :/ Apropó Mr, itt meg kell említenem a vezért, -vigyori86--ot, más néven -Scooby Doo--t, róla is legendákat hallottam, jót is, rosszat is. Olyan dolgokat is, hogy zseniális hadvezér, meg olyat is, hogy csak egy zavarosban halászó kavarógép. Nos, saját tapasztalatom nem volt dönteni ebben a kérdéskörben, gondoltam, majd akkor ha az EW az ő klánjából született, akkor mint klánom fővezérét, csak megismerem. De kis körbekérdezősködés után tudtam meg, hogy vigyori éppen csak vegetál a scooby doo fiókban, nem játszik aktívan, és hogy az EW fővezére jelenleg balazs021. Sőt! Nem csak saját klánom fővezérének a kilétét sikerült kiderítenem, de a másik 3 "nagy" vezéreit is beazonosíthattam: az NH csapatát Süsü és Shrek irányította, a CNN damas8 kezei alatt terebélyesedett alattunk, míg az EE-t két hölgy, Yesode és Rheia** terelgette a megfelelő irányba. Érdekes, akármelyik veézrről kérdeztem a társaimat, mindegyikről hallottam jót is és rosszat is, mint vigyoriról, kifejezetten nagy segítségnek hát nem mondhattam a társaimat ilyen téren :) Na mindegy is, visszatértem kicsit szép pici fiókom építgetéséhez, hisz nem nekem való a politika, azt a nagyok majd lerendezik egymás közt, sima tagként én csak annyit tehettem, hogy teljesítem a vezetők kéréseit, s ami sokkal fontosabb: játszok.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
5. rész: EW vs CNN 1. rész - frontra jutás

Kezdtem belemerülni nagyon a játékba. Olyan szinten, amit nem gondoltam, hogy valaha is sikerülni fog. Minden létező oktatóanyagot elolvastam, egy halom videót néztem, nem volt olyan klántársam, akitől ne kérdezgettem volna. Az egyéni játékom továbbra is a semlegesek elleni háborúskodásra korlátozódott, egyéni képességeim hagytak még kívánnivalót maguk után, de egy valamit éreztem: az aktivitásom az már most több mint rendben volt. Pár hét telt el úgy, hogy nagy általánosságban csak magammal, meg a kis területemmel foglalkoztam, persze katonai értelemben, ugyanis az EW fórumok aktív, rendszeres olvasója és tartalomgyártója lettem. Már akkor élveztem megnyilvánulni a "nagyközönség" előtt, s a társaim ezt hagyták, így nem volt megállás... :D Írásom szempontjából az első fontos dolog március elején jött el, amikor is kaptam a körlevelet a klánvezéremtől, aki Balázs levelét továbbította hozzánk: adjuk le, mennyi nemessel, és mennyi nukeal tudunk beszállni egy akcióba a CNN ellen. Ekkor már tudtam, mit jelent a nuke, meg igazából nemessel is volt már dolgom, így boldogan küldtem Balázsnak a levelemet, hogy én bizony két egész nukeal és 4 nemessel be tudok szállni a klán támadásába, amit itt a többség armának hívott, így rátértem én is erre. Arma. Szóval kaptam eztán Balázstól egy koordinátát, hogy oda küldjem a támadóim, s mögéjük a 4 nemest. Sajnos teljesen biztosan nem emlékszek erre, de azt mondanám, Fearless Assasin tulajdona volt (akkor még) a falu. Az érkezés napjának reggelén annyira izgatott voltam, vártam, hogy első támadásom milyen eredményt hoz majd. Noha túl bizakodó nem voltam, de azért lelki szemeim előtt bíztam a foglalásban, bíztam benne, hogy ha ott már lesz egy falum, akkor elmondhatom azt is, hogy már frontharcos vagyok! Emlékszem, a fórumon csodálattal néztem a(z általam még nem ismert, exportált) jelentéseket, amelyeket a fronton harcoló kollégáim tettek fel, mind támadó, mind védő oldalon. Úgy éreztem, már én is kész vagyok (igazából nem, ha akkor fronton vagyok, elviszik minden falum :p ) arra, amit ők csinálnak, klánom zászlaja alatt én is tudom védeni a falucsoportomat, foglalni a CNN-t, és haladni, haladni, haladni. Előző nap már eljátszottam a "mit kezdek én majd a frontos falucskámmal" gondolattal, mi több, kész voltam egy tuti gondolattal. Hiszen, ha meg akarom védeni a falumat, minek várjam meg, míg elfoglalom, és utána küldjek védőt, miért nem küldöm most előre a védőt, és ha(/amikor) elfoglalom a falut, akkor már vége van. Na most ide lehet képzelni azt a mémet a fejét böködő néger csávóval! Ötletem, megérzésem pazarnak tűnt, még jó, hogy megosztottam Domival, ő ugyanis azt tanácsolta, inkább ne tegyem ezt, mert ha netán nem foglalom el, fölöslegesen utaznak a védőim másfél kontinensnyit. Én, aki teljesen biztos voltam a dolgomban, nem is játszottam azzal a gondolattal el, hogy mi van ha nem foglalok, de megfogadtam a tanácsát, így védők nem mentek. Azt mondta, ha foglalok, majd a frontos szomszédok védenek, amíg én fentről le nem érek a védőimmel. Jobban átgondolva, ez nem egy buta elgondolás... Szóval a két, hívjuk nukenak, illetve mögötte a 4 nemes érkezett A Falura, s mikor beértek a támadások, csak úgy ámultam. A támadóim sértetlenül hazamentek, a falat 20-ról leverték 0-ra, tele puttonnyal ment mindkettő, s a nemesek közül is az első kettő tette a dolgát, vitte a hűséget. Viszont a másik kettőnél mintha elromlott volna valami, a jelentések pirosak voltak, s közölték velem, hogy kettővel kevesebb nemesem van. Hogy lehet az, hogy egy full üres falu kivédett két nemest? Nos, ezt a kérdést a társaimnak is feltettem, akik a "megvágta a vonatodat" kifejezéssel válaszoltak nekem. Nos, nem tudtam mit jelent ez, így hát rákérdeztem Dominál, aki elmondta, hogy azt jelenti, amikor valaki betesz a szorosan egymás mögött jövő nemesek közé védőt, ezzel hűséget ugyan veszítve, de falut nem. Magát a dolgot megértettem, de elképzelni nem tudtam, hogy az a védőjátékos hogy lehet ennyire ügyes, hogy az én szorosan futó nemeseim közé berakott valami védelmet, hiszen csak 10-12 másodperc volt a nemeseim között... Én ezt akkor "szoros"-nak ítéltem meg, jobb nem ment magamtól, s amikor Dominak mondtam ezt, ő közölte velem, hogy a szoroson tizedkövető vonatot értenek, azaz ahol 0,1 tizedmásodperc van a nemesek között. Na erre inkább nem kérdeztem rá, hogy mégis hogyan.. Lényeg a lényeg, lement a támadásunk, a többiek csipegettek falut a CNN-től (nem sokat), de az Én Falum maradt ellenfélkézben :( Lassacskán lemondtam arról, hogy én frontra fogok kerülni, amikor egyik társam megsegített. Nekem éppen 15 falum volt, s volt egy srác, Rubyjust, aki abbahagyta a játékot. Nos, Ruby minden faluját Dundianra hagyta végrendelettel (mivel???) de én nézegettem Rubyjust elhelyezkedését, s láttam, van egy falva a CNN fronton, közel A Falumhoz. Írtam neki, hogy nem lehetne-e hogy én megkapjam azt a falut tőle, mire ő azt mondta, hogy Dundiantól kérjem el, ha ő odaadja, mehetek. Elővettem legnyájasabb, legcsöpögősebb stíluson, s írtam, akinek írni kellett. Közöltem vele, hogy én nagyon szeretnék frontra költözni, és kellene nekem az a falu, mire ő odaadta nekem! Örömöm leírhatatlan volt. Rögtön küldtem is rá a hiperszoros 12 másodpercközös vonatomat, s vártam a két napnyi menetidőt. Mikor odaértem, piros jelentések fogadtak ismét, pedig elvileg ürítette a falut előttem. Nagyon elszomorodtam, úgy éreztem, a sors se akarja, hogy én a CNN fronton legyek. Ráírtam Rubyra, hogy akkor most mi is van, azt mondta, bocsi, elfelejtette üríteni induljak újra. Én leképeztem a nemeseimet, elindultam ismét két napra a faluért (hogy rohadna meg a tetűlassú nemes...) s végre megtörtént a csoda! Március végén elfoglaltam Rubyjust falvát, és a CNN frontra kerültem. Rögtön, jó amatőr lévén az összes létező védőmet beletoltam ebbe a faluba, de ez akkor nem érdekelt, a lényeg az volt, hogy fronton vagyok. Ez a márciusi nap volt az, amikor először fronton voltam, s azóta nem volt olyan nap klánháborús időszakom alatt, amikor ne lett volna frontom. Valahol mindenkinek el kell kezdeni, nemde? Újdonsült frontharcosként ( :D ) írtam Dominak, újságoltam a nagy hírt, s kiderült, hogy ő is itt van a közelemben, egyáltalán nincsen messze tőlem. Azt hiszem, örömömet fokozni már nem lehet. S gondolkodtam.. Ha a lenti falumat teletömöm nemessel, akkor a következő támadásnál nem két napról kell foglalási kísérletet végrehajtanom, és nem lesz két napja törni a fejét, hogyan "vágja meg a csodavonatom". Hisz ha közelről nemeselek, akkor azt a kivédhetetlen támadásformát, amit rázúdítok, nem tudja lereagálni, és a messziről érkező két nem-nemes támadásomat meg kamunak nézheti! Zsenialitásomtól részegülten azt hittem már, enyém az egész világ, s vártam a következő armát, hogy megmutassam, milyen ügyes is vagyok, s végre majd a CNN is megtanulja a nevemet (meg mindenki más is). De Domi keresztülhúzta ezt a "DJ-szétszedi-a-CNN-t-falunként" dolgot...
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
6. rész: EW vs CNN 2. rész - Déli terjeszkedés, északi problémák

Daemonic01 azt találta ki, hogy mi itt ne armázzunk, hanem arról a részről mozduljunk ki egy kicsit ahol vagyunk, egészen keletre, a K56-os kontinens-en a peremre. Az elképzelés az volt, hogy ott volt még sok a nem-CNN falu, amit mi ketten felszedhetnénk, és kontroll alá vonhatnánk azt a kis részét a szervernek. Nekem tetszett az ötlet, Domi elvitte ezt a klánunk helyi vezetőjéhez (KAG83), akinek tetszett az ötlet, így mi külön mozoghattunk, hogy azon a részen szedjük fel a barnákat. Domi úgy gondolta, hogy mivel ő támadó szellemű játékos, én meg semmilyen szellemű nem voltam, így ő lesz kettőnk közül aki támad, én meg aki védek. Ezt az elképzelést erősítette az is, hogy én rendelkeztem fent északon egy 15-20 falus bázissal már. Megbeszéltük, ő 2:1-es, én pedig 1:3-as támadó:védő aránnyal játszok, mert ő úgy vélte, ez a legoptimálisabb felállás a sikeres haladásunkhoz. Közben én elkezdtem terjeszkedni két részen is, fent északon reketyével karöltve, délen a fronton pedig Domi oldalán gyarapítottam a falukat. Fent megmaradtunk ketten, viszont lent bővült az ismereti köröm, King045-el és kazika1391-el is jóba lettem, segítettük sokszor egymást. Szépen szedegettük ki a barna falvakat, a CNN ott nem tudott feljebb jönni, de megkezdődött a vesszőfutás, hiszen a CNN egy tagja, warlordadi K56-on egy tiszteletreméltó falucsoportot alakított ki. Bevallom őszintén, én tartottam tőle, védtem is a faluim rendesen a közelében. Látszott, hogy érti a dolgát, és ami aggasztóbb volt: gyorsabban haladt mint mi. Ugyanez elmondható volt az egész klánunkról. Fórumon téma volt, hogy míg mi ott szöszmöszöltünk a barnákkal, a klán armái folyamatosan sikertelenek voltak. Sőt, felfedeztünk egy nagyobb gondot: K46-ra, a klán hátországába elkezdett beköltözni két CNN tag, Pál-Inka és GUMA, akikhez később csatlakozott ott fent bazsynka. Eleinte nem értettem, a szomszédok hogy nem bírják megvédeni azt a részt, aztán amikor ők hárman annyit foglaltak ott, hogy már 150-200 falvuk volt ott fent, akkor rájöttem, hogy azért nem, mert inaktívak. Ez roppant kellemetlen helyzetbe hozta a klánt, hisz onnan nem lehetett elmozgatni védőt, mi több, szükséges volt ott tartani, hisz ezek ott fent nem sz.rral gurigáztak, könyörtelenül kihasználtak minden alkalmat, ami ott adódott. Erre a klánnak nem volt megoldása nagyon hosszú ideig, és az itt elvont védők Sir Antoán de la Főséfbá és Feraless Assasin "valós" frontvonalán hiányoztak igazán. Jómagam, kicsiny fiókommal nem tudtam sokat segíteni ezen az ügyön, 2 védőfalut tudtam küldeni fel GUMA mellé, illetve kettőt le, Antoán ellen. Úgy éreztem, a legtöbb, amit tudok tenni, az északon a semlegesek begyűjtése, délen pedig nem engedni, hogy warlord feljebb kússzon. A déli barnák szedése jól zajlott, mi több, egy hangyányi lépést megtettem felfele a ranglistán, ugyanis magának a klánnak, az ~E.W~-nek a saját, többi EW-től elzárt fórumán újságoltuk, hogy zajlik a barnák írtása, és KAG83 vezér rám bízta a feladatot, hogy a maradék barnára szervezzek egy akciót a környékbeliekkel! Izgultam, örültem, aztán megint izgultam, hisz én ilyet még sose csináltam, amit Kag-al is közöltem, de ő azt mondta, hogy nem baj, egyszer mindenkinek el kell kezdenie, így hát megszerveztem életem első támadását. A fő résztvevők kazika, king, domi, Dundian és én voltam, illetve kag felajánlott nekünk takarítani 8-10 nukeot. Miután sokat gondolkodtam a hogyanon, kitaláltam, mit szeretnék, hogyan szeretném, és kiosztottam a társaknak a célpontokat. Előre gondolkodva, kértem, hogy a legközelebbi védőfaluik legyenek otthon, ugyanis ha foglalunk is, a faluk túloldalán nem más vár, mind a CNN vezére, damas8, számunkra csodálatra méltóan nagy fiókkal. Mikor beért a támadás, annyira boldog voltam, mint ebben a játékban soha, ugyanis minden, ismétlem MINDEN a terveim szerint alakult, az összes falut kiürítettük amire mentünk, és az összes falut, amit célpontnak osztottam, el is foglalta az, akinek kiadtam! Nem emlékszek pontosan, mennyi falu volt, de olyan 10-es nagyságrendben lehetett. Kag nagyon meg is dicsért minket, és én duzzadtam a büszkeségtől :) Így lett kis déli csoportunknak frontja warlordadi mellett immár damassal is. Míly fájdalom, de ez a szervernek azon része, ahol a kronológiával nem vagyok teljesen tisztában, így itt úgy fogom írni a dolgokat, ahogy éppen eszembe jutnak, aki esetleg emlékszik a helyes sorrendre, az nyugodtan korrigálhat, hiszen a GUMA részen a 150-200 falu is nyilván nem hirtelen termett ott, meg mi se hirtelen kerültünk damas mellé, de nenyire szétbontani azokat a részegységeket nem akartam, s nem is akarom. Ezt a következő emlékem miatt írom, ugyanis volt egy szövetségkötés (hivatalossá tétele), amire nem emlékszek, hogy a fentebb vázolt eseményekhez képest mikor zaljott. Kaptunk egy körlevelet Balázstól, hogy a Team klán mostantól teljes értékű szövetségesünk, lesz közös fórum, foglalástervező, közös védés/támadás, és hogy barátkozzunk velük, ismerkedjünk, csiszolódjunk össze. Na várjunk csak... Team? Az nem jelent mást, mint hogy ismét össze hozott a sors vele... :) A közös fórum amint létrejött, bementem, és láttam, amint egy vinszent nevezetű úriember beköszönt. Én is beköszöntem, majd beidéztem vinszentet, és azt írtam neki: "Nahát, ismét egy oldalon vagyunk?", mire érkezett a válasz idézés formájában: "Szia! Mi mindig is egy oldalon voltunk". Nagyon jól esett ez a válasza, azt véltem feltételezni belőle, hogy a múltat elfelejthetjük, de közben azon gondolkodtam, hogy lehet az, hogy engem a sors ennyiszer összehozott egy játékossal ilyen rövid idő alatt? Nem értettem, ma sem értem, de azt leírhatom, hogy nem most volt az utolsó dolgunk egymással valamilyen formában.... :) Immáron a dél-keleten lévő CNN ellen volt az EW, és hozzájuk szövetségesként csatlakozott a CNN közepében kellemetlen tüskeként növögető Team.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
7. rész: EW vs CNN 3. rész: Fearless Assasin, warlordadi, külső

