Játékkal kapcsolatos kérdések

DeletedUser

Vendég
a csirkéket a lándzsás -ra írták rá :)
Ha nincsen lándzsásod akkor sztem nincs csirkéd sem. :(
 

DeletedUser

Vendég
nekem is csak délután váltott csirkére a lándzsás miközben helyettesítésben már reggel 8-kor láttam, de tudok olyat akinek csak 1 órája van csirkéje
 

DeletedUser13597

Vendég
Kérdés

Sziasztok kérdésem lenne a következő:) nekem van egy sony ericsson wt13i készülékem ami érintő képernyős és arra szeretnék klánháború java alkalmazást kérni ha létezik ilyen akkor kérem a címet hogy letudjam szedni:)
 

Neldoreth

New Member
A reakció pontszáma
7
Egyébként jót nevettem, csak azt nem tudom milyen nyelven beszélnek ezek a csirkék. Próbáltam a http://webforditas.hu oldalon felolvastatni a csirkebeszédet, de nem tudtam beállítani milyen nyelven olvassa fel...

Ez azért érdekes, mert például szlovák szerón a csirék azt mondták: Kooooot kooot kooot kooot dááák!
Tehát elvileg minden országban saját nyelven szólaltak meg?
A magyar csirkék valszeg a madárinfluenza végső stádiumában voltak, hullotak is tegnap rendesen : D
 

DeletedUser15172

Vendég
user_image.php

Nekem még megmaradt a csirkém.
4 nemesért megkaphatja, ha látom a "Szabad-e locsolni?" feliratot a beérkezőknél, akkor tudni fogom, hogy jó szándékkal érkezik! Ne hozz magaddal sereget, rombolót sem, a faluban nem várnak fegyveresek! Elküldöm őket máshova ünnepelni, kiadom esetleg a zsoldjukat! Jelige nélkül érvénytelen az ajánlat!
 

DeletedUser12157

Vendég
Templom

Üdvözletem!

Azt szeretném megtudni hogy mi a feltétele annak hogy a sereg megmaradjon ha elfoglalok egy falut?
Úgy emlékszem V5-ön is megmaradt valahogy, de már nem emlékszek hogy, rég volt.

Azaz ha elfoglalom xy-t és van 5000 lándzsája az adott faluban akkor mi kell ahhoz hogy az az 5000 lándzsa az Enyém legyen?

(Ui.: Láttam más topikban erről szót 1-2 hete kb, de nincs kedvem visszakeresni a sok off között)

Köszönöm előre is a válaszokat!
 

DeletedUser

Vendég
Üdvözletem!

Azt szeretném megtudni hogy mi a feltétele annak hogy a sereg megmaradjon ha elfoglalok egy falut?
Úgy emlékszem V5-ön is megmaradt valahogy, de már nem emlékszek hogy, rég volt.

Azaz ha elfoglalom xy-t és van 5000 lándzsája az adott faluban akkor mi kell ahhoz hogy az az 5000 lándzsa az Enyém legyen?

(Ui.: Láttam más topikban erről szót 1-2 hete kb, de nincs kedvem visszakeresni a sok off között)

Köszönöm előre is a válaszokat!

Szia!

Erre rosszul emlékszel!
Ilyenre nincs lehetőség.
A foglalt faluban képzett egységek minden esetben elvesznek.

(Ui.: Láttam más topikban erről szót 1-2 hete kb, de nincs kedvem visszakeresni a sok off között)
Köszönöm előre is a válaszokat!

Valóban olvashattál erről valamit, de az nem 'idegen' falu foglalásáról szólt, hanem az első templom felszabadításáról úgy, hogy az ott képzett egységek nem vesszenek el.

Szerintem erre gondoltál:
http://forum.klanhaboru.hu/showpost.php?p=132851&postcount=37
 

DeletedUser12157

Vendég
Üdv!

Már megint Én lennék pár hülye kérdéssel... :)

Nem világos, akkor:
- Ha megvan az 1. akadémiám, és csinálni akarok nemest, akkor ha rámegyek a nemes képzésére kell xy mennyiségű nyersi, és a 2x-hoz meg a 2x-ese, akkor a 69.-hez meg 69x-ese kell, és ahhoz meg összegyűjthetem az Akadémiába? (Tételezzük fel 68 falum van és Mindbe bemegyek és elraktározok 2 érmére valót, akkor majdnem meglesz 2 nemesre való, amit legyárthatok bárhol, ha meg máshova akarom tenni akkor meg leölöm, igaz?)

