V56 beállításai

DeletedUser

Vendég
Hát valami zseniálisak vagytok :D

Én is kíváncsi leszek magunkra, utoljára V14-en csinálgattam klánocskát, s fenekeltük a top2-t :oops:

Momentán, hirtelen jött ötletemmel a magot tesszük meg klánterületnek, ugyanis tapasztalataim szerint ez adja a legtöbb játékélményt (megfelelő diplomácia mellett).

A taglista még bizonytalan, hisz az új generációban nincsenek még olyan erős kapcsolataim, de úgy néh ki, hogy leszünk annyian, mintha kicsit kevesebben lennénk, attól kicsit többen :eek:

A kezdeti szakaszban a játékosok átregelése, rendezése után bontakoznak ki a diplomáciai lehetőségek, terjeszkedési útvonalak. Természetesen nem tartom reális célnak a győzelmet, de amennyiben területünkre kerül egy egyetem, akár ez is hozható lehet jó és erős tömbbel.

Ámde valós célok közé inkább az tartozik, hogy besegítsünk az egyik egyetembirtokos klán győzelmébe.

S mindemellett örülnék, ha minél több és több klán dobná be indulását erre a tényleg nagyszerűnek ígérkező világra :cool:


Hajrá fiúk és leányok!;)
 

-FyS-

Well-Known Member
A reakció pontszáma
300
Ennél rosszabb vilagot össze se lehetett volna rakni;) lassú is,templomos is,új végjáték...lesz vagy 200 új tag aki el szotyizik a világon aztán büszkék lehettek magatokra...jár a keksz a supportnak;)
 

Deleted User - 1530803

Vendég
Szánalmasnak tartom felnőtt emberek vergődését, mint egy kisgyerek akitől elvették a nyalókáját, imádom, hogy senki vagyok és hülye is mégis kellenek belém a skulók...
Egy kis kulisszatitkot elárulok, ha nincs gyűjtögetés akkor a szerveren kevesebb a nyersi, ergo kevésbé tudják feltőlteni a tőzsdét illetve akik veszik azoknak is kevesebb a nyersijük, amit a tőzsdéről pótolnak. A világ sebessége ugyan ezt a hatást kelti. Szóval, ha ppzni akarok annál jobb minél lassúbb egy szerver és minél kevesebb dolog hoz be nyersanyagot egy világra és mint a templom-wt-uni meg több nyersit igényelnek. Azaz érv amit counterként hoznátok föl, hogy egyszerűen nem indulnak az emberek .net-en több ízben bebizonyosodott, hogy nem igaz. Nincs túl sok hatása egy szerver beállításának ahhoz, hogy mennyien indulnak azon csak minimális. Szóval, sajnálom! Kérlek ne bántsatok, mert nagyon fáj! :(
 

DeletedUser19087

Vendég
v6-on játszottam, ott a játéksebesség 0.8, az egység sebesség 1.25 volt.
Nem voltam sokáig, de nekem nagyon bejött:

- elég ha kevésbé aktív az ember
- lassabban képződnek az egységek
- nem kell folyton azt nézni, hogy már megint támadni kell, de még egy hét sem telt el; 100+ nuke és vonat időzítése, nem olyan kellemes időtöltés hetente
- több idő jut a stratégia átgondolására

Persze lehet ellenérvként felhozni, hogy tovább tart, mint egy gyorsabb szerver. Nézőpont kérdése, ki mennyi időt szeret áldozni egy világra.

Közben kiszámoltam, hogy 2-es játéksebességnél a saját összeállításom 6nap 20 óra 6perc 28mp alatt készülne el, bármiféle bónusz nélkül. Bónuszokkal még 5 nap alá is le lehet vinni a képzési időt. Kinek hiányzik 4-5-6 naponta armázni? Rövid távon tartható, de ha elhúzódik a szerver, akkor rámegy az életünk is.
 

tibax

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.445
v6-on játszottam, ott a játéksebesség 0.8, az egység sebesség 1.25 volt.
Nem voltam sokáig, de nekem nagyon bejött:

- elég ha kevésbé aktív az ember
- lassabban képződnek az egységek
- nem kell folyton azt nézni, hogy már megint támadni kell, de még egy hét sem telt el; 100+ nuke és vonat időzítése, nem olyan kellemes időtöltés hetente
- több idő jut a stratégia átgondolására

Persze lehet ellenérvként felhozni, hogy tovább tart, mint egy gyorsabb szerver. Nézőpont kérdése, ki mennyi időt szeret áldozni egy világra.

Közben kiszámoltam, hogy 2-es játéksebességnél a saját összeállításom 6nap 20 óra 6perc 28mp alatt készülne el, bármiféle bónusz nélkül. Bónuszokkal még 5 nap alá is le lehet vinni a képzési időt. Kinek hiányzik 4-5-6 naponta armázni? Rövid távon tartható, de ha elhúzódik a szerver, akkor rámegy az életünk is.