El kell ismerni, az EW-nek ezidőtájt nem ment a szekér. Armáink folyamatosan lepattantak a CNN-ről, a védekezés a sok fáklya ellenére nem volt hibamentes, a CNN harcosai meg-megtalálták azt a rést, amit itt-ott meghagytunk nekik. Északon GUMA és Pál-Inka tovább növögetett. Az EW helyzete minden volt, csak nem rózsás. A Team kulcsfontosságú tagjai védelmet kaptak mind az EW-től, mind az NH-tól, így a beékelt részünk vinszent vezetésével rendben volt. A "sima" fronton voltak inkább hiányosságok, ott mélyítette a frontvonalat egyre jobban a néhai V19 győztese. Nyilvánvaló volt, hogy valamit változtatni kell, mert a jelenlegi állapot a vereséget idézi csak elő, s a változás jött. Vinszent elvállalta, hogy a kezébe veszi az EW haderejét, és megszervezi a következő támadásunkat. A célpontja Fearless Assasin volt. A szokásos módon kaptuk a a célpontokat, viszont volt most egy extra kitétel is: a vonatot osztott nukeal küldjük, magyarul minden nemes mellé egy negyednuke kerüljön. A magyarázat az volt, hogy ha Fear levágja az armát, ahogy előtte egy párszor tette már, akkor a vágás kevés legyen, 0 falnál bukja a rengeteg védőt, és esetleg a sikertelen vágás miatt a falut is elbukja. A támadás brutális erővel bírt... 7-kor volt vége az éjjelinek (április közepén vagyunk), reggel 9-re már 20-as nagyságrendű bukott falva volt Fearnek, nem volt felkészülve erre, ugyanis 10-11 magasságában kezdett visszafoglalni. A védelmek kiütve, faluk szétverve, elfoglalva, védők innen-onnan kifoglalva, tárolások elfogyása... Minden volt ott abban a fiókban. Nekem 1 falut sikerült délelőtt vinnem Feartől, amit aznap este vissza is vett tőlem, azért csak este, mert az első két kört hála a közeli frontharcosoknak (helydi, Kag) kivédtük NL-ekkel, de a harmadik körre már beszállt damas is kicsapni a frissen érkező védőket, így a falut végül elbuktam. Viszont a klánnak átütő sikere volt, a szerver során talán először éreztük úgy, hogy képesek lehetünk legyőzni a CNN-t. Úgy tudom, vigyori ekkor már visszatért a később talán két hónaposnak mondott kihagyásából, azt nem tudom, hogy itt még csak játékosként volt jelen, vagy már mint fővezér, de az biztos, hogy Feartól leakasztott pár falut ő is, tehát játszani mindenképp játszott. Mint mondtam, április közepén jártunk ilyenkor, s aki most a profilképem alá néz, az láthatja, hogy ekkor már elvileg regisztrált tag voltam a külső fórumon. Eleinte csak olvastam, ismerkedtem ezzel az új világgal. Gyorsan megkerestem a V28-as topikot, s elkezdtem olvasgatni, és rájöttem, megértettem sok dolgot a KH-val kapcsolatban. Ekkor megbizonyosodtam róla, hogy vigyori valószínűleg nem csak sima játékos, ugyanis külsőn eléggé aktív volt, továbbá világossá vált, hogy a harc, a háború nem csak a térképen folyik, hanem idekint is, s ahogy végignéztem a hozzászólókon, azt láttam, hogy a komlpett vezérkarok képviselték magukat a fórumon, és mérték, kinek nagyobb az e-pénisze. Észrevettem Arkhimédész2 írásait, amik ilyen helyszíni tudosításként voltak felfoghatók, nagyon jó, igényes statokat készített a 4 nagyról és a Teamről. A külsőről értesültem arról, hogy az EE meg az EW tömegklánnak van tartva, hogy a CNN meg az NH elvileg mindenki felett áll játékosállományban, hogy az EE-NH harc hol egyik, hol másik irányba mozdul el, de lényegében a "tömegklán" jól tartja magát a "pro"-kal szemben. A mi Fear armánkkal egyidőben volt egy EE-s fiók, otman1, aki egyszer csak kikerült (kirakták) az EE-ből, és megalapította az ARMA klánt, amihez később az NH-ból csatlakozott josida, s ők ketten dolgoztak a többiektől függetlenül (na jó, az NH-tól annyira nem :p). A külsőn nem egy összeszólalkozást olvastam Yesode és otman1 között, noha nem tudtam felfogni, tulajdonképpen mi a problémájuk, de az EE a CNN szövetségese volt, és a szövetséges NH ellenfele, így örültem ennek a kis afférnak. Be kell valljam, szórakoztató volt az itteni lét, már ekkor láttam, mekkora potenicál van a külsőben, csak még nem volt hozzá se nevem, se eredményem, hogy használhassam :) Így maradt az olvasgatás, meg néha-néha egy-két hozzászólás elejtése. Na de vissza a játékba. Terveztük a második kört Fearless-re csapódtunk is május elején, de egyszer, ezt megnéztem pontosan, május 2-án nem sokkal éjfél után a CNN egy része kivált a klánból, és elkezdték a volt társaikat támadni, miközben csatlakoztak az ARMA klánba otman és josida mellé. Kicsit részletezni kell ez az ügyet, ugyanis nagyon sok ember ezt az egész dolgot warlordadival, és mivel sülve főve együtt vannak, Antoánnal azonosítja. De véleményem szerint ez csak azért van így, mert ők érdekeltek voltak még a végjátékban később, illetve mert warlord külsőn eléggé aktív volt, beleállt a vitákba. Azt is tudom, hogy ennek a párosnak voltak vitái CNN tagokkal, nem akarok senkit megbántani, de ha jól emlékszek, akkor patriot-r.roli volt az a két ember, akikkel konfliktus volt, állítólag ők támadták Antiékat, még mikor társak voltak. S nem célom azt bizonygatni, hogy szép és jó cselekedet volt, ahogyan ott hagyták a klánt, de ugyanúgy nem szép dolog az ő kettejük, de leginkább warlord nyakába varrni az egészet. Hisz nem csak ők léptek ki, volt még legalább 10 ember, aki elhagyta akkor a CNN-t, és beállt az ARMA-ba. Persze külsőn rájuk aggatták a gerincbajnok meg hasonló jelzőket, de a későbbiekben mindketten bizonyítottak a szememben, viszont ez a jövő zenéje... Szóval a CNN így, miután kivált a tagságuk egy része, összevonták a két klánjukat eggyé, toronymagas top1-ek lettek, de mint oly sokszor a szerveren, most is csak virtuálisan. Az ARMA klán ezáltal lett dezertőrök gyűjtőhelye, a CNN teljesen megrogyott, de még valamiről nem ejtettem szót. Hogyan érintette az EE-t a szövetségese szétesése? A későbbiekben megtudtam, hogy elég egyoldalú volt ez a szövetség, az EE semmit nem kapott a CNN-től azon kívül, hogy a keleti részüket védettnek tudták, illetve hogy nagyon le voltak nézve. Viszont éppen ez, a keleti oldal zártsága úszott el, hiszen az ARMA klánnal nem volt diplomáciájuk, és a CNN EE felőli részéről is voltak kiválók (pl közülük a legnagyobb, Barbiturat), illetve ott volt otman is, így az EE elég rossz helyzetbe került. Egy szerencséjük volt, mégpedig az, hogy emlékeim szerint az ARMA elsősorban a maradék CNN-re hajtott. Viszont ezzel a történetrésszel nagyon előreszaladtam, hiszen egy fontos északi eseményt ignoráltam eddig, ami a következő, időben kissé visszaugró részben lesz tárgyalva.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
8. rész: EW-NH - az első törés

Előző fejezetemmel egy kicsit előreszaladtam, kihagytam északon pár fontos dolgot. Ugyanis az EW-NH szövetség korántsem volt zökkenőmentes és összetűzés nélküli. A legelső problémát a paktum okozta a felek között. (Többnyire EW oldalról) többszörösen meg lett szegve pár túlbuzgó tag miatt a megbeszélt sávon belüli barbár foglalás. Ilyenkor általában a sértett klán vezérei írtak a sértő fél vezéreinek, s megbeszélték a falu sorsát, de emlékszem, amikor egyszer reketye szomszédom merészkedett a sávba. Sziszani rögtön írt neki, hogy adja át a falut, amire reketyének az volt a válasza, hogy visszakatázta a falut 26 pontosra. Eztán gálánsan írt levelet sziszaninak, hogy viheti. Ő pedig azonnal ment Baluhoz, ő volt az illetékes általában a tagok hülyeségeinek az elsimításában. Balunak volt reketyével egy reketye által "nagyon csúnyának" tartott levelezése, amiben próbálták tisztába tenni a dolgokat. Eztán volt egy olyan affér, hogy egy EW játékos, Wlasow abbahagyta a játékot, és egy NH-s barátjára, Medve1-re (asszem) akarta hagyni a faluit, ami mind ugye EW területen volt. Ez az a két konfliktus amire én emlékszek, de sajnos arra nem, hogy ezekhez képest mikor volt az ami, de lényeg, hogy az NH kimondta a szakítást a kapcsolatunkban :( Vezéreinknek köszönhetően (talán vinszent) a viszony mondhatni rendeződött az NH-val, de már nem volt olyan, mint régen. Ekkor a vezérek kérdezték, milyen a kapcsolatuk az újonnan alapuló, még kétfős ARMA klánnal, hisz josida mégiscsak az ő tagjuk volt, amire azt válaszolták, semmilyen.

Én mindig is úgy éreztem, hogy az NH lenézett minket. Mintha mi csak az ő csatlósaik lettünk volna. Nem tudom, így volt-e, de engem ez az érzés nyugtalanított, s éppen emiatt a közvetlen NH-val érintkező faluim ha bevédve nem is voltak, de üresen nem hagytam egyiket se. Vigyori itt azt hiszem még nem volt vezérként, hiszen azt tudom, hogy warlordékkal még Balázs intézkedett Skypeon, és az egy kicsit később volt. Noha az NH-ról olyan keveset írtam, mégis "címszereplők", hiszen az első NH szakítás nagyon fontos momentuma volt a szervernek.

Amikor warlordék kiváltak a CNN-ből, s átmentek az ARMA-ba, külsőn azt tapasztaltam, hogy ők lettek a legutáltabb klán szinte kivétel nélkül mindenki szemében. Viszont úgy nézett ki, ez az április-május a kiválások, átlépések, átvételek időszaka volt. A CNN-ből kiléptek azok, akik, az NH-ból Bora11, Everything és imperator23, akiket az EE bevett, majd az NH a tiltásuk miatt le is foglalta őket. Emlékszek, bora itt arcoskodott a külsőn, aztán mikor elvitték a fiókját az NH-sok, mint a cukrot, akkor hirtelen eltűnt. Eközben az ARMA tagjai továbbra is foglalták a CNN maradék tagjait. Mi, EW-sek annyit láttunk, hogy a megsebzett klán vezére, damas eléggé passzív. Éppen megterveztünk rá egy akciót, addig nem akartuk csipegetni se, egyszerre menjünk rá, hogy ha esetleg mégis előkerül, akkor a nagyobb részvétel miatt nehezebben tudjon védekezni. De nem került elő. Azt tapasztaltuk, hogy egy még élő fiókra indultunk el, de az érkezésünkkor már csak egy barbárhalom volt. Természetesen a foglalást így semmi nem akadályozta.

