Játékkal kapcsolatos kérdések

DeletedUser12157

Vendég
Ok, már az előbb kibogoztam a dolgot és kidobtam 1 körüzit is, ezért is kérdeztem :)

Köszi a segítséget!
 

DeletedUser12157

Vendég
Ha van 1 falum, pl.: 500|500, és ott 2-es a Templom, mellette pedig van még 1 falum, 500|501, ott pedig 1-es.
Akkor ez így összesen 3.
A kérdésem:

Azon kívül hogy a hatósugár nő a 2 falu köré lesz egyéb hatás is?
Fognak jobban harcolni a katonák 3-mas Templomnál mint sem 2-esnél? Csak mert tudtommal nem.

Továbbá ha Templomon kívülre támadok miért ír ugyanúgy 100%-os Támadóértéket?

Köszönöm előre is a válaszokat!

HS
 

DeletedUser

Vendég
Egy követhető képlet.

Példa:
Képezhető főnemesek száma
Akadémiák száma: 11
- meglévő főnemesek: 0
- főnemesek képzés alatt: 0
- elfoglalt falvak száma: 6
Még képezhetsz: 5


az "Akadémiák száma" melletti számnak mindig az összes többi összegének kell lennie. Ez alól nincs kivétel.
A rendszer igyekszik megőrizni az egyensúlyt és ha valami miatt nem jönne ki a szám (mert pl visszabontottad vagy elvesztetted az akadémiát ) akkor addig nem enged új nemest képezni amíg vissza nem áll az egyenlőség.

(Az "elfoglalt falvak száma" mindig eggyel kevesebb mint ahány falud van összesen mert az első falut mindenki kapta és nem foglalta.)

A következő nemes tárolási szorzója mindig egyenlő az összes falu(a legelső is) + meglévő nemesek + képzés alatt lévő nemesek számával.
...........
A játék elején akadémiaszintenként 1 nemest tudsz képezni , tehát az első faludban 3 -as akadémiánál 3-db-ot.

Később azonban már csak a fenti képletre kell figyelni, tehát ha van 2 falud és mindkettőben fullos akadémia az összesen 6 szint . Ilyenkor kb így állsz (jó esetben);

Képezhető főnemesek száma
Akadémiák száma: 6
- meglévő főnemesek: 2
- főnemesek képzés alatt: 0
- elfoglalt falvak száma: 1
Még képezhetsz: 3

Ez esetben már mindegy, hogy azt következő 3 nemest melyik faludban képzed ki , (akár az összes lehet egy faluban is.)
 

DeletedUser14737

Vendég
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy kell használni a dodge-t?:confused:
Eddig speeden egész jól boldogultam az ilyen trükkök nélkül is, de most szeretném megtudni a használatát.
 

DeletedUser11726

Vendég
A kedvezményes nemes vissza képzés nem azt jelenti, hogy ha a csatában elesik a nemes akkor csak
28K Fa, 30K agyag, 25K vasba kerül az újra képzés?

Tegnap kiütötték 2 nemesem míg nem voltam fenn, benn pihentek a falumban. Amikor bementem az akadémiába ott az várt, hogy még szükséges a 4X-es nyersanyag mennyiség a képzéshez vagyis
112K Fa, 120K Agyag és 100K vas

váááj? :eek:
 

DeletedUser

Vendég
A kedvezményes nemes, csak azokra a nemesekre érvényes, ami te általad hulott el vagy öltél le(azt csak abba a faluba gyárthtod le ahol kiképezted), ellentétbe amit az ellenfél ütött ki arra ez a szabály nem érvényes.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Akadémia rombolása

Sziasztok,

A V15-ben ha egy faluban kettes szintű az akadémia és képeztünk két nemes és fel is használtuk, aztán valaki lerombolja az akadémiát, akkor a nemesek "helypénzét" újra meg kell venni, ha felépítjük ismét kettes szintűre, majd hármasra, vagy az olcsó nemesképzés és a "drága nemesképzés" csak a nemesek elvesztésével van összefüggésben?
 

DeletedUser

Vendég
Engem 1 dolog érdekelne.
még sosem játszottam ilyen nemeses világon.
Kivéve a v3-at de azt emiatt ott is hagytam :D
A kérdésem : Mennyi nemes lgyártására elég az Akadémia 1.szint ?
Ha pl. csak egyetlen nemest akarok állandóan fenntartani,akkor elég az 1.szint, vagy minden nemes után rántani kell egyet az Akadémián is ? :confused:
Mert ha nem muszáj,akkor inkább másra költenén most a nyersim :D

Vagy ha Sytex kimellékelt válaszát értelmezem, akkor az Akadémia szinteket kell növelni +az újraépített Akadémiákat ,hogy a nemesek száma gyarapodhasson ?
Ezek szerint itt nem az aranypénzek összege számít .

Előre is köszönöm a választ.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Köszöntem :)

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy kell használni a dodge-t?:confused:
Eddig speeden egész jól boldogultam az ilyen trükkök nélkül is, de most szeretném megtudni a használatát.

A fórumunkról téptem le :p
Az idő 1-es világot takar.
Erre figyelj oda,mert a 2-es sebességű világon (v15) csak 5 perc a sereg visszarántásának az ideje és az építési idő is feles ;)


Dodge

Ez a taktika a következőt takarja :

Jön a támadás a faludra,de nincs elég védelmed arra,hogy feltartóztasd,vagy csak nem akarsz védőt veszíteni .

A következő a teendő :

A falvadból a seregeid elküldöd valahová, és az ellenség becsapódása előtt "visszarántod" őket a Gyülekezőhelyről a mégse gomb megnyomásával.
Vigyázz ,mert erre csak 10 perced van,azután a seregeid már nem lehet visszahívni.
Fontos az is,hogy még az ellenség beérkezése előtt rántsd vissza a csapatokat, nehogy lebombázzák a Gyülekezőhelyet és a megépítéséig (kb 9 perc ) nem tehetsz semmit.

