Játékkal kapcsolatos kérdések

DeletedUser

Vendég
V16 beállításainál találtam valamit ami kicsit furcsa, ilyennel még nem találkoztam.

Külső támogatás: Nincs, amikor egy klán tagja kilép a klánból, az összes klánból nála lévő támogatás visszaindul a küldő faluba.

Tehát kizárólag a klántársaimat támogathatom? Szöviknek sem küldhetek erősítést? Vagy hogy működik ez?
 

DeletedUser8560

Vendég
V16 beállításainál találtam valamit ami kicsit furcsa, ilyennel még nem találkoztam.

Külső támogatás: Nincs, amikor egy klán tagja kilép a klánból, az összes klánból nála lévő támogatás visszaindul a küldő faluba.

Tehát kizárólag a klántársaimat támogathatom? Szöviknek sem küldhetek erősítést? Vagy hogy működik ez?

Igen, csak klántagnak küldhető erősítés.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Hogy lehet s SPEED-en részt venni?
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Hogy lehet s SPEED-en részt venni?

Hasonlóan a többi világhoz!
Melyik világba szeretnél bejelentkezni?
Majd ott klikk a
Mindegyik világ megjelenítése opcióra!

Általában, ha van speed, akkor megtalálod a többi világ mellett(alatt) a speed 'gombot' is! Katt rá és ha az első 100 csatlakozó közt vagy akkor PF nélkül is játszhatsz!
 

DeletedUser5879

Vendég
Amikor megynyitják a szervert,benne kell lenni az első 100-ban,és akkor ingyen tudsz játszani,ha nem sikerül,akkor prémiumért tudsz becsatlakozni.
 

DeletedUser

Vendég
v 15

Mennyiség: 0 0 3000 0 20 0 0 0 0 0 0 1
Veszteség: 0 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Vallás: Csapataid vallásosak voltak. Harci erő: 100%

Ez a letámadott falu 2 mezővel a Temlpomom rádiuszán kívűlre esik,mégis vallásosak a katonáim .
Ezt nem igazán értem .
Mert ha azok a katonák vallásosak akiket a Templomos faluból indítunk el,akkor minek a "Templom hatósugara" ?
Viszont ha ez nem így van ,mert másként működik a játék, akkor a Vallásosság csak a Temlpom hatósugarán belűl létezhetne (elméletileg) azon kívűl meg nem . Így van ?
Nos akkor ez ezen a világon nem jellemző .

Vélemény ?
 

DeletedUser11697

Vendég
Látom nem vagy tisztában a templomos világgal. Megpróbálom elmagyarázni.

Támadásnál a támadó falud kell vallásos legyen, tehát valamelyik templomod hatókörében. A célfalu nem hozzád tartozik, tehát a vallásod nem befolyásolja azt, lehet akárhol. Megjegyzem, hogy az első templomot leszámítva nem érdemes támadó faluban templomot csinálni, mert sok tanyahelyet foglal, de ezt talán te érted (van aki nem)

Védekezésnél pedig a támadott falu vallása számít! Tehát nem az, hogy ahonnan az erősítést kapod, vagy magadnak küldöd, vagy másnak. Csakis a védekező (támadott falu) vallása. Ha nem a saját falud akkor annak kell lefedni akié a falu. Te küldheted vallás nélkül is akkor is vallásos lesz a harcban.

Remélem érthetően magyaráztam el, a wiki az nem a legérthetőbb a témával kapcsolatban
 

DeletedUser

Vendég
Az első templomot meg fel kell szabadítani, mert jó kis fegyvert lehet belőle csinálni :)
 

DeletedUser

Vendég
Látom nem vagy tisztában a templomos világgal. Megpróbálom elmagyarázni.

Támadásnál a támadó falud kell vallásos legyen, tehát valamelyik templomod hatókörében. A célfalu nem hozzád tartozik, tehát a vallásod nem befolyásolja azt, lehet akárhol. Megjegyzem, hogy az első templomot leszámítva nem érdemes támadó faluban templomot csinálni, mert sok tanyahelyet foglal, de ezt talán te érted (van aki nem)

Védekezésnél pedig a támadott falu vallása számít! Tehát nem az, hogy ahonnan az erősítést kapod, vagy magadnak küldöd, vagy másnak. Csakis a védekező (támadott falu) vallása. Ha nem a saját falud akkor annak kell lefedni akié a falu. Te küldheted vallás nélkül is akkor is vallásos lesz a harcban.