Azért a taglétszámunk fogyogatott, hol természetes kiválasztódás, hol banális hülyeségek miatt. Volt egy retro20009 nevű tagunk, akinek egy relatíve nagy fiókja volt a klánban, s láttuk, folyton gyarapodik új falukkal, lehetetlennél lehetetlenebb helyeken. Nemsoká a választ is megkaptam, kag hozzám intézett levelében: ahol tudom, foglaljam retro-t, mert globális bannt kapott. Rákérdeztem, hogy miért, amire azt a választ kaptam, hogy azért, mert PP-vel vett falukat... Ekkora ökröt! S azt gondolta, senki nem fog rájönni? Úgy tudom, az egyik kuncsaft jelentette fel. Volt egy nagy fiók, akit belsőzhettünk, fogyott a nemes, aminek annyira felhőtlenül azért nem örültünk, és hát végtére is, buktunk egy nagy fiókot. Érdemes megemlíteni, hogy a Kag által nekem küldött, retro címmel ellátott levél a fiókom legnépszerűbb levele volt, több mint 4400 levélváltás zajlott le ezen a címen, és egészen a zárásig, azaz több, mint két évig élt, és zajlott rajta a kommunikáció. Még egy olyan ember, aki miatt jó visszagondolni erre a szerverre.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
9. rész: Az ARMA térnyerése és "bukása"

Kicsit északnál maradva azt kell elmondani, hogy az első törés után nem maradt minden úgy, ahogy volt, ugyanis az NH egyik alvezére, tanacsjani63 megköszönte a játékot, és kilépett a klánból, mondván, neki nem tetszett az, hogy az NH-nak visszaállt a diplomáciája velünk. Akkoriban hatalmas, 100 falu körüli fiókja volt, aminek kicsi része lógott az NH területére, egy kicsit nagyobb kicsi hozzánk, és egy egyáltalán nem kicsi része pedig a megbeszélt paktumnak a sávjába esett. Nos, ez diplomáciailag egyáltalán nem volt szerencsés, ugyanis ha pusztán térképészeti részébe megyönk bele, akkor tanacsjani a mienk. Viszont a szövetséges kilépett vezetőrangú játékosát még ilyen szituációban sem ildomos zargatni, így hát jani ottmaradt köztünk. De nem sokáig. Ezidőtájt nekem húzós volt az iskola, nem nagyon voltam itt a játékban (a későbbi aktivitásommal meg össze se hasonlítható ez az állapot), s egyszer jani egy kis barna falu egymásra foglalása miatt azt hiszem, elkezdte befoglalni az északi bázisom. Én mit tenni a minimál aktivitásommal nem tudtam, csak annyit, hogy mikor jobban ráértem, a szomszédoknak elkezdtem leosztani a faluim ott fent, hogy ne az "ellen" vigye már el őket. Kag ekkor rámírt, tudakolta, hogy mi van, én is abbahagyom, s mondtam neki, hogy nem, nem tudok annyit lenni, hogy ott fent háborúzgassak, ezért az ottani faluimat inkább leadom, mert sok nekem egyszerre a fent is-lent is front. Akkor megdicsért, hogy kevesektől lát ilyen józan döntéseket, és támogatta a faluleadásom. Noha neki csak azt mondtam, az északi bázist adom le, itt elment a kedvem a további játéktól, és feltett szándékom volt, hogy később majd a déli, ex-CNN részen is megszabadulok a faluktól, és magától a játéktól is. Ám ekkor jött vinszent, immáron sokadszor ezen a szerveren :) Ő is kérdezte, hogy mi történik ott fent velem, én el is magyaráztam neki, amire azt mondta, hogy szerinte butaság leadni a falukat, mivel ha majd az NH ellenünk jön, jó lenne, ha lennének megbízható emberek a fronton. Ez nagyon jól esett, s erőt adott a játék további folytatására, a baj csak egy volt: már csak két falum maradt északon. De akkor az már itt maradt, viszont így egy ideig teljes fiókkal a délre tudtam koncentrálni :) Idővel persze visszaszereztem északon sok falut, pláne, mikor tanacsjanit klánszintű akcióval töröltük el a szerverről.

Az ARMA klán kezdett egyre aggasztóbb lenni. Csak úgy szippantották be a maradék CNN faluit, a rossz területen levő EW és EE falukból is csipkedtek, az NH-ból nem, viszont Shrek és Süsü szentül hangoztatták, hogy az NH-nak semmilyen kapcsolata nincsen az ARMA klánnal. Ezt muszáj volt elhinnünk (bár nehéz volt). Mi próbáltunk lopkodni az ARMA tagjaitól, emlékszem, legnagyobbrészt Mystyc és Sir Rich játékossal volt dolgom nekem, és a környékbelieknek. Ekkor több szálon futó történetek értek végül össze egy pontba emlékeim szerint. Az első amit meg kell említeni: nyílt egy Skype szobánk, amibe a tagokat veszegették be, s amibe Balázs elkezdett bevenni olyan embereket, akik ak övetkezőképp mutatkoztak be: warlordadi, Sir Antoán de la Főséfbá, kivegzo7. Mindhárman CNN-kiváló, ARMA-sok voltak. Olyanokat láttam, hogy meg van beszélve velük, hogy ők ki fognak válni az ARMA-ból/NH-ból, és jönnek hozzánk. Aminek egyáltalán nem örültem. Egyiküket se tartottam olyan nagyra, és a CNN-es produktumuk meg mély nyomot hagyott bennem (is). A másik dolog pedig az ARMA és az NH vallomása. Volt ugyanis, hogy egy armánk indult útnak az ARMA-ra, aminek előestéjén otman levette az ARMA profilt, kirakta a Névtelen Hősök képét, és odabiggyesztette alá az NH profilt. Én eleinte azt hittem, ezzel akarnak megzavarni minket, hogy abbahagyjuk az indítgatást, de nem, kiderült, hogy ők hivatalosan az NH 3. klánja, és már nem most, hanem az elejétől kezdve meg volt ez már beszélve. A korább igyanúnk beigazolódott. Az egészben az a legszomorúbb, hogy az EW vezérkar kérdezte az NH vezérkart, hogy hogyan döntenek, ARMA, vagy mi, mert mi mennénk klánszintűvel az ARMA-ra, amire azt mondták, hogy nyugodtan menjünk.

A szerver ezen időszakában az EE állt legrosszabbul, mert háborúzott az NH-val, támadták egymást az ARMA-val, és az EW-vel nem volt semmilyen kapcsolat. De sejthető volt mindkét oldal miatt, hogy nem marad ez így, s megköttetett az EW-EE szövetség, ami az NH legyőzésére született. Az NH itt noha területi dominanciában kiválóan állt, területileg nem a legjobban, ugyanis észak-nyugaton voltak az eredeti NH-sok, dél-keleten a CNN maradékból felépülve pedig a volt ARMA-sok. Így a klánszövetségnek hatalmas EW-EE frontja volt, olyan szintű, amit még akkora területi dominanciával is nehéz lett volna kezelni. Az EW-EE szövetség az esetek túlnyomó részében kimerült egy puszta MNT-ben, ugyanis a két klánnak jó ideig köze nem volt egymáshoz, mindenesetre a közös fórumon ment egymás bíztatása, a barátkozás, és a vidám csevej. Mondjuk olyan nagy egyezkedésre nem volt ok, mert amíg mindenkinek volt úgymond saját területe, addig tudott azzal foglalkozni, mi nem nyúltunk bele az EE részébe, ahogy ők se jöttek EW területre. Mi, EW-sek folytattuk az addig megkezdett utat, és az ARMA részt próbáltuk ütögetni. A fenteb felvázolt warlord banda az EW-be dolog időrendben nem tudom mikor jött létre, de ekörül. Ők 3-an meghívót kaptak a 2. legnagyobb (ahol én voltam) EW-be, Balázs szerint azért oda, hogy az NH főklánjának az első helyét ne veszélyeztesse az EW. 3 nagy fiókról volt szó ekkor, 3-an együtt 500-600 falut mozgattak körülbelül. Én egyáltalán nem bíztam egyikükben se, főleg nem warlordban, aki a CNN-es kiválás "arcaként" megmaradt az emberekben. A vele érintkező szakaszom már akkor védett volt, mikor a CNN-be volt, ez nem változott, mikor ARMA/NH-s lett, de akkor se vontam ki a védelmeket eleinte, mikor EW-s lett. Féltem, hogy majd tőlünk is kisunnyog, és ugyanúgy elviszi a faluimat, mint tette azt a társaival nem is olyan rég. Így vált teljessé a kép, így körvonalazódott a szerver meghatározó háborúja, amit az EW és az EE, a két lenézett tömegklán vívott az NH profijai ellen. A szerver középső része megkezdődött.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
10. rész: The Beautiful Game

A háború megkezdődött. Ekkor olyan 200 falum lehetett, azzal azért már lehetett tili-tolizni mindenhol, bár ez még mindig messze volt a top játékosok 400-500 falujától. Mindenesetre örültem, nem gondoltam volna, hogy valaha eddig eljutok ebbe a játékba. A felek elkezdték csípkedni egymást, s elsőre úgy tűnt, az NH átmenti a dominanciáját a hadszíntérre is. Az, hogy az EE ellen mit produkáltak, nem tudom, de hogy az EW-t nagyon megnyomták, az biztos. A volt ARMA résztől olyan nagy offenzívát nem tapasztaltam, viszont ahogyan az eredeti NH-sok megindultak, az lehengerlő volt. Nekem északon sikerült kifognom a véleményem szerint legerősebb eredeti NH-s társaságot, s míg a mi frontvonalunk mellettem (velem együtt) amatőrökkel, és kevéssé aktívakkal volt feltöltve, addig az NH csupa aktív, s igencsak erős játékossal várakozott arra, hogy levadásszon minket. *sziszani*, vicca, zolyee, Medve1, Nyafitörp, -töki82- (későbbi duál) ők voltak, akik közvetlen érintkeztek velem (eleinte). Egyik ellen sem volt ingyen falu, nem volt olyan, hogy nincsenek itt, s az se fért bele, hogy én üresen hagyom a fiókot, mert könyörtelenül lecsaptak minden hibára. Az aktivitásukat úgy kell elképzelni, hogy ha véletlen vittél tőlük falut, minimum 50 közeli nukeot rácsaptak, benne 3-4 helyre nemeselve, hogy még eszembe se jusson se védeni, se visszafoglalni, se semmi. Egyszerűen nem létezett, hogy elvittünk falut, és meg is tartottuk csak úgy :)

Délen az armákkal haladtunk, tudtunk foglalni, ott volt siker, de az északi részen eleinte semmi siker nem volt. Míg a délieket egyesével szedtük ki, északon a két mamutfiók, sziszani és vicca mindent, de tényleg mindent kivédett. Ha armával foglaltunk tőlük 5 falut, estig elhoztak 7 másikat. Tényleg nem láttuk ott fent, hogy lehet fogást találni rajtuk. Sőt... Ők találták meg a fogást. K35-öt szét foglalta az NH, a kontinens közepére sziszani befoglalt 4 abbahagyó faluba, amiből a végére egy 50-70 falus tömbje lett míg vicca a peremen, és az ő farvizén még páran egészen a K35-ös kontinens jobb széléig (!!!) be tudtak nyomulni. A helyzet északon siralmas volt. Mellőlem nagyon rövid idő alatt eltűntek a játékosok. Napról napra azt vettem észre, hogy "ezek" kiszednek mellőlem mindenkit. Én nem buktam falukat, de a társaimat "erőteljesen ösztönözték az abbahagyásra". Ami sikerült is. Egyszer kaptam egy NH armaszerűséget, amikor másfél millió egységet öltem a nap folyamán, s nem buktam falut, de azt leszámítva csak ímmel-ámmal voltam bántalmazva, ami érthető is, hiszen miért bántsák az egy szem ellenállót, ha mellette mindenkit lehet vinni lényegébe ingyen? :) Ezidőtájt lett felköltöztetve északra mellém Antoán és warlord, akiket eleinte nem kedveltem, ám nagyon jól összebarátkoztunk Skypeon, meg a játékban is. Itt jöttem rá, hogy ők korántsem olyanok, mint amilyennek a közvélemény leírta őket, s az adott klánjukért mindent megtesznek. Az északi frontot ezzel a lépéssel próbáltuk stabilizálni, ami később működött is, a vérzés elállt. Ezidőtájt barátkoztam össze szinte az összes ellenfelemmel ott fent, ekkor ismertem meg többek közt Magdit (vicca) és Erikát (későbbi duáltársam, töki duálja). Jókat beszélgettünk, mind a játékról, mind teljesen másról, minden ellenfelemmel a beszélgetések mutatták, hogy tisztelem őket, s noha ők ha eredetileg engem nem is, de azon voltam, hogy elnyerjem a tiszteletüket a térképen mutatott teljesítményemmel. Itt hozzá kell fűznöm egy személyes véleményt. Sok duó, remekül összedolgozó fiókpáros volt ezen a szerveren, legtöbbektől az Antoán-warlord, illetve későbbiekben, a végjátékban a warlord-DJ párost hallom a legütőképesebbnek, de szerintem a sziszani-vicca kettős mindent vitt ezen a téren. De ezt tényleg csak az tudja megmondani, akik ott fent északon megtapasztalták, amit műveltek, megtudták, milyen a hímtag rosszabb végén lenni :D

Az NH-nak kedvelt célpontja volt Szürke Farkas és lyukas77. Ez a két fiók középen helyezkedett el, elég sok NH-s hozzájuk fért, és általában tényleg mindig ők voltak támadva. Emlékszem, lyukas mindig írta fórumon, hogy Szürke elviszi előle a védődíjakat, mert mindig együtt vannak támadva. Alapjába véve a célpontválasztás szerintem nem volt rossz, de azért kicsit nyilvánvaló, s egészen sokáig nem tudtak (komoly) eredményt elérni ellenük. S egyszer, ősszel, a szokásos helyre megindultak az NH kardjai, lyukas és Szürke ismét kezdték élvezni a szeretetet. De ezúttal ez más volt, nagyon más...
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
11. rész: Szürke Farkas, 07.14.

Hosszabb kihagyás után folytatódik a kis történetem :) Csak két hölgyismerősöm személyiségét akartam még jobban megismerni, ami azért végtére sikerült is :) Na de lássuk.

Az NH ismét megindult. A célpontok változatlanok. Szürke farkas és lyukas77 kollégán ismét gyűltek, halmozódtak az ikszek jobb felül. Ideig fej-fej mellett haladtak, de a végére talán egyikőjüknek (nem emlékszek, kinek) több volt párszázzal a bejövője. A fórumon jöttek a segélykérő bejegyzések, s mindenki úgy érezte, itt mozdulni kell, mert hát azért ez a két fiók olyan területen volt, hogy ha ott áttör az NH, akkor annak nagyon nem lett volna jó vége, nagyon sokan odaértek volna védővel és be tudták volna fészkelni magukat, meg hát mégiscsak társak voltak bajban. Azért azon az EW fórumon, ahol láttam nem egy "igencsak érdekes" védelemkérést, Szürkéék letettek az asztalra egy profi, átlátható, mégis minden infót tartalmazó topikot. Hova, mennyit, mikor. Hol a vonat, vágni kell-e, ráfoglalni, vagy beszúrni a nuke után. Minimális hanyagság sem volt. Noha én nem tudom, a vezetőség miből szűrte le, hogy ki lesz az éles, de a lényeg, kaptuk az utasítást: Szürkét kell védeni. Őrá körülbelül nem volt olyan NH játékos, aki nem indított támadást. Ekkor már vigyori a színen volt, azt tudom, hisz ő segített a fiókban is, hogy pontosan mikortól tért vissza, azt még mindig nem tudom.

1000...1500...2000. Már a kétezer támadást is átlépte a két illető, Szürke később, a szerver végefele azt mondta nekem, hogy 2400 környékén tetőzött nála. Később, az EE armáknál azért láttuk, hogy ez nem olyan nagy szám, viszont az, hogy Szürke szerint "99% éles volt", na az már durvább adat. Az NH azt az utat választotta, hogy minden éles Szürkére, minden fake pedig lyukasra megy. Ennek a vége egy egészen brutális nap lett EW szempontból. Ha alsóhangon becsülök, ez a nemesek, meg miegymás mellett is jelenthetett 1700-1800 nukeot a fiókra, egészen embertelen mennyiség egy olyan szerveren, amikor még 8-10 ezer falus klánok voltak. Gondolom az NH, mikor ezzel az armával körülbelül a 20-ra lapot húzva támadott, mindent feltett arra, hogy erőből átüssék az egész fiókot, várta a fejleményeket, és látta, amit nem akartak... A szürke farkas fióktól összesen 13 falut foglaltak, amiből Szürke visszavett 11-et, egyet pedig Gumi, így 1, azaz egy falut sikerült foglalniuk! Majd kétezer nuke árán! (Nesze neked hatékonyság :p) Ennél demoralizálóbb érzést nem nagyon tudok elképzelni ebben a játékban. S a nap végére Szürke a napi védődíjban 11,8 millió legyőzött egységgel olyat védekezett, ami szerverzáráskor is rekord volt, amihez legközelebb a vinszent fiók ért, már az EE ellen, több mint 3x akkora fiókból és kb 4x akkora klán segítségével, de az is "csak" 10,7 millió volt. Hülyeséget írni nem akarok, de ha jól emlékszek, Szürke a LEV listán úgy vezetett, hogy a másodiknál is talán 3x annyi LEV-je volt, de 2x annyi egészen biztosan. Sőt, a LEV-listát hónapokig vezette még úgy is, hogy eztán több támadás nem ment rá, az EE háború elején még ő volt a legjobb EW-s ezen a téren. Nem tudom leírni, mennyire brutális teljesítmény volt ez nem csak Szürke, de az EW részéről is.