Figyelni kell továbbá arra is, hogy a visszarántás alkalmával nehogy egy másik támadó egység elé húzd vissza őket, mert a fal nélküli faluban ( az első sereg már minden bizonnyal leverte ) levágják őket.

A nemesek elé is úgy célszerű visszahúzni,hogy ne az első ,hanem a 2-3. nemes elé térjen vissza.

Ez persze roppant pontos időzítést és nagy szerencsét igényel, mivel a nemesindítások elég szűkösek, mindössze néhány másodperc különbség van közöttük,és általában az 1. nemest egy nagyobb egység kíséri.
 

DeletedUser

Vendég
Még egy kérdésem lenne .

A Vallással kapcsolatban .

A Templomos világokban el lehet-e érni a Vallás számának növekedését oly módon,hogy mondjuk egymás mellett lévő falvakba templomot építek,és így a Vallás nem 1 ,hanem 2 vagy több lesz attól függően mennyi a hatókörben lévő templomok száma ,és így a faluban folyó csata kimenetelét befolyásolni lehet ?
Mert ha nem ,akkor nem érdemes új templomot építeni a másik hatótáván belűl.
 

DeletedUser

Vendég
Előző kérdésem - ismételve

Hali,

Sajnos nem kaptam választ, így ismét megkérdezem:
A V15-ben ha egy faluban kettes szintű az akadémia és képeztünk két nemest és fel is használtuk, aztán valaki lerombolja az akadémiát, akkor a nemesek "helypénzét" újra meg kell venni, ha felépítjük ismét kettes szintűre, majd hármasra, vagy az olcsó nemesképzés és a "drága nemesképzés" csak a nemesek elvesztésével, illetve felhasználásával van összefüggésben?
 

DeletedUser

Vendég
Még egy kérdésem lenne .

A Vallással kapcsolatban .

A Templomos világokban el lehet-e érni a Vallás számának növekedését oly módon,hogy mondjuk egymás mellett lévő falvakba templomot építek,és így a Vallás nem 1 ,hanem 2 vagy több lesz attól függően mennyi a hatókörben lévő templomok száma ,és így a faluban folyó csata kimenetelét befolyásolni lehet ?
Mert ha nem ,akkor nem érdemes új templomot építeni a másik hatótáván belűl.

A vallások számát növeled ezzel, a csapataidra viszont semmilyen hatással nincs ez. Lehet 20-as a vallásod, de ez ugyanolyan mintha 1-es lenne.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.

Nekem csak annyi lenne a kérdésem V15-ről,hogy klánon belül van korlátozás a nyersanyag küldését illetően?
Ha igen,akkor ez mekkora menyniségre szól?

Vagy egymás között korlátlan mennyiségben lehet küldeni,annak érdekében,hogy ezzel segítsük klántársunk fejlődését.

Választ előre is köszönöm.
 

DeletedUser

Vendég
1-VAN KORLÁTOZÁS

2-NEm mennyiségre szól,hanem cselekvésre .

Tehát ha Neked mondjuk 5.hó 12-éig nem szabad küldened,akkor addig nem szabad küldened semennyit.
Azután természetesen annyit küldesz amennyit akarsz,vagy amennyid van :)

3-Egymást tudjátok segíteni oly módon,hogy akinek segítségre van szüksége az feltesz 1:2-ért ajánlatokat a megfelelő időn belűl,és Ti elfogadjátok .
Ehhez szükséges minimum egy 3.szintű Piac,és elegendő Raktár szint.
példa : A társadnak szüksége van nyersire,így felmegy a Piacra és felteszi a következő ajánlatot .:
1000 fa 2000 agyagért
1000 agyag 2000 vasért
1000 vas 2000 fáért cserébe.
A lényege az ajánlattevésnek az,hogy körforgást alkosson,tehát minden nyersi kiegyenlítődve érkezzen be neki,ne csak egyfajta torlódjon fel Nála :)
Ehhez az ajánlattételhez egy 3.szint Piac kell MINIMUM.
Ha a Piaca nagyobb,akkor tehet több ilyen ajánlatot.
Fontos az is,hogy a legkisebb gazdaságos címletekben tegye föl az ajánlatot, hogy mindenki el tudja fogadni.
Tehát ostobaság mondjuk 5000-et a 10.000-ért feltenni,mert nem biztos hogy el tudják fogadni a szükséges Piac szint hiánya miatt. ( Én már láttam 33.000-es tételt :p )
Érdemes ezt így : 5×1000-et feltesz vmiből 5×2000-ért cserébe.
Így a kisebb címleteket el tudják fogadni,azok is ,akik épp nincsenek a klánban,de szükségük van a nyersire.
Ennek az ajánlatnak A lényege példáúl az,hogy ez által mindig több nyersije lesz, 1000-enként gazdagodik ;)
Ez a legkisebb nyereség,egy ilyen ajánlatnál.


FONTOS hogy NE AZ adjon fel ajánlatot,aki segíteni akar,hanem AZ AKINEK segítségre van szüksége,máskülönben a 2:1-ért ajánlatokat az fogja elkapkodni,aki hamarább ül a gépéhez a környéken ;)

Mi így szoktuk csinálni :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
1-VAN KORLÁTOZÁS

2-NEm mennyiségre szól,hanem cselekvésre .

Tehát ha Neked mondjuk 5.hó 12-éig nem szabad küldened,akkor addig nem szabad küldened semennyit.
Azután természetesen annyit küldesz amennyit akarsz,vagy amennyid van :)

Köszönöm szépen a gyors és kielégitő választ
 
Fent