Remélem érthetően magyaráztam el, a wiki az nem a legérthetőbb a témával kapcsolatban

Igen általában azért jön ide fel erre a fórumrészre az ember,mert nem ért valamit :D
De Így már érthető ,köszi :)
Tehát építek mondjuk egy Templommal rendelkező falut,és a köré építem a Támadó falukat :)
tök mindegy,hogyan oldom meg ,az én dolgom, de egy a lényeg,hogy le legyen fedve vallással mindegyik. ( a mini térképen a vallás hatósugarában legyen )
Ennek hiányában nem lesz vallásos a csapatom, támadáskor és védekezéskor egyaránt .
Igaz ? :)
Erősítésnél meg a lényeg,hogy akit bevédek/bevédünk, annak a bevédett faluja az Ő vallásának a hatósugarában kell lennie.

Tiszta sor.
Így tud megférni igazán egy klánban egy mohamedán és egy keresztény játékos :D
A saját vallás számít mindenkinél :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11697

Vendég
Van értelme, a saját falvaidat vizuálisan jobban látod, hogy vallás alá esnek-e vagy sem.

Az aláhúzott résszel kapcsolatban, igen a vallás nagyobb kell legyen a faluban, mint 0. Igazából ha nincs vallás akkor egy "-" jel van nem 0... Ha 1 templom fedi le akkor 1, ha több akkor annyi amennyi, de a védő és támadó érték nem lesz több, az vagy vallásos vagy nem. Viszont, nem tudom félreérted-e, de nem a te templomod kell lefedje hanem a falu tulajdonosa, mert ugye máshoz is küld védőt az ember.
Az, hogy a védésnél nem számít az, hogy honnan van a védő azért fontos, mert hiába küldöd vallásos faluból a védőidet, ha az akinek küldted nem vallásos faluba kérte. Fórumon néha tetten lehet érni, mikor felrakják a jelentést és hát elég bosszantó. Másrészt van néhány falum, ahol nincs vallás, mert 100 mezős körzetben nincs ellenséges falu, és nem érte meg templomot épiteni, mert kieső falukról volt szó. Ezek vagy védőfaluk, és akkor a fronton vannak, vagy könnyűló faluk amikből csak a barbárokat támadom (pont ezért kieső faluk, hogy nagyobb területet tudjak lefedni velük), de támadó falut, amivel ténylegesen támadni akarsz nem hagyhatsz vallás nélkül, bár gondolom ez már tiszta

Szerk: látom közben átszerkesztetted és érted a dolgot
A templomos falukban néha több kémet képeztem, hogy az ellenség ne tudja felderíteni olyan egyszerűen, mert lehet úgy taktikázni, főleg az elején, hogy a templomos falura 20 mp-cel előbb érkeznek a nuke-kok és a nemesvonat, mint a mellette lévő falukra, és így azokat már vallás nélkül támadod. Ezt még azzal tetéztem, hogy a mellette lévő falukra küldtem a távoli csapatokat, hogy azokat védje be, a templomosra meg a legközelebbit. Mondjuk ehhez nem árt tudni, hogy hol van templom, de volt pár játékos akinél már megvoltak a kémjelentésekből (tribalwarsmapon szépen be is lehet jelölni) vagy pedig azt feltételezve, hogy az első falujában van még az első templom.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
7461y406e40mhu_www.kepfeltoltes.hu_.gif


Tiszta sor , thenx
 

DeletedUser

Vendég
v15 :

Ha rossz helyen van a nemesem ,és kinyiratom ,hogy másutt újraképezzem, akkor a nyersik amiket bele öltem azokkal mi lesz ?
Elúszik a levesbe ? :confused::confused:

Főnemesek olcsó pótlásának módszere

- Ha nemesed támadás során meghal, akkor újraképezheted alapáron az eredeti, őt képző faluban

- Ahhoz, hogy költségkímélő módon is nemest képezhess egy foglalási területen, legegyszerűbb megoldás, ha azt a nemesedet, ami feleslegesen foglal egy faluban helyet (nincs foglalási távolságon belül foglalható falu), akkor esélytelen harcba kell küldeni, egy közeli falu megtámadásával (saját, vagy ismerős, de azért jelezd neki, hogy nem ellenségeskedsz, csak máshol van szükséged rá!). Tehát "megöleted" a nemesed, és ezután máris új nemest képezhetsz helyette. Ezzel nyersanyagot takarítasz meg, és ínséges időben nemeshez tudsz jutni, a szükséges helyen, és nem kell megvárni, hogy legyen elég aranyad hozzá.
- A nemesek olcsó képzése akkor valósul meg ha a nemes csatában hal meg és nem történt foglalás.