Megkaptuk azt az NH-soktól, hogy csak azért sikerült mindezt kivédeni, mert Szürke "szétpp-zte az agyát" a falhuzogatásokkal. Nos, nem tudom, mennyi pp-t lőtt el a fiók védekezésre, de abban biztos vagyok, hogy minden egyes darab megérte az árát. S az az NH-s vesse rá az első követ, aki sose használt el pp-t falhúzásra (igen, sziszani, rád nézek :D). Meg egyébként is, 300-400 falus fiókba üljön be akárki, és menedzselje le a klánnal a védekezést, és bukjon össz vissz 1 falut majd 2000 nuke után. Szerintem nem sokan lennének rá képesek.

Támadóoldalon továbbra is fogyasztottuk a volt ARMA-s kollégákat, délen rendületlenül haladtunk előre, már majdnem egy fél kontinensel délebbre toltuk ott az ellent. Mystyc, Sir Rich voltak ott a legnagyobb ellenfelek, s nem is klánakcióval, hanem helyi kis teszveszzel haladtunk ott ellenük. De ez a védekezés után hitte el szerintem először az EW társaság, hogy képesek lehetünk nyerni. Ahogy a vinszent-féle Fear arma után elhittük, hogy tudunk támandi, úgy ez a nagy NH arma után már azt is tudtuk, hogy védekezésben is kiugró dolgokra képes a csapat. Noha az NH-nak ezt a mindentegylapra taktikáját a mai napig nem értem, de memgpróbálták, megpróbáltak egy kritikus szakaszt erőből áttörni, de nem sikerült. Viszont ha sikerült volna, akkor az ötlet zsenialitásától lehetne hangos a fórum, és a későbbi "BL bajnokságból" talán nem az szállt volna ki következőleg, aki...
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
12. rész: A totális átalakulások nyara

Érdekes nyárba mentünk bele. Nyár közepén kivédekeztük az eddigi legnagyobb NH armát Szürke farkasnál, de a mozgás nem állt le. Noha az NH ott és akkor kudarcot vallott, a többi frontvonalon továbbra is tudott sikereket elérni. Északon Yendorian, nemo1995, és daemonic01 faluiba beköltözött sziszani meg zolyee. S az még a kisebbik baj volt, hogy beköltöztek, de ott is maradtak :( a szomszédok "igencsak figyelemreméltó" reakcióideje mellett mire odaértek visszafoglalni, sziszani 20-as falából semmit nem bontottak. Domival egyre több baj lett, leginkább aktivitási téren. A lehető legroszabb szituáció állt fent, prémium nélküli fiókja, ami mellém is felköltözött még mikor nem volt NH-front, tulaj nélkül maradt akár napokra is. Azt vettem észre, hogy aki a legtöbbet segítette nekem eddig, az az ellen martalékává válik, és ráadásul semmit nem tudtam tenni ellene, mert életjelet nem adott magáról. Mikor egyszer feljött, tálaltam neki a mentő ötletemet: jöjjön be hozzám duálnak, kettőnk fiókjából lenne egy kb 420-430 falus "megafiók", amivel azért már lehet mit kezdeni, s nem elsősorban az NH ellen lenne hátországom is. Domi belement, mert jobb ötletet ő sem látott, annak meg semmi értelme nem lett volna, hogy végignézzem, amint az NH elhordja a faluit. Jó ingyenélő szokásomhoz híven a belsőzés ment ám, igencsak jól, sőt, olyannyira, hogy az egyik napon 28 falut kaptam fel Domitól, ami a szerver akkori állása szerint szerverrekord volt! DJ heaven (noha belsőből) de egyszer már odakerült az élmezőnybe :) A faluk befoglalása nem tartott sokáig, s amint végeztem, be is jelentettem a duált, hogy utána nem sokkal le is mondjam.

A duálbejelentés how-to-ját már nem tudom, kitől tudtam meg, de a lényeg, hogy Sajtmacska el is fogadta a levelem, s mondta, hogy daemonic01 innentől duáltárs. Papíron. Rövid időre. Feleslegesen. Ugyanis ha valamiben hasonlítottam a mostani énemre akkor, az az volt, hogy nem tűrtem a semmittevést. Hiába jelentettem be a duált, Domi semmit nem csinált, sose lépett be a fiókba, amikor írtam neki, mindig dolga volt. Ezek után, azt nem mondom, hogy összevesztünk, de mindenképp elhidegültünk, és én megelégelve a láblógatást, pár hét után lemondtam a duált, és ismét én voltam a fiókom teljes jogú ura (immár hivatalosan). Domi nem volt, az NH vitte több faluját, nekem lett 140 új falum, de mégis enyém volt a kontroll. Mondhatni, kaptam 140 ingyenfalut...

Az augusztus számomra nagyon fontos volt. (Még aktívabb) aktivitásomra egyre többen figyeltek fel. Már megbíztak bennem, kaptam a társaktól feladatot, hogy támadjak nagy fiókból (a full támadó KAG83 fiókot 2 hónapig vittem ezen a nyáron), védekezzek itt-ott, tili-tolizzak, szerezzem a tapasztalatot. Délen a K65-ös kontinensen elég nagy volt a kavalkád, ARMA rész már csak ott maradt, viszont nagyon jól helytálltak. Diehard/Főnik, fakro és Kranus például a csonka K66-os kontinensen nyomult egyre feljebb. Batukhan és Beartok a vinszent fiók előtt húzódott, tőlük nyugatra pedig a Barbiturat fiók, benne szalával az EE-vel vett fel határt. Azt láttuk mi is, hogy az EE nem sok mindent tud kezdeni szalával, illetve azt is, hogy elkél itt nekünk is a szervezett támadás erre a déli szekcióra. Már akkor is nagypofájú fórumhuszárként hangot adtam a csevegőben annak, hogy mikor akarunk szervezett támadással menni a déli szekcióra, amire a klánunk vigyori melletti másik vezére, babybogyó azt mondta, hogy szervezzem meg az akciót, s amikorra jó nekem, akkor megyünk, és ha lehet, beszéljem le az EE-ben Rheiával, hogy ők ugyanakkorra érkezzenek Barbituratra, mint mi. Először nem hittem a fülemnek, de amint láttam, hogy bogyó komolyan gondolja, úgyé n is halálkomolyan vettem. Bogyó segített, elmondta, hogyan kezdjek neki, hogy kitől mennyi felajánlott nukera számíthatok, hogy próbáljam meg nemeseltetni a közelieket, illetve a költözőket. Én is szerettem volna délen felvenni vinszent alatt pár falunyi frontot, ezért magamat már jó előre leosztottam ott pár falucskát. Becsülettel csináltam is a szervezést, mint anno abarnák ellen, csak most sokkal nagyobba, nagyonn haderővel, nagyobb felelősséggel. Rheiánál ugyan süket fülekre találtam, de a másik vezérrel, Yesodéval elkezdtünk beszélni a támadásról, és noha ha pár napot csúsztunk is, de közös nevezőre tudtunk jutni. Nagy érvágás volt számomra és az EW számára is, hogy vinszent (később tárgyalt okokból) távolmaradt a támadástól, pedig neki a pár órán belül levő 650 faluja létfontosságú lett volna. De sebaj, a támadás a lehetőségekhez (és a felelősség terhéhez) képest jól sikerült, ügyesek voltunk :) Kis adalék az EE-EW viszonyból: vigyori a szervezkedés után meglepődötten kérdezte tőlem, hogy hogyan sikerült egyszerre mennünk az EE-vel, s mikor én mondtam neki, hogy bogyó kérte, hogy beszéljem le velük, ő azt mondta, hogy bogyó jó rafinált, hisz ő, mármint vigyo megmondta neki, hogy nem szeretne az EE-vel semmilyen szinten közösködni, de bogyó mégis megoldotta ezt, azzal, hogy engem küldött oda Yesoék elé. Akkor még nem értékeltem másképp a kis szervezésem emiatt :)

Annyi minden történt itt nagyon rövid idő alatt, próbálom kifejteni a dolgokat rendesen, noha emiatt kusza is lesz picit. Ha már szóba került vinszent. A fiók szinte teljesen inaktív lett az elmúlt időben, mint utólag megtudtam a tulajtól, voltak azért sérelmek az EW oldal felé, amik sárgulásokban köszöntek vissza. Sőt, egyszer, amikor a PF lejárt (eltűnt a profilkép), akkor vigyo kijelentette, hogy következőleg le kell osztanunk ezt a gigafiókot, mégpedig úgy, hogy learmázzuk a saját tagunkat, hogy az ottani ARMA-maradék ne is tudjon reagálni, de sietni kell, mert azt nem engedhetjük meg, hogy barbisodjon. Aztán vinsznek sikerült találnia eleinte helyettest, később pedig akár duáltársat Fülike személyében. Én őt újoncként nem ismertem, de sokan ódákat zengtek róla, de aztán a helyzet nem igazán javult vele sem. Vinsz munka miatt még kevesebbet tudott lenni, fülike meg se nem támadt, se nem védett, vitték Beartok-ék a falukat, így ezt a semmittevést végül vinsz megelégelte, és elvileg berakta a törlést. Jóban volt köpcössel, ő győzte meg arról, hogy vegye ki a törlést. Köpcös éppen akkor duálosodott Baluval a Balu kapitány fiókba, s lebeszélték, hogy ők átjöhetnek a vinszent fiókba triálszerűségnek, hisz mégiscsak jobb, ha a jóval kisebb Balu fiókot kell belsőzni. De az még mindig túl nagy volt. Ekkor jött a következő csere, vigyori ült át a Balu kapitány fiókba, így a sok belsőzés helyett csak a 30 akárhány falus scooby fiókot kellett "megenni". Vigyori át is nevezte =vigyori86=-ra a fiókot, így lett teljes az a pár nap alatt lezaljott káoszszerű akármi, ami ott folyt :) Még egy dolog volt az EW-ben, az eddigi (?) fővezér (?), balazs021 a nyáron a lehető leginaktívabb volt. Levelekre 4-5 napos reakcióideje volt, nem csinált semmit, szidtam is rendesen emiatt :D Nos, őt nem egybe, gyorsan belsőztük, hanem tán az egész nyár folyamán, szépen lassacskn, közbe mindig valaki épp helyelte, védett az NH frontján. De nyár végére ő is elfogyott.

NH oldalon két kiváló volt, egyik se önszántából. Warlord és Antoán frontján egy nagyon masszív, Murder1-Ultores-Pityu társulás volt. Murder egy nagyon komoly támadófiók volt, akkori LET-első, Ultores egy masszív középnagy frontharcos, Pityu pedig vinszent után a legnagyobb fiókkal bírt ekkor. Na most amit én tudok erről a dologról, bár elég sokféle dolgot hallani, de felém ez jutott el enháéktól: volt valami vita, bizalmi probléma a Pityu körül, aki nagyon jóban volt Antoánnal és warlorddal, de azt hitték (/azt hitették el velük), hogy Pityu súg az EW-nek, ezért egyszer, mikor Pityu leadta helyelni a fiókját murdernek, az NH elindult rá befoglalni. Ki is rakták a klánból. Igenám, de murdert ugye kitiltották jogtalan faluosztás miatt, így ő is kiesett az NH-ből, be kellett őt is foglalni. Pityu egyszer átadta lyukasnak a helyelést, aki koordinálta a fiók NH elleni védelmét, illetve igyekezett akadálymentesíteni az EW előtt. (Ahogy tudom) így hullott ki két f(r)ontos láncszem az NH gépezetéből.

Volt 1 fiók az NH-ban, aki rengeteg kellemetlenséget okozott az EW-nek. Attillaa egy erősen belógó, aktív frontharcos volt, aki a közeli tagokat terrorizálta. Minden áron ki kellett iktatni valahogy, de az úgymond sima támadásokat folyamat kivédte. Vigyori ötlete volt, hogy először teljesen bontsuk szét a fiókot, ne is akarjunk foglalni, hanem majd a lebontás és kedvelvétel után kapjuk szét. Így is történt, rengeteg kör támadás, katázás, visszaforgás ment rá, s idő után megunta a fiók tulaja, és simán otthagyta övéit. Azt is megtudtam később, hogy Rémuszbácsi és sziszani volt az, aki leginkább védett nála, így kiderült, hogy az eredeti tulaj előbb megunta, mint hittük...

Noha az Attilllaa fiók betörését utoljára írtam, az egy kicsit előbb volt a nyár folyamán, Domi belsőzése pedig később, mint az előtte taglalt események, de mégis, egy elég extra nyarat tudhatunk magunk mögött, ami nagyon akciódús volt. Személyem környékén is volt változás a közeljövőben, nem is kicsi, hiszen egyik délután, suli után mikor beléptem a játékba, az fogadott, hogy teljesen új fórumokat látok. Egyáltalán nem értettem, mi van, elsőre nem is mertem beléjük olvasni. 2 új fórum, csak olvasatlan bejegyzésekkel. Ekkor már volt egy sejtésem, amit ugyan nehezen hittem el, de hát végülis miért ne? Nagyon aktív voltam, segítőkész, panasz se lehetett rám, volt egy sikeres miniarmám is, de akkor is, a sejtés annyira hihetetlennek, felfoghatatlannak tűnt. Gyorsan átszaladtam az EW Áttekintés nézetébe, és megláttam azt, ami a sejtésemet igazolta, és ami nagyon feldobta a napomat:

=vigyori86= megváltoztatta DJ heaven rangját és jogait.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
13. rész: NH - a középjáték végórái

Noha a címben végórákat írtam, több mint két hónap eseménye lesz feldolgozva, de igazából a lényeg ugyanaz egészen végig: vajon meddig bírja még az NH? A volt ARMA tagok teljesen elkoptak, a két utolsó mohikán, Batukhan és Barbiturat (szala) is eltűnt. Ők kiléptek előbb a klánból, és egy EE-áruló klánjába álltak be, akinek a neve ma már senkit nem érdekel. Batukhan szép lassan, harcban kopott el, 700 falus fiókját felemésztette az EW, míg szala a hihetetlenül magas szintű védekezése után megunta (?), és tisztelete jeléül eddigi ellenfeleire, az EE-re hagyta a Barbiturat fiók faluit. Ez még a későbbiekben okozott egy kis bonyodalmat a szövetséges felek között, ugyanis az átadott falukkal az EE kapott jó 30 ékfalut a vinszent fiókban, amit noha Balu követelt tőlük, Yesoék értelemszerűen nem adták oda. Így bukott el dél. Az NH beolvasztotta az ARMA-t, amit egyenes úton el is bukott :D Mondjuk írtam már korábban, hogy szerintem 20-ra húztak lapot vele, de meglépték, így jártak. Azt el kell ismerni, hogy az eredeti NH-mag szinte sértetlenül vészelte végig az egészet, előttük le a kalappal, a volt ARMA tagok közül viszont ezt csak Barbituratról és Baturól mondhatom el.