Nekunk pl :D
Azt mondjátok,hogy lassabb szerveren joban jon a pp,de ehez jatekosok is kellenek akik megveszik :D

Sajnos rajtunk kivul,más klánrol nem tudtuk hogy indulna(pedig felkerestünk 1-2 nagy klánt),tehát ha nincs aktik aktivan vegyèk a nyersanyagot,akkor te sem tudsz sok pp gyujteni ,habár gyors világon is ugyan ugy lehet pp gyujteni,párom 22k pp-nèl jár edig,abbol 15k V55(2es sebbeseg) 5k V54 lassu sebeseg :p

Maradjunk anyiban,hogy 1 ès 1,25 kozzot van egy kis kulömbsèg :D
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.319
Aki csak gyors szerveren tud teljesíteni, az nem nevezheti magát nagy klánnak :p
Beállítástól függetlenül kellene teljesíteni, ha lassabb, max. tovább tart. De megértem a kiakadást, mert akkor minek volt szavazás róla, ha ezek a beállítások lettek? Akkor inkább ne jeleztek volna semmit, így felesleges volt a szavazás. Ebből a szemszögből viszont megértem, ha ezért nemet mondtok. De maga a sebességre hivatkozni nem illik egy nagyklánhoz. (de persze érthető a kiakadás, de, ha 2 hónappal későbbi világra mentek, akkor ezen a beállításon max ugyanannyival tartana tovább a világ, mint amúgy, ha valóban nem regel senki rajtatok kívül...)
 

tibax

Well-Known Member
A reakció pontszáma
1.445
Aki csak gyors szerveren tud teljesíteni, az nem nevezheti magát nagy klánnak :p
Beállítástól függetlenül kellene teljesíteni, ha lassabb, max. tovább tart. De megértem a kiakadást, mert akkor minek volt szavazás róla, ha ezek a beállítások lettek? Akkor inkább ne jeleztek volna semmit, így felesleges volt a szavazás. Ebből a szemszögből viszont megértem, ha ezért nemet mondtok. De maga a sebességre hivatkozni nem illik egy nagyklánhoz. (de persze érthető a kiakadás, de, ha 2 hónappal későbbi világra mentek, akkor ezen a beállításon max ugyanannyival tartana tovább a világ, mint amúgy, ha valóban nem regel senki rajtatok kívül...)

Igen a szavazás miatt is eleg morcik vagyunk ,de a sebbeseg miatt is,mivel nem szeretünk punyadni 2 hètig amig kèsz lesznek a nukèk,hanem pörögni ès èlvezni az esemènyeket folyamatosan :)
Nem is nevezük magunkat "nagy" klának,ès az is lehet ,hogy soha nem is fogunk a "nagyok" közè tartozni .

Ès mivel egyikünk sem szereti a lassu világokat(1,3lasabb) ,igy nekünk ez csalodás ,hogy honapokal ezzelöt kèszültünk V56-on indulni,mert gyors világ kellet volna induljon 2/1 sablon szerint(ahogyan edig volt),ès ezzel is számoltunk,igy nem fogok senkit kènyszeriteni ,hogy lassu világon játszodjon amikor eleve nem szereti,tehát ha nem szereti,nem ugy fog teljesiteni,mint ahogy elvárnánk töle,mert jön a gyors világ es máris joban hanyagolná a lasu világot(vagy el sem indulna) :(
 

-NooBLeadeR-

#igazajátékosnevem
A reakció pontszáma
8.319
Egyébként igen, régen úgy volt, hogy a páros számú szerverek 0-2-4-6-8 gyorsabbak voltak, a páratlanok lassabbak, valahol felszakadt ez a dolog.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.082
Nekem az a tapasztalatom, hogy azok szokták szeretni a gyors szervert, akik a daráláshoz, és a gyors győzelemhez vannak szokva. Gyors szerveren a nagy intenzitás miatt nagyon gyorsan letisztulnak az erőviszonyok, és az 1 jobb klán gyorsan a többiek felé tud nőni, így a vége nem lesz más, csak darálás.

De csak egy kérdés: ha hónapok óta készültetek egy szerverre, akkor miért nem indultok már el? Minden le van szervezve, nem? Oké, hogy vannak akik nem szeretik az egyes sebességet, de azt senki nem fogja elhinni, hogy egy 100 fős klán minden egyes tagja otthon durcásan ül a gép előtt, mert lassú szerót kapott.

De amit Márkó írt, azzal én is egyetértek, a szavazás miatt (valamennyire) jogos a felháborodás.
 

Fragile Reality

53 41 59 20 48 49
A reakció pontszáma
17.082
Egyébként igen, régen úgy volt, hogy a páros számú szerverek 0-2-4-6-8 gyorsabbak voltak, a páratlanok lassabbak, valahol felszakadt ez a dolog.

Ott szakadt meg ez a tendencia, amikor a kicsi játékosállomány primadonna módjára szavazgatni, meg hisztizni kezdett, hogy "nekünk ez meg ez kell, ez meg amaz meg nem", és a support jót akart tenni, hogy kedvez nekünk, aztán az lett a vége, hogy ha valamit megszavaznak, akkor a másik oldal hiszitizik, ha másvalamit, akkor az az egyik oldalnak nem tetszik, ha nem szavaztatnak semmit, csak kiírnak egy beállítást, akkor meg hisztizik mindenki, hogy szavazássevót... És mondom ezt úgy, V50 hisztibe én is benne voltam rendesen. Azt esszük meg, amit főztünk. 20-30-as szerókon valahogy nem volt szavazgatás, jött ami jött. Most meg már mindenki mindenért csak sír.
 
Fent