Az első bekezdés cáfolata a második bekezdésnek ^^
Aki ezt a logikát kitalálta azt fel kéne akasztani :D
Azt mondja,hogy ha felesleges helyen van egy legyártott nemesem, azt nyirassam ki és építsem másutt újra .
Eddig ez stimmt.
Namármost sehol nem lehet újraépíteni,mint ahol eredetileg legyártottam, tehát azért nyirassam ki, hogy ugyanott gyártsam le újra ?????!!!
Mert a többi Akadémiámban nem látok ilyet :
Kedvezményes áron képezhető főnemesek száma
1

A következő főnemes ára 1 x 28000, 30000, 25000 28.000 30.000 25.000
Ez csak az "eredeti" falumban van .
Namármost én nem akarom hogy megint húszmillió nyersit farmoljak,amikor szorít az idő és sietnem kéne a foglalással :D
Hogyan lehet ezt megoldani ?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8560

Vendég
v15 :

Ha rossz helyen van a nemesem ,és kinyiratom ,hogy másutt újraképezzem, akkor a nyersik amiket bele öltem azokkal mi lesz ?
Elúszik a levesbe ? :confused::confused:



Az első bekezdés cáfolata a második bekezdésnek ^^
Aki ezt a logikát kitalálta azt fel kéne akasztani :D
Azt mondja,hogy ha felesleges helyen van egy legyártott nemesem, azt nyirassam ki és építsem másutt újra .
Eddig ez stimmt.
Namármost sehol nem lehet újraépíteni,mint ahol eredetileg legyártottam, tehát azért nyirassam ki, hogy ugyanott gyártsam le újra ?????!!!
Mert a többi Akadémiámban nem látok ilyet :

Ez csak az "eredeti" falumban van .
Namármost én nem akarom hogy megint húszmillió nyersit farmoljak,amikor szorít az idő és sietnem kéne a foglalással :D
Hogyan lehet ezt megoldani ?

Szia, igazad van, a wikin a második, félreérthető mondatot átalakítottam. A v3, v15 nemes képzési rendszerében a nemes olcsó pótlása csak abban a faluban tehető meg, ahol a nemes eredetileg le lett képezve, az elírásért elnézést kérek.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.
Az a kérdésem, hogy több falu egységeit össze lehet-e fogni egy támadásba? Pl. a műhelyfalum kosai tudják-e támogatni a másik falum támadóit valamilyen módon?
 

DeletedUser7967

Vendég
Sziasztok.
Az a kérdésem, hogy több falu egységeit össze lehet-e fogni egy támadásba? Pl. a műhelyfalum kosai tudják-e támogatni a másik falum támadóit valamilyen módon?

Nem.
Ha támadsz csak az adott falu katonái lesznek egy csapatban, ha egy másik faluból is indítasz támadást az már egy teljesen másik "csapatba" kerül.
 

DeletedUser7967

Vendég
Az Én kérdésem az lenne, hogy az első templomot ha lerombolják/lebontom, azt csak abban a faluban tudom újjá építeni ahol eredetileg volt, vagy át tehetem másik faluba?
 

DeletedUser

Vendég
Az Én kérdésem az lenne, hogy az első templomot ha lerombolják/lebontom, azt csak abban a faluban tudom újjá építeni ahol eredetileg volt, vagy át tehetem másik faluba?

1.
"Kivétel:
Egyetlen kivétel van a fenti építési szabály alól. A legelső templom, amit induláskor építesz, egy templom lesz, egy 6 sugarat átfogó és 10 pont értékű. Ezt a templomot nem fejlesztheted, ráadásul az első templomot nem rongálhatják meg katapultok."

"Te lerombolhatod az első templomodat, hogy át tudd helyezni oda, ahol nagyobb szükséged van rá. Ehhez vond ki a csapataidat a faluból, és foglald el. Csak akkor építhetsz új első templomot, amennyiben nem rendelkezel első templommal, mert abból csak egy lehet!"

megj.: Több templommal rendelkező játékos, nem kezdheti el visszabontani az első templomot, addig, amíg több temploma van! Önfoglalás vagy minden templomot visszabontasz az elsőért. Ha az első templomos falud elfoglalják is bárhol felépítheted újra.
 
Fent