Egy újabb szög készült bekerülni az NH koporsójába, középen az Attilllaa fiók után maradt egy másik fiók, aki ugyanolyan aktivitási és idegesítési mutatókkal bírt, mint elődje. Tibi0414-ről van szó, akinek volt az a jó szokása, hogy a 400 falus ékfiókja összes támadóját (kb 150 nuke) napra pontosan 14 naponta ráürítette Antoánra, majd 35 percről próbálta lenemeselni. Emlékszem, Anti az utolsó ilyen Tibi akció után kijelentette, hogy többet 1 falut nem foglal, amíg a Tibi ügyet nem lehet rendezni valahogy, mert ez a helyzet így kezelhetetlen. Nos, úgy érzem, valamelyest rendeztük :) A Tibi fiók nagyon beugró falui 30 nuke/falus támadást kaptak, és a teljes fiók le lett katázva. Anti és Ádi szét foglalták utána a fiókot, és a (középső) NH utolsó faktora is ki lett iktatva. Két NH fiók maradt, akivel kellett kezdeni valamit: sziszani és vicca. Sziszaninál közbe tulajdonosváltás volt, az eredeti duó otthagyta a szervert, és az Attilllaa fiókban szépet védekező Rémuszbácsi vette át a fiókot. Rémbá a beugró faluit eszméletlen gyorsan megnövelte, kihasználta, hogy az Úr boyka fiókunk szart ránk inaktív lett, emiatt ott sok volt a bukó. Én vettem át a fiókot osztásra, meg amennyire lehet, védekezésre. Azért amennyire lehet, mert a 3 millás majdnem telibefront fióknak volt 220 támadófaluja... De azért az elmondható, hogy Rémbával nagyon jókat csatáztam abból a fiókból, sokat edződtem, fejlődtme rajta, sőt, a végefele nemegyszer már sikerült túljárnom az eszén :) Ekkor elkezdtem vlee is levelezgenti, eleinte a boyka fiókból, majd utána már a sajátomból. De azért nem csak jó dolgok történtek itt, sikerült egy majdnem végzetes hibát is elkövetnem. Ugye a fiók végrendelettel volt rajtam, amiről még úgy igazán mindig nem tudtam, mit is jelent, de azt az instrukciót kaptam a társaktól, hogy védjek, támadjak, az EW-t hagyjam foglalni, de az NH-t ne :) Igenám, de senki nem mondta nekem, hogy az osztás ideje alatt nem szabad falut foglalnom az osztott fiókból, ami nekem viszont sikerült. Potrien őrmester egy faluját elbukta Rémusz ellen, amire én ügyes fiúként ráfoglaltam, hisz miért ne mentsem meg a bukott falukat.. Nem emlékszem ki, de valaki kérdezte, hogy mégis miért foglal egy végrendeletes fiók, amire büszkén mondtam, hogy azért, mert nem akartam hogy szomszéd bukjon falut :) Mosolyom egyből lelohadt, mikor közölték velem, hogy ezért csupán az osztó, és az osztandó fiókot is kitiltják, egyébként semmi komoly :) Elfehéredtem, nem tudtam mitévő legyek. Boykának volt még kb 200 faluja, elég sok frontos, és nekem is volt 400 akárhány falum, szintén eléggé frontos. Nem tett volna jót az EW-nek semmiképpen. Gyorsan elővettem legnyájasabb, legbehízelgőbb modoromat, és a support rendszeren belül a Felsőbb Hatalomhoz fordultam a problémámmal. Azt nem mondhattam indoknak, hogy bocsika, nem ismerem a szabályzatot, így jött a mesehős (az utalás szándékos :D ) DJ, és kimagyaráztam, hogy kölcsönös figyelmetlenség, egymásrafoglalások, és a balszerencse okozta azt, hogy azt a falut elvittem. A supp válasza az volt, hogy az indokot elfogadják, és ezegyszer büntetés nélkül megúsztam (a supp nem büntetett, pedig volt rá lehetősége!!!! Ezt azért fel kell jegyezni valahol). A büntetést megérdemeltem volna, hisz teljesen egyértelműen szabályt szegtem, s nem vagyok rá büszke, ahogy kikerültem belőle, de akkoriban még a játékom mindennél fontosabb volt, a becsületemnél is, ennek ékes példája volt, amikor vinszent szemébe hazudtam, illetve egy másik eset, amit még ebben a részben fogok tárgyalni.

Ekkor, szeptember végefele már az NH is látta, hogy nincsen tovább. Shrek is, Süsü is feladta, a vezetés viccára és zolyee-ra maradt, s láttam tőlük olyan körlevelet - később, jóval később - amikor tisztán leírták a tagoknak: a győzelemre nincsen már esélyük, de azt kérték, mindenki tegye oda magát, és küzdjenek, játszanak egy jót. Egy olyan banda volt, maradt hátra ellenünk, akik már tisztában voltak azzal, hogy esélyük nincsen, fejben feladták, de ennek bizonyítékát csak a két vezér kiszállásakor láthattuk. Viccával sokat leveleztem ezidőtájt, de elváltunk a KH-tól, és Skypeon építettük a kapcsolatunkat. Őszintén bevallom, eleinte érdeklődés szintjén írtam csak rá Magdira a szokásos mézesmázos stílusommal, s hamar "jóban lettünk". Az idézőjelet nemsoká kifejtem. A sok beszélgetésnek hála, mikor Magdi úgy döntött, hogy neki vége lesz ezen a szerveren, ezt két emberrel közölte kívülállók közül. Régi játékosával, dodo123-al, és velem. Sőt, azt is mondta, előttünk üríti a faluit, mert az NH-s társai nem jelentkeznek érte, így még ingyenfalukat is kaptam tőle, ennek fényében még gyalázatosabb tett az, amit elkövettem ellene. Azt is közölte velem, hogy ő mindenképp töröl, de felajánlotta az NH nevébe Yesodénak, hogy beolvadnak akár az EE-be, de nélküle. Azt mondta, ha Yeso nemet mond, akkor azért töröl, mert nincs miért maradni, ha pedig elfogadja, akkor azért, mert régi sérelmek miatt ők nem tudnának egy oldalon harcolni. De Magdi megkért, hogy ezt ne adjam tovább senkinek, és én a szavamat adtam neki, hogy nem fogom, de újonnan kapott jogomnál fogva azonnal mentem az EW vezetőibe, és mindent, az EE-nek tett ajánlatot, és a törlést is egy az egybe átmásoltam a fórumba. De vigyori ráírt Yesora ezután a törléssel kapcsolatban, amire a válasz az volt, hogy Yeso írt Magdinak, hogy szomorú, hogy ajánlatot tesz az EE-nek, de hogy lehet az, hogy vigyori előbb tud a törléséről mint ő. Magdi rögtön írt nekem, hogy én adtam tovább, amit nekem mondott, és a szavamat adtam, hogy nem adom tovább? És a legszörnyűbb, hogy én mindenféle probléma nélkül a szemébe hazudtam, hogy nem, nem én adtam tovább. Hajj! Magdi, tudom, hogy olvasni fogod, ezúton is kérek elnézést, nagyon szarul érzem magam emiatt az ügy miatt, különösen azért, mert utána nagyon jó kapcsolatunk lett, ami még a mai napig tart! Remélem elnézed nekem.

Magdi kiválása kb addig tartott, míg 300 faluja még hátravolt, ekkor bebarbárosodott a fiókja. A maradék NH (is) feladta a harcot. November közepéig még húzták, még halaszatották, de aztán zolyee megtette azt, amit nem lehetett elkerülni. Oszlatta az NH-t. Az ellenfél, a közös ellenfél megszűnt. Az EE és az EW KÖZÖSEN legyőzte a sokkal többre tartott, sokkal több "profival" rendelkező NH+ARMA társulást. A középszakasz lezárult, s lassan kezdődött a végjáték, két olyan klán közt, akiket lenéztek, mindenféle nem túl szép jelzővel illettek, mondták, hogy csak helyezkedés, és a nagyok balszerencséjének köszönhettük, de mégis. Az EW és az EE ott volt V28 döntőjében! Nagyon meg kell köszönni a magas színvonalú, domináns játékot az NH tagjainak, véleményem szerint ha együtt maradnak, és "megvárják" míg befoglalják őket, több hónappal hosszabb lett volna a szerver. Az EW-sek külön köszönhetik az EE-nek, hogy korrektek voltak, nem dobtak el minket, visszautasították vicca ajánlatát, és egy tisztességes harcot a végén felvállaltak ellenünk. November hónapban beköszöntött az NH vége, megszűnt ez a domináns társulás, és már csak a maradvány és utódklánok ellenállásának a mértékétől függött, mikor fog indulni a végjáték. Szép volt NH, szép volt mindenki, egy korszak végének lehettünk tanui...
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
14. rész: Fegyverkezési verseny - I. rész

Az NH után alakult kettő utódklán, a Tibi alapította I.T.R., illetve egy másik, aminek a nevére már sajnos nem emlékszek. Kevesen voltak mindkét klánban, 5-10-en, és értelemszerű volt, hogy a sorsuk a bukás lesz, de ők szerettek volna harcban elbukni. A többi ex-NH-s a törlés mellett döntött. A két vezérkar összeült tárgyalni, s hosszas beszélgetések után sikerült megegyezniük abban, mikor kezdődik a háború: 2016. január 27. 00:00. Ez az első időpont, amikor egyik fél támadást indíthat a másik ellen. Már csak a térképen kellett megegyezni, főleg az origótól északra, hiszen ott az NH maradványi miatt tiszta határvonalat lehetett húzni, míg délen már most keveredés volt, ott a tagok intelligenciáján, illetve a falu szomszédságán múlott, ki foglal mit. Északon úgy alakult a dolog, hogy a K33/K34-es kontinenstalálkozás az egyik határpont, onnan nyugatra EE, keletre pedig EW terület. A másik határvonal pedig a K44-es kontinens főátlója, azaz bal felső sarkától a jobb alsóig húzódott a vonal, értelemszerűen onnan délre EE, északra EW terület. Ki volt kötve továbbá, hogy ha egyik fél előbb végez az adott területével, akkor x idő (nem emlékszek pontosan, hogy 7 vagy 14 nap) múlva a végzett fél elkezdheti felszedni a még meglévő semleges falukat. Vigyori úgy érezte (jogosan), hogy az EW jól járt a felosztással, a vezérkarban lévő becslések szerint 4-5 ezres faluelőnyben lehetünk a kezdés időpontjára. Kényelmes, de nem döntő előny, pláne egy majdnem 40 ezer falus szerveren.

Nem lehetett hát egyik félnek sem lazsálni, hisz a másik nem várt sokat, ha nem haladtunk megfelelően. S a kis EE az első napokban/hetekben gyorsabban haladt, mint az EW. Ekkor kellett az EW-ben megsürgetni kicsit a nemesindításokat, elkerülni, hogy üljenek a tagok a lakatokon. A szerveren először tudtam tervezetten foglalni, először mentem bele olyan harcba, amit volt időm előre kigondolni, és tökéletesen kivitelezni. A több mint két hónap bőven elegendő volt, hogy úgy vegyem fel az NH faluimat, ahogy akartam. Tisztában voltam vele, hogy nem kéktengeres játékos szeretnék lenni, épp ezért, az NH hátsó, később kékes faluiból alig vittem, csak annyit foglaltam, amivel a hátulra lerakott NH-gócos nemeseim elfogyasztottam. Ugye itt olyan beállítás volt, hogy tárolós rendszer, nemes olcsó újraképzéssel együtt, tehát ahova leraktam a nemest, az belenőtt abba a faluba, onnan csak foglalással lehetett eltüntetni. Miután a K35-ön maradt nemeseim elhasználtam, már csak a frontszakaszokra koncentráltam. A legszimpatikusabb rész az a K34-es kontinens bal alsó sarka volt, ott egy 50-60 falus részt lakatoltam, a másik, ami tetszett, az délen, K65-ön vinszent alatt/mellett egy kisebb, 20-30 falus tömb. Északot szántam főfrontnak, délen csak a többiek segítése nemeseléssel, plusz egy két falu összeszedése volt a cél. Elsőre. Rá pár hétre térképet nézegetés közben láttam k-royt, akit sokan be akartak belsőztetni, mondván kicsi és inaktív, pedig csak mindig rossz helyen volt. A CNN és NH időkben is el volt zárva a társaitól, és most, az EE ellen is úgy nézett ki, hogy mind az 50 faluja teljesen EE tengerben van. Felvettem vele a kapcsolatot, hogy érzi magát, képes-e ekkora forntharcra hátország nélkül, mire a válasza az volt, hogy ekkorára nem képes, ha kapna egy kis támogatást, akkor viszont semmi akadálya. Ajánlottam neki, hogy 10 K54-es "elég jólszituált" frontfaluját átveszem, és cserébe adok neki K56-on, a semmi közepén 10 falut, így kevesebb frontja lesz, amibe ő bele is ment. Ezáltal én valamilyen formában a szerver minden részén ott voltam, északon a nagy bázissal, délen a középnaggyal, és a kis vakmerő középsővel :)

A faluk megvoltak, középen maradt nekem k-roy társnak, délen én mentem mások mellé társnak, de meg kellett még szerveznem, ki legyen a társam északon. Warlord vagy Antoán lett volna a perfekt választás, de először is ők voltak maga a középső rész, másrészt, nekem ott fent más stílusú játékosra volt szükségem. Még mindig amatőr voltam, de annyira tapasztalt már igen, hogy tudtam, mire vagyok képes, hogyan tudok hatékony lenni, és ez milyen közvetlen szomszéddal megy, és a tapasztalataim azt súgták, hogy egy hozzám hasonló aktivitású, védőjátékos kell, lehetőleg az EE tagjaival szembeni morállal. A feladatra Smecktert láttam a tökéletesnek, akit én kb Domi belsőzése közben ismertem meg, és aki mindig ott volt a sokat emlegetett warlord-Antoán-DJ trió mellett 4.-nek. Imádtuk őt csesztetni, mert csinált mindig vicces dolgokat, meg akkor Skypeon mindig bedühödött, amin utána jókat nevettünk, de szerettük, s mindig együtt mozgott velünk, "nagyokkal". Smeckinek elég meggyőzően mondtam, hogy ő szeretne északon "felettem" felvenni egy frontot, és közöltem vele, hogy vagy aktív lesz, vagy Anti kezelésbe veszi :D A társak kialakultak, a faluk bevédésére volt már csak szükség. Piszoknagy hátterem lévén, és meg mert alig tartottam támadót (a hatékonyság, nem az erő híve vagyok), akár az egész frontomat le tudtam volna egyedül védeni, de K54-en, EE ékfaluk révén nagyon sok támadásra számítottam, így az ottani faluk javába sok katát raktam, sőt, 3-ba bepakoltattam 15 ezer katát, hogy majd lovagot (nem fáklyát!) szerzek mellé. Továbbá kértem, hogy amibe a sok kata megy, abba egy szál kém se kerüljön, stratégiai megfontolásból :) Északon is akartam falut katával tömni, de azok a faluk még a nyitás éjszakájáig nem voltak meg :)

November végén, a kisklánunk vezére, villámpatkány kizáratta magát, mert a fiával, LINK-el a kisklánba multizást toltak (vagyis nem volt megfelelően berakva a netmegosztás, ha jól tudom), így a vezérkarba kellett valaki, aki átmegy "vezérkedni" a kicsibe, s végül én lehettem, aki átment, és aki megkapta a full jogkört attól, aki a villám fiók törlődése után ideiglenesen átvette. Olyan hatalmas vezérkedés folyt ott, általába körlevelek kiküldése, és az inaktívak kirakása volt a feladat. De azért voltak apróságok, amikben tudtam külön utakon járni, amikor majd aktuális lesz, akkor vázolom, mit is értek ezen.