Továbbá, mi ez a 1.-2. szintű Akadémia?
Mire jó?
Van 3. szintje is?

Bocsi a hülyeségekért, de a Wiki nem adja be a V15-öt....
 

DeletedUser

Vendég
nem egészen :)
Az Akadémiát megnézheted másutt is,szerintem mind egyformán működik :p
Kivéve a 3-as világon mert az más.
Remélem a v15-ös nem ilyen ,mert az akkor gáz lesz.

Az alap nemes téma :

Felépíted az Akadémiádat. Főhadi: 20 Kovi :20 Piac:10
Ha a későbbiek során bármelyik bontásra vagy rombolásra kerűl egészen addig nem tudsz sem aranyérmét veretni,sem pedig nemest gyártani,amíg nem áll minden szintkövetelmény.

Tehát : aranyérmeveretés 25e-30e-25e anyag körűl van .
És mindig eggyel nő a nemesre való érmekövetelmény. Vagyis az első nemes 1 érme,a második nemesre való (mert már 2 falud van ) az 1-el többe, és mindig annyiba kerűl az érme ahány falud van ;)
Ergo : 100 falunál 101 érmébe fog kerűlni a következő nemes.
220 falunál már 221-be fog kerűlni a következő nemesed ára.
Ez ,ha megnézed arányosan növekszik,így elkerüljük a hatványozott nemesgyártás lehetőségét, mert amíg minden faludnak le kell termelnie egy érmét, addig mindenkinek ugyanannyiba kerűl a nemeskészítés.

Ha a faluidat elfoglalják,az érméid megmaradnak,illetve ha az utolsó faludat is elbukod, vagy elviszik,akkor újrakezdésnél az összes érme elmegy a lecsóba.
A falvak elbukásával és amikor újra akarod vissza foglalni azokat ,már nem kell érmékre pocsékolnod a nyersit,hiszen már megvan a nemesekre levert érméd.
Csak a nemest kell újragyártani ,az érmét nem.

mint mondtam,ez az alap Akadémiás téma általában a világokon.
A 3-as világéhoz hasonlón még nem igazán tapasztaltam ki mi a felállás,mert nem tetszett :(
 

DeletedUser12157

Vendég
nem egészen :)
Az Akadémiát megnézheted másutt is,szerintem mind egyformán működik :p
Kivéve a 3-as világon mert az más.
Remélem a v15-ös nem ilyen ,mert az akkor gáz lesz.

Az alap nemes téma :

Felépíted az Akadémiádat. Főhadi: 20 Kovi :20 Piac:10
Ha a későbbiek során bármelyik bontásra vagy rombolásra kerűl egészen addig nem tudsz sem aranyérmét veretni,sem pedig nemest gyártani,amíg nem áll minden szintkövetelmény.

Tehát : aranyérmeveretés 25e-30e-25e anyag körűl van .
És mindig eggyel nő a nemesre való érmekövetelmény. Vagyis az első nemes 1 érme,a második nemesre való (mert már 2 falud van ) az 1-el többe, és mindig annyiba kerűl az érme ahány falud van ;)
Ergo : 100 falunál 101 érmébe fog kerűlni a következő nemes.
220 falunál már 221-be fog kerűlni a következő nemesed ára.
Ez ,ha megnézed arányosan növekszik,így elkerüljük a hatványozott nemesgyártás lehetőségét, mert amíg minden faludnak le kell termelnie egy érmét, addig mindenkinek ugyanannyiba kerűl a nemeskészítés.

Ha a faluidat elfoglalják,az érméid megmaradnak,illetve ha az utolsó faludat is elbukod, vagy elviszik,akkor újrakezdésnél az összes érme elmegy a lecsóba.
A falvak elbukásával és amikor újra akarod vissza foglalni azokat ,már nem kell érmékre pocsékolnod a nyersit,hiszen már megvan a nemesekre levert érméd.
Csak a nemest kell újragyártani ,az érmét nem.

mint mondtam,ez az alap Akadémiás téma általában a világokon.
A 3-as világéhoz hasonlón még nem igazán tapasztaltam ki mi a felállás,mert nem tetszett :(

Hát köszi, de Engem pont az a V3-mas féle érdekelne ami V15-ön is van, mert amit írtál azt eddig mind tudtam... :D
 

DeletedUser15525

Vendég
Üdv!