Meg volt beszélve a két fél között, hogy egyikünk se vesz fel NH-tagokat. Ami így nem egészen igaz, de lassan az is sorra kerül. Időközben volt pár dolog, amit én az EW vezérkar, meg úgy általánosságban mindenki tudta nélkül csináltam. A Tibi fiókkal jóba lettem, amikor egymás támadtuk, kezdtünk el beszélgetni. Tibi a munkája miatt sokszor nem ért rá, így rám rakta a fiókja helyelését, amit az EW-ben először akkor tudtak meg, amikor 20-nál kevesebb faluja volt, de én még kb 200 falu magasságában is voltam a fiókjában. Eleinte az EE volt az, aki előbb elérte, ellenük védekeztem is, míg ő szelektíven nem adta nekik a faluit, viszont meggyőztem, hogy a végére már az EW előtt is ürítsen. Én ugye nem tehettem, nem nyúlhattam bele az EW javára, mert helyettesként kiszórtak volna a játékból. Viszont nem is hadászati ügyben volt igazán jó az ottlétem, hanem azért, mert beláttam a maradék NH brigádhoz, megismertem Tibi leveleiből (engedte, hogy levelezzek a nevébe), milyen volt az NH utolsó pár hónapja, illetve betekintést kaptam, milyen levélváltásai voltak a leendő ellenféllel, az EE-vel. Például láttam, hogy próbált bejutni Tibi az EE-be, láttam, mit levelezett Yesoval, ezért a saját fiókomból gyorsan meggyőztem, hogy Yeso hazudozik össze vissza, és nem lenne jó, ha az EE-be menne. Ezt egy okból csináltam: felismertem, hogy Tibi nagyon ügyes játékos, aki hasznára lehetne a későbbiekben az EW-nek, viszont láttam azt, hogy igazából mindig is féltette a faluit. Ezen okok miatt fontosnak éreztem, hogy megnyerjem őt magamnak. Mikor kevés EE területes faluja maradt, sokszor a nevébe megszerveztem tőle, hogy az EE ellen védekezzünk, majd amikor már nem helyeltem, saját fiókból is nagyon bevédtem. Ami kiderült még az ITR fórumról, hogy az NH játékosoknak mégis van szabad út az EW-be: ha kijárják az EE meghívót, akkor vigyori rá tudja fogni Yesoékra, hogy megszegték a szabályokat, és onnantól minden játszani akaró NH-s szabad utat kap hozzánk. Épp a minap említette ezt vigyori a másik topikban, és számomra nagyon vicces dolog, hogy EW vezérkari tagként NH-utódklánból tudtam meg előbb ezt, mint hogy magából az EW-ből értesültem volna. S hogy az NH vége? Az a klán már régen tisztában volt a bukásával, a november közepi klánoszlatás csak a pontot tette fel az i-re, de az utolsó 2-3 hónapjukat már abban a tudatban játszották le, hogy feladták, nekik végük. Eléggé szomorú, a lassú, de biztos elmúlás tudatában, de nagyon harcosan lejátszott utolsó pár hónap volt ez. A pár résszel ezelőtt említett, Tibi 14 naponta ismétlődő támadássorozata Antin meg kiderült, hogy tervezett volt, és csak és kizárólag az volt a cél, hogy kockáztatnak, hátha Anti megunja, és nem mer a továbbiakban haladni, nehogy megnyíljon.

Itt kivágás :D

Huhh, nem hittem, hogy ilyen hosszú lesz ez, a január 27-ig tartó időszakot ebben az egy részben akartam tárgyalni, de akkor úgy tűnik, lesz második része is a fegyverkezési versenynek, hisz még majd 6 hét van jelenleg a nyitásig és így is elég hosszú lett a rész, meg kellett nyírbálnom mert túlléptem a 10 ezer karakteres maximumot :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
15. rész: Fegyverkezési verseny - II. rész

A toborzásnál egy kicsit leragadva: a másik topikból már emlegetett, meglepően korrekt vigyori hsz egy fontos dolgot nem tárgyalt. Azt, hogy vigyo szerette volna felvenni a még ereje teljében levő, több mint 750 falus sziszanit. De ez csak kérdés formában merült fel a vezetőiben, az ottani tagok ellenkeztek javarészt, sőt, babybogyó kijelentette, hogy nem érdekli, ki van benne, ő a sziszani fiókkal nem lesz egy klánba. Így halt el ez a kis kitekintés. Sokan azt hiszik, vigyori egyedüli, diktatórikus döntéseket hozott az EW-ben, pedig nem, nagyon sok dologban kikérte a véleményünket, és szinte mindig adott is a szavunkra, a meglátásainkra. Ezért volt jóval könnyebb dolga, hogy úgy mondjam a "hülyeséggel" nem kellett foglalkoznia, több ereje maradt arra, amiben igazán jó, a szervezésre. Persze azért övé volt az utolsó szó, de hagyta, sőt, örült neki, hogy a válláról levesszük a terhet azzal, hogy a szokásos klánbeli vitákat, legyen az lakatolás, belsők leosztása, vagy viták csitítása, nem neki kell csinálnia.

Rémuszbácsiról viszont nem mondtunk le. Ha valamilyen úton módon, de be kellett kerülnie a klánba. Amikor sziszaniként a végét járta, én a fiókomból egészen brutális, minden falujába kb 50-70 nukeos védelmet mozgattam, amikor átküldte nekem a falunként 50 EE bejövőt. Jóba lettünk, s noha végül nem én győztem meg, hanem a többiek, hogy velünk akar majd játszani, úgy váltunk el egymástól, hogy ha lesz majd ürülő frontos fiók, akkor tudassam vele. Volt még ptomi, monster és MrWolf, akik bekerültek az EW-be a végére Tibi mellett. Monstert azzal értem el, hogy jöjjön, hogy adtam neki a hátországban falut, amiben el tudta nemeselni a meglevő tárolásait, majd a nemest leölni rajtam, és újrakezdeni. Ezért cserébe megnyertem az első lovagomat a kényelmetlen helyekre :) ptomival ugyanez volt a forgatókönyv, tőle lett a második fáklyám, s tomi kérte, hogy MrWolf is kapjon meghívót. De még nem kaptak, maradtak az ITR-ben. A Tibi fiókon keresztül kellett elérnem a csatlakozásukat. A vezetőibe azt mondtam, hogy Tibi, meg az összes többi, akiket az előbb felsoroltam, maradnának zászlózni, illetve ahol tudnak, lovaggal segíteni, de majd csak akkor belépve, amikor már megy a háború az EE-vel. Ezt a többiek el is fogadták noha a bizalom nem volt meg, ugyanis joghoz kötötté tettünk minden fórumot a sima csevegőn kívül, és a volt NH-delegáció csak azt láthatta, a védő és támadótopikot nem, így az esetleges súgást elkerültük. Hátul Tibinek is adtam falut zászlózni, s noha az EW-nek azt mondtam, ténleg csak zászlózik, Tibivel megbeszéltem, hogy amint lesz belső, vagy elhagyott fiók, akkor szólok neki, és abból felhízlalom. Cserébe 3 kiemelten fontos, K33 közepén levő faluját átadta nekem a nyitás éjszakáján, amibe már jó messziről elindíttattam javarészt vigyorival és babybogyóval 10-12 ezer katát mindháromba, meg leadtam monsternek, ptominak és Tibinek a "rendelést", hogy hova és mikor érjenek be a fáklyájukkal. És ennyi falu lett védve északon más által, ez a 3, amikbe 12-16 nemest leraktam. Nem tudom leírni, hogy az északon mutatott játékom mennyiben köszönhető ennek a 3 falunak, hiszen ezek nélkül nem tudtam volna a későbbi potyákat elhozni, este nemeselni, s ez volt az, ami miatt K33-on később az EE nem tudott mit kezdeni velem.

Ezidőtájt még megvolt a közös fórum az EE-vel, ami eleinte még barátságos csevegő volt, de a végére eléggé eldurvult ott is a szituáció. Sőt, már-már szidtuk egymást, próbáltunk a másik fejébe férkőzni. És ha már fórum: ebben az időben kezdtem nagyon aktív lenni itt, a külsőn, ekkor már tisztába voltam vele, mekkora lehetőségek vannak ezen a "hadszíntéren". Későbbiekben vigyoritól tanulva/vigyoriról példát véve próbáltam én is minnél jobban úgy használni, ahogy, s néha célt is értünk vele :) Úgy nézett ki, hogy a két fél pontosan egyszerre fog végezni, amikor karácsony előtt pár nappal jött a kellemes meglepetés az EW-nek. Leslye kilépett az EE-ből a saját nagy fiókjával, ami ráadásul javarészben EW-frontos volt. Anti és Ádi, akik jóban voltak vele, beszélgettek leslyevel, és megtudták, mi a problémája. Szerinte az EE átverte őt, próbálták ellehetetleníteni és ráadásul a risi1998 fiókkal nagyon csúnyán összeveszett (valami piti hülyeségen). Leslye nem akart maradni, törölni akart, de Ádi tanácsolta neki, hogy rakja egy aktív EW játékosra a fiókot, aki védekezik majd, meg borsot tör az EE orra alá. Hogy, hogy nem, az az aktív játékos én lettem :p A karácsonyi tűzszünet előestéjén kaptam meg a fiókot, amire úton volt vagy 600 bejövő a risi fióktól, azt hittem, full menthetetlen az egész, de aztán eszembe jutott hogy tűzszünet van, s risi nagy része látogatni jön :) így volt (lett volna) időm szervezni a fiókba EW védelmet, de nem ment az olyan zökkenőmentesen, ugyanis leslye búcsúzóul elnevezett pár falut "Férgek vagytok EE"-re, amit én nem vettem észre, és a support megjutalmazta a fiókot egy 3 napos támadható tiltással. Mire visszajöttem, sok falu elment, de aztán készülve egy kicsit a háborúra, jókat védekeztem, vágtam, tologattam, koordináltma a többiek védelmét. Ezidőtájt buktatott le minket ezügyben a jó képességű MrShine társunk, aki az idióta ötleteiről volt hírhedt a klánban. Lady Xenia alatt volt pár falu, amihez Shine volt közel, DJ fiókból írtam neki, hogy lehetőleg KÖZELRŐL védje be azokat a falukat, erre amilyen ügyes, elkezdett küldeni huszonórákról védőt, mire Xenia kifoglalta a falut, és látta a bele érkező EW védelmet. Ebből lett egy veszekedés a közös fórumon, aminek a vége az lett, hogy előbb zárolták a vezetők a fórumot, majd mikor a mindkét oldalról joggal rendelkezők is folytatták a vitát, Rheia dobta a fórumot EE oldalról. Innentől megszűnt a kommunikáció a két fél közt. Az EE még nagyobb rohamot indított a leslye fiók ellen, amire a válasz még több védő volt tőlünk. Rövid idő alatt TOP védő lett a fiókból :) Volt pár falucska, amin előtte is ment a vita, Lord1984 két faluját például Xenia védte be warlord előtt, ez még a leslye dolog előtt volt, ezen kezdtek el vitatkozni eleinte, majd később az EE védte cseregale szintén két faluját. A Lord falukért cserébe tgszisz felajánlotta, hogy két EW-be lógó faluját elvihetjük, amit warlord nem akart elfogadni, de később Anti mégis elhozta. De a leslye fiók miatt pattanásig feszült a viszony a két fél között, nagy önuralom kellett, hogy már akkor ne támadjanak egymásra a sértett felek. A leslye fiók azért volt még hasznos nekünk, mert amit benne hagyott levelezést a tulaj, azt mind ki tudtam menteni vigyorinak, majd a közösbe is flekerült. Láttuk, hogy Yeso próbálta megérteni leslyet, mi a problémája, láttuk leslye vitarészleteit a risi fiókról, azt is, amikor Arkhi a mefike fiókból írt rá, mint volt vezére. De a legfontosabb, az Rheia körlevele volt, ami az EW elleni védekezési stratégiát tárgyalta. Ezt vigyori külsőre is kirakta később, a Mr. fórumra, és nálunk a vezetőiben megjegyezte: ha az EE tényleg ennyire a védekezésre fog berendezkedni, akkor megnyertük a szervert.

Az utolsó napon volt pár szabályszegés, dodo123 és vantaralaca már 26-án este elindultak, mondván nem érnének be időbe, ami Yesoéknak nem tetszett, viszont ha szigorúan nézzük, akkor az EE január 26-án este 20:50-kor kiküldött hadüzenete is szabály ellenes volt, de nem ez a lényeg. Pedig az EW vezetőibe már egy versikét is írtam, amit elfogadott a többség, hogy ez lesz kiküldve a hadüzenet szövegeként pontban éjfélkor :) A leslye-s védekezés közben igazából azzal telt az időm nagy része, hogy a látszó ellenfeleimet próbáltam megismerni, utánanézni. Mefike fiók és tgszisz volt leginkább, aki érdekelt, ők az északi szomszédaim voltak, nagy fiókkal. Mindkettejüknek láttam, hogy van múltja, nem is rossz pedigrével, ráadásul tudtam, hogy a mefike fiókban duálként ténykedik Arkhimedesz2, a V18-as szövetségi győztes feje, akiről mindenki azt mondta, hogy egy nagyon okos és rafinált játékos. A közös fórum nálunk az archívba lett áthelyezve, ott végigolvastam tgszisz minden hozzászólását, és leszűrtem, hogy nem hogy aktív, de intelligens is, méltó ellenfél lesz azokra a kis mindgame-ekre, amiket az EE ellen terveztem :) Noha nem szomszédom, de még egy dolog kiderült a fórum újraolvasásából. Itt, január végén már tudtam, hogy hcsf sokminden olyan dologra alkalmas lesz nekem, amire szükségem volt, és amire már jó előre felkészültem. Mondhatni, elvégeztem a házifeladatot. A v18-as fórumot is elolvastam, Arkhi tolmácsolásában, az ő gondolkodásmenetét is próbáltam kifürkészni. Lehet furcsának hangzik, hogy ezzel töltöttem a napjaim, de igen, vettem a fáradságot, hogy utánanézzek valamennyire a közvetlen ellenfeleimnek, sőt, gyenge pontot is próbáljak keresni (és találni). Minek húzom tovább, elérkeztünk a véghajrához. 10 perccel éjfél előtt azt láttam, hogy kb az egész klán zöld. Mindenki várta a nagy pillanatot, hogy megkezdjük a végjátékot. Smeckterrel és k-royyal előre megbeszéltem, hogy én 20-30-as nagyságrendben folyamatosan végigkémlelem a környéket pontban éjfélkor indulva, csak a releváns jeliket küldöm, és minden egyes gyengepontra azonnal lecsapunk könyörtelenül. Délen le volt beszélve vinszettel, hogy a fronttal ő ne foglalkozzon, a fiókja belsejébe ragadt ékfaluk érdekeljék, én levonom az EE figyelmét magam elé, szintén kémleléssel, és szétfakeléssel. Közbe Skypeon warlordadival mi maradtunk egész éjjel, és megbeszéltük, az EE minden egyes apró mozzanatát átbeszéljük, és középen az ő vezetésével, északon pedig az én vezetésemmel próbálunk mindent elhozni, ami mozdítható. Jómagam csak reméltem, hogy az EE engem nem vesz komolyan, és még pláne, nem kezd el gerillaakciózni, ugyanis a K54-es faluim védelme még mindig nem volt teljes, várattak magukra a lovagok, meg néhol a klánvédő. De a lényeg, minden előre meg volt beszélve azokkal, akik a közvetlen frontot vitték. Leteltek a békeidők utolsó másodpercei, és 00:00:00-kor megindult, aminek meg kellett indulnia....

 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
16. rész: EW erődemonstráció, mefike vs DJ heaven

Éjfélkor megindultak a seregek. A rengeteg útnak indított kémelés több fronton elindult, hogy megkeresse az EE által hátrahagyott védelmi lyukakat. Noha vinszent már akkor éjjel például rengeteg falut hozhatott volna, kivárta a nappalit, aminek az lett az eredménye, hogy 26 falut foglalt az EE-től, meg 1-et tőlem. Folyamat toltam a fiókjába a koordikat az üres, vagy éppen csak védett falukról. K-roy kollégával mivel az erőforrásaink korlátosak voltak, megbeszéltük, hogy tényleg csak a legnyilvánvalóbb ziccerekre hajtunk rá, fölösen középen nem ölünk sereget. Középen warlordadi egyéni módszerrel mérte fel a terepet, minden falura tolt 5 kémet, és ahova belátott, azonnal ment érte. Hajnali 1 körül az ő nevéhez tartozott a háború első foglalása, Yesode egy 100 pont alattira bontott, beékelődött falvát elhozta (felejthetetlen élmény volt tanúja lenni az eseménynek Skypeon, mintha egy szervergyőzelem lett volna ünnepelve :p). Az én kémeim azt hozták, amit vártam: mefike és tgszisz felkészülten várta a háborút, a szomszédokról minden frontvonalon ez már annyira nem volt elmondható. Ekkorra például Patriknak csak védelmi feladat jutott éjjel, amit elfoglatam északon, azt ő védte be, míg oda nem értem. Külön öröm volt számomra, a nem egy éjjeliben 2 nukeos védelemmel mellettem hagyott falu, amiről egyes EE tagok képtelenek voltak leszokni, a legnagyobb örömömre :) A kis "össznépi" EW mozgalomból kiderült, hogy az EE (első) gyengepontja Scipio Cg, és itt nem a kikémlelt, 13 ezer bárdos, 700 NL 200 kosos "nukejaira" gondolok elsősorban, hanem a kritikán aluli védelmi szervezettségre. Balu egy jó 20 falut lekapott róla egyedül, olyan volt, mintha nem is tudta volna, hogy háború kezdődik :) A másik alvó a grofgr fiók volt, telibe fronttal nem volt a helyzet magaslatán. De a frontvonal egészében akadtak egészen érthetetlenül üresen álló EE faluk, s míg néhol a tökéletesen leszervezett védelem volt látható, máshol csak a káosz. El kell ismerni, az EE bealudt. Mintha éppen egy nagy valami kellős közepén zavartuk volna meg a tisztelt ellenfelet, amire hirtelen reagálni nem tudtak. De nem voltak ám teljesen inaktívak, ugyanis hajnali 2-kor például én már 200 bejövőnél jártam, igencsak sok tagtól, tehát aktívak voltak. Egy részük. Egy ideig :)

Nem szabadott elszállni, egy nyitónapi hadisiker csak önbizalmat és felszabadultságot tudott adni, de azt tudtuk, hogy az igazi EE háború nem ilyen lesz. Másnap már elkezdtek záporozni az EE kardok, minden létező időpontba, mindenfele. Két fő opció volt, kit támadhat az EE: a legerősebb páros warlord/Antoán duú körépen egymásba fonódva, vagy pedig délen vinszent. A legnyilvánvalóbbnak a vinszent fiók tűnt, hisz egy laza 600-700 faluja volt frontközeli, sok EE-s hozzáfért nemessel. EW szempontból egy klánszintű látogatásra a grofgr és a bewitching witch fiók volt a legalkalmasabb.Az EE kardjaitól nem zavartatva magunkat, ment az EW klánszintű a két előbb említett fiókra 31-re, ami átürő sikert ért el, míg az EE úgy nézett ki, a duplakettest nézte ki magának (02.02.) Minden napra jöt kismillió támadásuk, így pontosan nem emlékszek, valóban akkor volt-e a klántámadás, de február 2 bennem akkor is megmaradt, ugyanis itt mértük először össze erőinket a mefike fiókkal. Sejtettem, hogy nem lesz egy könnyű menet, na de hogy már az első héten egymásra találunk, azt nem gondoltam. 2-án délutánra Klári és Tamás egy kis meglepicsomaggal készült nekem, az északi faluim közül párat kinéztek maguknak, s kevésen múlt, hogy nem rögtön az első adandó alkalommal hülyét csináljanak belőlem, azt még sikerült elodáznom pár héttel :) Statson egy ilyen baráti összezördülés maradt fenn, de ez sem adja vissza, milyen szintű időzítés- és nemesháború folyt ott fent pár faluban késődélutántól egészen éjfélig:

Log Off (399|391) K33 10,197 mefike [*SZN*] DJ heaven [~EW~] 2016-02-02 23:59:32
Log Off (399|391) K33 10,197 DJ heaven [~EW~] mefike [*SZN*] 2016-02-02 23:59:30
Log Off (399|391) K33 10,197 mefike [*SZN*] DJ heaven [~EW~] 2016-02-02 22:43:26
Log Off (399|391) K33 10,197 DJ heaven [~EW~] mefike [*SZN*] 2016-02-02 22:43:25
Log Off (399|391) K33 10,197 mefike [*SZN*] DJ heaven [~EW~] 2016-02-02 19:25:46
Log Off (399|391) K33 10,207 DJ heaven [~EW~] mefike [*SZN*] 2016-02-02 19:25:45
Log Off (399|391) K33 10,197 mefike [*SZN*] DJ heaven [~EW~] 2016-02-02 19:19:40
Log Off (399|391) K33 10,197 DJ heaven [~EW~] mefike [*SZN*] 2016-02-02 19:19:39
Log Off (398|391) K33 10,197 mefike [*SZN*] DJ heaven [~EW~] 2016-02-02 18:31:31
Log Off (398|391) K33 10,197 DJ heaven [~EW~] mefike [*SZN*] 2016-02-02 18:31:30

Az elragadó hölgy és a rafinált úriember rögtön az elején megajándékozott sok nukeal, sok nemessel, és a nemesekre össze vissza időzített védelemmel. Csak a szerencsén múlott, hogy veszteség nélkül lehoztam, ezáltal kettőnk harcocskájában minimális lélektani fórhoz jutottam, ugyanakkor ez volt az utolsó pillanat a háború alatt, hogy valamit tudtam kezdeni a mefike fiók ellen :) Le a kalappal! Egyszer még lehoztam, de már akkor láttam, hogy "ebbű baj lesz".

Természetesen a 31-ei sikerünk, és az EE mérsékeltebb sikerei után az EW delegáció ment a külső fórumra is, és bizonygatták, milyen ügyesek. Ami így is volt. Azt használtuk ki, amit kellett, a gyengepontokat. Az EE nem használta ki, mert az EW-be olyanok nem voltak (na jó, most egy csöppet hazabeszéltem :p), vagy legalábbis jól eldugtuk.Az első nap után az első menetet is mi hoztuk, de láttuk, hogy oda kell figyelni az EE-re, mert a támadóoldalon képesek bármikor megőrülni, és védekezésben a potyafalukat, meg a gyengébb képességű tagokat leszámítva az EE elit fenomenálisat védekezett, nem csak most, hanem a későbbiekbenis. Érdekes tényként említenék meg egy Shrektől, NH-vezértől még régebbről származó kis foszlányt, miszerint az nézi csak gyengének az EE-t, aki egy pillanatig nem játszott ellenük, ugyanis bevallottan volt, hogy nem tudtak mit kezdeni velük, azokkal akit lenéztek. Minden jel egy hosszú háborúra utalt, ahol a legtöbb faluért vért kell majd izzadni, és a nap 24 órájában emberfelettit nyújtani mind védésben, mind támadásban. Pedig azért ők tényleg profik voltak(, annyira, hogy ezidőtájt már a hóembert építhették a kert hátuljában a gyerek kérésére). Viszont az NH emlékfoszlányai, mint valami dicső múlt hátramaradott hírnökei, itt repkedtek a két küzdő fél környékén, mígnem megállapodtak, és bekopogtak az egyik ajtón...
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
17. rész: NH - még egyszer, utoljára

Ezek a hírnökök nem szerették volna itthagyni a szervert (egy kivételével). Tudták, hogy normál körülmények közt nem játszhatnak már. Volt a másik fórumban vigyori által említett kiskapu, hogy aki az EW-be szeretne kerülni, az harcolja ki az EE meghívót, és utána mivel az EE megszegte a szabályt, jöhetnek, szabad a toborzás. De az EE nem szegte meg a szabályt, így nem volt szabad toborzás, legalábbis a nyitányig :) A későbbiek folyamán, elég gyorsan a nyitás után az EE-nek két NH tagja volt, HAMBURGI és akito, nem tudom mennyire játszottak aktívan (és engem irritáltak a gyökkettő moráljukkal), de ott voltak.Tisztán, "fiókként" az EW-nek a már régebben említett tagjai lettek: ptomi, MrWolf, monster, Tibi.Tominak, Áginak és Tibinek én adtam falut a peremünkön, hogy zászlózzanak, Wolf pedig a K34-es EE határon maradt tán két faluval. Igazán játszani csak Tibi játszott, akit át akartunk ültetni később a megürülő VacuX fiókba, de ő mindenképp saját név alatt akart játszani, bebelsőzte a fiókot, így lett egy stabil északi szomszédom - de ez még a jövő.

Mint mondtam, Rémuszbácsiról nem mondtunk le. Warlord és vinszent között/alatt/mellett/nagyon a fronton volt egy fiókunk, honpi7, aminek a tulaja nagyon nem tudott lenni, viszont a fiók fenemód frontos volt. Ebbe a fiókba ült bele Rémbá, és a későbbiekben mutatta meg az EE-nek, miért is utáltuk mi annyira a sziszani fiókot :) Ezennel az egyik nagy foltunk be lett tömve. A másik ilyen tömés később volt, de az NH miatt ideveszem. A dodo123 fiók az EW egyik leghiperaktívabb fiókja volt, de a tulajnak, Dezsőnek egy külföldi munka közbejött, így "kb 1 évig" minimális aktivitással tudott lenni. A fiókba tán ekkor jött be duálnak B.JOZSEF, de ő egy akkora (több mint ezer falus) fiókhoz nem volt elég aktív. Dodo felvette a kapcsolatot volt vezérével, az NH-s viccával (én is kerestem, én meggyőzéssel próbálkoztam :p) és nemes egyszerűséggel közölte vele, hogy bejelentette triálnak :) Tekintve, hogy Magdi mennyire perfekcionista, természetesen tette a dolgát, sőt, a terelgetése alatt a dodo fiók továbbra is az egyik legfontosabb fiókunk volt. Hiába volt triál, az ígérgetések ellenére magára maradt a fiókban, de minden problémát megoldott. Két stílus, illetve azok változása látható volt (legalábbis nekem) a fiókon, míg dodo erőből akart mindent megoldani, addig vicca próbálta ésszel (kivéve amikor a szomszédságomban a "régi jó barát" Yesode falujára rátolt egy laza 50 nukeot). Ezekkel a változásokkal vált (majdnem) teljessé a keretünk.

Dodonak volt még egy utolsó intézkedése, mégpedig az ATL szövetség elintézése. Sokat beszélgetett kobiakkal, az ATL vezérrel, és meggyőzte őket, hogy álljanak mellénk, semmit nem kell csinálniuk, mint fáklyát lovagot biztosítaniuk nekünk, cserébe az oldalunkon egészen zárásig játszhatnak, senki nem fogja zargatni őket. Amikor a közös fórum létrejött, vigyori ezt nagyon részletesen le is írta nekik, és mindenki egyetértett ezzel. A végére még növögetni is tudtak az árnyékunkban, és a végén a győzelem részeseinek érezhették magukat, hisz a záráskor feljöttek a 2. helyre, ami a klánjuk történetének messze legjobb teljesítménye. S ím, jöttek a lovagok, a K54-es faluimba végre-valahára rakhattam lovagokat a zsák kata mellé, igaz, párnál nem volt fáklya, de sebaj, azért nem volt kém a faluba, hogy be lehessen látni, és meg lehessen ijedni, és, hát nem sokan támadták a katás faluimat :D

Február közepén volt egy armánk, ami északon igencsak nagy sikert aratott. Vagyis nem csak északon, hanem mindenhol, de északon tetszett nekem a legjobban :) A K33-as konti legtetején volt egy szem falum full EE szomszédsággal, sziszanitól vettem át még annak idején. Na, ebben a faluban volt egy jó 20 nemesem leképezve, és a falu környéke javarészt H1N132 volt. De mi neki a teljes fiókját learmáztuk. Alapból a kolegák nemeselték is, de volt, ahol nem, illetve ahol az első kör fennakadt. Ekkor vigyori folyamat dobálta át nekem a jeliket, mi az, ami aktuálisan ürül, mi az, ami fog, mi az, amelyik nukeja mögé időzítsek, hova küldjek fel lentebbről, stb, lényeg, várta, hogy foglaljam ki a belem :D Több, mint 20 falut foglaltam a két nap alatt, ha nem 30-at, javarészt H1N1-től, de tgszisz is ütve volt, és tőle is leesett pár falu. K33 tetején így hirtelen a semmiből lett egy 30-40 mezőről is jól látható tömböm :) Ezen az armán Anti volt a másik, aki szintén sokat foglalt, ő ugye középtájékon.