Már megint Én lennék pár hülye kérdéssel... :)

Nem világos, akkor:
- Ha megvan az 1. akadémiám, és csinálni akarok nemest, akkor ha rámegyek a nemes képzésére kell xy mennyiségű nyersi, és a 2x-hoz meg a 2x-ese, akkor a 69.-hez meg 69x-ese kell, és ahhoz meg összegyűjthetem az Akadémiába? (Tételezzük fel 68 falum van és Mindbe bemegyek és elraktározok 2 érmére valót, akkor majdnem meglesz 2 nemesre való, amit legyárthatok bárhol, ha meg máshova akarom tenni akkor meg leölöm, igaz?)

Továbbá, mi ez a 1.-2. szintű Akadémia?
Mire jó?
Van 3. szintje is?

Bocsi a hülyeségekért, de a Wiki nem adja be a V15-öt....

Van

Minden szint egy nemest ad, egy faluban maximum 3-as szintre húzhatod.
Az akadémiák szintje összeadódik, a nemes képzésénél. azaz mindig a szinteket nézd, és a foglalt falukat, ahhoz h lásd mennyit képezhetsz. Vagyis ha van két falud, ahol két 3-as szintű akadémia van képezhetsz 6 nemest.
Ugyebár ez nem a valós hiszen egy nemes kellett a 2. falu foglalásához, így 5 a valós szám 5 nemest képezhetsz, tetszőlegesen bármelyik faluban.

Kinyírni nem éri meg, hidd el, mert a nyersit ujra be kell tárolni, legalábbis nekem be kellett.

Lehet kicsit hülyén írtam le, de körbevagyok gyerekkel és nemigazán tudtam megfogalmazni egyszerűbben
 

DeletedUser15525

Vendég
Jah igen
A lényeg a nyersi tárolás
Amit betehetsz 28.000 30.000 25.000

Ha ezt látod pl:
A következő főnemes ára 6 x 168.000 180.000 150.000
Akkor valójában 6x 28.000 30.000 25.000 nyersit kell betenni a nemeshez, --------őszintén szólva elég hülyén van megfogalmazva az akadémiában, elég félrevezető, és elégé leesett az állam nekem is amikor megláttam, de csak szivatós egy kicsit.
 

DeletedUser12157

Vendég
Magyarán mondva:

Ha van 62 falum akkor 63 érme kell a foglaláshoz amit betudok tárolni.
Ha abban a 62 falumban 3-masak az Akadémiák akkor 3x63 azaz 189 nemest tudok leképezni ha van rá elég nyersim hogy egyből csináljam az érméket, vagy pedig apránként tárolgatok?

Az 1. 2. és 3. akadémia külön-külön mennyi helyet foglal el?
Érdemes felhúzni Mindenhol 3-ra?

Bocs ha valamit elszámoltam, a matek nem az erősségem, és nem is nagyon értem... :(
 

DeletedUser15525

Vendég
Magyarán mondva:

Ha van 62 falum akkor 63 érme kell a foglaláshoz amit betudok tárolni.
Ha abban a 62 falumban 3-masak az Akadémiák akkor 3x63 azaz 189 nemest tudok leképezni ha van rá elég nyersim hogy egyből csináljam az érméket, vagy pedig apránként tárolgatok?---Apránként tárolgatod hisz a raki is csak 400.000-es az nem változik, ha elérsz egy bizonyos mennyiséget akkor hogyan tudnád betenni?:) Csak a fent említett számmal vagy annak szorzóival lehet betenni a nyersit.
A 63 189 nemes majdnem helytálló lenne, ha a 63 faludat csak úgy kapnád, De lejön a 63 falu a 189-ből Hisz mind egy-egy nemes. Bocsi, az első falud ingyé van akkor 62 nemes


Az 1. 2. és 3. akadémia külön-külön mennyi helyet foglal el?-- Akadémia (1. szint) 14 lakos Ez jó kérdés, A 3-asat nem lestem de firka számolóján ki lehet kalkulálni
Érdemes felhúzni Mindenhol 3-ra?---Szerintem most még igen. Ha leverik az akadémiádat nem tudsz foglalni amíg fel nem húzod ujra.
Bocs ha valamit elszámoltam, a matek nem az erősségem, és nem is nagyon értem... :(


Így válaszolok, hátha érthetőbb :D
 

DeletedUser15525

Vendég
Egyébként az akadémiába ha bemész láthatsz ilyet:

Képezhető főnemesek száma
Akadémiák száma: 7--->itt tulajdonképpen a szintekről van szó
- meglévő főnemesek: 2--->amennyi le van gyártva
- főnemesek képzés alatt: 0
- elfoglalt falvak száma: 4---->amennyit felhasználtál
Még képezhetsz: 1----> amennyit képezhetsz még az akadémiák szintjének száma szerint
 
Fent