K33-on elkezdtem a saját kis tiki-takimat, konkrét tervvel. A háború első napjaiban, heteiben megnyomtam a 0-24-et, direkt hajnali 3-4 körül foglaltam, csak azért, hogy híre menjen, hogy egész éjjel itt vagyok. Pedig nem voltam, általában 1-2 hetente nyomtunk warlorddal egy full éjjelezős napot, máskor 0-2 közt leléptem aludni. De azért ez olyannyira bejött, hogy éjjel az egész EE háború alatt senki nem mert zaklatni, Lady Xenia váltig állította, hogy biztonsági őrként dolgozok, Messala meg mind a mai napig nem hiszi el, hogy nem ültem ott minden egyes nap egész éjjel :) Miután mindneki elhitte, hogy itt éjjelkedek, a legtöbbször csak előrezavartam a seregeket, hogy 5-6-kor is vigyék az ingyenfalut, vagy beidőzítettem reggel 7-re, fáklyával meg egy zsák védővel együtt, de nem voltam ott egész éjjel. Mondjuk az mindenképp elgondolkodtató, hogy volt mikor 4-5-6 falut is ellopkodtam egy éjjel, és mégis, volt olyan bátor EE-s aki éjjelire ott hagyott mellettem falut 2 nukeos védelemmel, tudván, hogy "biztonsági őr" vagyok :)

Az EW végig jobban haladt eddig, mint az EE, a faluszámunk megugrott, viszont az EE faluszáma nem nagyon csökkent, mert a picúr barbikból, meg a peremen a kis játékosokból kb mindig visszatolták magukat 14-15 ezer falu környékére. De az előnyünk nőtt, és ettől nekünk az e-péniszünk hatalmas lett, főleg a külső fórumon. Pár hétre rá azért volt egy kis akció, ami ha rövid időre is, de visszább nyomta a külsőn tapasztalható végtelenül nagy arcomat... :)
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
18. rész: Iskola

Kezdem már elhinni, hogy az általam felépített illúzióvár valódi. Az eleje óta, mióta vinszent elfoglalt, olyan jól alakultak a dolgok. Egyre többet, egyre jobban teljesítettem. Volt akkora egóm, hogy elhittem, amit másokkal akartam elhitetni: hogy sérthetetlen vagyok. A H1N1-től foglalt raklap falu teljesen elkényelmesített, már nem is figyeltem olyan precízen a fiókomra, mint szoktam (ahogy később megtudtam). Február végefele elkezdtek szállingózni az EE kardok a falukra, és vigyori már jó előre felhívta a figyelmét mindenkinek, hogy két fiók, Sir Antoán de la Főséfbá és DJ heaven várhatja az éles támadásokat, mert az egy héttel előtte levő armába mi nyitottuk meg magunkat sok foglalással a fronton. Ezt mindenki komolyan vette, csak én nem annyira, mint kellett volna :( Mint mondtam, teljesen elszálltam már magamtól, és azon az állásponton voltam, hogy noha alig egy hónapja háborúzunk, az EE nem tud meglepni engem, épp ezért a legvégén kezdtem csak el foglalkozni a dologgal. Vigyori a vezériben kérdezte, hogy állunk, Anti is, én is beszámoltunka helyzetünkről, majd vigyoval az én védekezésem beszéltük át tüzetesebben. Meghallgatam a véleményét, és egyet is értettem vele, miszerint az EE "csakúgy mint Antinál" nálam is a K33 tetején levő friss H1N1 foglalásaimat akarja visszavenni, a mefike melletti K34-es, igencsak mennyiségi támadások elterelések.

Benéztük. Vagyis nem. Benéztem. Északon egyetlen egy falura (az eredeti, H1N1-et nemeselő betonbunkeratombiztos falura csapódott =I LOVE Zik= 25 éles nukeal, a többire érkező tizen huszon támadások fake-k voltak. Viszont amit fake-nek hittem - és a(z igencsak tekintélyes) alapvédelmen kívül nem volt benne új mozgolódás - na azok a bejövők élesek voltak. Javarészt a mefike fiók, de volt ott koutouu közeli faluiból is éles, messzebbről nemeselte tgszisz és Rheia is, és persze mefike elkezdett közelről nemeselni, meg még jobban bántalmazni. Mint utólag megtudtam, Arkhi ötlete volt, hogy így jöjjenek rám, aminek a sikere megvolt. Már az első ottani támadások beérkezésekor egyértelműen láthatták az EE-s kollégák, hogy a DJ heaven fiókban valami nincsen rendben, oda az eddig látott precizitás, helyette jött a kapkodás, a figyelmetlenség. Nem elég hogy az alapvetáen erős alapvédelmem mefike játszi könnyedséggel kicsapta, de nem figyeltem a támadók, a nemesek mentésére, full esélytelen volt egy része a visszafoglalás is.Nem sokkal a kezdés után kezdtem el felébredni, és ekkor tudatosult bennem, hogy valamit ki kell találnom, mégpedig gyorsan, mert ha nem, elhordják a teljes frontom. Nem tudom, mi lett volna, ha a második vonalból dodo nem nyúl bele a játékba, de tén, hogy nagyon kellett. A maradék falum a bukottak mellett bebetonozta, és elkezdte erősen támadni mefikét. Nem tudom, az EE-től mennyire volt megbeszélt dolog, vagy mennyire jött érzésből, de amint a K34 bal alsó csücskében mefi elkezdte foglalni, és meg is tartani a falvaim, a K33/K34 határon fevő faluimat Smeckter alatt erőteljesen elkezdték vaktába nemeselni, hogy elvonják a figyelmem onnan, "ahol a gáz van". igenám, csak ott nem annyira védett faluk voltak, nem egy faluba beugrottak, amit vissza kellett foglalnom. Összességében egy jól megkoreografált, gördülékenyen zajló támadás volt, olyan, ami pofon csapta a nagyképű kisgyereket, aki már elhitte, hogy övé a világ. A nap végére vagy 11 vagy 13 falut vitt tőlem mefike, már nem emlékszek, viszont azt tudom, hogy végül 1-et sikerült nekem visszavenni, egyet pedig dodonak. Ha úgy összességébe nézzük, ahhoz képest, hogy mekkora bukó is lehetett volna belőle, ahhoz képest ez a 10 körüli nettó veszteség még nem is mondható rossznak. Viszont mindent elmond, mennyire szét voltam esve akkor, hogy a nap védője díj mellet a nagyhatalom is hozzám jött, 22 falut foglaltam aznap, ami akkor elég magas számnak számított. És ez a 22 mind visszafoglalás volt.

Noha külsőre kijöttem, és emelt fővel gratuláltam a mefike fióknak, magamba forrongtam, szidtam magamat, szidtam az EE-t, szidtam a játékot, és dühöngtem jó ideig. Úgy emlékszem, 2-3 napig teljesen kivonultam az EW közéletéből, és csak azon gondolkodtam, mit rontottam el, miért voltam ennyire öntelt, miért tudtak így lejátszani a pályáról. Abba akartam hagyni. De komolyan. Nem tudtam elviselni, hogy alulmaradtam, hogy itt volt az erőpróba, ahol bizonyíthattam volna, és csúfosan leszerepeltem. Minden gondolatomat csak a düh, a szégyen, és a revans vágya járta át. Ez, ez az utóbbi, máig be nem teljesült érzés volt az, ami azt mondatta velem, hogy nem adhatom fel, hiába nem lehetek mindig a legjobb, akkor is itt kell maradnom, és meg kell próbálnom megmutatni, hogy nem csak ennyi vagyok, voltam. Magam és a klán miatt is. Nagyon elszaladtam DJ irányba, de a klánokra kitérve, az arma Anti ellen nem volt éppen sikeresnek mondható, és a faluadatok szerint ellenem se volt olyan nagyon sikeres, de egészen eddig senki, se EW-s, se EE-s nem tudta, milyen gondolatok jártak akkor a fejembe, és az a pár falu mennyire megviselt engem lelkileg. Az illúzióvár összedőlt, és el kellett ismernem, hogy messze nem vagyok a legjobb, hogy van még mit tanulnom, és az EE, de kiváltképp mefike elég rendesen visszaültetett az iskolapadba, de előtte leosztályzott. A szerver addigi részére egy erős 4-est adnék magamnak, de ez a mostani témazáró 1-es nagyon megviselt... Az EE majdnem megcsinálta, hogy mindössze alig egy hónapnyi háborúzás után első nagyfiókként kiszálljak a háborúból. Belegondolni is rossz, mi lett volna, ha...
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.209
19. rész: A másik háború(k)

Ez a játék azért tetszik nekem nagyon, mert rengetegféle harcmód van, ezer meg egy féle módon lehet érvényesülni. Amit a térképen produkálunk, az csak a dolog egyik része. Néha még nem is a legkomolyabb. Van, aki csak azt szereti. Másnak csak a szervezés nyújt élvezetet. Megint más a háttérből szereti mozgatni a szálakat. Tényleg minden kategóriájú, minden személyiségű ember ha akarja, meg tudja lelni az örömét ebben a játékban. Említettem már, hogy amikor idetaláltam a külsőre, éreztem, hogy egy más világba csöppentem bele, olyanba, amit előtte nem is sejtettem. Folyamatosan mentek a szúrkálódások a két fél közt itt is úgy, mint bent a szerveren. Ilyen téren vigyoriban nagyon jó mentorra leltem. Láttam, mikor miket ír nekünk a vezetőibe, majd láttam, itt kint miket ír az EE-nek/EE-ről. A legkisebb EE negatívumot is megpróbálta eladni hatalmas baklövésnek, a legapróbb EW sikernél pedig diadalmenetet tartott. Mesterien ért hozzá, hogy a külsőn mikor hogy és mit kell mondanni az (erre partner) ellennek. Vigyonak elég sokféle beszólogatása volt, de vissza-visszatérő jelenség volt Rheia lejáratása. A legendák szerint egy önző, mindent magának akaró nőszemélyről beszélünk, aki ül az egész klánvédelmen legyen szó frontról vagy kékről, és végignézi, míg a társai buknak. Ezt vigyori fennhangom hirdette itt, amibe beszállt később warlordadi is, Smeckter is, én is. Úgy gondoltam, segítek mindenben a klánomnak, legyen szó bármiről, s mindezt gondolkodás nélkül teszem. A jó katona, nemde? :) A Nixon fiókba két fiatal srác vitte a fiókot a tulaj helyett, Sir Marci és Aldaron. Eleinte "V34 miatt" beszélgettünk sokat, de aztán áttértünk a számomra fontosabb, V28-ra. Tán mert nem voltak korkülönbségek igazán, vagy mert mind a hárman (látszólag) ugyanolyan bolondozók voltunk, de nagyon jóba lettünk. Sokat beszélgettünk. Szóba kerültek a klánok, és mindketten, de főleg Marci panaszkodott, hogy az EE vezetés sok dolgot megkérdőjelezhetően csinál. Én nagyon örültem ennek a témának, hisz maguktól jutottak el oda, aminek én örültem volna végcélként, így természetesen ráharaptam a témára. Mikor egyszer Marci mesélte, hogy nagyon nem tetszik neki az a levél Rheiától, amiben az EW elleni védekezésről beszél (s ami a leslye fiók által felénk is járt) akkor adtam alá a lovat. Mondtam, hogy nyugodjon meg, mindketten rossz helyen vagyunk, mert az EW pont ugyanolyan, mint az EE. Úgy éreztem, megnyerem teljesen, ha azt mondom, amit hallani szeretne. Szép lassan már én is "segítettem" Rheia szidásában. Kémlelgettem sok helyen azt a fiókot, ahol mellettem kicsit több védőt találtam, azt mutattam Marciéknak azzal a szlogennel, hogy nézzék meg, mennyire szemét ez a nő, a frontosok vért izzadnak ellenünk, ő meg itt szórakozik a rengeteg védővel. Noha valószínűleg tologatva voltak a védők össze vissza elém, meg azon kevesek egyike volt Évi, akiknek volt annyi esze, hogy mellettem nem hagy üres falut, de azt sokkal jobban el lehet adni, hogy már megint magának akar mindent, pláne amikor még a Xenia armakor az ember kapja a jelentéseket, hoyg warlord 1 nukeja elé Xenia 55k betolt bárdossal védekezett :) Noha Ferivel a későbbiekben jóba lettünk, a kapcsolatunk eleje színtiszta kihasználás volt részemről, addig hergeltem őket Rheia ellen, míg ha jól tudom, az egyikük eléggé nekiesett valamilyen formában az EE-ben, ami azért nem tesz jót a közhangulatnak.

Rheia a külsőn (hivatalosan) nem volt jelen, viszont a másik jelenlevő vezér, Yesode is kapta a hideget meleget, ő leginkább az I love zik által elhíresült VIP miatt. Állítólag az EE annyira klikkes volt, hogy a kis belső kör kapott mindent, legyen szó belsőről vagy védőről, a többiek meg csak ki voltak használva. A VIP a második legnépszerűbb dolog volt a külsőn a warlord féle hadinudli után. Néhány kis akció olyannyira jól sikerült, hogy az hihetetlen, például Messala hónapokig az EW kémjeit kereste az EE-ben. Hcsf-el csak beszélgetni kellett hosszasan, a közös fórumos írásaiból levettem, hogy "nem éppen stabil", ami igaz is volt, mert apróbb információmorzsákat nekem minden beszélgetésünk alkalmával adott. És be kell vallanom, én nagyon élveztem ezt a részét a játéknak, néha még jobban is, mint magát a konkrét játékot. Viszont van, amit ma már nagyon bánok. Az, hogy Rheiát és Yesodét sokszor bántottam, ezen máig nem tudom túltenni magam, hisz azóta megismerkedtünk, és ma már legjobb barátaim közt tartom számon őket. Ezt most is leírom, hogy bánom, s nagyon sajnálom az akkori viselkedésem!

Egy másik, EW-ben zajló belháború is kibontakozóban volt. Egyesekből furcsa, hogy az a ranglistaelső hely mit tud kiváltani belőlük. Ekkor még mindig, hosszú hónapok óta vinszent volt az első, viszont warlord és bogyó nagyon jöttek fel rá. Az volt a szokás, hogy mikor épp utolérték volna, akkor a vinszent fiók is ugrott egy nagyobbat előre, de az előnye folyamatosan csökkent. Az elöl lévő, Balu által vezetett fiókot nem érdekelte a ranglista, míg mögötte a két kolega szeretett volna első lenni. Mikor ez a helyi (szó szerint helyi) rivalizálás kialakult köztük, akkor kezdett elmérgesedni a viszonyuk. Eleinte olyanok voltak, mint akik 20 éve házasok, és minden apróságon civakodtak, de még poénosan. Aztán amint egyre kézzelfoghatóbb lett az első hely, úgy durvultak el egyre jobban a kis vitáik. A bogyó-warlord közt terebélyesedő ellentét volt az EW legnagyobb időzített bombája. Ami mondjuk nem maradt kis probléma, mert utána passzív-aktívan Anti és Kag is beszállt ebbe a vitába, majd mindenki közül legutolsóként én is, eléggé aktívan. Ez egy nagyon hosszú, komplex történet, most nem kezdek bele, hanem majd egy későbbi részben, de nem volt olyan kellemes hogy bogyóval valamilyen formában vitában állt 4 darab TOP10-es fiók. Egy ideig csak durrogtunk, de kétszer volt robbanás is (bogyó, illetve az én kilépésem), illetve a szerver utolsó 2 hónapja az stabilan bogyó-warlord, és bogyó-DJ vitákból állt. De erről majd máskor.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent